counter
2 3 19 5 1
Lubelak

Pracowałem w Lubelskim oddziale GIAP. Rozumiem czemu ludzi po praktykach nie chcieli tam wracać... Sam szef jest świetnym człowiekiem, ale osoby ze środka hierarchii to tragedia. Na każdym kroku pokazują swoją wyższość i starają się dopiec młodszym stażem. W biurze panuje nerwowa, napięta atmosfera. Już pierwszego dnia usłyszałem jak pracownicy siedzący obok mnie, beż żadnego skrępowania obgadywali współpracownika siedzącego za ścianą. Nie polecam firmy ani do pracy, ani nawet na praktyki czy staż.

Gun3R Nowy wpis

Pracuję w GIAP od roku i trochę mogę powiedzieć o GIAP "od środka". Zostałem zatrudniony z przeciętną wiedzą o branży jak i o oprogramowaniu QGIS, na którym opierają się produkty firmy GIAP, jednak chęć pogłębiania wiedzy i rozwijania nowych umiejętności szybko pokryła braki. Od początku współpraca przebiega w przyjaznej atmosferze opartej raczej na zaufaniu niż na kontrolowaniu pracowników. Nie ma problemu ze zgłaszaniem potrzeb na upgrade sprzętu czy szkolenia (które jednak w czasie pandemii są ograniczone). Fajne też są rozmowy okresowe, gdzie można porozmawiać o wynikach swojej pracy, ewentualnych problemach czy premiach. Nie brakuje także cyklicznych wypadów integracyjnych czy spontanicznych spotkań po godzinach pracy, dzięki którym wśród pracowników panuje miła atmosfera i tym samym chętniej chce się iść kolejnego dnia do pracy. W firmie jest ogólnie wesoło i często można się pośmiać. No i jest też ekspres do kawy ;) Zdarzają się okresy, gdzie konieczna jest praca na wyższych obrotach (np. przed deadlinem) co wiąże się z wyższym poziomem stresu lub pracą po godzinach. W moim odczuciu firma podchodzi uczciwie do pracowników i dziwią mnie niektóre zamieszczane tu komentarze. Jeśli ktoś szuka pracy, w której chce się rozwijać w branży GIS, to w moim odczuciu jest to dobre i przyjazne miejsce.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Giap Sp. z o.o.?

Haha Nowy wpis

Awans? A co to jest?

giap_lublin Nowy wpis
@Pytanie

GIAP jest młodą i rozwijającą się firmą, więc możliwości awansu są bardzo szerokie, zarówno jeśli chodzi o awans pionowy - od młodszego specjalisty po stanowiska kierownicze, jak i awans poziomy – przejścia między zespołami i działami firmy, nowe obowiązki dostosowane do predyspozycji konkretnej osoby i zaangażowanie w coraz większe projekty WSZYSTKIE osoby pracujące obecnie na stanowiskach dyrektorskich i kierowniczych w GIAP zajmują swoje stanowiska w wyniku awansów wewnętrznych i wcześniej przeszły przez wszystkie „szczeble” w hierarchii firmy.

GIAP
@Lubelak

Proszę o kontakt zarząd jest bardzo zainteresowany tym co Pan pisze!

@GIAP

Dziękują za reakcję ale nie skorzystam. Zależy mi na anonimowości, zostaję na GISowym rynku w mieście.

Honorata
@Lubelak

Rozumiem, przykre. Czy namówię Cię na uzupełnienie opinii o inne aspekty pracy w Giap? Prócz atmosfery między kierownictwem i pracownikami ważne są też płace, dodatki socjalne, systemy premiowania. Może pod tym względem praca w Instytucie była dla Ciebie satysfakcjonująca?

giap_lublin Nowy wpis
@Lubelak

@Lubelak, ciężko nam się odnieść do anonimowej opinii, bez żadnych konkretów dotyczących osób czy sytuacji. Nie wiemy też, jak długo Pan z nami pracował, czy to było kilka dni, czy kilka miesięcy, ale z wypowiedzi wnioskujemy, że raczej kilka wybranych dni. Odnosząc się do Pana opinii: - jak w każdej firmie i u nas zdarzają się gorące okresy, w których trzeba dać z siebie 150% i bywa nerwowo, ale to nie jest domyślny styl naszej pracy. Atmosferę w biurze z powodzeniem można określić jako luźną, swobodną i koleżeńską, co może potwierdzić każdy kto przepracował u nas minimum kilka miesięcy - 80-90% obecnych "stałych" pracowników GIAP zostało z nami po stażach, praktykach, czy doraźnej współpracy jeszcze w czasie studiów, jednak przeważnie są to osoby, które podczas takiej współpracy pozytywnie się wykazały. - z drugiej strony mimo luźnej atmosfery wszyscy pracownicy podchodzą do swojej pracy profesjonalnie i dbają o to, aby praca była zrobiona dobrze i nie tolerują wykonywania zleceń na pół gwizdka, czy wielokrotnego popełniania tych samych błędów (to w kontekście pracowników ze "środka hierarchii"). Ciężko powiedzieć z czego może wynikać Pana niezadowolenie i dlaczego już Pan z nami nie współpracuje. Czy był Pan z nami za krótko, żeby "wpasować" się w nasz zespół, czy może faktycznie wydarzyła się sytuacja która Pana zraziła, czy może nie została Panu zaoferowana propozycja dalszej współpracy ze względu na jakość pracy... Jako podsumowanie możemy dodać, że o atmosferze w firmie przeważnie świadczy rotacja pracowników, która w GIAP jest znikoma. Ze stałego zespołu oddziału w Lublinie który obecnie liczy ok 30-40 osób na przestrzeni ostatnich lat z pracy zrezygnowało 3-4 osoby i ze względu na zmianę planów życiowych, przeprowadzkę do innego miasta, itp. więc jeśli akurat prowadzimy rekrutację, proponujemy Wszystkim wziąć w niej udział i przekonać się osobiście

XyZ

Nie polecam, na zleceniu traktują człowieka jak (usunięte przez administratora)

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Giap Sp. z o.o.?

Giap
@Pytanie

Zazwyczaj są to 2 etapy: test kompetencji oraz rozmowa kwalifikacyjna. Zapraszamy do kontaktu giap@giap.pl

Andrzej

A czy teraz firma prowadzi rekrutacje i warto składać dokumenty?

Jaka umowa obowiązuje w Giap Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

GIAP
@Pytanie

Podczas okresu próbnego obowiązuje taki rodzaj umowy jaki jest wynikiem rozmowy kwalifikacyjnej. Może to być zarówno UoP jak i UZ jak i FV.

Piotr

Taka macie dobrą pracę, że nie ma motywacji do napisania opinii na forum?

Irek

Interesuje mnie praca w firmie, wcześniej słyszałem dużo dobrego. Sądziłem , że dowiem się na forum szczegółów a tu cisza.

Giapomaniak
@Irek

Napisz do nich email na giap@giap.pl. szukają pracowników

Wasza opinie ma znaczenie! Co wiecie o firmie Giap Sp. z o.o. w mieście Warszawa? Czekamy na nowe informacje odnośnie pracy!Może pojawi się osoba aktualnie pracująca, która będzie chciała powiedzieć nam coś o zatrudnieniu u nich?

Zostaw merytoryczną opinię o Giap Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

2/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Zobacz wywiad