Skamol Polska Sp. z o.o.
2 22 25 5 1
Najgorzej
Nazwa działu: Produkcja

W normalnych firmach istnieje dział podtrzymania pracownika. Jak ktoś jest wszechstronny pracuje za 5 Bo i za siebie i za utrzymanie ruchu, za kontrolę jakości. Za sekretarza, różowego I sprzątacza itd. To w momencie złożenia wypowiedzenia takiej osobie składana jest propozycja żeby jednak został bo jest bardzo cenny dla firmy. Proponowana jest podwyżka, awans, bonusy. W Skamolu tego nie ma. Złożysz wypowiedzenie i nikt Cię nawet nie zapyta czemu, nikt nic nie zaproponuje. Generalnie odradzam. B się rozczarowałem tym jak mnie potraktowano w momencie jak złożyłem wypowiedzenie.

Tak15Nie2
karsti

a kto to jest różowy??

Tak6Nie1
Karuzela
@Najgorzej

Nie pomyliło Ci się z kablówką. Tam jak rezygnujesz Z umowy trafisz do działu podtrzymania klienta. Ale żeby w firmach były takie działy to nic mi nie wiadomo. I jeszcze 1 pytanie mnie nurtuje. Co wchodziło w zakres obowiązków sekretarza różowego?

Tak7Nie8
Ktoś
@Najgorzej

Oj Adaś, Twój przerost ego jest niesamowity....

Tak6Nie7
Hmm Nowy wpis

Adam Ty na serio tak?

Tak5Nie6
Osoba Nowy wpis
@Hmm

Jakbym to była moja opinia było by tego dużo więcej. Z zasady nie pisze opini o żadnych firmach bo to są moje własne decyzje które podejmuje sam i nie zamierzam się nikomu żalić czy tu czy osobiście

Tak8Nie3
PacoRabanne Nowy wpis
@Osoba

LOL

Tak3Nie
Norbi

Firma spoko ale niestety wymaga od pracowników pracy i to nie każdemu odpowiada!

Tak4Nie21
PacoRabanne Nowy wpis
@Norbi

(usunięte przez administratora)weźcie się za robotę a nie na forach siedzicie. Firma pada. Wszyscy się zwalniają, a was infantylne wpisy na forach interesują. Dyro to powiadomienia sobie ustawia chyba w telefonie. Praca? To jest tyra za psie pieniądze. 0 organizacji i motywacji. Nie umieją docenić pracownika, a potem się dziwią że ludzie żale na forach wylewają. Nie ośmieszajcie się. W Opolu jesteście spaleni. Już niedługo po wsiach będziecie jeździć i pracowników przywozić do pracy. I dobrze wam tak. Żegnam was nieczule cjule.

Tak9Nie1
On
Nazwa działu: Produkcja

Firma szuka kierownika produkcji. Coś komuś wiadomo na temat tego stanowiska? Warto? I czemu waszym zdaniem (pytam pracowników) doszło do pożegnanie z dotychczasowym kierownikiem? Z góry dziękuję za informację

Tak6Nie29
Agnieszka
@On

To prawda - jeszcze kilka dni temu firma Skamol poszukiwała kogoś na stanowisko Kierownika Produkcji. Jednak ogłoszenie jest już nieaktualne od sześciu dni. Czy to właśnie Tobie udało się dostać tam pracę? Jestem bardzo ciekawa.

ja
@On

widze ze firma znowu dodała ogłoszenie o kierownika?? był już jakiś i się nie sprawdził??

Tak8Nie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Jaka jest kultura pracy w Skamol Polska Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

TakNie7
Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Najgorzej
Nazwa działu: Produkcja

Najgorsza firma z jaką kiedykolwiek współpracowałem. Ludzi mają jak piszą poprzednicy za konie pociągowe i maszyny. Nie obchodzi ich jak to naprawisz, MASZ TO NAPRAWIĆ! A gdzie utrzymanie ruchu? Większość awarii usuwają operatorzy których wysyła lider bo utrzymanie ruchu nie zajmuje się bieżącą konserwacja itp... Wszystko się sypie i zapycha to jest nieporozumienie... Nie usuwają na stałe problemów tylko spychają je na później w imię idei "TYDZIEŃ BYŁO OK WIEC NIE MA O CZYM MÓWIĆ" Kiedy przeczytałem ogłoszenie wyglądało całkiem fajnie. Było wiele "wyzwań", ale dopiero teraz już współpracując z nimi jakiś czas widzę że tam są opisane wszystkie stanowiska... Przytoczę treść ogłoszenia które w ówczesnym czasie zapisałem, teraz są może redagowane inaczej. ... Obecnie do zakładu w Opolu zajmującego się produkcją płyt silikatowych poszukujemy osób na stanowisko Operatora maszyn (na umowie mam operator maszyn mimo iż jak widać poniżej muszę być): Zakres obowiązków: - obsługa i nadzór maszyn produkcyjnych - OPERATOR - udział w pracach konserwacyjnych i serwisowych maszyn - UTRZYMANIE RUCHU/SERWIS - utrzymywanie w czystości maszyn i stanowiska pracy - SPRZATACZ - załadunek i rozładunek towaru - MAGAZYNIER - wypełnianie dokumentacji produkcyjnej - SEKRETARZ? - wizualna kontrola jakości - KONTROLER JAKOŚCI Nie marnujcie swojego czasu na tą "firmę". Wszystkie negatywne opinie poniżej są prawdziwe. To nie jest wyssane z palca naprawdę żałuje że wcześniej ich nie przeczytałem i zmarnowałem swój czas w tej firmie. Mam nauczkę żeby zastanowić się dwa razy zanim podejmę "pełną wyzwań".

Tak25Nie

Tak8Nie
olsen

Andrzej odpuść

Tak14Nie1
Mario Bros
@olsen

Andrzej chyba wraca do nas. Wpadł zobaczyć co w firmie słchać

Tak3Nie
Agnieszka

Rozumiem, że masz zastrzeżenia co do funkcjonowania firmy, jednak Twój komentarz jest bardzo ogólnikowy i osoby, które poszukują pracy niewiele z niego wyniosą. Zechcesz napisać coś więcej o warunkach zatrudnienia? Obecnie dla wielu pracowników istotne są benefity pozapłacowe i możliwości rozwoju, jak to wygląda w Skamol?

TakNie16

Superman

Można opinie na temat pracy w utrzymania ruchu.?

...
@Superman

Chyba nie najlepsze. Ostatnio odszedł automatyk a kierownik UTR złożył wypowiedzenie.

Tak71Nie
Stefan.
@...

Można rozwinąć wypowiedź coś więcej napisać

Baton Prezesa
@...

Specjalista od jakości również złożył wypowiedzenie. Generalnie obowiązków przybywa a pieniądze te same. Więc jest ciągła rotacja na stanowiskach. Firma idzie w kierunku innych opolskich przedsiębiorstw "omamić obietnicami, wykorzystać, zwolnić lub doprowadzić do zwolnienia". Jeśli chcecie się rozwijać, współpracować lub być doceniony to nie w tej firmie.

Tak91Nie
duf
@Superman

Coś ostatnio jaby zmienia się powoli na lepsze. Ważne żeby utrzymać ten trend

Tak5Nie63
Machine
@duf

BREDNIE. Firma szuka oszczędności na pracownikach produkcji. (usunięte przez administratora) Na hali grubo ponad 35 stopni, czasem i ponad 40. Wszędzie pył, kurz. DRAMAT A KASA NIEWARTA ZDROWIA.

Tak64Nie
Skittles

Firma wiele obiecuje. Chwali się pełna automatyzacją procesu i dzięki temu ograniczona liczbą operatorów. Ale w biurze jest ponad 7 osób? Na zmianie 3 w porywach 4 operatorów. Jeden lider który ma pod sobą tych 2/3 pracowników - to nie żart... Pracujące wszystkie święta jeśli Ci wypadną. Nie masz żadnych premii ani dodatku. Z pranie odzieży masz ok 16 zł gdzie ubrania trzeba prac na okrągło bo mamy kontakt z wapnem, mikrokrzemionką. Na kontroli jakości (piły) trzeba przerzucić kilkanaście palet, na ponad pół metra wysokości przenośnika. (Miało być wszystko zautomatyzowane- i są do tego przenośniki ale nie działają... I o zgrozo nawet są tam włożone palety żeby mamić nowych pracowników że wszystko wykonuje za nich maszyna! A kierownictwo potem tłumaczy to próbami i testami tylko nikt ich nie wykonuje...). Do tego ciągle mierzenia, wprowadzania do systemu i na wersji papierowej. Dodatkowo robienie kartonowych kapturków zabezpieczających gotowy produkt. Znowu trzeba skakać po miejscach odkładczych żeby je naciągnąć bez zabezpieczenia, miedzy łańcuchami i wspornikami. BHP porażka... Ponadto nie istnieje tu utrzymanie ruchu. Jest ono tylko w dni powszednie w godzinach 6-14/14-22. Na większość awarii chodzą liderzy z młotami i łomami. Odpychają zbiorniki, grzebią w szafach elektrycznych za śmieszne pieniądze. Ludzie dają się wykorzystywać. A na tych mądrzejszych którzy odchodzą przychodzą kolejni i po miesiącu/dwóch odchodzą. Ciągle słyszymy że nie ma premii bo więcej stoimy niżeli produkujemy. Szkoda że kierownika i prezesa interesują tylko liczby a nie przyczyny. A wystarczy wprowadzić utrzymanie ruchu na 24h. I zobaczyliby ile się zmieni. (usunięte przez administratora)Zdobywa na tej firmie doświadczenie jako kierownik kosztem samej firmy i pracowników którzy starają się sumiennie wykonywać prace. Dokładają im coraz więcej zadań i obowiązków. Razem z zastępcą wydają sprzeczne polecenia. W weekend jeśli coś się zepsuje potrafimy stać 4 godziny zanim ktoś z utrzymania ruchu łaskawie się zjawi. A w nocy w weekend to nie ma szans. A potem słuchamy jak to my staliśmy i jaki mam nędzy wynik miesięczny na tablicy i już wiemy że premii nie będzie. Pare miesięcy temu zaczęli na nas zwalać obowiązki liderów/utr (wymiana tarcz, regulacje, jakieś naprawy bieżące, kontrole mieszadeł, odtykanie zbiorników z którym jest notoryczny problem). Nie ma pracowników którzy zastąpiliby liderów w razie nagłej nieobecności. Wiec jeśli coś się zepsuło nie miałem wsparcia. Nie rozumieją że nie wszyscy ludzie chcą takiego obciążenia psychicznego. Przyszyłem do pracy jako operatorzy a nie lider czy utrzymanie ruchu. A jeśli już chcą ich z nas zrobić, to niech nas najpierw zapytają i dadzą pieniądze takie jakie te działy zarabiają i szkolenia. W innym razie ludzie dalej będą się zwalniać. A na ich miejsce przychodzić kolejni i niestety coraz gorsi... Marnują czas operatorów na naukę ludzi których i tak zwolnią. To jest naprawdę frustrujące. Nikogo nie interesował zbytnio powód mojego odejścia. Wiec dzisiaj wiem że było to słuszne i nie żałuje podjętej decyzji a wam radze grubo zastanowić się zanim podejmiecie tam prace.

Tak134Nie1

Co słychać w firmie Skamol Polska Sp. z o.o. w mieście Opole? Oczekujemy na aktualne sprawozdania. Może znajdzie się pracownik, w firmie Skamol Polska Sp. z o.o., który ma jakieś informacje?

Zostaw opinię o Skamol Polska Sp. z o.o. - Opole

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie