Opinie o Transcosmos Poland Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Transcosmos Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Transcosmos Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Transcosmos Poland Sp. z o.o. w Poznań

Ta umowa na czas nieokreślony dla Konsultanta Wsparcia to już od początku jest zapewniona? Nie mogę wyczuć tego po ofercie ;) Pisali też że sa otwarci na pracę zdalną, a czy całkowicie, czy bardziej chodzi o tryb hybrydowy.

Na znajomość języka trzeba mieć papiery, jakiś certyfikat? Chodzi o ogłoszenie Sales Manager. Wymagają perfekcyjnego angielskiego w ogłoszeniu i pomyślałam, że zapytam, czy tak czy jednak wystarczy przejść test jakiś praktyczny. Jak ogółem ta rekrutacja wygląda?

DD Nowy wpis

Szczerze nie polecam pracowania w tej firmie z całego serca. Mam za sobą już wiele doświadczenia, ale praca w tej firmie była koszmarem, wiele opisów jest zgodnych z prawdą.

kandydat Nowy wpis
@DD

możesz przybliżyć co było kiepskie? I na jakim stanowisku pracowałeś?

Monik. Magic

Dopiero zaczynam swoją przygodę w Transcosmos. Nie wiem co mnie tam czeka czytając Wasze opinie ale zawsze mam alernatywę. Na razie spróbuję i zobaczę jak wygląda tam praca.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Transcosmos Poland Sp. z o.o. na stanowisko Sales Manager? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
kandydat

w jaki sposob podpisuje sie umowe zdalna w tej firmie, w jaki sposob pracodawca otrzymuje dane pracownika (czy firma ma platforme na ktora mozna bezpiecznie dodac numer konta itp) ?

Natalia
@kandydat

Umowę zdalną, to tam można tak pracować? Nawet nie wiedziałam, a w sumie to ciekawa opcja, czy są teraz jakieś oferty pracy z domu?

kandydat
@Natalia

niby są, na infolinii z jezykami obcymi, dlatego pytam o przeplyw danych, jak to wyglada, moze ktos kto pracowal lub pracuje to sie wypowie jak wyglada podpisywanie umowy i przesyl danych do pracodawcy

Edyta

co sobie najbardziej chwalicie w pracy w tym miejscu ? bo piszecie raczej pozytywnie o firmie

Zmienia się na gorsze.
@Edyta

Niestety firma zmienia się na gorsze, totalny chaos i brak organizacji. Pracownik nie jest tu doceniany. Liczy się ilość a nie jakość. Brak przejrzystych zasad co powoduje totalną dezorientację. Wynagrodzenie jest niskie w porównaniu do umiejętności jakie dana osoba posiada.

@Zmienia się na gorsze.

Skoro tak to skąd te pozytywy, o których wspomina? Co na Twoje oko tak właściwie powoduje tutaj ten stan, który opisujesz?

@Krystyna

Przede wszystkim firma to wiele projektów, a wręcz w samym projekcie wiele rynków. Na pewno plusy są ale dla tych co je chcą zobaczyć. Wg mnie osoby ,które tutaj długo pracują to osoby odporne na stres, potrafiące poradzić sobie w trudnych sytuacjach, osoby silne. Mnóstwo ludzi rezygnuje z różnych powodów, bo negatywy, które tutaj opisują na pewno każdemu się zdarzyły ale silne jednostki pewne rzeczy puszczają w niepamięć. Dlatego opinie są różne ale mają odniesienie do rzeczywistości. Chaos w firmie jest bo często się wiele rzeczy zmienia, ale kto potrafi nauczyć się w nim pracować to dalej pracuje i idzie do przodu. Na pewno nie ma mobbingu co jest dużym plusem korporacji, co nie znaczy, że czasami jakieś zachowanie nie można podpiąć pod mobbing, ale naprawdę sporadycznie, prawie nigdy. To jest plus. Na pewno sile osoby przetrwają, nauczą się w tej firmie pracować i będą widziały plusy, akceptując minusy ;). Jak ktoś potrawi się dostosować do każdej sytuacji i widzieć plusy to na pewno da sobie radę :).

żenujący wpis hr
@Edyta

Hahaha, nie wiem, gdzie widzisz pozytywne opinie?

@żenujący wpis hr

A czytałeś wszystkie opinie? Ktoś jasno pisał, że poleca i nie widzi większych minusów. Swoją drogą ciekawa jestem Twojego zdania, bo widać, że mocno Cię to rozbawiło.. :/

NL

Beste lezer, Transcosmos is een bedrijf waarbij je hoogstwaarschijnlijk niet wilt werken. Allereerst krijg je als medewerker in de klantenservice een slecht loon circa 1000 euro per maand op basis van 40 uur per week. Je dient klanten via de telefoon te helpen waarbij je veel informatie niet weet en je de klant daardoor niet voldoende kunt helpen in de eerste maanden dat je aan het werk gaat. Collega's kunnen amper tot geen Nederlands en zijn niet bereid je te helpen. Het werk gaat volgens een ticketsysteem waarbij je problemen tegen komt waarbij de klant al maanden op een antwoord wacht, maar geen passend antwoord gaat krijgen. Probleem is namelijk te complex en onduidelijk. Je teamleider luistert steekproef je gesprekken met de klant mee en geeft je een beoordeling via een formulier. Welke naar eigen interpretatie wordt ingevuld. Dus als iets negatiefs is, dan is dat waarschijnlijk een eigen mening geweest van de teamleider en kun je daarover in gesprek gaan maar gaat er niet of niks veranderen. Elke minuut telt en word je op de vingers gekeken alsof dat het enige wat er bestaat voor jouw teamleiders. Je werkt met het SAP programma, heb je vragen dan gaat niemand je daarbij helpen, je wordt letterlijk aan je eigen lot overgelaten.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Transcosmos Poland Sp. z o.o. w przypadku pracy jako Konsultant?

SWAT

Jeszcze w marcu była możliwa, snuto plany o pracy hybrydowej, ale za mojej bytności w firmie stacjonarnie pracował ułamek pracowników.

Jacek
@SWAT

I już tu nie pracujesz? Jak oceniasz firmę i czemu odszedłeś?

@Jacek

Polecam firmę, nie ma większych minusów :)

Czy aktualnie jest prowadzona rekrutacja na jakieś wolne stanowiska?

Transcosmos Poland

Cześć! Oferujemy zarówno pracę stacjonarną jak i zdalną. Obecnie większość z nas pracuje z domu. Zapraszamy do transCosmicznego zespołu :-) tel. 61 88 00 531

Jacek

Żadnych minusów? Praca idealna? No proszę ;)

...
@Jacek

Nigdzie idealnie nie jest więc nie wiem po co to

@...

No jakoś tak trochę niemiło dogryzł. Chyba, że to były pracownik i ma jakieś awersje co do firmy? Mógłby mieć jakieś znaczące podstawy?

XD

Szkolenie tragiczne, prowadząca przeklina, jakby to było na porządku dziennym. Wyśmiewa, jak ktoś nie rozumie. Szkolenie w języku angielskim, a poziom angielskiego prowadzącej żenujący.

Agata&Karol
@XD

Cześć! Jest nam bardzo przykro z powodu negatywnych doświadczeń naszych pracowników. Zapewniamy Was, iż każda z przedstawionych opinii została przeanalizowana, odpowiednie wnioski wyciągnięte, a zmiany są obecnie wdrażane. Transcosmos Poland zmienia się! W połowie tego roku dołączyliśmy do zespołu: Agata, jako HR Lead, Karol, jako Site Operations Manager. Jesteśmy w trakcie tworzenia przyjaznego środowiska pracy zarówno w sferze relacji jak i przestrzeni biurowej. Również Was zachęcamy do dołączenia do zespołu, który z dnia na dzień staje się coraz lepszy.

jkjk

Pracując w tej firmie zawsze musisz być na available, TL nie są pomocni i zawsze znajdą powód, żeby odmówić, gdy chcesz się przebić, na tyle, że siedząc we własnym domu oczekują, że będziesz sie pytał czy możesz iść do toalety. Poza tym praca strasznie powtarzalna, nierozwojowa, ciężko znaleźć jakiś pozytyw.

@jkjk

Nie zgadzam się w opinią, fakt TL są często zajęci ale zawsze udzielą pomocy. Czasami zdarza się, że jeden tym leader powie coś innego niż drugi, czasami się mylą, ale zawsze są pomocni i kulturalni. Można dopatrywać się minusów w firmie ale jednak myślę ,że całokształt wychodzi na plus, więcej jest plusów niż minusów. Oczywiście zależy tę od wymagań danej osoby i tego czego w życiu szuka.

jkjk

To chyba pracowaliśmy w innych firmach. Zresztą Twoja wypowiedź jest paradoksalnie potwierdzeniem moich słów. Jeśli uważasz, że dwóch TL, którzy mówią dwie sprzeczne rzeczy, tudzież TL, który nie zna odpowiedzi, obiecuje, że się dowie i nigdy z odpowiedzią nie wraca, to dla Ciebie ktoś pomocny i fachowy to rzeczywiście mamy różne oczekiwania. TL w tej firmie to osoba, która dobrze robi jedną rzecz - pisze stay on available i nic więcej, w sumie mogliby bota ustawić i na jedno by wyszło.

Magdalena
@jkjk

a zgłaszałaś ten problem gdzieś wyżej? Ciekawa jestem jak reagują na takie uwagi - starają się rozwiązywać problemy między pracownikami na różnych szczeblach?

@Magdalena

Zwolniłem się. Jeśli nie wybrzmiewa to dostatecznie jasno, to w tej firmie trzeba się pytać o zgodę, żeby pójść do toalety, ponoć jest to nawet zapisane w jakimś śmiesznym regulaminie pracy. Koniec końców jeśli pracodawca oferuje takie warunki i atmosferę, to dla mnie to jest dyskwalifikujące i nie mam zamiaru dyskutować o tym, czy mogę pójść do toalety czy nie.

Dorota
@jkjk

Brzmi jak nauka w podstawówce, gdzie trzeba pytać nauczycielki czy można wyjść do łazienki :D Tylko z tym tak było?

@Dorota

No zasadniczo podejście do pracownika było tragiczne. Jedyne podejście jakie istniało da się streścić w zdaniu: masz odbierać calle, aż nie padniesz na twarz. Oczywiście wszystko słodkiej, cukierkowej atmosferze korpo-szacunku i miłości.

@jkjk

O proszę jak cukierkowo. ;) A co w przypadku jak już ktoś padnie na tę twarz, bo serio nie wyrobi? :/

Agata&Karol

Kinga

Dostałam propozycję pracy w Transcosmos. Praca zdalna. Jakieś opinie?

Ja pracowalam w tej firmie troche ponad pol roku bo musialam zrezygnowac z powodow osobistych. Rzeczywiście czas pracy to bylo 8h 30 min, placa powyzej 5k brutto, jesli to jest trochę ponad minimalna.. hmmm jak dla kogo... Biuro jest nowe... Team leaderzy bardzo pomocni i rzeczowi. Atmosfera w biurze super. Jesli była jakas pani A w ksiegowosci to juz jej nie ma,bo ksiegowosci ogolenie bylo. Ja polecam.

Beata

Hej! Dzięki za post, bardzo pomocny i rzeczowy. Powiedz mi jeszcze na jakiej umowie pracowałaś? I czy Transcosmos oferuje jakieś dodatkowe benefity związane z pracą dla nich?

@Beata

Miałam umowę o pracę a po okresie próbnym od razu na czas nieokreślony choć nie wszyscy tak dostali. Nie wiem czy oferują inne formy umowy. Benefity to multisport i medicover plus coś jeszcze ale teraz nie pamiętam. Benefity po okresie próbnym. Strona, gdzie możesz aplikować. Wiem, że dalej szukają bo mam znajomych, którzy dalej pracują.

ja1
@ja

Mam pytanie, jak wygląda praca customer service representative, czy jest do przejścia ?

@ja

Napisałaś, że nie wszyscy tak dostali. W takim razie od czego zależy to jaką się umowę dostanie w Transcosmosie? Czy wspomniane benefity są bezpłatne? Czy do opieki w medicoverze można podłączyć rodzinę? :P

Grzegorz
@ja1

Wszystko jest do przejścia jak się jest odpowiednio przygotowanym? Składałeś już CV, a jeszcze nie byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej? Napisz, czy się udało i pracujesz.

Jeremi

Z całą pewnością firma się rozwija i plany są na dalszy rozwój. Pracuje się dobrze bo to dobry pracodawca, polecam.

vavwc125
@Jeremi

Wiekszego kłamstwa jak to to tutaj nie ma. Kiepskie, tanie BPO, bez możliwości rozwoju, z mobbingiem i kiepskimi managerami strojącymi fochy bez względu na dział. Jedna gwiazdka to stanowczo za dużo.

@vavwc125

Nie rozumiem dlaczego Wasze opinie odnośnie pracy w Transcosmos Poland są tak różne. Z czego to może wynikać? Pozostaje chyba tylko spróbować swoich sił w firmie i samemu na własnej skórze przekonać się czy warunki pracy nam odpowiadają.

@Elżbieta

Wydaje mi się, że to wynika z róznych projektów, które mają. Bo gdzie ja pracowałam to pracowało się super.

@ja

A jakie Ty osobiście projekty polecasz? Podpowiedz, które według Ciebie są warte uwagi :D

T.

Firma dramat. (usunięte przez administratora) Zastrudniaja glownie obcokrajowcow i wykorzystuja ich nieznajomosc prawa polskiego oraz przepisow. Lamanie kodeksu pracy to codzienna norma. Polska kadra kierownicza to niewykwalifikowana banda ludzi, ktora traktuje pracownikow bez szacunku. Oderwani od rzeczywistosci. W szczegolnosci zwracam uwage na pania A. z ksiegowosci. Nie ma zielonego pojecia co robi, nie dopelnia swoich obowiazkow, nie ma podstawowej wiedzy, nie mozna jej zaufac, nie pomaga pracownikom, jest opryskliwa i trzeba ja prosic o wykonanie prostej czynnosci tygodniami. Kompletny brak kompetencji i nawet checi do pracy. W czasach, przed zamknieciem biura (przed pandemia), kontrolowali kazda minutke gdy pracownik chcial skorzystac z toalety lub cos przekasic. Byla limitowana liczba wyjsc do toalety a nawet mozna bylo uslyszec odmowe, gdy chcialo sie skorzystac z ubikacji. To samo tyczy sie przerwy “na lunch”. Bzdura. 30minut z zegarkiem w rece, 1min spoznienie to obciecie pensji. Doliczana 1h (!!!) do czasu pracy jako rekompensata za czas spedzony na jedzeniu i toalecie (nie jako kara, to jest standard). Oczywiscie nieplatna. Pracujesz od 8-17. Czyli 9h ale platne masz za 8. Ocieraja sie rowniez o BHP. Wybor team leaderow oparty o .... nie wiem o co, ludzie bez doswiadczenia kierowaniem ludzmi, znajomosci obslugi klienta, podstawowych programow, ZNAJOMOSCI JEZYKA danej grupy, ktora kieruja. Uczyli sie doslownie od swoich pracownikow. Zamiast byc oparciem i leaderem byli kims na zasadzie kontrolera, ktory w zasadzie kontroluje cos, o czym nie ma zielonego pojecia. Posadzeni na stolkach z nosem wysoko. Mozna wymieniac bez konca... (usunięte przez administratora)

@T.

Cześć, piszesz o łamaniu kodeksu pracy. Będę wdzięczna jeżeli podasz konkretne sytuację i czas w którym byłeś świadkiem takich wykroczeń w Transcosmosie. W ten sposób Twoja wypowiedź będzie dla mnie bardziej wiarygodna. Z góry dziękuję i liczę na odpowiedź.

Beata

Hej, możecie mi podać link do strony internetowej Transcosmos? Nie wiem czemu, ale nie mogę jej znaleźć. Chcę podesłać CV na email kontaktowy, czy ktoś z Was aplikował w ten sposób? Zadziałało?

Irka

@Ja super brzmi :) a czy jakieś dodatki były do pensji?

Pawel

@abc myśle ze jest tak w każdej z firm, czy coś jeszcze dowiedziałeś się na rekrutacji?

abc

Podczas rozmowy rekrutacyjnej pracodawca informuje cię, że przysługuje Ci 15 minut przerwy płatnej i 30 minut bezpłatnej doliczanej do twojego czasu pracy.(usunięte przez administratora) Więc ten pracodawca łamie prawo pracy i nawet się z tym nie kryje. Więc jeśli chcecie aplikować do firmy, która jawnie (usunięte przez administratora) swoich pracowników i łamie ich prawa to polecam.

Mirek

@Moonka Wystawianie opinii po tak krótkim okresie pracy to trochę przesada. Będąc dobrym pracownikiem nie ma powodu żeby narzekać bo firma jest ok!

Moonka

Bardzo słaba firma, zdecydowanie nie polecam pracy tam. Miałam okazję pracować tam 5 miesięcy. Firma bardzo mocno ociera się o kodeks pracy w Polsce (czas i normy prawa pracy). Od poczatku pracownika traktuje się jako zastępowalny sprzęt, który w każdej chwili można wymienić. Brak szacunku ze strony przełożonych. Firma zatrudnia w większości obcokrajowców, którzy nie orientują się w Polskich standardach pracy, przez co godzą się na słabe zarobki i warunki. Rotacja w zespole jest ogromna, na kilkadziesiąt osób niewielu pracowało w moim zespole ponad 6 miesięcy. Plusy: - Możliwość wyboru benefitów (można zadecydować o otrzymaniu kwoty jako części wypłaty) Minusy: - Biuro - słaba lokalizacja (Franowo, Poznań), stan techniczny biura (sypie się - bardzo mocno na granicy BHP). - Zarobki - niskie (zarabialismy lekko powyżej minimalnej krajowej dla pracownika z językiem angielskim), podwyżek nie było "bo jest kryzys". - Praca w weekendy - raczej typowy customer support. - Czas pracy - firma zapewnia godzinę bezpłatnej przerwy, ale w praktyce nie ma na nią czasu, więc pracujesz dłużej za te same pieniądze. Za kilkuminutowe spóźnienia można mieć rozmowę dyscyplinarną. Kierownictwo - oderwani od rzeczywistości, czasem poprostu chamscy i potrafiacy nakrzyczeć na człowieka za źle przeprowadzoną rozmowę.

Xyz
@Moonka

Z drugiej strony i nie mówię tego złośliwie, ale za jeden język nie ma kokosów i to jest teraz must have. Od dwóch języków, najlepiej niemieckiego zaczynaja się porządne stawki. Także polecam naukę kolejnego języka :)

Zostaw merytoryczną opinię o Transcosmos Poland Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Transcosmos Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Transcosmos Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transcosmos Poland Sp. z o.o.?

Transcosmos Poland Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Szwedzka 6A
    61-285 Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Transcosmos Poland Sp. z o.o.