Opinie o Pepco Poland Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Pepco Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pepco Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pepco Poland Sp. z o.o. w Poznań

Kitka

Praca sama w sobie okej nie ma na co narzekać. Podejście do pracownika ? Tragedia moim zdaniem.

Lider

To jest jakaś porażka. Palety przecena i gazetka. Śmiech na sali. Oni chyba myślą że my jakieś roboty jesteśmy. Podwyżki będą . Do najniższej krajowej. Lider zarabia tak mało że nikt nie chce awansować bo za te pieniądze tyle obowiazkow że tragedia.

Kasjerka

Czy są już jakieś informacje na temat podwyżek?

Mh8

Mi od stycznia redukcja do 4.5 etatu i 10h dla klienta w tygodniu i 8h w soboty. Bardzo współczuję tej firmie takich menadżerów jak "siłę" tej firmy obcinają jak mogą a rejonowych NIE bo Pani M. Ich potrzebuje. Przepraszam ale jak nie będę miał kto otworzyć sklepu to rozumiem że rejonowe będą zaopatrzone w klucze.

Elka
@Mh8

Sklep krócej otwarty to automatycznie mniejsze utargi, gdzie tu sens ? Więcej rejonowych niż pracowników. Skończymy jak Tesco bo mamy takich samych super managerów. Szybko wykończyli tą firmę. A jak kierownik pójdzie na urlop to lider będzie 14 dni po 10h w pracy ?

Pracownik16
@Mh8

Przecież chodzi o to żeby już premii nie było, bo to też dla nich "oszczędność". Krócej sklep mniejszy utarg, mniej osób do pracy, wolniej wyłożony towar, mniej sprzedaży.... Przecież jak będzie osoba funkcyjna sama z 4 paletami to nie ma szans aby to rozłożyć(chyba że bez przerwy ogień ) i jeszcze inne zadania w między czasie, przerwa kasjera za którego przecież trzeba stanąć na kasę bo się nie rozdwoi, obsługa klienta na sklepie, kosmetyka.... Brawo dla nich !!!! Czas szukać nowej pracy....

Lola
@Mh8

Patrząc na to z każdej strony: 1.koszt przyjmowanego towaru w tygodniu jest często wyższy niż obrót tygodniowy sklepu. 2. Czynsz za wynajem i tak trzeba zapłacić więc krótsze godziny otwarcia zysków nie zwiększa 3. Kto ma uczyć te nowe osoby na UZ jak funkcyjny z potem na (usunięte przez administratora) robi palety 4. Tak samo jest w Dealz 2,75 etatu reszta zlecenia 5. Oba sklepy sa juz często obok siebie zaraz zrobią 1 kierownika na te dwa sklepy i będziemy dzielić się kasjerami lub funkcyjnimi. 6. Ta firma to równia pochyła 7. Obroty w delaz też są na podobnym poziomie (przyjaciółka jest tam jeszcze kierownikiem) 8. Pytanie co powstanie po upadku pepco 9. Rotacja uzetek jest ogromna. 10. Kierownicy rejonu wycierają nami podłogę a my jeszcze niestety wchodzimy im w (usunięte przez administratora) To już koniec pepco..

Nicky
@Mh8

Ciesz się z 8 w sobotę, u mnie wydłużyli do 12 dla klienta.

Blondi

My na 4.5 mamy dla klienta 11 to nie narzekaj

Smieszek
@Elka

Juz dzis zostalam poinformowana ze mimo ze zostalam zdegradowana I mam pomnienjszony etat do 0.75 to jak lider lub kierownik bedzie na urlopie lub l4 to Bede mialabyc liderem dochodzacym, tylko ciekawe jak to platne bedzie ????????????

Bomba
@Smieszek

Tyle dni ile na lidera bedziesz miala tyle bedziesz miala platna ich stawke reszte normalna kasjera.

Ula
@Smieszek

A dlaczego skoro już Cię zdegradowali to również tobie obcięli etat Anię pracownikowi niższego szczebla ? Umowa Ci się kończy ? Bo. Od rozumiem czemu obcina się liderowi a nie kasjerowi.

Iza
@Smieszek

I ty się na to zgodziłaś ? Jak mnie zdegradują to mowy nie ma żebym ich zastępowała na urlopie, odrazu pójdę chorować i jeszcze mi odprawę wypłaca. Bujać to my a nie nas

Nigdy więcej nie bede aplikować na stanowisko kasjer-sprzedawca w sklepie Pepco, bo dziś dostałam odpowiedź od nich że nie jestem odpowiednim kandutatem na to stanowisko, tel ani rozmowy ani pytań nie było. Nigdy wi3cej swojej aplikacji tam nie wyśle.

Nie było.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu eksportu z językiem niemieckim
Bydgoszcz
AA Euro Recruitment Poland Sp. z o.o.
Była

A ja mimo jadu jaki jest dzień w dzień wylewany chcę wam wszystkim życzyć wszystkiego najlepszego , spokoju i wiary . Każdy z nas na to zasługuje zaczynając od kasjerów kończąc na rejonowych . Życzę abyście miały możliwość pracować z tak zgranymi i pomocnymi osobami z jakimi ja miałam możliwość . To moje pierwsze święta bez Pepco . Trzymam kciuki ????

Bomba

Znając życie podwyżki to będą do najniższej krajowej ważne że górze kasa sie zgadza. Kochana kadro siedząca na grządce u góry przyjdźcie chociaż na tydzień pracy do sklepu na bieżąco z dostawami przeróbkami przecenami a najlepiej to przyjdzie na dzien pracy kiedy będziecie tylko we dwie w sklepie i rozladujcie 4moze 5 palet i ogarnijcie gazetki hot spoty bo przecież towar gazetkowy lubi przyjść w dniu jej wejścia. Poprostu zaczynacie zarzynać swoich lojalnych długoletnich pracowników. Wstyd poprostu jak dla mnie to każdy z was u gory powinien przejść przez każde stanowisko w sklepie żeby miał pojęcie co wy wymyślacie i jak wyglądają realia wywiązania sie z tego wszystkiego. Budżety takie zeby premii nie trzeba było płacić bo nie wiem kto jest w stanie je wyrobic... Szczerze dowiedzenie się, że pracownicy sezonowi maja dostać taką samą premie jak my pracownicy wieloletni to szok i niedowierzanie bo ważne ze sezonowy dobrze firmę zapamięta. A dokładając do funduszu ze świadczeń to łaski nie robicie, że nasze pieniądze nam wyplacacie.. zrobcie cos w koncu w kierunku pracownikow aby to im polepszyć warunki pracy a nie tylko dbanie o wlasny (usunięte przez administratora) Bo pilnowanie standardow firmowych wymaga czasu a nie zazynania sie i wypalania pracownika.

@Bomba

Z całym szacunkiem ,ale nas pracowników sezonowych oszukują.Sciema pod tytułem, że za rok to ja przystroję świątecznie sklep.Po czym za plecami mail, że nie przedłuża mi umowy,a do mnie że przeważyło,bo jestem płaczliwa itd.proszę jak nie być wykończonym kiedy wymaga się wykonania miliona zadań w pół godziny, wszystko na czas , wszystko w biegu....Jedna przerwa na 11,5 h bo tłumaczenie, że nie ma czasu na drugą przerwa 15 minut....a najgorsze ta atmosfera w pracy,Ty się starasz żeby było miło a reszta wyścig (usunięte przez administratora), podkładanie (usunięte przez administratora),żeby nowa upadła.....w jakich czasach przyszło mi się żyć.... pozdrawiam wszystkich szczerych i uczciwych .....z daleka od zakłamanych, fałszywych i toksycznych ludzi.... Wesołych świąt.

Zebra

Wiadomo już w końcu ile będziemy zarabiać od stycznia? Kasjer i lider?

Wolna

Hmmm.... tylko Ty jesteście POWODEM tych zmian. Rejonowi/e powinni szanować swoich pracowników a nie ciągle krytykować. Bo to my chcemy i pracujmy zgodnie ze standardami i nawet jeśli o 9.10 nie mamy info o promocji...przecież może być do 12 zrobione to nie powod by opierd... To my pracujemy ponad siły i słyszmy nota za szklankę za socjalu... To my musimy zmieniać grafik bo znów new look odwołany.... To przez Was popadamy w depresje.... A wystarczyłoby zamiast opr .. . Pomóc. Wesprzeć i grać z nami bo gramy do tej samej bramki To Wasza wina, że jest rotacja bo (usunięte przez administratora)ludzi. A teraz macie dość... śmiech na sali...

Qwert

Niewiem czy pani Malgorzata to czyta czy to do niej dochodzi ale mimo wszytko jakim to trzeba być człowiekiem by (usunięte przez administratora) W oczy o wstrzymaniu dostaw jeżeli jest to nieprawda. Po co się spotykać i stwarzać pozory miłej skromnej osóbki jak wszyscy wiedzą jaka pani jest ?Może lepiej było powiedzieć że zmiejszymy liczbę wysyłek a nie wstrzymamy (usunięte przez administratora)

Mery krysmas
@Qwert

Pani Małgorzata to jeszcze nie ogarnęła że to ani H&M ani Hugo Boss Myśli, że tylko czekamy na jej wyimaginowane polecenia bo przecież nie palety nam co dzień zjeżdżają tylko kartonik ciuszków …. Kobieto weź ogarnij że Pepco to (usunięte przez administratora), tanio i nawet z podłogi się sprzeda Wiadomo jakieś standardy trzeba zachować ale zgodnie z zatowarowaniem i potrzebami . Nasze klientki patrzą żeby tanio i wybór był a nie ekskluzywna ekspozycja Wesołych Świąt Dziewczyny!

Apogodynka
@Mery krysmas

U nas jest 6 etatów i jeszcze nam mówią, że dołożą nam etat lub pół. Nikt nie mówi o zwolnieniach.

Dość

Jak wasze wrażenia po spotkaniu z dyrektor Małgorzatą? Bo osobiście, chyba w życiu tak zakłamanego człowieka nie widziałam. Ona śmie twierdzić że wie jak nam ciężko na sklepach, ile wysiłku kosztuje nas ta praca. I żali się, że ona też premi nie dostała. No bo buchnę śmiechem! Wiemy jak wam ciężko, ale obliczyliśmy że przy 4 etatach na sklepie będziecie w stanie wybrać urlopy. Oczywiście nie uwzględniamy L4 i innych sytuacji. Bo ludzie życia poza tą pracą nie mają prawa mieć! I po 2 osoby na zmianie to żaden problem. Dzięki za to pierdololo Gośka i zmarnowany czas. Właśnie rozwiałaś moje ostateczne wątpliwości. Pora uciekać z tego kołchozu!

Ta zwolniona
@Dość

Ha to ja dziś na święta dostałam prezent w postaci degradacji z lidera na kasjera ! Plus do tego z całego na pół albo do widzenia ! Mam pracować na pół etatu a kasjer z rocznym stażem zostanie liderem ... I mówią to 13 dni przed końcem roku ! Bo mi się akurat umowa kończy i nikomu więcej... Ta firma to dno i tona mułu ...

Ta zwolniona

Oj tak ! Powinni ich okroić do minimum a szczególnie tych którzy doprowadzają pracowników do nerwicy a w efekcie ludzie odchodzą .

Dość

Wypowiedzenie z końcem Stycznia i żegnam ten tonący okręt. I problem jest, bo inni zostaną pracować w takim systemie. 4 albo 4,5 etatu na sklep wielkości 400m i więcej? Pepco chce wycisnąć z ludzi ostatnie siły, za śmieszny grosz, który nazywają wypłatą. (usunięte przez administratora) XXI wieku! Nikt na górze nie rozumie, że zmęczony, sfrustrowany i wściekły personel będzie jedynie odstraszał klientów.

Elka
@Dość

Dokładnie, na nic nie odpowiedziała konkretnie, nie wiedziała gdzie i ile utną, ile będzie podwyżek, stwierdziła że nie wie czy lider dostanie podwyżkę. Śmiech na sali, ciekawe jak wybrną z sytuacji że jest 5 etatów z umową na stałe

bimbam
@Elka

wybrna dostaniecie po 0.75 etatu i albo podpisujesz albo wypowiedzenie - tak zgodne to z kodeksem pracy. Takie rzeczy juz sie dzieja.

Sisi
@Elka

Dokładnie. Ja po powrocie z macierynskiego i mając umowę na czas nieokreślony, dostałam info ze mam przejść na 3/4 etatu

Qaz
@Dość

Optymalizacja czyli poprostu zwolnienia. Im zależy by staży odchodzili zobaczycie 2-3 lata i w organizacji 80 % będzie ludzi na zlecenie, młodych studentów na krótki czas i dalej w świat. Zauważam też że na każdym teamsie jest ktoś podstawiony pewnie jakiś pupilek co wszytko zachwala ah i oh ojej jak super.

Qaz
@bimbam

Tak i nie .Brak zgody na podpisanie aneksu w którym mowa o zmianie istotnej czyli czas pracy i wynagrodzenie.wiaze się z wypowiedzeniem umowy z winy pracodawcy i wypłata odprawy uzależnionej od czasu pracy oczywiście z zachowaniem okresu wypiwiedzenia

@Dość

jestem nie tylko zniesmaczona teams (wypadzik z psem) gdzie człowiek pomimo braku godzin , zamieniał się żeby być obecnym, widząc Panią M. pierwszy raz mówię zaskoczy nas, to celowo psychologiczna przykrywka , po 5 min rozmowy wywołujac rejonowych do pokazania się ukazało się zaledwie 3- dlaczego ?a było ich więcej zaproszonych? tak samo regionalna to odpowiedzmy sobie sami? z lekkim podejściem i bez skrupułów mówiła o optymalizacji etatów? gdzie ludzie żeby dostać premie przychodzili wcześniej za free żeby dotowarować sklep (bo nie ma nadgodzin)...nie mam już sił.!!! Tak jak kochałam tą pracę i ludzi z którymi pracowałam bo mieliśmy cel i robiliśmy wszystko ponad siły dostajemy prezent na świeta (od rejonowych ) którzy jeszcze są bo przecież zaraz kolejne polecą bo nie ma wizyt???że zabierają Nam od 0.25 do 0.5 bo galeria i nie da się inaczej i dalej poza gdzie można zmienić godziny sklepu i cieńcia od 0.5 i wyżej... nawet wysokobudżetowym 1.5 ? jakaś masakra? Dziewczyny moje jedziemy na centralę ? bo tak się nie da inaczej ? niech o nas usłyszą ? a nie wydawanie tyle kasy na marketing . gdzie niektóre towary nawet nie dojechały albo po prostu nie zostały włożone do palety ale przy ogromie pracy nie byłaś w stanie tego sprawdzić. To jest (usunięte przez administratora) w biały dzień !! ja wiem że prawnie są zabezpieczeni , bo mają jakieś tabelki gdzie i kierownicy by pewnie przegrali ale z tyloma zadaniami od firmy i wszystko na czas pracujemy ponad akord... Pomocy !!! Dlaczego nam nikt nie pomoże ?gdy klienci stali mówią do nas żle Pani wygląda? dlaczego tak smutno u was ? co mamy mówić że nie dajemy rady ... .jak powiedzieć pracownikowi który jest np. na czas nieokreślony, pracuje na 110 % albo i więcej , nie chodzi na L4 że muszę mu zaproponować np.0.5 etatu gdzie ma kredyty, zobowiązania ...wychowuje sama dziecko a mąż nie płaci alimentow ????????itd.. (usunięte przez administratora)

Irka
@75

Już wiecie komu i ile macie obciąć ? W naszym rejonie nikt takich informacji nie dostał. Jak narazie nikt nic nie mówi a mamy 5 etatów na stałe.

Ola
@75

Ja jeszcze chwilę a nawet dwie????i wkoncu odpocznę od tych wszystkich lat w tej filmie a od dwóch (usunięte przez administratora) za darmo,bo priorytety.????Życzę wam odwagi i znalezienia dobrej pracy W tej firmie już nie będzie lepiej.Szanujcie swoje zdrowie dziewczyny bo nikt wam tego nie zwroci i nikt o was nie będzie pamiętał. Wesołych Świąt????

Nadja48
@Irka

U mnie zmniejszyli od października pół etatu a teraz kolejne pół, efekt taki ze pracujemy tylko we 4 , ciekawe jak tu wybrać urlopy zaległe

Pracownikobecny
@Nadja48

A jakie macie godziny pracy? Bo u mnie też ma tak być ale jeszcze nie wiemy w jakich godzinach ?

MJ

Człowiek tyle z siebie dał, pracował po godzinach, oczywiście niezapłaconych i na końcu mu dziękują, bo tego stanowiska już nie ma. A na jego miejsce już wchodzi ziomek (usunięte przez administratora) nowej władzy. Ta firma musi upaść. Nie szanujecie swoich ludzi, to kiedyś i klienci oleją Was! W ogóle najlepiej, żeby na sklepie była jedna osoba. W pieluszce, żeby czasami do toalety nie poszła... Dno osiągnęliście juz dawno. Teraz to już jest kilometr mułu...

Alicja

Hej, czy u was też się chodzi na przerwy 15 min na 11 h ? I robią problem z drugą przerwa ze nie ma czasu?

Qsia
@Alicja

Weszła nowelizacja kodeksu pracy , więc jeżeli pracujesz powyżej 9 godzin dziennie masz prawo do dwóch przerw 15 minutowych i nikt nie powinien mieć do Ciebie problemu.

Mama

Hejka.acie już jakieś info na temat świadczeń gwiazdkowych ? Pozderki

Zzz

Próg A-1000 zł B-950 C-900 D-850

Sss
@Zzz

Czy premia należy się wszystkim pracownikom, nawet tym zatrudnionym kilka miesięcy temu?

@Zzz

Stawki w górę, fundusz w górę, wszystko w górę, a w pepco socjalne w dół. Ciekawostka: w roku bieżącym odpis na jednego pracownika, to ponad 1600zł...

Kkk
@Xxx

Skad wiadomo ze 1600? Czy to na pasku widac?

Werka

Pani Małgorzata jest od wyglądania , ot taki New look…. Nie ma już tych dyrektorów którzy choć raz w roku nas docenili. Były czasy że było dodatkowe 200zl do pensji za grudzien dla sklepów które nie wyrobiły budżetu . Teraz ważne żeby były nowe kanapy na socjalu , SCO które się psuje , zapchany magazyn , priorytety 3x zmieniane w ciągu dnia Pracuje 8 lat - mam porównanie My jesteśmy tylko robolami którzy mają siedzieć cicho bo komu cokolwiek zgłosić? Rejonowej która mówi „ nie pasuje- drzwi wolne”? Tyramy i mamy z tego wielkie NIC

Rena
@Kkk

Jakie 1600 , jest mniej niż w tamtym roku nawet gwiazdkowe nam obcięli, to Hamy.

Praca
@Mama

Dziewczyny możecie mi powiedzieć czy wypowiedzenie w pepco mogę położyć za porozumieniem stron po 8 latach pracy i być do końca roku czyli te 3 tygodnie.?

@Praca

Oczywiście, że tak. Na wypowiedzeniu wpisujesz datę rozwiązania umowy na 31.12.2023. Kierownik sklepu ci podpisuje i skan do kadr a potem pocztą. Myślę, że twojemu kierownikowi też będzie lepiej, jak skończy ci się umowa z końcem roku a nie teraz w samym środku okresu świąt. Pismo jest do ściagnięcia na pepcopedii. Twój kierownik Ci z pewnością wydrukukuje.

alokacja
@Xxx

odpis odpisem a przeciez owocowe piatki, paczki dla dzieci centrali, paczki dla noworodków i inne cuda dla centrali trzeba tez sobie wkalkulować

PEPCO LUDEK
@alokacja

Jakie paczki dla dzieci z centrali ? Jakie owocowe piątki ? Niczego nie ma .. co za bzdura.

@Kkk

Tego firma nie ustala sobie sama, to są regulacje rządowe. Tak samo jak i samo istnienie rzeczonego funduszu. Też jest regulowane na poziomie państwa, nie dobrej woli firemki. Co do wysokości odpisu, zarobki każdego pojedynczego pracownika nie mają nic do rzeczy, gdyż "wysokość odpisu podstawowego wynosi na jednego zatrudnionego w normalnych warunkach 37,5% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w roku poprzednim lub w jego drugim półroczu... etc...", co daje w I półroczu 2023: 1662,97zł, w II półroczu: 1914,34zł. Jest to odpis obligatoryjny.

@Xxx

PS: Co roku ta kwota jest równa, bądź wyższa niż roku poprzedniego. Wysokość przeciętnego wynagrodzenia rośnie, co za tym idzie wysokość odpisu również. Nadprzyrodzonym zjawiskiem zatem jest to, że wysokość świadczenia wypłacanego przez wielkie Pepco maleje...

Mika
@Xxx

To teraz pytanie, gdzie to zgłosić? Pip zajmuje się takimi sprawami?

Mery
@Mika

Pip potrzebuje konkretów i jeśli zgodzisz podać swoje nazwisko będą konsekwencje dla rejonowych. Jeśli nie to sprawdzą grafiki , BHP i inne (usunięte przez administratora). Znów się im upiecze.

Justa4
@Mery

Czy ma któraś z was wiedzę, czy będą cięcia w etatach od NR?

PszczółkaMaja
@Mama

Czy osoby przebywające na l4 również dostają świadczenie gwiazdkowe?

@PszczółkaMaja

A wniosek wypełniłaś?

qwerty

No ale to nie jest tak, że zawsze ktoś będzie odchodził i na jego miejsce można przyjść? Sporo tutaj narzekacie na pracę, więc myślałam, że odejścia są masowe, teraz jest 21 ofert pracy w sieci, z tego spora część to kasjerzy sprzedawcy. Trochę tego nie rozumiem, źle pracować, ale jak zwalniają to też źle :/

@qwerty

Bo ludziom zależy. Wielu wieloletnich pracowników pamięta czasy mniej-więcej sprzed pandemii, kiedy jeszcze nie było tak źle, kiedy góra tak nie pomiatała najniższymi szczeblem. Ludzie wkładali pracę, ale i nieco "serca" tam zostawili. I teraz żyją historią. Niektórych trzymają też umowy na czas nieokreślony(ci szczęśliwcy, którzy zdążyli przed falą redukcji), a co za tym idzie pewna stabilizacja, której przez moment nie będzie jeśli podejmie się kroki ku zmianom. Taki nieco syndrom sztokholmski. Natura ludzka...

My od stycznia przechodzomy z 5 na 4,5. Nasza kierowniczka już szuka nowej pracy.

Doda

Skąd takie info?

@Marta

Człowiek człowiekowi gotuje taki los, straszne co porobiło się w tej firmie kasjerki traktowane przez rejonowe jak najniższy szczebel , podobnie kierowniczki traktują tylko i wyłącznie od czarnej roboty najlepiej zostawić karteczkę co trzeba zrobić co po przerabiać co po zmieniać co po sprzątać ot to taki nasz los drogie koleżanki , najgorsza robota jednak zostaje dla lidera te to mają (usunięte przez administratora) dosyć że ogarnąć po kasjerkach to po kierowniczkach również oczywiście żeby nie wywołać lawiny komentarzy nie tyczy się to każdego sklepu ale mamy ich już w Polsce tyle że przynajmmiej w połowie dzieją się cuda

Nerimo
@Marta

U nas to samo, zmniejszają do 4.5 etatu. W tej firmie ktoś w ogóle jest normalny? Jak oni sobie wyobrażają funkcjonowanie sklepu, jak już teraz fizycznie nie jesteśmy w stanie wyrobić się z tymi ich śmiechu wartymi priorytetami? Rejonowa pluje się, że nie jesteśmy chętne na pomoc na innych sklepach. A jak mamy być, skoro u nas na zmianie po dwie osoby są, a tu przecena, tu święta wjeżdżają, tu dostawy po sufit towaru, który się nie sprzedaje. Uciekam z tej firmy po nowym roku, bo to nie ma co! Lepiej nie będzie a na Pepco świat się nie kończy!

@Nerimo

(usunięte przez administratora) jak można pracowac w 4,5 na takim sklepie!! Ja mam 5 etatów i czasem czlowiek zapomnia o jedzeniu czy sikaniu zeby zrobic robote jak jestesmy we dwie na zmianie. A wiadomo już czy jest jakiś podzial?

dram
@Xxx

umowa na stałe nie jest zadnym wyznacznikiem stabilnosci - i takie rozwiązują. A zawsze mozna dac aneks na pół etatu i jak go nie podpiszesz to wypowiedzenie z automatu idzie taką masz stabilność.

Kwiat
@dram

Dokładnie. Ja ,wróciłam po macierzyńskim mając umowę na czas nieokreślony i słyszę że od kiero że obcina mi etat na 3/4. Okazało się że koleżanka odeszła więc mi nie obcięli, nie wiadomo za tem co będzie od stycznia

Agata
@@Monii

A co powiesz na skrócenie godzin otwarcia i przejście na 4 etaty?? Bo mały sklep w małej miejscowości i małym budżetem rocznym.Im się w głowach poprzestawiało. Jeżeli faktycznie nas tak przerobią to składamy wypowiedzenia

Krystyna
@Kwiat

Nie mogę ci zmienić umowy musisz mieć odprawę

ex
@Krystyna

odprawę dostaje się jesli masz przepracowane lata i pracodawca z swojej winy wypowiada umowe, jak podsunie ci pod nos wypowiedzenie za porozumieniem stron to masz (usunięte przez administratora) a nie odprawę, a aneks zmieniający etat również nie dotyczy odprawy.

@Agata

Serio?? Na to bym nie wpadła... ja już sama przykręcam ogrzewanie bo nam tak ciepło nie trzeba i nie świecę wszystkich neonów bo mamy słońce za dnia. Człowiek sam walczy o sklep a oni mają nas w (usunięte przez administratora) przykre. Zobaczymy co będzie może to ostatnie święta z Pepco ????

Nino
@@Monii

A to twój prywatny sklep ?? Jeśli nie to zastanów się po co to robisz i co komu chcesz udowodnić . Akcjonariuszy firmy interesują tylko zyski , oni latają swoimi helikopterami a ty w niedogrzanym sklepie tyrasz....

@Nino

Nie w niedogrzanym tylko przegrzanym.. nie potrzebuje 30 stopni na sklepie kiedy ciągle jesteśmy w ruchu. Jak nam zimno to włączymy ogrzewanie spokojnie ????

Nino
@@Monii

A u mnie w sklepie jak tylko zacznie się lato to mamy nakaz ograniczania klimy aby broń Boże nam nie było chłodniej , hehe ! Ma być 25 stopni choć upał na zewnątrz a nam pot po lekach leci . Sklep nie jest w galerii , wejściu z ulicy i słońce praży w okna...

Magda

U nas to samo, słońce w witryny się uśmiecha, ale my nastawiamy klimę na 22 stopnie i w nosie mamy co mowi rejonowa. Nasza kiero powiedziała, że po rozpakowaniu 5 palet śmierdząca i spocona nie będzie chodziła po sklepie, nawet klienci narzekają że latem nie ma czym oddychac

CC
@Xxx

Może dla tego że ten worek pieniędzy który zbiera się w ZFŚS trzeba było w tym roku podzielic jeszcze na sezonowych, którzy pracuja 2 miesiące a otrzymają całe swiadczenie. Jak dla mnie logiczne, niby odpis się zwiększył, ale doszło parę tysięcy osób do wypłaty.

Sss
@CC

Przecież premie i świadczenia są przyznawane dopiero po 3 miesiącach pracy, więc o czym piszesz, że sezonowi niby dostają, pracując tylko 2 miesiące?

Kkkkk
@Sss

Tak dostali PEŁNA PREMIE ŚWIĄTECZNA niezależnie od wielkości etatu. NIE MOGE W TO UWIERZYC że potraktowali ich jak pracownika na pełen etat pracującego 12mcy !!!

V
@Kkkkk

Przecież w zeszłym roku już tak było.U nas dziewczyna za dwa miesiące pracy dostała w zeszłym roku 1100

Cześć, Czy wiadomo już jakie będą podwyżki od nowego roku dla kasjerów i liderów?

400 zł netto dla kasjerów i 600 zł netto dla funkcyjnych więc chyba nie jest źle ????

Justyna
@Monika

No jest żle bo 400 netto to niestety za mało.Wychodzi na to że nasza wspaniała firma będzie już płaciła tylko najniższą krajową z tego co piszesz i nic więcej.Super co?

Dorota

Jak zawsze są na koniec grudnia, a po świętach informacja ile dadzą jałmużny, ale. Jak słyszałam to szału nie będzie od 100 do 200 zł kiero a kasjerzy lekko ponad najniższą

Lili
@Dorota

Skąd masz takie informację? Czyli jak kasjer dostanie ponad 400zl lider 600 tak jak dziewczyny piszą wyżej a kiero 100zl to za chwilę jego wypłata będzie równa z liderem czy kasjerem

Xxxx
@Monika

Ile ma lider tera netto??

Heja

Ile jest liderów przy 5,5 etatu 1 czy 2?

Żenada

W Pepco z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej co tu dużo mówić, mniej ludzi do pracy, zabieranie etatów pod pretekstem optymalizacji no serio, ludzi mało premii nie ma bo budżetow z ich wymaganiami nie da się wyrobić róbcie tak dalej a zobaczymy kto tam będzie pracować

Zuza

Witam mam pytanie obecnie jestem liderem już od kilku lat bo najpierw zastępca teraz to - czy można zrezygnować z tej funkcji i wrócić do kasjera??

Agata kierownik
@Zuza

Musisz porozmawiać ze swoim KR, jeżeli wyrazi zgodę to można zdegradować, tylko pewnie będzie rozmowa również o obniżeniu wynagrodzenia do stawki kasjera.

@Agata kierownik

Tylko jest jeden jeszcze problem bo nikt nie chce objasc tego stanowiska.

Pracownik 1
@Zuza

Nikt nie może Ciebie przymusić do pozostania na stanowisku. Chcesz zrezygnować to muszą kogoś znaleźć nawet jeśli miałoby to się skończyć przenosinami z jednego sklepu na drugi. Tylko Kierownik twój musisz przekazać Twoja decyzję Rejonowej, albo sama jej to powiedz.

Gdańszczanka
@Zuza

Wystarczy że napiszesz proste pisemko z prośbą o zmianę stanowiska pracy z lidera na kasjera np z miesięcznym okresem degradacji żeby kierownik mógł kogoś znaleźć i szybko przeszkolić .

Agata kierownik
@Zuza

A to już inna sprawa. W naszym rejonie też nie ma chętnych na awans na lidera.

Mata

Czemu chceszzrezygnować?

@Mata

Bo prowadzimy zmiany tylko we dwie - i jak jedna jest na urlopie chociaż by tylko 5 dni to druga już nie ma własnego życia. Nawet jak jedna ma grype żołądkowa a ta druga ma plany na dzień wolny to nawet z grypa trza iść bo nie ma trzeciej osoby która mogła by nas zastąpić.

@Mata

A z kasjerów zawsze ktoś się z Tobą zamieni albo przyjdzie za ciebie

@Mata

Praca dla dwóch osób prowadzących zmianę jest chyba tylko dla osób które nie mają życia prywatnego i dla których liczy się tylko praca ????????

@Agata kierownik

Jestem w podobnej sytuacji, pracuję ponad 10 lat, ale dwie osoby funkcyjne to nieporozumienie... W dodatku czym się różnią obowiązki lidera od kierownika? No właśnie! A wynagrodzenie? Po styczniowych podwyżkach znacząco! Niestety żadna z osób pracujących że mną nie chce awansować na to wspaniałe stanowisko...

Mata
@Zuza

Znam to, też jestem liderem. Przez pół roku tak było - 2 funkcyjne. Gdy moja kiero szła na długi urlop kasjerka awansowała na 2 tyg na zastępstwo mnie, co nie rozwiązuje problemu. Na szczęście dołożyli nam etat i powstał 2 lider. Jest łatwiej, dodatkowo powrot 12h o wiele ulatwil pracę.

@Basia

Właśnie o to chodzi - oczekują od nas żebyśmy wiedzieli wszystko - jakbyśmy byli kierownikami

@Basia

Szacun dla tego kto wpadł na taki pomysł, żeby były tylko dwie osoby funkcyjne

Pola
@Zuza

To już nie będzie dwóch liderów?

@Zuza

No właśnie, a przecież przy systemie całodniowym dyżurami dzielimy się po równo i każdy wykonuje te same obowiązki ???? jak liderzy zaczną odchodzić to im się dopiero oczy otworzą, bo prawda jest taka, że lider oprócz obowiązków kierowniczych, ma jeszcze obowiązki kasjerskie! Więcej za mniej! I tak codziennie ????

Pola

A wie już, ktoś z was, czy będą cięcia etatów w Nowym Roku?

Zuzka
@Basia

Niestety nie, przeczytajcie sobie obowiązki lidera i kierownika , wielka różnica . Najpierw się zorientujecie a później narzekajcie.

@Zuzka

Jaka wielka ?? Wcale ze nie ! Ja za mojego kierownika robię wszystko bo ona nic nie potrafi! A pieniądze bierze nie wiem za co. Szkoda ze Rejonowej nie można powiedzieć bo by się zdziwiła

@Zuzka

Wielka różnica? No to chyba w dwóch różnych firmach pracujemy... Co robi kierownik, czego nie może robić lider?

Ola Fasola
@Zuza

Można. Trzeba złożyć pisemna rezygnację z adnotacja że zgadzasz się na pensje kasjera.

@Pola

A co znów mają zwalniać? Tak się dalej nie da

Fifi
@Basia

U nas np kierownik uważa że lider nie może robić konwoju, inwentaryzacji sejfu, i wiele wiele innych rzeczy.

Pracownik 1
@Fifi

Niech wydrukuje i przeczyta przy Tobie na głos obowiązki Lidera, albo sama sobie wydrukuj. Było w Pepcopedii.

Hahaha
@Basia

Tak zgadzam się z Tobą iż lider oprócz obowiązków kierowniczych ma również obowiązki kasjerskie..... lecz nie jest tak w niektórych sklepach. U Nas kasjerzy są poganiani ,co chwilkę słyszysz za wolno,szybciej a same siedzą przeważnie albo w socjalu albo w biurze . Przyjdzie wieczór czas kosmetyki to budzą się z letargu i jeszcze bardziej poganiają. Oczywiście dzieje się tak kiedy nie ma na zmianie Kiero - bo kiedy jest to udają iż bardzo pracują. Kiero robi dużo więcej niż te dwie leserki- jedna to już naprawdę porażka. No ale cóż- nic się nie poradzi . Szkoda tylko i przykro iż takie sytuacje niesprawiedliwości mają miejsce - bo żeby nie pomóc kasjerom przy dostawie ? Korona z głowy spadnie ?

Ja.
@Hahaha

Jak czytam to co dziewczyny tutaj piszą to naprawdę zastanawiam się czy ja pracuje w tej samej firmie, naprawdę KR nie widzi jak pracują kierownicy na sklepach?

Nicky
@Hahaha

To może warto powiedzieć o tym kierowniczce i żeby z liderami porozmawiała. W końcu nie mają płacone za siedzenie na kawusi.

@Hahaha

Zgłaszajcie wszystkie takie incydenty do kierownika nie macie się czego obawiać jeżeli takie sytuacje mają się zmieniać to trzeba działać

Koko
@Zuza

Tak mozna zglos to swojej kiero

Liderus
@Nicky

Który lider siedzi i kawkę pije… u mnie to ja wszystko robię za kasjerki one może tylko trochę wyłożą z dostawy a nawet jej nie rozwala. Kompletnie się nie nadają do pracy nic nie umieją przerobić itp kierowniczka nie wie jak ma z nimi rozmawiać boi się wszystkiego…

@Liderus

A są kasjerki przeszkolone? Może nie wiedzą co i jak mają robić? A najlepszym sposobem jest odpuścić i nie robić wszystkiego samej.

Liderus
@Janka

Tak są pracują już pare lat dobrych. A jak odpuścić ? Jak później będzie ze coś jest niw zrobione bo one nie dają rady nawet 1 palety zrobić przez cały dzień

Edi
@Liderus

Co z tego że pracują parę lat, jak się ściemnia cały czas a wypłata leci. Nie są za nic odpowiedzialne .

Krystyna
@Basia

Znacząco się różni po podwyżkach? :0 Napiszesz o ile złotych?

Katia
@Nicky

U nas dwie Liderki. Jedna przeszła z zastępcy na Lidera jest po szkoleniu na sklepie szkoleniowym i przez dwa miesiące co zmianę pytała czy dobrze podpina rozliczenia końcowe. Oprócz tego żyje firmą nie ma innego dla niej tematu, natomiast druga wcześniej długo na stanowisku Starszego Kasjera pyta Kasjerki czy dobrze wylogowuje ją z kasy ????‍♀️. Tacy ludzie awansują w firmie więc jak ma być dobrze w niej.

Lucynka
@Katia

Hihi No co (usunięte przez administratora)się szuka nie ceni ;) jak pozostałych kierowników. Co nie mały ;)

@Katia

U mnie też takie (usunięte przez administratora), to kasjerek pytają jak to mają zrobić ktoś powinien sprawdzić ich umiejętności, szybko by (usunięte przez administratora) w biurze nie było

Katia

Niestety nie. Inna kasjerka też to zauważyła. KR ma wiele osób do wyboru, ale niestety dyskryminuje co niektórych i awans dostają te co nie ogarniają. Już nie wspomnę, że jedna z tych nie wie jak fakturę w biurze wystawić jak klient chce papierową.

@Katia

Znam to u nas to samo , ani korekty ani duplikatu fv Ale ważne że w biurze a jak jest dużo towaru do zrobienia to się źle cxuje

Kasjer
@Katia

U nas awans dostała nową dziewczyną po 2 miesiącach pracy. Kierowniczka mi powiedziała, że "dobry kasjer" awansu nie dostanie. Czyli jeżeli dobrze ci idzie z produktem tygodnia, nie wołasz często innych kasjerów tylko radzisz sobie sama. I jakieś jeszcze tam (usunięte przez administratora). A tak nie musiała jej uczyć zbyt wiele na kasjera. Wysłała na szkolenie 2 tygodniowe. I ta dziewczyna ciągle pyta kasjerów gdzie co ma postawić. Jak ma to zrobić. Ciągle psuje nam układ ciuchów. Jeżeli ona układała wózek z dziewczynką to tam nic nie można dołożyć zrobić bo to ona układała, ale to, że inni się napracowali przy układaniu innych wózków na gdzieś. Większość czasu siedzi w biurze, albo na telefonie jak kierowniczka. Jak przychodzi ktoś z zagranicy, woła kasjerkę, żeby przyszła z przerwy bo ona nie rozumie co klient mówi.

Kasjer
@Katia

Znam to bardzo dobrze :) u nas tak samo to wygląda

.A.
@Liderus

Kogo wyście zatrudniły, że przerasta je jedna paleta? Przecież w pojedynkę zrobienie samemu jednej palety to bułka z masłem i nawet brak satysfakcji, bo tak łatwo i szybko poszło. Chyba pora wymienić kadrę, skoro takie kaleki pracują.

Danka
@Hahaha

Każdy sklep Pepco z tego co zaobserwowałam wprowadza sam swoje reguły. W jednym sklepie Lider loguje się na kasie,zawsze jest pomocny dla kasjera,robi dostawy,przebudowy i łapie za miotłę. W drugim sklepie Lider oprócz bycia Liderem sprawia wrażenie wiecznej i ciężkiej pracy a w praktyce oprócz surfowania po internecie i prywatnych rozmów telefonicznych nie robi kompletnie nic co by się tylko nie napracować

@Katia

To jak radziły sobie do tej pory?

Ach to tak
@Edi

kasjerki nie są za nic odpowiedzialne? To już Ci tłumacze za co są bardzo odpowiedzialne. Za kasę ,obsługę klienta, wyłożenie dostawy, zrobię UE przeróbek, kurze, kosmetyka, zamiatanie i mycie podłogi. I przede wszystkim odpowiedzialność materialna. I szlak mnie trafia jak słyszę że stanie na kasie to "nic nie robienie", po 12 godzinach gadania o przykasowym produkcie, kiedy klient wola na sali sprzedaży, tu lider albo kiero rzuca karton i że pomiędzy klientami trzeba wywieszakowac towar i milion rzeczy do zrobienia, po czym okazuje się że kasjer nabił manko i musi oddać z własnej kieszeni. I nie mów że kasjer pomiędzy klientami nie robi dostawy, gazetki i przeceny bo to jest kłamstwo.

qaz

Optymalizacje organizacje ,procesy ,my dla was ,teamsy ,priorytety itd to wszystko górnolotne hasła w każdej korpo organizacji. Największym problemem Pepco są ludzie jesteśmy my na sklepach.Bo gdyby byłą inna sytuacja na rynku pracy to w 6 m-ca wymienili by połowę ludzi na sklepach tak jak szybciutko zrobili to z dawnym zarządem .A na nasze miejsce zatrudnili by młodych tanich ludzi na zlecenia ,połowy etatu itd ale przede wszystkim takich którzy nie znali firmy jak to było dawniej.Ale nie ma chętnych do pracy to muszą lawirować.Opowieści pani M jak to pracuja by było lepiej - tak lepiej ale dla nich, nie dla nas.Co możemy możemy pogadać przychodzić do roboty tylko po to by zarobić jakieś tam pieniądze ,i patrzeć co wokół nas się dzieje na rynku pracy. Uwierzcie bądź nie ale z każdym złożonym wypowiedzeniem z firmy Pepco w centrali pęka otwierany szampan jak to mówią babie z wozu koniom lżej.

Zuzu

Przecież tą firmę trzeba zgłosić do inspekcji pracy, to co robią to zwolnienia grupowe pod przykrywką optymalizacji. Bardzo chętnie to zrobię tuż po złożeniu wypowiedzenia. A wy kierowniczki powinnyście sie wstydzić bo nie potraficie się zbuntować i postawić, ważne że wasza posadka jest bezpieczna. W innych firmach potrafiły zrobić strajk a wy ponarzekacie na GoWork i na tym koniec. Gratulacje

Melka
@Zuzu

Zapomnij..Może jak im się koło piór zapali... I połączy się Pepco z Dealz Ale to Ty kasjer bierzesz na klate pytania - a gdzie przymierzalnia ?? Fu..k nie ma jej po pięknych NewLookach. W sinsay klient ma i z 8 do wyboru... Firma to już (usunięte przez administratora)dna.

Qqq
@Melka

Od dawna odsyłam z tymi pytaniami do centrali. Nie mój wymysł, ja się tłumaczyć nie będę. Miało być lepiej z nowym prezesem, to nam dał niespodziankę w postaci zwolnień. Dziękujemy Barry

Pracownik kołchozu pepco

Firma ma za nic pracownika. Najlepiej, żeby poświęcać się dla firmy, nie mieć własnego zdania, a w dodatku pracować tu jeszcze charytatywnie. Wypłaty są nieadekwatne do pracy tutaj. Nowa Pani dyrektor to chyba się pozamieniała z kimś na rozumy albo nigdy fizycznie nie pracowała. Kpina. Oczekują kilka rzeczy na raz do wykonania, co jest nawet nierealne. Gdybym drugi raz miała podjąć decyzję co do pracy w pepco, to NIGDY w życiu. Paczka dla pracownikow? Jedna paczka na 5 osob.. premia? A po co? Jak można budżety takie ustalić, zeby sklep ich nie wyrobił, bo po co dać premie komuś... taka firma prężnie rozwijająca się... mhm, a Pracownika mają za (usunięte przez administratora). Taka prawda.

Zostaw merytoryczną opinię o Pepco Poland Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Pepco Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pepco Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1370.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pepco Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1193, z czego 114 to opinie pozytywne, 350 to opinie negatywne, a 729 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pepco Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Pepco Poland Sp. z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pepco Poland Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 684 ocen.

Pepco Poland Sp. z o.o.