Opinie o Sevitel Sp. z o.o. w Katowice

SEVITEL prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji, prefabrykacji, instalacji i serwisu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pozwalających na podniesienie bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej.

Branże: Naprawa i konserwacja urządzeń elektronicznych i optycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sevitel Sp. z o.o. w Katowice

Iza

@MAS, wypowiedziałeś się o swojej poprzedniej firmie? A jak oceniasz aktualną pracę w firmie CSTiT SEVITEL? Czy tutaj również panuje pozytywna atmosfera? Jak uważasz, jaki jest główny powód negatywnych wpisów na tej stronie. Niektórzy użytkownicy poruszali sprawę zarobków. Jakie Twoje zdanie w tym temacie?

@Iza

Pozytywna atmosfera była 6-7 lat temu, od 2 lat jest tylko szczucie jednego pracownika na drugiego !

Iza

@Duncan, rozumiem, że negatywnie oceniasz poziom organizacyjny firmy CSTiT SEVITEL. Czy to dotyczy wszystkich aspektów, czy tylko niektórych? Dlaczego napisałeś, że pracownik dobrze zorganizowany, staje się wrogiem? Przecież pracownik, który dobrze zarządza swoim czasem pracy, korzystnie wpływa na firmę. Czy możesz napisać coś więcej na temat atmosfery?

Duncan
@Iza

Dobrze zorganizowany pracownik Sevitela ma dużo wolnego czasu. Przez małe zarobki atmosfera jest napięta i gdy otwarcie o tym mówię staję się wrogiem reszty. Przy obecnej ilości roboty, połową pracowników jest zbędna.

@Iza

"pracownik dobrze zorganizowany" czytaj "pracownik, który zaczął kapować, że jest robiony na szaro" z automatu staje się wrogiem :D

były pracownik śevitela

kolejna lektura obowiązkowa dla tak zwanego zarządu Sevitela: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23760761,prawie-8-na-10-firm-ma-problem-z-niekontrolowanymi-odejsciami.html#Z_BoxBizLinkImg Może wreszcie wyciągną wnioski, nim pracownicy wyciągną konsekwencje w postaci wypowiedzeń.

yurand
@były pracownik śevitela

i jak to wszystko runie, z powodu braku niewolników, to ciekawe kto będzie pracował na ich zachcianki.

@były pracownik śevitela

Nawet niewielka podwyżka, tak powiedzmy 500zł ale co roku, zmieniła by obraz "pracodawcy" w oczach pracowników, ale bezwzględnie z inicjatywy pracodawcy, bez łażenia, proszenia się itd. Dziś, po latach bez podwyżek, zarabiamy śmieszne pieniądze, które nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa finansowego, nie mówiąc już o przyszłych emeryturach, które przy takich zarobkach nie zapewnią nawet minimum socjalnego.

@Bartek.

Tylko dziś, by zachęcić obecnych pracowników, takich z co najmniej pięcioletnim stażem, bo oni "kumają czaczę" i znają się na robocie, by nie szukali lepiej płatnej, trzeba by dać podwyżkę co najmniej 50%. W następnych latach o wskaźnik wzrostu płacy minimalnej. Niestety zarządowi tej firmy nie zależy, by pracownicy się nie zmieniali. Przecież dziś, za takie pieniądze jak w sevitelu nie zatrudni się nawet ukrainiec. Jeśli pracownik dziś zarabia tyle samo co cztery lub więcej lat temu, to realnie ma obniżony standard życia (z powodu ciągłych podwyżek cen towarów konsumpcyjnych) do około 50% siły nabywczej swojej wypłaty z przed tych kilku lat.

@Bartek.

Stary, oklepany tekst "firma przechodzi ciężki okres" :D Dziwne, że zarządu jakoś ten kryzys nie dotyka :D

Iza

@Były, na pewno nie warto generalizować. Ludzie są różni i kierują się różnymi wartościami. Są także pracownicy dla których wynagrodzenie jest owszem sprawą kluczową ale równie ważne są warunki pracy, atmosfera panująca w firmie i wiele innych czynników wpływających na sam komfort pracy. Pamiętaj także, że zarzut kradzieży to bardzo poważne oskarżenie, szczególnie jeśli piszesz to na forum publicznym.

@Iza

warunki pracy? atmosfera? o czym ty mówisz, zatrudnij się w tym bałaganie na 1 miesiąc i przestaniesz bronić tego geszefta. Pracownicy wykonujące brudne prace (rozbiórka urządzeń z kopalń) bez odzieży ochronnej, bez ekwiwalentu za używanie własnej odzieży, bez ekwiwalentu za pranie własnej odzieży. Najważniejsze, że kopalniana "szlachta" się bawi, bo stadko niewolników przynosi zyski, mając z tego przysłowiową miskę ryżu. Każdy, kto odszedł z Sevitela za żadne obietnice dobrych zarobków ( bo tylko na obietnicach się zakończy) tam nie wróci.

Bartosz
@Iza

(usunięte przez administratora)przestać się udzielać na forum i pisać głupoty

@Nicklodeon

Pytanie o atmosferę, czy warunki pracy wzbudza u Ciebie tak negatywne emocje? Na jakiej podstawie uważasz, że kogokolwiek bronie? Zapytałam o kwestię, które budzą zainteresowanie u potencjalnych pracowników firmy. Jeżeli obecni pracownicy, jak twierdzisz nie są usatysfakcjonowani pracą, to dlaczego w dalszym ciągu pracują w tym miejscu? Firma w dalszym ciągu funkcjonuje, a zatem w dalszym ciągu są tam osoby zatrudnione.

My nick
@Iza

Bo czasem proces szukania lepszej, lepiej płatnej pracy trwa kilka miesięcy. Nie o to chodzi, by uciec z jednego bagna w drugie, trochę mniejsze, tylko by znaleźć coś na dłużej. Co miesiąca odchodzi kilku pełnoetatowców, nowych jakby brak, a jak się pojawiają, to nie na długo.

@My nick

Pytanie praktyczne, czy chodzi o to, że z sevitela co miesiąc odchodzi kilku pełnoetatowców? Jeśli tak to, to jest ciekawe. Bo ja jakoś tego nie zauważyłem, więc naprawdę zastanawiam się kto tu pisze jak nawet tego nie wie

@greg

Z niektórych komentarzy można uzyskać skrajne informacje. Czy ktoś, to pracuje w firmie, może rzetelnie wypowiedzieć się na temat warunków pracy w tym miejscu? Czy rzeczywiście pracownicy odchodzą? A może jest wręcz odwrotnie i nowo zatrudnionych pracowników jest coraz więcej?

Ewelina
@Iza

Hej . Jaka jest atmosfera w działach marketingu, handlowym i w księgowości? Mam okazję tak pracować ale ponoć ....hm...no właśnie jak jest za biurkiem?

@Nicklodeon

@Iza jest od pozytywnego PR w firmie, po prostu omijaj jej posty :D

Firma Sevitel Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Serwisant. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
Bartek

Tak dziś wyglądają ogłoszenia "dam pracę": Oferujemy: Ciekawą pracę w firmie będącej Liderem na rynku Samochód służbowy Telefon Komputer Stawkę 4000 zł netto + premia – woj. podkarpackie Stawkę 5000 zł netto + premia – woj. małopolskie Stawkę 5000 zł netto + premia – woj. śląskie A w Sevitelu stawki 3000 BRUTTO a premie tylko dla wybranych. I dziwić się, że pracownicy odchodzą... Za takie pieniądze nie da się utrzymać rodzinę.

@Bartek

Tymbardziej, że połowa zatrudniona na stanowiskach poniżej kwalifikacji, a cała dyrekcja powyżej posiadanych.

@Bartek

Bo w Sevitelu zatrudnia się emerytów górniczych,którzy mając emerytury "okradają" młodych "z możliwości większych zarobków !

@Mati

Emerytów górniczych też się okrada, wypłacając im równowartość płacy minimalnej i "premię" pod stołem. Każdy z nich ma prawo zarobić około 4000 brutto, i od tego mieć odprowadzone składki i podatki.

@Bartek

Dziś pracownik niespojrzy nawet na oferty bez, lub z mniejszymi progami dochodowymi.

@Były

Jeżeli wiesz ,że w firmie dzieją się takie rzeczy powinieneś to zgłosić w prokuraturze inaczej jesteś współwinnym ! Jak widać emerytom to nie przeszkadza,śmieją się z Was i z Państwa !

@Bartek

Czy ktoś kogoś trzyma w tej firmie, masz ogłoszenie to na co czekasz, nie sadze ze ktoś cię z takim podejściem będzie trzymał

@Greg

Nie da się ukryć, że jesteśmy zobligowani do pracy w danym miejscu na podstawie warunków umowy. Poza okresem wypowiedzenia i indywidualnymi zobowiązaniami pracowniczymi rzeczywiście mamy możliwość zmiany zatrudnienia. Warto zwrócić także uwagę na podejście do pracy. Odpowiednia motywacja może bardzo wiele ułatwić. Co możesz nam powiedzieć na temat warunków pracy w firmie?

@Iza

Dalej nie rozumiem jak jest tak złe dlaczego nikt nie odchodzi A może ktoś kto tu pisze jest beznadziejny i nie dostanie tej pracy z tego ogłoszenia

@Greg

Ten fakt z pewnością zastanawia nie tylko Ciebie. Sytuacje bywają różne, jednak warto zawsze określać plusy i minusy danej pracy. Posty, które są krótkie i pełne negatywnych opinii, są często przez użytkowników forum uznawane za działania konkurencji. Warto o tym pamiętać pisząc swoją wypowiedź. Czy Ty jesteś pracownikiem firmy?

Yaba Daba Doo
@Greg

Nikt nie odchodzi, a lista obecności z miesiąca na miesiąc coraz chudsza...

@Yaba Daba Doo

Skąd ty chłopie albo ... bierzesz te wiadomości . Ma razie wyglada ze przybyło ludzi. Naprawdę zacznę wierzyć ze komuś z zewnątrz chce się wypisywać te bzdury.

@Greg

Czy możesz powiedzieć nam, jak rzeczywiście wygląda ta sytuacja w firmie? Widnieje tu wiele - często sprzecznych - informacji i dobrze byłoby, gdyby ktoś zechciał określić, co jest prawdą, a co nią nie jest. Taka czynność pomogłaby potencjalnym kandydatom uporządkować informację na temat pracy.

obserwator
@Były

dziś już nawet "premii" pod stołem się nie wypłaca, by nie być oskarżonym o korupcję, bo to by była recydywa...

@Greg

Każdego miesiąca odchodzi kilka osób, taka naturalna redukcja dobrze zaplanowana przez zarząd. Kto następny ? :D

Klaudiusz

Brak prywatnej opieki medycznej, dopłata do multisportu 20zł, wyżebrane podwyżki po 200 brutto do stawek około 3000 brutto. Brak zdolności kredytowej, ciągłe odmawianie sobie wszystkiego, coraz większe problemy z przeżyciem od wypłaty do wypłaty. I wszystko co wcześniej zostało powiedziane na tym forum ( wraz z tym co usunęła cenzura ), nowy snobistyczny samochód "prezesa", bo 4 letni to za stary, to prawda o Sevitel Sp. Z o.o.

Szok
@Klaudiusz

Dlaczego się nie zwolnisz skoro jest Ci tak źle? Inne firmy lepiej płacą, są super, dają pracownikowi wszystko za darmo, premie co miesiąc, mulisporta, prywatną opiekę itd to czemu nie zmienisz pracy? Aha no tak, problem w tym że Cię tam nie chcą ;-) Brawo! Nadawaj dalej na swojego pracodawcę a jak Cię zwolni to będziesz miał pretensje że nie masz za co żyć. Ludzie skończcie ubarwiać! Praca to nie koncert życzeń. Na forum nadajecie ale pracodawcy nie zmieniacie więc albo w Sevitelu nie jest tak źle albo nie jesteście tacy dobrzy jak wam się wydaje i nie zostaje nic innego jak ponarzekać w necie.

Obiektywna
@Szok

Popieram w 100% co napisał/a Szok :-) każdy ma prawo wyboru. Nie korzystasz z niego, to siedź cicho i nie sr... do własnego gniazda jeden z drugim.

Klaudiusz
@Szok

A nie uważasz że praca jest tak samo jak towary i usługi wartością materialną podlegającą umowom cywilno-prawnym? Zmienia się rynek, jest coraz mniej chętnych do pracy poniżej 4k na rękę, to płace też muszą ewoluować w tym kierunku... a tu nic. Nawet nowi, co przychodzą w miejsce tych co odeszli do lepszej płacy, nie zostają na dłużej, a wielu rezygnuje po pierwszej wypłacie. Ciągle nowe twarze, ciągle ludzie do przyuczenia, czy to nie są straty dla firmy? A wystarczy tylko rocznie zwiększyć pobory o wskaźnik wzrostu płacy minimalnej. Czy to tak dużo. Jak powiedział klasyk: Żadna praca nie hańbi, hańbią tylko zbyt niskie płace. I na zakończenie: każdy pełnoetatowy pracownik tej firmy, niezależnie od wieku, jest w stanie znaleźć inną lepiej płatną pracę do trzech miesięcy od odejścia z Sevitela. Czyż dla pracodawcy nie jest korzystniejsze podnosić płacę niż liczyć na nowych pracujących poniżej godności?

@Klaudiusz

A ja kończą ci, co nie chcieli uznać godności pracowniczej, nie trzeba daleko szukać, SOMAR, firma kolegi właścicieli, dziś już praktycznie nie istnieje.

Szok
@Klaudiusz

A nie uważasz, że za premią/ podwyżką/ awansem itp muszą iść spersonalizowane argumenty dlaczego należy Ci się większa pensja a nie tylko fakt, że co roku płaca minimalna jest podwyższana przez Rząd? Praca popłaca. Jak się wykażesz sukienną pracą to Cię docenią. Nikt nikomu nie będzie więcej płacił za wypisywanie obelg w internecie. Co do pracujących emerytów to przydałoby się wziąć z nich przykład, bo to są te roczniki, które musiały zapieprzać żeby cokolwiek mieć i nadal pracują mimo tego, że mogliby siedzieć w domu. Niestety młodzi myślą, że wszystko im się należy za darmo i tak jak napisałeś "Zmienia się rynek, jest coraz mniej chętnych do pracy poniżej 4k na rękę..". Wam się wydaje, że może skończyliście jakąś szkołę i jesteście super doświadczeni i wyuczeni więc będziecie zarabiać po 5 tyś i wszyscy was będą nosić na rękach za to, że żyjecie i łaskawie przychodzicie do pracy. Może trochę samokrytyki i wykazania się? A tak poza tym to ciekawe, która firma robi tyle dla pracowników bo na pikniki rodzinne, przyjęcia wielkanocne, wigilie, urodziny zarządu dla wszystkich pracowników, przyjęcia mikołajkowe dla dzieci itd to fajnie się chodzi i imprezuje, ale przecież Sevitel to samo zło. Ludzie bądźcie chociaż trochę obiektywni, bo najwięcej narzekają ci co nic nie robią.

Weronika
@Szok

Z tego co piszesz wynika, że teraz wiele pracowników Sevitel to młode osoby, które wymagają uzyskania premii bez większego wkładu własnego w wykonywane obowiązki. Domyślam się, że sam jesteś dobrym pracownikiem tej firmy i osiągasz premie, czy są tam też wieloletni pracownicy?

@Szok

W tej firmie nie docenia się za wiedzę czy umiętności lub zaangażowanie, w tej firmie docenia się tylko za koneksje czy to rodzinne czy towarzyskie.

klaudiusz
@Szok

Może nadszedł czas, by zrezygnować z prowadzenia "geszefta" i zacząć uczciwie żyć, zatrudniając się u takiego samego wyzyskiwacza? Najlepiej wyślij wszystkich swoich tępych emerytów na kursy informatyczne, może wtedy płacąc po minimalnej rozwiniesz firmą.

@Szok

No fajnie zrobić raz do roku imprezę za 100 od głowy. Taniej to wychodzi niż podnieść o 300 x 12 miesięcy. A ciemniak Szok się cieszy :D

obserwator

czym się różni balkon od pracownika Sevitela? Balkon bez trudu utrzyma czteroosobową rodzinę.

Szef do pracownika: Panie Iksiński ja wiem, że Pański zarobek nie wystarczy na to żeby się ożenić, ale proszę mi uwierzyć, pewnego dnia będzie mi pan za to wdzięczny...

To prawda ,że większość pracowników tu to emeryci górniczy?

@Piotr

Niestety już nie bo są za starzy, jak byli to emeryci górniczy to im się chciało pracować, bo połowa młodszych to koncentruje się na roszczeniach.

@Piotr

tak

Jorg

https://praca.interia.pl/news-sprawdz-ile-zarabiaja-inni-na-stanowisku-takim-jak-twoje,nId,2623816 macie tyle?

Jura

https://www.money.pl/gospodarka/najlepszy-bonus-do-pensji-polacy-chca-sie-ruszac-i-leczyc-prywatnie-6430768716535425a.html Czy macie to w Sevitelu?

Alicja

Na stronie firmy jest ogłoszenie na programistę- podpowiedzcie, czy warto aplikować i czy firma daje możliwości rozwoju na stanowisku pracy?

Czy firma Sevitel Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Nicklodeon

Żartujesz czy kpisz? Jeże;i jesteś z rodziny lub przyjaciół "królika" może coś sfinansują. Jak jesteś człowiekiem z łapanki nie licz na żadną pomoc, a zarobisz zbyt mało, by było cię stać na samodzielne finansowanie.

Luidzi

Niezbyt pozytywnie piszecie o pracy w firmie. Miałem chęć aplikować i teraz muszę przemyśleć.

były pracownik śevitela

Podwyżki chce dać w tym roku aż 36 proc. firm. Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24325268,podwyzki-chce-dac-ponad-jedna-trzecia-firm-to-rekord-w-ue.html#s=BoxOpImg4 Nie dotyczy katowickiej firmy na "S", jak to o niej mówią na kopalniach.

@były pracownik śevitela

Zdecyduj się czy ty tu robisz czy nie. Albo miej jaja i się przedstaw.

Jura

Już po raz trzeci w Krakowie ekonomiści, biznesmeni, rządzący, byli rządzący, społecznicy czy dziennikarze dyskutują o tzw. ekonomii wartości. Chodzi, górnolotnie rzecz biorąc, by prowadząca nas ku przepaści żądza zysku zastąpiona została przez rozwój oparty na poszanowaniu pracownika, ekologii, kulturze i innowacyjności służącej obywatelom. By wzrost gospodarczy nie oznaczał zatrutej wody, wyciętych lasów, powietrza, którym nie da się oddychać i pensji, z której nie da się wyżyć.

Iza

@My nick., czy aby na pewno nie można powiedzieć o firmie nic chociażby neutralnego? W każdej pracy są plusy i minusy, nie uważasz? @Bartek., być może w firmie mają zajść jakieś zmiany, które poprawiłyby sytuacje pracowników? Wiadomo Ci coś na ten temat?

@Iza

Firma dobra dla miernot, co bezmyślnie wykonują zlecone zadania godząc się na pracę za marne grosze. Wiele miernot trzymanych w firmie z litości. Dla prawdziwego fachowca, specjalisty, płace urągające godności, brak jakiegokolwiek rozwoju zawodowego, warunki pracy jak w obozie karnym. Brak premii, które są tylko dla wybranych, śmieszne benefity, za które główne koszty ponosi zainteresowany, brak prywatnej opieki zdrowotnej. Ciągła rotacja pracowników pełnoetatowych. Zmiany nastąpią szybciej, niż zarządowi się wydaje. Już niedługo w firmie zostaną sam emeryci - tylko emeryt górniczy jest zbyt mało rozgarnięty, by podołać zadaniom realizowanym dziś przez pełnoetatowców.

My nick.
@Iza

W Sevitelu pracuj zgodnie z zasadą "jaka płaca, taka praca". Płacą mało, angażuj się na 15%. Nie podwyższają płacy, szukaj innej, lepiej płatnej pracy.

Yurand
@Iza

A w Sevitelu czas się zatrzymał na 2000... (usunięte przez administratora)

Iza

@Były, czy wiadomo coś na temat podwyżek w firmie? Być może w najbliższym czasie warunki finansowe się poprawią? Czy wiadomo Ci coś na ten temat? @Bartek., czy aby na pewno nie da się powiedzieć o firmie nic chociażby neutralnego? @yurand, co masz na myśli?

@Iza

Kasa dobra jako dodatek do wysokiej górniczej emerytury, lecz nie dla kogoś, kto ma tylko to jedno źródło dochodu, i musi z tego utrzymać rodzinę. Poza tym wielu pracowników zatrudnionych poniżej swoich kwalifikacji i umiejętności.

My nick.

Firmy nie poleciłbym nawet największemu wrogowi.

Zostaw merytoryczną opinię o Sevitel Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Sevitel Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sevitel Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sevitel Sp. z o.o.?

Sevitel Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 72 ocen.

Sevitel Sp. z o.o.