Opinie o Exergon Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Exergon Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Exergon Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Exergon Sp. z o.o. w Gliwice

Ex-pracownik

Firma jest idealnym wyborem dla osoby zaczynającej przygodę na rynku pracy, w szczególności dla studenta polsl. Dobre skomunikowanie i bliskość do wydziałów pozwalają na optymalną pracę dorywczą. Niestety z punktu widzenia osoby która. już pracuje w zawodzenie. Exergon nie ma wiele do zaoferowania. Praca charakteryzuje się organizacją mającą wiele do życzenia, projekty robione są bez większego planu a system pracy można nazwać "pożarem w (usunięte przez administratora) (nikt do końca nie wie co się dzieje ale trzeba robić). Jako osobą zaczynająca prace nie zostałem wprowadzony w procesy, czy przeszkolenia w zakresy pracy. Pracodawca również nie zapewnia szkoleń. Podczas pracy występowały również problemy w komunikacji czy to podczas negocjacji nowej umowy czy zwykłem pracy z mEnadżerami. Wyniesione doświadczenie można zamknąć w trzech słowach Excel, Word, Googlowanie.

@Ex-pracownik

I można dopasować pracę do planu zajęć z uczelni? To jak początkowo się wszystkiego nauczyć, trzeba samemu się przyglądać pracy innych czy to takie metody prób i błędów? Excela trzeba bardzo dobre znać czy wystarczą podstawy?

Zatrudnianie studentów na zlecenie jeden przyjdzie drugi pójdzie a innego się wywali. W porównaniu do innych firm gdzie pracują znajomi to zdecydowanie największą rotacja. Pracownicy notorycznie nudzą się w pracy a później dostają zadania "na już" i siedzą po nocach. Teoretycznie dla studenta dobre doświadczenie ale tylko w cv. Poza tym firma niczego nie nauczy No liczy się kopiuj wklej na czas.

Rotacja
@Franek

Rotacja nest oczywiście Przez cały rok. Większość studentów ale po jakimś czasie nie przedłuża umowy albo poprostu nie przedłuża im się umów.

Ex-pracownik Nowy wpis

@Ex-pracownik

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Exergon Sp. z o.o.?

Inia

Tylko studentów tu zatrudniają czy bez tego też? Bo ja już po studiach i właśnie myślałam o tej firmie. A za godzinę to ile tu płacą? Możesz powiedzieć?

@Inia

Zaraz po studiach też ale jak ma się już jakieś doświadczenie to zdecydowanie odradzam. Co do zarobków to ciężko powiedzieć czy płacą dużo czy mało zależy do czego porównywać.

noname

Byłam, widziałam, nie polecam. Zwłaszcza jeśli macie jakiś inny wybór. Firma niepoważna, pracownicy bawią się jak na studiach.

Franek
@noname

Czy to może być kwestia prac "wakacyjnych" - studenci są latem zatrudniani w zastępstwie stałej kadry, bez dużych widoków na dłuższą współpracę? Czy też podobna rotacja jest przez cały rok?

Rotacja Nowy wpis
@Franek

Paulina

Też się chętnie dowiem dlaczego mam omijać. Możesz napisać coś więcej? Chodzi o atmosferę, o zarobki? Albo o coś innego? Jeśli możesz to daj znać jaką umowę oferują na okresie próbnym

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Exergon Sp. z o.o., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Dariusz

Trafiłem w sieci na informację - niestety bez daty, więc nie mam pojęcia, na ile aktualną - , że firma jest zainteresowana podjęciem współpracy w ramach płatnych praktyk ze studentami co najmniej III roku studiów na kierunkach powiązanych z szeroko pojętą energetyką i ochroną środowiska. Kto z osób, które brały już w tym udział opisałaby, jaką wiedzę da się pozyskać, a także ile można zarobić i czy jest szansa na pełnoprawne zatrudnienie?

Czy mógłby ktoś napisać o strukturze firmy np. jakie są działy itp? Z jakich branż, po jakich kierunkach ludzie tam pracują? Jak przebiega wdrożenie pracownika na początku? Czy to praca stacjonarna czy zdalna/hybrydowa? Ludzie tu piszą że firma dobra na początek przygody zawodowej, ciekawe bo ze strony firmy wynika że zajmuje się skomplikowanymi tematami.

Johny

Jeśli jesteś studentem myślę że warto spróbować pracy tym miejscu w celu zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Jednak jeśli posiadasz większe doświadczenie zawodowe i chcesz się rozwijać - rozważ to. Plusy (+): Do pozytywnych rzeczy można zaliczyć możliwość obycia się w branży - sporządzanie raportów, audyty energetyczne itp., zwłaszcza jeśli nie miało się z tym wcześniej komercyjnego doświadczenia. Minusy(-) Do negatywnych rzeczy zaliczam ograniczone możliwości rozwoju, co powinno dziwić. W końcu firma zajmuje się doradztwem inżynieryjnym i posiada w swoich strukturach osoby ze środowiska uczelni wyższej. Negatywem jest również chaos organizacyjny co wpływa m.in. na nieefektywne planowanie czasu pracy.

@Johny

Nie ma tu żadnych szkoleń? Możliwości awansu? Nic? Ktoś właśnie pisał, czytałam, że pracownicy często są zwalniani - co ma na to wpływ?

anonimowicz

Firma zatrudniająca pracowników w pośpiechu i zwalniająca w pośpiechu. Do końca zwodzi pracowników z decyzją o przedłużeniu umowy. Umowa na czas nie określony - w tej firmie to nie działa. Atmosfera nieciekawa, wręcz nijaka, po 1-2 latach praktycznie cała kadra wymieniona. Można odnieść wrażenie, że szefostwo jest nie zainteresowane pracownikiem, jego rozwojem. Firma wywodzi się podobno ze środowiska uczelnianego i paradoksalnie nie dąży do wyszkolenia pracownika na lata a wymienia studentów jeden za drugim.

Ogólnie współpraca z firmą nie jest zła. Największą zaletą jest fakt, że firma daje szanse młodym ludziom na pierwszy krok w karierze zawodowej. Jest w tym aspekcie elastyczna dla studentów pod kątem godzin. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy ma to miejsce ze względu na potencjalne oszczędności czy pracodawca chce dać możliwość rozwoju młodym. Nie wnikam. W pracy nie ma się sprecyzowanych obowiązków, raczej robi się to, na co jest w danym momencie największe zapotrzebowanie. Część osób uważa to za wadę, natomiast w mojej opinii nie jest to złe. Kadra kierownicza natomiast po poznaniu pracownika jest w stanie w większym stopniu zlecać mu obowiązki, które pokrywają się z jego predyspozycjami. Zagadnienia projektów, nad którymi pracuje się w firmie potrafią być ciekawe. Atmosfera jest naprawdę w porządku, w dużej mierze przez młodą kadrę firmy. Jeżeli pracownik ma potencjał, może spokojnie liczyć na umowę o pracę, a w jej konsekwencji na umowę na czas nieokreślony w stosunkowo niedługim czasie. Niestety firma pomimo zalet ma również wady. Pierwszą z nich są stosunkowo niskie zarobki, aczkolwiek należy mieć na uwadze, że nie jest to duża firma, więc możliwości oraz wysokość zarobków są ograniczone. Dodatkowo, firma nie dysponuje regulaminem premiowym, tak więc nie wiadomo z czego wynika wysokość premii kwartalnej. W trakcie współpracy z firmą odniosłem wrażenie, że pracownicy nie są traktowani w sposób równy, a każdy ma to, o co jest się w stanie upomnieć. Podsumowując, nie żałuję żadnego dnia przepracowanego w tej firmie i uważam, że współpraca ta była cennym doświadczeniem mimo wad oraz gorszych okresów i pozwoliła mi rozwinąć skrzydła. Jest git, pozdrawiam całą Legnicę, dobrych chłopaków i niech się to trzyma. Dobry przekaz leci.

@Anonim

Jeśli chodzi o studentów to faktycznie dużo ich się tu zatrudnia? Bo ogólnie piszesz, że firma nie jest zbyt duża to tak właściwie ile osób tu pracuje?

Aneta
@Anonim

Piszesz, że pracownicy nie są traktowani w sposób równy a każdy ma to, o co jest w stanie się upomnieć. Chodzi o to, że osoby które potrafią się upominać o swoje mają lepiej w tej pracy? Pod jakim względem? Możesz to troszkę rozwinąć?

Domino Jachaś
@Aneta

Dokładnie to co zawarł w swojej opinii Castel Gandolfo.

Castel Gandolfo

Jeżeli chodzi o pracę w tej firmie, to nie jest dobrze. Co prawda nie jest też źle - można powiedzieć, że jest średnio. Zaczynając od plusów, to należy do nich zaliczyć dobrą atmosferę w firmie. Kadra składa się z młodych, przyjaznych osób, z którymi pracuje się naprawdę przyjemnie. Kolejną zaletą jest otwartość firmy na przyjmowanie studentów, gwarantując im jednocześnie elastyczny czas pracy - dla osoby uczącej się jest to zapewne wielki plus, że może zdobywać cenne doświadczenie jeszcze w czasie studiów. Oprócz tego ze względu na szeroki zakres tematyki, którą zajmuje się firma, wykonuje się mocno zróżnicowane zadania, co sprzyja powiększaniu swojej wiedzy. Jeżeli chodzi o minusy, to w szczególności jest to praktycznie brak jakichkolwiek szkoleń oraz niewielki stopień rozwoju pracownika w firmie, zarówno jeśli chodzi o awans jak i samorozwój np. poprzez użytkowanie specjalistycznego oprogramowania. Firma nie przykłada uwagi do tego, żeby wdrażać pracownika w obsługę danych programów (patrz brak szkoleń), a raczej jest tak, że dany program obsługuje wybrane kilka osób, które mają w nim spore doświadczenie. Ostatnim minusem, który chciałbym wyróżnić jest wynagrodzenie, które nie należy do wysokich, ale jak ktoś tutaj wspomniał - jest to mała firma, to i możliwości są ograniczone. Niestety ja również zauważyłem, że pracownicy nie są traktowani w 100% w sposób równy - jeden może liczyć na wypłatę średnią, a drugi na trochę lepszą, co nieraz zależy od samych negocjacji, a niekoniecznie od zaangażowania w pracę. Podsumowując, jeżeli jesteś studentem lub świeżo skończyłeś studia to Exergon jest dobrym miejscem dla Ciebie, za czym przemawia elastyczny czas pracy dla studentów i mnogość tematyki projektów. Jednak po pewnym czasie lepiej odejść do innej firmy, jeżeli chcesz się dalej rozwijać. Ja osobiście nie żałuję pracy w Exergonie, ponieważ dała mi ona cenne doświadczenie i pokazała jak funkcjonuje firma działająca w zakresie energetyki. Również pozdrawiam całą Legnicę i niech dobry przekaz leci, bo dobry przekaz jest najważniejszy.

Anonimowy

Firma zdecydowanie nie jest godna zaufania pracownika i polecenia jej. W firmie panuje ruch większy niż w Rzymie. Bazuje ona głównie na studentach, którzy dostają umowę śmieciową na 3 miesiące po czym nie zostaje ona przedłużona a w tym samym czasie poszukują już innych studentów. Pensja niezbyt interesująca z brakiem możliwości odczuwalnego jej podwyższenia. Współpraca godna polecenia jedynie na staż wakacyjny. Brak możliwości jakiegokolwiek rozwoju w tej firmie. Stanowczo odradzam i sugeruję aby nie marnować czasu na tego pracodawcę.

Motylek
@Anonimowy

Zdecydowanie i niechętnie potwierdzam opinię, ponieważ wiązałam z tą firmą przyszłość zawodową :( Spora rotacja w firmie co nie świadczy zbyt dobrze zarówno o stabilności zatrudnienia jak i o innych ważnych aspektach...

@Motylek

Mogłabyś opowiedzieć jak sie pracuje? Cieżko łatwo?

@Anonimka

A na jakie stanowisko uderzasz? Bo ogólnie widzę, że opinie tu coś niepochlebne są. :/ Studiujesz?

@Agnieszka

Studiuję energetykę wiec myśle, że na stanowisko związane z tym kierunkiem

Goshi
@Anonimka

Jak powszechnie wiadomo opieranie opinii o pracodawcy o GoWork nie jest najlepsze. Zazwyczaj piszą tu osoby, które z jakichś względów sobie nie poradziły i wylewają swoją frustrację, lub jest to konkurencja. Na pewno jeśli planujesz karierę w energetyce doświadczenie w Exergonie da Ci dużo. Nie jest to miejsce, w którym będziesz parzyła przysłowiową kawę, a raczej będziesz mocno zaangażowana w projekty. Nie każdemu to odpowiada. Co do rotacji w firmie, to pełna zgoda. Do plusów należy: atmosfera oraz możliwość nabrania doświadczenia, do minusów: zarobki.

@Goshi

A powiedz mi czy duze wymagania są? Bo nie wiem jak sobie poradzę totalnie bez doświadczenia. Chodzi mi czy przełożeni dużo wymagają od nowych pracowników

@Goshi

A z ta rotacja to faktycznie jest tak ze studenta przyjmują na 3msc i potem bez szans na przedłużenie?

Goshi
@Marta

To nie jest prawda. Ale nie każdy dostaje później nową umowę. Co do wymagań, to trudno odpowiedzieć. Dużo studentów tutaj pracuje i jakoś sobie radzą.

Motylek
@Anonimka

Pracuje się stosunkowo łatwo i przyjemnie, choć czasem zdążają się dni, w których nikt z kierownictwa nie przywiązuje uwagi do powierzania nowych zadań. Jeśli szukasz firmy "na chwilę" to jak najbardziej jest to dobra opcja. Co do atmosfery to jest dosyć "nijaka" co wynika z różnych względów. Moim skromnym zdaniem lepiej dla rozwoju zawodowego jest podjąć pracę gdzieś indziej, po prostu. A co do rotacji to moim zdaniem wynika ona z chęci większych zarobków pracowników i z tego, że najtaniej zatrudnić studenta.

@Goshi

A studenci dla nich nie są przypadkiem na wygodniejszej umowie?

Anonimka

Hejka, opowie ktoś jak się pracuje? :)

Zostaw merytoryczną opinię o Exergon Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Exergon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Exergon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

Exergon Sp. z o.o.
  • Konarskiego 18C