Jobroad s.c.

Opinie o Jobroad s.c.

Nowy wpis

Aktualność
Holandia a COVID-19 - listopad 2021
Z dniem 22 października Holandia zmieniła kolor naszego kraju na żółty. Tym samym Polska wróciła na listę krajów wysokiego ryzyka. Nowe oznaczenie wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami dla osób wjeżdżających na teren Królestwa Niderlandów. Od niedzieli 24 października wszystkie osoby przyjeżdżające z Polski mają obowiązek posiadania paszportu covidowego. Holenderski MSZ zaleca również wykonanie testu na obecność COVID po przekroczeniu granicy.
Czym jest paszport covidowy?
Jest to inaczej Unijny Certyfikat Covid (UCC), który funkcjonuje w obrębie państw członkowskich UE od 1 lipca 2021. Dokument z kodem weryfikacyjnym QR zaświadcza, że osoba legitymująca się nim:

• przeszła już COVID-19

• jest zaszczepiona

• nie jest nosicielem wirusa SARS-CoV-2 (negatywny wynik testu w ciągu ostatnich 24 godzin)

Unijny Certyfikat Covid można pobrać poprzez aplikacje mObywatel lub CoronaCheck:

Nowe obostrzenia
Kolejne obostrzenia zostały ogłoszone na konferencji prasowej 2 listopada. Kody QR, o których wspominaliśmy w poprzedniej części artykułu obowiązują teraz w większej ilości miejsc. Do tej pory paszport covidowy był konieczny m.in. w restauracjach, teatrach i kinach. Od soboty lista ta zostanie poszerzona o muzea, siłownie i inne miejsca transferu (miejsca, w których spotykają się i przemieszczają duże grupy ludzi). Nowe zasady nie ominą także ogródków piwnych i wydarzeń sportowych.
Do użytku wracają również maseczki. Od piątku/soboty konieczne będzie zakrywanie ust i nosa w sklepach i supermarketach oraz w budynkach użyteczności publicznej. Maseczkę założymy ponadto na stacjach i peronach. Utrzymano też obowiązek zakrywania ust i nosa w komunikacji publicznej. Miejsca, do których wejdziemy wyłącznie po okazaniu paszportu covidowego są zwolnione z tego obowiązku.
Dystans społeczny będzie również egzekwowany na świeżym powietrzu. Powraca reguła 1,5 metra i zakaz podawania dłoni.
Nieprzestrzeganie zasad grozi mandatem w wysokości 95€!
Co to oznacza dla pracowników?
Rząd Królestwa Niderlandów prowadzi prace nad zmianami przepisów prawa pracy, aby obowiązek posiadania paszportu covidowego mógł być egzekwowany przez pracodawców. Możliwe, że już niedługo firmy będą mogły sprawdzić czy ich pracownicy są zaszczepieni. Na ten moment nie ma jednak informacji o tym, czy brak aktualnego zaświadczenia będzie mógł być traktowany jako powód niewpuszczenia na teren zakładu pracy lub zwolnienia pracownika.
Szczepionka przeciw Covid-19
Szczepienia na terenie Holandii są wciąż możliwe, nawet bez wcześniej rejestracji.
Możliwość umówienia dogodnego punktu i terminu szczepienia została udostępniona na stronie:
(dostępna w języku polskim)
Administrator Nowy wpis

Pracował ktoś z Was jako Pracownik Budowlany w firmie Jobroad s.c.? Powiecie, na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?

Tomek Szmitek Nowy wpis

Polecam serdecznie ta agencje pośrednictwa pracy,Pan Iwo naprawdę stanął na wysokości zadania,pomógł znaleźć pracę grupie czteroosobowej,super komunikacja,właśnie dostaliśmy kontrakty,chcecie pracę,to tutaj warto dzwonic

Naiwny Polak

Jedno wielkie nieporozumienie ta cała firma Job road s.c. Za nic mają ludzi których ściągają do pracy. Decydujesz się na wyjazd na konkretną pracę i w momencie przyjazdu możesz o niej zapomnieć. Każdego dnia rzucają cię z miejsca na miejsce jak nim wygodniej. Warunki zakwaterowania to jakaś masakra. Pusty brudny pokój za który biorą 140 €.Zadnych mebli by się rozpakować więc koczujesz na walizkach. Jakiekolwiek prośby ,to jak grochem o ścianę, mają to gdzieś. Choć w umowie jest zapisane, że wypłata tygodniowa to pierwszą możesz dostać najwcześniej po 3 tygodniach. No i przy wypłacie to już jest horror. Z tego co sobie wy liczysz dostaniesz jakis marny ochłap byś z głodu nie zdechł. Zdecydowanie odradzam kontakt z ta firmą.

Nowy wpis

@Naiwny Polak

Cześć! Rzeczywiście mamy do czynienia z nieporozumieniem, które wymaga wyjaśnienia. Przede wszystkim podkreślamy, że jesteśmy agencją pośrednictwa pracy (agencją rekrutacyjną), a nie agencją pracy. Jest to więc technicznie niemożliwe, żebyśmy obsługiwali zakwaterowania, wypłaty czy bezpośrednio decydowali o planie pracy. Podkreślamy jednak, że bierzemy pełną odpowiedzialność za warunki zatrudnienia oddelegowanych przez nas osób. Dbamy o to, żeby nasi partnerzy - pracodawcy - przestrzegali określonych przez nas standardów. Niestety, pomimo najlepszych chęci, czasami zdarzają się problemy. Jesteśmy również od tego, żeby pomagać je rozwiązywać! Wielokrotnie pomagaliśmy naszym kandydatom w kwestiach związanych z zakwaterowaniem, transportem czy wypłatami. Trudno nam jednak zareagować na problemy, które nie są nam sygnalizowane. Wydaje nam się, że nie zgłosiłeś się do nas wcześniej, bo po prostu pomyliłeś nas ze swoim pracodawcą. Dlatego tak bardzo istotne jest, żeby dobrze rozumieć różnicę między agencją pracy a agencją rekrutacyjną. W momencie, w którym pracodawca w jakiejś mierze zawodzi, to my jako Jobroad mamy najlepsze możliwości negocjowania lepszych warunków - lub przeniesienia pracownika do innej agencji. Na koniec dodajmy, że żaden z naszych partnerów nie pobiera opłaty za zakwaterowanie w wysokości €140/tydzień. Czy mógłbyś napisać w jakiej agencji pracy byłeś zatrudniony (kto był Twoim pracodawcą)? Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdybyś zgłosił się do nas w wiadomości prywatnej! Nie podoba nam się to, jak zostałeś potraktowany przez pracodawcę; takie agencje trzeba pociągnąć do odpowiedzialności.

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Jobroad s.c. szukała nowego pracownika na stanowisko Praca w Holandii/różne stanowiska. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Michał

Witam jestem w Tilburgu aktualnie czy posiadacie państwo pracę na magazynach mam duże doświadczenie

@Michał

Dzień dobry :) Mamy aktualnie sporo ofert w sektorze magazynowym w okolicach Tilburga. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do wypełnienia formularza na stronie www.jobroad.online/kandydaci

M.Gregory

Witam, agencja wysłała mnie do pracy w Holandii do innej agencji eMVe z Enschede. Jobroad podszedł do tego profesjonalnie i kulturalnie. Zakwaterowano mnie w domku samego ... do czasu. Praca blisko bo w Breimer Meats. Jest ciężka, ale na jedną zmianę, weekend jest wolny. Drugi tydzień będę pracował, bo szefowa biura przesłała mi sms-a potwierdzającego. Czyli mam ten komfort psychiczny, że jest to stała praca. Nie muszę czekać i denerwować się. co dalej. W tym tygodniu będzie wypłata. Poczekamy. Domek jest "nowy" w tej agencji. Jednakże jest zaśmiecony przez wcześniejszych lokatorów. Zgłosiłem to szefowej, ona twierdzi iż ekipa sprzątająca miała posprzątać. Suki**y oszukali kobietę bo im za sprzątniecie zapłaciła, a oni to olali. Reasumując polecam tą agencję, sądzę iż mają dobrych klientów i warto z nimi współpracować. Pozdrawiam.

Jak wygląda sprawa grafiku w Jobroad s.c.. Czy pracodawca idzie na rękę?

@Pytanie

Nasi agenci mają do dyspozycji biuro w Raciborzu, ale mogą też pracować w trybie hybrydowym lub całkowicie zdalnym. Godziny pracy również ustalane są indywidualnie przez każdego agenta, ale zależy nam na możliwości kontaktu telefonicznego/video podczas codziennych spotkań (10:30/14:30).

Natix

Pan Mateusz super wszystko organizuję jestem bardzo dumna pomógł mi busa wynająć itp

Paweł Adam

Powiem tak od marca jestem w Holandi i do tej pory same przekręty się działy z Solarisa i itp jak to agencje ???? miałem już wracać do Polski bo była masakra co praca do gorsze cyrki przeglądałem sobie Facebooka i zobaczyłem memy jobbroad stwierdziłem co mi szkodzi zobaczę po rozmowie czy próbować okazało się że wszystko szczerze powiedziane nie ma owijania w bawełnę jak nie wiadomo jakie zakwaterowanie to jest powiedziane szczerze że nie wiedzą bo jeszcze nikt tam nie był jak wiedzą to powiedzą prawdę pan Mateusz nawet pomaga mi rozwiązać sprawę z Solarisami ze starej agencji rekrutacja szybka i bez problemowa bez żadnych tajemnic także polecam śmiało pośrednik do załatwiania pracy 1 klasa ????????

Roksana Karasiewicz

Rekrutacja przeszła bardzo sprawnie. Rekruter Iwo Piasecki załatwił mi pracę w bardzo szybkim tempie. Lokacja na dobrym poziomie. Polecam.

Zofia
@Roksana Karasiewicz

Cześć Roksana, czy mogłabyś napisać mi jak przebiegał rekrutacja w Jobroadzie? Czy składa się ona tylko z rozmowy o pracę czy są również jakieś dalsze etapy?

@Zofia

Cześć Zofia! Na wypadek, gdyby Roksana nie odpowiedziała, pozwolimy sobie napisać po krótce jak to u nas wygląda :) Zazwyczaj rekrutacja składa się z trzech etapów: - rozmowy wstępnej, w trakcie której dowiadujemy się trochę o sobie nawzajem - wymiany mailowej, w trakcie której poznajesz dokładniej dostępne możliwości współpracy - drugiej rozmowy, która pomaga nam ustalić szczegóły Zapraszamy do kontaktu!

Zofia
@Jobroad s.c.

Ile w takim razie trwa cała rekrutacja w Jobroadzie od momentu złożenia swojego CV? :) Czy pierwszy etap odbywa się zdalnie czy trzeba zjawić się osobiście? Po jakim czasie dostaje się decyzję co do przyjęcia kandydata?

@Zofia

Pani Zofio, Nasze starannie zbierane dane statystyczne podpowiadają, że kandydaci czekają od momentu złożenia CV do potwierdzenia procesu od 1 do 3 dni roboczych (średnia: 2,46 dnia, bez wartości skrajnych: 1,47 dnia roboczego; dane na 28.06.2021). Cały proces rekrutacyjny odbywa się w pełni zdalnie, a do podjęcia pracy za naszym pośrednictwem wystarczy smartfon: kandydaci mogą się z nami kontaktować mailowo, telefonicznie lub przy pomocy komunikatorów wideo (Skype, Zoom, Messenger). Co nie znaczy, że nie jesteśmy dostępni fizycznie - można nas spotkać w Raciborzu przy ul. Bosacka 52D.

Czy w Jobroad s.c. są szkolenia zewnętrzne?

@Pytanie

Jak przystało na "młody i dynamiczny" start-up, w Jobroad stawiamy na rozwój kadr. Ze względu na dosyć specyficzną naturę naszej pracy, większość materiałów szkoleniowych przygotowujemy sami. Wszyscy nowi współpracownicy lub partnerzy rekrutacyjni Jobroad mogą liczyć na wyczerpujące materiały wewnętrzne: przewodniki, skrypty procesów oraz prezentacje dot. ram pojęciowych najważniejszych obszarów naszej działalności. Tworzymy również własną bibliotekę: selekcję cenionych przez naszą agencję książek, do których każdy agent ma elektroniczny dostęp. A ekipa pracująca w biurze w Raciborzu może część z nich przeczytać w wersji papierowej, np. na kanapie w biurowym chill roomie :)

BETI AGATA

Polecam ???? Grabarczyk Olaf wszytsko zalatwione pozytywnie

Masakew
Klient

Opinie wystawiane co 20minut ???????????? firma krzak i lizanie sobie (usunięte przez administratora)

@Masakew

Z perspektywy czasu musimy przyznać, że prosząc kandydatów o wystawienie pozytywnej opinii, mogliśmy zaznaczyć, że muszą odczekać co najmniej pół godziny od ostatniego komentarza na naszym profilu. Teraz już na zawsze pozostaniemy firmą krzakiem :( Dziękujemy za merytoryczną opinię.

daro
Kandydat

witam joborad polecam rekrótacja sprawna bez żadnych koplikacji zawsze som pod telefonem oferty przejżyste nic dodać nic ując oby tak dalej

Derek
Kandydat

Trochę zastnawiające jest, że macie tylko pozytywne opinie, czy naprawdę możecie być tacy dobrzy? :)

@Derek

Cześć Derek, Wielokrotnie prosiliśmy obsługiwanych przez nas kandydatów o wystawienie negatywnej opinii (dla podniesienia wiarygodności), ale niestety nie znaleźliśmy jeszcze chętnych. Mówiąc serio, sami jesteśmy bardzo mile zaskoczeni otrzymanym feedbackiem. W Jobroad chcemy udowadniać, że usługi pośrednictwa pracy w Holandii można świadczyć profesjonalnie, szczerze i autentycznie. Bardzo się cieszymy, że Waszym zdaniem całkiem nieźle nam to wychodzi :) Chcielibyśmy przy tym zaznaczyć, że każda merytoryczna opinia jest dla nas cenna. Zależy nam na ciągłym doskonaleniu i podnoszeniu jakości obsługi. Jeśli więc chcecie wskazać nam jakiś obszar do poprawy - będziemy bardzo wdzięczni.

Ania
Kandydat

Rekrutacja przebiegla bardzo sprawnie,wszystkie inwormacje przekazane rzetelnie i zrozumiale pan Olaf bardzo pomocny w wielu kwestiach bardzo dobrze doradza polecam.

Ania C

Bardzo dziękuję Pani Magdo z jobroad za super prace . Rekrutacja przebiegła błyskawicznie. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku . Jest Pani Aniołem. Jeszcze raz dziękuję za super prace ????????❤

Kasia

Bardzo dobry kontakt , wszystkie informacje przedstawione w sposób zrozumiały i rzetelny. Pan Olaf pomocny na każdym etapie rekrutacji. Polecam wszystkim!

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Jobroad s.c.?

@Pytanie

Dzięki za pytanie, to rzeczywiście istotna kwestia. Zasadniczo godziny pracy naszego biura pokrywają się z trybem pracy holenderskich agencji (9-17). To gwarantuje sprawny obieg informacji z partnerami. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie osoby zainteresowane pracą w Holandii mogą korzystać z naszych usług w tych godzinach. Zdarzają się też sytuacje, które wymagają nienormowanej dostępności. Nasi specjaliści ds. rekrutacji zapewniają fachową obsługę telefoniczną i mailową przez (niemal) całą dobę.

Tomasz K.

Szybki proces rekrutacji, możliwość umówienia się w agencji na odpowiadający mi termin, i zawsze pod telefonem (Pan Iwo). Wyróżniają się na scenie agencji rekrutacyjnych jak najbardziej pozytywnie!

Zostaw merytoryczną opinię o Jobroad s.c. - Racibórz

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Jobroad s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Jobroad s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jobroad s.c.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 17 to opinie pozytywne, a 1 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Jobroad s.c.?

Liczba opinii klientów firmy Jobroad s.c., to 2, z czego 1 to opinie pozytywne, a 1 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

Jobroad s.c.