Opinie o "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna w Knurów

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna w Knurów

Zniesmaczony

Oj co tu się dzieje od pewnego momentu to są jakieś jaja. Firma jest podzielona na dwa osobne segmenty. Jest segment A (dział, gdzie wszyscy mają wyższe premie i stawki) oraz segment B ( dział w którym nie wiadomo co trzeba zrobić, aby tę stawkę dostać). Szkoda, że ta firma nie działa jako kolektyw, a wiadomo że wszędzie znajdzie się coś złego, lub ktoś. Na pracę nie można narzekać bo nie jest zła, ale traktowanie poszczególnych osób jest po prostu śmieszne. Moim subiektywnym zdaniem podchodzi to pod lekką dyskryminację, aby pracownicy pracujący X lat w firmie zarabiali 1zł brutto/h wiecej, niż świeżo upieczony pracownik . Kazali starać się i aspirować, aby zyskać awans - 90% osób pokazało że potrafi od samego początku, a gdy przychodzi co to czego to jest zbywanie tematu. Zero profesjonalnego podejścia, które mogłoby zaowocować lepszą współpracą i relacją na linii człowiek - człowiek. Panowie kierownicy więcej empatii do pracowników i szacunku bo bez tego daleko ta firma nie zajedzie.

@Zniesmaczony

co do tych awansów to tak ogólnie jest na jakie stanowiska sobie przeskoczyć? opowiesz o strukturze i ewentualnie potencjalnych miejscach pracy? występują tu nabory wewnętrzne? trzeba czekać aż miejsce się zwolni?

Zastanawiam się czy sytuacja na magazynie mogła się poprawić odkąd opinie się urwały. wcześniej raczej sugerowaliście tutaj rotacje, ja bym na coś stabilnego raczej liczył. Możecie więc opowiedzieć jak teraz sytuacja wygląda? zwłaszcza pod względem zarobków?

kawulski Nowy wpis

Ja poszedłem do Wioli obok. Zarobki większe i atmosfera też spoko.nie trzeba się użerać z kierownikami jak w aib :)

Zniesmaczony Nowy wpis

Wiktoria Nowy wpis
@Zniesmaczony

Szczery ex pracownik

AIB poszukuje specialiste ds logistyki,Zastanawiam się po co to robi, przecież wiadomo że Pan prezes planuje, kupuje i negocjuje najlepiej. Przyszłemu specjaliście życzę dużo cierpliwości i mocnej psychiki bo prezes zajedzie go prędzej czy później.

@Szczery ex pracownik

Nie wiem na ile to stwierdzenie w opinii było uzasadnione ale faktycznie jestem ciekawa historii tego speca. Do dziś na tym stanowisku pracuje ta sama osoba, którą zwerbowali czy była po drodze jeszcze rotacja? Opowie ktoś o atmosferze na dziale? Jaka liczba osób sie teraz na nim zatrudnia?

chruby klyszcz
@Wiktoria

Na magazynie jest nowy rekord stażu pracy ;) Może ktoś się wypowie jak długo nowy magazynier popracował? Coś, ktoś o atmosferze może się wypowie?

@chruby klyszcz

Nowy rekord? Czyli ile tak w sumie na dany okres wynosi? I czy to oznacza, że to perspektywa na dobre warunki? Twój obszar pracy to jaki tutaj tak właściwie jest i co możesz o nim powiedzieć? Jak się pracuje?

chruby klyszcz
@Wiktoria

około 2 godziny. Okoliczności tego "jubileuszu" też były zacne. Perspektywy zdążył poznać ;) Sama oceń, czy to dobre perspektywy czy nie ;) Aż dziwne, że nie ma naboru na stanowisko ogrodnika. Ogrodnik też opuścił firmę w ciekawych okolicznościach ;) Tego nie opiszę, bo komentarz i tak usuną.

@chruby klyszcz

jak sprzęt obecnie jest na magazynie i jak wygląda otoczenie pracy? To z tych powodów? co z przestrzeganiem bhp obecnie, kto tu jest za nie odpowiedzialny tak wgl?

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Leszno
Bożena

Ktoś tutaj na forum wspomnial o alkomacie, to serio w firmie jest problem z alkoholem czy jest to jednorazowy przypadek?

@Bożena

Nie ma żadnego problemu z alkoholem ani jednorazowych przypadków. Szczególnie na nocnej zmianie.

Justyna
@Mandaryno

Wyczuwam sarkazm :D To nocna zmiana tak szaleje? No nieźle...

Barbara
@Mandaryno

To jak tam na tej nocnej zmianie jest? Jak atmosfera? W jakich godzinach w ogóle?

@Barbara

Atmosfera jest wyborna, zleceń dużo, szkolenia na hali - prezes osobiście przeprowadzał ;) Jest pewnie jakiś promil pracowników, którym się nie podoba, ale oni po prostu odchodzą. Nabory na biurowych, to po prostu dynamiczny rozwój ;)

Jolanta
@Mandaryno

A jak te szkolenia wyglądają?

@Jolanta

Zazwyczaj szkolenia odbywały się na hali. Szef chodził po hali z kierownikiem produkcji, żywo gestykulując, natomiast kierownik produkcji zazwyczaj chodził ze spuszczoną głową. Kolejna część szkolenia odbywała się przed halą, z udziałem kierownika produkcji. Opłaty za szkolenia czasami były pobierane bezpośrednio z premii ;)

@Mandaryno

A właśnie ciekawa byłam czy płatne. Ok przebieg opisany, dość dziwnie, ale jednak. A efekt?

@Wiktoria

Droga (usunięte przez administratora), a jakiego efektu byś się spodziewała? ;) W firmie zostało jeszcze kilku pracowników z odpowiednio długim stażem, by znać te efekty ;) Oni wiedzą na jakie tematy nie rozmawiać, więc nie należy pytać na przykład dlaczego poprzednia pani z HR została zwolniona, dlaczego kierownika magazynu już z nami nie ma, dlaczego cały dział IT się zwolnił, jakie osoby zwolniły się z działu badań i co teraz robią. Ja już w drodze do holandii, pozdrawiam serdecznie.

@Wiktoria

Firma zmieniła nazwę, dlatego nikt z tu nie odpisuje. Jak chcesz się coś dowiedzieć to napisz na profilu AIB Sp. z o.o. Knurów tam ktoś z działu kadr odpowiada.

@Kasia

Aaa super, dzięki. ;) A zmiana nazwy to z jakiej przyczyny?

Cypis
@Wiktoria

Optymalizacja podatkowa. Firma, a w zasadzie grupa spółek jest już pewnie liderem branży w ilości spółek o podobnej nazwie. Niestety ma to swoje minusy,(usunięte przez administratora) Optymalizacja kosztów jest niewątpliwie mocną stroną spółki.(usunięte przez administratora)

Dominika
@Cypis

Piętrowy sarkazm jest ok, pod warunkiem że się czyta dla rozrywki. Kiedy ktoś czyta, żeby podjąć decyzję o składaniu papierów, to tylko męczy i irytuje. I pokazuje, że Polak Polakowi wilkiem. No. A ja szukam informacji, czy oferta pracy dla konstruktora jest wciąż aktualna. I proszę nie odsyłać mnie do HR, ani dogryzać.

Cypis
@Dominika

To nie był sarkazm... serdecznie zapraszam do składania papierów :) Tylko proszę o szczerą opinię po zatrudnieniu i przepracowanych 3 miesiącach. Ja bym się za to chętnie dowiedział, czy firma wykupiła pakiet ocieplania wizerunku na goworku w swojej agencji marketingowej :) Pozwólmy im zarobić na chleb w tych ciężkich czasach.

Jolanta
@Cypis

Ciekawi mnie co takiego zrobiła firma, że masz takie zdanie? :P Źle cie potraktowali jako pracownika? Nie wypłacili wynagrodzenia?

@Mandaryno

Tam jeszcze testy na inne urzywki się by przydały

Wesoły Marian
@Jolanta

Poczytaj inne komentarze. Jak ktoś znowu napisze szczegóły, to będzie szukanie kto to był. Po drugie, nikt nie ma ochoty chodzić na rozmówki dyscyplinujące. Ty już Cypis nie pisz lepiej.

@Gość

Ta sugestia to serio uzasadniona jest? Bo jeśli tak to czemu nikt nie zainsynuuje tego u góry?

@Wiktoria

z tym to jest jak z komentażami tutaj. Negatywne są usuwane i to zgłaszający później ma problemy. Szukajcie naiwnych gdzie indziej.

Jurny
@Bożena

W firmie owszem jest alkomat. Natomiast z alkoholem nie ma żadnego problemu, co potrzebujesz to ci poleją ;ł

Dzień dobry. Przygody życiowe wymusiły zmianę miejsca pracy, dlatego sprawdzam opinie pracowników. Wydaje mi się, że odszukam informacje jak się pracuje w firmach z Knurowa. Pomóżcie mi i opiszcie jak pracuje się w firmie AiB? Czy warunki pracy są dobre? Czy jest kantyna z tanimi obiadami? A może firma załatwia posiłki z dofinansowaniem pracodawcy? Nie mam dzieci więc nie gotuje w domu. Pozdrawiam Marcin

Gregor
@Marcin

Posiłki są super , czuwa nad nimi mistrz kuchni Maciej ;) Pozdrawiam .

...

strych pracownikow nie zwolnia bo nowi nic nie potrafia i kto bedzie pracowal?? fakt faktem, alkomat w firmie bardzo by sie przydal.

Inspektor

Witam, bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości, związanych z nadużywaniem alkoholu lub innych odstępstwach od regulaminu pracy pod numerem - tel. (32) 60 41 208 fax. (32) 60 41 250 e-mail: kancelaria@katowice.pip.gov.pl Oczywiście nie ujawnimy Państwa danych osobowych.

Tak

Jarus
@Inspektor

Jasne, już wam wierzę, już lecę aby wam głosić dobra nowinę. A co w zamian? uścisk? czy nowy pseudonim "kabel"???

Wojtek

Jak długo trzeba czekać na odzew firmy ?

unwald
@Wojtek

jak prezes wstanie z łoża ostatnio na 9 ledwo wstaje a porsze szybkie jak diabli

Dzonatan

(usunięte przez administratora) bo leasingi za Porsze trzeba spłacić

księgowa
@Dzonatan

Dokładnie same sie nie spłacą , podobno 15 tys rata na 10 lat. Hahaha

bayern dortmund 2-2 77:32 daj spokój z tym zakładem rzemieślniczym. Płacą jak u kowala i bednarza :P

RoboMan

Moim zdaniem firma nie jest zła, choć niektóre rzeczy możnaby w jej działaniu poprawić. Cóż nie ma firm idealnych, gdzie wszyscy żyją ze sobą w pełnej harmonii. To fikcja. Niemniej tu pracodawca uważam jest OK i robota stabilna, co w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie

peter

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma...Kilku moich znajomych straciło pracę, jeden dostał wypowiedzenie listem poleconym wiec ja nie narzekam tylko mam nadzieje ze bede miał prace

Super firma, teraz jak jest kryzys to premie zabiera się nawet najmniej zarabiającym pracownikom produkcji, ale jak były wypracowywane ogromne zyski to dzieliła się nimi tylko góra. Ci którzy najwięcej pracowali poświęcali weekend nie dostali nic, po prostu rewelacja

...
@Tomek

wiadomo, w weekendy sie przychodzi za darmo i to najlepiej na 16h, bo przeciez co bedziesz w sobote czy w niedziele w domu robil,

Tak to ja Legia :P

W AIB jest fajnie, ale nie przekroczycie 3K/mc Jestem obecnie w Amoznie. Zapraszam KTW3 Obiecuję lepiej :P

hans
@Tak to ja Legia :P

ile mozesz zaproponowac na ''dzien dobry'' i jakie stanowisko?

@Tak to ja Legia :P a mówisz o brutto czy netto?

Obcisły Marian i pracownicy

Dziękujemy firmie AiB, w szczególności Panu Maciejowi Ślęczka za możliwość darmowego korzystania z drogi na Ul. Przemysłowej.

Bratki

Witam, firma jak firma nikt nie mówił że będzie lekko jestem byłym pracownikiem firmy pracowałem na produkcji ogólnie sprawa wygląda następująco pracownicy nie mają narzędzi do pracy odpowiednich takich jak śrubokręt czy zestaw kluczy płaskich ( brak utrzymania ruchu na nocnej zmianie) myślę że kierownictwo i zarząd firmy jest totalnie do Bani Kierownik Zmianowy który powinien wiedzieć wszystko na temat produkcji nie wie kompletnie nic strach go na maszynie postawić żeby sobie krzywdy nie zrobił co drugiego Kier.... Bolą plecy od siedzenia i drukowania kartek młodzi pracownicy są wykorzystywani do ich pracy gdy oni stoją z boku rozmawiają i się śmieją. Ogólnie w firmie jest wielki (usunięte przez administratora) i nieporządek. Myślę żeby firma normalnie funkcjonowała potrzeba zmienić na samym przodzie kadrę zarządzających ludzi od kier.Zm w zwyż. Porządek na hali jest ciężko utrzymać(usunięte przez administratora) Myślę że tyle starczy ogólnie odradzam firmę.

Mariusz

Super firma, wszędzie podwyżki a w aib nowi pracownicy zarabiają więcej od starych doświadczonych i coraz więcej osób mówi o zmianie pracodawcy.

Ryszard
@Mariusz

Doświadczenie i kompetencje powinny być doceniane szczególnie finansowo. Czy jest możliwość wyjść z inicjatywą i zawnioskować o podwyżkę. Firma wspiera takie działania?

Not

Witam właśnie chce iść do firmy jako elektryk na utrzymanie ruchu może się ktoś wypowiedzieć co i ja

Danuta
@Not

To naprawdę świetnie, że chciałbyś podjąć pracę w "AiB" Ślączka. Słyszałam, że chcą zatrudnić: Pracownika Produkcyjnego, Głównego Księgowego / Główną Księgową oraz Specjalistę Biura obsługi klienta. Jednak muszę powiedzieć, iż nigdzie nie widziałam, aby firma ta poszukiwała aktualnie kogoś na stanowisko elektryka - ale może nie przejrzałam dokładnie wszystkich ofert. Powiedz mi w międzyczasie, co jest dla Ciebie najważniejszym czynnikiem przy wyborze pracodawcy? Zarobki, atmosfera, czy może poczucie stabilności?

Majster
@Not

Powiem ci tak jak masz pracę i nie masz w niej bardzo źle to lepiej zostań gdzie jesteś albo szukaj czego innego

Jasiu
@Not

Praca elektryka sprowadza sie do wymiany świetlówek oraz przepalonych grzalek. Poza tym bedziesz miał okazje wykazać się przy malowaniu, sprzątaniu itp. A to wszystko używając "drogich" narzędzi z marketu marki toptool i podobnych

Venom

Ogólnie Firmę można określić jednym słowem: Żenada Jako nowo przyjęty może przez pierwsze 2 tygodnie masz bezstresową pracę bo pracujesz z kimś i się uczysz, pomaga Ci i wszystko tłumaczy. No i chyba na tych dwóch pierwszych tygodniach Twoje oczekiwanie na pomoc od innych się kończy. Kierownicy - poniżej krytyki. Lenie i nieroby. Na nockach specjalnie nie odbierają telefonów żebyś im (usunięte przez administratora) nie zawracał a jak czegoś potrzebujesz to wkurzeni że wogóle ośmieliłeś się o coś zapytać ! Pamiętają o Tobie tylko wtedy, gdy trzeba "ostreczować paletę" ... Zrobisz coś źle albo przyjdzie zwrot - cała odpowiedzialność spada na Ciebie... Nie wazne że próbowałeś dzwonić do kierownika albo pytać się go o coś, czego nie wiedziałeś. Sam podejmuj decyzję, a jak się coś zepsuje - to i tak Twoja wina będzie. Kierownik zawsze czysty :) On w tym czasie spał albo plotkował przez telefon bo przecież ważniejsze jest to, co na obiad niż pomóc Tobie. A jak masz przebudowe to kierownik będzie się czaił za paletami i zerkał aż skonczysz - wtedy wejdzie na hale.. Wcześniej nie bo przecież będziesz go prosić o pomoc i mu przeszkadzac w obijaniu się... Pierwszy raz się spotkałem z takim.. (musiałbym tu użyć nie cenzuralnego słowa) względem pracownika ! O braku przerw nie wspomnę Dziwne, że PiP jeszcze się o tym całym cyrku nie dowiedział i nie zrobił nie spodziewanej kontroli.. Najgorszy przepracowany rok w moim życiu

Radegast
@Venom

100℅ racji!!!!! A spróbuj wolne wziąć nie przewidziane? Praca dla kretynów bez rodziny życia prywatnego kierownicy barany..... Szkoda czasu sił i życia na te dno a i b to nie te czasy panowie szefowie teraz podstawa to dobry socjal warunki pracy i wynagrodzenie.... I dziwie sie że nikt się nie zabrał za to że nie można sobie zrobić pauzy na śniadanie tak jak się to należy pracownikom w całej UE!!!!! Wszystko do czasu....zarabiacie na tych ludziach to ich w końcu uszanujcie!!!! I zmieńcie sobie kadrę kierowniczą.... Radzę szczerze ryba psuje się od głowy...

Karol
@Radegast

Widzę, że relacje na linii pracownik-kierownik nie są najlepsze. Szkoda, ponieważ, aby współpraca przebiegała właściwie, to powinno to wyglądać zupełnie inaczej. Mógłbyś napisać, jak wygląda wynagrodzenie za pracę, która została tu przedstawiona? Zastanawia mnie, czy jest ono adekwatne do ilości obowiązków oraz odpowiedzialności, jaka spada na pracownika.

Radegast
@Karol

Wynagrodzenie to około 2400-2500netto czyli przeciętnie pracuje się na stanowisku operatora ale maszynę samemu trzeba ustawiać i serwisowac

Pracownik AIB
@Radegast

Bajki opowiadasz, sprawdź zmianę bąbla i sylwka, robią wszystko za ciebie i niema najmniejszego problemu z przerwą, wręcz cię na przerwę wyganiaja. Jak się na innych zmianach nie potraficie dogadać z kierownictwem to przykro.

Danuta
@Radegast

Czyli można powiedzieć, że zarobki w "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna kształtują się raczej na średnim, normalnym poziomie. A może oprócz samej podstawy pracownicy tego przedsiębiorstwa mają możliwość uzyskania na przykład jakiejś premii uznaniowej? Zechciałbyś nam jeszcze powiedzieć, czy można tam liczyć na jakieś dodatki do pensji?

Adi
@Pracownik AIB

Pracowałem na wszystkich zmianach na Marsie!!!! Nie ma przerwy ludzkiej na śniadanie!!!!! Nie pracowałem tam misiac ...dwa.... Trochę dłużej.....

Ryszard
@Adi

Przeglądam Wasze wpisy i teraz już zupełnie nie wiem, jak wygląda kwestia tej przerwy. Rzeczywiście nie ma przerwy śniadaniowej? W takim razie, jak pracownicy spożywają posiłki? Czy mógłbyś napisać, jak wyglądało to z Twojej perspektywy? Mam nadzieję, że szczegółowo wyjaśnisz tę kwestię, aby nie było już ku temu żadnych wątpliwości.

Jasiu
@Ryszard

Biegają z kanapką w ręku i ogarniają maszyne i produkcje..... Tak zazwyczaj wygląda przerwa.

Zostaw merytoryczną opinię o "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna - Knurów

• Jak się pracuje w "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna?

Zobacz opinie na temat firmy "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w "AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna?

"AiB" Ślączka , Szpura , Dytko Sp.Jawna