Opinie o Zen.Com Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Zen.Com Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Zen.Com Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zen.Com Sp. z o.o. w Warszawa

były zenianin

Jako były pracownik ZEN plus G2A, pragnę podzielić się swoją opinią, na której wszystkim bardzo zależy. Jeśli tylko macie inną opcję - wybierzcie ją! po X latach w tych firemkach zarządzanych przez pseudo managerów tylko nabawicie się nerwicy, frustracji i poznacie na czym dokładnie polega polski managment. A oprócz tego (jeśli traficie na te najniższe stanowiska) to wszystko za minimalną + pracę w trybe 24/7, czy tam do późnego wieczora, w zależności od działu. Zapomnijcie o awansach w działach supportu czy bieda-risk. Wiadomo, support to ten zawsze gorszy, bo tam wystarczy znać język obcy i biorą kogo popadnie, więc z jakością bywa różnie, plus ciśnienie na targety. Za to w riiiiiskach grupa trzymająca władzę uczy pogardy i (usunięte przez administratora)w stosunku do własnych pracowników. Plus targeeeety. Serio ludziska, jak szukacie pracy to omijającie tą bieda-firmę. Szkoda waszego czasu i nerwów. Lepiej popracować w Lidlu na kasie, wyjść z pracy i mieć czystą głowę niż mieć ból brzucha w niedzielę wieczorem... I nie wierzcie w żadne zapewnienia o rozwoju i awansach! to nie istnieje w dziale ryzyka, w supporcie raczej też nie. Te kilka opini to naprawdę pojedyncze osoby którym "się udało", bo lepiej już zatrudnionemu pracownikowi zapłacić marne grosze niż naprawdę dobre pieniądze specjaliście. W każdej innej pracy dostaniecie 2x tyle co tutaj za tą samą pracę - i to niech będzie motywacją do nie przyjmowania ofert z tej firmy. O tych żałosnych grupowych zwolnieniach nie wspominając. Taka sama historia była w G2A - zatrudnione jakieś uczniaki z BBB firmy, którzy przyszli, pozwalniali ludzi i odeszli - co ciekawe, wrócili do swojej starej firmy na te same stanowiska. Epizody z G2A nawet usunęli z linkedina. Wróżka zębuszka szeptała, że historia się powtarza.

@były zenianin

Cześć, dziękujemy za podzielenie się opinią na temat pracy w ZEN. Pragniemy odnieść się do kilku poruszonych wyżej kwestii. Począwszy od systemu pracy, rzeczywiście w niektórych zespołach jest ona wykonywana w trybie 24/7. Jest to niezbędne, ponieważ kontaktują się z nami klienci praktycznie przez całą dobę. Ponad to informacja o pracy zmianowej pojawia się już w ogłoszeniu rekrutacyjnym i kilkukrotnie potwierdzamy z kandydatem, że jest ok z pracą w tm trybie. Niestety, polemizujemy również z informacją dotyczącą braku możliwości awansu. Spora część naszych pracowników awansowała lub zmieniła pozycje w ramach struktur firmy. Naturalne jest, że nie każdy dostanie tego typu awans. ZEN jest młodą firmą, stąd awanse wewnętrzne są tym bardziej możliwe a z pewnością duży wpływ ma na to zaangażowanie oraz chęci pracownika.

Mart

Mam przyjemność pracowac dla Zen od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Najlepsza praca (a mialem ich juz naprawde spooooro) Atmosfera w miejscu pracy jest niesamowita, pełna przyjaznych i pomocnych ludzi. Polecam Zen wszystkim, którzy szukają miejsca pracy z pozytywną atmosferą i solidnymi zarobkami."

Józek

Może to z telefonu było pisane i dlatego tak się porobiło? Zresztą ważniejsze chyba, czy i inni są tu równie zadowoleni? Z kasy choćby? Widać, by ludzie się tu lubili, nie ma problemu, by pracować tu dwa i więcej lat?

Kandydatka

Kiepska kopia Revolut z okropnym wskaźnikiem dobrowolnych odejść i "rekruterami" bez pojęcia o tym, jak przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne. Nie chciałem być tam zatrudniony, biorąc pod uwagę 31% pracowników chcących odejść (dane LI Recruiter), a także okropne recenzje Glassdoor, ale i tak chciałem porozmawiać dla zabawy i praktyki. 3 rekruterów w pokoju, w tym 1 z nich, który chciał odejść z firmy, to ironia - jak możesz nawet przyjść na rozmowę kwalifikacyjną, mówiąc, że jest to firma "do zaakceptowania", kiedy chcesz odejść? Nie mówiąc już o zadawaniu pytań potencjalnemu pracownikowi - i mówieniu mi, jak wspaniała jest ta firma? Poza tym - rekruterzy firmy, zamiast porozmawiać ze mną o tym, czego wymagałaby ode mnie praca, przez około 20 minut kłócili się o to, jak ważne są dane rekrutacyjne LinkedIn, kiedy powiedziałem im o ustaleniach LI Recruiter dotyczących tego, ilu z nich chce opuścić tę biedną firmę. Nie mogli uwierzyć, że ponad 30% z nich chciało opuścić firmę i nie mieli najmniejszego pojęcia, skąd mam te dane - co pokazuje wszystko, co musisz wiedzieć o amatorskim poziomie rekrutacji, którą prowadzą, ponieważ jest to podstawowa wiedza dla każdego dobrego rekrutera, skąd wziąć te dane. Kiepska kopia Revolut z okropnym wskaźnikiem dobrowolnej rotacji i "rekruterami" bez pojęcia o tym, jak przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne. Zasadniczo Zen.Com to tylko kolejna kopia Revolut, która próbuje ukraść ich klientów, nie mając nic specjalnego do zaoferowania. Podczas rozmowy nie powiedziano nawet jednej rzeczy, która zainteresowałaby mnie tą firmą. Nie wiem nawet, w jakich lokalizacjach lub na jakie stanowiska potencjalnie chcieliby abym rekrutował, ponieważ o tym nie wspomnieli. Nawet jeden z rekruterów nie był w stanie sformułować pytań, które mógłby mi zadać (ten, który chciał odejść). Bałagan! Opinie na Glassdoor i tutaj są złe nie bez powodu. Miałem nadzieję, że są wyjątkiem, ale po odbyciu 1-godzinnej rozmowy - jest to w 100% prawda. Unikajcie tej firmy niezależnie od stanowisk, na które aplikujecie i wybierzcie inną. Mówię to jako ktoś, kto rekrutuje dla wszelkiego rodzaju firm w Europie i USA. To nie jest dobry wybór na ten moment. Wszystko wydaje się rozpadać.

@Kandydatka

Bardzo ciekawa obserwacja. Sama niedawno miałam rozmowę w Zen.com i moim zdaniem wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie. Dostałam pracę i póki co nie mogę narzekać. Przyjazna atmosfera, elastyczne godziny pracy, brak micromanagmentu. Oczywiście to dopiero początki ale jestem pozytywnie zaskoczona zwłaszcza po tym co można przeczytać na gowork.

Iga Nowy wpis

Pytania odnośnie IT Compliance Expert - Manager zostały bez odpowiedzi. A szkoda, bo ja sama tu weszłam żeby uzyskać jakieś odpowiedzi. Trochę zabrakło mi wysokości pensji, więc może ktoś zna kwotę, od której się tu zaczyna?

nieznany Nowy wpis

tu nie ma co pisać - w ogromnym skrócie to omijać te firmę i najlepiej nie mieć nic wspólnego z tymi oszus.tami i złodz.iejami, którzy jak nie wyprowadzają środki do innych państw to sami są okradani przez kolegów zza wschodniej granicy. mógłbym opisywać godzinami jak np. audytorzy nie widzą w pełni wszystkich dokumentów finansowych i sprawozdań, jak ktoś niżej dobrze napisał - complience nie istnieje w tej firmie. nie pozdrawiam

Administrator Nowy wpis

Na jakie zarobki można liczyć w firmie Zen.Com Sp. z o.o. na stanowisku IT Manager? Czy pracownicy dostają premie?

Ooo Nowy wpis

Widziałem właśnie nową ofertę dla IT compliance managera. Z jednej strony piszą o pracy w pełni zdalnej, z drugiej w opisie stanowiska podkreślają elastyczne godziny pracy. To ostatnie znaczy, że jednak w biurze też trzeba swoje odsiedzieć, nawet gdy komus zależałoby na pracy zdalnej (dojazdy) ?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Ivan
@Kandydatka

Dzięki za info. Ja co prawda nie kandyduję do pracy w tej firmie ale trzymam w Zen pieniądze, takie na bieżące wydatki więc lubię poczytać, jak kondycja firmy. Jak czytam, że firma zdaje się rozpadać, to będę o wiele mniej kasy trzymał na Zen, bo jeśli padną na dobre, to może być ciężko z odzyskaniem środków.

@Kandydatka

Na jakie stanowisko aplikowałaś? Może JIRA Administrator? Właśnie szukam informacji odnośnie przebiegu rekrutacji, więc Twój wpis mnie zaskoczył. Długo czekałaś na kontakt z ich strony?

Kandydatka

Rekruter ironicznie, więc skoro ja mam ich dość po 1 spotkaniu, to powinno mówić wszystko co można powiedzieć na temat profesjonalizmu w firmie XD. Co do firmy - stanowisko nie ma znaczenia. skoro 30% osób jest dzisiaj "open-to-work" w tym osoby takie jak ty, które pracują na pozycjach IT/TECH - to powinno dać ci w 100% czerwoną flagę co tam się dzieje wewnątrz firmy. I zauważ że to nie tylko tutaj masz opinie negatywne, ale także przeczytaj kilka na Glassdoor opinie takie jak "Pros - good place for masochists". Uciekaj człowieku, rekrutuję cały czas do teamów w całej Europie i Ameryce, ale to od razu widać które firmy należy omijać. Szkoda twoich nerwów.

@Kandydatka

Wy tu całkiem każde stanowisko teraz przekreślacie? Pytam, bo interesowałaby mnie praca jako junior od e-commerce, mają taką ofertę a potrzebuję gdzieś zacząć. Jak inni pracodawcy zapatrują się na firmę w cv? ktoś pracował i po dłuższym czasie by to podsumował?

K

Też bym chciał wiedzieć, obecnie pracuje jako junior e-commerce w innej firmie, w tym tygodniu mam wstępną rozmowę w ZEN i chciałbym wiedzieć, czy jest sens zmieniać pracodawcę, skoro opinie nie są pozytywne o jakimkolwiek stanowisku?

@Kandydatka

To o co w ogóle Cię pytano w kwestii aplikacji w to miejsce? Sprawdzali Twoje doświadczenie/wykształcenie? Hmmm, to na jakie stanowisko Ty docelowo przyszłaś, aby zaaplikować? Bo piszesz, że nie wiadomo, na jakie wzięłaby Cię firma... Ja jednak zastanawiam się cały czas, aby tutaj zaaplikować. Może to z rozmową tylko jest problem, a praca nie jest taka straszna?

Były ZEN pracownik

Unikajcie tej pracy jak możecie! Praca za najniższą krajową i trzy zmianowa praca!!!! Poza tym rekrutacja niczym do Microsoftu to jakiś żart naprawdę! ZDECYDOWANIE NIE DLA PRACY TAM ZA MARNĄ KASĘ! Szkoda Waszych dyplomów!

Tom
@Były ZEN pracownik

Aż tak trudno się tu dostać? Napisz coś więcej o rekrutacji, o jakie stanowisko chodzi? Są teraz jakieś oferty, bo nic nie znalazłem? Jest sporo etapów i przepytania bo chciałbym się przygotować jakby coś się pojawiło. Szczególnie jak są jakieś dodatkowe testy prócz tylko samej gadki.

@Były ZEN pracownik

Jakich stanowisk dotyczy praca na trzy zmiany? Żadnego dodatku za pracę zmianową nie ma ( wspominasz o najniższej krajowej)? Ja właśnie widziałem i jestem zainteresowany ich ofertą pracy dla Product Owner - Customer Care Solutions - Financial Services

Paździerz.

Generalnie nigdy nie pracowałem w tej firmie ale wspólpracuje od czasu do czasu, troszkę szokujące bo myślałem że jak zarobili porządne pieniądze a szef mieszka w Amsterdamie to być może firma nabędzie jakieś sensowne dobre praktyki w zarządzaniu. Niestety, tak nie jest. Żenująca agresja i niekompetencja przypadkowych ludzi z rodzimych banków którzy się tam pozatrudniali. Awans pewnie uzyskany na szkalowaniu innych. Nie polecam. Paździerz. Lekko odrażające.

Kandidat

Rekrutacja bardzo nieprzyjemna odbywana z kolesiem o dużo gorszym zapleczu niż ja. Typ miał tylko lic. po Wyższej szkole lansu i bansu (niski prestiż uczelni) dostał się tam widocznie po znajomości. Sprawił wrażenie (usunięte przez administratora), który ma plecy i przez to tylko tam pracuje. Już lepsze podejście chyba na rekrutację do kasy w sklepach. Więcej tam moje CV nie powędruje.

@Kandidat

Opinię o rekruterze, o ile to był rekruter, a nie potencjalny przełożony, masz wyrobioną. Tylko z treści nie wynika, na jakiej podstawie ją sobie wyrobiłeś? Jakie nieprzyjemności pojawiły się w trakcie rozmowy?

Kandidat

Rozmowa z Managerem pytania ogólne. Podczas rozmowy od razu mi powiedział, że niestety nic z tego. Pytanie brzmi czy przed rozmową to już wiedział i marnował mój czas. Jego kwalifikacje były bardzo niskie w porównaniu z moimi.

@Kandidat

Ciekawi mnie, skąd masz informacje na temat kwalifikacji managera. Wyszło to jakoś podczas rozmowy? Będę wdzięczny jak napiszesz ( lub może ktoś inny) ile trwała sama rozmowa i czy długo na nią czekałeś od pierwszego kontaktu firmy.

Kandidat

Przecież teraz każdy ma konto na Linkedin. Rozmowa 10-15 minut.

Mali

Młodsza specjalistka ds. obsługi klienta z językiem ukraińskim.-trafiłam w sieci na tą ofertę pracy, co prawda dodana 3 lata temu ale mam chęci żeby podesłać swoje CV. Podoba mi się możliwość pracy zdalnej/hybrydowej, z tego co czytałam firma również zapewnia odpowiednie narzędzia do pracy. Wiecie jakie obecnie wynagrodzenie dla tego stanowiska? Będę wdzięczna przynajmniej za widełki zarobkowe :)

obecnie
@Mali

3,200 pln na reke ponoc "kazdy" na start

@obecnie

Oki. Jeśli to sama pensja zasadnicza, to ile kasy miesięcznie dojdzie z premii i czy nie ma problemu, by ją regularnie uzyskiwać? Zakres zadań i ich ilość zgadza się Twoim zdaniem z tym, jak wynagradzają?

I co, tyle się tu faktycznie płaci? Wiesz, czy te zarobki ulegają podwyższeniu, no i o ile, po okresie próbnym?

Rek

Po dwu godzinnej rekrutacyjnej rozmowie technicznej, zero feedbacku, nieprofesjonalne podejście

@Rek

Dwugodzinna rozmowa techniczna? Jakie więc szczegóły poruszaliście i o jakie stanowisko chodziło? Czy rekruterzy podali, w ogłoszeniu lub podczas rozmowy zakres obowiązków i wynagrodzenie? No i czy obiecywali się odezwać z feedbackiem?

Nadia
@Rek

Na jakie stanowisko kandydowałeś? Orientujesz się, ile jeszcze jest etapów rekrutacji oprócz tej rozmowy telefonicznej? Mieli się do Ciebie odezwać, nawet jeśli ich decyzja o Twojej kandydaturze miała być negatywna? Czy nic nie mówili na ten temat? Widzę, że nie tylko mi zależy na informacjach, bo ktoś już coś tutaj Ciebie dopytywał..

Konrad Nowak

Nie polecam (usunięte przez administratora)!! Mam zablokowane konto od miesiąca „ze względów bezpieczeństwa”. Kontaktowałem się z supportem wielokrotnie i cały czas taka sama odpowiedź - jakby im się kaseta zacięła, miesiąc czekam na kontakt od ich specjalistów i nadal się doczekać nie mogę , radzę ich zmienić ;) na kazdej stronie będę wystawiał teraz negatywną opinie, bo widzę, że ciągłe kontaktowanie się z supportem nic nie daje !!! (usunięte przez administratora) jestem ich klientem od 2 lat i potraktowali mnie jak najgorszego śmiecia, w (usunięte przez administratora) mają czy mam za co żyć, czy nie, bo oni przecież później opłacą odsetki za rachunki etc. Zablokowali mi 32 000 :) Napisałem wczoraj , aby usunęli mi konto i żeby kasę oddali, ale na to nic już nie odpisali :) ODRADZAM SERDECZNIE !!!

zenianka
@Konrad Nowak

Ja takze nie polecam. Uzytkowalam ZEN od dwoch lat dopoki od jakiegos miesiaca zaczeli wysylac mi maile majace na celu spowiadanie sie z skad otrzymuje przelewy. Od tej pory co chwile mam blokowane przelewy i zwracane do nadawcow , a nawet wlasne doladowania, ktorych nie moga zwryfikowac mimo przeslanych danych . Stanowczo odradzam

były zenianin

Joanna
@były zenianin

To w supporcie wszyscy mają najniższa, nie można liczyć na podwyżki np raz w roku? Na ile zmian jest ta praca? Istnieje możliwość pracy zdalnej?

@pracownica
@Joanna

Nie prawda. Ja nie miałam najnizszej. Podwyżki raz do roku też są. W supporcie praca 24/7, nie wiem ile teraz mają zmian. Tak, pracujemy w 100% zdalnie, choć jeśli ktoś ma ochotę to może pracować z biura.

edi

Firma pokazała się z bardzo złej strony, na podstawie procesu rekrutacyjnego. Przez 3 kolejne dni rozmawia się z 3 kolejnymi osobami, które przekazują sprzeczne informacje. Ostatecznie brak informacji zwrotnej w ustalonym czasie.

Kaczor

Zen to jest jakaś porażka instytucja.Założyłem tam konto bo myślałem że to poważna firma.Sprzedałem parę rzeczy używanych(odzież)wszystkie wpłaty które otrzymałem zostały cofniętę ze względów wymyślonych bezpieczeństwa.Nie polecam i przestrzegam przed tą pseudoinstytucją.

Ivan
@Kaczor

Oni mają takie zasady, że jak coś sprzedajesz na różnych platformach, to musisz mieć konto Zen dla biznesu. Nie honorują wpłat za sprzedaż na kontach dla Klientów Indywidualnych. To trochę głupie, bo różne platformy umożliwiają sprzedaż również Klientom prywatnym, bez działalności, sam w ten sposób sprzedaję ale używam konta bankowego do otrzymywania wpłat.

Jak wygląda praca w działach Fin Crime / AML? Jaka panuje tam atmosfera?

Daga
@Zainteresowany

No a mają jakieś oferty, że pytasz? Bardzo bym chciała wiedzieć, bo właśnie jak sprawdzam, to widzę na customer service specialist, ale trzy lata temu wstawione xD Jak coś to nadal są te benefity typu opieka prywatna, ubezpieczenie? Można dopisać rodzinę?

@Zainteresowany

Cześć! W tej chwili poszukujemy osób które dołączą do nas na pozycje m.in. Financial Crime Analyst, Onboarding Analyst, Underwriting Analyst. ZEN obecnie prężnie się rozwija więc dobrą wiadomością jest to, że poszukujemy więcej niż jednej osoby :) Praca jest wykonywana w pełni zdalnie (zapewniamy odpowiedni sprzęt - laptop, słuchawki, monitor). Jeżeli jednak kanydatowi będzie bardziej odpowiadała praca z biura, to może odwiedzać nasze lokalizacje w Rzeszowie lub Krakowie. Na pozycji FinCrime oraz Onboarding nasi analitycy pracują pomiędzy godzina 07:00 - 22:00. Zachęcamy naszych pracowników z działu FinCrime aby wypowiedzili się jaka atmosfera panuje w zespole :))

@Daga

Cześć Daga :) Customer Service Specialist to niemal ciągła rekrutacja u nas :) Więcej propozycji możesz znaleźć po wejściu na naszą stronę karier https://zen.traffit.com/career/. Są tam dostępne rekrutacje m.in do zespołu operacji, ryzyka, produktu, finansów czy IT. Obecne benefity dla naszych pracowników to m.in Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w LUX MED (Tak, można je rozszerzyć np. na członków rodziny), Motivizer, czyli kafeteria benefitów którą zasilamy co miesiąc. Punkty można przeznaczyć na bony w przeróżnych sieciach lub np. kartę Multisport (I tutaj również możesz dodać osobę towarzyszącą ;) czy dodatkowe ubezpieczenie. Prócz tego darmowy plan pracowniczy w aplikacji ZEN, aby testować wszystkie korzyści, które niesie ze sobą posiadanie rachunków w aplikacji. Praca zdalna już nie jest dla nas już benefitem a codziennością :) Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Mart

Józek

Żaklina

Dali niedawno ogłoszenie, widział ktoś? Chodzi o pracę jako junior onboarding analyst. Wskazują że jest opcja pracy zdalnej, czy to 100% home office od razu? Wie ktoś jak to u nich działa?

BK

Cześć, Pracowałam w dziale HR zen od kwietnia 2022. W dniu 28.03.2023r niespodziewanie dla mnie otrzymałam "grube" wypowiedzenie, jeśli ktoś chciałby być ze mną w tym trudnym czasie, to prośba o kontakt na maila (usunięte przez administratora)

dokładny
@BK

ale nie pisałaś czy wypowiedzenie słuszne czy nie ? moim zdaniem wszystkie osoby obowiązują te same reguły niezależnie czy są one pracownikami hr czy nie

BK
@BK

(usunięte przez administratora) "Pracowałam w dziale HR zen od kwietnia 2022. W dniu 28.03.2023r niespodziewanie dla mnie otrzymałam "grube" wypowiedzenie, jeśli ktoś chciałby być ze mną w tym trudnym czasie, to prośba o kontakt na maila (usunięte przez administratora)

Helena
@BK

Co to znaczy „grube” wypowiedzenie? Ty tylko czy jakieś masowe zwolnienia były? Bardzo chętnie poznam sytuacje, stabilność zatrudnienia to coś na czym mi zależy, chyba to normalne. Na ile dają umowy ogółem tak zazwyczaj?

Długo minęło od mojego odejścia z tej firmy więc zgodnie z merytoryczną, chłodną oceną oraz rachunkiem związanym z kryzysem sumienia, napiszę co następuje: Zacznę od pozytywów – jest to firma do której dość łatwo jest się dostać mając odrobinkę gadanego i minimum kompetencji i faktycznie można się wiele nauczyć ku poszukiwaniu lepszej pracy. I na tym pozytywny się kończą Niestety, firma jest jednym z gorszych miejsc pracy. Uzasadnić mogę to wieloma aspektami; formalnymi i podejściem do człowieka. Z kwestii formalnych – Firma dostarcza aneks do umowy w postaci umowy o zakazie konkurencji. W teorii chodzi o to, by nie wykonywać pracy dla działalności magącej być konkurencją dla ZEN oraz prewencyjnie przeciwdziałać wyciekowi informacji. Niestety, ma to drugie dno. Tak naprawdę ZEN płaci marne grosze pracownikom, dosłownie są to głodowe stawki majace na celu uniemożliwić uzyskanie oszczędności i odnalezienie innej pracy. Osoby rzucające wypowiedzenie mają problem z zerwaniem umowy o zakazie konkurencji, czym ZEN wielokrotnie pragnie uniemożliwić uciekającemu pracownikowi podjęcie innej pracy, płacąc miesięcznie ok 200zl, co jest okrutnym (nie) żartem. Na tym oczywiście nie koniec. Firma wielokrotnie obiecywała podwyżki, tymczasem unikali podniesienia wynagrodzenia zgodnie z postępującą inflacją. Firma wiecznie obiecuje lepsze pieniądze i nigdy tego nie dotrzymuje. Czy to koniec? Oczywiście, że NIE! Kolejnymi problemami sąbacklogi – po pewnym wydarzeniu za wschodnią granicą, firma nie radziła sobie z napływem zgłoszeń. Targety zostały automatycznie nieosiągalne i oczywiście premii nie było. Ku zyskaniu premii nadgodziny zostały OBOWIĄZKOWE(sic)! Oczywiście nie było żadnej nagrody za zbijanie backlogi w pocie czoła. Na tym nie koniec! Kolejno firma obcięła premię ze względu na tłumaczenie, ze „firma jest w tym momencie bardzo biedna”, po czym nie żal im było pieniędzy na opłacenie celebrytów na reklamę. Premie wstrzymane – gdy nastąpiło wyrównanie okazało się, że premie zostały w tej samej kwocie, ale z netto zamieniono je na brutto. Kolejno, firma w dziale risk zatrudniła „specjalistę” z konkurencji (bo o ile firma zabrania uciekania pracownikom do konkurencji to chętnie zatrudnia ludzi z wrogiego plemienia). Człowiek ten zaczął nękać pracowników działu AML wyrzutami, ze są oni obciążeniem dla korporacji. OFc, zarząd zapewniał, że nikt nie straci pracy po czym w nowym roku firma zwolniła ludzi masowo, podobnie jak firma-matka od której ZEN się wywodzi. Generalnei – TRAGEDIA. Nie da się przemilczeć jak przedmiotowo traktuje ludzi ta pseudokorporacja z Podkarpacia, która non stop porównuje się do znienawidzonej przez siebie konkurencji. Lepiej by było jakby upadła. A dla tych co rozpoczynają pracę – pamiętajcie, że zwalniając się trzeba okłamać, że np. wyjeżdżacie za granicę – wówczas zdejmą wam zakaz konkurencji i beziecie mogli spać spokojnie. PS: Premia świąteczna? Prezes wysłał minutowy filmik animowany z napisem merry christmas. Pomyślcie…

ZEN

Cześć, dziękujemy za komentarz. Doceniamy zarówno ten pozytywny jak i negatywny. Chcielibyśmy odnieść się do punktów stawianych w powyższej opinii, gdyż część z nich oceniamy jako nieuzasadnione. Rozpoczynając, umowa ZEN.COM rzeczywiście - jak wskazane jest w komentarzu powyżej, obejmuje aneks wraz ze zobowiązaniem pracownika do niepodejmowania działalności konkurencyjnej w stosunku do pracodawcy, tzw. Zakaz konkurencji. Dotyczy to podmiotów prowadzących taką samą lub bardzo podobną działalność gospodarczą. Jest to praktyka powszechnie stosowana, która ma na celu ochronę informacji, które pracownik uzyskał podczas wykonywania swoich obowiązków. Umowa wraz z NDA (Non-disclosure agreement) wysyłana jest do pracownika odpowiednio wcześniej, dzięki czemu pracownik ma czas na zapoznanie się z dokumentem, przeanalizowanie go i podjęcie odpowiedniej dla niego decyzji. Podczas rozwiązania umowy z pracownikiem w znakomitej większości przypadków rozwiązujemy zakaz konkurencji, dzięki czemu pracownik może niemal natychmiast podjąć zatrudnienie w innej firmie. Stąd zaprzeczamy twierdzeniu, że pracownicy mają problemy z zerwaniem umowy o zakazie konkurencji. Jednocześnie chcemy podkreślić, że dokładamy starań, aby wynagrodzenie za pracę było adekwatne do zajmowanego stanowiska (Junior, Mid., Senior), wykonywanych obowiązków oraz długości trwania stosunku pracy.

@ZEN

Jako były pracownik i po przejściu wielu procesów rekrutacyjnych do różnych firm, praktyka związana z aneksem tego typu jest już wogole nie praktykowana szczególnie na stanowiskach średniego szczebla. Niestety, ale u Państwa warunki tego aneksu są bardzo niekorzystne dla pracownika.

Iza

A jakie kary za niedotrzymanie tego punktu o zakazie konkurencji? 200zł to jest jakaś nagroda w zamian za zostanie w firmie? No a z tymi podwyżkami to są jakieś prognozy na ten rok?

Byly pracownik
@Iza

Kara jest znacznie wyzsza, ale problemem jest samo skonstruowanie definicji podmiotu konkurencyjnego, ktore jest bardzo nieprecyzyjne i jako konkurencje mozna potraktowac niemal wszystko. Wiecej szczegolow zdradzac nie bede, prosze sie bardzo dokladnie zapoznac z takim aneksem i przenalizowac najlepiej kilka razy. Moze ogolny sens to ma, ale w zaden sposob nie chroni firmy, a pracownikowi przysparza nerwow i czesto problemow przy zmianie pracy.

@ZEN

potwierdzam, że firma dyskryminuje pracowników płacowo. I nie są to małe różnice.

Niestety

Typowe korpo z zmieniającymi się procedurami co kilka dni, nieumiejętnym zarządzaniem firmą i działami, oraz toksyczną atmosferą pracy. Nie polecam

Beata
@Niestety

Czy te zmieniające się procedury, o których mówisz są jakoś przedstawiane, czy są organizowane zebrania na których te zmiany są omawiane czy jest jakiś inny sposób wprowadzania tych zmian? Co, twoim zdaniem powinno ulec zmianie, aby firma była dobrze zarządzana a atmosfera uległa zmianie na lepsze?

Zostaw merytoryczną opinię o Zen.Com Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Zen.Com Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zen.Com Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zen.Com Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 15 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zen.Com Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Zen.Com Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zen.Com Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 31 ocen.
  • Emilii Plater 53
    00-113 Warszawa