Opinie o RTV Marcin Suwała w Berlin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy RTV Marcin Suwała. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie RTV Marcin Suwała o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RTV Marcin Suwała w Berlin

Polecam

Zakup majowy,komentarz pozytywny ponieważ wszystko śmiga idealnie.

Philips 9435

Telewizor jest super, piękny żywy obraz (naziemna, horizon go) dobrej jakości dźwięk. Przechodzenie z aplikacji na aplikację działa płynnie jak na smartfonie. Odświeżanie 50hz nie rzuca się w oczy-Ocalenie 2020 na Netflix wrażenia jak w kinie +ambilight, który podkręca wrażenia. Moim zdaniem czerń jest perfekcyjna nie ma żadnych szarych plam. Wykonanie premium wąska ramka nic nie skrzypi widać, że to telewizor z wyższej półki cenowej. Z czystym sumieniem mogę polecić ten telewizor philips 65pus9435 przyszłym kupującym.

Ambilight

Tłumaczenie z języka angielskiego-W technologii kina domowego i edycji wideo oświetlenie odchylane to słabe źródło światła z tyłu ekranu lub monitora, które oświetla ścianę lub powierzchnię za i tuż wokół wyświetlacza.

Philips Performance

Wybór kolejnego telewizora stał się naprawdę prosty. Seria Performance oferuje potężne technologie, takie jak 4K UHD, wypełniająca pomieszczenie technologia Ambilight, Android TV, Google Assistant, Dolby Vision i Dolby Atmos.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w RTV Marcin Suwała się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Technik Utrzymania Ruchu
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy ELEKTRYK (m / k) w Deutsche Bahn (087)
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
logo firmy Kierowca CE naczepa z HDS/dźwigiem S
Werkservice
8k

4K i 8K to terminy oznaczające obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości (Ultra HD), którego rozdzielczość pozioma wynosi odpowiednio około 4000 i 8000 pikseli. Piksele to punkty tworzące obraz. K oznacza około 1000. Im więcej pikseli, tym ostrzejszy obraz.

Lg 55um7100

TV spełnia moje oczekiwania. Obraz ładny, dźwięk wyraźny, bez problemu łączy się z internetem. Obsługa intuicyjna.W media markecie testowany.Jeśli macie taki tv w dobrej cenie proszę o kontakt na emaila którego pozostawiłem w wiadomości prywatnej.

Materiały 8K
@Lg 55um7100

Wiele osób obawia się zakupu telewizora 8K ze względu na brak kompatybilnych materiałów. Rzeczywiście, treści dopasowanych do tak wysokiej rozdzielczości jest stosunkowo mało. Na szczęście w nowych telewizorach jest funkcja, która rozwiązuje ten problem. Zaawansowane procesory są w stanie skalować obraz w słabszej jakości do nowego standardu. W ten sposób nawet zwykły film w 4K będzie wyglądał zdecydowanie lepiej. Oczywiście o wykorzystaniu pełnego potencjału takiego urządzenia nie może być mowy, ale na pewno różnica będzie zauważalna.

Bartosz

Brak sklepu stacjonarnego to utrudnienie dla potencjalnego kupującego.

Polecam sklep

Sprzedawca bardzo miły człowiek z poczuciem humoru.Miło się rozmawia i nie pogania klienta przy wyborze telewizora...

K.R

Produkt zgodny z ofertą.Polecam.

Iga

Polecam sklep.

@Iga

Widzę że jesteś zadowolona z zakupów w tym sklepie.Co najbardziej się tobie podobało ?

Cena

Cena mi pasowała.

@Iga

Z technicznego punktu widzenia można wyróżnić Ambilight: dwustronny, trzystronny, czterostronny. Określenie dwu-, trzy- lub czterostronny dotyczy liczby odcinków diod LED umieszczonych z tyłu telewizora, co ma wpływ na działanie systemu. I tak, system dwustronny oświetla ścianę na lewo i prawo od boków telewizora, pozostawiając górę i dół nieoświetlone

Polecam

Polecam zakupy w sklepie RTV Marcin Suwała.Ekspresowa dostawa pod adres transportem sklepu a nie kurierem co gwarantowało dostarczenie sprzętu w pełni sprawnego a nie jak często bywa uszkodzonego przez firmę kurierską.

Olek
@Polecam

Telewizor zgodny z opisem.Polecam zakupy w tym sklepie.

Dostawa
@Polecam

Natychmiastowa dostawa zamówionego telewizora.Polecam.

Co to jest Ambilight ?
@Polecam

Ambilight powstał w drodze analiz sposobu oglądania telewizji przez konsumentów w warunkach domowych. Jego celami są m.in.: zmniejszenie zmęczenia wzroku, poprawa wrażeń wizualnych podczas oglądania filmów, wizualne uatrakcyjnienie utworów muzycznych odtwarzanych na telewizorze, wzbogacenie możliwości oświetlenia pomieszczenia. Jaka jest historia systemu Ambilight? Koncepcja tego systemu zrodziła się w dziale Research and Lighting koncernu Philips na początku XXI wieku. Oto najważniejsze daty w rozwoju tego systemu: 2002 – narodziny koncepcji systemu Ambilight. 2003 – powstaje pierwszy prototyp. 2004 – w sklepach pojawia się pierwszy telewizor Philips z systemem Ambilight. 2005 – do sprzedaży trafia pierwszy telewizor Philips, który potrafi wyświetlać różne kolory po różnych stronach ekranu. 2006 – Philips sprzedaje milionowy odbiornik telewizyjny z systemem Ambilight. 2007 – pojawia się pierwszy telewizor z czterostronnym systemem Ambilight i podświetlaną ramką wokół w ekranu; model ten nosi nazwę Aurea. 2007 – w tym samym roku pojawia się też Ambilight Spectra, który wykorzystuje energooszczędne diody LED zamiast lamp CCFL oraz technikę „pikselizacji”, czyli możliwość wyświetlania wielu kolorów z różną intensywnością po każdej stronie telewizora, na której rozmieszczono diody LED. 2008 – pikselizacja staje się standardem we wszystkich telewizorach z Ambilightem wykorzystujących diody LED. 2010 – pojawia się Ambilight Spectra XL tworzący bardzo dużą kolorową poświatę wokół telewizora. 2013 – na rynek wchodzi nowa generacja czterostronnego systemu Ambilight. 2016 – pojawia się całkowicie nowa wersja rozwojowa systemu Ambilight o nazwie Ambilux wykorzystująca miniaturowe projektory zamiast diod LED. System Ambilight może działać w dwóch trybach: statycznym albo dynamicznym. W trybie statycznym oświetlenie ściany za telewizorem nie zmienia się. Telewizor działa wtedy na przykład w trybie „śledzenia koloru”. Do dyspozycji jest pięć ustawień: Każdemu z ustawień przypisany jest konkretny kolor wyświetlanej poświaty: gorąca lawa – czerwony, głębiny – niebieski, świeża natura – zielony, ciepła biel – biel ze zwiększoną zawartością czerwieni, chłodna biel – biel ze zwiększoną zawartością koloru niebieskiego. Jak działa system Ambilight w trybie dynamicznym? W trybie dynamicznym odświetlenie ściany zmienia się w zależności od tego, co pojawia się na ekranie telewizora. Przykładowe działanie systemu Ambilight w tym trybie pokazuje poniższy film (od 14 sekundy):

@Co to jest Ambilight ?

Co to jest „śledzenie flagi” przez system Ambilight? Jest to druga, po „śledzeniu koloru” opcja statyczna. W tym trybie telewizor wyświetla za telewizorem kolory znajdujące się na danej fladze. Dostępnych jest ponad 90 flag, w tym flaga Polski.

Zadowolony klient

Bardziej od cen liczy się dla mnie obsługa i podejście do klienta które jest w tym sklepie na najwyższym poziomie a to sprawia ze robi się zakupy z przyjemnością.Zostalem bardzo miło obsłużony,sprzedawca poświecił mi dużo czasu przy wyborze telewizora.

Lg model BX
@Zadowolony klient

Telewizor OLED 4K z ekranem o przekątnej 65 cali i rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Procesor a7 trzeciej generacji ulepsza jakość sygnału z każdego źródła z którego pochodzi. Dzięki optymalizacji obrazu przez procesor, telewizor w efekcie dostarcza fantastyczny obraz i doskonały dźwięk. Ciesz się optymalnym obrazem z każdego źródła. Piksele OLED tworzą zadziwiająco dokładną i szeroką gamę kolorów, która jest prezentowana na doskonałym czarnym tle.

Philips

Wszystko jest ok do zakupu. Po zakupie, w domu okazało się, że pilot jest od zupełnie innego modelu i spora część funkcji nie działa. Przedmiotem umowy był nowy TV z gwarancja 24 miesięcy - porwany karton. (usunięte przez administratora) Nie polecam.

Pozdrawiam

Dziękuje Panowie ze zaczekaliście za mną po godzinach i poświęciliście mi sporo czasu na wybór telewizora dla mnie.Jechałem z Pomorza a były korki wiec panowie czekali za mną żebym nie musiał wracać z kwitkiem.Pełna profesja a sam telewizor to bajka.Cena super ale obsługa jeszcze lepsza.Pozdrawiam Mariusz z Wejherowa.

Telewizor Philips 43PUS8535

To co głównie przekonało mnie do wyboru telewizora marki Philips było to, że ich telewizory posiadają wbudowany Ambilight, który inteligentnie podąża za tym co jest na ekranie. Oglądanie filmów w nocy jest przez to w pewien sposób przyjemniejsze i mam wrażenie, że nie męczy tak bardzo wzroku w całkiem zaciemnionym pokoju. Przyjemna i regulowana łuna światła pada na ścianę i łagodzi kontrast z nieoświetloną ścianą. W modelu 50 cali występuje matryca MVA, zgodnie z tym co wyczytałem jakość obrazu się nie pogarsza podczas patrzenia z boku i tak rzeczywiście jest - kolory nie blakną i stojąc nawet całkiem z boku widać to co dzieje się na ekranie. To miało dla mnie duże znaczenie, bo niekiedy oglądam TV z kilku miejsc w pokoju. Zastanawiałem się również nad mniejszym modelem, gdzie w 43 cale została zastosowana matryca IPS, ale po wybraniu się do sklepu upewniłem się, że to dobry wybór. Porównałem również to jak telewizory różnych marek wyświetlają obraz i to w jakim stopniu matryca odbija światło. Telewizor mam przy oknie, więc cieszę się, że oprócz matrycy, która względnie słabo odbija światło słoneczne, to jeszcze dysponuje dobrą jasnością na którą nie wpływa w dużym stopniu efekt oświetlonego pokoju w ciągu dnia. Rozważałem jeszcze zakup zeszłorocznego modelu 50 cali tego samego producenta, ale przeważyło to, że Picture Performance Index ma w nowszym modelu wartość 2100, co według danych Philipsa przekłada się na lepszą płynność obrazu oraz jego jakość. Wolałem więc tegoroczny model mimo konkretnej różnicy w cenie. Upłynnienie działa bardzo dobrze i obraz jest przyjemnie płynniejszy niż w klasycznym telewizorze 50/60 Hz. Różne opcje upłynnienia obrazu dają trochę odmienny efekt, ale i tak zdarzają się sytuacje w których tego typu technologia nie działa do końca inteligentnie - na przykład scena szybkiego przewracania kartek w książce. Można jednak to wybaczyć i mi osobiście ogląda się przyjemniej z funkcją, która sprawia wrażenie, że oglądam film w większej ilości klatek na sekundę. Do tego skalowanie filmów w jakości 1080p działa znakomicie - jakość oglądanych filmów w tej rozdzielczości nie odbiega w diametralnym stopniu od oglądania filmu w 4K. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to nie mam zastrzeżeń, jest dla mnie wystarczająca. Gdy przeniosę telewizor do większego wnętrza to z pewnością do pełni szczęścia kiedyś zdecyduję się na zakup odpowiedniego nagłośnienia. Jeśli chodzi o pilot z klawiaturą to dość przyjemny dodatek, gdzie leżąc w łóżku można na szybko wpisać wybraną frazę w wyszukiwarkę (usunięte przez administratora) ale wymaga to przyzwyczajenia do małych klawiszy. Za to z czasem przekonałem się do korzystania z wbudowanego mikrofonu w pilocie, bo asystent Google dobrze rozpoznaje słowa. Telewizor działa na systemie Android TV na którym mogę zainstalować aplikacje ze sklepu Google, więc mogę zdecydować przy wyborze przeglądarki lub odtwarzacza do filmów, tak więc jak najbardziej na plus. mniej

Promocja

Witam.Czy w najbliższym czasie będzie jakaś wyprzedaż ?

Wyprzedaż
@Promocja

Czy w najbliższym czasie będzie w sklepie jakaś wyprzedaż ?

Błazej
@Promocja

Witam. Czy będą jakieś planowane promocje lub wyprzedaże rocznika 2020 ?

Wybór telewizora
@Promocja

Wybór najlepszego telewizora nie jest łatwy. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne rodzaje telewizorów ze względu na typ wyświetlacza. Rodzaje telewizorów Na rynku odbiorników telewizyjnych znajdują się następujące kategorie: plazmowe, LCD, LED, 4K oraz 3D. Jak można je rozróżnić? Telewizory plazmowe Telewizory plazmowe charakteryzują się bardzo wysoką jakością obrazu, wysokim kontrastem oraz bogactwem barw. Na ekrany tego typu możemy patrzeć pod bardzo różnymi kątami (nawet 170 stopni) bez utraty na wrażeniach z oglądanego filmu. W porównaniu z telewizorami LCD, odtwarzacze te są cięższe i bardziej prądożerne. Pojawia się w nich efekt tęczy oraz migotanie obrazu, a czasami również wypalenie pikseli. Jest jednak bardziej odporny na uszkodzenia ekranu niż w przypadku LCD. Warto zwrócić również uwagę, że są zdecydowanie cieńsze od LCD-ków. Niestety ich cena jest również dość wygórowania. Telewizory LCD Czyli ekrany ciekłokrystaliczne, to najpopularniejsze modele telewizorów. W porównaniu z „plazmą” oferuje zdecydowanie mniejszy ekran. Niestety telewizory te mogą męczyć wzrok, przez znaczącą ziarnistość. Modele tego typu mogą być podświetlane za pomocą diod led (telewizory LED), które wpływają na znacznie większy kontrast ekranu oraz lepsze wrażenia widzów. Telewizory ledowe są najbardziej oszczędne, jednak ich koszt jest zdecydowanie większy niż w przypadku zwykłego LCD. Telewizory 4K Odbiorniki tego typu dedykowane są do filmów wysokiej jakości, na co wpływa zwiększona rozdzielczość obrazu. Technologia ta pozwala na uzyskanie lepszych wrażeń z oglądanego filmu. Nawet oglądanie z bardzo małej odległości, nie wpływa na pogorszenie obrazu. Telewizory 3D Ostatnim typem odbiorników telewizyjnych jest sprzęt z funkcją 3D. W zależności od modelu w celu oglądania trójwymiaru musimy korzystać z okularów lub nie. Telewizory z taką funkcją mogą być wykorzystywane również do oglądania filmów w technologii 2D (większość modeli posiada przetwornik, zmieniający obraz na trójwymiarowy). Do wyboru mamy telewizory 3D aktywne i pasywne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z bardzo wysoką jakością obrazu, jednak kosztem drogich oraz ciężkich okularów wymagających zasilania. W przypadku TV 3D pasywne okulary są zdecydowanie lżejsze oraz tańsze, natomiast spotkamy się niestety z niższą jakością oglądanego obrazu. Funkcje telewizora Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Zadbajmy o to, by wyposażony był w popularne złącza takie jak USB, HDMi, Audio i Video. Dodatkowo przydatna jest opcja SMART TV, dzięki której możemy korzystać z telewizora, praktycznie tak jak z komputera. Prawie wszystkie nowe telewizory mają już wbudowany tuner MPEG-4, dzięki któremu możemy oglądać naziemną telewizję cyfrową, bez dodatkowych sprzętów. Który telewizor wybrać Decydując się na zakup telewizora powinniśmy dokładnie przemyśleć swój wybór. W przypadku sprzętów tego typu, na naszą decyzję nie będzie wpływała wielkość rodziny. Jeśli chodzi o rozmiar odbiornika telewizyjnego zwróćmy uwagę przede wszystkim na wielkość pomieszczenia, do którego wybieramy sprzęt. Zadbajmy o to, by idealnie komponował się on z meblami oraz przestrzenią. Zadbajmy również o odpowiednią odległość od telewizora. Miejsce, w którym zazwyczaj siedzimy, powinno znajdować się w odległość około 3 razy większej niż przekątna ekranu. Oczywiście wybór technologii jest uzależniony od naszych własnych preferencji. Warto jednak pamiętać, by telewizor był dla nas źródłem rozrywki i tylko jedną z opcji spędzenia czasu z rodziną i znajomymi, nie zaś jedyną.

Iza

Szybki kontakt @

Oled Sony Ag9

Telewizor o bardzo stylowym designie, bardzo cienki, wyłączony sprawia wrażenie mniejszego niż jest w rzeczywistości, co jest plusem, bo nie przytłacza swym rozmiarem wtedy kiedy nie trzeba. Obraz i dźwięk super - zdecydowanie robi robotę - nawet w jasnym salonie. Możliwości ustawień i dostosowywania pod swoje potrzeby bardzo dobre. Przy UHD - żyleta. Polecam maniakom seansów kinowych - wrażenia dźwiękowe bardzo zbliżone.

Sony Ag9

Posiadam KD-65AG9 od 3 miesięcy i napiszę kilka słów wrażeń z użytkowania. Na wstępie dodam, że nie zajmuję się profesjonalnie fotografią ale zwracam bardzo dużą uwagę na jakość obrazu i odwzorowanie kolorów. Było to głównym powodem dla którego kupiłem model SONY. Zacznę od wyglądu - minimalistyczny, cieniutka ramka, cienka i elegancka podstawka. Tak dokładnie powinien wyglądać telewizor klasy premium. Jest bardzo cienki i lżejszy niż poprzedni 40” LCD od SONY. Niestety minusem jest błyszczący ekran, w którym odbija się wszystko. Gdy obraz jest jasny to nie ma problemu ale gdy jest ciemny to przy źle ustawionych lampach w pokoju to przeszkadza. Stary model TV Sony nie odbijał tak mocno światła. Przed zakupem przeczytałem instrukcję, gdzie napisane jest, żeby nie umieszczać go we wnęce i jeżeli chcemy go powiesić na ścianie to należy mu zapewnić 30 cm. przestrzeni nad. Nie wiem czemu, bo ten TV wcale się jakoś przesadnie nie grzeje, mimo to nie powiesiłem go na ścianie, tylko stoi na szafce. Co do jakości obrazu to wiele na ten temat powiedziano i tu rzeczywiście nie ma co dyskutować. Obraz jest rewelacyjny, naturalny, rewelacyjne odwzorowane kolory w tym skóry, brak przekłamań, plam, wypalonych pikseli. Wygląda doskonale. Nie kalibrowałem go profesjonalnym kalibratorem ale powiem szczerze, że nie czuję takiej potrzeby. W menu TV są duże możliwości ustawienia kolorów. Kanały SD wyglądają na nim wyjątkowo dobrze, obraz HD doskonale ale gdy dostarczymy mu sygnał 4K HDR to szczęka opada. Telewizor ma spore możliwości ustawień samego obrazu a procesor obrazu robi niesamowitą robotę. W poprzednim modelu większość efektów „polepszających” wyłączyłem a tu korzystam z kilku funkcji i działają całkiem przyjemnie. Spore wrażenie zrobiła na mnie opcja „upłynniania” obrazu. Oglądam film z lat 30 XX wieku i zamiast charakterystycznego „klatkowania” - obraz jest płynny, jakby kręcony kamerą 60 fps. Działa to także podczas oglądania filmów kinowych, 24p nagle wygląda jak 60p i film wygląda bardziej jak dokument niż obraz kinowy. Oczywiście w niektórych przypadkach wygląda to super a w innych mniej a w przypadku bardzo szybkich scen widać jak procesor głupieje ale mimo wszystko efekt zrobił na mnie duże wrażenie. Oprócz tego dostępne są opcje zwiększania ostrości i rozdzielczości obrazu. Dźwięk z samego telewizora bardzo dobry. Android TV jest, działa całkiem sprawnie, aplikacji jest bardzo dużo , HBO GO, Netflix skalibrowany profesjonalnie, Player, Onet, TVP i masa innych aplikacji. Jest tego dużo więcej niż na Apple TV, ale używam tylko Netflix i HBO Go, a przez te 3 miesiące Netflix zaciął się „tylko” raz. Raz także zaciął się bluetooth i musiałem wówczas zrestartować telewizor. SONY obiecało nową wersję Android TV na koniec 2019 ale do dziś się jej nie doczekałem. Nie działa wsparcie dla Dolby Atomos. Nie ma współpracy ze sprzętem Apple - brak Airplay 2. Specjalnie dopłaciłem więcej do modelu z 2019 tylko dla powyższych opcji, a jak do tej pory ich nie ma. Telewizor doskonale współpracuje z Sony PS4 PRO czy Apple TV, ale żeby uzyskać pełną jakość obrazu w 4K trzeba wejść głęboko w Menu i przestawić opcję w HDMI. Zajęło mi sporo czasu żeby to rozgryźć bo nie było to takie oczywiste. Na konsoli pojawiał się komunikat że ten telewizor umożliwia uzyskanie lepszego obrazu, zmień ustawienia telewizora. Moim zdaniem telewizor premium powinien sam sobie tą opcję przestawiać w momencie gdy rozpozna sprzęt wykorzystujący 4K a już tym bardziej sprzęt od SONY. Natomiast sam obraz z Apple TV czy gry z PS4 PRO wyglądają po prostu obłednie. Obraz z NC+ również. Podsumowując, to telewizor który kosztuje i nie jest bez wad, mimo to uważam, że to sprzęt naprawdę rewelacyjny. Oglądanie filmów i programów nabrało nowy wymiar i nową jakość. Realizm, szczegółowość, naturalne kolory a czerń jest po prostu czarna ( w pierwszej chwili musiałem się do tego przyzwyczaić ). Nie ma aktualnie niczego lepszego niż OLED a SONY nigdy nie mnie nie zawiódł.

Sony Ag9
@Sony Ag9

Sony AG8

OLED pierwsza klasa, multum opcji, dźwięk zwłaszcza kinowy bardzo miły w odbiorze (jak w kinie), generalnie można się wgapiać we wszystko w nieskończoność, nawet filmiki z YouTuba ogląda się bardzo przyjemnie. Telewizor mam prawie na ścianie więc ułożyć z tyłu kable nie było łatwo. Ale efekt końcowy jest fantastyczny. Telewizor bardzo lekki jak na 65 cali ale wieszać go muszą minimum dwie osoby bezwzględnie. Połączenia z WiFi. smartfonem z Androidem bezproblemowe. Wszystko jakby było zgrane od samego początku. Opcja kopii ekranu bardzo cieszy. Pilot chyba ideał. Nie ma się do czego przyczepić. Klasa Premium bezapelacyjnie.

Sony Ag8
@Sony AG8

Telewizor jest niesamowity. Powala ilość funkcji, ustawień oraz możliwości. Filmy można wrzucać ze wszelkich źródeł i wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku. Bez problemu czyta mkv i inne formaty. Jakość w 4K powala z nóg. Dźwięk jest fantastyczny zwłaszcza w trybie kinowym. Zawieszony blisko ściany prezentuje się rewelacyjnie

Zostaw merytoryczną opinię o RTV Marcin Suwała - Berlin

• Jak się pracuje w RTV Marcin Suwała?

Zobacz opinie na temat firmy RTV Marcin Suwała tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RTV Marcin Suwała?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 4 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RTV Marcin Suwała