Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

Witam! Pytanko mam czy obowiązkowo mieć świadczenie o niekaralność ? Mam zawiasy jeszcze 3 miesiące a chciałbym zacząć prace. Jak to wygląda. Dziękuje za odp. Pozdrawiam

Doradca emerytowany
@Kandydat

Podejdź do kadr na ul. J. Brożka 3 i zapytaj pokazując wyrok. Wiem, że nie jest tak źle :)

driver

Niestety nie podzielę się wiedzą bo jestem lojalny,wobec pracodawcy.Natomiast zobacze czy artykułach piszą prawdę

BigOne
@driver

a ktore to dzielenie sie wiedza jest niby nielojalne?

Hmmm

Ile zarabiaja ajenci ???

Polo
@Hmmm

30 zł za godzinę, godzin w miesiącu około 200 więc prosty rachunek.

kierowca
@Polo

Nie taki prosty. Od tego wyniku trzeba odjąć około 1500 zł. To obowiązkowe składki które trzeba odprowadzić. Jeżeli doliczysz jeszcze brak urlopu i socjalnego to nie wiem czy na kasie w Lidlu nie lepiej. Zresztą bóbta co chceta. Z ludźmi czy bez, MPK istniej już 140 lat i jeszcze wiele będzie.

@kierowca

no i wez tez pod uwage ze etat to nie 200 godz tylko mniej :) wiec jako ajent i godziny etatowe czyli 167 zalozmy to bedzie tysiac mniej :) czyli z 6 masz 5 minus 1500 = 3500 minus urlop = 3100 minus socjal = 2900 okolo powiedzmy i tak sie realnie zarabia na ajenta - tylko wez pod uwazge ze duzo niedziel i swiat bedziesz robic i dlugie sluzby po 10 godz ( np 4-14 lub 13-23) powodzenia :)

Ajent
@Hmmm

Na jakiej formie działalności są ajenci ? Karta podatkowa ?

BigOne
@Ajent

na dowolnej co impk to interesyje oni placa 33 pln/h na fakture i baj baj reszte rozliczasz sam.

logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
motorowy

Kierowcy tramwajów w Krakowie to porażka. Bydlaki nie otworzą drzwi na przystanku bo się spieszą na pętlę na papierocha. Obserwuję to bardzo często. Rano opóźnienia tramwaju np 50 prawie codziennie nie przyjeżdża na czas. Na godzinę szósta do pracy się nie dojedzie bo bufony przepite nie obudza się do pracy.

Ajent

Na jakiej formie działalności są ajenci ? Karta podatkowa ?

Kierowca

Etat czy ajent ? Jeśli ajent to jakie koszty (oprócz zusu) trzeba odjąć ?

Czy w MPK Kraków kierowca jest tylko od kierowania autobusu czy wykonuje także inne czynności na zajezdni (obsługa codzienna- OC) czyli tankowanie, przejazd przez myjkę, kanał, a przed wyjazdem sprawdzenie ogólnego stanu wozu oraz płynów? Innymi słowy czy po zjeździe zostawia wóz, a resztą zajmują się inni pracownicy zajezdni a przed wyjazdem po prostu wsiada i jedzie, a nie sprawdza płyny itp? W różnych miastach w kraju różnie to wygląda. W Łodzi kierowca po zjeździe zostawia wóz w grzędzie i idzie do domu, a o resztę dba zaplecze, a w MZA Warszawa kierowca wszystko robi sam. Druga sprawa, czy kierowca autobusu miejskiego w Krakowie ma zagwarantowane prawem dwie 15 minutowe przerwy w pracy? Przerwa czyli, że wóz stoi zamknięty i mogę się kimnąć, iść do sklepu czy coś? Przykładowo w Warszawie takich przez nie ma (mimo że prawo je gwarantuje) i ZTM wraz z MZA bezczelnie łamią prawo, a w Lublinie pętle autobusowe są tak zbudowane, że autobus stoi bez ludzi na stanowisku technicznym i podjeżdża na przystanek dopiero na odjazd czyli te przerwy są.

@Paweł

w obu przypadkach mpk krakow nagina przepisy pod siebie :)

DaVe

Jak wygląda praca na zajezdni tramwajowej? Bo zatrudniam się jako elektromt i nie wiem czy dobrze robię. Mam trochę złe przeczucia

Kierowca

A czy są premie świąteczne ?

Artek
@Kierowca

Tak. 800 brutto na karpia i 400 na Wielkanoc.

Prowadzący
@Artek

Oczywiście jak pracujesz dłużej niż pół roku bo jako nowy pracownik nie dostaniesz nic . Chyba że robotę w święta. To jest właśnie ciepłe przyjęcie nowych pracowników przez MPK na święta. Ciekawe ile zarząd który  to wymyślił przyznał sobie nagrody na  święta? Tam pewnie nie patrzą na to jak długo ktoś jest zatrudniony  bo przecież to nagroda świąteczna a nie za staż pracy. Ups tego nikt nie mówi przy podejmowaniu pracy tak jak z resztą o innych rzeczach. Patrzmy na wypłatę : 2 800 zł fajnie można pomyśleć ( nie wnikając już w to że to nie zbyt szałowy zarobek za wykonywanie takiej pracy) tylko nikt na rozmowie Ci nie powie że wystarczy jakaś drobnostka zawiniona przez Ciebie i zabierają Ci pół premii i dostajesz za miesiąc pracy 2 200zl.  Tyle można zarobić na magazynie przekładając paczki a nie wożąc setki ludzi dzień w dzień przez cały miesiąc w zatłoczonym mieście gdzie musisz mieć oczy dookoła głowy, myśleć za innych kierowców, pieszych oraz starać się przewidywać ich poczynania, być punktem informacyjnym jak również osobą na której można się wyżyć za jakiekolwiek niedogodności za które nie odpowiadasz lub nie dotyczy to w ogóle Twojej osoby ale jesteś najbliżej pod ręką. I można by tu pisać i pisać dlatego zastanów się zanim zdecydujesz bo rozmowa o tej pracy na dniach otwartych a rzeczywistość to dwa różne światy. Jakoś muszą znaleźć chętnych. Nie ot tak dopłacają do zdobycia uprawnień. Masz lojalkę na dwa lata a jak nie to płacisz całość za kurs i to nie jest by pomóc zdobyć uprawnienia tylko by móc Cię zatrzymać bo inaczej będziesz płacił resztę za kurs która będzie kwotą wyższą niż dostaniesz wypłaty.

@Prowadzący

Chyba logiczne że muszą być kryteria przyznania takiej nagrody. Dlaczego ma ją dostać ktoś kto ledwo zaczął pracę? Niech trochę popracuje zanim zasłuży na bonus świąteczny. A co z nagrodą kontaktową? Nie pożalisz się że jeśli pracujesz od tego roku to pierwszą dostaniesz dopiero w 2020 roku? Z drugiej strony jak Ci nie pasuje to szuraj gdzie indziej. Jedź za granicę, popracuj u prywaciarza. Aha. Ale Ty już tam byłeś i dlatego przyszedłeś do MPK. Rynek oferuje masę miejsc pracy. Można wybierać, przebierać.

Endrju
@Prowadzący

Potwierdzam! Jest dokładnie tak jak piszesz...

Prowadzący
@Kasia

Dla mnie nie jest to logiczne . Nie pracuje tu od dziś a pisząc poprzednią wiadomość pisałem dla tych którzy chcą zacząć bo wydaje mi się że nie była byś zadowolona gdyby w pracy kierownik rozdawał paczki świąteczne i koleżanka z którą pracujesz biórko w biórko dostaje prezent świąteczny a obok Ciebie tylko kierownik przechodzi i daje prezent kolejnej osobie mimo to że wykonujesz dokładnie tą samą pracę w takim samym wymiarze godzin i z taką samą odpowiedzialnością. Trochę popracować to można na dodatek za staż a nie na paczkę świąteczną, bo chyba święta obchodzimy wszyscy tak samo czy jednak Ci co pracują krótko nie obchodzą Świąt? Nagroda kontaktowa to już inna sprawa ja napisałem o świątecznej. Nigdzie nie napisałem też że mi nie pasuje. Uważam po prostu że nagroda świąteczna a raczej zasady jak napisałaś jej przyznawania są dyskryminujące dla nowego pracownika. I jeszcze jedno nie żalę się tylko uważam że jest to nie fair tym bardziej że cały czas szukają nowych pracowników.

Mmmm

Trzydzieści stopni C, a kierowcy nie mogą włączyć klimatyzacji bo nie dostali polecenia z Mpk - skandal

@Mmmm

Co to ma wspólnego z pracą w MPK???

Monika F
@Jan

Ciekawe co to za informacja o pracy. PS. A czy pasażerowie są lepsi otwierając wszystkie możliwe okna ??

kierowca
@Mmmm

Jak jest 30 stopni to nie tylko że nie możesz ale musisz włączyć. Więc nie przesadzaj. A klimatyzacja to się sama włącza, więc nie musisz jej jedynie wyłączać. Nie siej nieprawdziwej propagandy

133-najgorsza linia bez kontri

Linia 133 od godzin popołudniowych co dziennie jest opóżnione lub go wcale nie ma .Dziś tj.2018-12-11 planowy przyjazd ul.cechowa 18.41.Nie ma nic.Godz.18.48 podjeżdżają dwa,dwa.Co jest z tą linią? kierunek Łagiewniki.I tak jest co dziennie, skandal linia prosta bez korków Czyja wina ????????

@133-najgorsza linia bez kontri

sama jestes bez korkow - autobus sie spoznil 7 minut i juz afera :) masz ty dobrze w glowie ? a na lagiewnikach korki codziennie i na fredry w obie strony i teraz na tischnera i kurdwanowie tez i 2 przejazdy kolejowe czyli 4 razy szansa na szlaban na pelne okrazenie :) dej spokoj i opamietaj sie :)

pociotek MPK

Młody kierowca zarobi 2800 na rękę, to skandal biorąc pod uwagę narażenie na stres, odpowiedzialność za życie i zdrowie pasażerów. W MPK nie ma poszanowania dla drugiego człowieka. Większość młodych odchodzi po kilku miesiącach, a spektakularne podwyżki obiecywane przez zarząd nie zostaną zrealizowane reasumując zastanówcie się dwa razy za nim podejmiecie pracę w MPK bo szkoda czasu na tak wątpliwą karierę.

Sylwia

Mpk w Krakowie. Macie zdecydowanie w (usunięte przez administratora) północ Krakowa. 139 jezdzi jak chce, wielokrotnie spóźniłam się gdzieś przez was. 503 i inne autobusy tez maja w (usunięte przez administratora) pasażerów . Dbacie tylko o to, aby na jakiś Ruczaj albo Bieżanow jeździło więcej tramwajów, a północne dzielnice stoją w korkach. Daje jedynkę z tysiącami wykrzyknikow i na czerwono.

roksa
@Sylwia

Fajnie fajnie, a jakie warunki daje pracodawca? polecasz MPK jako dobrego pracodawce? Nauczcie się czytać ludzie. Coraz głupsze to społeczeństwo, postawa roszczeniowa i na nic nie zwraca uwagi...

Smutny Siofer
@Sylwia

Sama piszesz "stoją w korkach". To co, kierowcy mają latać nade nimi ? Brak wyobraźni dziewczyno

roksana

katastrofa 203 jeździ jak chce jeżeli nie dojeżdża na czas to może trzeba dodać inne autobusy a nie ze ludzie czekają a oni maja to gdzieś

Glupiapizdo
@roksana

Straszne. Tylko co to ma do mpk jako pracodawcy?

roksana
@Glupiapizdo

zacznijmy od tego ze przed napisaniem sprawdziłam i nie tylko ja napisałam o tym jak jeździ mpk

roksa
@roksana

Widocznie więcej osob nie potrafi czytac i przejawia podstawowe braki

Powoli
@roksana

Przecież jeśli macie problemy z opoznionymi autobusami to trzeba napisać do mpk zarządu o wydanie większej ilości autobusów a nie mieć pretensji do kierowców że nie dojeżdżają na czas przecież nie od dziś Kraków się korkuje! Pozdrawiam.

ciekawy

Ile można na rękę netto zarobić zaraz po kursie jako kierowca?

LUKI52
@ciekawy

2600-2800 ????

@LUKI52

2600-3000 netto

Kierowca MPK po kursie
@Jan

Przy wyrabianiu niedziel, których nie chcą dawać etatowcom... Przy 2 weekendach w miesiącu, bo o więcej się nie doprosisz, 2400-2800 netto

@Kierowca MPK po kursie

Jesteś w grafiku to masz niedziele i święta. Specjalnie ci zamieniają pracę w niedziele na wolne? Nie wierzę w takie bajki.

Kierowca MPK po kursie
@Jan

Dlatego piszę - 2 weekendy w miesiącu. Na więcej nie ma co liczyć. A i tak zdarzają się telefony, czy bym nie chciał wolnego w niedzielę, bo moją za dużo ludzi...

solaris
@Jan

3000 tyś.netto przy zerowym stażowym? chyba że w planowaniu masz pociotka i masz max.świąteczne,ale i tak ciężko by było ci tyle wyciągnoć.Jak widze wpisy młodych ile to zarabiają to przychodzi mi na myśl że są to wpisy osób rekrutujących a nie nowych przyjętych ja po 23 latach pracy mam netto 3200-3300 z świątecznymi które wynoszą 250-400 zł.i sażowym 700-800zł.,więc prosta matematyka ile może zarobić nowoprzyjety.

Citaro
@solaris

Niedawno dowiedziałem się od jednego znajomego który rozpoczął pracę w MPK że owszem zarobki są rzędu 2500 ale kierownictwo zaczęło dorzucać do pensji i mówi że przy dwóch weekendach faktycznie wychodzi 2800. Nie ma się co dziwić, muszą jakoś zachęcić nowych do pracy zwłaszcza że zarobki są raczej odstraszające jeśli chodzi o umowę o pracę. Jak tak dalej będzie to nowy lepiej zarobi niż taki z 23 letnim stażem.

Johnny
@Citaro

Kierownictwo nic nie dorzuca do pensji bo zasady są takie same dla wszystkich. Stawki też.

@Kierowca MPK po kursie

Dlaczego w MPK Kraków osobom pracującym na etacie niechętnie dawane są prace w niedziele? Od czego konkretnie to zależy i co trzeba zrobić, jaki charakter umowy podpisać, by jednak móc wykonywać pracę również weekendowo? Zachęcam do doprecyzowania tej kwestii.

M
@Michał

Dzieje się tak ponieważ dla etatowca niedziela = stawka 100% a ajenci czy to dzień powszedni czy święto stawkę mają jednakową. Więc normalne jest że lepiej zapchać weekendy ajentami niż wrzucać etatowca i dawać mu dodatek 100% stawki godzinowej. Będąc w systemie zmianowym nie ominie Cię praca w niedziele i święta. Średnio wypadają 2 niedzielę pracujące, czasami 3 jeśli w miesiącu jest 5 weekendow.

mpkkrakow

Autobusy jeżdżą jak chcą, nie trzymają się rozkładów jazdy. Spóźnienia sięgają 15 minut. Tragedia 0/6

Nick Cave
@mpkkrakow

Kolejny/a, która ma problemy z czytaniem. To forum dla pracowników do wyrażania opinii o pracodawcach. Jeśli masz zastrzeżenia co do rozkładu jazdy, znajdź właściwe forum bądź skieruj je do źródła, tj. do ZIKiTu.

Rib
@mpkkrakow

Bo są korki w Krakowie (usunięte przez administratora)więc trudno żeby jeździły punktualnie

KONRAD

Uwierzcie, są gorsze firmy. MINUSY - brak kierowców, co wiąże się z narzucaniem zmianowego systemu pracy, ponadto, praca w MPK całkowicie odbiera wiarę w ludzi, właściwie można tutaj stracić całą sympatię do drugiego człowieka, a to dlatego, że kierowca jest tym, którego należy na codzień zmieszać z błotem, z reguły za nic. Podobny stosunek mają do kierowców wszyscy ci, którzy siedzą na wyższych stołkach. Jeżeli umiesz się wyłączyć i nie zwracać na pewne rzeczy uwagi - warto wziąć pod uwagę pracę w MPK. Przychodzisz, robisz swoje, kończysz, nic ponadto Cię nie interesuje. Na pewno praca lepsza, niż u prywaciarza - nie sprzątasz, nie myjesz autobusu, nie tankujesz, nie naprawiasz i nie zajmujesz się całą masą innych rzeczy, które musiałbyś zrobić pracując gdzie indziej. Masz pewną pracę, stałe zarobki, wypłacane zawsze punktualnie, do dyspozycji nowoczesny tabor autobusowy. Owszem, czasem to nie praca, a gonitwa, ale po skończeniu swojej zmiany po prostu idziesz do domu. Pracuję 4 lata, mam porównanie z innymi firmami - nie jest to praca moich marzeń, ale są miejsca dużo gorsze.

Darek
@KONRAD

Brakuje kierowcow bo emigruja. Pracowalem jako kierowca w MPK Krakow w Zajezdni w Bienczycach przez 2 lata. Pamietam kierownikiem byl wowczas Andrzej Calus. Jeszcze na Ikarusach jezdzilem. Od 20 lat pracuje w Chicago Transit Authority. Zarobki nie porównywalne z krakowskimi. Tygodniowo otrzymuje $1020 dolarow, miesiecznie $4080 dolarow. Rocznie zarabiam + - 49 tysiecy dolarow. Pasazerowie sa bardzo mili dla kierowcow, nie porownywalni z polskimi pasazerami. W Chicago praktycznie jezdzi sie bez rozkladow jazdy. Co 15 minut, a w szczycie co 10 minut jedzie sie za poprzednim autobusem.

Ola

Autobus 503 zawszą nie przyjeżdża wówczas !!!! Teraz już czekam 30 minut :(((( ZRÓBCIE COŚ Z TYM

Pindoty
@Ola

Durna babo idź pieszo. To nie jest portal do narzekania na punktualność.

kierowca_mpk

ja się do końca nie zgadzam z tymi opiniami, przychodząc do pracy kierownik jasno mówi jaka symulacja zarobków na etacie, jest sporo wolno, często dzwonią żeby przyjść za wolne(przynajmniej do mnie, bo często zgadzam się na robotę) wtedy jest stawka godzinowa liczona podwójnie, ale jak się rozmawia to z jednej strony kasa fatalna ale z drugiej z dumą na ustach kierowca odpowiada "jak dzownią to im nie odbieram". Zarobki powinny być wyższe, zwłaszcza że specyfika pracy jest jaka jest, wczesne wstawania, późne powroty i tak w kółko, ogromna odpowiedzialność itd. Najważniejsze jest nastawienie, przyjść, zrobić swoje i do domu :)

Anty
@kierowca_mpk

Może i byłaby wyższa pensja ale po co mają płacić więcej skoro tacy jak ty zamiast spędzić czas z rodziną chodzą w wolne dni do pracy żeby dociągnąć wypłata do 3 tys a zarząd się śmieje i przyznaje SOBIE podwyżki po 9 tys.

Bizon
@Anty

Potwierdzam przez dobrodzieji i ajętów łatają dziury i podwyżek nie będzie bo nie ma braków w ludziach znaczących .po za tym jak Stary szofer pracuję to mu to pasuję i gdzie pujdzie jak się przyzwyczaił .A prezes ma poczebuje i o sobie pamięta tylko jak pani Waserman wygra to przyjdzie nowy może wtedy z rozmachem coś drgnie

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 7 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
3.2/5 Na podstawie 324 ocen.
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków