Opinie o Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce w Police nad Metují

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce w Police nad Metují

@Obecny_Pracownik

Taka budowa, nawet wymieniana że największą budowa na obwcna chwilę, a zarazem najbardziej rozpoqszechniona w mediach. Szkoda tylko że nie pokazują drugiego oblicza tej budowy. Co do traktowania kadry polskiej to koledzy trafili w deseń. Co do kierownika budowy Pana Wojciecha i jego zastepcy Pana Rafała mozna dodac tylko tyle że sa tylko pionkami w rekach Hiszpanów. Kompletnie nie ma zachowanego najmniejszego standardu, przez kierowników. Brak komunikacji pomiedzy kierownikiem budowy a kadra inżynierską mozna zauważyć po dwoch dniach na budowie. Tutaj lepiej ma podwykonawca Turecki który ustala sobie co chca i jak i informuje Hiszpan który się na to zgadzaja. Prawda taka że podwykonwca rządzi tą budowa. Wypłata nie współmierna do wyzysku jaki sie tutaj napotka. Żaden z poniższych opinie nie podkreślił że na tej budowie doszło do scen gwałtów (scen niecenzuralnych) ale oczywiście Orlen jako inwestor wszystko zmiotł pod dywan. A to dopiero początek poniewasz przyszykowano obok budowy miasteczko kontenerwa zamkniete dla cudzoziemców który maja tutaj pracować. Czyli ponad tysiąc mężczyzn w zamknietym miasteczku. To kazdy moze sobie wyobrazić co moze sie tutaj dziać.

@@Obecny_Pracownik

Pisząc wyzysk masz na myśli prace po godzinach? Ile teraz płacą ludziom skoro piszesz ze kasa jest niewspółmierna do obowiązków? Ktoś wspomniał o kasie do koperty zamiast na konto. Są takie sytuacje?

Matylda

Zawsze „podziwiam” za odwagę osoby, które zabierają głos w internecine (uwaga: gdzie nikt nie jest anonimowy) publicznie chwaląc się swoim brakiem w podstawach gramatyki i ortografii ;) Ale portal Gowork, właśnie takich ludzi zrzesza. Ktoś, kto ma coś mądrego do powiedzenia nie udziela się na internetowych portalach, by wypluć anonimowo, łamaną polszczyzną co jemu siedzi na żołądku. Po pierwsze, zaczynając pracę w korporacji pochodzącej z innego kontynentu należy zaznajomić się chociaż z podstawami kultury obcego kraju, by uniknąć zdziwienia dotyczącego odmienności kulturowej. Brak takiego działania świadczy tylko o prostocie osób, braku ciekawości świata i traktowaniu ludzi stereotypowo (ale przecież wszyscy jesteśmy elastyczni, otwarci na nowości i lubimy podróżować, a Korea leży w Afryce). Drodzy Państwo, czasami nie wiadomo czy się śmiać czy płakać czytając Wasze komentarze. Szkoda, że internet który został stworzony by poszerzać naszą wiedzę jest pełny śmieciowych treści.

Elisabeth Schutz
@Matylda

dzień dobry . zaznajomić powinni Sie Koreańczycy ,bo to oni przybyli do naszego kraju .czyli ,gość nie uczy a nie gospodarz . i tak w druga stronę ,jak my pojedziemy do nich ,to my powinnismy nie nauczyć ich kultury ,lub braku kultury

Kierownik na Pipingu !

Przepracowałem w tej firmie 2 lata na pipingu - rury , kołnierze , zawory , usczelki itp i itd od na kontrakcie civil , śmiecówce w PL pracowałem od godz. 7.30 do 17.40 od poniedziałku do soboty !!! I co wam powiem !!!! Nie jestem (usunięte przez administratora) i tak się podziwiam ,że tak .długo pracowałem ,bo już moja żona mnie zmusiła do szukania i zmiany pracy !!! Bo wyjeżdżałem do pracy o 7.00 i wracałem o 18.30 chore !!! Teraz mam nową pracę i się cieszę podobny zarobek i 8 godzin soboty jak chcę nadgodziny !!! Także spoko !!! Te zachęty na wyjazd do Płocka na kontrakt to ja jako kierownik w Hyundaju - kontrakt Płock Olefin stawiam brutto 30000 zł , a netto to 19 624 zł jak mnie będąś potrzebować na Olefin to za takie pieniądze jadę - tel i gra !!!!

@Obserwator

Co masz na mysśi z tym podpisaniem RSFU? To jakoś wpłynie na zarobki pracowników? Wytłumaczysz mi?

A.

Cześć jestem po rocznym doświadczeniu na budoqie Olefin. Jako były pracownik który niedawno odszedl moge dużo napisać. Przed wszystkim jeśli chodzi o organizacje budowy to tutaj taka nie występuje, kierownik budowy wiecej czas spedza na spotkaniach, niz na budowie lub też w biurze. BHP to większość ludzi z Korei i Hiszpanii i brak jakiegokolwiek bezpieczeństwa, ścigają ludzi zanrqk okularów lub barierka źle stoi a jak żuraw nad nim przenoai zbronienie lub szalunki to odwracać wzrok. Nie zwracaja6uwagi tylko wysylaja zdjęcia że barierki źle stoja- Totalny absurd. Jeśli chodzi o wygrodzenia miejsc pracy, mie ma takiego czegoś ponieważ przy braku koordynacjikazdy podwykonawca z zasady kto pierwszy ten lepszy podstawowa zasada tutaj. Brak komunikacji miedzy dzialami, a ty robisz za brygadziści, za dział jakosciowy, za dział do sprawdzania dokumentów, rysunków oraz materiałów. Robisz za głupka a jak sie cis wali coś to ty obrywasz a nie podwykonawcy lub ich kierownicy. Masz uprawnienia to czeka Cie straszenie przed twoje szefostwo że za błędy podwykonawców będą informować izbę.

@A.

Ja jeszcze pracuje na Olefinach III. I niestety muszę zgodzić się z tą opinią. Na budowie rządzą dyletanci. Dział BHP też jest mocno "dziwny". Ale najgorsze jest to że polacy traktują polaków jak (usunięte przez administratora) Dlaczego nikt się nie zastanowił dlaczego tak dużo BHP-owców odchodzi z tej budowy mimo niezłych zarobków ?(usunięte przez administratora)Ubliżanie pracownikom, poniżanie, straszenie zwolnieniem. Czas aby prezes Obajtek zrobił porządek na tej budowie.

@Andrzej

Budowa jest bardzo ciekawa, duża i międzynarodowa. Dużo rzeczy do dogrania, ale to tak naprawdę początek budowy. Mimo wcześniejszych wpisów polecam, zwłaszcza młodej kadrze. Nauka na lata. Jeżeli tutaj sobie poradzą, poradzą sobie wszędzie. Mimo ogromu placu budowy i ilości osób nie było do tej pory żadnego wypadku. Więc BHP jest skuteczne.

Krzysztof
@Jacek

@Jacek Budowa ciekawa, duża iedzynarodowa. Mogę się z tym zgodzic jak jednakże nie zgodzę się z opinią że dla polecana dla młodej kadry, chyba że kolega uważa że młodzi przejdą szkołę ponizania ich i z tego coś sie nauczą. Prawdę mówiąc to praca na tej budowie wymaga całkowicie poświęcenia, trzeba sie liczyć z tym że będziesz pracowal aż do upadłego oczywiście w zależności do kogo trafisz. Ponieważ polacy są rozrzuceni w zależności czym konkretnie maja się zajmować. I jeśli trafosz pod stronę Huinday to masz wiekszy spokoj, jednak jak trafisz pod stronie TR (hiszpanie) to zalezy czym bedziesz się zajmował. Ponieważ ostatnio dział od TR Constracion dostał nocki, i zapierdzielaja na trzy zmiany praz weekendy i w sumie jest ich tam garstka a Hiszpańscy zwierzchnicy nie widzą żadnego problemu (tam jest totalny wyzysk). Natomiast jak trafisz na dzial Civil to juz spokojniej tam nocek nie masz bo ich zwierzchnik jest normalniejszy. Mieli nocki ale za to noe mieli weekendów wiec jak widać dziwacznie to wyglada. A co do kierownika to zamiast ustalic reguly żeby zadbac o Polska kadrę to jak widać nic nie robi w tym kierunku. Kończąc ten wpis dodam że kadra polska ma obiady, które z łaska dostali w ramach dbania o pracownika, ale nie zawsze wystarcza dla wszystkich.

Gustaw Nowy wpis
@A.

Na budowie olefin III totalnie leży BHP. Doświadczenie zawodowe nie jest honorowane tylko znajomość języka ang. Stworzono ogromną papierologię, która i tak nie działa. BHP zupełnie nie panuje nad sytuacją, a budową rządzą podwykonawcy. Polski nadzór to pionki.

ex-cht Nowy wpis
@Gustaw

Ta sytuacja jest za pełnym przyzwoleniem, a może i wolą obu głównych wykonawców - Hyundaia i Tecnicasa. Procedury są, ale nie działają. Wymaga się wypełniania mnóstwa dokumentów i zbierania ogromu podpisów od wielu osób, ale jak przyjdzie co do czego i bhp chce przerwać roboty, to w zasadzie każdy kierownik robót udaje Greka. Także - pozory mają być spełnione, ale robota ma iść.

XYZ Nowy wpis

Śmiertelny wypadek na Olefinach III. Możecie się teraz wypowiedzieć? Chodzi mi o to, co Wam w tej chwili mówi pracodawca, czy macie jakieś zebrania w związku z tym. Pytam, bo oczywiście zamierzałem kandydować na inżyniera przy tej budowie, a widzę, żeście w poprzednich wątkach stawiali w wątpliwość BHP. Muszę wiedzieć, czy wypadek miał z tym związek i proszę o wieści.

To międzynarodowe korpo, więc zakładam, że jakieś róznice w trybie i specyfice pracy można szybko odczuć. Wiem np. że jednym z zadań dla specjalisty księgowości podatkowej jest zapewnienie wsparcia dla koreańskiego kierownictwa w zakresie przepisów księgowych i podatkowych. Praca w takim "nieznanym" środowisku to wyzwanie, przynajmniej dla mnie. Może macie jakieś rady, wskazówki. Jest właśnie wolne stanowisko w księgowości, waham się czy podołam temu wszystkiemu:)

Przeczytałem opinię Tomasza.. Niestety z dużą przykrością muszę się z nią zgodzić. Dużo lat pracuję w zawodzie ale takiego bałaganu jak tu nie widziałem nigdzie. Budowa w Polsce, za polskie pieniądze a Polaków traktuje się na tej budowie jak przysłowiowe (usunięte przez administratora) Totalne łamanie przepisów BHP, budowlanych itd...... Polscy pracownicy jak zwracają uwagę na łamanie przepisów czy niedociągnięcia są usuwani z budowy lub grozi im się zwolnieniem z pracy. Masz siedzieć cicho i się nie wychylać. Masz przytakiwać najgłupszym pomysłom hiszpanów czy turków. Najbardziej beszczelni są turcy z ILK. Na budowie jest też zauważalny jest też brak szacunku samych polaków do polaków. Każdy "pod.....la każdego aby "zyskać" uznanie w oczach turka. Na budowie pojawiły się też różnego rodzaju mafie wymuszające pieniądze za coś co powinno być dostarczone przez Generalnego Wykonawcę. Bardzo dziwię się że tak znany i szanowany koncern jak PKN ORLEN który znam od 40 lat i w którym uczyłem się popranej pracy zaraz po szkole pozwala na to wszystko co się dzieje na tym placu budowy. W firmie najpierw pod nazwą Petrochemia a teraz PKN ORLEN zawsze zwracano uwagę na bezpieczeństwo i wysoki poziom techniczny robót czy remontów. Ta budowa jest tego zaprzeczeniem. Prezesie Obajtku proszę zrobić z tym porządek bo będzie kolejna afera. Ludzie z polskiej kadry są zastraszenie i nie może tego tłumaczyć zwrot "bo to jest budowa polityczna".

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce na stanowisko Kontroler dokumentacji - j.angielski? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Ktoś aplikuje do firmy Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce w mieście Warszawa? Podzielicie się wrażeniami z rekrutacji?

Kierownik na Pipingu !

@Kierownik na Pipingu !

No ok ,bo to umowa o pracę no to ok , a nie śmieciówka civil kontrakt !

@Kierownik na Pipingu !

Chłopie daleko od domu nie wiem czy warto kilometry i paliwo i praca nawet 1 ,2 soboty a dom ?????? w Szczecinie jak co czy te nawet pieniądze są warte tego ???? Może ....... ?

a a a
@00

Nie są warte niczego rozejdą się i nic po nich dalej trzeba robić do nocy !!!!

Fachowiec chemia!
@Kierownik na Pipingu !

Coś powiem jako kierownik od pipingu -wydawanie rur właściwych , kołnierzy , zaworów różnego rodzju i saportu pod rury - podpór itp ! To jak Szczecin - Płock fachowiec - na stanowisku kierownik ta kwota to średnio na dzisiaj ok 30 tys. brutto. Na tki kontrakt i kierownikowanie na tak dużym kontrakcie to 35 tys. brutto (22,816 zł netto ) to akurat ! zarządzanie ludżmi i wysyłkami po 10-15 tirów dziennie z towarem ic odbiór aut z towarem to tak może akurat - i z wiedzą ,które mają jechać i kontrola jakie rury wysłać na głowie kierownika !!!!! Odebrać towar z Tira - policzyć skrzynki rozładować we wskazanym miejscu !

rudy 102
@Fachowiec chemia!

Dokładnie czasy się ostatnio zmieniły 22 tys zł to na euro 4.68 zł to 4.700 euro za fachowfca od chemii w Niemczech zarabia pewno x 1/3 więcej kierownik - supervisor !!!!

@Kierownik na Pipingu !

Masz chłopie rację wszystko podrożało - energia , jedzenie , gaz , prąd paliwo 8 zł litr chłopie popieram !!!

Bożena
@Kierownik na Pipingu !

A jak pracowałeś tutaj od 7.30 do 17.40 to ile miałeś przerwy w tym czasie? I ta przerwa ona wpływała jakoś na wydłużenie godzin pracy?

Obserwator
@Kierownik na Pipingu !

Jak narazie to w Policach postawili makietę w skali 1:1. I usuwają pierdylion usterek pomimo że podpisali RSFU.????

@Obserwator

Matylda

Xyz
@Matylda

Bo zadowolony pracownik ma lepsze rzeczy do roboty niż pisanie pełnych nienawiści opinii w internecie. Dodatkowo co druga opinia „już tu nie pracuje ale skomentuje” po co? Większość wypowiedzi bez jakiejkolwiek wartości merytorycznej

mądry
@Matylda

Głupoty i swoje mądrości tak jak Pani pisze można pisać wszędzie i tu też ! o błędach i kulturze krajów itp. itd. ! i o czym się chcę ! ale jak się realizuje kontrakt , duży projekt w danym kraju to powinno się się podporządkować temu kraju , a nie nie narzucać swojej kultury i religii oraz obyczajów tego wymaga kultura i zapoznanie się z obyczajami i kulturą gospodarza ! Czyli kraju ,w który projekt się realizuje. Polecam Pani wyjazd na projekt do Afganistanu teraz wolny , tam Panią nauczą wszystkiego , lub do Niemiec tam też pewnie wprowadzi Pani swoją kulturę i ubolewania przedstawi takie jak u nas - na pewno - pomogą !!! Proszę nie nazywać piszących śmieciami !

@Xyz

gościu chyba pracujesz po 4 godziny i zarabiasz grubo dlatego tak piszesz kolego !!!!

@00

dokładnie tak jak piszesz - pozdrawiam !!!! Pozdrawiam !

Elisabeth Schutz

@Obecny_Pracownik

@@Obecny_Pracownik

Witam wszystkich zainteresowanych praca w Plocku na Olefin III, jako obecny pracownik ltory od ok. półrocza pracujacy moge powiedzieć że zgadzam się ponizszymi wpisami. Przykro mi to pisać ale budowa swoatowa a brak zasad BHP. Prawda jest taka że ladra polska nie ma nic do powiedzenia, BHP poskie to takie pionki, tylko robią zdjęcia i wysylaja dalej do szefostwa a szefostwo Hiszpańskie nie wiecej nie zrobi bo nie mogą usunąć pracownika bo noe ma lto robić wiec jak widać koło soe zamyka. Jeśli chodzi o kadre inżynierską polską to kolejna porażka. Zasady które tutaj panują to absurd, hiszpanie tylko wysylaja emaila i na tym sie kończy ich praca. Zasady panujące to żadne zasady, każdy robi co chce a organizacja to juz kompletne (usunięte przez administratora). Wyzysk Polskiej kadry na całości.

Ja też niestety zgadzam się z wcześniejszymi wpisami. Mobbing zagranicznej kadry w stosunku do polskiej. Znaczysz mniej mniej niż Turek z zapadłej wiochy. Jak mu się nie spodobasz to pójdzie na skargę żeby cię wyrzucili z pracy. Aż dziwne że dajemy się tak traktować we własnym kraju. Znamienny jest też wyzysk jaki prowadzą różnej maści agencje BHP swoich pracowników. Bechapowiec przez agencję dostaje na papier 3 tysiące na "papier" resztę do koperty. Ale to do koperty nie zawsze jest wypłacane. Dziwne że ludzie którzy mają nadzorować bezpieczeństwo pracy i kodeks pracy godzą się na takie rzeczy.

M.
@Andrzej

Moge sie zgodzić z opiniami kolegów. (usunięte przez administratora), polska kadra dla gorzej traktowana niż pracownicy podwykonawcow (Turkowie). Konsorcjum traktuje Polaków bardzo źle. Z czystym sumieniem nie polecam. Nie współmierny (usunięte przez administratora) w stosunku do wynagrodzenia.

@M.

A mnie zastanawia jedno. Budowa jest na terytorium Polski i powinna odpowiadać polskim normom i przepisom. Polaków na tej budowie się nie lubi po patrzą na ten prymityw jaki się tu odwala. Wiele osób mówi że to budowa polityczna i nie wolno krytykować. Ale na żadnej,, polskiej,, budowie takie rzeczy by nie przeszły. Po prostu wzięcie Turków na podwykonawców było błędem. Dziwię się że Hundai, tak renomowana firma poszła na to. No chyba że traktują nas za III kraj świata który łyknie każde (usunięte przez administratora) i jeszcze za nie zapłaci. Przykre to.

@Police
@Andrzej

Poczytaj starsze posty, jeszcze z budowy Polyo w Policach. Hyundai to taniocha i bylejakość, byle było jak najtaniej a reszta do kieszeni.

halina

ile zarobi młodsza planistka w tej firmie

jagna

ile zarobi młodszy planistka ?

Jak szefostwo w Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce traktuje ludzi?

Jacek

Przyzwoicie. Jak masz w sobie trochę kultury i robisz to czego oczekują Koreańczycy to wg mnie jest w porządku. Trzeba tylko pamiętać, że styl pracy w Europie, a w Korei jest całkiem inny i często trzeba zaciskać zęby.

@Jacek

A szkolą tu jakoś z tego? Mam na myśli właśnie te różnice kulturowe, bo fajnie byłoby móc się dobrze wdrożyć w sytuację

@Karolina

Nie szkolą z niczego, nie ma wdrożenia, nawet jak masz uprawnienia, które wymagają przedłużenia, to wszystko ogarniasz we własnym zakresie. Na naukę różnic kulturowych pozostają filmiki na YT.

...
@Jacek

Nauka różnic kulturowych następuje podczas wyjść działowych (integracyjnych).

@...

o czyli ludzie trzymają się tu raczej razem? a te wyjścia to tylko własna kieszeń czy firma czasami też bierze w tym jakiś czynny udział?

Hoi

Polacy traktowani są jak robotnicy gorszej kategorii.

@Hoi

Polacy sa trakowani jak brygadziści maja biegać i latać i stac nad podwykonawcami i patrzyć im na ręce. A to że sie stoi w upale (okres letni) po 4h to nikogo nie obchodzi

Były kierownik piping !

Jestem osobą ,która ma wiedzę o całej produkcji działu piping od rur na różne chemikalia , po osprzęt do nich kołnierze zawory , uszczelki itp! kompletowałem tam 2 lata materiały w/w na spoko ogarnę tych ich Koreański kontrakt Olefin w Płocku ale za konkretną zapłatę dzisiaj to za moją wiedzę i operatywność - zarzągznie pracownikami obco języcznymi to 30 tys. netto na rękę i jadę ! Osoby zatrudnione na umowę o pracę z pensją 43 524 PLN brutto otrzymają na rękę kwotę 30 000 PLN netto. Za mniej nawet nie ruszam pupci ze Szczecina Panie z HR !!!!

Hahahahah
@Były kierownik piping !

Na Olefiny to proponują do 13000 Brutto. Życzę im powodzenia z taką stawką. Jeżeli już kogoś złapią to od razu ta osoba będzie szukała innego kontraktu.

Aleksandra
@Hahahahah

O jakim stanowisku w ogóle mowa że aż tak bardzo się cenicie? Mówicie o kwocie za miesiąc?

@Aleksandra

Za taką kwotę miesięcznie nie chciało by mi się nawet wstawać z łóżka. Na wyższych stanowiskach w Hyundaiu tyle zarabia się dziennie!

jakie stawki - to już się kończy szukajcie pracy , a nie stawki budowa dobiega końca i na zieloną trawkę !

@123

Co się kończy? Skąd w ogóle masz takie info?

Janusz

Witam, Co firma hyundai engineering buduje w stalowej woli? Czy to ta nowa gigafabryka?

Wanda

Co to za link? Napiszesz?

Janusz

BHP

Czy wie ktoś jakie stawki ma BHP?

a a a

4500 zł brutto masakra

Aleksandra
@a a a

Nie da się u was więcej zarobić albo o jakąś podwyżkę poprosić?

piping enginner

jak przebiega rekrutacja w hyunday ? standardowe pytania ? jakie zarobki dla specjalisty np. piping engineer ? Pozdrawiam

@piping enginner

Pytania standardowe (znajomość norm, przepisów). Co do zarobków to zależy co wynegocjujesz.

A to brzmi elastycznie. A Ty negocjowałeś może? Masz jakieś porady lub techniki? ;)

piping
@Karolina

na pracuj.pl wystawili specjalistę gdzie widełki zaczynały się od 6000 brutto na chwilę obecną nie są tą zbyt atrakcyjne pieniądze, Czy na budowie są płatne nadgodziny ?

@piping

(usunięte przez administratora) warte na śmieciówce niech sami (usunięte przez administratora) !!!! (usunięte przez administratora) szukają , a nie fachowców !

Kierownik !!!

Dokładnie z umów zleceń ewkuacja z firmy ,bo będziecie jak mięso armatnie na rynku pracy !!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce - Police nad Metují

• Jak się pracuje w Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 12 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hyundai Engineering Co. Ltd. S.A. Oddział w Polsce
2.4/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Kuźnicka 1
    72-010 Police nad Metují