Skamol Polska Sp. z o.o.

Opinie o Skamol Polska Sp. z o.o.

Kandydat na technika

Jak wygląda praca w charakterze Technika Utrzymania Ruchu? Pytam gdyż rozważam aplikację na to stanowisko. Tutaj na forum niczego się nie można dowiedzieć - wszystko ładnie i super i wspaniałe zupełnie jak by jakaś niewidzialna ręka zmieniała treści w postach. Moją uwagę zwraca i niepokoi mnie fakt, że pod pozytywnymi opiniami jest góra 3 głosy na tak i z 30 na minus i to spowodowało, że zapaliła sie mi czerwona lampka z tył głowy. Mam ponad 20 letnie doświadczenie w UTR i coś tu nie gra moim zdaniem. Dlatego zapytuję wprost. Interesuje mnie co jest do roboty na zmianie, czy są części zamienne czy trzeba rzeźbić z niczego aby dojechać, czy zostanę przeszkolony z serwisowania maszyn w zakładzie, ilu ludzi jest na zmianie itp. Jakie są relacje - przełożony - kierownik Jak jest z dyżurami - rozumiem, że jak na dyżurze jestem to mam płatne 8 godzin? Ma się to ni jak do tego co Prawo Pracy mówi, że max można 32 godziny w miesiącu przepracować. Proszę zwłaszcza kolegów mechaników o rzetelną odpowiedź.

@Kandydat na technika

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w Skamol. Dyżury realizowane są zgodnie Kodeksem pracy z zachowaniem obowiązujących norm i odpoczynków. Na wszystkie pytania znajdzie Pan odpowiedź podczas rozmowy rekrutacyjnej, która połączona jest z oprowadzaniem po hali i parku maszynowym. Zachęcamy do aplikacji.

Mechanik
@Kandydat na technika

Cóż mogę powiedzieć jako kolega starszy stażem. Atmosfera w pracy wręcz wzorowa. Brak presji, brak stresu wystarczy mieć ogarnięte to i owo i zakład sam leci na maxa. Części zamienne zawsze oryginalne kupowane od autoryzowanych dostawców, zawsze w najlepszej jakości. W praktyce jednak mało co się tu psuje dlatego praca to głównie prewencja. Nad wszystkim czuwa zawsze zespół ekspertów tu w Polsce jak i za granicą. Wszyscy żyjemy jak jedna wielka rodzina. Jako nowo zatrudniony nie zostaniesz bez pomocy. Koledzy starsi stażem wszystkiego Cię nauczą. Głowa do góry i odwagi.

@Mechanik

Serio aż tak przyjaźnie nastawiona kadra że nowi są pod ochroną i nie muszą się prosić o pomoc i wdrożenie? A są dodatkowe szkolenia jak ktoś potrzebuje do stanowiska? Finansują czy trzeba podpisywać lojalkę?

kandydat

Czy firma dalej utrzymuje tak wysokie standardy jak tu opisujecie? Pytanie jest związane z tym iż zamierzam zaaplikować ale się waham. Jestem ubiegłorocznym absolwentem szkoły średniej i zapoznaję się z różnymi ofertami pracy a ta oferta wydaje się najlepsza.

Mariola

Jak wygląda praca na stanowisku Manager Jakości Czy oprócz znajomości języka są wymagane inne kwalifikacje?

Aktualny
@Mariola

Aktualnie niema naboru na takie stanowisko jak mi dobrze wiadomo. ????

Urszula
@Aktualny

A orientujesz się, na jakie stanowisko aktualnie rekrutują? Wiesz, gdzie mogę znaleźć takie oferty pracy, z którymi można się zapoznać?

@Urszula

Dzień dobry, Dziękujemy za zainteresowanie pracą w Skamol. Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji, ale zachęcamy do przesłania CV na adres rekrutacja@skamol.com ze zgodą na udział w przyszłych procesach. W pierwszej kolejności kontaktujemy się właśnie z takimi kandydatami, jeśli profil odpowiada wymaganiom stanowiska.

Krzyś
@Skamol Polska Sp. z o.o.

Ja podpowiem, że warto. Mamy piękny, nowoczesny i bezpieczny zakład. Mamy super zespół zmotywowany na sukces. Mamy stabilność i b dobre zarobki no i całą masę benefitów których nie sposób wymienić(usunięte przez administratora)i.

@Skamol Polska Sp. z o.o.

Ja już zaaplikowałem i czekam na informację zwrotną. Miło będzie być członkiem zespołu który ma takie dobre opinie. Jest to rzadkość. Przeważnie ludzie narzekają.

Lider

Super firma z perspektywami zwłaszcza dla młodych z otwartym umysłem. Bogate benefity Miła atmosfera B fajna kadra techniczna ukierunkowana na bezpieczeństwo i techniczną sprawność zakładu. W ostatnich miesiącach zmieniło się dużo na plus. Polecam

Wymagają cv, rozmowa z kierownikiem i hr, potem oprowadzanie po hali i omówienie zadań na stanowisku. Nie ukrywają, że jest co robić, ale jak sie chce pracować to nie problem. Rozmowa bez napinki, nawet można pożartować, dużo benefitów.

Doświadczenie, czy szukam pracy na dłużej, uprawnienia

zawsze optymista

Koleżanki i koledzy spróbujmy zmienić to forum, spróbujmy podzielić się pozytywnymi opiniami. Fakt teraz may same pozytywne opinie ale nie zawsze było tak fajnie. Opiszcie dlaczego lubicie tą pracę, co Was motywuje do kreatywnego, pozytywnego i twórczego podejścia do pracy. Za co cenicie szefów co im zawdzięczacie. Miło by było aby ktoś opisał wszystkie pozytywne zmiany które zaszły w ostatnim czasie. Na prawdę mamy jedną z najlepszych firm na Opolszczyźnie i tylko od nas zależy czy utrzymamy tą pozycję

Antoni

Fanie że tak pozytywnie wypowiadasz się o firmie. Z tego co zrozumiałem nie jesteś już na śmieciówce tylko masz normalną umowę. Napiszesz na jak długo? Można dostać przynajmniej na dwa lata?

Rajmund
@Antoni

U nas nie ma śmieciówek. Są normalne umowy o pracę i cała masa benefitów takich jak: ciepłe posiłki zawsze smaczne i zdrowe, prywatna opieka medyczna, karnety na siłownię, premie, dodatki, konkursy na pracownika miesiąca, imprezy integracyjne, programy poleceń pracowniczych, ubrania robocze i wiele, wiele innych W zamian za to trzeba tylko pracować. Jest oczywiście godna płaca i to zawsze na czas. (usunięte przez administratora)

Lena
@Rajmund

To całkiem sporo dają pracownikom, a premie są uznaniowe czy zależne od wyników pracy? Wymieniłeś sporo tych benefitów, a są jakieś szkolenia podnoszące kwalifikacje i możliwość awansu u nich w firmie?

Aktualność
Drodzy Państwo,

Dzień dobry, Patrząc na Pana pseudonim i treść wypowiedzi trudno stwierdzić czy jest Pan byłym pracownikiem firmy, czy obecnym. Niedopuszczalne jest natomiast naruszanie dóbr osobistych poprzez imienne wskazywanie pracowników naszej firmy i zarzucanie im kłamstwa - w trosce o dobro tych osób te informacje zostały zmoderowane. Dodatkowo prosimy o nieudzielanie na forum informacji o wynikach i parametrach procesu produkcyjnego - również po ustaniu zatrudnienia w Skamol obowiązuje Państwa tajemnica przedsiębiorstwa. Pozdrawiamy, Dział HR

Na szczęście były
@Skamol Polska Sp. z o.o.

Wiem wiem. Jestem byłym pracownikiem i to zaznaczyłem. Prawda w oczy kole. Prawdę Pani moderuje a treści mijające się z prawdą pozostawia Pani bez zmian. To jest nie w porządku Pani Kadrowa. Ja byłem i jestem fair. Jako były wystawiam ocenę neutralną chociaż powinien być negatyw jak z Opola do Barcelony

obecny

@Na szczęście były o co Tobie idzie ? jesteś wolny ?! skończyła się Twoja udręka w Skamol ? ciesz się wolnością i swoim szczęściem ! nie mieszaj ludziom w głowach ! nie opowiadaj bzdur ! chyba, że to Tobie podziękowano, bo się obijałeś ... ? a tęsknisz za(usunięte przez administratora)obiadkami ... ? ;-) w tym miesiącu znowu mamy bardzo dobre wyniki ! premia chyba będzie maksymalna - 20% ekstra ! w zeszłym była "tylko" 14% ... ;-) masz taką premię w nowej robocie ? masz darmową kawę, herbatę bez ograniczeń ? masz(usunięte przez administratora) przekąski ? daj sobie już spokój biedaku ...

@obecny

potwierdzam to co pisze dyrektor. Firma jest super i ma super wyniki. Nigdy wcześniej nie schodziło więcej produkcji niż obecnie. Dodajmy, że nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. (usunięte przez administratora)

też obecny
@obecny

Stary, zawsze żale wylewają leniwi, którym sie nie chce pracować albo ci których wyrzucono z roboty, to przecież jasne. Normalnie były pracownik idzie do nowej roboty i cieszy sie swoim nowym życiem, a w takim siedzi żal nie wiadomo do kogo i o co i go wylewa siedząc na goworku. Do byłego pracownika - Chłopie jak ci było źle to trzeba było się zwolnić, a teraz ciesz sie nowym lepszym życiem i przestań się wyżalać jak dziecko w necie. Naprawde jest tu ok jak ktoś pracuje i nie szuka dramatów!

@ Inlightenment

Zgadza się z systemem zarządzania i manipulacją pt."przestraszyć albo ośmieszyć tych co wiedzą więcej" wtedy wymienimy, na takich którymi łatwiej sterować prowadzoną w firmie Skamol. Opinie pracowników nie docierają poprzez filtr strachu który wybudował obecny dyrektor. Proszę pokazać dyrektorowi EKONOMIŚCIE definicję Potrzeby w Ekonomii może wtedy zrozumie głos ludu.

Rozsądek
@@ Inlightenment

Co Ty kolego wypisujesz. Czy na prawdę nie widzisz jakie mamy wyniki czy nie widzisz że ilość komentarzy od kilku miesięcy jest 100% pozytyw. To świadczy o akceptacji takiej polityki przez "lepszą część zespołu naszej firmy. Chciałbyś zatem powrotu do starych czasów kiedy to nie działało nic a zakład stał (usunięte przez administratora) Teraz tak nie jest i to się może nie podobać ale tylko niektórym. Tym którym chce się pracować się podoba. (usunięte przez administratora). Po tym wpisie nie dziwie się naszemu dyrektorowi, że na młodych stawia.

Czy pracownicy Skamol Polska Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Entuzjasta

Odkąd jest nowy dyrektor to tak. Są imprezy integracyjne, zwiedzanie ciekawych miejsc, szkolenia, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Słowem wzorowa firma pod tym kątem

kandydat

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie, które brzmiało: "Proszę obecnych lub byłych pracowników o potwierdzenie lub zaprzeczenie, po tym, jak zapoznałem się z innymi opiniami dot. Skamol, że do działu Utrzymania Ruchu przyjmowani są tylko kandydaci "młodzi", czyli nie przekraczający wieku 35 lat. Bo nie wiem, czy warto w ogóle kandydować." Wynika z niej i innych wpisów na tej stronie, że w Skamol istnieje zjawisko "nierównego traktowania" już na etapie kandydowania ze względu na wiek. Potencjalnie nadaje się to już do złożenia sprawy przed rejonowym sądem pracy. Ustawa "Kodeks Pracy" Art. 18(3a). § 1. Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, zatrudnienie w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy. § 2. Równe traktowanie w zatrudnieniu oznacza niedyskryminowanie w jakikolwiek sposób, bezpośrednio lub pośrednio, z przyczyn określonych w § 1. Art. 18(3b). § 1. Za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu, z zastrzeżeniem § 2–4, uważa się różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 18(3a) § 1, którego skutkiem jest w szczególności: 1) odmowa nawiązania lub rozwiązanie stosunku pracy, [...] – chyba że pracodawca udowodni, że kierował się obiektywnymi powodami. Art. 18(3d). Osoba, wobec której pracodawca naruszył zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, ma prawo do odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów.

@kandydat

Drodzy Państwo, w związku z coraz częstszymi opiniami na platformie GoWork mającymi na celu dyskredytację firmy Skamol zwracamy uwagę, iż każda opinia pojawiająca się na platformie jest pozornie anonimowa, a co za tym idzie łatwo jest rzucać bezpodstawne oskarżenia nie obawiając się konsekwencji. Przypominamy, iż każda wypowiedź, w tym dotycząca stawiania wyłącznie na młodych, jest subiektywną oceną piszącego. Niezmiennie przestrzegamy kodeksu pracy oraz obowiązujących przepisów prawnych, dlatego też nie trzeba nam ich cytować. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że pomówienia są karalne. Za zniesławienie, jak np. to dotyczące nierównego traktowania ze względu na wiek czy inne kryteria są przewidziane sankcje wynikające z kodeksu prawa cywilnego i karnego (m.in. art 212 KK). Jeśli sytuacja będzie eskalować, są to narzędzia prawne, z których jesteśmy przygotowani skorzystać. Osoby realnie zainteresowane pracą zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z działem HR we wszelkich nurtujących sprawach dotyczących organizacji i warunków rekrutacji oraz pracy w Skamol. Natomiast osoby wyciągające daleko idące wnioski z opinii umieszczanych na serwisie GoWork prosimy o krytyczne myślenie, na które między innymi stawiamy w procesie rekrutacji.

@kandydat

Chyba się nudzisz i szukasz dram. Rozczaruje Cię, pracują osoby pow. 35 lat a nawet tacy blisko emerytury

kandydat

(usunięte przez administratora) Chciałem opisać dwie nieprawidłowości występujące często w pracy działów utrzymania ruchu. I tu chcę się zapytać od razu, jak to wygląda w Skamol? Druga Wielu pracodawców stosuje "standby", czyli "nieoficjalne dyżury domowe". Ale jest to niewłaściwa organizacja pracy UR. Jeśli zakład pracy pracuje w systemie pracy ciągłej, to pracownicy UR tez powinni pracować w systemie pracy ciągłej, czyli powinna być kompletna obsada wszystkich zmian. A ustalając "nieoficjalne dyżury" pracodawca de facto narusza przepisy KP. KP Art. 151(5). § 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. Czas pełnienia dyżuru nie może naruszać prawa pracownika do odpoczynku, o którym mowa w art. 132 i 133. Co może grozić konsekwencjami wobec konkretnej osoby decydującej o takiej organizacji UR. KP Art. 281. § 1. Kto, będąc pracodawcą lub działając w jego imieniu: [...] 5) narusza przepisy o czasie pracy lub przepisy o uprawnieniach pracowników związanych z rodzicielstwem i zatrudnianiu młodocianych, [...] – podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł. Opracowanie prawnika: Ograniczenia pracy zdalnej – odpoczynek dobowy i tygodniowy. Michał Culepa Pytanie: Ile czasu w ciągu doby pracownik może pozostawać maksymalnie w kontakcie z pracodawcą za pomocą telefonu komórkowego lub przy komputerze? Odpowiedź: Pozostawanie online po godzinach nie może naruszać prawa do odpoczynku. Uzasadnienie: Pracownikowi nie wolno dyżurować w ten sposób bez ograniczeń. Wyraźnie wynika to także z przepisów – art. 1515 § 2 KP nakazuje, by czas dyżuru nie naruszał prawa pracownika do odpoczynku dobowego lub tygodniowego, określonego w art. 132–133 KP. Jak podkreśla się w literaturze, choć dyżur nie jest czasem pracy, to nie jest także okresem wypoczynku. Pracownik nie może bowiem swobodnie dysponować swoim czasem. W praktyce oznacza to ograniczenie także czasu dyżuru domowego w dniach pracy do wymiaru od jednej godziny do 5 godzin na dobę, w zależności od obowiązującego pracownika wymiaru czasu pracy. W dniach wolnych od pracy dyżur (również dyżur domowy) może być oczywiście dłuższy, o ile nie ingeruje w obowiązek zachowania odpoczynku 35-godzinnego (por. w tej kwestii komentarz do art. 1515 KP, [w]: „Kodeks pracy. Komentarz” pr. zbior. pod red. A. Sobczyka, Legalis, wyd. 5, Warszawa 2020). To oznacza, że okres pozostawania online w dyspozycji pracodawcy poza normalnymi godzinami pracy nie może wkraczać w 11-godzinny okres dobowego odpoczynku, jak i w 35-godzinny okres odpoczynku tygodniowego.

RR
@kandydat

Uważam że potrzeba nam ludzi do pracy a nie filozofów. Póki co będziemy mieć nowy cel. 15 min na usunięcie awarii. Dlatego dyżury znikną bo na dyżurze średni czas reakcji to ok 3 h.

Obserwator

Co by nie mówić to teraz jest najlepszy teem techniczny w historii naszej spółki. Praktycznie żal tylko, że tych ludzi nie było z nami od początku, dziś bylibyśmy znacznie dalej. (usunięte przez administratora) Brawo Panowie tylko tak dalej. Tylko młodza załoga Wam kibicuje.

Kolega z produkcji

To jest na prawdę porządna firma. Wzajemny szacunek, jasno zdefiniowane czynności no i sprzęt który dzięki staraniom kierownika UTR działa teraz bez zarzutów. Zdecydowanie najlepsza firma na Opolszczyźnie. Wszystko dzięki super managerom. Ja osobiście cenię sobie bezpieczeństwo i automatyzację. Widać zakład na to stawia. Dyrektorze dziękujemy.

młody

Dyrektor ma mocne poparcie wśród młodej załogi, Opłaciło się postawić na młodych. Takiej fali sukcesów firma nie miała nigdy. Bravo dyrektor - młodzi zawsze z Panem Gdyby tak ciepły posiłek regeneracyjny na noc dało rade załatwić byłoby git i coś do picia

Łucja

Firma poszukuje pracowników na stanowisko Operatora Produkcji. Skoro jest to praca po 12h, to czy dwa dni się pracuje i dwa dni ma się wolnego? Czy jakoś inaczej jest rozpisany grafik. Poza tym zarobki przedstawione są jako widełki od 5 do 6 tys brutto. Kiedy jest szansa, aby zarobić ten górny szczebelek?

@Łucja

Dzień dobry, Najczęściej są to 3 zmiany po 12h po których następuje kilka dni wolnych. Na wynagrodzenie podane w ogłoszeniu składa się podstawa oraz premie - za wyniki oraz frekwencyjna, jeśli cele do nich zostaną osiągnięte wynagrodzenie mieści się w górnej części widełek. Wszystkie pytania dotyczące rekrutacji i pracy prosimy kierować bezpośrednio do działu HR: rekrutacja@skamol.com lub telefonicznie 515759184/506808740.

@Łucja

12 godzin w pracy szybko mija, praca pewna, wszystko zautomatyzowane. Świetna kadra zarządzająca i ogarnięty kierownik UTR. Na prawdę się tu dobrze pracuje. Nasz dyrektor dba o nas jak o własną rodzinę.

nowy

Powiem tak. Pracuje się dobrze, praca jest lekka, dyrektor ciągle coś ulepsza i poprawia, płaca nawet nawet Widać człowiek stawia na młodych i chwała mu za to (usunięte przez administratora) Teraz widać jak nabieramy tempa. Jak sie słyszy te wszystkie opowieści jak to zakład stał (usunięte przez administratora) to aż miło teraz popatrzeć. Ja chce tu zostać i pomagać dyrektorowi w budowaniu tego zakładu. Ostatni rok był chyba najlepszym dla tej firmy.

Tak ja tak na serio koleżanki i koledzy. Dyrektor postawił na młodych i ruszyło. Za to mu jestem wdzięczny. Nikt w Opolu na młodych nie stawia. Każdy chce z doświadczeniem. (usunięte przez administratora) Młodzi tu nowe standardy narzucili. Bravo dyrektor. Świetny zakład. Doskonałe pomysły. Jakoś teraz da się wszystko w parę dni naprawić. Łyso co?

potencjalny kandydat

Ile lat można mieć maksymalnie aby aplikować do Was? Słyszy się dobre opinie, że firma porządna ale szansę mają tylko młodzi :( Ja mam 41 lat

@potencjalny kandydat

Dzień dobry, zachęcamy do aplikowania jeśli Pana umiejętności i doświadczenie są zgodnie z wymaganiami w ogłoszeniu. Wszystkie pytania dotyczące rekrutacji prosimy kierować bezpośrednio do działu HR: rekrutacja@skamol.com lub telefonicznie 515759184/506808740.

mechatronik

Czy mechatronik jest potrzebny w Waszym zespole? Jestem tego rocznym absolwentem mechatroniki i szukam firmy oferującej staż a potem umowę o pracę. Widzę że stawiacie na młodych. Chciałbym zaaplikować

wiaderkowy
@mechatronik

Teraz szukają kierownika produkcji. (usunięte przez administratora) spróbuj wysłać aplikację.

@mechatronik

Dzień dobry, aktualnie poszukujemy osoby, która wesprze dział Utrzymania Ruchu podczas dwumiesięcznego płatnego stażu. Zachęcam do przesłania zgłoszenia na adres: rekrutacja@skamol.com

Zapytanie
@Skamol Polska Sp. z o.o.

A widziałem też na mechanika ogłoszenie. Czy można aplikować? Jestem młody otwarty na innowacje. Posiadam kilka kursów i biegle mówię po niemiecku

zainteresowany
@Skamol Polska Sp. z o.o.

Podobno będzie rekrutacja na Kontroler Procesu Produkcyjnego / Optymalizacja Produkcji można dostać info kiedy?

@zainteresowany

@Zapytanie

Marzena
@Skamol Polska Sp. z o.o.

A czy będzie rekrutacja na quality managera?

nowy

Fajna firma, fajne szefostwo, fajna praca dla młodych z pasją. Można fajnie zarobić. Teraz po zmianach i ulepszeniach praca to przyjemność. (usunięte przez administratora)

Irek

Czy praca a Skamol jest bezpieczna dla zdrowia i życia?. Na mieście słyszy się różne opinie. Chciałbym aplikować ale mnie znajomy ostrzega. Chcę poznać opinie u źródła.

@Irek

W Skamol stawiamy na bezpieczeństwo, prowadzimy liczne działania na rzecz poprawy warunków i higieny pracy. Jeśli jest Pan zainteresowany pracą u nas zachęcamy do przesłania dokumentów na adres rekrutacja@skamol.com lub aplikowania bezpośrednio pod ogłoszeniem. Częścią spotkania rekrutacyjnego jest oprowadzanie po hali i prezentacja stanowiska pracy, które pomogą rozwiać wątpliwości.

M
@Irek

A od kogo tę opinie słyszysz? Zapewniam że jest to b bezpieczny zakład. Nad bezpieczeństwem maszyn czuwa zespół nowych wykwalifikowanych osób. (usunięte przez administratora)

lider
@Skamol Polska Sp. z o.o.

Potwierdzam. Odkąd jest nowy dyrektor i jego ekipa zakład zmienił się mocno na korzyść. Usprawniono zabezpieczenia w zakładzie. Naprawiono wszystkie maszyny. W tej chwili pracownik ma pewność że sprzęt jest sprawny i bezpieczny. Te działania doprowadziły do znacznego wzrostu wydajności i obniżenia kosztów. (usunięte przez administratora) Wszyscy pracownicy bardzo sobie chwalą pozytywne zmiany w organizacji. Bravo dyrektor i jego teem.

kandydat

Co z osobami niepełnosprawnymi? Jestem osobą na wózku. Jestem automatykiem po Politechnice Wrocławskiej. Nie ma żadnych ofert u Was.

@kandydat

Praca w Dziale Utrzymania Ruchu (w tym na stanowisku Automatyka) wymaga pełnej sprawności psychoruchowej ze względu na wymogi środowiska pracy. OzN zapraszamy do aplikacji na stanowiska administracyjne w ramach prowadzonych rekrutacji. Aktualne oferty są dostępne na portalu Pracuj.pl

praaca
@Skamol Polska Sp. z o.o.

Rozmawia sie w sprawie pracy tylko z osoba z danego działu , z kadrowa czy rekruterem to strata czasu i masa niekompetencji .

Emilia
@praaca

A na jakie stanowisko aplikowałeś, że aż tak raził cię ten brak kompetencji u hr? ;) Dużo etapów trzeba przejść zanim można pogadać z kierownikiem działu?

The Best
@praaca

Rozmowa zawsze jest prowadzona w bardzo kompetentny sposób. Zawsze jest ktoś z HR przeważnie bardzo kompetentna Pani kierownik i bardzo kompetentny kierownik komórki organizacyjnej. Np. Jak rekrutuje się do UTR to jest obecny kierownik UTR który dokładnie wie jakie są potrzeby i oczekiwania. Czasami na rekrutacjach pojawia się dyrektor ale bardzo rzadko ponieważ jest zajęty pilnymi sprawami w zakładzie. Z gęstego sita kandydatów do pracy rekrutowani są najlepsi z najlepszych. Firma stawia na młodych i doświadczonych z bardzo dużymi umiejętnościami. Całą firmę tworzy zespół profesjonalistów. Do pracy są przyjmowani zatem najlepsi z tych najlepszych. W kocu Nasza firma od czasu powołania nowego dyrektora jest najlepszą .

@praaca

Dzień dobry, czy to ogólna opinia czy wynikająca z doświadczenia rekrutacji w naszej firmie? Jeśli podczas rozmowy nie udało nam się odpowiedzieć wyczerpująco na pytania zachęcamy do ponownego kontaktu, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

@Emilia

Dzień dobry, podczas rekrutacji na stanowika produkcjne i techniczne bezpośredni przełożony jest obecny już podczas pierwszej rozmowy rekrtuacyjnej. W rozmowie uczestniczy także przedstawicielka działu HR, a w zależności od potrzeb mogą dołączyć również inne osoby.

podsumowanie

Acha mam screeny z wpisów z czasów poprzednich szefów. Mały szczegół. Firma w ocenach przyjazności dla pracownika poleciała z 4.3 w 2021 na 1,4 w 2022. To też o czymś świadczy.

Manager
@podsumowanie

Bo zamiast zająć się pracą tylko głupoty tu piszecie. Dodam że to są wymysły chorej wyobraźni autorów. Firma ma się świetnie i bijemy rekordy z dnia na dzień. Nasza praca ma sens.

Inżynier
@Manager

Nieladna odpowiedz , jak ktoś już się o coś pyta na forum czy komentuje tzn , że ma do tego spore motywację , a pańska odpowiedź ,źle świadczy , widać nerwy (usunięte przez administratora)

@Inżynier

Jesteśmy tutaj po to aby móc odpowiadać na wszystkie ważne kwestie dla naszych Pracowników i Kandydatów starających się o pracę w naszej organizacji. W celu komunikowania sugestii, potrzeb i usprawnień zachęcamy do korzystania z wewnętrznych narzędzi: skrzynki kontaktowej dostępnej w siedzibie firmy oraz platformy do badania opinii Pracowników.

@Skamol Polska Sp. z o.o.

Proszę zatem podać skuteczne metody komunikacji. Ankiety nie działają, praktycznie większość pracowników produkcji zgłasza zastrzeżenia (usunięte przez administratora) Skrzynka kontaktowa też jest przechwytywana przez osoby którym zależy żeby nic złego na ich temat nie doleciało wyżej. A na Goworka został narzucony kaganiec. Czy nikogo z Was nie zastanawia nagła rotacja gdzie SKAMOL oferuje stosunkowo dobre warunki płacowe? Hello ocknijcie się tam.

@młody

Nie narzucamy kagańca, dbamy o merytorykę i kulturę wypowiedzi, a także przestrzeganie przepisów prawa i ochrony danych osobowych. W przeszłości dyskusja na platformie daleko odbiegała od standardów, wielokrotnie łamane były również przepisy zabraniające znieważania, poniżania osób oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Przypominamy o zasadach komunikacji wynikających z Kodeksu postępowania Grupy Skamol obowiązującego wszystkich pracowników i podpisywanego przy podejmowaniu pracy. Ten dokument wskazuje m.in., że szkalowanie imienia firmy oraz komentarze zawierające dane osobowe, a także informacje o technologii i procesie są niedopuszczalne. Klucze do skrzynki mają wyłącznie pracownicy działu HR, a sama skrzynka nie nosi śladów włamania, dlatego zarzut o przechwytywaniu wiadomości nie jest uzasadniony. Ciągle doskonalimy narzędzia i system do badania opinii, ale tylko dzięki udziałowi Pracowników mają one szanse przynieść realne zmiany, dlatego ponownie apelujemy o danie szansy komunikacji wewnątrz organizacji. W przypadku dalszych wątpliwości prosimy o kontakt osobisty.

Sławomir
@młody

Hej! Widzę, że szukają wielu kandydatów na operatora produkcji za 5500-6000 zł brutto. Widzę, że robota na dwie zmiany, skąd więc rotacja, o której piszesz, z czego ona wynika? Daj też proszę znać, czy przyjmują bez doświadczenia na produkcji i o co pytają podczas rekrutacji?

Netflix
@Sławomir

Praca na 3 zmiany 7 dni w tygodniu. Wszystkie święta też, Zmiany po 12 godzin. (usunięte przez administratora) Zapraszamy jak by co

@Netflix

Dzień dobry, Operatorzy produkcji pracują w systemie II zmianowym od 6-18 lub od 18-6. Fabryka działa 24/7, a praca w weekendy i święta jest rekompensowana innymi dniami wolnymi w grafiku.

@Sławomir

Witam, System pracy w Skamol jest dwuzmianowy, fabryka działa 24/7. Mile widziane doświadczenie w pracy na produkcji. Podczas rozmowy pytamy głównie o doświadczenie, szukamy osób do długofalowej współpracy, oferujemy stabilne zatrudnienie. Zapraszamy do aplikowania :-)

Były
@Skamol Polska Sp. z o.o.

Nie samą rekompensatą żyje człowiek. Rodzina też się liczy. No i stosunki panujące w miejscu pracy.

@Były

Nasz system zmianowy jest podyktowany wymogami procesu produkcyjnego i chociaż wymagający, pozwala pracownikom cieszyć się nawet kilkunastoma dniami wolnymi w miesiącu - to istotna korzyść w porównaniu ze standardowym harmonogramem.

Agata
@podsumowanie

Czemu taki spadek twoim zdaniem w tej przyjazności dla pracowników? W ogóle rozumiem, że pracowałeś/pracowałaś w tej firmie, powiesz co przesądziło o twoim odejściu?

Olek
@Agata

Teraz już będzie stały wzrost zadowolenia. Dyrektor super manager, kierownik UTR profesjonalista. Słaba ekipa została zastąpiona nową młodych, dynamicznych, kreatywnych i wykwalifikowanych osób. Jest teraz super firma ci co odeszli mogą żałować.

Antoni
@Olek

Czyli były jakie zwolnienia i przyjęto nowych, młodszych pracowników? Co jeszcze poprawiło twoje zadowolenie? Kadra kierownicza wprowadziła jakieś zmiany na plus?

@Antoni

Dyrektor stawia na młodych doświadczonych z olbrzymimi chęciami i wiedzą i chwała mu za to hamulcowi odeszli i od razu ruszyło. Tak staliście miesiącami bez produkcji a teraz szok wszystko nagle działa i znacznie przyspieszyło.

Yoyo
@Marcin

Bravo dyrektor. Najlepsza firma na opolszczyźnie. Super impreza. (usunięte przez administratora)

Mike
@Skamol Polska Sp. z o.o.

Dni wolne do odbioru sa mozliwe tylko w przyp[adku zgody pracownika , w innym przypadku płatne zgodnie z prawem . A jesli pracuje sie wiecej to po to by miec dodatkowa kase a nie wolne , jak pracownik chce wolne to od tego ma urlop . Praktyka wolne za dni robocze to zle swiadczy o firmie , prawdopodobnie przez to takie podejcie pojawiaja sie banery reklamowe jak do pracy w nutricii .

Julia
@Marcin

A czy firma w takim razie po tej zmianie dba o tych młodych pracowników z olbrzymimi chęciami? :) Są jakieś perpektywy na rozwój? Szkolenia? System motywacyjny?

@Mike

Dzień dobry, Mamy na uwadze, że pracując w godzinach nadliczbowych Pracownicy oczekują głównie rekompensaty finansowej, natomiast proszę nie wprowadzać nikogo w błąd - zgodnie z prawem pracy czas przepracowany powyżej wymiaru w pierwszej kolejności należy wyrównać odpowiednio mniejszą liczbą godzin do przepracowania w okresie rozliczeniowym.

@Julia

Dzień dobry, Oferujemy zarówno szkolenia dopasowane do stanowiska i potrzeb Pracownika jak również rozbudowany system motywacyjy obejmujący m.in. premię produkcyjną i frekwencyjną. Wszystkie szczegóły przekazujemy podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Zostaw merytoryczną opinię o Skamol Polska Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Skamol Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Skamol Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skamol Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 5 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skamol Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Skamol Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skamol Polska Sp. z o.o.