Tutlo Sp. z o.o.

Opinie o Tutlo Sp. z o.o.

Porażka

Przepracowałem w Tutlo ponad 2 lata i wydaje mi się nierealne zasuwać na zlecenie za marne 39 zł brutto bez gwarancji pojawienia się lekcji. Firma stawia na ilość, (usunięte przez administratora)karcąc pracowników na każdym kroku. Na dwa lata pracy, otrzymałem może jeden email, że uczniowi się podobało(usunięte przez administratora)Było w końcu tak, że bałem się zaglądać na pocztę i codziennie szukałem innej pracy. Pracując tutaj trzeba być skłonnym do poświęcenia całego czasu wolnego na pracę. Można zapomnieć o spotkaniach z rodziną itd.(usunięte przez administratora)Wyobraź sobie, że rezygnujesz ze spotkania rodzinnego bo masz o godzinie 19 lekcję z uczniem, który się nie pojawia i tracisz na tym z powodu braku zapłaty. Platforma pozostaje bez zmian od lat i brakuje nań podstawowych funkcji. Awans? Umowa o pracę? Zapomnij nawet. Porażka totalna.

Maja

Bardzo polecam pracę w Tutlo :) Zaczynając od super produktu, który jako pracownicy możemy sami testować po dobrą atomsoferę w pracy. Zespół jest zgrany i świadomy, że gramy do jednej bramki. Pomimo objętego stanowiska juniora, jestem angażowana w wiele ciekawych projektów i moje zdanie jest brane pod uwagę. Dodatkowo w Tutlo często mamy wyjścia firmowe. Sama praca nie jest monotonna i ciekawa. Polecam

Benia
@Maja

Czy dobrze rozumiem, że pracujesz w biurze?

Hydra
@Maja

Mogę zapytać jakie stanowisko?

kjkjk

masakra nie mogę się dodzwonić 3 tygodnie

Nowy12

Jak najbardziej pozytywna opinia na stanowisku handlowiec, fajna luźna atmosfera, realne wyniki do osiągnięcia, przy odpowiednim zaangażowaniu bardzo duże pieniądze - polecam

pyt
@Nowy12

a nie potrzebują teraz ludzi? wiesz może? bo akurat na handlowca to chętnie bym startował

Lektor języka angielskiego

Omijajcie:) Bardzo bardzo nie polecam. Na początku było wszystko fajnie, miło- zdałam test z j. Angielskiego i zostalam umówiona na lekcje próbną. Połączyła się ze mną dziewczyna z Filipin, której mikrofon i łącze było jakości nie powiem czego. Jej nastawienie i mina podobna do kota sracjącego na pustyni, niezbyt miła, cały czas się skrzywiała na coś. Totalny brak współpracy, prawie nic nie mówiła w trakcie lekcji wcielając się w rolę ucznia. Na koniec chamsko mi przerwała , odklepała formułkę i się rozłączyła. Nardzo negatywnie oceniam tą rozmowę. Czułam, że już na wstępie jestem przekreślona. Po co przegladac CV ludzi ? Tutlo najwidoczniej tego nie wie:) Potem jest zaskoczenie, że ktoś nie ma doswiadczenia profesjonalnego, o czym wspomniał w cv. Totalny brak myslenia. Omijajcie to korpo, skoro już lekcja probna generuje mnostwo stresu i nieprzyjemnosci, metodyk robi Wam łaskę że z Wami gada to pozniej dopiero musi być cyrk:)

Doświadczenie, poziom j. Angielskiego, studia, nazwa liceum, ile godzin mogłabym pracować

Róża

No cóż dla mnie idea Tutlo jest genialna, nie jest to innowacyjny pomysł ale solidnie skopiowany i zaadoptowany na polski rynek. Jednak jako lektor donosiłem dość spore sukcesy, miałem wielu wspaniałych klientów, którzy wystawiali mi bardzo wysokie oceny. Sądziłem więc, że firma może i polska ale standardy mają zachodnio-europejskie. I być może tak jest lecz nie w moim przypadku. To jakaś paranoja jeśli chodzi o wystawianie faktur. Penego dnia poczułem się jak bym robił jakąś prace biurową. Zatem jasno stwierdziłem że nie będę robił rzeczy, które nie należą do moich obowiązków, jasno, rzetelnie, asertywnie powiedziałem nie. No cóż nie minęło wiele czasu i otrzymuje maila z treścią że złamałem warunki umowy, ponieważ zaooferowałem klientowi lekcje poza platformą. Nic takiego się nie stało prosiłem nawet o dostarczenie dowodów. No cóż układy układziki polska mentalność menadzerków który poziom ego jest odwrotnie proporcjonalny do ilorazu inteligencji. Osobiście polecam można poznać wielu fajnych i ciekawych ludzi. Ale jak coś Tobie ci z biura powiedzą lepiej to rób ponieważ doświadczysz tego czym jest preparowanie dowodów.

nuko

wszyscy tu pracują zdalnie czy tylko niektóre stanowiska? w sensie czy są takie, które mają być w biurze stacjonarnie

ulises
@nuko

Pytasz o jakieś konkretne stanowisko?

nuko
@ulises

osobiście interesuje mnie stanowisko lektora, ale chciałem dowiedzieć się jak ogólnie wygląda sytuacja na różnych stanowiskach

ulises
@nuko

Lektorzy to chyba jedynie zdalnie pracują, ale są stanowiska typowo biurowe

lika
@ulises

a jakie to są stanowisko te biurowe typowo? sprzedaż np?

qwerty

Proces rekrutacyjny oceniam jako bardzo specyficzny. Mało informacji o dalszych krokach rekrutacji- duże zamieszanie, a Panie z HR chyba nie do końca zorientowane. Po przełożeniu terminu rozmowy z metodykiem, kilka dni przed rozmową dostałam telefon z zapytaniem czy jestem nadal zainteresowana, ponieważ nie zjawiłam się na rozmowie. Po mojej informacji, iż rozmowa została przełożona i jeszcze na niej nie byłam otrzymałam zmieszaną odpowiedź, potwierdzająca, że faktycznie tak było. Rozmowa z rekruterką (usunięte przez administratora) średnia- przyszla spóźniona, ze słabym połączeniem internetowym, dodatkowo specyficznym angielskim i wymową. Trudno było się z Panią dogadać i porozumieć w kwestii pytań. Po pytaniach lekcja próbna, podczas której rekruterka miała za zadanie wcielić się w ucznia, natomiast wszystko wyglądało bardzo sztucznie i należało zrobić to po łebkach, bo uciekał czas, więc nie było żadnego porównania z tym, jak lekcja faktycznie miałaby wyglądać. Po upłynięciu czasu, rzuciła tylko, żeby koniecznie wnikliwie sprawdzać maila, bo w następnym tygodniu przyjdzie odpowiedź. Oczywiście od kilku tygodni żadna odpowiedź nie przyszła! Klasyczne nieprofesjonalne zachowanie i kiepskie podejście firmy do pracownika. Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz zaawansowany poziom angielskiego. Sama „metodyczka” jednak zniechęciła mnie względem swojej osoby i pracy w firmie tym jak przeprowadziła tą „profesjonalną” rozmowę, dlatego być może nic straconego.

@qwerty

Nic nie straciłeś. W tej "firmie" cyrki się takie dzieją, że żal mówić. W wakacje wprowadzili fikcyjną podwyżkę dla pracowników. Uczniowie mogą ci odwołać lekcję na minutę przed terminem, tymczasem ja odwołałem lekcję z 6-godzinnym wyprzedzeniem (3 godziny to minimum) i mi typo pisze, że będą tego konsekwencje. Albo uczniowie, którzy myślą, że wszystko wiedzą i piszą mi na maila prywatnego, że jestem kiepskim nauczycielem, bo dałem im poziom a2- zamiast B2, jak jednego zdania poprawnie nie mogą powiedzieć...

qwerty
@User Deleted : >

Chore.. a tak się „świetnie” przedstawiają w mediach :”). Szkoda gadać.

User Deleted : >

Nic się w Tutlo nie zmieniło. - telefony o 23 z prośbami o zaakceptowanie lekcji z dzieckiem, ponieważ matka chce zrezygnować z kursu. - uczniowie, którzy nie pojawiają się na lekcjach z harmonogramu (oczywiście bez konsekwencji) - webinary, na których nic nie jest przekazywane. - lektor musi tłumaczyć się z każdej drobnostki, podczas gdy uczniowie są bezkarni. - aby dostać "podwyżkę" trzeba przepracować 2000 godzin, choć w okresie listopad > sierpień robi się średnio 60/70 godzin lekcji miesięcznie. - seksizm; jeżeli nie jesteś kobietą to nie masz prawa zaakceptować ok 70% zgłoszeń z harmonogramu - brak uznawania kwalifikacji lektorów (jednakowe zarobki dla każdego) - kupowanie pozytywnych recenzji od klientów ("dasz nam positive review to dostaniesz 3 darmowe lekcje!") - błędy w ogłoszeniach z harmonogramu - błędy w materiałach "tworzonych przez expertów" - te same zadania w każdym temacie - polityka "ilość" zamiast "jakość" Dla osób zainteresowanych nauką angielskiego w Tutlo - pamiętajcie, że NIE ISTNIEJE żadna magiczna formułka "dziecku wiedza sama wejdzie do głowy", albo "z nami angielskiego nauczysz się w miesiąc". To techniki manipulacyjne. Skoro obiecują nauczenie się języka w miesiąc, dlaczego nakazują podpisać umowę na 2 lata? Zastanówcie się. Nauka podstaw języka od zera to ok. 350 godzin lekcyjnych + kolejne tyle na powtórki i samodzielną naukę. Na internecie znajdziecie wiele osób, których Tutlo nakłoniło na zaciągnięcie kilkutysięcznej pożyczki na naukę języka. NIE DAJCIE SIĘ!!!

Cucumba

Hej, w benefitach widzę informację, że macie coś co nazywa się Pizza Day + Healthy Day. Pizza day no to podejrzewam, że wiem na czym polega (ale zastanawia mnie częstotliwość) natomiast jak wygląda tem Healthy day?

@Cucumba

Zastanawiają mnie jeszcze te tutlo coiny - na jakich zasadach się je otrzymuje i na co można wykprzystać?

@Cucumba

a to nie jest tak, że to zazwyczaj raz w tygodniu takie dni są?

@Cucumba

a tu widziałem, że jakieś firmowe bluzy itp

@olei

Może i raz w tygodniu, ale w zasadzie nie odpowiada to na moje pytanie

@olei

Ale co z nimi? W sensie coiny można zamieniać na tego typu gadżety, czy jak?

@olei

Okej, teraz widzę, że jesteś kandydatem i prawdopodobnie sam tego nie wiesz do końca

@Cucumba

no zgadza się, po prostu chciałem jakoś pomóc na tyle ile mogę

Hejhej

Hej Czy polecacie prace jako specjalista ds sprzedaży? Jak to wyglada w rzeczywistości? Jaka jest atmosfera? Jest ktoś z Kielc może? I najważniejsze czy przy zaangażowaniu da się zarobić to 5k minimum? Pozdrawiam

@Hejhej

@Hejhej Praca wygląda tak, że firma ma cię gdzieś i odpowiadasz za najdrobniejszy błąd i jesteś niczym. Klienci są traktowani jak jacyś prezydenci. Tak to wygląda.

@User Deleted : >

To chyba dość naturalne, że odpowiada się za popełniane błędy?

@User Deleted : >

A że w firmach o typowo usługowym charakterze wszystko kręci się w dużej mierze wokół klienta, wydaje się dość naturalną sprawą.

Don

No tak, niemniej odpowiedzialność wciąż spoczywa na osobie, która błędu dokonała i nie jest to nic zaskakujacego

kaszmir
@Don

prawda, człowiek nie jest maszyną. za błędy trzeba odpowiadać i się do nich przyznawać

Jak wyglada rozmowa rekrutacyjna na handlowca?

@123

I po jakim czasie można liczyć na odpowiedź zwrotną o decyzji, długo to trwa?

ta co wyżej
@123

Przepraszam za podkradnięcie nicka, patrzyłam na niego jak wpisywałam swój i jakoś bezmyślnie przepisałam w luce, zamiast swojego :)

samata
@123

ja miałam dwie rozmowy. Najpierw typowo telefoniczna taka wstępna, a potem już rekrutacyjna zdalna.

samata
@123

pytania jak na każdej rozmowie jak coś. Konkretnie nie powiem, bo to już chwilę temu było.

ta co wyżej
@samata

i po jakim czasie dostałaś odpowiedź o zatrudnieniu?

@samata

A ktoś może jest w stanie coś więcej zdradzić?

@samata

Może ktoś ma na świeżo i byłby w stanie podzielić się swoim doświadczeniem

Elephant

Jaka jest atmosfera w biurze? Typowe korpo zacięcie, czy raczej luźno i bez napinki?

yoyo
@Elephant

utrzymana na poziomie, w sensie jest bardzo w porządku dla mnie, bez nerwów

@Elephant

Nie czuć aż tak jakichś korporacyjnych naleciałości, atmosfera dość luźna, ale to wiadomo, że zawsze zależy od tego na jakich ludzi się trafi

@Elephant

Także tak, myślę, że mogę powiedzieć, że "bez napinki"

@Siege

To dobrze, bo z korporacji wyszedłem i wolałbym mniejszą firmę

@Siege

Dużo ludzi ogólnie pracuje?

@Siege

Jak już było takie pytanie to sory, ale jak już dostałem odpowiedź to wolę to wykorzystać

@Elephant

Raczej nie mogę powiedzieć, że jest nas mało

@Elephant

Czy było nie wiem, nie przeglądałem żeby sprawdzić

@Elephant

I jakby co dokładniejszej odpowiedzi Ci nie dam, nie ma jakichś statystyk czy coś

lawenda

Najpierw rozmowa telefoniczna i test językowy online. Po przejściu do następnego etapu umówiona rozmowa online. Moim rekruterem była dziewczyna z Filipin. Rozmowa bardzo przyjemna i mock lesson na koniec. Na koniec przebąknęła, że miło i dobrze się rozmawiało, ale jeszcze inni musza zadecydować. Tego samego dnia dostałam feedback mailem (widać, że copy paste mail), że niestety, ale nie przechodzę dalej. „Popraw swoje umiejętności językowe (lub ew. postawę) i aplikuj do nas jeszcze raz” XD Posiadam poziom C1 i doświadczenie w nauczaniu wraz z super opiniami. Najwyraźniej nie przypadłam do gustu, a oni mają w czym wybierać.

@lawenda

Pewnie z porszą miałaś interview : )

Niki
@lawenda

Mialam identycznie ???? smiechu warte

Ula

Pytanie do lektorów. Czy w wakacje macie jakieś lekcje? I czy jest wymagane minimum godzin do przepracowania w miesiącu?

@Ula

limitu godzin lekcyjnych nie ma, ale licz się z tym, że płacą ci TYLKO za godziny lekcji ze studentem, a nie za dostępność. Lektorzy teraz robią średnio 40h w miesiącu, co daje ci ok 1400 na rękę.

Anon

Lektorzy angielskiego z umową na inkubator FDK (Firma Dla Każdego), jak to u was wygląda? Czy na takiej pracy można polegać? Bo jak rozumiem to wtedy ZUS nie jest opłacany na takiej umowie. Oraz czy dalej się zgadza, że można na spokojnie znaleźć uczniów w godzinach szczytu (16-21) jak i poza? I ogólnie czy polecacie taką pracę świeżemu magistrowi. Pozdrawiam.

@Anon

Jako lektor pracujący na inkubatorze dostajesz 45zł brutto za każdą lekcję przy 100h dostępności. Uczniów w okresie lipiec-sierpień tyle, co na lektarstwo, więc nie polecam. Magisterka w Tutlo (jak i inne kwalifikacje) nic nie znaczą bo i tak dostaniesz tyle, co licealista : )

Odradzam pracę jako lektor w Tutlo ponieważ: - Nie wyżyjesz z tej pracy, chyba, ze kosztem poświęcenia swoich weekendów i wieczorów całkowicie na pracę. Na rozmowie o pracę usłyszałem, że logując się w godzinach szczytu będę spokojnie prowadził lekcje z maks. 5 min. przerwami. Realia są takie, że logując się w godzinach 16-20 dostawałem średnio 1.5 - 2h lekcji, co obniża stawkę 35-45/h do ok 15-20zł/h. Jeżeli zalogujesz się w innych godzinach to w ogóle nie ma o czym mówić. - Teoretycznie można się umawiać na stałe lekcje i nie martwić o czekanie na ucznia. W praktyce, jeżeli w terminarzu pojawia się ogłoszenie stałej lekcji, to jest ono przyjęte zanim zdążę przeczytać o co chodzi. Jeden jedyny raz, kiedy widziałem takie ogłoszenie dłużej niż 3 minuty, nie mogłem go przyjąć bo była wymagana kobieta lektorka. - kontakt z Tutlo nie istnieje, od momentu podpisania umowy mam poczucie, że firma zupełnie się mną nie interesuje. Nie ma żadnego zwierzchnika / opiekuna lektorów, którego można o coś zapytać. Na maile, które wysyłam nie dostałem odpowiedzi. Problem techniczny jakiego doświadczyłem został rozwiązany po ok tygodniu (Po wysłaniu 3 maili, założeniu 2 ticketów i finalnie zadzwonieniu na infolinie dla klientów, nie lektorów dopiero dostałem rozwiązanie). Podsumowując umowy o zlecenie / B2B w tej branży to standard. Ale w Tutlo nie masz żadnej gwarancji, że w ogóle ktoś będzie chciał przyjść do Ciebie na lekcję. Chcę wierzyć, że to nieprawda ale opuszczam tą firmę z przekonaniem, że będąc spokojnym mężczyzną, po prostu nie byłem atrakcyjny dla ludzi, którzy wybierają lektora z dostępnej puli po zdjęciu i opisie. Mam poczucie, że znajomość marketingu jest ważniejsza by osiągnąć tu sukces finansowy niż kompetencje związane z dydaktyką. Prawdopodobnie nie mam racji i po prostu jest nadmiar lektorów by klient nigdy nie musiał czekać co jest dobrym podejściem dla klienta i czyni tą pracę nie wartą zachodu dla lektora.

Zdezorientowany
@Marek

Dla sprostowania: stawka za 1h się nie zmienia. Jeżeli przepracujesz 30min, dostajesz ok. 15zł przy stawce 30zł/h. Proszę nauczyć się liczyć i nie pisać tutaj bzdur. Lekcje znikają z terminarzy, bo lektorzy poszukują stałych lekcji, a uczniowie też chcą jak najszybciej dostać nauczyciela i rozpocząć naukę. Czy Ty chciałbyś czekać, aż któryś nauczyciel wejdzie w grafik i może po tygodniu się namyśli czy zaakceptować? A firma co ma zrobić? Wydzwaniać do każdego po kolei, czy wyczarować nowych uczniów? Kpina.

@Zdezorientowany

Oczywiście, że nie chciałbym czekać i rozumiem podejście Tutlo. To podejście jest moim powodem odejścia jak napisałem wyżej. Jeżeli mam stawkę 40zł za godzinę lekcyjną, a w ciągu dwóch godzin mam jedną godzinę lekcyjną to moja stawka za godzinę zegarową to 20zł tak czy nie? To nie jest tak, że czekając na lekcję mogę sobie pójść na spacer czy wyprasować koszulę, jestem w pracy, nawet jeżeli nic nie robię. Jeżeli komuś to pasuje, to cieszę się jego szczęściem ale dobrze, żeby luzie wiedzieli na co się piszą bo na rozmowie o pracę obiecywano mi, że lekcje w godzinach szczytu będą praktycznie bez przerw.

Rozczarowany

Niestety muszę się zgodzić z postawionymi przez poprzedników negatywnymi opiniami. Tutlo Sp. z o. o. nie stanowi idealnego miejsca pracy i długo nie będzie stanowiła. Po podpisaniu umowy firma o tobie zapomina do momentu popełnienia najdrobniejszego błędu i nie wkłada żadnych starań w twój rozwój. Pracując jako lektor j.angielskiego oferowano mi zostanie metodykiem, co prawdę mówiąc wiąże się z dodatkowymi odpowiedzialnościami i pracą z niewdzięcznymi klientami. Pamiętam, że na lekcji metodycznej miałem uczniów, których poziom nie przekraczał A2 i potem musiałem się tłumaczyć komuś z HR dlaczego nie dałem B2+. Zarobki w Tutlo to dość kontrowersyjny temat, więc będę się streszczał. Nie są one wystarczająco duże, by opłacić rachunki, także jedynie spełnią potrzeby studentów. Kolejną godną omówienia kwestią są materiały lekcyjne. Nie są one dopracowane i często są w nich (zauważane nawet przez najmłodszych uczniów) błędy; czy to gramatyczne, czy słówka źle zostały zapisane. Brakuje także podstawowych funkcji m.in udostępniania ekranu, wirtualnej tablicy (obie funkcje obecne na iTalki i innych platformach do uczenia). Najbardziej jednak boli polityka "wygląd ma znaczenie, nie umiejętności". Posiadając tytuł magistra filologii angielskiej jestem dyskwalifikowany, ponieważ nie wyglądam tak dobrze, jak inni nauczyciele. Nawet wymagania na zostanie lektorem są śmieszne : C1, albo mówisz płynnie. Ktoś to weryfikuje? Nie. Zostać nauczycielem teraz może każdy. Trochę dziwnie czuję się ze świadomością, że po latach nauki zarabiam tyle co licealista bez doświadczenia.

Ligia

Zrelacjonuję swoją przygodę współpracy jako lektor. Bardzo szybko zrezygnowałam, gdy zorientowałam się, że z przesiedzianych przeze mnie na platformie godzin nie zalicza się nawet połowa. Po mojej rezygnacji otrzymałam maila z obszernymi wyjaśnieniami, co lektorzy robią nie tak, a co powinno się robić, żeby te godziny się zaliczały. Tylko że ja to wszystko robiłam. Nie ma wyjaśnienia dla niezaliczenia aktywności, jeśli po przerwie w pracy loguję się, ustawiam swój status na dostępna dla wszystkich, siedzę na platformie, pilnuję czy mnie nie wylogowało, pilnuję statusu, a ten czas w ogóle się nie nalicza. Z obietnic poprawy systemu rachunków nie opłacę. Na plus elastyczność wszystkich osób, z którymi przyszło mi mieć w tej organizacji kontakt. Sam pomysł fajny, ale system rozliczeń.....!!!!

Wujcio Pawcio

GRZECZNIE PYTAM O PIENIĄŻKI:) Witam, przeczytałem chyba każdy wpis i każde słowo, jakie zostało na GoWork (zresztą nie tylko;) napisane na temat Tutlo. Nie, żebym był jakimś materialistą, czy coś, ale jednak - dla formalności - chętnie poznałbym informacje, których o dziwo nie znalazłem. Jakaś tam kasa, czy coś... Niby szczegół;) konkretnie interesuje mnie stawka dla Specjalisty (a jak!????) ds. sprzedaży (tu była mowa o stawkach dla lektorów). Nie pytam nawet o "podstawkę", bo w sprzedaży wyznacza ją zwykle ustawa????, ale o naliczanie prowizji. Ile od czego wpada do kieszonki? Czy są jakieś "modyfikatory"? Jakie i jak bardzo zmienne (jak ktoś pracował trochę w branży, to wie extra stówka, bo dziś dzień strażaka nie jest niczym niezwykłym;)? Chyba, że system prowizyjny jest również indywidualnie ustalany z pracownikiem, ale w to raczej wątpię... Lokalizacja: Wrocław. Umowa: skłaniam się ku zleceniu, aczkolwiek zaczynam dopuszczać B2B. (Jakie rdóżnice?) Oczywiście jeśli ta informacja mi po prostu umknęła, kajam się uniżenie:) Pozdrowienia

Blue
@Wujcio Pawcio

Jeżeli nie jesteś studentem i masz ukończony 26rz to nawet nie myśl o Tutlo w kontekście umowy o zlecenie, to Ci się zwyczajnie nie opłaca. W kwestii premii, bonusów, nagród, prowizji nie znam innej tak transparentnej firmy, jak Tutlo. Zasady znasz od razu, a to ile zarabiasz, to sprawa juz Twoich umiejętności i zaangażowania w pracę. Podstawę wszyscy handlowcy mają identyczna, a możesz zarabiać 4tys lub 15 tys. Co do stówek na dzień strażaka, za darmo Tutlo nie rozdaje, ale w każdym miesiącu jest kilka akcji, w których możesz ugrać kilka stówek.

ciekawy
@Blue

Jakie to są akcje?

Szymon wwa

Niestety ale się zgadzam , tam tylko jak robisz ponad normy to wychodzisz dobrze . Podstawa słaba , atmosfera słaba i wielka presja z każdej strony, brak stabilności i stale rosnące wymagania i niby dalo by się to zrozumieć bo na tym polega sprzedaż ale mając doświadczenia w innych firmach to aż tak zle to nigdy nie wyglądało u mnie nigdzie.

@Szymon wwa

Zgadzam się z Szymonem. Brak stabilizacji i praca na minimum 10h/dzień do późnych godzin, aby wyrobić target, to podstawa na tym stanowisku.

Pablo
@Blue

Handlowcy w tej firmie są chyba po to, żeby ściemę walić do klienta. Może i firma jest transparentna w stosunku do pracowników, ale nie do klientów. Czemu klientom nie mówicie od razu, że kurs będzie kosztował co najmniej 8000 zł i albo wszystko opłacasz na początku, albo zaciągasz za pośrednictwem Tutlo kredyt bankowy? Czemu nie ma cennika na stronie za różne kursy? Tracisz jako potencjalny klient godzinę, słuchając o udogodnieniach apki, podejmując 1 lekcję z lektorem, żeby na końcu się dowiedzieć, że od razu musisz dużą kasę wywalić i nawet cię nie informują, co ci grozi za zerwanie umowy. Nie masz tyle - handlowiec cię informuje o "systemie ratalnym" i nawet nie wiesz, że właśnie cię wpakowuje w kredyt bankowy! Nie, że sobie kupisz pakiet 10-20 lekcji, musisz od razu wywalić 8000 zł. Pomysł z apką znakomity, ale jak zwykle musiało wygrać (usunięte przez administratora)

Agat
@Pablo

Całkowicie się zgadzam, właśnie to, nie jest uczciwe nieinformowanie od razu klienta o kosztach, na zadawane pytania o cenę, byłam enigmatycznie informowana, że za lekcję od 20-50 zł, po lekcji próbnej przedstawiono kalkulację kwota ponad czterysta złotych miesięcznie za 11 lekcji- każda po 20 minut w miesiącu, potem promocja i na koniec, trzeba wpłacić od razu całość, ale spoko , pomogą- KREDYT!... Nie jest to żadna zachęta, a wręcz przeciwnie. Przedstawiana informacja o kredycie niby bez dodatkowych kosztów, który bank takie daje?! Czas stracony i po jednej i po drugiej stronie. Konsultant- miła osoba, rozmowa przed prónmą lekcją sympatyczna, coś co przypomina wywiad na temat motywacji, umiejętności, lekcja też w porządku. Zupełnie inaczej można byłoby to rozwiązać, zawrzeć klauzulę w umowie, można byłoby zastosowac karę umowną w przypadku rezygnacji z kursu przed upływem terminu na jaki została zawarta.

Klient
@Pablo

Właśnie tak zostałam potraktowana. Wszystko to oszustwo i wyłudzanie.pieniedzy. lekcje bnie są warte tych pieniędzy. A sprzedawczyki szybko wciskają kit człowiek nie.ma nawet czasu na zastanowienie

Agnieszka

Którego lektora polecacie dla 10 letniego chłopca, opornego na naukę, więc potrzeba człowieka z dużą cierpliwością i wielkimi umiejętnościami dydaktycznymi

Klient
@Agnieszka

Nie polecam tej szkoły. Dziecko jak nie chce to nie będzie brać lekcji a płacić trzeba 2 lata. I ta możliwość z wcześniejszą rezygnacja to sciema

Zostaw merytoryczną opinię o Tutlo Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Tutlo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tutlo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 299.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tutlo Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 173, z czego 10 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tutlo Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Tutlo Sp. z o.o. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tutlo Sp. z o.o.