Passive Instal Sp. z o.o.

Opinie o Passive Instal Sp. z o.o.

Obecny pracownik

Jako pracownik firmy Passive Instal, mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedno z lepszych miejsc pracy, w których miałam okazję pracować. Od samego początku czułam się tutaj częścią zespołu. W firmie panuje niezwykła otwartość, szacunek i współpraca. Zarząd i pracownicy są zawsze dostępni i chętni do wysłuchania pomysłów oraz opinii. Firma dba również o rozwój zawodowy, jako pracownicy otrzymujemy szkolenia i możliwości rozwoju, aby rozwinąć nasze umiejętności. Podsumowując, praca w Passive Instal jest dla mnie nie tylko sposobem na zarobek, ale również poszerzanie moich umiejętności i samorozwój.

Malgorzata

Po raz kolejny skorzystałam z usług firmy Passive Instal po montażu pompy ciepła z której jesteśmy bardzo zadowoleni! Kolejnym etapem była instalacja 9,84kw na gruncie. Po raz kolejny oględzin dokonał Pan Mateusz Wydmuch w sposób profesjonalny wskazał na co musimy zwrócić uwagę oraz dobrał odpowiednią moc dla Naszego ogólnego zużycia. Jesteśmy pod wrażeniem i wiedzieliśmy, że możemy na Was liczyć. Dziękujemy firmie za takich doradców jak i monterów Jankoś2 którzy poradzili sobie z montażem w 1 dzień! Gratuluję i oby tak dalej. Pozdrawiam ????????

@Malgorzata

Pani Małgorzato, dziękujemy bardzo za poświęcony czas, aby napisać nam tak pozytywną opinię. Zadowolenie klienta stawiamy zawsze na pierwszym miejscu, dlatego bardzo cieszymy się, że sprostaliśmy Pani oczekiwaniom. Życzymy wszystkiego dobrego oraz przesyłamy słoneczne pozdrowienia :)

Krzysztof

Może zanim napisze co myśle to powiem bardziej co mówią o firmie klienci w anonimowym nps: „nigdy nie widziałem takiej ekipy na budowie, nawet kawy nie mieli ochoty pic, tylko zasuwali jak mrówki”, „20 lat pracuje w hurtowni budowlanej ale tak pracowitych i „oblatanych” chłopaków to nie widziałam - to o montażystach. O pracy handlowców : „wszystko wytłumaczone, przy montażu zero niespodzianek, wszystko zgodnie z ustaleniami, chłopaki odbierają telefon zawsze gdy tego potrzeba. Moja opinia : Ja przez 2 lata pracy nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy firmy, rozliczeń, dosłownie niczego - przy sytuacjach jakiejs mojej pomyłki, nieporozumienia itp firma pomaga załagodzić sprawę, wyjść z twarzą przed klientem zamiast obciążać winą agenta. Atmosfera na plus, zarobki na duży plus. Widać ze to firma założona i rozwijana przez monterów a nie sprzedażowcow z MLM - mają sory za słowo- jebca na punkcie dokładności montaży co na co dzień handlowca denerwuje ;) ale i do tego idzie przywyknąć. Wybralem tą firmę z wielu innych na rynku i nie poszedłbym nigdzie indziej.

Pracownik Passive Instal

W Passive Instal pracuję już kolejny rok, to co mogę powiedzieć, to, że Firma i jej pracownicy podchodzą profesjonalnie i przede wszystkim indywidualnie do każdego klienta, dbają o jego satysfakcję z oferowanych usług. Jest to możliwe, ponieważ w firmie pracownicy są zgrani, rzetelni i kompetentni i wspólnie pracują nad dobrym wizerunkiem w oczach klientów. Wynagrodzenia są zawsze na czas, Pracodawcy są wyrozumiali i dają możliwości rozwoju pracowników, widzą w nich potencjał i pozwalają im się wykazać. Warto też podkreślić, że pracownicy mają dużą wiedzę w techniczną z branży odnawialnych źródeł energii, zawsze są gotowi aby służyć pomocą klientowi.

Tatiana Nowy wpis

Klienci firmę polecają, proces rekrutacji raczej też na plus z tego co czytam. A praca przedstawiciela handlowego z perspektywy pracownika też na taki duży plus? ;) O co chodzi z tymi wyjazdami służbowymi głównie chodzi mi o to ile trwają i czy często się zdarzają?

@Realizacja Nowy wpis

Z czystym sumieniem polecam tą firmę jako osoba u której montowana została pompa ciepła przez pracowników firmy passive instal wszystko zrobione z dokładnością i sprawnie pracownicy bardzo mili i uprzejmi dbali o to by zostawić po sobie porządek. Jestem bardzo zadowolona z ich obsługi..

Byłam w tej firmie na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko biurowe. Rozmowa była szybka, zwięzła i na temat- bez zbędnego przedłużania. Mimo że nie skorzystałam z ich oferty, bo znalazłam inną pracę ze stanowiskiem, które bardziej mi opowiada to dobrze wspominam tą rekrutacje.

@Karolina

Rozmowa była szybka, ale było wystarczająco czasu żeby zadać wszystkie pytania? Mam za sobą już kilka rekrutacji w życiu i czasem właśnie nawet za mało czasu jest. Jak w takim razie ta rozmowa przebiegła, standardowe pytania tylko? Wszystko co mówili zgadzało się z tym co widziałaś w ogłoszeniu? Jest możliwość negocjowania stawki w trakcie rekrutacji czy mają sztywno ustalony budżet i ani rusz?

Jako pracodawca, rozumiemy Twoje obawy dotyczące braku czasu podczas rekrutacji. Staramy się poruszyć najważniejsze kwestie dla potencjalnego kandydata. Jeśli chodzi o negocjowanie stawki, to oczywiście jako pracodawca zawsze jesteśmy skłonni do przemyślenia oferowanej kwoty.

Karolina Nowy wpis

Tak, było wystarczająco czasu żeby poruszyć wszystkie kwestie. Rekrutacje zaliczyłabym do takich standardowych. Co do stawki, to na końcu rozmowy miałam podać kwotę wynagrodzenia, które by mnie usatysfakcjonowało.

@Karolina

To super, dzięki za twoją wypowiedź. Ja akurat rozważam tą firmę, bo właśnie szukam pracy. Już trochę jestem bez pracy, więc zależy mi na szybkiej rekrutacji. Pamiętasz może jak długo czeka się na odzew z ich strony od wysłania CV? Zastanawiam się też, czy ta rozmowa kwalifikacyjna jest jedynym etapem rekrutacji.

Jak w Passive Instal Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Jeżeli pracownik wychodzi z inicjatywą poszerzania swoich umiejętności, rzetelnie wykonuje powierzone mu zadania, staje się samodzielny i zdeterminowany na rozwój, wtedy oferujemy możliwości awansu. Wszystko zależy od podejścia oraz zaangażowania.

@Passive Instal Sp. z o.o.

To, że pracownik chce brać udział w szkoleniach i kursach musi sam zgłosić? Firma sama nie wysyła ludzi na takie formy poszerzania wiedzy? Nawiązując jeszcze do tej samodzielności, po jakim czasie od zatrudnienia można zacząć pracować bez wsparcia innych?

Najczęściej to firma proponuje możliwość wzięcia udziału w szkoleniu. Jesteśmy jednak również otwarci na propozycję szkoleń, którymi sami pracownicy są zainteresowani. Jeżeli chodzi o wykonywanie pracy na danym stanowisku bez wsparcia innych, to wszystko zależy od specyfiki stanowiska. Czasem już po kilku tygodniach pracownik jest w stanie się usamodzielnić, a czasem potrzeba jest na to kilku miesięcy. Staramy się podchodzić do każdego pracownika w sposób indywidualny, aby ten nie czuł presji związanej z wykonywanymi przez niego obowiązkami.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Passive Instal Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Monter kolektory słoneczne, fotowoltaika, pompy ciepła?
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marketing Manager

Pracownik firmy - Marketing Manager

01.02.2024 11:02

Czym zajmuje się Państwa firma?

Marketing Managerikona wywiad

Jesteśmy dynamiczną firmą z branży Odnawialnych Źródeł Energii, działającą już od 2013 roku. Zatrudniamy obecnie ponad 80 pracowników, a naszą misją jest dostarczanie jak najbardziej efektywnych i ekonomicznych rozwiązań dla naszych klientów. Na swoim koncie mamy ponad 27 000 wykonanych instalacji OZE.

W jakich miastach Państwo działacie?

Marketing Managerikona wywiad

Siedzibę główną posiadamy w Częstochowie, jednak realizacje wykonujemy na terenie całej Polski.

Jak wyglądały początki firmy?

Marketing Managerikona wywiad

Motywem działania było pojawienie się innowacyjnych rozwiązań oraz rozwój technologii związanych z branżą OZE tj.: panele słoneczne, pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Zapotrzebowanie na te produkty oraz usługi stworzyły nowe możliwości biznesowe, które postanowiliśmy wykorzystać. Zaczynaliśmy od zera, w pojedynkę, a jesteśmy na rynku już 10 lat, mając fantastycznych ludzi wokół siebie.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Marketing Managerikona wywiad

Wzrastające zainteresowanie i świadomość społeczna dotycząca zmian klimatycznych spowodowały, że istnieje duże zapotrzebowanie na alternatywne źródła energii. Konkurencja w branży cały czas rośnie. Wiele nowych firm wchodzi dopiero na rynek, oferując innowacyjne rozwiązania technologiczne i konkurencyjne ceny. To prowadzi do zwiększonej konkurencji i presji na ciągłe doskonalenie naszych produktów i usług. Warto również zauważyć, że otoczenie jest zmienną i podlega regulacjom. Polityka rządowa i zmieniające się przepisy mają ciągły wpływ na rozwój tej branży. Wierzymy jednak, że jakość, zaangażowanie i ciągły rozwój, zawsze zostanie doceniony przez naszych klientów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Marketing Managerikona wywiad

Nasza główna siedziba znajduje się w Częstochowie. Posiadamy również filię na terenie Anglii, gdzie intensywnie rozwijamy naszą firmę oraz szukamy nowych rozwiązań. Na chwilę obecną zatrudniamy około 80 pracowników na stanowiskach m.in. biurowych, logistycznych, monterskich, serwisowych, czy handlowych. Posiadamy również swój własny dział dotacji oraz marketingu. Oprócz inwestycji prywatnych, mocno angażujemy się również w rynek publiczny, realizując wiele inwestycji przetargowych.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Marketing Managerikona wywiad

Nasza firma stale się rozwija i powiększa, przykładem jest rozbudowa naszej siedziby w Częstochowie w tym roku o dodatkową przestrzeń do pracy. Stawiamy na rozwój, przy czym perspektywy rozbudowy i wzmocnienia firmy są bardzo duże.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Marketing Managerikona wywiad

Aplikanci są zazwyczaj proszeni o przesłanie swojego CV. Mogą to zrobić za pośrednictwem specjalnego formularza kontaktowego na naszej stronie www.passive-instal.pl. Kandydaci znajdą tutaj też wszelkie informacje o aktualnych procesach rekrutacyjnych. Kolejny krok to selekcja CV i zaproszenie na rozmowy kwalifikacyjne wybranych kandydatów. Rozmowa odbywa się z bezpośrednim przełożonym oraz przedstawicielem działu, którego dotyczy rekrutacja.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Marketing Managerikona wywiad

Nowy pracownik spotyka się z zespołem, przełożonymi i przedstawicielem danego działu, aby omówić cel firmy, główne zadania oraz zapoznać się z regulaminami, dokumentacją i specyfiką stanowiska. Każdej nowej osobie przypisujemy osobę, która pomoże jej w łatwiejszym dostosowaniu się do nowego środowiska pracy i odpowie na pytania oraz udzieli wsparcia. Po pewnym czasie przeprowadzamy ocenę okresu próbnego nowego pracownika, aby ocenić jego postęp, umiejętności i dopasowanie do firmy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Marketing Managerikona wywiad

Organizujemy regularne szkolenia i spotkania, które pomagają pracownikom rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę. Tworzymy spersonalizowane plany rozwojowe dla pracowników oraz dbamy o dobre samopoczucie zatrudnionych i radosną atmosferę w firmie. Organizujemy regularne spotkania integracyjne, wyjścia pracownicze oraz dni tematyczne.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Marketing Managerikona wywiad

W planach mamy dalszy rozwój oddziału w Anglii. Aktualnie wkroczyliśmy też w kompleksową modernizację naszych usług. Poza standardową wymianą ogrzewania i instalacji fotowoltaicznej obecnie oferujemy również ocieplenia elewacji, stropu czy wymianę okien. Ponadto inwestujemy w badania i rozwój, aby wprowadzać na rynek nowoczesne i bardziej efektywne technologie OZE. Z chęcią będziemy dalej angażować się w projekty społeczne i inicjatywy edukacyjne, które promują OZE i ochronę środowiska.

Malgorzata

@Malgorzata

Co wysłać do nich podczas rekrutacji skoro nie chcą od kandydatów cv? Chodzi o ogłoszenie na posadę Monter instalacji fotowoltaicznych - elektryk. Dokument tekstowy ze sowimi danymi, czy coś? Bo nie rozumiem? I czy dopiero na rozmowie rekrutacyjnej ktoś pyta o doświadczenie, kwlaifikacje itd.?

Swoje CV prosimy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie internetowej www.passive-instal.pl- w zakładce Kariera lub na adres e-mail: kariera@passive-instal.pl

Mignęło mi w necie, że niegdyś szukali przedstawiciela handlowego. Jednak oferty nie da się już podejrzeć. Warto czekać na nowe ogłoszenia? Ciekawi mnie sposób rozliczania premii oraz czy ciężko jest wyrobić plany sprzedażowe narzucane przez firmę? Godziny pracy są sztywne czy bardziej stawiają na wyniki? Opowiedzcie coś więcej proszę, ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje.

Na naszej stronie internetowej www.passive-instal.pl- w zakładce Kariera, przez cały czas dostępny jest formularz, poprzez który można wysłać do nas swoje CV na stanowisko przedstawiciela handlowego. Można również wysłać je na adres e-mail: kariera@passive-instal.pl. W przypadku pracy przedstawiciela handlowego najczęściej praktykujemy formę umowy B2B. Nie ma ustalonych oraz sztywnych godzin pracy. Cenimy zaangażowanie przekładające się na wyniki sprzedażowe. Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Czy ktoś wie, jak dostać tutaj pracę w biurze firny/ Bo ja też weszłam na ich stronę internetową i jest oferta dla monterów, przedstawicieli handlowych. Ale nie ma żadnych wakatów do administracji, marketingu, obsługi klienta. Czy jak tam jest ten formularz, to można wypełniać go tylko na te rekrutacje z ogłoszenia, czy jak interesują mnie inne stanowiska?

Dziękujemy za zainteresowanie możliwościami zatrudnienia w naszej firmie. Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska biurowe. Jeśli w przyszłości zdecydujemy się na poszukiwanie nowych pracowników, będziemy ogłaszać to na naszych kanałach społecznościowych oraz innych portalach ogłoszeniowych, takich jak OLX. Prosimy o regularne sprawdzanie naszych mediów społecznościowych i stron internetowych w celu uzyskania aktualnych informacji na temat możliwości zatrudnienia. Jeżeli zależy Pani na możliwości pracy w naszej firmie prosimy o przesłanie swojego CV na adres e-mail: kariera@passive-instal.pl . Będziemy mogli wziąć je pod uwagę w przypadku naszej kolejnej rekrutacji.

Napiszecie coś o pracy montera fotowoltaiki? Serio można dostać tu 12 000 zł brutto? W sieci było ogłoszenie z taką górną widełką, ale to jest tylko zachęta, czy faktycznie ludzie dostają takie pensje? Taka pensja jest możliwa przy etacie, czy trzeba robić nadgodziny, aby mieć takie wynagrodzenie?

Adam Pol

Nie polecam firmy Passive Instal ponieważ jako podwykonawca projektu unijnego przez trzy tygodnie nie potrafił złożyć wniosku do PGE. Kontakt z koordynatorem projektu - pracownikiem firmy praktycznie bardzo utrudniony nie odbiera. A gdy sprawa wyszła na jaw w rozmowie telefonicznej powiedział słowo przepraszam ale winę zwalił na dziewczyny z biura.

Arek

Współpracę wspominam dobrze. Firma płaci na czas, zapewnia wsparcie i przyuczenie przy bardziej doświadczonych osobach.

@Arek

Skoro dobrze wspominasz prace to czemu odszedłeś? Zdradzisz jaki był powód? Co do terminowości wynagrodzeń to super. A znasz może aktualne zarobki?

Edyta

Witam, jako że szukają monterów z prawem jazdy, to mam pytanie, czy dodatki do paliwa zapewniają czy trzeba to wpisać sobie w koszta? No i w ogłoszeniu obiecują wysokie zarobki, można wiedzieć o jakich pieniądzach dokładnie tutaj rozmawiamy?

Małgorzata

Jestem klientką z polecenia od znajomej, z ciekawości weszłam zobaczyć opinie i mam wrażenie że jest jakaś grupa ludzi, która się chyba nie dogadała z firmą i pisze złośliwe komentarze i druga grupa - pracownicy którzy chwalą jak działa firma i ze wszystko jest okej . Gdzie jest prawda tego nie wiem, ale ze swojej strony jako klientki mogę powiedzieć ze wszystko co firma się zobowiązała to zrobiła, panowie co u nas byli jako jedyni z 5 firm wszystko pomierzyli, sprawdzili przenikanie ciepła w budynku i jasno bez kręcenia przedstawili, po montażu szybko 2 miesiące i dostałam dodatek 18 000 tysięcy na pompę ciepła. Nie ma do czego się przyczepić. Polecam firmę

Krzysztof

Pracownik Passive Instal

Obecny Pracownik

Mogę szczerze polecić firmę Passive Instal, jest to firma z dużym doświadczeniem, z pełnym zaangażowaniem. W każdej pracy zdarzają się lepsze i troszkę gorsze momenty, ale patrząc tutaj na podejście przede wszystkim ludzi, którzy tutaj pracują, którzy są wstanie obdarzyć Cię wsparciem, pomocą , to naprawdę można powiedzieć o szczęściu. Od początku współpracy z tą firmą , zostałam wprowadzona na każdym etapie swojej pracy. Firma z roku na rok rozwija się coraz bardziej, rozwija pracowników, są wszelakie szkolenia. Naprawdę szczerze polecam!

Obecny pracownik

Jako kilkuletni pracownik szczerze polecam firmę Passive Instal. Jak w każdej firmie zdarzają się wzloty i upadki, natomiast należy wziąć pod uwagę, że większość pracowników to osoby z długim stażem, osoby pracujące od początku istnienia firmy co wiele mówi o firmie oraz samym pracodawcy. Atmosfera jest bardzo fajna, zespół jest bardzo zgramy. Pracownicy ciągle rozwijają swoje kompetencje- firma umożliwia udział w szkoleniach. Wynagrodzenie bardzo dobre. Pracodawcy wyrozumiali, młodzi i bardzo ambitni.

Ryszard

Hej. Szukają przedstawiciela handlowego. Widzę wymagają 2 lata doświadczenia. Spełniam warunki. Ile na start oferują? Jak przebiega cały proces rekrutacyjny i z ilu etapów się składa? Pomoże ktoś?

@Ryszard

Witam, bardzo prosze o kontakt do biura firmy Passive Instal, numer podany w zakładce Kontakt, wówczas udzielimy Panu wszelkich informacji dotyczących rekrutacji. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Passive Instal Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Passive Instal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Passive Instal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Passive Instal Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 7 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Passive Instal Sp. z o.o.