Skanska S.A.

Warszawa, Gen. Józefa Zajączka 9

Skanska S.A.

Opinie o Skanska S.A.

J.F.Caddy

A Jędrzej z Łodzi nadal spaceruje po placu ze synkiem i szepczą sobie do ucha i siedzą razem w biurze. Patologia. Gdzie dyrektor gdzie prezes czy oni tego nie widzą czynie chcą widzieć. Patologia!!! Jak można pracować w Gdańsku a siedzieć w biurze w Łodzi albo w domu bo też go tam widziano synek tak może bo tatuś promuje głomba na wielkiego na wielkiego fachowca.Pracownicy Skanska kto ma tak dodrze jak synek Jędrzeja łapka w górę. Gdy współpracowaliśmy z nimi to synek wykazywał ogromną niekompetencje ale skąd miał wziąć wiedze skoro tylko liceum skończone ale stanowisko kierownicze komóra i fura oczywiście jest służbowa . Dyrektorze Prezesie miejcie litość dla tej firmy. Tata Jendrzej mógłby być promotorem wypromował syna kosztem innych. Dyrektorze dlaczego płacicie ludziom którzy generują koszty kryją to skrzętnie nie szkoda kasy? Po co utrzymywać kliki które od lat siedzą i generują koszty. Czy nie czas na nowych ludzi nieskoligaconych ze sobą? Powiedzcie patologiom stanowcze nie. Wy tylko o tym piszecie i jest tak jak było czyli równia pochyła. A patologie widać jak na dłoni.

piesek

Wiele komentujacych tutaj osob wiesza psy na SKANSKA.Prawda jest jednak takaze gdyby nie ta firma to 90 procent z nich dalej pasla by kozy i gesi....

@piesek 16.10.2018 21:13

A dzięki SKANSKA zostali dyrektorami, managerami i czemponami. Blad firmy,że awansowała cwanych a nie mądrych.

mówisz o sobie

@piesek 16.10.2018 21:13

piesek ja myślę że ty za dużo pasłeś ale baranów

@piesek 16.10.2018 21:13

Popieram masz rację to porządna firma tylko dorobkiewicze i łobuzy zniszczyli prawie wszystko i tylko ci co są oderwani od koryta narzekają bo uczciwie pracujący całkiem dobrze zarabiają i są szanowani i nie boję się tego napisać

piesek
@west 17.10.2018 04:59

West.Nie mialem zamiaru Ciebie obrazic.Przykro mi ,ze odbierasz to tak osobiscie.Autostrada byla kontraktem po ktorym osoby pracujace wczesniej w oddzialach powinny do oddzialow wrocic a reszta tzw.fachowcow powinna szukac szczescia gdzie indziej.Specyfika pracy w oddziale jest zupelnie inna niz na duzym bogatym kontrakcie.

Znajacy temat
@... 16.10.2018 21:30

Oczywiscie masz racje.Byl jeden taki Jerzy R ktory na autostradzie dowozil pracownikom wode,a po zakonczeniu kontraktu zrobili go kierownikiem projektu czy PMem.Masakra :)

Rocky
@Znajacy temat 20.10.2018 20:05

Akurat Jurek był przykładem talentu. Z resztą teraz jest dyr. w Trakcji. Szkoda że Skanska straciła takiego pracownika. To na jego następca jest przykładem prawdziwej masakry i betonowego muzgu

luki
@Rocky 21.10.2018 10:57

Zgadzam się z kolegą. Jurek był przykładem pracowitości i kompetencji. Jego następca jest przykładem .... zresztą kto widział ten wie.

Abcdew
@Znajacy temat 20.10.2018 20:05

Jurek awansował, bo na to zasłużył i naprawdę szkoda,ze nikt go nie chciał w Firmie zatrzymać.

guma
@luki 21.10.2018 15:02

Ludzie jakie on miał kompetencje? Podajcie proszę. Liceum to sa kompetencje? Przykładowa kariera przez wchodzenie w (usunięte przez administratora)

guma

Jurek wozi wodę w Trakcji? W tym był dobry na autostradzie nigdy wody nie zabrakło.Mariusza pogonili to i Jurek sie skończył bo był jego przydupasem.

Sale

Ktoś tu wspominał, że na S8 ściągnięto rozkładarkę betonu z Czech, a przecież była w Polsce rozkładarka Wirtgen, której oferta sprzedaży za ponad milion złotych wisi na mascus. Tam jest więcej perełek, pełna wyprzedaż, od granulatora destruktu, przez termos do asfaltu, po komputery do systemu 3D, każdy może sobie kupić coś na pamiątkę. www.mascus.com/skanska-s-a/ee4d5f15,1,relevance,searchdealer.html

Tyski

Ktos wie skad taki nagly spadek cen akcji z ponad 160 na ponizej 145?

Bąbel
@Tyski 19.10.2018 16:39

A wycofuje się z sektora energetycznego w juesej I związku z tym spadają im zyski

Johan kiedyś Karstrom
@Tyski 19.10.2018 16:39

Potężna wtopa na 2 projektach PPP w USA, który swojego czasu tak bardzo były reklamowane na one skanska plus do tego słabe wyniki budowlanki poza skandynawią. Jak tak dalej pójdzie to cała grupa skanska będzie sie zajmowała wyłącznie mieszkaniówką i biurowcami, nie tylko Polska. https://services.files.skanska.com/file/download/f6cb3655-8eb0-48bb-b066-2eee808aa12e.1

Big City Life
@Tyski 19.10.2018 16:39

Dzisiaj Skanska oficjalnie poddała S8 w GDDKiA......taka sytuacja.

Big City Life
@Big City Life 20.10.2018 00:47

Przepraszam miało być "oddała"

er22
@Big City Life 20.10.2018 01:07

To początek końca-szkoda

wicek
@Tyski 19.10.2018 16:39

Kto wie, może model firmy budowlanej typu Skanska zaczyna być przestarzały. Może firma powinna stać się bardziej globalna i bardziej przejrzysta, z jawną listą wynagrodzeń i jawną listą premii. Zapewne ukróciłoby to kolesiostwo, premiowe "widzimisię" i inne takie sprawy. Otoczenie biznesowe w Polsce się zmieniło, od prawie 20% bezrobocia do praktycznie zerowego bezrobocia, a branża budowlana ma teraz eldorado. Jeśli w takich warunkach firma idzie na głębokim minusie to nie jest to wina szeregowych pracowników. Patologia jest dużo, dużo wyżej, nawet nie w polskim kierownictwie.

Morgan FREEMAN

Jedno wielkie (usunięte przez administratora) ponizanie ludzi. Jak nie w trakcie, to po robocie, jak nie po robocie, to na retencjach. Dlaczego im nie (usunięte przez administratora) Czego Wy się ludzie boicie? Służb skanskowych? Hahaha

młody

A czy ktoś wie czy Colas będzie też zatrudniał inżynierów czy tylko operatorów?

tuptuś

aż strach pracować dla S.

@tuptuś 12.10.2018 10:48

dlaczego trochę więcej

tuptajciedalej
@Dinno 12.10.2018 15:16

Dzisiaj zwolnili TK z H5 w Krakowie. Przetrwałem zwolnienia grupowe, ale jeszcze w tym roku z własnej woli odejdę. Z podniesioną głową.

jeszczeraz
@tuptajciedalej 12.10.2018 15:51

akurat to zwolnienie się kolesiowi należało

Radosław R
@tuptajciedalej 12.10.2018 15:51

Bez Kosy ciężko będzie dociągnąć z dobrym wynikiem.

jeszczeraz
@jeszczeraz 12.10.2018 19:26

TK weź ze sobą rudzielca bo nierobów nie brakuje w S.

Bono
@Radosław R 16.10.2018 19:04

Ciągnij ciągnij jak Wincenty pstrowski wyciągnął normy a pózniej nogi. Skanska tonie ...

Budapeszt

Jestem Ciekaw kto wygra wyścig w Kato o BGH o budowę hali - MS z Anną czy możę TB z Promusem bo Andrzej z BGH GG z S.. widzieć usiebie nie chce.

Zainteresowana

Jak tam na spotkaniach „roadshow” w lokalizacjach ktore niby maja przejsc do Colas?

@Zainteresowana 16.10.2018 18:04

Same dobre wieści czekamy na konkrety , a swoją drogą skąd wszyscy o wszystkim wiedzą ciekawe to na pewno wysoko zamocowani ludzie i stąd te wszystkie bzdury co wypisują i chyba żal im d--pe ściska bo stracili źródełko :)

@Zainteresowana 16.10.2018 18:04

Czekamy na podpisanie umów. Colas zdecydowani na zakup. Przechodzi wszystkie 7 lokalizacji + Rzeszów i Olsztyn (tutaj łącznie z LBSami).

@B. 17.10.2018 09:38

Colas się zdziwi jak przejmie naszych speców od zarządzania i za dwa lata sam się rozleci. A co do ludzi to na razie nie ma szału przynajmniej Olsztyn traci podwyżki które były do końca roku (znowu średnio 14 zl/h dostaną), szału nie ma, brak odpraw za grupowe i jeszcze pewnie z retencja powizą. Wiadomo Srimka gra o swoje to nie wiem.czy jest się z czego cieszyć.

M.
@B. 17.10.2018 09:38

Z tych 7 to jakie konkretnie lokalizacje?

DINNO
@Jeszcze tu 17.10.2018 18:14

Zastanów się co wypisujesz same kłamstwa i jeśli nazywasz siebie jeszcze tu to wypad bo tu wichrzycieli i kłamców nie potrzebujemy chcemy po prostu pracować , zastanawiam się nie jednokrotnie skąd tyle jadu do tej pory pewnie się szczyciłeś tym że pracujesz w takiej firmie a teraz co wyprawiasz ja jestem zadowolony jak wielu i nikogo na siłę tu się nie trzyma droga wolna i przestań pisać bzdury

@M. 17.10.2018 23:52

Wszystkie, które wchodzą w skład nowej strategii City Builder czyli: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Katowice, Kraków

Ostaszewiak
@B. 18.10.2018 08:20

Chyba coś tu nie gra, bo Ostaszewo na bank też idzie pod młotek.

@Ostaszewiak 18.10.2018 12:10

hmmm to może nie Olsztyn a Ostaszewo...

@DINNO 18.10.2018 06:36

Niestety wiem co piszę bo należę do tych przejmowanych szczęściaży tak więc dinno szukaj kłamców ale w zarządzie bo oni dalej grają o swoje.

DINNO
@B. 18.10.2018 12:31

OSTASZEWO IDZIE DO COLAS NAPEWNORAZEM 11 MASZYN

Do dino
@DINNO 18.10.2018 15:02

Nic napewno jeszcze nie przesądzone, może colas się zorientuje w porę co za bagienko kupuje.

Analityk

Czy znany jest już wynik firmy po FCIII?

Ziutek

Podobno w Krakowie PM lecą (za karę)i to świętokrzyscy tylko Waldemar wiecznie żywy ...

już konkurencja

Panowie pochwalcie się co za nowe budowy pozyskał obszar Kraków - w którym to najlepsi zostali...

mc
@już konkurencja 14.10.2018 17:22

Jeszcze żadnej, ale wszystko zgodnie z nową strategią :-)

Zniesmaczony
@już konkurencja 14.10.2018 17:22

Co teraz robi Miro G. ? Podobno to najlepszy menago (przecież mianował go Kamil S.) Super sprawa nic nie robić (gdzie nowe projekty) , a brać kasę !!!

Moi drodzy współczuję że jeszcze pracujecie w Skanska szukajcie innej pracy ta firma została zniszczona przez kolesi którzy nadal ją doją i wydoją do końca. Nic dobrego w tej firmie Was nie czeka szkoda się rozpisywać i biadolić nikt kolesiom nic nie zrobi za mocno ktoś im przyspawał dupska do krzeseł. Pozdrawiam były pracownik

@Były pracownik 14.10.2018 21:06

Dzisiaj nigdzie nie jest różowo. Narzekacie na Skanska, że taki (usunięte przez administratora) a niektórzy z Was pracowali tutaj po naście a i dzieścia lat. I gdyby nie mus czy likwidacja nadal byście pracowali. Po co te rady ? Każdy robi jak czuje. Co z tego że otrzymałem ofertę z B...xu. Praca w delegacji, cały tydzień poza domem. Kasa lepsza ale kasa to nie wszystko. Wolę ciut mniej ale stabilnie na miejscu. Nie samą pracą człowiek żyje, rodzina jest bardzo ważna, czas poświęcony sobie również.

west

dlaczego administrator usuwa wpisy świadczące o tym że skanska to (usunięte przez administratora) skoro się podpisałem imieniem i nazwiskiem i mam na to dowody

mick

I cały misterny plan poszedł w p. zdu! OLA!

Czarny
@mick 12.10.2018 09:21

Czyżby nikt nie chciał tak fajnego oddziału bitumicznego?

tuptuś
@mick 12.10.2018 09:21

co? gdzie? kiedy?

@Czarny 12.10.2018 09:23

wprowadzacie ferment plotkujecie i nic z tego nie wynika i jeśli coś wiecie to piszcie a nie pi..epszcie

cremona
@Czarny 12.10.2018 09:23

Przecież jest tyle firm na rynku np. Astaldi.

ABP

Ci od etyki przypominają stalinowskie trojki. Wyroki bez możliwości obrony. Ale mogą się czymś wykazać. Skanska jest święta ale tworzą ją ludzie grzeszni ????

west

Moje sugestie dla Skanska S.A.: (usunięte przez administratora)

Rudy Mundek

Niestety mam złe zdanie, zostałem zwolniony po wielu latach nienagannej pracy , bez podania przyczyny (zwolnienia grupowe) Firma nie poradziła sobie na polskim rynku budowlanym i stopniowo ogranicza działalność w Polsce . Pracodawca już nic nie może zrobić , atmosfery nie odbuduje .

@Rudy Mundek 09.10.2018 11:27

Firma by sobie świetnie poradziła gdyby nie polski zarząd, który ją rozwalił i mnóstwo prywaciarzy wewnątrz firmy.

no comments

Były Prezes Skanska wyśmienicie sobie radzi w Archicomie. "W całym pierwszym półroczu 2018 roku przychody Archicomu wzrosły rdr o 28,4 proc. do 152,5 mln zł, EBIT wzrósł o 12,1 proc. do 19,5 mln zł, a zysk netto spadł o 2,9 proc. do 13,7 mln zł. Marża brutto na sprzedaży w półroczu wyniosła 27 proc. wobec 27,7 proc. przed rokiem."

Rudy Mundek
@no comments 15.09.2018 23:30

Krzyś jest tam dość krótko , może firma jeszcze leci rozpędem i decyzje tego wizjonera nie zdążyły wpłynąć na wynik i rozp.......... Firmy

Były
@Rudy Mundek 17.09.2018 09:23

To tylko kwestia czasu jak ten nieudacznik rozwali kolejny dobry biznes. Pamietam jego prezentacje na SKS kiedy pokazywał jak rewelacyjnie realizowany jest biznes plan a potem w ostatnim jego roku wszystko runęło . On gdyby zarządzał na Saharze to i piachu by tam zabrakło . Ja akcji tej firmy nie kupię nawet gdyby wciskali za darmo

Orero
@Były 17.09.2018 09:45

Ciekawe bo ostatnio ze 154 skoczyly w gore prawie pod 180 sek

Były
@Orero 17.09.2018 14:47

Ciekawe to jest to ze jako pełnoletni nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Podobnie jak twój idol - chodzi o akcje archicomu ...

Orero
@Były 17.09.2018 22:31

Masz racje , zle przeczytalem. Nie rozumiem zas skad w swej bezgranicznej rozumnosci wyciagnales wniosek o “idolu”. wlasnie takie zarozumialstwo bylo zmora tej firmy

Nikodem
@Były 17.09.2018 09:45

Ciekawe czy Krzysio przekonał nowych właścicieli do swojej rewelacyjnej strategii lokalności tj. budujmy tam gdzie psy (usunięte przez administratora) szczekają kurne chaty bo to zawsze bedzie nawet gdy rynek mieszkaniowy sie skończy . Ot strateg !!!

Byly
@Nikodem 19.09.2018 14:39

Pewnie próbuje. Przekopiował te swoje prezentacje i tłumaczy o piramidzie kontraktów . Ach jakie to były piękne czasy jak on dukał czytając z iPada te swoje pierdy a klakierzy klaskali. Szkoda ze nie pokazał tej najważniejszej piramidy - swojej głupoty.

anonymous
@Byly 25.09.2018 01:45

To nieprawda, K.A. bardzo dobrze działał, miał wizję i nie był prezesem po to żeby sprawdzać budżet każdego kontraktu, powinien dostać raport na biurko od dyrektorów 2 x sprawdzone, kontrolerzy nie potrafili tego sprawdzić i od poziomu PM w górę bo excel wszystko mógł (może?) żeby wygenerować premię, a P.J. z grupą swoich sadził się za nim aż go ... i sam tak samo skończył. Bo nie wystarczy mieć kolegów do tortu ale trzeba myśleć skąd wziąć na następny... o właśnie po co budować jeśli można coś sprzedać.

Dociekliwy
@no comments 15.09.2018 23:30

Macie wiadomości jaki jest wynik na S-8 ? Kontrakt prowadzi Jacek Sz. chodzą informacje , że szykuje się ogromna strata. Ale co można się po nim spodziewać (strata na moście w Szczecinie, rozwalenie OBI Warszawa). Powinien wrócić na Kaszuby uprawiać ogórki !!!

Hans
@anonymous 26.09.2018 10:19

Bardzo dobra działalność tzn co? Straty za 2016 i 2017 prawie 700 mln netto gdy inni byli wtedy na dużych plusach. Zaaplikuj do niego, weźmie cię w ciemno a na dokładkę jeszcze PJ- ta miernota

@Dociekliwy 26.09.2018 21:49

Jacka to się nie czepiaj akurat. Wszystkie tematy które prowadził, dostał w spadku po kimś innym. Tak samo jest z S8. I tak sporo uratował.

Dociekliwy
@M 04.10.2018 14:33

Dostał w spadku i wobec tego nie czuł potrzeby identyfikowania się z problemami na budowach. Jacek Sz. już dawno powinien wywiesić białą flagę, na drugi dzień po rozbiórce nawierzchni betonowej. Jego dni w firmie są policzone. Co konkretnie uratował?

@Dociekliwy 04.10.2018 18:10

Chyba masz z nim jakiś osobisty problem. Zmniejszanie strat po kimś to też poprawa wyniku. Za kucie betonu odpowiadają Czesi i kierownicy od nawierzchni. Niech odchodzi z S, inni go chętnie przyjmą.

anonymous
@M 07.10.2018 20:18

Czyli za co odpowiada na tym kontrakcie Jacek Sz. skoro za kucie odpowiadają Czesi i kierownicy. Super mieć ludzi i za nich nie odpowiadać ! Przez takich menadżerów z firmy odeszły i odchodzą tysiące pracowników. Lepiej byłoby gdyby na S-8 został Zbyszek H. Jacek miał namaszczenie Piotra J. poza tym nie ma żadnych predyspozycji do zajmowania odpowiedzialnego stanowiska. Inni chętnie go przyjmą na kierownika budowy-nic ponadto.

B
@anonymous 08.10.2018 14:54

Czeska była tylko maszyna, pracownicy byli z kompetencji betonowej z poznania. Zbyszek? Haha, on lepiej niech się trzyma z dała od takich budów, bo był pierwszym hamulcowym tej budowy przez swoje pokręcone i nieracjonalne decyzje

@anonymous 08.10.2018 14:54

Dziwny człowiek jesteś. Rzucasz jakimiś ogólnilami. Zero konkretów. Snujesz jakieś dziwne teorie. Pewnie wszystko byś zrobił lepiej tylko jakoś nigdy nie miałeś okazji. Ciekawe dlaczego?

szczęśliwy

A ja w tym miesiącu dostanę przelew uwzględniający retencję. Pozdrawiam wszystkich dla których braknie .....

ziutek
@szczęśliwy 07.10.2018 14:05

A skąd wiesz , że dla Ciebie nie braknie ???

Akuku

I jest oficjalne ogłoszenie. Szkoda Roberta

Remigiusz

Ja spełniam wszystkie warunki.

Luka

Czy ktoś wie co z OT?

srick
@Luka 22.08.2018 08:24

to pytanie do Roberta... tylko czekaj czekaj, Robert zaginął gdzieś w akcji. Więc niewiadomo :)

xyz
@Luka 22.08.2018 08:24

Jak to co? To samo co z całą firmą. Z choinki się urwałeś czy co:)?

Ziutka druch
@Luka 22.08.2018 08:24

To już pewne 12 otoczarni z "inwentarzem żywym" zostaje sprzedanych do firmy CO. z klauzulą , że nie wolno zwalniać przez dwa lata .

Ano
@Ziutka druch 23.08.2018 12:11

Przestańcie pisać te głupoty o wytwórniach.

Gdzie jest Robert?
@srick 22.08.2018 13:40

A co z R? Zwolnił się czy mu podziękowali?

mierny ale wierny
@Gdzie jest Robert? 24.08.2018 00:25

Robert dał nogę, widać przeczuwał co się święci...

Pracownik OT
@Gdzie jest Robert? 24.08.2018 00:25

Robertowi nikt nie podziękował. Jest to jeden z nielicznych Dyrektorow, jacy zostali w tej firmie ,który ma zdrowe podejście i dobry pomysł na ten biznes.OT bez Niego przestanie funkcjonować, tego jestem pewien, a z Nim może prosperowac całkiem fajnie przez długi jeszcze czas i przynosić dla firmy niemałe zyski.

Byk
@Pracownik OT 25.08.2018 20:34

Ta... Robercik ciamajda i nie udacznik na litość brał przy negocjacjach swoich KOLEGOW żeby tylko robota była a tu proszę jaki ....

Marpoz

Czy OT jest w rozsypce

Ot
@Marpoz 31.08.2018 15:35

Nie jest. Ot radzi sobie dobrze :)

debest
@Pracownik OT 25.08.2018 20:34

von franslał zostanie dyrektorem i będzie jak ta lala ;-) można już OT zamykać

Pryk
@debest 27.09.2018 20:07

Tylko nie ten burak z Łodzi :/ to leszcz który dwóch zdań sklecić nie potrafi podobno po S8 mają oddział duże projekty zamknąć. I Fornalek może przejść do OT :) albo może szef Bitumow jak sprzedadzą.

@debest 27.09.2018 20:07

Akurat JF jest jedną z niewielu osób w OT, która rzeczywiście nadaje się na to stanowisko

@123 02.10.2018 00:05

Ostatnia reduta...

@456 03.10.2018 17:55

wszyscy się nadają, tylko jedni bardziej drudzy mniej. Czasami zadaniem pracownika jest wygenerowanie jak największych strat...

nagroda roczna

Hej. czy ktoś się orientuje czy będą w tym roku nagrody roczne od prezesa ?. Dawno ich nie było. Myślę że to na pewno zmotywuje ludzi do działania, oprócz oczywiście obiecanej retencji

Zorientowany
@nagroda roczna 04.10.2018 21:11

Tak oczywiscie dla Dyrektorów za szczególne osiagniecia w osiąganiu strat lub likwidacji i wyprzedaży tego co sie ostało.

miss

Co z tym Colasem!!??

@miss 02.10.2018 09:31

szwagier Colas'ka jest zainteresowany dobrami materialnymi bez cześci inwetarza żywego co tak walnie przyczyniło się do globalnych zysków Skansk. w robotach drogowych...

Nick
@exbudowiec 03.10.2018 09:19

No raczej nie chodzi o obsady WMB ale o PMów z S lub bez?

Ten

Napisz co i jak... Inni będą uważać na ich sztuczki.

as
@Ten 20.09.2018 21:13

Normalnie. Obiecali wypowiedzenie i retencje a tego nie dają. Bo dużo ludzi się z firmy zwolniło i firma potrzebuje tych co planowała niepotrzebować. Dlatego od razu nikt nie dostał wypowiedzenia tylko informację o retencji.

kielczak
@as 20.09.2018 21:37

tak samo z OT w Kielcach... miało być a likwidują... skanska to tylko puste słowa a i tak was wy******

olo

Witam! Czy firma nie płaci za delegacje jednodniowe ? Tak gdy wyjazd i praca jest ponad 12godzin - bo są one akceptowane, ale bez rozliczenia !

Murzyn

Jeżeli w retencji jest wypisana konkretna data zakończenia współpracy, to Skanska może dowolnie zmieniać zasady porozumienia i przedłużać zatrudnienie?

znawca
@Murzyn 23.09.2018 11:53

Tak. Okazuje się, że retencja nie ma nic wspólnego z wypowiedzeniem. Scenariuszy jest kilka. Albo dostajesz wypowiedzenie na trzy miesiące przed końcem retencji i wtedy jest wszystko jasne. Wiesz do kiedy pracujesz i jeśli nie nagrabisz sobie w firmie, to dostajesz kasę z ostatnią wypłatą. Możesz też dostać propozycję przedłużenia retencji, ale nie musisz jej przyjmować i wtedy albo wchodzi w życie opcja powyżej, albo niestety taka, że nie dostajesz wypowiedzenia w odpowiednim czasie i po zakończeniu retencji nadal pozostajesz pracownikiem S. Retencja jest jakby nagrodą za przepracowanie tego czasu w firmie, więc jesli spełnisz ten wymóg i pozostałe obostrzenia, kasę powinieneś dostać . Jednakże zwolnienie z firmy jest sprawą kompletnie niezależną, choć w marcu nikt o takich pseudo etycznych rozwiązaniach nie wspominał i są one jako takie bardzo nie fair.

@znawca 23.09.2018 12:40

Ważne ze dostaniemy kasę na koniec okresu retencji. Później można rzucić wypowiedzenie, iść na l4, urlop itp. Każdy czeka na kasę z retencji. Czuję, ze nikt nie zostanie dłużej niż retencja.

Pracownik OT
@kielczak 20.09.2018 21:40

A skąd takie informacje?

Oszukany
@Murzyn 23.09.2018 17:50

Tylko w sytuacji, kiedy sam się zwolnisz to nie dostaniesz odprawy i tej kasy na waciki "wywalczonej" przez związki...

Ziutek
@Oszukany 24.09.2018 07:38

Faktycznie dobre określenie, związki wywalczyły kasę na waciki, no i oczywiście pracę dla wszystkich członków zarządów związków...

kielczak
@Pracownik OT 23.09.2018 19:39

z samej góry. Simson już sprząta po Robercie żeby nie miał gdzie i do kogo wracać

Prawnik
@znawca 23.09.2018 12:40

Jest cos takiego jak Inspekcja Pracy i oni tylko czekają na takie zgłoszenia od firm, zwłaszcza budowlanych, bo tu nieetyczne działania pracodawcy wobec Pracownika sa nagminne. Potem Sąd Pracy a prawie wszystkie zgłoszenia pracodawca przegrywa.

Egon

Czemu niby miałbyś sie zwalniać????

Miki
@Oszukany 24.09.2018 07:38

To chyba normalne, po co się zwawlniasz skoro masz pracę?

@Miki 27.09.2018 10:54

Po to, że ilekroć z ust mojego pracodawcy pada słowo etyka, to rzygam. Chciałbyś żeby cię mdliło na okrągło? To dosyć niekomfortowe.

jop
@Miki 27.09.2018 10:54

bo jak ktoś mi obiecał że mam pracę jeszcze przez pół roku i dostanę za to pakiet retencyjny to to uwzględniłem w moich planach i się na to zgodziłem. czyli np załatwiłem sobie nową robotę na za pół roku do której mógłbym iść od razu i olać S. ale uwierzyłem S. i zostałem tutaj dla kasy. a teraz się okazuje że ani kasy z retencji, ani za zwolnienie grupowe, a robotę robiłem mimo że mogłem sobie od razu pójść i dostać odprawę i z ręką w nocniku zostawić S. czy to jest uczciwe ?

Egon
@jop 27.09.2018 12:27

Stary coś, kręcisz.... obiecał Tobie czy masz jakiś papier? uwowę o pracę , umowę o retencję? nic nie rozumiem z tego co piszesz.

Kadrowa
@as 20.09.2018 21:37

As-ie , chyba nie do końca jesteś z nami szczery bo: 1) albo dostałeś wypowiedzenie, oraz retencję; wtedy odprawa ze zwolnień grupowych + retencja 2) albo pracujesz nadal, i masz pracę, 3) albo np. dostałeś nowe warunki o pracę np. na czas określony (i to przyjąłąłeś wraz z retencją, bo byłeś przeznaczony do zwolnień grupowych ale przedłużono Tobie umowę), wtedy logicznie nie możesz dostać odprawy za zwonienia grupowe, BO zgodziłeś się na nowe warunki zatrudnienia. Logiczne, prawda....

Adolf
@jop 27.09.2018 12:27

Wyjaśnij jaki jest Twój aktualny status pracy w firmie. Umowa na stałę, na czas określony, retencja?

@Kadrowa 27.09.2018 13:24

Kadrowa ale łżesz, nie było opcji odprawy ze zwolnień grupowych i retencji jednocześnie. ETYKA buhahaha.

@... 27.09.2018 23:04

odprawa ze zwolnień grupowych należy sie każdemu bo to wynika z kodeksu pracy. Retancja o obiecana kwota za przepracowanie do momentu kiedy firma Cibie potrzebuje. Jest jeszcze kasa ze związków za mała żeby coś kupić, za duża by przepić, jak dostaniesz wypowiedzenie w grupówce to ją dostaniesz.

Kadrowa
@... 27.09.2018 23:04

więc sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.....

Już na szczęście były
@Kadrowa 27.09.2018 13:24

Osoby wytypowane do retencji nie dostały wypowiedzenia tylko informację,że zostały wytypowane do zwolnień grupowych i wypowiedzenie dostaną w momencie gdy wiadomo będzie kiedy zakończą zaczęte projekty i odliczy się od tego ustawowy okres wypowiedzenia dla danego pracownika. Natomiast retencja była motywacją, żeby się sami nie zwolnili przed ukończeniem projektu.

xyz
@Już na szczęście były 28.09.2018 13:03

szkoda że ludzie którzy dostawali retencję inaczej to zrozumieli... ach te niedopowiedzenia...

Qwerty
@xyz 28.09.2018 14:20

To nie były niedopowiedzenia tylko celowe działanie. Niby trzeba czytać co się podpisuje ale ci ludzie byli po praniach mózgu robionych przez speców od manipulacji i zaszczepione im hasło "etyka skanska" . A teraz po pół roku okazało się że tą etykę można psu w tyłek wsadzić. Nauka na przyszłość.

@kielczak 24.09.2018 14:58

Przecież Kielce to nie city builder, to czemu niby ot ma tam zostać?

ziutek
@123 02.10.2018 00:09

Kielce potrafią walczyć o swoje , przy wiosennych zwolnieniach nawet w TV Regionalnej były częste komentarze o zwolnieniach w SK. Dzięki temu Kielce w dużym procencie pozostały, mimo likwidowanej lokalizacji ....

@ziutek 02.10.2018 08:39

heheeehhehehhehehhehehhem, koń by się uśmiał.... kielce umieją walczyć o swoje hehhehhehehhehhe jak (usunięte przez administratora) kupowała exbud to centrala od razu do warszawy przeniesiona została, a z grupy kapitałowej exbud z 15,5 tysiąca pracowników zostało bez mała 5 tyś... hhehhehhehehhehe

Q

A co z tegorocznym badaniem satysfakcji ? Czy poziom zadowolenia z pracy juz przekroczyl 120% ?

Jaką?

John

A Jerzy Sz. ten od ogromnych projektów jest jeszcze w firmie?

Wwa
@John 25.09.2018 09:55

Oczywiście. Teraz jest dyrektorem poprawka.

obserwator

Dajcie spokój (usunięte przez administratora). Przecież on ledwo ciągnie.

P

Wie ktoś co z WMB miało się rozstrzygnąć kto je kupi?

Rysiek
@P 24.09.2018 12:59

Kupi? A ile wmb firmy w Polsce są w stanie kupić w ciągu roku? Ten kto kupi 1 wmb, to prawdziwy milioner.

Rezydent

A ja sobie pracę w Skanska chwalę. Kultura pracy bardzo wysoka, kasa średnia, warunki pracy bardzo dobre. Polecam.

Gdzie indziej
@Rezydent 16.08.2018 03:04

Bo nikt Cię nigdzie by nie przyjął. Więc siedzisz tam, bo niby gdzie!! Wszyscy najlepsi już odeszli i pracują w konkurencji za dobre pieniądze, zdobywają doświadczenie, rozwijają się.

King kong
@Gdzie indziej 16.08.2018 17:06

Przerobilem już ten rozwój gdzie indziej Zero bhp. Funkcje wsparcia musisz sam sobie wymyśleć Praca po 400 godzin Dostajesz umowę o pracę i z zamawiającym - następna wizyta u szefa już z protokolem odbioru albo wypad. Zespół sobie ściągnij albo robisz wszystko sam Rano kupujesz benzynę a za 2 g siedzisz u prawnika z pismem Tak to jest tylko dla debesciakow ja Ty Polecam takim szkole życia POWODZENIA

Ajm
@Gdzie indziej 16.08.2018 17:06

Wszyscy najlepsi odeszli, ale tak tesknia ze przesiaduja na tej stronie ;)

(P)rezydent
@Rezydent 16.08.2018 03:04

Job twoju mac ja toze dumaju szto skanska charosza kompania. Dawaj w period kamanda wsio budziet choroszo jak u nas w donbasie.

Ggyht
@Ajm 19.08.2018 14:50

Ci „najlepsi” co zostali wywaleni za beznadziejne oferowanie i rolowanie kosztów? Pozdrawiam rekruterów BX, którzy pozatrudniali kolegów, którzy przyczynili się do tego co się dzieje w SK

Obserwator
@Ggyht 24.08.2018 00:21

A znasz kogoś, kto został wywalony za beznadziejne oferowanie i rolowane kosztów? Bo według moich obserwacji, to wlasnie ci ludzie zostali ostatnio awansowani a odeszli ci co skupili się na robocie i nie mieli czasu na wyścig szczurów o ważenie. P.S. Rolowane nadal odchodzi w naj lepsze.

T9
@Obserwator 24.08.2018 12:02

Szczurów i wazelinę

Ggyht
@Obserwator 24.08.2018 12:02

Wcale nie, cały Szczecin wyleciał. Wylecieli też ludzie którzy odpowiadali za oferowanie projektów które zawierały niepoliczone powierzchnie albo zakresy robót których nie liczono bo trzeba było szukać czegokolwiek żeby tylko pokazać że coś się robi. Takich ludzi poleciała masa.

Xls
@Ggyht 24.08.2018 16:21

Ta.... polecieli ale jak! Trzy pensje z grupowki, trzy retencji i dwie lub trzy bez świadczenia pracy. 8-9 podstaw. Jak mieli dodatki lub premie to średnia. Kupę kasy. Chyba gorzej maja Ci co zostali/ nie zwolnili ich.

nick
@King kong 19.08.2018 12:17

Inter..coś tam?? Bo o nich to słyszałem.

mikdżager
@nick 04.09.2018 18:18

Tak, Interpol lub Inter Mediolan

Twój Wybór
@Gdzie indziej 16.08.2018 17:06

Przestań poprawiać sobie humor. W każdej firmie zwłaszcza korp. albo dajesz maksa, albo spadaj. Ogarnij się, nikt nikogo nie trzyma. Nawet nie wiesz ile pracy wkładają ludzie którzy zostali. Dawniej się z nim utożsamiałeś a dzś leszcza rżniesz.

@Twój Wybór 19.09.2018 22:14

W korporacji, zwłaszcza w tej awansują i biorą horrendalne premie, nie ci którzy robią tylko ci który lepiej się lansują. Pracuj dalej aż ci garb wyrośnie, na premie dla dyzmów z czterech pionów FW nowej struktury.

Ziutka druch
@King kong 19.08.2018 12:17

To ty chłopie u jakiegoś obszarnika albo bauera robisz , mogę Cię zapewnić, że istnieje normalny świat poza Skanska , ale niesmak po chamskich zwolnieniach niektórym pozostanie na długo ...

Zostaw opinię o Skanska S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Skanska S.A.