Opinie o Sun Family sp. z o.o. w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Sun Family sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Sun Family sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sun Family sp. z o.o. w Toruń

Jacke56

Ostrzeżenie przed tą firmą dla potencjalnych przyszłych klientów. Firma w postępowaniu układu, (usunięte przez administratora) albo naciągniętych jest kilkaset osób a nie zrealizowanych zobowiązań na kilka milionów złotych. Mnie firma (usunięte przez administratora) na kwotę ok. 4000 zł. Przestrzegam .

Robert1

Witam. Do wszystkich oszukanych cz ktos z was dostal pismo w sprawie jakiegos ukladu jaki to uklad i na jakich warunkach. Dziekuje.

eMKa
@Robert1

Ja nie. Mam nadzieję, że dotrze i że to nie jest kolejną ściema. Czekam do końca tygodnia. Później skontaktuję się z sądem, żeby ustalić czy takie postępowanie w ogóle prowadzą. Dostałam natomiast pismo o przyznaniu dotacji i kompletnie nie wiem, co robić

@Robert1

My póki co nic nie dostaliśmy, ale wiem że dostaniemy bo zostałam o tym poinformowana w zeszłym tygodniu. Tez mnie zastanawia co to za układ. Nie mam pojęcia co robić dalej.

G
@eMKa

Niech pani kontaktuje sie z Wojewódzkim funduszem ochrony środowiska, oni pomagaja wypełniać wnioski na miejscu po wcześniejszym umówieniu sie z pracownikiem

@eMKa

eMKa Witaj ja tez jeszcze nic tylko dzwonia z banku czy bede czekal na montaz mowie im ze nie ma firmy strony int.usuniete pani z banku powiedziala ze bedzie sie kontaktowac emka czy tez masz calosc w kredycie bo ja mam zaplacone za cala usluge kredytem.eMKa jak cos nowego bedziesz miala to pisz najlepiej by bylo przez adres mailowy.Ja jak bede wiecej widzial to bede pisal.

@Kasia

Witam mamy dostać wszystko na piśmie ale kiedy niewiadomo mam też kredyt w ft banku miałem tel.z tf banku czy idę na ugodę ale na czym polega ta ugoda nic nie mówili ale jaka ugoda kredytu nie spłacają pompa w sierpniu gdy podpisywałem pseudo umowę byłem zapewniany że pompa już czeka na magazynie tylko dlatego ją podpisałem .i nic wyudzony kredyt wpłata własna wsumie prawie 30000tys a sun family cisza powinien być za to prokurator i tyle

@Robert1

Dziś dostałem ZAWIADOMIENIE O POSTĘPOWANIU O ZATWIERDZENIE UKŁADU . Idziecie na ugodę ? Nie wiem co mam robić, pompę ciepła mam, ale faktury nie a do funduszu jest potrzebna.

@Robert1

Przeczytaj umowę kredytową.Jak jest to TF Bank to jest twój dobry dzień.Pozdrawiam Marek.

@Marek

Marek Witaj chodzi o punkt 2 jezeli sprzedawca nie wykonal uslugi przysluguje prawo dochodzenia swoich roszczen 0 wykonania tego zobowiazania od banku??????? .Dziekuje o podpowiedz bardzo wazna umowa drobnym drukiem ale ten zapis byl na samym poczatku.Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje i bardzo prosze jak bys cos nowego wiedzial moze ktos juz upomnial sie o ten zapis w umowie to daj znac.Pozdrawiam i dziekuje.

Tomasz
@Robert1

Tak dziś przyszło na meila

@Robert1

Wysłałam e-mail do banku powołując się na punkt 2 umowy dzisiaj dostałam e-mail z banku cytuję Dziękujemy za zgłoszenie, sprawa została przekazana do realizacji.O rezultacie poinformujemy w oddzielnej wiadomości. I tyle wiem nie wiem czy następną ratę płacić czy czekać na decyzję banku

Roman
@Barbara

Również wysłałem pismo do TF iotrzymałem tę samą odpowiedż

@Barbara

Witam właśnie byłem u prawnika i będę kierował pismo do tfbanku o anulowanie kredytu z powodu niedotrzymania warunków umowy ponieważ do dzisiaj nie mamy pomp ciepła. Z firmą na dzień dzisiejszy nic prawnik nie może zrobić ponieważ ogłoszony jest proces ugodowy dopóki się nie zakończy nic z tym nie można dalej zrobić

@Roman

Dzisiaj rozmawiałam z nadzorcą sądowym (06.10.22) poinformowała mnie że mam sama wypowiedzieć umowę z TF Bankiem paragraf 19 umowy jest tam wzór wypowiedzenia umowy

Eprobe

Nie polecam tej firmy do montażu wszystko Ok ale gdy zgłosisz awarie nie raczą odpowiedzieć za zgłoszenie . Zdawkowe emaile jakby automat odpowiadał . Awarie zgłosiłem 16 sierpnia do dzisiaj 3 wrzesień nikit nie raczył zadzwonić co dalej robić . Nie muszę mówić ze w ciągu tych wielu dni fotowoltaika mogłaby pracować na 100% a tak mam zero produkcji pradu

Tina
@Eprobe

Nikt nie przyjedzie bo ogłosili restrukturyzację więc pewnie nie ma pracowników, dramat.

Tiem

Firmę tworzą ludzie olbrzymia rotacja pracowników od pracowników call center po przez handlowców .Szkolenie byle jakie wiele rzeczy nie jest powiedzianych a potem sprawy wychodzą podczas pracy wielu pracowników dłuższym stażem też nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania .Chaotyczne zarządzanie .Z dobrych stron miła atmosfera nie wyścigu szczurów .Bardzo schludne pomieszczenia cystść i bardzo dobrej jakości sprzęt

Oli
@Tiem

Nie odpowiadają za złą regulację

Przedstawiciel Handlowy

1.Omówienie oferty pracy 2. Zadania do wykonania

1. Autoprezentacja 2. Dyskusja w parze 3. Scenka sprzedażowa

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
R/Z

Czy może już ktoś dostał tą kartę do głosowania nad propozycją układu (ugody)?. Taka informacja była w mailu od nadzorcy układu.

@R/Z

R/Z przyslali jak na razie wszystkich klientow podzielonych na grupy 1.wszyscy ktorzy wplacili calosc i nie maja nic 2. ci ktorz maja komplet do montazu 3 ktorz maja tylko jakas czesc do montazu .1 grupe maja splacac kredyt w 36ratach.2maja przeprowadzic mantaz chyba od marca 2023r.3 gfrupa tez bmaja montowac w puzniejszym terminie.

@R/Z

Nie jeszcze nic na piśmie nie dostałam,rozmawiałam z nadzorcą sądowym pani mnie poinformowała że pisma będzie wysyłała w przyszłym tygodniu takich osób jak my jest około trzysta

@Robert1

Takie powiadomienie z biura nadzorcy układowego jako propozycja SF również otrzymałem i powiadomienie o ankiecie , którą mają rozsyłać z sugestią o jej wypełnieniu nawet jeśli się nie zgadzamy na propozycję.

Tina
@R/Z

Ja jeszcze nie dostałam, nie zadowala mnie spłata w 36 ratach. Wpłaciłam pierwszą ratę 20tys w gotówce. Będę jutro dzwonić do tego zarządcy

Musti

Nie oszukujemy się zrobili nas w balona . Kredyt wzięty pompy brak.Ugoda nie do . Idę do sądu.

@Musti

Musti. Taki uklad to zaden uklad kancelaria mysli jak uratowac przed bankructwem kolege a my za miesiac dwa komornik,maja w (usunięte przez administratora) czarna mase w poniedzialek jade do rzecznika praw konsumeta zobacze co on poradzi co wy na to???????

Wkurwiony
@Musti

Z kredytem będzie łatwiej. Najgorzej mają ci co wpłacili gotówkę. Kredyt celowy na zakup ratalny, do niezrealizowanej umowy bank ma obowiązek anulować. Jeśli nie ma sprzętu, umowa jest niezrealizowana a klient nie wpłacił żadnej gotówki to w zasadzie wierzycielem jest bank a nie klient. Nie można spłacać zobowiązania za niezrealizowana umowę

@Musti

Jak to jest TF Bank przeczytaj umowę.Wygralismy.

Musti
@Marek

No tak tylko że ja mam umowę z INBANK i nie ma nic na ten temat.

Łukasz
@Wkurwiony

Witajcie, My również mamy na pompę kredyt w TF i oczywiście warunki układu są nie do przyjęcia. Pompa nie została dostarczona. Co Wy robicie z tym wszystkim? Każdy indywidualnie coś ogarnia czy robimy to zbiorowo?

@Musti

Musti. Mass race ja mam tfbanku I jest ten zapis mam tez umowe w as Inbanku no I nie ma.

@Łukasz

Lukasz. Witaj nie wiem juz co o tym myslec czy oni chca uregulowac ratalnie cz robia nas w balona aby odciagnac. Najlepiej zeby zbiorowo wieksza sila ale kto by sie z poszkodowanych podjal kto sie chociaz zna na prawie ma moze w rodzinie prawnika no nie wiem.Na poczatku tej afery to dzwonila pani z banku i zapewniala zebym sie nie martwil bo bank zostanie splacony pan nie bedzie zwracal . miala byc w kontakcie no ale jak na razie nie dzwoni mam jej numer to sprubuje ja zadzwonic.jak ma ktos jakies pozytywne wiadomosci to piszcie.

@Łukasz

Najlepiej byłoby zbiorowo większa siła przebicia co robicie z ratami dostałam znowu kwitek do zapłaty i nie wiem czy płacić czy nie do banku nie mogę się dodzwonić co będzie jak zaczną doliczać odsetki

@Łukasz

Albo się wspólnie zorganizować albo przynajmniej wymieniać informacje na temat podejmowanych działań i decyzji układowych.

@Barbara

Stwórzmy grupę osób poszkodowanych do rozmów, będziemy mogli szybko podejmować wspólne decyzje

@mmk

Zgoda kto się tego podejmie

@mmk Rowniez zgoda?

Miner
@Musti

Musti Wszyscy potencjalni klienci sun family.Ostrzegam wszystkich potencjalnych klientow sunfamily to jest to samo co ecosunfamily jedna spolke likwiduja zostawiajac klientow z dlugami i zakladaja druga spolke szukaja (usunięte przez administratora) .To jest perfidne zlodziejstwo. Jak bedzie skasowany ten wpis to bede mial pewnosc ze niewygodne wpisy sa kasowane i macza w ten portal firma o ktorej pisze. pozdrawiam .Miner.

Gosia
@mmk

Witam, czy już została stworzona jakaś grupa osób poszkodowanych, kupiliśmy pompę w marcu, z firma brak kontaktu...

@Robert1

Może jest ktoś chętny do stworzenia grupy poszkodowanych przez sf ,ja już z niektórych IP jestem blokowany do wysyłania opinii

@Gosia

Też kupiłem pompę (zaliczka ok.60%) w marcu i do tej pory pomimo licznych ponaglań nie mam nic.

Robert

Mam ten sam problem z brakiem dodzwonienia się do firmy wyłączone telefony . Udało mi się skontaktować z handlowcem z którym podpisałem umowę powiedział że został zwolniony. Mam pytanie czy przy okazji ktoś z was ma oprócz braku kontaktu z firmą problem z TF bankiem w którym sun załatwił kredyt?

Dorota
@Robert

Witam mam ten sam problem. Pieniądze wpłacone 2 kredyty wzięte i nic cisza. dzwoniłam się dziś to osoby z sądu ustanowionej nadzorcą układu w sądzie dla tej firmy. Nie wiem co robić. Będą przesyłać ugody o przesunięcie terminu montażu. Ale czy to kolejny przekręt czy starają się jeszcze coś naprawić.

M
@Dorota

Można prosić nr telefonu do tej osoby,bo pod numerem firmy jest tylko informacja ogólna bez żadnego kontaktu.

@Robert

bardzo prosze o nowe wiadomosci czy sa jakies pozytywy ja z mojej strony nie mam nic nadal dzwonie pisze i cisza zadnego odzewu kredyty wplacone tylko fakture ze niby zakupilem pompe a pompy nie dostarczyli umowe spisalem pod koniec czerwca.?????

@Dorota

Dorota ja otrzymalem pismo o restrukturyzacji firmy sunfamily zostal wyznaczony doradca z kancelari prawnej ktory ma w najblizszych dniach wyslac pisma z propozycja ukladu.Tylko nie wiem na czym mial by ten uklad polegac.

Robert1

Robert1 no nie wiem bo ja mam calosc w kredycie ale co oni mieli z tym tf bankiem w kilku wpisach chodzi o ten bank ciekawe???????????????

@Robert1

Zapraszam do lektury.Cztaj uważnie umowę kredytową.l już masz dobry humor.Mialem też ten problem.

@Dorota

Dorota Witaj czy wiesz moze ktos powolywal sie na 2pkt umowy kredytu konsumenckiego w tf banku tj. jezeli sprzedawca nie dostarczyl towaru to mozna dochodzic od banku uniewaznienie umowy kredytowej i zadanie zwrotu gotowki od nierzetelnego sprzedawcy. Pozdrawiam Robert1

Dorota
@Marek

Pokazałam umowy radcy prawni Z bankami tak prosto nie będzie. Dzwoniłam również do banków i twierdzą że klient ma spłacać kredyt, że ich nie obchodzi że firma nie wywiązała się z umowy. Czekam na tę ugodę ale nie wiem o robić.

@Marek

Mam kredyt TF Banku czytałam umowę kredytową punkt 2 jakie ma zastosowanie czy sam wystąpiłeś o umożenie kredytu czy jest to automatycznie robione bo pośrednik nie wywiązał się z umowy .Do TF nie można się dodzwonić

@Barbara

Mi udało dodzwonić się do banku. Należy przesłać im oświadczenie o zaistniałej sytuacji (mailem lub pocztą). Czekają na odpowiedź z SF. Jak mi powiedziano, jeżeli sytuacja zostanie potwierdzona kredyt zostanie anulowany a wpłacone raty zwrócone

Beata
@Stanisław

Czy mógłby pan dokładnie powiedzieć jakie oświadczenie ?

Agata
@Stanisław

Który bank dał taka informacje?

TF Bank

@Beata

Może źle to ująłem, raczej informacja, że sprzedawca (SF) nie wywiązał się z umowy i nie dostarczył pompy ciepła, na której zakup wziąłem/ wzięłam kredyt celowy w TFBanku w kwocie.... nr umowy..... . Można załączyć pisma z Kancelarii i SF Wysłać mailem lub pocztą

Beata Barbara Witam obie panie wejdzcie na strone www.federacja-konsumentow.org.pl/195,1304,112,1,zakupy-na-raty,html a wzor oswiadczenia o niwywiazaniu sie firmy z umowy mozna pobrac z internetu ja napisalam sama Proste.Pozdrawiam Ania.

Widzę, że ktoś tu kasuje moje wpisy. Info z TF Banku

@Stanisław

Stanislaw Witaj ktos kasuje chyba nie administrator bo nic obrazliwego nie ma moze macie kredyty w as inbanku to piszcie co z nimi.Pozdrawiam

Elvis

Matko jedyna....przekręt za przekrętami.W moim przypadku 3/4 zapłacone, pompa dostarczona reszty się nie doczekasz.... dużo ludzi jest w gorszej sytuacji bo zapłacili i nic nie mają

Dionizy@

Co robić jeżeli ma się materiały a nie posiada od tej firmy faktury?Możecie coś poradzić?

@Dionizy@

Dionizy@ Witam dziwne jak nie pad a to zrobia mass rozpiske w ten ugodzie w jakiej kolejnosci beda montowac.

Odpowiedź
@Dionizy@

Dzwonić i meczyc o nia a najlepiej pojechać do nowej siedziby ktora jest obok i odebrać osobiście

Zbyszek

Dostałem zawiadomienie o restrukturyzacji i że mam czekać na warunki ugody. Nie wiem kompletnie co z tym robić.

@Zbyszek

Zbyszek Ja dostalem juz warunki ugody klienci sa podzieleni na 3 grupy ci co maja wplacone wszystkie pieniadze a nie maja dostarcznego sprzetu do montazu firma zobowiazuje sie splacic kredyt w 36 ratach ci co maja zaplacone i maja sprzet beda montowac i 3-cia grupa ktorzy maja zaplacone i sprzet niekompletny tez maja montowac wszystko od marca,kwietnia 2023r.

@Zbyszek

Też dostałam e-mai takiej treści próbowałam się skontaktować z nadzorcą sądowym telefon milczy proponowane warunki umowy są nie do przyjęcia

@Barbara

@Zbyszek No i co teraz oni zaplaca 1-2raty i koniec przestana placic.Dla nas najlepszym rozwiazaniem bylo by zeby przejeli nasze kredyty,a z montazem tez moze tak byc beda obiecywac przesowac terminy zeby ludzi zmeczyc i to sie rozmydli a banki wejda na nasze konta komornicy beda mieli prace i tyle.Co o tym myslisz?

@Robert1

Właśnie tak będzie dlaczego my mamy dostawać w ratach wpłaciliśmy gotówkę to powinniśmy mieć gotówkę w ratach to niech sobie spłacają zaciongniete kredyty które są na nas a co z wpłata własna trzeba brać adwokata i płacić teraz rzetelne firmy będą cierpiały bo ciężko będzie komuś zaufać

R/Z

Nie bardzo rozumiem próbowałem się dodzwonić kilka krotnie długie oczekiwanie a to 2 odwóch ato 1 oczekujący kiedy przyszedł czasna na rozmowę rozłączenie.Ok godz 15 w sluchawce pojawił się komunikat o wdrożeniu układowego postępowania sądowego. wszystkie sprawy ma ustalać nadzorca sądowy.Co z opłaconym i nie dostarczonym osprzętem co z montażem co z gwarancją.Zbliża się okres grzewczy.Odpowiedź na mejla zdawkowa nie jednoznaczna.

@R/Z

Czy ktoś jest tutaj z Torunia?

@4545

Nie niestety, drugi kranieć kraju.

T.N

Polecam serdecznie. Wszystko jest w najlepszym porządku. kontakt mailowy ok. Podpisałem umowę pod koniec lipca. Mam umówiony termin montażu.

@T.N

I co wywiązali się?

Kazimierz 56

Również polecam sun family. Nie mam tej firmie nic do zarzucenia. Podpisałem umowę w Lipcu, poinformowano mnie, że nie ma pomp dostępnych Kaisai i zaproponowano Olimpie. Na początku nie byłem pewny, ale potem przeczytałem co to za firma i przedstawiciel również zapewnił mnie, że pompa ma te same parametry. A dodatkowo jest cichsza. Czekam teraz na montaż nowej pompy. Kontakt mailowy.

@Kazimierz 56

Ja podpisałem umowę w maju i jeszcze nie mam. I jakim cudem zamontowali pompę Olimpii, skoro dopiero teraz podpisali z nimi umowę na dostawę w przyszłym roku?

M
@Stanisław

Dokładnie ja mam pismo z informacja ze dostawa olimpii bedzie w przyszły roku to jak teraz montaż

@Kazimierz 56

I co doczekąłeś się jakie efekty?

@M

No nie jakąś partię musieli dostać bo ja otrzymałem OLIMPIĘ ale na tym koniec brak pozostałego osprzętu i montażu no i łups upadłość co dalej.

R/Z

Do pozostawionych z problemem czy ktoś z państwa ma jakąkolwiek wiarygodną informację odalszych losachmontażu pomp ciepła.Zadne telefony nie działają albo nie dostępny albo skszynka pocztowa pełna. Z nadzorcą układowym też żadnego kontaktu. Dziękuję

@R/Z

R/Z Do tej pory tylko wiadomosc mailowa ze wdrozona jest restrukturyzacja maja przyslac warunki ugody jakie nie wiem.

eMKa

Umowę podpisałam w maju, jednostka centralna dotarła w terminie i na tym pozytywy się kończą. Kontakt telefoniczny i mailowy trudny, odpowiedzi zdawkowe, żadnych konkretów. Oprócz tego dotarła do mnie pogłoska, jakoby firma rozważała złożenie wniosku o upadłość. Mam coraz silniejsze wrażenie, że firma wzięła pieniądze za towar, którego nie ma i za usługę, której nie jest w stanie wykonać. Jestem bardzo zaniepokojona ????

Andrzej El.

Serdecznie polecam. Podpisałem umowę w lipcu. I mam już zamontowane urządzenie. Informowali mnie, że mogą pojawić się opóźnienia przez brak części do pomp. Ostatecznie poinformowali, że mają jeszcze na magazynie kilka urządzeń awaryjnie dla klientów. Martwiłem się o zimę ale wszystko się udało.

Agata

Właśnie zamontowali nam pompę ciepła, na każdym etapie byliśmy zadowoleni z obsługi. Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy się podczas użytkowania.

Ela
@Agata

No nie wiem kto mówi prawdę a kto kłamie mam umowę zawartą w marcu i do tej pory nie mam zamontowanej pompy ciepła miała być KAISAI w/g firmy podobno nie ma ich w hurtowniach a wiem że są proponują mi w przyszłym roku Olimpię która słyszę już montują a piszą że zawarli umowy od Nowego Roku na dostarczenie do firmy o co tu chodzi.....

Antonina Kowalska

Jestem bardzo zadowolona z usługi Sun Family. Od momentu podpisania umowy dnia 28.07.2022r na pompę, czas oczekiwania był krótki. Dnia 26 sierpnia pompa została już zamontowana. Montaż miałam na 30 sierpnia, także jestem mile zaskoczona, szczególnie po opiniach innych. Całym sercem mogę polecić usługi Sun Family.

Adrian N.

Na zamontowanie czekaliśmy ok. 4 tygodnie od podpisania umowy. Cena była bardzo atrakcyjna, niższa niż u konkurencji. Panowie którzy montowali postępowali profesjonalnie, nie pozostawili po sobie bałaganu. Na dachu nie widać kabli, nic nie zostało uszkodzone. Rachunek po zamontowaniu oscyluje w granicach 200 zł. Jestem bardzo zadowolony - Polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Sun Family sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Sun Family sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sun Family sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sun Family sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 7 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sun Family sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sun Family sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sun Family sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 41 ocen.

Sun Family sp. z o.o.