Cognor S.A. Oddział HSJ

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Cognor S.A. Oddział HSJ

Jan

Tak cały zakład stalowni to chaos ,postój cały tydzień a ruszyć w sobotę i na nowy rok xd będziemy chlać na 3zm na stalowni w Sylwka zapraszamy zarząd oraz bhpowca na bramkę z alkomatem w nowy rok i dziękujemy za wolne święta Bożego narodzenia

Ale faktycznie firma płaci podwójnie za święta i sylwestra? Czy tylko tak gadasz, bo sam bym wtedy przyszedł :P Skoro pracujesz to wiesz może czy warto przyjąć sie na sortowacza? czy może lepiej na kontrolera jakości? gdzie jest lepsza atmosfera? Bo chyba złożę cv na dwa ale nie wiem ewentualnie które wybrać? mam doswiadczenie w dwóch specjalizacjach, pracowałem w podobnym miejscu

Masz minmalna krajowa, za niedzielę wychodzi ci koło 200 zł zazwyczaj masz 3 pracujace ,chyba że są święta jakieś gra nie warta tej kasy ,za sylwestra nie płaci to zwykły dzień chyba że wypada w niedzielę jak w tym roku ,ani kontroler jakości ani sortowacz omijać szerokim łukiem tą firmę

Były parobek

Te dodatki to 600zl za niedzielę przeciętnie w miesiącu wychodzą ,a za nockę masz 4.70 zł za godzinę pracy więcej brygadowy system to nie są ananasy ani żadne frykasy ,ludzie na normalnym systemie zarabia teraz 5 tys ,a tu 4500 zł netto bez nadgodzin wg mnie nie warto

Wiola
@Były parobek

A czy oprócz podstawy i nadgodzin można liczyć na jakąś premię? Jeśli tak, to za co jest ona możliwa? Daj znać. :)

Halina
@Wiola

Premia jest 10 procentowa stała od stawki minimalnej plus druga motywacyjna przeciętnie od +500 do 1500 jest cały czas zależy od działu każdy dostaje zależy od kierownika czy tam dyrektora ile da na dany dział

@Halina

Ooo 500 zeta premii to już coś. Ta motywacyjna jest też za wyniki? Kierownik każdemu pracownikowi może ją przydzielić czy tylko za specjalne zasługi się dostaje?

Robotnik

Mają być inne zasady premiowania od teraz są tacy co kilka tysięcy brali premi kwestia znajomości

Pracownik walcarz

Zarząd tej firmy powinien wykonać kontrolę niepotrzebnych stanowisk za które płacą wypłaty i zredukować je w szczególności te biura i ludzi chodzących w kolo nie mających zajęcia

Pracuś

Nie pracujesz tu to nie wiesz jakie tu układy i znajomości i jedni nic nie robią i tylko liczą kasę

A możesz powiedzieć na jakim stanowisku pracujesz? A dlaczego uważasz, że nieadekwatne, to ile zarabiasz? Jesteś w stanie opisać co dokładnie robisz w tej firmie i czym się zajmujesz?

@Anna

Podstawy wynagrodzenia tylko pociotki i znajomi mają w tej firmie wyższe staż pracy się niestety nie liczy się tu wcale ,

No to firma dla znajomych i ich rodziny takie osoby są tu zatrudniane

Jeżeli tam dalej pracujesz chyba wiesz jak wygląda załatwianie miejsca pracy więc ja z tą firmą nie chce mieć nic wspólnego pracuje w hsw i mam się bardzo dobrze zarobki wysokie i co ważniejsze mam wykształcenie adekwatne do swojego stanowiska co niestety w cognorze można byc i dyrektorem po podstawówce

Już nie pracuje w cognorze i dziękuję za głupie komentarze powodzenia w pracy w tym zakładzie pracuje w hsw przynajmniej szanuje pracownika i stawka jest odpowiednia od umiejętności a nie znajomości

Jasiek

No jeżeli jesteś na wyższym stołku i tak się wyrażasz o pracownikach to właścicielowi "gratuluję" kadry i życzę powodzenia w szukaniu nowych pracowników

Artur
@Marek

Czyli nie ma znaczenia jak długo pracujesz, to zarobki są wciąż takie same jak na początku? Możesz napisać ile to mniej więcej jest, podać przedział? Może są chociaż premie bądź nadgodziny, dzięki czemu wynagrodzenie jest wyższe?

andrju
@Artur

4300zl Na rekę. Jezeli masz ochote to na róznych wydzialach mozesz dorobić ile będziesz chciał.

Sebastian
@andrju

O to rewelacja, że można dorobić sobie. Jest jakiś limit godzinowy tej dodatkowej pracy na innych wydziałach? A no i w przypadku innych wydziałów to tak zapytam jeszcze o jedną rzecz. Mianowicie, czy ktoś nas uczy innych obowiązków, jak ktoś jest chętny albo jakieś szkolenie bądź coś w tym rodzaju? Dzięki z góry.

@Artur

3550 podstawa plus dodatki zmianowe i za niedziele i święta premia 10procent i i motywacyjna bez nadgodzin koło 4k netto

Potwierdzam inspekcja pracy powinna się zająć tym zakładem ludźmi bez uprawnień pracujących na stanowiskach

Jolanta
@Anonim

To jak niby dostali pracę, skoro nie mają uprawnień? :P Chodzi o te osoby, o których piszecie, że to znajomi/rodzina? Bo już się pogubiłam, a poważnie rozważam aplikowanie tutaj. Jak ci się pracuje tak poza tym? Jest więcej plusów, czy minusów?

@Jolanta

Nie ma plusów stawki stoją ,a wynagrodzenie głównie. To premia i dodatki brak jakiej infrastruktury firma 50 lat do tyłu

Grzegorz
@andrju

4300 na rękę jak dostaniesz 1500 premii znaczy sie????????????

Grzegorz
@andrju

Tak 4300 na rękę jak dostaniesz 1500 premii znaczy sie ???? ???? ????

Andre

Potwierdzam co lepsze stołki zajęte przez znajomych i rodzinę ,Dlatego wygląda jak wygląda ten zakład ciągłe braki złomu pod koniec i na początku roku bo ktoś nie ma głowy jak zapewnić ciągłość pracy zakładu a stołeczek zajmuje

Spawacz jakie dokładnie godziny pracy ma? Widziałem ofertę na stronie, dobrze dla mnie, że jest jedna zmiana. Mam już dosyć 3-zmianówek, a tak robiłem wiele lat. Chory po nockach jestem, dlatego chciałbym zmienić firmę.

Spawacz

Zależy w utrzymaniu ruchu może byś załapał na 1zm ogólnie szukaj innego zakładu chyba że chcesz być na brygadowce

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Cognor S.A. Oddział HSJ? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Wielkie jajco

Wolne święta ,600zl podwyżki dawno się tak dobrze nie działo w tym zakładzie. Brawo tak trzymać. To jedyny zakład który dał taka podwyżkę a nie musiał.

Lolo

Podwyżka od nowego roku około 700zl,premia niezagrożona,mimo trudnej sytuacji zakładu szefostwo staje na głowie by było nam dobrze a może nawet lepiej. Dziękujemy

@Lolo

Ta premia, to roczna jakaś? czy jakie rodzaje premii tu macie? Dużo tego może dojść do pensji? Ciekawią mnie aktualne widełki płacowe, może masz możliwość coś podpowiedzieć?

Skarbnik

Widełki są minmalna krajowa plus premie i dodatki nocne i świąteczne 4-5 tys na rękę w zależności jaka premia

Pieniążek
@Lolo

Jak tam nastroje po podwyżkach ?

Święta
@Pieniążek

Pierwszy raz od nie wiadomo ilu lat święta wolne brawo dla zarządu tego (usunięte przez administratora)

A.CHMURA

Dostalem premie bo mi sie nalezala.Przychodze do zakladu swiatek piatek robie szesnastki,potrzybuje kasy.Co kogo obchodzi moja premia

Czy pracownicy HSJ Holding Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Tomi

Integracja picie wody pod budami. Może jeszcze jakieś Pytania? Materiału cala hala firma od początku istnienia nie miała tyle zamówień zysk w dobie pandemi kilka milionów na czystko. Podwyżek Brak na zewnętrznym plus 30 w środku plus 60 i jazda na.murzynach za 3200 z premia ja (usunięte przez administratora) a poganiacze latają jak głupie.

Rafał

To jest naprawdę tak powszechny problem tutaj? Może warto to gdzieś zgłosić?

Coo
@Rafał

Haha niby gdzie?

Katarzyna
@Coo

A PiP?

nikt
@Katarzyna

Nie jedna instytucja odwiedzała to miejsce... Zasada jest prosta. Przyjmujesz zasady takie jakie są, albo szukasz innej pracy.

Katarzyna
@nikt

Nie jedna? To jakie i co z tego wynikało?

Kierownik Rumun

Tak byliśmy w Arlamowie na baletach za pieniądze ludzi z wykańczalini!!! Dziękujemy wam parobki było super!!!

Nieważne....

Ja pracowałem chwilę... Muszę przyznać kierownictwo super jak i załoga... Dobra atmosfera

Jarek ogarek

Tak jeśli sami je sobie zorganizują . Na karczmę są zaproszenia i to jakieś 3 na wydzial ( kpina) bo tam powinien mieć możliwość pójść każdy pracownik. Odpowiem tutaj na poprzednie pytania o podwyżki- były uwagaaa 100 zł brutto pff to przecież jakby ktoś napluł Ci w twarz i skopał matkę. Ta firma nie ma przyszłości .

@Jarek ogarek

Niby niezbyt wiele, ale moim zdaniem dobre i to. Nawet takich pieniędzy nie znajdziesz na ulicy. Co jaki czas można liczyć na taką podwyżkę? Co do tych integracji, to często mają one miejsce? :)

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Cognor S.A. Oddział HSJ?

Wielbiciel kielbasy i boczku

Wypić lubią,donosić lubią,robić nie lubią. Trzymać się od tego z daleka chyba że sens twojego życia jest być nikim i lubisz wypić i doniesc na kogoś to mozesz tam iść. Strata czasu , najniższa krajowa dostaniesz wszędzie a jest szansa że spotkasz tam mądrzejszych ludzi niż tu.pozdrawiam

Chińczyk

Spokojnie sk nexilis otwiera fabrykę cognor straci połowę załogi czy chce czy nie chce

Zołmierz

Proponuje isc do wojska. W nowej debie poszukujemy chetnych. Mialy być podwyzki koncem wakacji. Później koncem roku. Teraz rozmawiam z ludzmi i nie bedzie. Jedynie podniosą do najniższej krajowej. W innych zakladach sa duzo wyzsze stawki. Coraz mniej ludzi na zmianach a trzeba wyrobic 250 ton na zmiane. Sa tez osoby co musza robic na 2 i na 3 maszynach. A kasa taka sama.

BC

Nie zgodzę się, takie komentarze są pomocne dla osób rozważających pracę w danej firmie, a nie mających kontaktów z wewnątrz, by ocenić potencjalnego pracodawcę. Jeżeli wymaga się od kogoś wielozadaniowości i pracy z poświęceniem przy równoczesnym braku kompensacji, to jest to zasadniczo bardzo mocny punkt, żeby nie aplikować do takiego miejsca. Takie zgniłe zakłady pozostawia się do pracy takim ludziom jak Pan, którzy już przywykli do nieporządku, wyzysku i w większości przypadków są za starzy na podjęcie zmian. Dzięki ludziom bez wyboru takie miejsca dalej się trzymają, ale na szczęście ich czas powoli dobiega końca, bo pracownik staje się coraz droższy, a o automatyzacji pracy to na tych waszych hutach to można pomarzyć.

Asia

Na stronie internetowej widać że poszukują elktromontera. Nie ma jednak takich informacji jak rodzaj umowy stawka itp. ktoś się może orientuje ? Podali tylko wymagania i w się w nich mąż odnajduje bo ma wykształcenie kierunkowe. Z tego co widzę pracuje dużo osób z Ukrainy tak?

Ukrainiec
@Asia

4 tys naa rękę netto z premiami

gizmo

Niedziela ,19 listopada . Kontrola alkomatami na bramie HSJ. Pięc osób pod wpływem..ok...w tym jeden ukrainiec. Czterech polaków zwolnionych...ukrainiec zostaje. Przykre.

rebacz

Chmura znowu dostal podwyzke 500 zl chyba za ta fryzure,wyglada jak moj kot

Mietek
@rebacz

I mialczy tak samo jak kot,jak stare kocisko za 500zl też bym mialczał nawet za 400,panie prezesie to mówiłem ja jarząbek

Kimi

Albo stawka albo hutnik,tym sposobem młodzi nie przyjdą a kadra jest stara jak sandały Jezusa,młodych brak ,nawet Ukraińcy nie cha pracować,czas podnieść stawkę panie prezesie nawet kosztem hutnika

Artek

Dzwoniłem w sprawie pracy ,ale stawka mnie złamała w pół najnizsza na Start za ta robotę. Idę do Ati piec I pół koła na Start. Dziękuję do widzenia

@Artek

Muszą placić.. leczenie powikłań po Alu niestety kosztuje.

Ty
@ja

A w HSJ to co ? Czyste powietrze i morska bryza? Każdy kto tam był to wie jakim powietrzem się tam oddycha resztki tarcz szlifierskich i pył ze śrutownicy. A co do stawki to ma racje ,,Artek" w hucie stali żeby proponowali taka stawkę to jest śmiech na sali. Poza tym kolega pisze, że idzie do ATI czyli nie za wiele będzie miał doczynienia z Aluminium, czytaj ze zrozumieniem (usunięte przez administratora)

Iga

Co tu dużo mówić, kwota nie powala, czy na ten rok to już koniec podwyżek, czy coś jeszcze się szykuje? Przy obecnej drożyźnie fajnie byłoby dostać trochę więcej. Ale czytałam tutaj, że można sobie trochę dorabiać, jest trochę wyższa stawka za dodatkowe godziny?

Joz
@Iga

Za umowę zlecenie za 8 h wychodzi 220-250 zł w zależności od miesiąca

Qwer
@Iga

Nie będzie już podwyżek w tym roku dopiero w styczniu jak minimalna urośnie

Kadry HR
@Qwer

A kto tak powiedział że nie będzie już w tym roku podwyżek? Po co rozsiewa Pan plotki? Po okresie wakacyjnym planowana jest kolejna podwyżka wynagrodzenia. Po zmianie przepisów w styczniu również. Na przyszłość proszę nie rozsiewać plotek. Pozdrawiam

Wojtek
@Kadry HR

Nie jestem pewien czy 100zł brutto można nazwać podwyżką, gdzie w innych zakładach podwyżki są od 500 do 1000zł. Starych pracowników jest coraz mniej, a młodzi pracować w takich warunkach nie będą.

@Kadry HR

Wiadomo już konkretnie w którym roku po wakacjach planowana jest ta podwyżka o której mowa powyżej?

Rura

W 2030 r.

Mlody pracownik miesiąca
@Kadry HR

No i gdzie ta podwyżka po okresie wakacyjnym?? No pytam KADRY HR Podwyzki beda dla tych co maja najnizsze stawki. A ten co robi 18 lat zarobi tyle samo co pracownik nowy.

Wkurwi@ny Edward
@Kadry HR

To jak to to będzie z to podwyżka w tym roku? Będzie to czy nie będzie? bo napisane że będzie a mowio że nie będzie,to jak to w końcu będzie?

Janek
@Wkurwi@ny Edward

Nie będzie, dopiero w styczniu.

Nic nie zrobisz
@Janek

Podwyżki to będą dopiero jak reszta grupy Cognor wyjdzie na prostą. Dopóki Kraków i Gliwice trą po ziemi to nic nie zobaczycie, bo musicie na nich robić, żeby te oddziały nie padły. Szykujcie się prędzej na 3 kwartał 2024r a na standardy firmy to będzie to 500 zł brutto, co i tak nijak wyrówna spadek wartości wynagrodzenia.

@Janek

To zawsze jest tak w firmie, że dostaje się tylko wyrównanie do minimalnej? Bo piszecie, że długoletni pracownicy nie zarabiają więcej niż nowi. W jaki sposób więc firma motywuje ludzi do pracy? Premie uznaniowe są wysokie?

Nic nie zrobisz

Firma nie motywuje, zgodnie z jej polityką, Tobie ma zależeć na pracy dla nich. Panuje przekonanie, że komu się nie podobają stale pogarszające się warunki zatrudnienia to ma zamilknąć i się zwolnić, bo sieje ferment. To, że pracodawca leci w kulki z ludźmi to nieistotna część całej układanki. Starsi pracownicy mają niższe stawki niż nowozatrudnieni i nie jest to przez firmę wyrównywane.

To ostatni zaklad gdzie honorowany jest "hutnik". Po 5latach pracy (w 6tym roku) masz 5% z rocznej stawki. Co roku + 1% az do 20%. Takze nowi muszą na to troche popracowac.

Mati

Niestety to prawda...sami robią co chcą, wciskają prezesowi tematy zastępcze...zamiast zająć się prawdziwymi problemami...niech to w końcu do Was dotrze, że to dzięki nam....ludziom z produkcji macie zyski i możecie sobie pozwolić na wysoki standard życia.

Valter

Firma tragedia w środku miesiąca zmieniają system na trzy brygadowy miały być podwyżki a będą Zwolenia

Są w sklepach codziennie niskie ceny A po nowym roku prąd gaz i paliwo i a i czynsz no i brawo dla firmy za rekordowe zyski

Jaskiniowiec

Nic tam się nie dzieje z przypadku każdy grabiami do siebie najgorsze to że właściciel firmy się nie interesuje swoimi pieniędzmi !! Jak można brać premie w przedziale 800 zł drugi bierze 3000 tyś. No nienormalne to jest Panie prezesie proszę się tym przyjęć bliżej!!!!

Jarzebek

Kto zatrudnienia przybyszów se wschodu (ukraina))ciekawe przez czyja agencje pracy,ja nie wiem ja się pytam,a kto zatrudnia ja nie wiem,a kto zatrudnia Gruzinów i dlaczego są nietykalni tego również chciałbym się dowiedzieć,załoga to widzi i się dziwi ale widocznie tak musi być

Marysia

Śmieszna firma pracowałam tam 3 dni porażka jak zobaczyłam pasek z wyplaty jednego z pracownika który pracuje 15 lat 3300 na rękę w takich warunkach oddychasz tablicą mendelejewa dlaczego się godzą ludzie na takie upodlenie? Także powodzenia życzę wam w tej firmie dużo cierpliwości i zdrowia przedewszystkim !!!

Halina

Kochani spokojnie,pieniądze będą. Mamy zatrudnionych od niedawna fachowców z Gruzji oraz Ukrainy,za chwilę wdrożą się w obowiązki i będą siłą napędową tego zakładu,dzięki takim jak oni my również zyskamy. Podwyżki będą na pewno w styczniu także niedługo

Krzych
@Halina

A co z tymi podwyżkami, które miały być po wakacjach, wiadomo coś? Dostaliście je? Nie wiem czy to na pewno firma odpisała, ale ktoś podpisany "Kadry HR" tak właśnie napisał w wątku ... Jeśli były, to ile dali?

Zły
@Krzych

Chłopie jakie podwyżki, w tym zakładzie podnosi się place jedynie wtedy jeżeli wymusza to na nich podniesienie najniższej krajowej. Wstyd i Hańba żeby w przemyśle ciężkim, na czterobrygadówce gdzie wszystkie święta się pracuje zarabiać najniższą krajową. Wymagania coraz większe, ludzi coraz mniej a oni jak nie dbali o pracownika tak dalej nie dbają, wszędzie dookoła proponują już dużo większe stawki tylko tu nie da się bo firma nie ma pieniędzy. Powtórzę to jeszcze raz WSTYD I HAŃBA.

Gruz
@Zły

Gdzie konkretnie? Jakie to zakłady?

Złoty
@Gruz

Konkretnie wszędzie dookoła, kuźnia daje 5200, felgi 4800 alutec też ok 4800 mam wymieniać dalej ?

Wojtek
@Złoty

To wszystko prawda co piszesz,ale niestety w tej firmie wyznają zasadę albo przyjmujesz takie warunki jakie ci dają,albo pakujesz się i zmieniasz firmę na inną.

Kryzys
@Halina

Podobno ma być system 3 brygadowy bo taki kryzys mamy żeby nie dostać podwyżek zła sytuacja cognor ???likwidacja brygady i zwolnienia

Zostaw merytoryczną opinię o Cognor S.A. Oddział HSJ - Stalowa Wola

• Jak się pracuje w Cognor S.A. Oddział HSJ?

Zobacz opinie na temat firmy Cognor S.A. Oddział HSJ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cognor S.A. Oddział HSJ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 75, z czego 15 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cognor S.A. Oddział HSJ