Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

sg0xxxx

Pracownicy dostają miejsce parkingowe, kontraktorzy nie. Parking pod bumą jest mały, koło 8:30 zazwyczaj jest już 0 miejsc, sabre ma umowy z jeszcze bodaj trzema, ale są dość daleko. Parkowanie poza parkingiem w tym rejonie jest niewykonalne.

krawężnik

To problem na krawężniku zaparkować?

geg

Powiedzcie mi jeszcze jak jest z miejscami parkingowymi w sabre? Pracownicy mają, a kontraktorzy nie? Jest jakis płatny parking obok? Ile kosztuje?

4pietro
@geg

weź sobie od managera albo dyrektora i nie zwracaj uwagi na HR. Są tam 4 dziewczęta, jedna mądrzejsza od drugiej, które nie są wcale pomocne dla biznesu, więc nie warto w ogóle czasu marnować na dyskusje z nimi.

nie polecam

Dostaliście referencje od firmy (nie mówię o propozycji managera do wystawienia referencji na Linkedin)? Oficjalne stanowisko HR: Firma Sabre nie wystawia referencji! Nie ma znaczenia czy byłeś championem, miałeś maksymalne oceny z DPM. Po prostu firma Sabre ma Cię po 5 latach głęboko w d****.

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
logo firmy Konsultant SAP, SAP S/4HANA - obszar magazyn (MM)
DahliaMatic Sp. z o.o.
buba

Nie chcę hejtować ale pomyśl dlaczego Sabre teraz z outsourcingu korzysta ... i z tego co wiem to nie jednego. Po prostu ławiej będzie im się pozbyć kontraktora niż się użerać z aferami dot. zwolnień, odprawami itp. Całe ryzyko zasobów jest na firmie outsourcingowej a nie na nich. A co do JLabs to fajna oferta i mam pozytywne zdanie o nich :)

@buba

Ale to nic nowego. Kontraktorzy w Sabre byli od dawna i również łatwością zwolnienia to tłumaczono. Potem kontraktor pracował 3 lata z rzędu i następował problem gdy był najdłużej pracującym deweloperem w projekcie czyli teoretycznie nie był osobą do zwolnienia w pierwszej kolejności. W praktyce stawał się pracownikiem Sabre jak go firma "wykupiła". Reasumując firma kombinuje jak koń pod górę i przepłaca niektórych zamiast stworzyć bardzo dobre warunki dla wszystkich. Ale czego oczekiwać od polskiego zarządu?

test

No faktycznie, zero ofert i wymagane połączenie z facebookiem...

geg

Witam, dzisiaj dostałem od jlabs ofertę na senior java developera do sabre. Widełki to 10 - 16,5k przy umowie B2B. Co o tym sądzicie. Nie ukrywam że kwota w środku tych widełek a więc około 13k by mnie satysfakcjonowała.

majdo
@geg

W sumie nie wiem czy przy B2B to dużo biorąc pod uwagę, że pewnie urlop bezpłatny, opieka medyczna i ubezpieczenia płatne z własnej kieszeni itp. Musiałbyś usiąść spokojnie i policzyć odlcizając ZUS, US, 26 dni urlopu i jakieś tam inne benefity.

@majdo

No właśnie czy kontraktor traci w Sabre wszelkie benefity typu opieka medyczna? Czy urlop na 100% jest bezpłatny przy takiej umowie czy można się jakoś dogadać? Bardzo mi zależy na opinii kogoś kto tak pracuje żeby powiedział jak to jest w praktyce.

papa smerf
@geg

Kontraktor to: - pracownik (na umowę) zewnętrznej firmy - osoba pracująca na zasadach b2b Żadna z powyższych osób nie korzysta z benefitów Sabre (choć nie wiem co u Ciebie jest benefitem bo Sabre oferuje przeciętne warunki). Ta pierwsza korzysta z benefitów swojej macierzystej firmy. Kontraktor nie ma miejsca parkingowego. O urlopach nic nie wiem ale koledzy kontraktorzy niechętnie na takowe chodzili więc...

@majdo

Przez pierwsze 2 lata 16,6k netto to ok 13,2k do ręki (po podatkach i zusie). Urlop to ok 10% stawki więc ekwiwalent to okolice 12k do łapy co miesiąc (po 2 latach około 11,5k). Wybór należy do Ciebie. Jak ktoś ma coś do odliczania to korzyści tylko wzrastają. Teraz sobie pomyślcie że taki j-labs nie robi tego za darmo i macie przykład że Sabre woli wywalić taką kasę zamiast dać sensowne podwyżki obecnym pracownikom. Po prostu great place to work! Jedyne czego mi szkoda to luxmedu ale na stronie masz cennik i możesz sobie sensowny pakiet sam dobrać (2 lata temu jak się interesowałem to coś sensownego mieli po 250zł) pytanie co lepsze bulić co miesiąc 250 czy tylko jak potrzebujesz.

@wujek sam

Dzięki za konkretne odpowiedzi. JLabs się chwali na stronie że ich pracownicy mają luxmed, więc sądzę że tych z B2B to też dotyczy. Szkoda tego miejsca parkingowego:) Urlop to pewnie kwestia negocjacji i jak się uda to wpiszesz w kontrakcie że w ciągu roku Ci pewna ilość dni wolnych przysługuje.

brzydkiWij

mało javowych ofert, ruszy tam cos cz nie ?

QA

Czy ktoś orientuje się, jakie są różnice w zarobkach QA, Dev, BA ??

sabrowiec

Obecnie jest około 80 openingów.

exsabrowiec

Nie wiem jakie dokładnie widełki były/są w Sabre. Ale na pozycji seniora dokładnie 2 lata temu 105tys brutto rocznie było w samym środku widełek a to podobno kiepskie miejsce jeśli chcesz się ubiegać o podwyżki. No cóż przyjąłem smutną wiadomość i znalazłem pracę za 150k :) Rotacja w Sabre to mało powiedziane. Z moich najbliższych kontaktów (kilkanaście osób) NIKT już nie pracuje (zwolniono tylko jedną osobę).

sabrowiec

Czyli widełki nie zmieniły się od 2008 roku ani złotówkę i dokładnie takie same były w 2014, co widziałem także w ofercie jakiejś firmy kontraktorskiej (8-12 senior, do 14,5 lead).

arek

dlaczego cenzurujecie komentarze i usuwacie komentarze oburzonych tą cenzurą?

sg0xxxxxx

To już nawet wywalają komentarze o cenzurze na gowork...

wujek sam

Co jeszcze raz będą wchodzić na giełdę? :)

sky

a orientujecie sie moze ile taka firma posredniczaca zabiera dla siebie? Jestem kontraktorem, mam umowe o prace z firmą posredniczącą, dają mi 7500 brutto. W takim razie ile Sabre placi do moej firmy?

korin
@sky

Czyli pracujesz w jakims outsourcingu i Twoim klientem jest Sabre ? Na jakim stanowisku jesteśw sabre ?

krono
@sky

Dobre pytanie, chętnie bym się dowiedział bo niedługo przechodzę z kontraktorstwa na employe i chcialbym wiedziec ile wiecej powiedziec

sg02*****
@krono

Widełki w 2008 roku: contributor max 8500 brutto senior ok 7500 - 12000 brutto lead (2012 rok) max 177000 rocznie Wartości maksymalne nie są osiągalne (łatwiej awansować niż udowodnić proficiency pracownika) Jeżeli ktoś teraz pracuje za 7,5k to proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania...

in
@sg02*****

To zależy od tego na jakim stanowisku ... w developerce to rzeczywiście słabo bo w sumie Contributor Tester może wyciągnąć 5600 netto w innej firmie outsourcingowej a to jest ok. 8 brutto ... btw co to za firma ? Itekna ?

Dinozaur

Panowie. 10-letnie technologie to żaden ubytek. Nawet zaleta, ponieważ kiedyś trzeba było myśleć. Trzeba było rozróżniać listę od zbioru i wiedzieć co to jest złożoność obliczeniowa. Dzisiaj po trzech tutorialach i postach ze stack overflow student czuje się ekspertem z przerzucania pakietów z miejsca A do B. Wiek technologii nie ubliża. Można się świetnie realizować w starych technologiach.

Dariusz_S

Problem w tym że obecnie mam w miare pewną posadę, za relatywnie podobne pieniądze, niestety słabo perspektywiczną. Jedynym argumentem za Sabre staje się więc możliwość rozwoju oraz ewentualnie nabycie doświadczenia w jakiejś nowej technologii w przyszłości. Dlatego zastanawiam się czy warto..

Vilgefortz
@Dariusz_S

Sabre też jest mało perspektywiczne, a technologie w wielu projektach 10-letnie.

Korin

Przenieść się do innego teamu mozna, ale trzeba przejsc rekrutacje (prostsza, ale zawsze) Ja bym brał, rok czasu pracy to sporo, szczególnie w kontekście Sabre, które może zwolnić człowieka po tygodniu, praktycznie kiedykolwiek. A po roku sam zobaczysz, co i jak.

Dariusz_S

A ja mam pytanie do pracownikow Sabre, poniewaz otrzymalem propozycje umowy na rok czasu, potem niby mozna sie przeniesc do innego teamu ale praca na tym stanowisku wygasa. Jak to w praktyce wyglada i czy po roku aby nie zostane z kwitkiem?

maniek
@Dariusz_S

Tylko i wyłącznie za dobrą kasę! Chyba, że lubisz niepewność i dużą rotacje w zespole. Negocjuj dobre zarobki bo i tak nikt Ci nie uwierzy, że przyszedłeś do Sabre bo to dobra firma :P Raczej nie powinno by problemu z kontynuacją projektu o ile nie masz wygórowanych wymagań.

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.