P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski

Daniel

Niestety firma w systemie 3/1 nie płaci za czas kierowcy powyżej 21 dni a przetrzymuje zawsze powyżej tych dni. Bywa, że jest to nawet 24-25 dni. Urlop tylko latem i przed świętami. Inny termin niemożliwy.Urlop jest niepłatny!!! Szkoda słów...

@Daniel

Potwierdzam

kierowca

trasy europa zachodnia głównie niemcy hiszpania . 8 netto w systemie 3 na 1

Kierowiec
@kierowca

Kierowco a możesz opisać system pracy 3/1 bo według mnie to 21 dni w pracy i 7 wolnego ?ja dowiadywałem się jak to wyglada naprawdę i nie polecam !!! Pracuje się ponad 3 tygodnie nawet czasami 4 bo firma nie jest w stanie cię ściągnąć do kraju a wolnego masz tak naprawdę tylko 6 dni ,wypłatę masz płaconą naprawdę za 3 tygodnie i tyle dostajesz a gdzie reszta za każdy dzień (dieta ) nie ma ,12 miesięcy x4 dni =0 według firmy, siudmy dzień zabrany z wolnego x12 = 0 według firmy, bardzo łatwo policzyć w skali roku ile pracujesz za darmo dla pracodawcy 48 dni na zjazdach i 12 dni na wyjazdach .Pozdrawiam chętnych i przyszłych kierowców .

Kierowca malucha
@Kierowiec

Czyli 2 miesiące pracujesz(usunięte przez administratora) Pięknie ino słać podania do Ritex, ogłaszają się na potęgę.... Nawet celebryci z oczym podwójnej czy jakoś tak...ladnie opowiadają o firmie... Ciekawe jak długo oni będą tam pracowac i dawaj się doic...

@kierowca

Haha po co piszesz bzdury? 3 na 1 to 21 na 7. A jeździ się po 21-23 i tylko 6 dni w domu!!! A pozatym niby gwarantowana, a w grudniu wysyłają na wolny 2 tygodnie i nie ma gwarantowanej a tylko o frachtu. Czyli około 5000 Max zarobisz

Mitch

Na (usunięte przez administratora) ta para z ritex duzo mówi o pracy w ritex kanał oczyma podwojnej z tego co tam usłyszałem jak na Polską firmę jest OK nowe Scanie tylko dla siebie masz dla mnie też zawsze ważna sprawa żeby nie wsiadać po kims...mi do końca system nie pasi ale może cos si jeszce zmieni w prztszlosci

Mitch
@Mitch

Jutjubie

Cycu
@Mitch

Nie ta krowa co duzo muczy tylko ta co duzo mleka daje .Porzyjemy zobaczymy :-)

Kierman

A jaka kasa dla os. z doświadczeniem i bez w obsadzie, jest różnica jakaś? trasy wszędzie to znaczy gdzie tylko Europa zachodnia czy Ukraina Rumunia Skandynawia????

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
para

nie wiem ile jezdzi par , chyba 15. Ale ciezko nam bylo znalezc taka firme. zone przyjeli bez doswiadczenia ,to ja ją uczyłem. Kasa na czas I auto jest nasze. A jeżdzć wszędzie trzeba. Polecamy

młodziak

jedyna firma ktora daje informacje zwrotna i to sie chwali

Kierowiec
@młodziak

Młodziak zwrotną o czym?

Parka

Jesteśmy parą z Rzeszowa i pzypadkiem obejrzelismy tvn . Ten program o parze z Ritexu, fajne filmiki i firma wydaje się ok Czy przyjmują tylko pary z doświadczeniem bo żonka dopiero zrobila prawko?

Daro
@Parka

Przyjmują pary również bez doświadczenia.

MMM

Bez doświadczeń przyjmują kierowców ?

Daro
@MMM

Przyjmują

Od szkód są ubezpieczenia

Umową o pracę u Ritex wyglądającą jak książka zawierająca same oświadczenia o odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia, braki, kradzież czy inne straty z działalnością firmy. W przypadku kierowcy to odpowiedzialność materialna za wszystko z czym ma doczynienia. Umowę o pracę podpisałem a oświadczenia o odpowiedzialności materialnej odmowiłem, Pan kierownik mocno się zdenerwował i zaczął krzyczeć że pracy nie dostanę. Finalnie odmówiono mi pracy, ponieważ nie chciałem podpisać odpowiedzialności materialnej. Nie mam za złe kierownikowi bo to zarząd firmy stosuję takie złodziejskie metody. Więc mam kilka słów do zarzadu Ritex: Jeśli chcecie naprawiać i eksploatować środki trwałe i ruchome, to róbcie to za swoje pieniądze a nie ludzi. Firma bazuje na pracownikach innej narodowości, którzy nie wiedzą co podpisują a później może skończyć ogromnymi długami (koszy zestawu, ładunku) wobec firmy.

ZimnyWaldek

Na początek dobre strony firmy ,płaca na czas i to tyle.Teraz złe strony firmy nie będę się rozpisywał o systemach nie funkcjonujących zgodnie z ogłoszeniem ,ogólnie w tej firmie pracuje się po 24,25 dni a zgodnie z obietnicami miało być 21 czasami 2 dni więcej za które oczywiście nie dostaje się nic więcej żadnych pieniędzy ,ale wyjazdy po 6 dniach wolnych są skrupulatnie przestrzegane do tego stopnia ze jak wyjedziesz kilka godzin później to zabierane są pieniądze .Kierownictwo firmy jest tylko od pilnowania własnego stołka (kierownik transportu) potrafi tylko straszyć zabierać pieniądze .A ...zna język Hiszpański ,brak jakiegokolwiek zaangażowania w sprawy międzyludzkie odnoszę wrażenie ze przychodzi do pracy i myśli sobie (znowu coś chcą ,oni znowu czegoś potrzebują) o spedytorach nie będę nic pisał bo szkoda mojego i waszego czasu,ogólnie nic jak nic się tam nie zmieni to czarno to widzę zostaną tylko zdesperowani pracownicy innej narodowości ,Życzę aby ktoś w tej firmie przejrzał na oczy.

@ZimnyWaldek

Wspominasz o pieniądzach, jednak nie podałeś żadnych konkretnych kwot, które oferuje ten pracodawca. Mógłbyś napisać, jak kształtuje się poziom wynagrodzenia początkowego dla nowo zatrudnionych osób? To ważna informacja, więc liczę na Twoją pomoc.

Wacek
@Damian

Ale doskonale wiesz, bo przecież pracujesz w biurze i masz dostęp do płac pracowników. A czy widziałeś na tym forum żeby ktoś podawał kwoty?

@Wacek

Nie jestem pracownikiem firmy i nie mam z nią żadnych powiązań. Jeżeli nie chcesz pisać o wysokości zarobków, to może mógłbyś dodać, czy firma oferuje benefity takie jak premie lub świadczenia socjalne?

lola

Widziałam, że sprzedają nieruchomości w Legnicy. Wiecie może, czy potrzebują kogoś do sprzedaży mieszkań? Nie widzę ogłoszenia o pracę.

Adamek

Żenada. Wysłałem aplikację dostałem telefon zwrotny z pytaniami typu dlaczego aplikuje , dlaczego chce zmienic prace. I jeszcze ta weryfikacja jezyka..widac że pani rekrutujaca chwalila się znajomoscia angielskiego, ale byla mila. Kto zadaje tyle pytań w jezyku obcym przez telefon ,w spedycji trzeba znac tylko podstawowe slownictwo.

@Adamek

Finalnie pracodawca zaproponował Ci zatrudnienie? Opisałeś samą rozmowę telefoniczną, jednak nie napisałeś, czy zostałeś zaproszony do dalszego etapu rekrutacji. Ciekawi mnie, jak to w Twoim przypadku się zakończyło.

Sypki

Jakto mowia w ritexie tylko ludzie bez znajomosci jezykow, na kredytach lub poczatkujacy desperaci pracuja, szanujesz sie, masz godnosc nawet tam nie dzwon, klamstwa od poczatku i to prosto w oczy, nie jasne warunki platnosciowe, brak jakiejkolwiek komunikacji, zgadzasz sie 3na1 posiedzisz nawet do 4/1 za te sama pensje a jak nie chcesz mozesz wrocic pociagiem, zmuszali mnie do jazdy na zakazach jesli ktos nie wie taka jazda w nieszczesliwych okolicznosciach konczy sie wiezieniem dla kierowcy, kaza wyciagac karty na 45h pauzy mowiac ze zaplaca mandat, w rzeczywistosci placa z twojej wyplaty. Ich ostatni argument ze dobre pieniadze i zawsze na czas w moim przypadku tez sie nie sprawdzil koncze z nimi temat w sadzie pracy. Sumujac klamstwo hamstwo prostactwo i zlodziejstwo, pozdrawiam Sypki.

@Sypki

Podpisując umowę powinieneś mieć jasno określone warunki wynagrodzenia dotyczące podstawy pensji i ewentualnych premii i dodatków. Czy miałeś to zawarte w kontrakcie?

Sypki
@Damian

Jasne ze mialem, dzieki temu juz jade z(usunięte przez administratora) Tylko troche niskie te odsetki wyszly

SCANIA RITEX

Przez cały rok pracy kierowca ma do wykorzystania tylko 10 dnii urlopu na wakacje na koniec roku zjeżdża się 23-24 grudzień i już wyłaniają 2 stycznia.A co z resztą??Czy rozpisywanie urlopu kiedy się na nim nie jest pożądku wobec ludzi którzy są prawie miesiąc poza domem. A co do Jarka to żaden z niego kierowca pojezdził 3 no może 4 miesiące i myśli że jest WIELKI SZOFER.

@SCANIA RITEX

Kolego to prawda z urlopami 10 dni na wakacje reszta jest rozpisana pod stołem , trzeba napisać o wszystkim a najważniejsze o tym jak kroją na kasie będąc w pracy więcej niż 3 tygodnie nie zapłacą ,ale jak nie wyjedziesz na czas to potrafią zabrać np 200 zł to nie firma rodzinna tylko czysta korporacja ,spokojnie odnośnie wszystkich niedogodności sprawa niebawem trafi do PIP

SCANIA RITEX

Panowie Omijajcie tą firmę bo zatrudniają byle kogo a potem się okazuje że młody kierowca który jest na przyuczeniu wyskakuje z nożem!! Powiem jedno zrobił się B..RDEL W TEJ FIRMIE.

Jeremi

Idealnie z pewnością nigdzie nie jest ale firma spoko, wystarczy dobrze robić swoje i będzie ok!

Jerry

Szkoda czasu na to coś, bo firmą to napewno nie jest. Aplikowałem na stanowisko biurowe w Legnicy. W tym samym dniu dostałem telefon od rekruterki. Od samego początku było nie miło. Rekruterka nie miła, wręcz wulgarna. Rozmowa trwała może 10 minut z czego przez pierwsze 5 minut, komentowała firmy w których pracowałem: ,,Tam to Pan raczej nic nie robił'', ,, Stanowiska praktykancie są lepsze w innych firmach niż specjalistyczne w pierwszej Pana pracy''. Po skomentowaniu mojego doświadczenia zamienilismy kilka zdań po angielsku. I tu zdziwienie, Pani naciskając na rozmowe w tym języku - sama ledwo mówiła.... (Wyszła z założenia zadam mu jedno pytanie i niech odpowie. Nie spodziewała sie że odpowiedz z mojej strony będzie poprzedone innym pytaniem). Na sam koniec pytanie o oczekiwania finansowe. Zostało ono bardzo mocno wyśmiany... Tu cytat ,, A tak realnie, to ile jak zejdzie Pan na ziemie''. Na zakończenie dodam że bez problemu dostałem tylke w innej firmie na strefie tydzień pozniej. Więc da się! Skoro tak przeprowadzają rozmowy, to praca wygląda tak samo. Polecam Omijać

Tom
@Jerry

Gościu a ty na biurowe aplikowałeś ???? Śmiech na sali...ortografia się kłania. Przyjęli cię chyba na produkcję.

Innowacyjny Michał
@Jerry

Witam. Również dodam komentarz, ponieważ zaciekawił mnie twój post. Musze przyznać ze sporo w nim racji. W prawdziwe aplikowałem do Ritex jak stawiali pierwsze kroki na LSSE, ale pamiętam swoją rozmowę kwalifikacyjną. Przeszedłem ją bardzo dobrze, ale niesmak pozostał. Mało profesjonalne podejście Pani z HR. Myślę ze związane z brakiem doświadczenia i chęcią pokazania sie z dobrej strony. Ritex w sloganch oferuje bardzo dużo, jednak jest to kropla w morzu zarobków porównując do Raben'a czy Schenker'a. Nie będe reklamował innych firm naszego powiatu, jednak po wielu latach doświadczeń wiem, że na logistyce w Legnicy można dobrze zarobić. Michał

Oczekujacy

Panowie od 3 tygodni czekam na wolne miejsce w tym waszym strasznym Ritexie. Więcej odwagi !!!! Jestem z daleka mam niemałe doświadczenie ale jeszcze nie słyszałem o firmie tyle złego w której nie ma wolnych miejsc. Tak wiem na chłodni są miejsca ale mi ten system nie pasuje. 23 dni a nie 21 , spedytor goni a bony na święta to jakaś masakra i tylko 8000 A miejsc nie ma . Cud w Legnicy.

@Oczekujacy

Dziwne rzeczy piszesz jak w tej firmie biorą wszystkich od ręki abyś jeździł czy posiadasz doświadczenie czy nie i musisz się zgodzić na ich warunki a jak nie masz doświadczenia to sadzają cię z kierowca który je posiada , jak w większości firm tyle w temacie .

soldat
@Kierowca

Coś w tym jest z tym brakiem miejsc . Schodziłem z auta o 12h a o 15h juz miało nową obsadę. Ritex ma swoje wady ale cała kasa na początku miesiąca zawsze na czas była to trzeba przyznać. Niby nic ale wciąż nie jest to normą .

Kierowca

Najlepszym dowodem jest jak nas pracowników i nasze dobro czyli auta które zostawiamy pod firma na 3 lub więcej tygodni traktują że okradli prywatne samochody , mało tego jak kierowca chce postawić swój prywatny samochód bliżej firmy gdzie ochrona widzi co się dzieje automatycznie dostaje SMS treści :miejskie parkingowe jest wyznaczone dla ciebie gdzie indziej (czyli tam gdzie okradną bo ciemno i ochrona nic nie widzi)inaczej twój samochód zostanie odholowany widlakiem !!!!czy to jest normalne traktowanie pracownika ludzie ogarnijcie się to nie firma rodzinna to fabryka która w dodatku ma za nic człowieka !!! Przyjmując się do pracy zapytaj czy za dni które będziesz więcej zapłacą nie zapomnij zapytać tez ile zabiorą jeśli będziesz krócej i czy będziesz miał tydzień wolnego tak jak jest w ogłoszeniu , bo tym zachęcają do współpracy !!!Ja myśle ze to wszystko padnie

Doświadczony

Zacznijmy od początku,system 3/1 nie jest systemem 3 tygodnie w trasie Tydzień w domu to tylko zachęta z ogłoszenia ,prawda jest taka 23 dni w pracy 6 dni w domu i teraz bardzo ważne jeśli jesteś dłużej bo z firmy systemu tak wynika 23 każdy chyba potrafi wyliczyć sobie ile dni maja trzy tygodnie Firma za to nie płaci ale jeśli jesteś krócej na wypłatę masz mniej ,idąc na urlop tylko 10 dni automatycznie zarabiasz nawet 3000 tys mniej CZY TO UCZCIWE chyba raczej nie!!! Zadaniem spedytora jest załadować auto ,normalna sprawa za to mu płacą ale to wszystko ,nie interesuje go jak gdzie, musisz i koniec ,nie obchodzi go gdzie będziesz stał czy ciebie okradną czy będziesz miał toaletę jest nawet w stanie skłamać aby jechać pod firmę i z pełnym czasem być do jego dyspozycji ogólnie zlewają człowiek nie jest człowiekiem tylko numerem auta !!! Bony Świąteczne już ktoś pisał żenada ale są ,takie narzucanie dostałeś i tak mi oddasz robiąc zakupy w firmowym sklepie w którym i tak nic szczególnego niema poza wódka i papierosami Ukraińcy się cieszą pozostali nie koniecznie!!! Nie mi oceniać pisze prawdę czas zweryfikuje i pokaże czy Firma Ritex przetrwa bez zadowolonych i oddanych pracowników bo nowymi zestawami i bonami świątecznymi nie zdobędą lojalności pracownika liczy się coś więcej !!!

Zostaw merytoryczną opinię o P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski - Legnickie Pole

• Jak się pracuje w P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski?

Zobacz opinie na temat firmy P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski