PROPOINT SP. Z O.O. SP. K.

Gliwice

Opinie o PROPOINT SP. Z O.O. SP. K.

Adam S

Ile tak naprawdę pracuje sie srednio godzin w miesiacu w ProPoincie?

Stud

Ile w tej firmie dostanę na rękę bez zadnego doswiadczenia jako robotyk?

Worker

Firma spoko, przyjmuje każdego jak leci. Najlepiej młodych, bez doświadczenia i pojęcia o robotyce. I tak cały czas do przodu!

Michu

A ile płacą na tych praktykach?

JK

W firmie pracują raczej niewiele starsze osoby od Ciebie, więc wiekowo na pewno nie będziesz odstawał. A czy warto? Poczytaj opinie i wyciągnij wnioski sam.

Studenciak

Witajcie, Jutro idę tam na rozmowę w sprawie letnich praktyk ( student Automatyki i Robotyki). Czy warto? Jak to wygląda? Praktyki są płatne? Pozdrawiam

adik

To nie do końca lojalka, a zakaz konkurencji - dwie zupełnie różne sprawy. Zakaz konkurencji dotyczy np pracy na tej samej linii w innej firmie albo pracy bezpośrednio u klienta. To normalne w dużych firmach, chodzi o granie fair i tyle. Nikt nikogo nie trzyma w propoincie na siłę. Chcesz odejść bo Ci nie pasuje, albo nie chcesz wyjeżdżać - odchodzisz. Jest sporo osób, które z firmy odeszły i dalej pracują w branży lub wokół niej. Ziomek który się zwolnił w zeszłym roku ma wypłacaną kasę po odejściu zgodnie z umową a średnio sie dostosował do jej zapisów. (usunięte przez administratora)

Engineer

Na jak dlugi okres czasu są lojalki w firmie?

peelcek

Zwijcie to to sobie propagandą jak chcecie nie obchodzi mnie to. Pracuje w propoint od lipca zeszłego roku, kasa jest w miarę ok choc jasne ze mogłaby być lepsza, z wyjazdami da się dogadać.. Czepiacie się nadgodzin i lojalek ale szczerze to tylko idiota mysli że nie ma ich gdzie indziej. Poki co niczym mi sie propoint nie narazil wiec nie zamierzam odchodzić gdzieś gdzie jest jeszcze większy bajzel.

Chris

Do wszystkich koni pociągowych ProPoint. Niedługo święta, więc trochę odpoczniemy. Mam nadzieję, że obędzie się bez telefonów podczas wolnego.

wurszt

a dobre te kiełbaski? polskie czy niemieckie?

ET

Może trolle z Goworka coś mieszają, żeby ruch na witrynie napędzić....

lelela

alelel - ten projekt na którym tyle razem siedzieliśmy nie był w Brazylii tylko w San Escobar :) Dobrze pamiętam, bo mnie też nie chcieli puścić do domu, kiedy rozchorował mi się kotek :)

Classic

Akurat ta firma na B ma bardzo "średnie" opinie na rynku, więc trochę z deszczu pod rynnę: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,55750

PT

Jeśli ktoś jest zorientowany w branży, to wie, gdzie składać CV i gdzie można się ewakuować z Propointu ;)

Mariola Osmanowska

Osoby zainteresowane lepszymi warunkami pracy oraz szansą rozwoju w firmie o jasnej strukturze pracy i płacy zapraszam do kontaktu pod adresem: mariola.osmanowska@onet.pl Brak umów lojalnościowych, jasny system wynagradzania, diety delegacyjne, płatny czas dojazdów na wdrożenia.

JKM

To klasyczna firma-trampolina. Trzeba poduczyć się tu know-how i jak najszybciej się wybić wyżej - do innej firmy. Za lepsze pieniądze i bez dziwnych umów. Na dłuższą metę w Propoincie czeka tylko stagnacja i poczucie straty czasu.

Marcin

W firmie ludzie są przede wszystkim niedoszkoleni i to wychodzi na każdym kroku. Brak szkoleń dla pracowników kiedyś naprawdę odbije się Propointowi głośną czkawką.

Wojt

Jeśli ktoś chce zdobyć doświadczenie i poduczyć się technologii w Propoincie, a następnie iść dalej - do innej firmy za lepszą kasę, to może się zdziwić ze względu na wspomniane lojalki. Jak już raz wpadniesz w sidła firmy, to trudno się potem wyplątać.

Szaraczek

Od razu na wstepie powiem ze nie jestem z zarządu, tylko zwykłym szarakiem. Co do katrzniczej pracy na linii : owszem 10 godzin na linii to srednia zabawa, ale jest za to wiecej niz 6tys. nawet na starcie. Poza tym jesli sie szybko opanuje wiedzę to po roku mozna juz zarobic odczuwalnie więcej. Dla jasnosci, dojazd nie jest oplacony, ale srodek dojazdu juz tak, w sensie bilet na samolot czy auto sluzbowe. Z wolnym jest roznie, ale nie slychac glosnego placzu o to, jesli wiesz ze masz jakies wakacje zaplanowane kilka miesiecy wczesniej to raczej nie ma z tym problemu. Troche slabawo jest ze szkoleniami, jest to raczej praca we wlasnym zakresie z pdfami i robotami treningowymi, czasem z kims kto ma troche luzu mozna pocwiczyć. Najczescie po prostu jedziesz na linię i tam sie wdrażasz. Ogolnie nowe biuro jest fajne, atmosfera w pracy na zdecydowany plus, ekipa jest zgrana i nie ma w niej jakichś prima ballerin, zarobki moglyby byc wyzsze, bo w konkurencji czesto placa lepiej, duzo chlopakow przez to przechodzi gdzie indziej. Nie ma mobbingu, co najwyzej presja czasu, nikt tam nikogo rozzazonym pretem nie pogania. Placa na czas, w jasnym i przejrzystym systemie, do biura mozna przyjechac od 6 do ok. 9 byleby 8 godzin wysiedzieć. Wydaje mi sie ze u konkurencji sa powazne problemy z wyplatami i atmosferą pracy. Jesli chcesz pracowac w automatyce to przyjdź do nas, conajwyzej okaże się że to nie branża dla Ciebie i pojdziesz szukać szczescia gdzie indziej, albo wyszkolisz się i zobaczysz dla kogo masz najwyższą wartość liczoną w pln-ach.

ProPro

Akurat zarząd Propointu ma doskonale opanowaną propagandę. Ale coraz mniej ludzi wierzy w te bajki i "sen o potędze", bo wszyscy wiedzą, że na to wszystko pracują tacy zwykli pracownicy, jak my, których się zwyczajnie nie docenia.

Jako pracownik tej firmy z kilkuletnim stażem czytając te opinie mam wrażenie, że osoby które za nimi stoją nie do końca mają styczność z Propoint'em. Sprawa jest prosta: 1) @student życzę ci żebyś trafił na firmę która płaci 10 tys. na początku jeżeli 6 tys. dla osoby po studiach która jest "zielona" w temacie to za mało. Od siebie mogę dodać, że zarobki są bardzo indywidualne. Po roku pracy potrafią się znacznie różnić od początkowych. Wszystko zależy od chęci i rzetelności pracownika. 2) Lojalki - są. Jeżeli zatrudniasz się do firmy i masz zamiar "cwaniakować" to racja - omijaj Propoint szerokim łukiem. Jeżeli natomiast będziesz w porządku to nie masz się o co martwić. Lojalkę postrzegam osobiście jako bata na ew. cwaniaczków - firma płaci grube pieniądze za szkolenia ludzi i chyba będąc w roli szefa nikt z was nie chciałby wyłożyć 10 tys. na pracownika i po miesiącu zostać z niczym bo gościowi się odwidziało. 3) Urlopy - Nie spotkałem się tutaj nigdy z problemem. Chcesz urlop - idziesz, dogadujesz się z kierownikami odnośnie daty, masz urlop. 4) Pozostałe kwestie typu niepłatne dojazdy itd. pozostawię bez komentarza. Mam kilku znajomych w podobnych firmach na terenie Gliwic i z tego co od nich wiem to nie mam na co narzekać. Podsumowując krótko - jeżeli nie chce ci się pracować, jesteś cwaniakiem lub uważasz, że kasa należy ci się za sam papier inż./magistra - Propoint nie jest dla ciebie. Jeżeli chcesz pracować, jesteś odpowiedzialną i rzetelną osobą to będziesz zadowolony pracując w Propoincie.

Blondyn
@Pracownik 31.01.2017 20:32

Co to za argument, że szkolenia kosztują? Gdzie sprawdzenie motywacji Kandydata, wiadomo, że na spotkaniach sam lukier, dopiero wewnątrz firmy widać co i jak. A co z firmami które wdrażają bez lojalek to frajerzy? Bo nie kumam.

Antman
@Blondyn 15.03.2017 15:11

Wiadomo, że głos niejakiego Pracownika to głos obronny z samego Propointu (pewnie jakiś lider lub ktoś z zarządu). Widać butę i maksymalną arogancję w jego argumentacji. Już gorszej wizytówki chyba nie mógł zostawić. Oto jakie podejście króluje w tej firmie. Kurtyna w dół.

student

200 godzin na zagranicznej delegacji i taka kasa za pracę od świtu do wieczora, gdzie pewnie nie ma jak nawet zjeść normalnego posiłku?! Myślałem, że to bardziej cywilizowana firma. Chyba jednak nie ma się co pchać do tego całego Propointu. Zresztą jakoś te wszystkie opinie i to, co gdzieś tam zasłyszałem od znajomych, chyba tylko potwierdza, ża ta firma tylko wyciska z ludzi co się da, bez żadnej wdzięczności ani sentymentów. To jest naprawdę chore...

wfsgs

Wszyscy się boją mówić o zarobkach, bo mają powpisywane horrendalne kary umowne w lojalkach za ujawnianie informacji :P

student

Proszę o informację, ile tu można zarobić świeżo po studiach?

Bart

Lojalka, jak lojalka, ale w tej firmie coraz częściej są problemy z dostaniem zwykłego urlopu. Rekordziści mają nawet po 40 dni (jeszcze razem ze starym urlopem) i nawet jeśli chcesz go wybrać, to po prostu nie możesz. Nie ma sensownych ludzi, którzy mogliby jechać na projekty, dlatego wyciskają z ciebie, ile tylko mozna. Kierownictwo próbuje nadrobić braki kadrowe młodziakami z łapanki, często bez wykształcenia i przygotowania, lecz to tylko pogarsza sprawę.

MC

Można się wymigać od tej lojalki, ale i tak zalecam dwa razy przemyśleć, zanim podpiszecie umowę lojalnościową z Propointem. Na dłuższą metę to nieopłacalne, a sami sobie ukręcacie krótką smycz, za którą pracodawca nie zawaha się pociągnąć. To nie jest normalny układ.

Jacek

Tak na szybko - Pan Paweł z ARCHE Consulting pomaga wyplątać się z lojalek. Namiary podane są na początku tego wątku.

vv

Ludzie, czy w tej firmie serią są takie chore lojalki? Nie chcę się wiązać na nie wiadmo ile z firmą, a właśnie dostałem info, że mam podpisać lajalkę z jakimiś nienormalnymi karami umownymi...

grid

A jak to sobie wyobrażacie inaczej - dwór musi mieć przecież swoich poddanych.

ciekawy

Czy może ktoś zarekomendować ten caly Propoint, bo jak na razie wszędzie, gdzie dopytuje lub czytam, to opinie są mocno "takie sobie"...

bleer

Romawiałem z ich przedstawicielami rok temu na jakis targach na Polibudzie] i wtedy łapali studentów na potęgę. Miałem sam złożyć CV, ale jakoś tak wyszło że tego nie zrobiłem. Ale nie żałuję, bo Propoint nie ma dobrej prasy w Gliwicach, przynajmniej wśród tych kilku osób, które znam i miały stycznośc z tą firmą.

XT

@jasiek "Przymusowe" nadgodziny oczywiście.

XT

Taa, nawet przymusowe czasem.

Worker

Nie łudź się - nie zarobisz przysłowiowych kokosów. Sensowne pieniądze pojawiają się dopiero, gdy pracujesz na delegacjach 240h w miesiącu - od bladego świtu do wieczora. Zycze powodzenia...

Robotic Man

Czy moglby ktos powiedzieć, czy za dalegacje zagraniczne firma płaci normalne diety zagraniczne, tak jak w budżetówce? Gdzies słyszałem, że diety są znacznie niższe. Czy to prawda?

jasiek

Hej, a powiedzcie mi prosze, czy tu się zdarzaja jakies nadgodziny czasem?

cześ

Posyłać pracownika z pensją którą wstyd dać w kraju do którego się posyła. Połowa pensji pracownika na montażu. Brawo.

galanonim

Czy moglby ktos opowiedziec o firmie? JAk atmosfera, jak jest z wyjazdami itp.

Zostaw opinię o PROPOINT SP. Z O.O. SP. K. - Gliwice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PROPOINT SP. Z O.O. SP. K.