Opinie o "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna w Knurów

counter
2 37 85 5 1

Dlaczego nikt nie kontroluje starych pracowników, stoją przy maszynach przepici , śmierdzą alkoholem a wszyscy udają że nic nie wiedzą. Wywożą towar na nocka h, taśmy,narzędzia itp. Kierownicy to ich kumple i też siedzą cicho Mam podać nazwiska żeby firma się obudziłam i zobaczyła kogo zatrudnia????

Tak2Nie5
Tomek

Super firma, teraz jak jest kryzys to premie zabiera się nawet najmniej zarabiającym pracownikom produkcji, ale jak były wypracowywane ogromne zyski to dzieliła się nimi tylko góra. Ci którzy najwięcej pracowali poświęcali weekend nie dostali nic, po prostu rewelacja

Tak2Nie1
Wojtek Nowy wpis

Jak długo trzeba czekać na odzew firmy ?

Tak2Nie5
... Nowy wpis
Kandydat
@Pracownik

strych pracownikow nie zwolnia bo nowi nic nie potrafia i kto bedzie pracowal?? fakt faktem, alkomat w firmie bardzo by sie przydal.

Tak4Nie
ja Nowy wpis

bayern dortmund 2-2 77:32 daj spokój z tym zakładem rzemieślniczym. Płacą jak u kowala i bednarza :P

RoboMan Nowy wpis

Moim zdaniem firma nie jest zła, choć niektóre rzeczy możnaby w jej działaniu poprawić. Cóż nie ma firm idealnych, gdzie wszyscy żyją ze sobą w pełnej harmonii. To fikcja. Niemniej tu pracodawca uważam jest OK i robota stabilna, co w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie

Tak2Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

peter

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma...Kilku moich znajomych straciło pracę, jeden dostał wypowiedzenie listem poleconym wiec ja nie narzekam tylko mam nadzieje ze bede miał prace

Tomek

Tak2Nie1
...
@Tomek

wiadomo, w weekendy sie przychodzi za darmo i to najlepiej na 16h, bo przeciez co bedziesz w sobote czy w niedziele w domu robil,

Tak to ja Legia :P

W AIB jest fajnie, ale nie przekroczycie 3K/mc Jestem obecnie w Amoznie. Zapraszam KTW3 Obiecuję lepiej :P

hans
@Tak to ja Legia :P

ile mozesz zaproponowac na ''dzien dobry'' i jakie stanowisko?

Ja

@Tak to ja Legia :P a mówisz o brutto czy netto?

Obcisły Marian i pracownicy

Dziękujemy firmie AiB, w szczególności Panu Maciejowi Ślęczka za możliwość darmowego korzystania z drogi na Ul. Przemysłowej.

Tak4Nie
Bratki

Witam, firma jak firma nikt nie mówił że będzie lekko jestem byłym pracownikiem firmy pracowałem na produkcji ogólnie sprawa wygląda następująco pracownicy nie mają narzędzi do pracy odpowiednich takich jak śrubokręt czy zestaw kluczy płaskich ( brak utrzymania ruchu na nocnej zmianie) myślę że kierownictwo i zarząd firmy jest totalnie do Bani Kierownik Zmianowy który powinien wiedzieć wszystko na temat produkcji nie wie kompletnie nic strach go na maszynie postawić żeby sobie krzywdy nie zrobił co drugiego Kier.... Bolą plecy od siedzenia i drukowania kartek młodzi pracownicy są wykorzystywani do ich pracy gdy oni stoją z boku rozmawiają i się śmieją. Ogólnie w firmie jest wielki (usunięte przez administratora) i nieporządek. Myślę żeby firma normalnie funkcjonowała potrzeba zmienić na samym przodzie kadrę zarządzających ludzi od kier.Zm w zwyż. Porządek na hali jest ciężko utrzymać(usunięte przez administratora) Myślę że tyle starczy ogólnie odradzam firmę.

Mariusz

Super firma, wszędzie podwyżki a w aib nowi pracownicy zarabiają więcej od starych doświadczonych i coraz więcej osób mówi o zmianie pracodawcy.

Ryszard
@Mariusz

Doświadczenie i kompetencje powinny być doceniane szczególnie finansowo. Czy jest możliwość wyjść z inicjatywą i zawnioskować o podwyżkę. Firma wspiera takie działania?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 369 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Not

Witam właśnie chce iść do firmy jako elektryk na utrzymanie ruchu może się ktoś wypowiedzieć co i ja

Danuta
@Not

To naprawdę świetnie, że chciałbyś podjąć pracę w "AiB" Ślączka. Słyszałam, że chcą zatrudnić: Pracownika Produkcyjnego, Głównego Księgowego / Główną Księgową oraz Specjalistę Biura Obsługi Klienta. Jednak muszę powiedzieć, iż nigdzie nie widziałam, aby firma ta poszukiwała aktualnie kogoś na stanowisko elektryka - ale może nie przejrzałam dokładnie wszystkich ofert. Powiedz mi w międzyczasie, co jest dla Ciebie najważniejszym czynnikiem przy wyborze pracodawcy? Zarobki, atmosfera, czy może poczucie stabilności?

Majster
@Not

Powiem ci tak jak masz pracę i nie masz w niej bardzo źle to lepiej zostań gdzie jesteś albo szukaj czego innego

Tak3Nie1
@Not

Praca elektryka sprowadza sie do wymiany świetlówek oraz przepalonych grzalek. Poza tym bedziesz miał okazje wykazać się przy malowaniu, sprzątaniu itp. A to wszystko używając "drogich" narzędzi z marketu marki toptool i podobnych

Tak1Nie1
Venom

Ogólnie Firmę można określić jednym słowem: Żenada Jako nowo przyjęty może przez pierwsze 2 tygodnie masz bezstresową pracę bo pracujesz z kimś i się uczysz, pomaga Ci i wszystko tłumaczy. No i chyba na tych dwóch pierwszych tygodniach Twoje oczekiwanie na pomoc od innych się kończy. Kierownicy - poniżej krytyki. Lenie i nieroby. Na nockach specjalnie nie odbierają telefonów żebyś im (usunięte przez administratora) nie zawracał a jak czegoś potrzebujesz to wkurzeni że wogóle ośmieliłeś się o coś zapytać ! Pamiętają o Tobie tylko wtedy, gdy trzeba "ostreczować paletę" ... Zrobisz coś źle albo przyjdzie zwrot - cała odpowiedzialność spada na Ciebie... Nie wazne że próbowałeś dzwonić do kierownika albo pytać się go o coś, czego nie wiedziałeś. Sam podejmuj decyzję, a jak się coś zepsuje - to i tak Twoja wina będzie. Kierownik zawsze czysty :) On w tym czasie spał albo plotkował przez telefon bo przecież ważniejsze jest to, co na obiad niż pomóc Tobie. A jak masz przebudowe to kierownik będzie się czaił za paletami i zerkał aż skonczysz - wtedy wejdzie na hale.. Wcześniej nie bo przecież będziesz go prosić o pomoc i mu przeszkadzac w obijaniu się... Pierwszy raz się spotkałem z takim.. (musiałbym tu użyć nie cenzuralnego słowa) względem pracownika ! O braku przerw nie wspomnę Dziwne, że PiP jeszcze się o tym całym cyrku nie dowiedział i nie zrobił nie spodziewanej kontroli.. Najgorszy przepracowany rok w moim życiu

Tak8Nie1
Radegast
@Venom

100℅ racji!!!!! A spróbuj wolne wziąć nie przewidziane? Praca dla kretynów bez rodziny życia prywatnego kierownicy barany..... Szkoda czasu sił i życia na te dno a i b to nie te czasy panowie szefowie teraz podstawa to dobry socjal warunki pracy i wynagrodzenie.... I dziwie sie że nikt się nie zabrał za to że nie można sobie zrobić pauzy na śniadanie tak jak się to należy pracownikom w całej UE!!!!! Wszystko do czasu....zarabiacie na tych ludziach to ich w końcu uszanujcie!!!! I zmieńcie sobie kadrę kierowniczą.... Radzę szczerze ryba psuje się od głowy...

Tak2Nie2
Karol
@Radegast

Widzę, że relacje na linii pracownik-kierownik nie są najlepsze. Szkoda, ponieważ, aby współpraca przebiegała właściwie, to powinno to wyglądać zupełnie inaczej. Mógłbyś napisać, jak wygląda wynagrodzenie za pracę, która została tu przedstawiona? Zastanawia mnie, czy jest ono adekwatne do ilości obowiązków oraz odpowiedzialności, jaka spada na pracownika.

Radegast
@Karol

Wynagrodzenie to około 2400-2500netto czyli przeciętnie pracuje się na stanowisku operatora ale maszynę samemu trzeba ustawiać i serwisowac

Pracownik AIB
@Radegast

Bajki opowiadasz, sprawdź zmianę bąbla i sylwka, robią wszystko za ciebie i niema najmniejszego problemu z przerwą, wręcz cię na przerwę wyganiaja. Jak się na innych zmianach nie potraficie dogadać z kierownictwem to przykro.

Tak3Nie3
Danuta
@Radegast

Czyli można powiedzieć, że zarobki w "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna kształtują się raczej na średnim, normalnym poziomie. A może oprócz samej podstawy pracownicy tego przedsiębiorstwa mają możliwość uzyskania na przykład jakiejś premii uznaniowej? Zechciałbyś nam jeszcze powiedzieć, czy można tam liczyć na jakieś dodatki do pensji?

Adi
@Pracownik AIB

Pracowałem na wszystkich zmianach na Marsie!!!! Nie ma przerwy ludzkiej na śniadanie!!!!! Nie pracowałem tam misiac ...dwa.... Trochę dłużej.....

Ryszard
@Adi

Przeglądam Wasze wpisy i teraz już zupełnie nie wiem, jak wygląda kwestia tej przerwy. Rzeczywiście nie ma przerwy śniadaniowej? W takim razie, jak pracownicy spożywają posiłki? Czy mógłbyś napisać, jak wyglądało to z Twojej perspektywy? Mam nadzieję, że szczegółowo wyjaśnisz tę kwestię, aby nie było już ku temu żadnych wątpliwości.

@Ryszard

Biegają z kanapką w ręku i ogarniają maszyne i produkcje..... Tak zazwyczaj wygląda przerwa.

Tak3Nie2
dylumistrzbutylu

Pracowałem w firmie ponad rok. Obsługiwałem maszynę do robienia taśm butylowych. Intensywność pracy w zależności od modelu taśmy. Czasami spokojnie, czasami każdą rolkę trzeba pakować do osobnego kartonika i wtedy jest dość ciężko. Na hali nie ma klimatyzacji, podczas upałów ludzie pracują bez koszulek w samych krótkich spodenkach, bo inaczej nie da się wytrzymać. Sporo pyłu i hałasu od maszyny do tworzenia butylu (Marins). Przerwa śniadaniowa nie istnieje, maszyna musi ciągle jechać. Kierownik chodzi po hali i myśli że potrafi wszystko, a tak naprawdę nie zna się na niczym. Dyrektor przejdzie się czasami po hali i patrzy na pracowników z pogardą, nie jest nawet w stanie powiedzieć dzień dobry. Stawka na początek to 2800 brutto + premia, czyli jakieś 2500 zł na rękę. Jeżeli ktoś z AIB powie że zarabia 4 tys to prawdopodobnie pracuję każdą sobotę i niedziele. Zdarza się że pracownicy zostają na 12 lub 16 godzin! Podwyżka w zależności od tego ile umiesz i jak bardzo liżesz tyłek kierownikowi, z urlopami na np. majówkę bardzo ciężko. System rozliczania nadgodzin jest kwartalny. Odpowiedzialność finansowa, jeżeli coś zepsujesz na maszynie to tracisz na wypłacie. Ogólnie nie polecam firmy. Doświadczenie na takiej produkcji nie przyda się tak naprawdę nigdzie. Szukając innej pracy, nikt nie wiedział co to za firma i mówili w prost że dla nich to nie jest doświadczenie na produkcji. Jeżeli chcesz zarobić to o wiele lepiej jest na gliwickiej strefie. W AIB niektórzy pracownicy z stażem ponad 10 lat mają wciąż podstawową stawkę. Nie polecam nikomu.

Tak8Nie
Karol
@dylumistrzbutylu

Dodałeś informację o pracy w nadgodzinach. Były płatne, czy mogłeś odebrać za nie wolny dzień w dogodnym terminie? Pracowałeś w systemie zmianowym i mogłeś uzyskać premię za pracę na akord? W firmie mogło się wiele zmienić odkąd skończyłeś zatrudnienie. Może obecni pracownicy mogliby dodać swoje opinie na ten temat?

kobieta

Praca nie jest zbyt skomplikowana i smialo mogly by wykonywac ja kobiety kwestia organizacji.Pytanie tylko jakie wtyki trzeba miec czy tez atuty by sie tam dostac???????

Tak9Nie

Inna kobieta
@kobieta

Złóż podanie o prace ,przyjęcia są i sama się przekonaj jaka to super praca ,nowi nie wytrzymują długo nawet starzy pracownicy się zwalniają także zapraszamy.

Tak2Nie

Women
@Inna kobieta

Ja bylam osobiscie i otrzymalam informacje ze nie ma przyjec dla kobiet teraz ani w najblizszym czasie a ludzie wszedzie przychodza odchodza tak jest w wiekszosci fabryk nawet na tej samej ulicy

Maliniak

Zakaz wolnego! zakaz urlopu! o chorowaniu zapomnij! Musisz byc ambitny i wykazac sie zaangazowaniem to......nic w zamian!!!Najlepiej milcz klapki na oczy i zapi.....kierownik nawiedzony na maxa straszy zwolnieniami za dzien wolnego nie ma przerwy sniadaniowej bo maszyna musi pracowac a ty razem z nia wiec jesz sobie sniadanie w brudzie na stojaco albo wcale ....odchodza ludzie nie ze wzgledu na kase tylko na podejscie do pracownika .Otworz oczy kierowniku!!wszystko przez ciebie !!

Tak13Nie2
Lg
@Maliniak

zapewne chodzi o pana (usunięte przez administratora) ha ha ha wlasnie przez to jakie ma podejscie do ludzi zakonczylem prace w tej firmie a parca nie jest ciezka ale naprawde dzien wolnego czy tez chorobowe to dla niego jakis dramat traktuje wtedy czlowieka jak pijaczka ktory zachlal i robic mu sie nie chce ...chlopie ty (usunięte przez administratora). Nie chorujesz? Nie masz dzieci rodziny i problemow???to zazdroszcze... Tylko ciekawe czemu ty ciagle masz wolne ? Chcesz dawac moraly to zacznij swiecic przykladem !!! Gdzie indziej nie dal bys rady wszyscy wiedza o tym

Tak11Nie

Mirek

Pracowałem tam kilka miesięcy, nie warto tam siedzieć dłużej, różnica w zarobkach miedzy starymi pracownikami a nowymi jest śmiesznie niska nie ma po co się starać.

Tak5Nie

Hanna

@Zenek, czy oprócz stałego wynagrodzenia można liczyć na dodatkowe profity? Czy firma "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna oferuje swoim pracownikom na przykład dofinansowanie na dojazdy do pracy czy kartę sportową? Czy istnieje pakiet socjalny?

Grześ
@Hanna

Wczasy pod grusza, paczka na dzień dziecka i premia i paczka swiateczns

@Grześ

A to wszystko i tak ze składki na świadczenia socjalne, która biorą z wypłaty. Łaski nie robią

Grzegorz

Firma zamiast dbać o pracowników produkcji których coraz bardziej jej brakuje, oszukuje ich na premii. Wstyd.

Tak2Nie

Hanna
@Grzegorz

A może firma "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna w inny sposób dba o swoich pracowników na przykład poprzez udzielanie pozapłacowych benefitów? Wśród pracodawców popularne są dofinansowania do kart sportowych, prywatnej opieki medycznej lub pakietu socjalnego. Jak ta kwestia wygląda w tej firmie?

Grzegorz
@Hanna

Nic z tych rzeczy poza wczasami pod gruszą, a miało być wyrównanie premii uśrednionej na początku roku 2018, tym samym pracownicy produkcji poświęcając swój wolny czas najbardziej przyczynili się do wzrostu sprzedaży i gó....z tego mają.

Tak1Nie

Zostaw merytoryczną opinię o "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna - Knurów

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

"AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna
2/5 Na podstawie 37 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Przemysłowa 22