Opinie o Skanska S.A. w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Kielce

były prac corpo

Panowie ja już się zwolniłem bo zahaczyłem się u konkurencji bo ma dobrego przyjaciela z dzieciństwa co tam ma władzę ( wybieram nadgodziny urlopy itd) oddycham już innym zdrowym powietrzem. Ale mam dla kolegów uwagę , konkurencja co przejęła wcześniej od roku naszych kolegów co odchodzili ma o nich dobra opinie , ale chodzą słuchy wszędzie po korytarzach w biurach u konkurencji tej gdzie robię i u innych kolega zahaczył się w Strab... że nie maja opinii dobrej ci co jeszcze pozostali w Skanska gasić pożary bo są zmanierowani oraz to same lizusy i nieroby , nasiąknęli złymi manierami w corpo Skan.. więc jeżeli się zgłoszą wkrótce do nich to będą bardzo prześwietlani , nowy pracodawca teraz wydzwania do wszystkich w celu dowiedzenia się o nowym kandydacie jak najwięcej z cv wiedzą gdzie dzwonić po referencje , dzwonią do inwestorów do kierowników projektu bo ich znają ze współpracy z 10 15 - co najmniej lat , dzwonią do Firm nadzoru ,inspektorów ... więc Panowie robi się żle .. Już też miałem ja tez dwa telefony od nowego pracodawcy w temacie dwóch nazwisk ze Skanskiej dopytany byłem o opinię o kandydatach , na szczęście nie współpracowałem z nimi nigdy i nie mogłem się w ogóle wypowiedzieć , ale jak bym znał klientów a wiedział że są mało warci , nie robole bo takich dużo u nas teraz pozostało w końcówce istnienia Skanska to powiem prawdę ....nie będę ręczył za niby kolegów lizusów lub leni. Każdy niech teraz broni się sam jak to mówią na swoją opinię każdy zapracowuje sobie sam.

AND

Czy już widomo cokolwiek na temat WKS Kielce?

pomocny druch

Podwykonawco zach. mam dla ciebie info. Kolega mój odszedł już od nich bo zaczynają się kłopoty u nich - różne . potwierdza potrzebują dużo podwykonawców brukarki drogowej więc możesz tam uderzać ale na swoje tylko ryzyko , Drogowcy w Skanska to już tylko ten rok i koniec. Możesz uderzać do tzw. PM tu działa jakiś Bogdan C. i Piotr J ale to co oni obiecają to nie wiem czy już mogą dotrzymać bo ich władza jest ograniczana . Ich dni są policzone a Szwed robi czystki .Więc może być problem rozliczenia potem - twoje ryzyko Teraz dają dobre ceny bo muszą na gwałt zakończyć budowy w tym roku a ludzi brakuje . A co do tematu działki do odpalenia to podobnież tylko RYBY NIE BIORĄ . dla nich teraz to ostatni czas żeby lody jeszcze skręcić ( jak duże zlecenie to 20 trzeba dać ) Słuchaj ale trzeba uważać bo mogą być obserwowani teraz jest nagonka na złe działania nieetyczne i dający tez może posiedzieć - odpowiada jak ktoś nakryje. Ale Budimex w świętokrzyskim kolego też ma kontrakty drogowe i potrzebuje podwykonawców no i Strabag z Kielc to pewniejsze niż u Skanska.

Podwykonawca zach

Podwykonawca z zachodniej Polski. Panowie dowiedziałem się że Skanska w świętokrzyskim szuka na dwie budowy dużo ludzi na roboty brukarskie . Mam 4 brygady wolne od zaraz i szukam dobrych zleceń po dobrych cenach. Podobnież Skanska daje już albo jeszcze dobre stawki , ale mam obawy o ich płatności patrząc co z tą firma się dzieje .. Jedni mówią że maja pokończyć wszelkie budowy rozkopane ale to tez nic pewnego bo u nich kadrę zwalniają. Obawiam się potem o odbiory i płatności , a nie chcę dokładać do tonącej podobnież firmy. ALE mam pytanie bo podobnież chodzą słuchy ze w świętokrzyskim Dyrektorzy czy tzw. PM przed podpisaniem umowy trzeba odpalić dolę od 10 do 20 000 bo nie dojdzie do podpisania czy takie zwyczaje tu panują . Nikogo tu nie znam więc pytam. Robiłem dużo w Polsce dla austriackiej firmy i tam takie zwyczaje są zakazane a nawet ścigane. Wiem że maja dużo bardzo dużo brukarki do zrealizowania jeszcze a ja chcę wszystkich ludzi w miarę w jedno pewne miejsce utknąć bo mam zgrane brygady . Ceny poszły w górę za robociznę więc więc ta Skanska powinna tez dać podwykonawcom zarobić wiedzieć że ciężko teraz na rynku o dobrych pracowników , no i mają terminy wykonania pilne. Dajcie znać jeśli macie jakieś konkretne info..Z kim tu rozmawiać konkretnie ze strony Skanskiej żeby było dobrze . Czy w ogóle pchać się do nich na budowę.Bedę czytał forum dalej.

Inżynier Budowy

Pierwszy etap telefoniczny

Pytania o to co jest w CV plus ile chciałbym zarabiać, następnie negocjację czy podejmę się tej pracy za 2500 zł bo tyle tylko mają, po stanowczym nie koniec rozmowy i rekrutacji

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Kielce
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Kielce
Caldo-Wentylacja Sp. z o.o.
katek

Nie mogę spać więc pisze do wszystkich . Koledzy do boju trzeba zacząć w końcu sypać tych PM .....nachapali się ... , pracuje się i się patrzy PM na ręce , a jak już nerw puści to się głośno wykrzyczy .co kto przygarnął.A może koledzy coś napiszą... szwedek tylko czeka . W Katowicach smród po zwolnionym PM (usunięte przez administratora) pozostał Tyle lewizn że hej ..(mam nadzieję że karma wróci do niego) jak można było to zamieść pod dywan , przez takich jak on ciężko pracujący porządni ludzie tracą teraz pracę. Licz tylko na siebie takie czasy nastały wydymać tylko i ordery i premie zbierali PM a ludzie tylko szprotki w oleju. A kiedy w końcu tylko pozostanie smród po Bogdanie C i jego kumplu (usunięte przez administratora) Teraz chcą żeby ludki pozostali aby dokończyć kontrakty a jak tylko zrobisz swoje to na jesień pójdziesz do pośredniaka .. bo teraz kto odejdzie szybko nawet sam to wygra bo etaty są do wiosny inne corpo poprzyjmuje na budowy i finito . Nie wierzcie już nikomu tyle co naobiecywali ci dwaj to teraz już nic nie mogą ( udają jeszcze że rządzą ) ich dni są policzone jak przejrzy na oczy Szwed jakie straty już są po 2017 r a będą po zimie po I kwartale więc na PRIMA APRILIS będą prezenty wypowiedzenia przyśpieszone. to tylko zęby policzą sobie a budowy z tego co słyszałem od jednego gryzipiórka to na grube miliony straty już i już się nie da kreatywnego controlingu zrobić To już koniec , i nie ma już nic. Szwedzik przegląda wyceny ofert i kto w tym palce maczał . Ja już mam nagrane od 15 kwietnia 1 robótkę na spoko i normalna firemka bez wydymanego bhp i corpo dywaników . Z tego co wiem Budimex i Strabag przyjmują spoko wiadomo limity ilościowe są ale etatów już ubywa

zdrowy

Popytałem kilku znajomych i okazuje się że wszyscy zadeklarowali że nie chcą budów kończyć a chcą jak najszybciej wypowiedzenie dostać. Dopiero teraz przejrzałem co jest grane. Firma teraz zwolni tylko tych którzy są jej niepotrzebni, ktoś co cokolwiek robił będzie siedział do końca roku w niepewności i dopiero w październiku się dowiedzieć że go firma chce zwolnić a było mówione dopiero że wszyscy się dowiemy w marcu o zamiarach firmy wobec nas. Nie pozostaje mi nic innego jak złożyć wypowiedzenie i uciekać na L4. Co wy na to.....

Sam swój

KTOŚ TUTAJ WYCIĄGA INFORMACJE UWAŻAJCIE ŚCIEMNIACZ (PŁEĆ NIEZNANA) Maja 27.02.2018 09:34 @ja zmieniłem już barwy firmowe a czemu firma Skanska S.A. ma zacząć zwalniać pracowników? Czy ze względów opisywanych przez Was problemów uważacie, że będą zwolnienia grupowe? @bacik jesteś pracownikiem firmy? Pracujesz w biurze? Skąd posiadasz takie informacje? Maja 15.12.2017 12:19 @Ślązak i inni mam wrażenie, że bierzecie mnie za pracownika firmy Skanska S.A. Jesteście w błędzie, bo w żaden sposób nie ma z nią związku. Jestem moderatorem forum gowork.pl, co znaczy, że też tego wątku. Chcę pilnować, żeby dyskusja była merytoryczna, prawdziwa i przede wszystkim nie łamała regulaminu. Dlatego też nie mogę odpowiedzieć Wam na pytania, co ze zwolnieniami i jakie mam odczucia wobec firmy. Może Ci pracownicy się nie sprawdzali i dlatego zostali zwolnieni? Nie wiem co może być innym powodem zwolnień. Jeżeli uczciwie pracujecie to nie powinniście się martwić na zapas.

Maja

biedny pracownik to bogaty ??

Panie Morison patrz pan teraz szczególnie na ręce wszystkich PM , których Pan zostawił jeszcze żeby dokończyli kontrakty ( te stracone na dużym minusie ) jak Pan ich nie rozliczy teraz i nie usunie to Panu narobią takich jeszcze kosztów że zabraknie w kalkulatorze miejsca na wyświetlenie tej cyfry . Oni teraz tylko będą ściemniać i nakręcać koszty , kręcąc lody dla siebie bo to ich ostatnie miesiące w firmie ( nie będzie zleceń , kadry średniej i pracowników to po co Panu PM . My teraz gnębieni pracownicy przez PM ze świętokrzyskiego rejonu będziemy mieć oczy szeroko otwarte jakie lody kręcić będą i donosić będziemy oficjalnie do Zarządu Skanska co wyrabiają tu BC PJ . Koszta już rosną .. Panie Morison daj Pan tu swego człowieka drogowca z krwi i kości i biegłego controlingowca to pan zobaczy jaki obraz strat jest na budowach w świętokrzyskim . bo to co Panu przesyłają to kreatywne wypociny controlingu sterowanego przez PM A PRAWDA JEST NA BUDOWIE INNA ... Pana kasa, pana podwórko ,pana zabawki ale czemu takie drogie ...i ciągle straty straty straty..... Kolesie autostradowi się dobrali i jeden drugiego kryje a biedny controlingowiec ściemnia jak może żeby przeżyć kolejny miesiąc z pensyjką..

@zmartwiony
@biedny pracownik to bogaty ??

Panie Inżynierze, czy tabletki już przestały działać?

bacik

Skanska S.A. na budowach S. Property to finał. Koniunktura na biurowce nie będzie oczywiście trwała wiecznie. Rynek już się nasyca. Szwed słusznie rozumuje, że korzystniej jest dla niego sprzedać biurowce na kupionej ziemi, niż sprzedać ziemię. Jeżeli ktoś liczy na to, że ocaleje tylko dlatego, że jest, lub będzie budował dla Property to się zdziwi. Zabudowanie działek to tylko FINAŁ. Właściciel wyciągnął wnioski. Został oszukany. Poniósł straty na polskim rynku. Od półtora roku chce ten rynek opuścić. Nie robi rewolucji. Nie wyrzuca kadry menadżerskiej, ponieważ jest mu potrzebna do "posprzątania". Stracił zaufanie do oddziału polskiego. Oczywiście nie powie o tym głośno, bo sprzątanie kosztowałoby go jeszcze więcej. ALE KOLEGA POPRZEDNI DOBRZE PISZE ze jeżeli PM pozostawi to przez te 6 przyszłych mięsięcy nabiją takie koszty , bo i tak nic im teraz już Morison nie zrobi .. a oni to dopiero teraz wykorzystają .

biedny pracownik to bogaty ??

Tymczasem zobaczcie na to w jaki sposob rozrosla sie ta koorporacja, pracownik fizyczny,ktory tworzy to dzielo budowlane odchodzi do lamusa... na budowie pozostaje kadra techniczna niezbedna do tego aby budowa funkcjonowala tj. Kierownicy robot i budow z uprawnieniami ( + kilku inzynierow z uprawnieniami lub w trakcie ich zdobywania) ..to sa osoby niezbedne do realizcji budowy .. oczywiscie przy tak duzej firmie do tego musza dojsc osoby z administracji, ksiegowi, prawnicy , oferenci,informatycy oraz inzynierowie i menadzerowie projektow dbajacy o finanse i zdobywanie kontraktow .... tymczasem w Naszej firmie zamiast dla inzynierow powstalo setki a niekiedy tysiace miejsc pracy dla roznego rodzaju specjalistow , koordynatorow , doradcow , spmow , dyrektorow ds innowacji , digitalicacji , komunikacji, marketingu, etyki , niezrowazonego rozwoju itd itd...wszystkie te oaoby oprocz miesiecznych wynagrodzen licza na chojne premie... W jaki sposob to mialo funkcjonowac? Nie wspominajac juz o Naszej polskiej mentalnosci do kucia zelaza poki gorace czyli do wykorzystywania kazdej okazji jaka sie nadazy do tego zeby przede wszystkim zrobic dobrze dla siebie.. brać ile da się naskrobać lewizny dochodza do tego osoby nieuczciwe ... 300 mln strat to już koniec i nie bedzie już nic

grajek

Mam zapytanie Podobnież będzie mała imprezka integracyjno-pożegnalna KULIG czy są wolne miejsca i która gospoda do zasiedzenia będzie. Konie pociągowe do sań są już dwaj PM BC i PJ tylko trzeba uzdy pozakładać i batem hej .

walec

koledzy pracownicy przez działania naszych PM teraz musimy kończyć powoli nasza biedna egzystencje pracę w Skanska . Szeregowy pracownik zawsze dostaje po głowie a winni laury zbierają. Trzeba to zmienić i zacząć donosić uprzejmie do nowego zarządu Skanska do Morisona co wyrabiali przez ostatnie lata PM i Kierownicy budowy. Panowie jeżeli szwed ich nie wyrzuci to będą śmiać się nam i jemu w oczy i czarować jak w tym roku wyjdą na prosta na budowach. Kpina w żywe oczy , Trzeba już teraz otworzyć oczy szeroko szwedowi i tak nic nie mamy do stracenia tylko PM ze świętokrzyskiego BC , PJ , JM jeżeli wiecie o nich konkrety o kolaboracji przekrętach itd to dawajcie to na forum . Szwed już otrzymuje informacje różne od ludzi którzy już się nie boją zwolnień i tych PM bo i tak będą zwolnienia w drogówce....... Czas dobrobytu i rozpasania już się skończył ...trzeba skrócić te męki i żeby szwed rozliczył PM z ich kilkunastoletniej pracy i dorabiania się .

jeszcze pracownik 112

Koledzy pracownicy ci co zostaną do końca zobaczą klęskę i upadającą Skanską grupę drogową a zawdzięczamy to polityce PM ze świętokrzyskiego PJ i BC i JM i RD , niektórzy już wcześniej zostali wyrzuceni inni zdegradowani ale jeszcze jedni pozostali.. ostatnie przetargi z 2016 r chcieli na siłę wygrać żeby premię zebrać jeszcze choć jedna ..a dla szarych pracowników zupa regeneracyjna pozostaje... teraz się okazuje że straty bardzo duże na budowie rok 2017 zamknięty z niebotycznymi stratami ale te koszta były już znane i do przewidzenia na etapie składania oferty na przetargi... A TERAZ nowy zarząd Skanska robi czystki bo koszta nie sa do odrobienia i zniwelowania MINUS NA BUDOWACH TO MINUS więc lada chwila głowy polecą kolejnym PM Trzeba znaleźć nowy okręt do pracy jak to mawiają marynarze..koledzy szukajcie po prostu nowej roboty..

nadmuchani my

Pracownicy zostali zrobieni w balona - to się nazywa etyka, szumnie reklamowana przez firmę SKANSKA. Zarządzający rozwalili firmę poprzez swoją niekompetencję, ignorancję oraz bawienie się dobrze na koszt firmy, teraz pozostaną dalej na swoich stołkach i będę przeprowadzać restrukturyzację - no gratuluje takie rozwiązania, a ludzie, którzy zarabiali wylecą - co za obłuda. W tych 2500 osób do zwolnienia powinni być zarządzający tj. v-ce prezes, dyrektorzy wszystkich oddziałów, regionalni i kogo tam jeszcze powołali, a także spiemowie. To grupa, która wykazała, że nie umie prowadzić firmy - na dodatek skutecznie. A jak tam paniusia od innowacji jeszcze jest ? Osoba, która od asystentki stała się menagerem zajmującym się innowacjami w SKANSKA, osoba która sama nie wprowadziła żadnej innowacyjnej rzeczy, która karierę zrobiła na cudzych pomysłach i pracy innych ludzi, rozwaliła całe zaplecze technologiczne, wydała mnóstwo pieniędzy na lansowanie swojej osoby i na program, który jest tak badziewny, że współczuje użytkowaniom, jedyne co umie to podróżować za pieniądze firmy i dobrze się bawić i sprzedać PRowo. I takie coś jest jeszcze w firmie ? Czy ktoś wreszcie rozliczy ją z jej pracy tak jak się rozlicza PM. Czy nadal będzie sprzedawać korpo bzdury ?

pracownik jeszcze

To ci ludzie nas zostawili i zdradzili Klemens ponosi winę za porażkę Przewodniczący: Klemens B (tel. 502 746 256) Region Olsztyn, Białystok: Zbigniew K (tel. 664 096 733) Region Gdańsk: Roman C (tel. 502 746 088) Region Bydgoszcz, Poznań, Szczecin: Anna N (tel. 502 737 270) Region Katowice, Wrocław: Jan S (tel. 797 019 047) Region Rzeszów- OBI Lublin: P Krystyna (tel. 510 023 566) , O Rafał Region Rzeszów OTW: Elżbieta S (tel. 797 332 378) , Tadeusz K Region Kraków: Marceli Z Region Łódź: Anna K (tel. 502 746 283) To ci ludzie nas zostawili i zdradzili Klemens ponosi winę za porażkę

ja zmieniłem już barwy firmowe

Prawda jest taka że wygrany będzie ten kogo firma zwolni w marcu. Reszta co im naobiecują gruszek ........ będzie do końca roku pracować i na zimę zostanie bez pracy. I co z tego że weźmie 3 pensje jak przez pół roku pracy nie znajdzie a jak znajdzie to na gorszych warunkach niż teraz. Taka prawda, jak Cię nie zwolnią to się samemu trzeba ewakuować i jak najszybciej nową pracę podjąć!!! Teraz na wiosnę jest wysyp najlepszych ofert dla drogowców.......Konkurencja ręce zaciera ... no też wiedzą że nie muszą dużo pensji dać bo i tak będą mieli w czym wybierać im szybciej zmądrzejecie i opuścicie tonący statek to szybciej się załapiecie na lepszą pracę u konkurencji olewajcie PM tego Bogdana C i Piotra J oni nic już nie mogą obiecać i dotrzymać słowa ich stołki są spalone oni już się zabezpieczają a wy szaraczki na lodzie zostaniecie najpóźniej na 1 listopada 2018r ......

@porcelana
@ja zmieniłem już barwy firmowe

Jak zwykle w punkt, Panie Andrzeju!

bb

Witajcie. Dziś upływa 20-dniowy termin przewidziany na konsultacje z organizacjami związkowymi. Informujemy, że osiągnęliśmy porozumienie w kwestii zasad zwolnień grupowych. Wszyscy mamy świadomość ogromnych strat i bardzo złej sytuacji finansowej spółki. W tym trudnym procesie restrukturyzacji, wypracowaliśmy wspólnie ze związkami zawodowymi wcześniej nieplanowane rozwiązania, korzystniejsze dla pracowników, a przy tym realne z perspektywy obecnych możliwości finansowych spółki. Uwzględniając postulaty strony związkowej, zmniejszyliśmy liczbę zwalnianych osób do 2340. Uzgodniliśmy wysokość dodatkowych odpraw ponadustawowych: - dla pracowników ze stażem pracy u Pracodawcy do 8 lat - jedno minimalne wynagrodzenie obowiązujące w Polsce, - dla pracowników ze stażem pracy u Pracodawcy powyżej 8 do 20 lat - półtora minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w Polsce, - dla pracowników ze stażem pracy u Pracodawcy powyżej 20 lat - dwa minimalne wynagrodzenia obowiązujące w Polsce. Jednocześnie, mając na uwadze trudną sytuację na rynku pracy osób w wieku przedemerytalnym, dla pracowników, którym na dzień 21 lutego 2018 roku brakuje nie więcej niż 5 lat do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego, zapewniliśmy dodatkową odprawę w wysokości dwóch minimalnych wynagrodzeń obowiązujących w Polsce. W związku z osiągnięciem porozumienia został zakończony spór zbiorowy. Podpisaliśmy ze związkami zawodowymi porozumienie dot. sporu zbiorowego. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią porozumienia dotyczącego zwolnień grupowych, które znajdziecie na OneSkanska (prawa górna strona, zielony blok „Porozumienie”). Rozpoczniemy obecnie proces typowania pracowników do zwolnienia. Naszą intencją jest rozpoczęcie informowania o wynikach typowania na przełomie marca/kwietnia.

Maja

@AND a nie może być tak, żeby i tutaj się pojawiły aktualne opinie o firmie Skanska S.A.? Skoro nie zgadzasz się z tym, co jest napisane na forum i posiadasz bardziej aktualne informacje to co szkodzi byś się tym podzielił tutaj?

Maja

@Darek czyli myślisz, że Szwedzi dowiedzą się o tym co się dzieje w firmie Skanska S.A. w Polsce? Czy zamierzasz to im zgłosić? Od jakiego czasu renoma firmy według innych spadła? @józek a czy inżynier nie może nadzorować pracy na budowie? Musi być fachowiec? Czy uważasz, że on ma większą wiedzę?

AND
@Maja

Proszę zajrzeć na stronę opinie Skanska W-wa i tam jest dużo opisu na temat aktualnej sytuacji w firmie.Widzę że te wypowiedzi są nie na czasie.....

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Kielce

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skanska S.A.?

Kandydaci do pracy w Skanska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skanska S.A.