PZU Zdrowie S.A.

Opinie o PZU Zdrowie S.A.

Cześć, opinie o pracy widzę takie sobie, ale może warto się przyjąć i samemu przekonać? Ile zarabiają tutaj Specjaliści ds. Reklamacji Medycznych? Szukają kogoś takiego do centrali w Warszawie. Co kryje się pod motywującym systemie wynagrodzeń? To praca hybrydowa, ile dni wymagają pracy z biura? Niżej ktoś wspomniał o ucinaniu godzin, co średnio by mi pasowało, bardziej już w drugą stronę wolałabym.. Jak podchodzą do pracownika leaderzy działu reklamacji?

Chciałbym podzielić się opinią o pracy w tym miejscu. Według mnie praca idealna dla studentów, którzy chcą sobie dorobić. W miarę elastyczny grafik (chociaż nie zawsze, zależy do jakiego zespołu trafisz) - i na tym plusy tej pracy się kończą. Przychodząc do pracy całe dnie jesteś męczony słowami EFA i WEJDŹ NA GOTOWOŚĆ. Dochodziło czasem do takich absurdów że trzeba było się tłumaczyć w każdej godzinie pracy dlaczego nie zrobiło się wymaganych „4 wizyt na godzinę”. Lidera nie obchodzi to że masz gorszy dzień albo byłeś 20 minut na przerwie, czy też że nie da się dodzwonić do placówek medycznych lub specjalnie one rozłączają połączenia gdy tylko słyszą PZU- ma być to zrobione i już (w końcu to ich premia). Kolejnym minusem pracy są tu gotowi zabić dla jednej sprawy pracownicy. Nie do końca ich wina, w końcu nie tylko Ciebie liderzy zaganiają do efektywności, ale cały CZUM. Dlatego też dochodziło do takich sytuacji, że pracownicy „kradli” sobie sprawy, żeby mieć jak największą efektywność. PZU jako plus pracy w ich firmie przedstawia owocowe środy. Za każdym razem wyglądało to tak, że rzucano kilka kartonów na piętro na stół i gdy już udało ci się dopchać między ludzi do kuchni po jakiś owoc, zastawałeś pracowników zgarniających do toreb wszystko ze stołu. Z kolejnych absurdalnych sytuacji wspominam też już wymienione wcześniej ciągłe wydzwanianie osób operacyjnych CZY MOŻESZ WEJŚĆ NA GOTOWOŚĆ jeżeli w ciagu 30 sekund twój status się nie zmienił. Nikogo nie obchodzi że masz ciężka sprawę na którą musisz poświecić trochę więcej czasu lub kończysz pisać komentarz po poprzednim połączeniu. Podsumowując, jeżeli zastanawiasz się nad pracą w tym miejscu to stanowczo odradzam. Na pewno nie jest to praca na dłużej, z call center się wyrasta.

Agatka

Czyli w firmie liczą się tylko wyniki i wyniki? Ja akurat jestem studentem i potrzebuję sobie dorobić, mam nadzieję, że dam radę, jeśli oczywiście mnie przyjmą. Wiesz może, czy ciężko się tu dostać? Ile w góle płacą studentom na rękę? Tak z ciekawości, do cc przyjmują też osoby bez statusu studenta?:D Macie jakieś skrypty czy wytyczne, z których korzystacie? Lub szkolenia?

@Agatka

Przyjmują każdego jak leci. Wszyscy na początek dostają umowę zlecenie i raczej przy niej większość zostaje. Dla studenta umowa zlecenie jest to netto 24 zł/h, umowa o prace najniższa krajowa. Na początku masz około 2 tygodniowe szkolenie, dostajesz taką gazetkę z materiałami z której możesz korzystać w pracy i musisz każdą rozmowę przeprowadzać według schematu z niej. Oceniają twoje 3 rozmowy w miesiącu. Jeśli coś powiesz coś nie tak czego nie ma w skrypcie i akurat ocenią te rozmowę to leci ci po premii. Taka mała uwaga, nie raz obcinali punkty nawet to że było słychać jak oddychasz ;) I tak liczą się tylko wyniki i wyniki, nie raz widziało się osoby które płakały przy stanowiskach bo już nie wytrzymywały.

Były pracownik.1
@Agatka

Z tego co wiem to obecnie jest to najniższa krajowa czyli coś około 23-24 brutto za godzinę czyli w przypadku studenta tyle samo na rękę. A jeśli chodzi o opinię wyżej to wszytko prawda.

Luiza

A jak komuś sprawdzą rozmowy, które wyszły idealnie, to jaka premia może za to być? Są jakieś widełki premiowe podawane? Jak coś jest nie tak to odbierają całą premię czy tylko jakąś część?

@Luiza

Cała premia leci. Uwierz mi, zrobią wszystko, żeby Ci nie dać więcej kasy. Na umowie masz wypisane ile dostajesz za godzinę przy jakiej jakości.

Henia
@.

I ta jakość to ocenianie rozmów, czy coś jeszcze w to wchodzi? To generalnie ciężko dostać premię? Myślałam, że jak się zrealizuje target to jest ta dodatkowa kasa...

@Bambi
@Henia

Ta premia to dodatkowa złotówka do każdej godziny pracy jeśli spełnisz wymogi jakościowe, czyli te odsłuchiwanie rozmów i brak reklamacji od pacjentów, do tego określona ilość spraw na godzinę i spełnienie wymogów kierowalności, czyli kierowania pacjentów do placówek własnych PZU co jest praktycznie niemożliwe, bo nigdy nie mają wolnych terminów.

Wiolka
@@Bambi

Cenna wiedza. A jak jest z godzinami pracy? Jakie są dyżury, jeśli wolno to tak określić i czy możliwe jest zrobienie więcej niż standardowa liczba w miesiącu? 160 ha, czy jakoś około..

Bartek
@Henia

Ta, jeszcze masz kierowalność (procent umówienia wizyt w placówkach, które mają lepsze priorytety - tańsze dla PZU), efektywność - liczbę spraw na godzinę (tak, liczbę szanowni operacyjni, liderzy i koordynatorzy). Do tego dochodzą reklamacje. Bo jakiś pacjent został źle umówiony albo szkolenia wykryją, że autoryzowałeś wizytę. Ogólnie sugeruję omijać to miejsce szerokim łukiem. Ludzie potrafią czekać godzinami na przydzielenie miejsca. Ja to akurat mam stałe miejsce ale inni czekają

Arkadiusz
@Wiolka

Jak dobrze przypucujesz to zrobisz więcej godzin. W sezonie letnim ucinają godziny praktycznie każdemu. Jak potrafisz donosić i wkraść się w łaski lidera to jest szansa, że zrobisz więcej godzin

Szkoda gadać

Miałam opinie o tym portalu, że to miejsce gdzie tylko się narzeka, dlatego chciałam przekonać się na własnej skórze czy się dostanę i jak tu będzie się pracować i ze smutkiem muszę przyznać, że bardzo dużo potwierdza się z wpisami jakie tu można przeczytać. Niestety, ale praca jest całkowicie nierozwojowa. Mam wrażenie, że mój i reszta liderów też się nie rozwija i ciągle pracują pod presją koordynatorów. Koordynatorzy zaś to osoby, które uważają się za specjalistów w swojej dziedzinie, a prawda jest taka, że to tylko pozory i daleko im do osób odpowiednio zarządzających i dbających o ludzi. Ludzie w zespołach śmieją się z nich pokątnie i o autorytecie w postaci koordynatora czy lidera nie ma mowy. Jest jeszcze taki "mały", który chyba rządzi tą budą, jednak w mojej opinii nie radzi sobie za bardzo, ponieważ też jest wyśmiewany przez konsultantów. Ja nie miałam okazji z nim rozmawiać, ale po tym co słyszę to nie zależy mi w ogóle na poznaniu tego człowieka. Ludzi w zespole mam spoko, jednak nie przywiązuję się za bardzo bo zapewne szybko odejdę z tego miejsca. Ogólnie nie polecam

Zażenowana

Opłacam co miesiąc składkę za opiekę medyczną i do dziś nie można umówić wizyty do Salve na koncie PZU . Co się dzieje ? Czy ktoś może to naprawić...?

Mini
@Zażenowana

Też mam ten problem. Twierdzą że to problem techniczny ale to się dzieje już ponad miesiąc więc to nie możliwe. Lekarze pewnie chcą więcej kasy i się nie mogą dogadać...a cierpimy my...

Co wchodzi w socjal PZU Zdrowie S.A.?

XYZ

Jeżeli chodzi o pracę w PZU zdrowie jako konsultant to Jest porażka, nikt z nikim się nie liczy, potrafią być Tylko mili jak czegoś chcą. Przełożeni wzięci nie wiem skąd, niektórzy nie mieli nawet do czynienia z tym projektem, a są najmądrzejsi. Przełożona ma chyba jakiś problem ze sobą, ponieważ często nie potrafi opanować swoich emocji. Jedyna słuszna decyzja zapadła kiła miesięcy temu, jak postanowiłem odejść z tej „formy” nikt mi nawet nie podziękował za wkład

Kamil
@XYZ

Ciężko ci się było dogadać z przełożoną? A z tymi emocjami to o co chodzi? Krzyczała na ciebie? Takie zachowania były akceptowane czy można było to gdzieś zgłosić?

@XYZ

Czego konkretnie chcą, że wtedy wykazują się zupełnie innym podejściem? Zaliczają się do tego dodatkowe obowiązki? Jak firma zareagowała na twoje odejście, nie robili żadnych problemów?

Bieta

Terminy teleporady nie do przyjęcia. Cztery dni na teleporade a tydzień na internistę to jedyna placówka medyczna z tak niedorzecznymi terminami. To skandal. Rodzina jest w różnych placówkach medycznych i nie czeka a tu wyjątkowa nieudolność. Dużo chorych owszem. Ale nauczcie się od innych jak sobie z tym radzić.

Kristo
@Bieta

Musi Pani napisać w innym miejscu opinię, tu się ocenia pzu jako pracodawcę.

Olek
@Bieta

Standard usług jest BEZNADZIEJNY, samemu można rezerwować tylko na portalu PZU moje zdrowie tylko wizyty w placówkach PZU, a tam rzeczywiście pracują beznadziejni lekarze, z bardzo złymi opiniami na ZNANY LEKARZ, lub lekarze rozpoczynający dopiero specjalizację, PZU podaje też listę prywatnych przychodni z którymi rzekomo współpracuje, PYTANIE dlaczego jak rezerwuję wizytę w takiej placówce i słyszę że wystarczy jak PZU potwierdzi to PZU tego nie robi ale wyznacza wizytę w palcówce PZU u beznadziejnego lekarza, jak człowiek dzwoni i prosi o wizytę u danego ginekologa do którego chodziła wcześniej żona w ramach pakietu PZU to słyszymy , że to nie możliwe, tooooo nie pacjent wybiera przychodnię i lekarza tykooooo PZU, nawet godziny nie moża wybrać tylko PZU narzuca , to wszystko za 1200 zl rocznie, czy warto, stanowczooooo nioeeeeeee

Małgosia

Ktoś z Was moi drodzy pracuje w dziale IT tej spółki? Szukają eksperta ds. bezpieczeństwa IT i zastanawiam się, czy to może być dobre, ciepłe, państwowe lądowisko po różnych cyrkach z administrowaniem sieci, które miałam u poprzedniego pracodawcy. Jakie stawki w PLN, porównywalne z prywaciarzami? :3

Piotrek

Na stronie firmy jest oferta dla doradcy na infolinii. Widzę że dają umowę z elastycznymi godzinami pracy. To można wziąć pół etatu albo tak ustawić grafik żeby połączyć naukę z pracą? Każdemu idą na rękę?

Mac

To jedna wielka porażka - sztuczne pompowanie pieniedzy na siłę w instytucję która sobie w tym temacie nie radzi, która działa jak pośrednik między pacjentem a placówkami zdrowotnymi. To jak zwykła przychodnia z trochę lepszymi terminami. Do niedawna byłem Luxmedzie ale musiałem z niego zrezygnować i przejść do PZU więc mam porównanie. Upadłem na rowerze na łokieć i zaniepokoiły mnie objawy więc postanowiłem pójść do ortopedy. W PZU nie da się wybrać wizyt przez aplikację jak w Luxmedzie i zawsze to kończy się rozmową z konsultantem więc zadzwoniłem. Kiedy poprosiłem o placówkę żeby był ortopeda i RTG to wytyczono mi termin za miesiąc. Zdecydowałem się na opcję oszczędną i wybrałem samego lekarza. Wizyta była na drugi dzień przed południem , lekarz wypisał skierowanie na RTG zadzwoniłem do konsultanta i się okazało że w moim ponad milionowym mieście gdzie jest tak bardzo dużo placówek nie ma możliwości zrobienia RTG w dniu mojej wizyty. Była miła pani konsultantka która bardzo się starała ale się nie udało. Inna pani poinformowała mnie że w PZU są takie procedury że jak dzisiaj dostałem skierowanie to i tak rejestrowanie jest od jutra !!! Kiedyś miałem złamanie poszedłem do Luxmedu i wizyta, prześwietlenie i powtórna wizyta z RTG zajęla niecałą godzinę. PZU to jedna wielka porażka - powinni zostać przy ubezpieczeniach a nie zajmować się zdrowiem bo takie "procedury" to można stosować w sklepie a nie tam gdzie chorują ludzie. Pomiędzy PZU a Luxmedem to przepaść ale wiadomo że firma ubezpieczeniową z aspiracjami leczniczymi nie dorówna profesjonalnej firmie leczniczej z dużą ilością placówek.Obecne działanie PZU zdrowie może było by zadowalające 20 lat temu ale nie dzisiaj.

Rosa_Alisa
@Mac

To nieprawda, że nie można zarezerwować wizyty w PZU przez aplikację, kiedy korzystałam rezerwowałam wizyty tylko w ten sposób. Proszę nie wprowadzać w błąd, a jak Pan nie wie jak rezerwować to najpierw najlepiej sobie sprawdzić na swoim profilu, bo jest to banalnie proste. Nie chcę, żeby Pan to odebrał jako przytyk, ale to jest dość ważne, bo jeśli ktoś szuka opinii to może zostać przez to wprowadzony w błąd. PZU w porównaniu z LuxMedem jest o niebo lepsze. Moja firm zmieniła z PZU na LuxMed i od tamtej pory są same reklamację (brak dostępnych terminów, nieprofesjonalna obsługa, brak dostępu do specjalistów) i ludzie po niespełna roku korzystania z LuxMedu błagają o zmianę.

.konsultantka

Nieironicznie moge polecić prace w gdańsku na cc… Na pewno jest to idealna praca dla studentów, bo można się samemu grafikować (nieważne czy przyjdziesz na 5h czy 12h). Wiadomo dla os26+ pewnie mniej opłacalna ale dla młodych ludzi serio spoko. Atmosfera jest bardzoo przyjazna i wszyscy ci pomogą jak masz jakiś problem. Jak robisz normalnie etat/jestes na popoludnia to jest wieksza stawka etc. Wiadomo nie jest to praca marzeń raczej ale siedzieć przy biurku cały dzień i dzwonić do placówek czy odbierać to nie jest wyczyn serio…. Pracuję już trochę i pierwsza praca to nie jest, na pewno dla młodych ludzi moge polecić:p

Aro
@.konsultantka

Czyli można wziąć nawet pół etatu i nikt nie robi problemów. W jakich godzinach się zwykle pracuje? Są zmiany po południowo-wieczorne? Takie by mi pasowały.

Bartek

Pracowałem w PZU ponad rok. Odradzam, niestety zmiany co chwilę. Bardzo chciałem pracować w dziale zakupów PZU bądź PZU zdrowie ale jak poznałem przełożona...stwierdziłem że w zyciu nie bede pracowac z taka osoba. Ma problemy sama że sobą. Zero kultury :/ ani taktu, ani poszanowania dla drugiej osoby. Podczas rozmowy, zaproponowałem kilka ciekawych pomysłów odrazu je odrzuciła.. odradzam ! Może ponownie zaaplikuje pod warunkiem, że zmieni się przełożony. Ostatecznie polecam dzial Ubezpieczeń dla początkujących.

@Bartek

Piszesz o zakupach medycznych czy niemedycznych? w PZU czy PZU Zdrowie?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w PZU Zdrowie S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

PZU

A na jakie stanowisko aplikowałas lub w jakim mieście?

Danuta

Od 6.10 czekam na umówienie wizyty do lekarza specjalisty. Miejscowośc w której mieszkam to nie metropolia typu Wawa albo podobne. W dniu dzisiejszym tj 10.10 otrzymałam sms , że zajmuja się moim zgłoszeniem. Halo a co się działo od czwartku 6.10 , gdzie poza ankietą o jakości usług nie otrzymałam żadnego info. Ciekawa jestem co poza formułką PZU mi odpowie, pewnie nic . Jestem na dobrej drodze do zrezygnowania z opcji ubezpieczenia na wizyty specjalistów. Jeżeli co miesiąc płacę haracz za to że moja wizyta jest nieumówiona i nie wiem kiedy będzie. Może wrócić do poprzedniego standardu.

Była
@Danuta

Ej, ale wiesz że to portal o pracodawcy, a nie usługodawcy? A tak poza tym to tak jest tutaj. Jak mieszkasz na Pcimiu Dolnym, gdzie umówić konsultanci mogą tylko telefonicznie to się długo czeka na umówienie, bo placówki mają rozpoznawanie numeru (lub dedykowane nr) i nie chcą od PZU odbierać telefonów.

Jakub
@Danuta

A preferencje Danka jakie masz ? Po 18: tylko w niedziele ? Umawiać tylko w Goleniowie ? Danuto zamiast rezygnować z dobrego produktu zrezygnuj z preferencji i będzie dobrze. Uwierz w to.

@Była

Nie chce odbierać bo więcej kasy mają z klientów z ulicy

Klient
@Była

Jeśli można wybrać status "Klient", to znaczy, że możesz ocenić firmę od strony klienta. - Logiczne?

Klient
@Jakub

Czy to znaczy, że PZU oferuje usługi tylko osobom niebinarnym z Warszawki? - Czym Goleniów jest inny od Ursynowa, że nie ma obszczanego metra?

@Była

stosunek do klientów też pokazuje, jakim pracodawcą jest firma

Aaa i na pewno nie ma tam możliwości rozwoju, jakieś młode menadżerki niewiadomo skąd wzięte, większość konsultantów pracuje tam po pare lat na jednej słuchawie. Zreszta - z call center raczej się nie wyrasta, stamtąd się tylko odchodzi po chwili

Pracowałam w pzu zdrowie 2 lata. Umowa tylko zlecenie, brak opieki medycznej, przerwy takie jak wszędzie w zasadzie czyli musisz wybierać czy zjesc obiad czy pójść do wc. Ogromna nagonka ma wyrabianie efektywności i zamykania spraw, co jest niesamowicie trudne bo to zależy od tego kto dzwoni z jakim problemem, wiec ci co umieją (usunięte przez administratora) wyrabiają normę a inni nie. Nabawiłam się nerwicy za najniższe pieniądze, także nie polecam

Iwona

Tak,to prawda,że usuwaja nieprzychylne komentarze,to totalne dno.Powtorze,więc raz jeszcze ,że wszyscy pracownicy i telemarketerzy pzu idą tylkooo na ilość,a nie na jakość.Zero uczciwości w tym co robią,a na infoliniach siedza niewykwalifikowane osoby,przyuczone tylko do wciskania kitu klientom i nic ich więcej nie obchodzi.

Usuwanie złych komentarzy

Widzę, firma zamiast w pracowników i Umowy o Pracę inwestuje w pakiet premium na GoWork. Ale nie buncie się o to mam komentarz zapisany o waszym elastycznym podejściu do umowy w ogłoszeniach o pracę czyli macie napisane Umowa o pracę lub zlecenie do wyboru a wciskacie zlecenie. Nie mówiąc o płatnym parkingu i nie przygotowanych osobach z rekrutacji. Powodzenia życzę wszystkim, którzy tam wytrzymują. Ja znalazłem lepszą pracę, gdzie rekruterzy znają się na swojej pracy a po drugie nie (usunięte przez administratora) w ogłoszeniach o pracę.

Ilona
@Usuwanie złych komentarzy

To wszyscy tutaj pracują na umowę zlecenie, nie ma opcji na umowę o pracę ? I czym Ci tak podpadł HR?

Bartosz
@Usuwanie złych komentarzy

"i nieprzygotowanych osobach z rekrutacji", jak to rozumieć? Miałeś ostatnio rozmowę kwalifikacyjną i przeprowadzający się nie przygotował? W jaki sposób? Zadawał/a niezwiązane ze stanowiskiem pytania czy jak? O właśnie, na jakie stanowisko aplikowałeś?

Julia

ops. :( a to nie ma tu kto im zwrócić na to uwagę? nie można poprosić o pomoc jakiegoś przełożonego, żeby zadbał jakoś o atmosferę w zespołach?

Natalia

Widziałam ogłoszenie na Konsultanta Infolinii Medycznej. Napisali tam że jest możliwość awansu i rozwoju. Wiecie na jakie stanowisko można awansować z infolinii?

@Natalia

Dzień dobry, są to stanowiska specjalistyczne takie jak m.in. wsparcie merytoryczne, operacyjne, szkoleniowe. Można także awansować na Lidera Zespołu. Potencjału szukamy najpierw wewnątrz struktur firmy. Wystarczy min. 6 miesięcy pracy na naszej infolinii żeby móc brać udział w rekrutacji wewnętrznej. Pozdrawiamy, Zespół PZU Zdrowie

Zostaw merytoryczną opinię o PZU Zdrowie S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PZU Zdrowie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PZU Zdrowie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 92.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PZU Zdrowie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 80, z czego 11 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PZU Zdrowie S.A.?

Kandydaci do pracy w PZU Zdrowie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PZU Zdrowie S.A.