Opinie o IIIT Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy IIIT Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie IIIT Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IIIT Sp. z o.o. w Warszawa

Junior Data Analyst Nowy wpis

Pracowałam w IIIT przez niecały rok. Liczyłam na miejsce, w którym dużo się nauczę i będę zdobywać cenne doświadczenie w CV, co dostałam. Było jednak kilka uciążliwych elementów, które sprawiały że zdecydowałam się odejść. Plusy - ładne nowoczesne biuro w centrum, elastyczne godziny pracy. Ciekawy stack technologiczny - Git, JIRA, Confluence, Jenkins, które później można wpisać do CV. Benefity - firma dopłaca do Multisporta i opieki medycznej. Jeśli chce się rozwijać w R (dashboardy Shiny) to można się dużo nauczyć w krótkim czasie, na własną rękę oczywiście. Są owocowe wtorki jeśli kogoś to przekonuje. Zgadzam się z poprzednimi opiniami, że organizacja pracy jest bardzo słaba - niejasny plan na zadania oraz ich priorytety, brak codziennych spotkań daily które pomogłyby śledzić prace i rozwiązywać bieżące problemy. Jakość kodu jest fatalna - chaos, bałagan, brak dokumentacji oraz osób które wiedzą co się tam dzieje, do tego nieefektywne rozwiązania i niedziałające dashboardy które pewnego dnia dziedziczysz i za błędy w nim od tego momentu już Ty odpowiadasz. Jako junior byłam pozostawiona tak naprawdę sama sobie przez większość czasu, moje wymagane umiejętności były na poziomie Mida (samodzielność, umiejętności kodowania w R czy rozumienie problemu biznesowego), a wynagrodzenie w dolnych widełkach juniora. Po 7 miesiącach poprosiłam o podwyżkę i dopiero wtedy (!) manager wyznaczył "cele" do spełnienia przez najbliższe pół roku, które jeśli osiągnę to być może za kolejne 6 miesięcy zapewnią mi 400 zł brutto podwyżki. Awans - najwcześniej za półtora roku (dodam, że to nie była moja pierwsza praca na stanowisku analityka). Kilka miesięcy później zmieniłam pracę na taką, gdzie rozwój jest bardzo w cenie :) Niestety w IIIT brakuje Midów i Seniorów z prawdziwego zdarzenia, od których miałam nadzieję się uczyć. Przeglądy kodu były, ale nie wnosiły zbyt dużego feedbacku, nie było też żadnych innych form współpracy nad kodem, np. pair codingu, burzy mózgów czy nawet dyskusji jak najlepiej będzie coś zaimplementować - a to podczas tego typu inicjatyw można się naprawdę dużo dowiedzieć od siebie nawzajem. Podsumowując - firma zachęca do "dzielenia wiedzą" ale nic nie robi w tym kierunku. W marcu 2021 (jeśli ktoś nie pamięta - intensywna wiosenna fala pandemii) mój zespół został zmuszony do hybrydowego powrotu do biura na 3 dni w tygodniu, co było nieodpowiedzialne i wielu osobom nie odpowiadało. Team leader oczywiście nie musiał się stosować do swoich zaleceń i nie pojawiał się przez kilka tygodni w biurze z różnych powodów, o czym zwykle byliśmy informowani tego samego dnia ;) Największy minus - rejestrowanie czasu pracy zegarem. Każda sekunda pracy musi być rozliczona na jakieś zadanie, przy czym na organizację pracy, czyli sprawdzanie poczty, kontakt z innymi osobami, lunch, toaletę czy zrobienie kawy nie możesz przekroczyć 2 godzin dziennie. Rejestrować czas trzeba sumiennie bo to jedyna podstawa wynagrodzenia na koniec miesiąca.

Edward Nowy wpis
@Junior Data Analyst

Faktycznie takie rejestrowanie czasu może być męczące. Jak przekroczyłeś wymagane 2 godziny to obcinali ci kasę? Nie miałeś ustalonej podstawy która należała się bez względu na ilość wykonanej roboty?

Junior Data Analyst Nowy wpis
@Edward

Nie było żadnej ustalonej podstawy - jeśli ktoś zarejestrowałby połowę czasu który rzeczywiście przepracował, to dostanie tylko 50% wynagrodzenia. Nie obcinali wypłaty za przekroczenie 2h, ale jeśli średnia za dany miesiąc na to wskazywała (jednorazowe wystąpienia się za bardzo nie liczyły) można było spodziewać się rozmowy z szefem :)

Bratek39

Pracuję w IIIT już 2 lata i mega mnie zdziwiła powyższa wypowiedź. Jest wręcz odwrotnie. Projekty są zarządzna scrumowo, trzymanie się Jiry w harmonogramach i planowaniu jest wręcz rygorystyczne. Nie ma czegoś takiego jak robienie w pośpiechu i na wczoraj. Atmosfera jest bardzo przyjazna i swobodna. Technologie są updatowane, jest czas na wszystko.

Były Pracownik Jacek Nowy wpis

Dużo się w ciągu dwóch lat nie zmieniło, dalej pośpiech, zadania na wczoraj, niejawny nacisk na nadgodziny. Przez pośpiech; brak czasu na dopracowanie rozwiązań, estetyke kodu. Zadania ciągle stoją w kolejkach, ale firma nie zatrudnia więcej ludzi, a na pracownika, który wypowie umowę sprowadzają juniora, na którego przyuczenie trzeba poświęcić czas, którego nie ma ( wiec albo zadania jeszcze bardziej sie zakolejkują, albo nadgodziny) To, że w zespole jest fajna atmosfera nie wynika za bardzo z firmy więc plusa jej za to bym nie postawil, plusem są elastyczne godziny, możesz zaczac prace o 6, a możesz i o 10.00. Benefity: firma dopłaca do medi i multisportu, do kantyny na dole, owocowe wtorki, brak premii świątecznych, brak podwyżek w ciągu dwóch lat, co wyciągniesz na początku to twoje. Umowa B2B lub zlecenie na czas nieokreślony.

Elżbieta

Firma opracowuje dostosowane do potrzeb systemy informatyczne. Iiit to spółka z pasją i nastawniem na rozwój. Aktualnie prowadzone są rekrutacje, link podpinam poniżej. https://iiit.pl/#careers Dajcie znać, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje ten pracodawca?

Kludia
@Elżbieta

dopłata do medicovera i multisport

pytajacy

Widzę, że szukają kogoś od kampanii reklamowych? Chodzi o promocję oprogramowania czy coś za tym stoi innego?

Roman

Jak to? Skoro wiesz coś na ten temat to powiedz mi proszę, jak wygląda praca w tej firmie? Wiesz może, jak wyglądają warunki zatrudnienia, które pracodawca ten oferuje? Chciałbym bardzo mocno ustalić coś w tym zakresie. Będziesz tak uprzejmy i coś napiszesz?

Kludia
@Roman

Oferty pracy są tak napisane, aby przyciągnąć ludzi. Jak jestes zaintersowany promocją oprogramowania to nie ta firma. IIIT świadczy usługi wspomagające marketingowców w direct marketing: call center, mail, www itp.. Tego w ofercie pracy nie znajdziesz.

Data Analyst

Spotkanie zarówno z HR jak i managerem. Na rozmowie poinformowano mnie o zadaniu domowym, które muszę rozwiązać w domu. Zadanie dosyć łatwe, ale wiązało się to z poświęceniem mojego wolnego czasu. Nie poinformowano mnie o wyniku rekrutacji, co moim zdaniem jest niedopuszczalne. Zwłaszcza, że wysyłając zadanie rekrutacyjne liczę na jakiś feedback, czy jest to chociażby poprawnie rozwiązane.

Pytania od HR w stylu co mnie bardziej motywuje czy droga do rozwiązania problemu czy rezultat.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

@pytający a gdzie znalazłeś takie ogłoszenie ?

KK

Mało osób wchodzi na taki portal żeby napisać rzetelną opinię. Robią to zazwyczaj frustraci przy odejściu. Z tej firmy nikt rzetelny i myślący, nie został wedle moim informacji zwolniony. Doskonałe miejsce do robienia oprogramowania. Zdecydowanie bardzie startupowa niż akademicka organizacja. Pracuje 2 lata, bardzo sobie chwalę. Pingowałem rynek, nigdzie mi nie będzie lepiej.

Zbigniew
@KK

Powiedz proszę, co konkretnie wpływa na Twoje zadowolenie z pracy w Iiit? Atmosfera, zarobki a może coś zupełnie innego? Jestem ciekaw.

Leszek

Trzeba znać się na tym co robimy i być zaangażowanym żeby widzieć zalety firmy!!

Dawidson

Nikt nie mówi, że jest idealnie. Pewnie trzeba popracować nad tym co nie jest dobre ale bez przesady!

asdasdasd
@Dawidson

Idealnie? Chyba najgorsza firma w jakiej pracowałem. Żeby było dobrze trzeba w tej firmie zmienić praktycznie wszystko a już na pewno podejście do pracowników.

Halina

@Afanazy W związku z tym, że Twój wpis jest właściwie pierwszy, należy Ci szczególnie podziękować za rozpoczęcie dyskusji. Przykro mi, że nie dostałeś jednak tej posady w Iiit. Planujesz może ponowne wzięcie udziału w rekrutacji, czy poszukasz pracy w innej firmie? Jaką radę dałbyś osobom, które w tej chwili tam aplikują?

Afanazy

Startowałem na Junior System Administratora. Nie wiem jak to się wymawia 3IT, IsześcianT czy jak - pozytywy ścisłe centrum Warszawy, dojazd 30 minut ode mnie dwustopniowa rozmowa - test i rozmowa z kierownikiem test dla wszystkich, ale powierzchowny, bo brak grep, find, serwerów aplikacyjnych, basha, ale dużo sieci, - negatywy praca B2B - junior 5-7 na fakturze netto nachalne przekonywanie HR o wyższości B2B nad umową o pracę - test historyczny wskazuje inaczej Niby szukali i Juniora i Seniora i Regulara, dlatego test taki wspólny. Odpowiedź: Pana znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i szyfrowania niestety nie jest wystarczająca w stosunku do naszych potrzeb biznesowych. Uwidoczniły się braki w zakresie baz danych, wirtualizacji i bezpieczeństwa wysokiej dostępności, co przeważyło o decyzji. Moja odpowiedź - liczba pytań i szyfrowania nie jest konkluzywna dla Państwa stanowiska :)

Zostaw merytoryczną opinię o IIIT Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w IIIT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy IIIT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IIIT Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w IIIT Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IIIT Sp. z o.o.
1.2/5 Na podstawie 10 ocen.

IIIT Sp. z o.o.