Centrum Kierowców Sp. z o.o.

Opinie o Centrum Kierowców Sp. z o.o.

FS

Nie polecam (stan na 04.2023) Hej, pracowałem rok, wykonałem kilkadziesiąt zleceń i nie przedłużyłem umowy na wiosnę z winy osób pracujących w tej firmie. Sama praca i stawki są akceptowalne płatne do 10. Dnia miesiąca. Natomiast cała otoczka tej mikro firmy i atmosfera, jeśli coś się dzieje to naprawdę tragedia. 1. Brak komunikacji, olewanie maili i telefonów przez osoby zarządzające w przypadku chęci rozwiązania problemu, patrz (2) 2. Jawne oszukiwanie na zleceniach, zaniżanie stawek w przypadku podwójnych zleceń tam i z powrotem pomimo, że w umowie nie ma takiego zapisu. 3. Brak terminarza z wyprzedzeniem, przydzielanie zleceń z dnia na dzień, jeśli nic nie ma nie dowiesz się o tym wcześniej, więc jest to loteria czy będziesz pracował czy nie. 4. Zlecenia door2door słabo płatne, 60/70 zł i często 1 zlecenie dziennie, na które poświęcisz wiele czasu i nerwów w korkach, jeśli serwis się nie wyrobi i znajduje się daleko. 5. Nie zarobisz więcej niż 2k miesięcznie na rękę nawet jeśli masz otwarty kalendarz na cały miesiąc. Na olx oferują 5k (zabawne) 6. System premiowy to kpina, bo jeden z pkt wzoruje się na ilości wykonanych zleceń przez 2 mies (15x), więc jeśli ich nie będzie nie z twojej winy nawet jak masz otwarty kalendarz to nie dostaniesz 5-20% premii. 6.1 najczęściej premia i tak będzie niższa niż powinna być, bo odejmą Ci punkty za nic po 1 i jeśli nie będziesz pilnował tego zgłaszając co chwilę do koordynatora to dostaniesz mniej, jeśli w ogóle. Na plus możliwość zwiedzenia kraju na zleceniach długodystansowych i pojeżdżenia różnymi autami czasem premium, rzadziej z choinką na blacie nie jadące więcej niż 80kmh, które powinny być na złomowisku, ale się zdarzyło :) ???? Gdyby Szanowni Właściciele poprawili model zarządzania firmy, głównie zmienili na lepsze podejście do kierowców zwłaszcza tych lojalnych dobrze wykonujących zlecenia i zaprzestali stosowania nieuczciwych praktyk zaniżania premiowania i stawek za zlecenia to na pewno więcej osób by zostało na stałe. ???? Natomiast jeśli kierowca jako pracownik tej firmy nie może się odezwać, gdy są nie jasności i ma pracować w stresie i niepewności czy jutro dostanie zlecenie to lepiej, żeby takie firmy nie powstawały. Z poważaniem Pan, który miał bardzo dużo wyrozumiałości przez cały okres współpracy :)

Samanta

Mam pytanie, czy praca kierowcy często opisywana jako praca dla studenta musi nią być? Jako nie-studentka nie mogę się załapać? czarno na białym: czy chodzi tu o umowę-zlecenie czy inną formę? Czy często zdażaja się zlecenia międzynarodowe?

fred

Super praca, pod jednym warunkiem. Nie możesz znaleźć innej ze względu na grafik studiów, itd. Inaczej się nie opłaca. Chyba, że jesteś ostrym fanatykiem motoryzacji. W przeliczeniu na godzinę stawka często schodzi poniżej 20 zł. Trochę lipa, mając odpowiedzialność za auto, często premium. Robiąc zlecenia jesteś zależny od ruchu w mieście, wiadomo. Tylko, że czasami korki powodują opóźnienia komunikacji miejskiej, którą jedziesz po samochód. Pojawia się problem i gonitwa, aby tylko zdążyć. Są też czasami problemy z serwisami. O odległościach między punktami i natężeniu ruchu nie wspomnę (Warszawa). Auta należą do różnych flot, które decydują o ewentualnych naprawach. Serwis chce wymienić jakąś część i czeka na zgodę, a ty czekasz dodatkową 1-2h, bo tyle zajmuje dostanie zgody od korpo. Płaca na czas, ludzie w porządku. Podsumowując, nie masz innej opcji zarobku, a nie chcesz siedzieć na (usunięte przez administratora) Polecam. Masz inne oferty, ze stawką godzinową, ale kusi cię jazda furkami? Dobrze się zastanów.

@fred

Dzień dobry Panu Dziękuję za przedstawioną opinie. Dziękuję za słowa o punktualności wypłacania wynagrodzeń i zwrotów kosztów. Zwrócił Pana uwagę że przy niektórych zleceniach czas naprawy i odstawienia pojazdu może się wydłużać, co powoduje u Państwa taki odbiór że faktycznie średnio za 1 godzinę wynagrodzenie może być niższe. Niestety jak się Pan domyśla nie jesteśmy na takie czynniki jak czas naprawy pojazdu wstanie wpłynąć. Proszę zwrócić uwagę że jest cały szereg zleceń, jak wymiana opony czy badanie techniczne gdzie czas pobytu pojazdu w serwisie jest mniejszy niż 30 minut. Nasi zleceniodawcy też wynagradzają nas w formie ryczałtowej ponieważ wartość usługi musi mieć stały koszt. Nasi długoletni pracownicy potrafią zarabiać, traktując to jako pracę dodatkową po 3 tys. miesięcznie i wcale nie określiłbym ich mianem zdesperowanych. Zapraszam serdecznie do dalszej współpracy, rozmowy z koordynatorami w kwestii dobierania zleceń. W najbliższym czasie planujemy też dodatkowe premiowanie sumiennych kierowców. @Pracodawca

Fred
@Pracodawca - odpowiedź

@Pracodawca Szanowni Państwo, nigdzie nie napisałem, że pracownicy są zdesperowani. Praca jest jaka jest, taka specyfika tej branży. Napisałem tylko z czym trzeba się liczyć, będąc kierowcą, by każdy mógł ocenić czy to dla niego. Wracając do pracowników, którzy traktują ją jako pracę dodatkową, zarabiając ok. 3000. Jestem w stanie w to uwierzyć, ale jest to paru pracowników, którzy dostają zlecenia krajowe/międzynarodowe. Większość zleceń to jazda po mieście, na co jest skazana wiekszość. Więc ponownie, dorobić sobie parę stówek - wypas. Traktować jako główne źródło utrzymania, no trochę ciężko;)

@Fred

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź, zgadzam się z Panem, najlepiej traktować to jako pracę dorywczą lub dodatkową. Dziękuję za Pana pracę i zaangażowanie i w razie potrzeby zapraszamy Pana ponownie @Pracodawca

Były Kierowca

Ogólnie rekrutacja była prowadzona podczas dużej ilości pracy. Czyli jest to najczęściej na przełomie września/października oraz na przełomie kwietnia/maja. Wtedy też jest bardzo dużo zleceń, wszystkie są to wymiany opon płatne najmniej jednakże zazwyczaj się robi je szybko w przeciągu 1:30 wyrabiamy się z całym zleceniem. No ale tutaj pojawia się pierwszy problem. Koordynatora najczęściej daje 3/4 zlecenia dziennie i nie rzadko się zdarza, że pobór auta jest na jednym końcu warszawy a na drugim jest wymiana opon i znowu do klienta. Wtedy potrafi się zejść nawet ponad 2:30 godziny, a przecież następne zlecenia czekają i zaczyna się bieganie. Kiedy kończy się sezon no to już jest problem. Koordynator daje jedno zlecenie za 60 zł w mieście. A że Warszawa duża to zdarza się że trzeba jechać komunikacją ponad godzinę w jedną stronę a później wracać. Za ten czas nie płacą a potrafi to być 2/3 czasu zlecenia. Czyli z 60 zł na 2 godziny robi się 17 zł na godzinę realnej roboty. Na rekrutacji było mówione, że można sobie wybrać 2 godziny w ciągu dnia i będzie zlecenie, nigdy się tak nie zdarzyło nawet w ciągu sezonu. Koordynator preferuje osoby które mają cały dzień wolny. Nie raz się zdarzały propozycje, których nikt nie brał bo jako nowy pracownik dostajesz najgorsze zlecenia. Proponowane były jazdy pociągiem o 6 rano później jeżdżenie jakimiś lokalnymi autobusami żeby później wracać 7 godzin. Wiadomo że lepiej płatne. Jednakże z kalkulacji nigdy nie wychodziło więcej ni 20 zł za godzinę pracy. Niektórzy koordynatorzy też cisną na ilość zleceń a później w ciągu dnia okazuje się, że jedno zlecenie jest obsuwa na wymianie opon i już jest problem bo ostanie zlecenie było na styk więc nie zawsze da sie je zrobić i problem. Większość klientów raczej wyrozumiała ale wiadomo jak to ludzie zdążają się że umawiasz się na odbiór auta na daną godzinę i nie ma kto odebrać i tracisz czasami 40 minut zanim ktoś się zgłosi po auto. Ostatnio został wprowadzony system e-protokołu. Teoretycznie rzecz przydatna bo wiadomo co się dzieje z autem. Jednak trzeba za każdym razem udostępniać swoją lokalizację itd. a później jak się spóźnisz na kolejne zlecenie to już nie ich problem. Z wypłatą nigdy nie było problemu wszystko zawsze na czas tak samo ze zwrotem kosztów za transport pozamiejski. Pomoc ze strony koordynatora zazwyczaj jest ok w trakcie zlecenia ale widząc, że ma on dużo pracy nie poświęca nigdy więcej niż kilka sekund na odpowiedź na pytanie. Jeżeli są zlecenia i są stosunkowo blisko siebie to jest nawet przyjemnie ale to się zdarza prawnie nigdy więc raczej trzeba się nastawić na jeżdżenie po całym mieście komunikacją żeby zarobić minimalne 20 zł. Po 3 miesiącach dochodzą dodatkowo bonusy za dobre oceny pracy. Jednak wtedy też jest to raczej nisko płatna praca, powiedział bym, że nie adekwatnie do ilości pracy jaką trzeba wykonać a zwłaszcza odpowiedzialności, którą się przejmuje za auta.

@Były Kierowca

Dziękujemy za przedstawioną szczegółową opinie i prawdziwe słowa, Dziękuję za te pozytywne o terminowości wynagrodzeń, terminowości zwrotów kosztów, kontaktu z koordynatorem, czy też nowej technologii. Dziękuję też za konstruktywną krytykę, o trudności w dojazdach na zlecenia, oczekiwaniu, czy też wysokości wynagrodzenia, które jest zależne od zlecenia, ale przy napotkanych trudnościach gdy spędzimy na nim więcej czasu średnia godzinowa może się obniżać. Dlatego pracujemy nad rozwiązaniami organizacyjnymi jak również rozbudową systemu premiowego, który takie niedogodności będzie rekompensował i wysoce premiował zaangażowanych pracowników. Dziękujemy za opinię i zapraszamy do ponownej współpracy. @Pracodawca

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Centrum Kierowców Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.

Czy można liczyć w Centrum Kierowców Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Były Kierowca

Na stanowisku kierowcy nie zapewnia żadnych benefitów.

Konard

Pracowałem w CK jakiś czas temu. Nie polecam tej firmy nikomu. Oczywiście na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawiano cuda na kiju typu: że dziennie dostaniesz 3 zlecenia, zarobki spokojnie na poziomie 4,5k (xDDDDD), i dużo więcej- mogę opisać je chętnym. Ogólnie studiuje zaocznie, mająć 3 dni w tyg zarezerwowane dla pracy. (Prac w Warszawie). Rzeczywiste zlecenia wyglądają w następujący sposób. 1. Albo nie dostajecie nic co sie zdarza najczęściej. 2. Albo jak masz "szczęście" to jedno zlecenie za 60 zł xD-gdzie nie dostajecie zwrotu za dojazd(który i takj występuje nawet jak odbiór nie jest daleko). 3. Albo dostajecie jakies smieszne pieniadze: np za cały dzien pracy od 8 do 22 dostaniecie 220zł xD. jedyny plus to ze mozna faktycznie przejechac sie fajnymi autami ale wole jezdzic straym golfem ale zarabiac pieniadze a nie czekać łaskawie na zlecenie.

Były Pracownik

Cześć wszystkim młodym jak ja osoba których skusiła ta oferta. Powiem tak jeżeli jesteście studentami szczególnie zaocznymi lub macie w tygodniu dużo zdalnych to jak najbardziej możecie sobie tutaj dorobić. Rzeczywiste zarobki przynajmniej w okresie zimowym zakładając gotowość do pracy od pon do pt oscylują od 1800 do 2300 na rękę. Na rekrutacji btw powiedziano mi ze średnia to 4,5k XD. Jedyne z plusów jest fakt ze możesz przejechać się tymi samochodami typu audi a7 itp. Z tym ze na drodze nigdy nie wiadomo i zawsze może się zdarzyć jakaś szkoda a wtedy policja na naszej głowie :). Często trafiają się mili i wyrozumiali użytkownicy samochodów którzy tez zrozumią kiedy ma się 3 zlecenia w ciągu dnia 1 zaczyna się o 8 odstawiamy samochód ma 2 koniec w moim przypadku Warszawy i trzeba być na kolejnym końcu o 10. Często zdarzają się nie przyjemne sytuacje gdzie dostajemy z***e przez to ze narzucone są bezmyślnie zlecenia. Ogólnie jako praca dodatkowa dla studenta ok. Ale napewno nie jest to praca aby się utrzymać.

Edyta
@Były Pracownik

Dzięki, i to jest konkret, na który właśnie liczyłam, na przykładowo "wyjeżdżoną" kwotę :) Jeszcze mnie ciekawi, jak piszesz o tych narzuconych zleceniach. W takim wypadku nie można bezpiecznie odmówić, kiedy widzisz, że nie dasz rady wykonać, co zlecili?

Edyta

Ciekawe, że tylu z Was się cieszy, że może pojeździć luksusowymi autami, a nikt słowem nie wspomni (poza kolegą z Wrocławia, nieco nieoptymistycznie), jakie są stawki. Czyżbyście mieszkali z rodzicami i nie musieli płacić za wynajem, rachunki itp.? No patrzcie, a są studenci, dla których stawka jest najważniejsza...

Mateusz

Jako kierowca tej firmy mogę ją polecić z ręką na sercu, praca bardzo przyjemna, idealna dla studiujących dziennie, w kalendarzu można wybrać w jakie dni chce się jeździć, nie ma nacisku, że trzeba być wtedy i wtedy w pracy i można czasami trafić na super samochody za którymi człowiek normalnie się obraca na mieście ????

Irena
@Mateusz

Super, a można wybrać dni kiedy się jeździ a co z dniami podczas sesji? Można wziąć wolne na czas egzaminów?

Małgorzata
@Mateusz

Mega sprawa, skoro można sobie samemu grafik ustalić. A godziny też można sobie wybrać? Czy to już jest z góry narzucone?

@Irena

W naszej firmie, to Wy decydujecie kiedy macie czas na realizację zleceń. Z reguły oczekujemy dyspozycyjności ok dwóch dni w tygodniu, ale zaznaczenie dłuższej niedostępności w kalendarzu (np. dwa tygodnie z rzędu) z powodu sesji/urlopu nie stanowi żadnego problemu.

@Małgorzata

W kalendarzu ustala się dzień i zakres godzin, w których jest się dostępnym. Przydzielenie każdego zlecenia poprzedzone jest telefonem od koordynatora i ustaleniem szczegółów realizacji danego zlecenia.

Olek
@Mateusz

Pracuje w CK od 2 lat i złego słowa nie powiem. Świetna praca dla studenta między zajęciami.

Mert
@Mateusz

Pracuje jakieś 2 tygodnie, zapowiada się ok, dostaje po 2-3 zlecenia dziennie.

Marta 99
@Mateusz

Praca, o tyle w porządku, że mogłam wykonywać pracę 2 razy w tygodniu, na co dzień pracuje w branży modowej , w pozostałe dni mogłam uzupełnić wynagrodzenie pracując tutaj. Generalnie wszystko ok. Polecam

Staszek

Pracowałem w CK prawie dwa lata. Idealnie dostawałem zlecenia w dniach w których nie miałem zajęć na uczelni. Nie wyobrażam sobie lepszej pracy w połączeniu ze studiami.

Agnieszka
@Staszek

Noooo dokładnie, bardzo fajna firma. Też miałem dużo zleceń a co najważniejsze da się pogodzić ze studiami dziennymi.

Czesław
@Agnieszka

O to super bo właśnie czegoś takiego szukam. Jak bardzo grafik był elastyczny? Można było wybrać ile godzin dziennie się jeździ? W weekendy też można było sobie ustawić jazdy? Napisz coś więcej na ten temat.

Niestety nie polecam. Na rozmowie kwalifikacyjnej zapewniono mnie, że ile zleceń bym nie akceptował to i tak będzie za mało bo firma ma tak dużo zleceń. Tymczasem zdarzały się tygodnie gdzie dostawałem od dyspozytora 2 zlecenia po 50zł każde.... Praca zapowiadała się fajnie, idealnie dla studenta ale niestety na zapowiedziach się skończyło.

Wojciech
@Piotr

Jak wyżej

@Wojciech

Jak wyżej także przynajmniej jeżeli chodzi o Wrocław

Helena
@Anonim

Kurczę a inne opinie wydają się spoko. Czyli co nie było zleceń choć obiecywali, że będą? Jakie było wytłumaczenie takiej sytuacji, jest możliwość że to chwilowa sytuacja?

Kamex

Praca dorywcza, elastyczne godziny, na duży plus, że przy większym zaangażowaniu można nieźle zarobić no i można pojeździć autami powyżej 200 tyś zł. Z koordynatorem zawsze można się dogadać, polecam osobą, które nie lubią nudy.

Driver

Pracuję w tej firmie już ponad rok i powiem szczerze, jak dla studenta praca jest jedna z najlepszych. Jest wygodna, przyjemna i tak naprawdę jak się bardzo zechcę, można bez problemu zarobić i więcej wykonując więcej zleceń. Dzięki tej pracy zwiedziłem cały kraj i prawie każde w nim miasteczko. Często trafiają się fajne fury co sprawia naprawdę wielką satysfakcję z jazdy i czasami nawet zapominam, że mi za to jeszcze płacą :D myślę tak ile bym zapłacił za wynajem luksusowego auta i paliwo żeby tak po prosu się przejechać :D + grafik pracy można dostosować samodzielnie do twoich możliwości o potrzeb przez własne konto kierowcy;) Dlatego bez żadnego zastanowienia gorąco polecam

Aneta
@Driver

A osoby studiujące dziennie tez jakoś by ogarnęły ten grafik? Czy średnio jednak? :/

kuba

1. Czy trzeba mieszkać na terenie warszawy, jeśli chciało by się pracować na tym terenie akurat ? 2. Czy tylko z statusem zatrudniacie w firmie czy też bez jest możliwość ?

Pracowałem jako kurier. Firma nie wypłaciła mi miesięcznego wynagrodzenia. Strasząc jeszcze odszkodowaniem za wizerunkowe straty za wymyślone sytuacje. Zostałem bez pieniędzy.

Centrum Kierowców sp. z o.o.
@Michał

Stawił się do pracy pod wpływem środków odurzających (najprawdopodobniej narkotyków). Są świadkowie tego zdarzenia, a nawet dokumentacja fotograficzna. Potrącenie wynagrodzenia na poczet kary umownej i rozwiązanie stosunku pracy, to najmniejsze możliwe konsekwencje za takie zachowanie. Sprawa jeszcze się nie zakończyła. Nasza kancelaria prawna analizuje ją pod kątem kodeksu karnego.

Konrad
@Centrum Kierowców sp. z o.o.

Firma zachowała się bardzo odpowiedzialnie. Natychmiast po tym incydencie zwolniła tego pracownika i wyciągnęła wobec niego konsekwencje. Szczęśliwie nie siadł on za kierownicą, bo mogło to doprowadzić do wypadku!

Charles

Czy zleceń jest wystarczająco, czy bywa tak, że czasem się nie dostaje zleceń przez kilka dni? Jak wygląda wynagrodzenie, tzn ile się dostaje za zlecenie?

Uzytkownik
@Charles

Jestem zatrudniony od 2 tyg i nie dostalem jeszcze zleceń. Stawki sa calkiem fajne

Jakie są warunki zatrudnienia w Centrum Kierowców Sp. z o.o.?

Centrum Kierowców

Zatrudniamy na umowę zlecenie. Płacimy wynagrodzenie za zrealizowane zlecenia do 10 dnia następnego miesiąca.

Czy firma Centrum Kierowców Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Centrum Kierowców

Firma nie udziela pożyczek pracowniczych.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Centrum Kierowców Sp. z o.o.?

kierowniczy

ile wyrobisz tyle zarobisz nie ma podstawy

Ja tam jestem zadowolona, podoba mi się elastyczność pracy. Nie koliduje mi to z zajęciami na uczelni, sama sobie ustalam czas pracy poprzez system on-line.

DaniellGregors
@Ania

A powiedz jakim systemem płacą i ile?Jest ogloszenie i zastanawiam sie nad nim

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Kierowców Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Centrum Kierowców Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum Kierowców Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrum Kierowców Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Centrum Kierowców Sp. z o.o.