Opinie o MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.

Marta

@Shoikan, sądzę, że by poznać specyfikę pracy oraz atmosferę w firmie trzeba jednak w niej popracować a nie wydawać osądów po dniu pracy oraz na temat pracowników. Trzeba dać sobie trochę czasu. Wiadomo, że wszędzie początki nie bywają łatwe. Widziałam, że raczej w firmie panuje stabilizacja i miejsca pracy są obsadzone bo żadnej rekrutacji firma nie prowadzi.

Shoikan

Atmosfera w pracy jest jak cięciwa łuku. Pracowałem krótko ale widać to od pierwszej minuty jak tam jesteś.

ilak

@ania08 pewnie różnie Ci różne osoby odpowiedzą, bo to kwestia nastawienia do pracy i ludzi. Jak będziesz w porządku wobec ludzi to na pewno się odnajdziesz

Metalowyschodek

Szukaja konstruktorow, bo personel im odszedl. Praca na pewno jest o to sie nie trzeba martwic. Aplikuj ale pamietaj, ze tak czy siak sie wpakujesz w "cos niepewnego".

Zagubiony??

Nie rozumiem tego skąd tyle dziwnych reakcji ze strony ludzi... Jedni się zwalniają bo dostają lepszą ofertę, lepsze warunki, bliżej domu, mniej obowiązków, więcej współpracowników w swoim wieku, czystsza praca, mniej stresująca, inni się zwalniają bo po prostu chcą spróbować czegoś innego. TO jest normalne ... w każdej pracy tak jest. Zwolnienia przecież w firmach też występują ... ktoś się nie sprawdza, zamiast spełniać oczekiwania robi coś innego, nie może dogadać się z kierownikiem, lub ze współpracownikami, nie wykonuje swoich obowiązków, lub wykonuje je zbyt wolno na standardy danego zakładu - przecież też jest to normalne i wszędzie się w innych firmach zdarza?! Z taką samą częstotliwością ... więc nie rozumiem tych wszystkich uwag waszych tajemniczych pracowników? Jakby w tej firmie jakiś istny terror się dział, albo praca jak za czasów kolonii ... ludzie się zwalniają i zawsze zwalniać się będą, tak samo jak będą zwalniani, to nigdy się nie zmieni. Chodzi o to by jedna i druga strona była zadowolona, wtedy dopiero można mówić o współpracy... a ciężko jest znaleźć pracodawcę, który nam podpasuje stylem pracy, tak jak pewnie ciężko jest znaleźć pracownika, który stylem pracy będzie odpowiadał pracodawcy... ALE TO WSZYSTKO JEST NORMALNE... po co robić z tego takie halo....

GANGIII

Po samym czytaniu ofert pracy MB robi mi sie nie dobrze , jezeli to czytasz i kiwasz glowa praca jest dla Ciebie ... kto to pisze ... jakas masakra, z ta firma wygra prawda a jest taka, ze nikt nie chce przychodzic tam na dodatek sa zwalniani albo sami sie zwalniaja ludzie ktorzy duzo wniesli do firmy.. pamietajcie wy tegie glowy zasobem ludzkim mozna przewracac do pewnego momentu , pozniej to wy sami przychodzicie i prosicie pracownika by zostal bo tylek sie pali .. ;) NARA !:)

Pan ktosiek

(usunięte przez administratora) .

zaba

jezeli lubisz miec prace wysoko stresujaca

Szukacz

Co się tam dzieje w HR? Ponad dwa lata temu byłem tam na jednej rozmowie (konstruktorów szukali), po rozmowie dali sobie półtora tygodnia na odpowiedź, po tym czasie zadzwonili że chcą jeszcze 2 tygodnie. No ludzie, litości!!! W końcu sam im odmówiłem. W ciągu tych dwóch lat już chyba ze 3 lub 4 razy pisali i dzwonili czy nie chciałbym przyjść do nich, mimo że ani razu więcej do nich żadnych zgłoszeń nie wysłałem. Sorry bardzo ale jeśli w taki sposób szukacie ludzi to nie liczcie na cuda. Pozdro...

Niko
@uwodqwoidhqdoih 26.08.2016 00:00
Zaktualizuj dane, bo chyba ci coś procesor się zawiesił. Pani z HR pracuje nadal tylko zdalnie, magazynier również nigdzie nie...

Dziękuję za jakże sprawne wyjaśnienie kto gdzie pracuje :-) faktycznie magazynier został, wybaczcie Panie byłem na urlopie :-)

Niko
@uwodqwoidhqdoih 26.08.2016 00:00

Dziękuję za jakże sprawne wyjaśnienie kto gdzie pracuje :-) faktycznie magazynier został, wybaczcie Panie byłem na urlopie.

Góral

Powiedział specjalista rynkowy pracujący na hali :))))))

góral

ale po co w tej firmie doradca techniczno handlowy? Przecież bossini świetni sobie radzi z tylko kilkoma firmami na krzyż które obsługujemy, a prezio ma swoich kilku klientów i więcej nie będzie bo rynek jest spenetrowany wzdłuż i wszerz. To jest podstawa dlaczego nikt się nie utrzymuje.

Ale ja wiem, od kilku lat szukają doradcy i żaden nie jest odpowiedni a trzeba przyzna byli ok ale nie dla pewnej osoby. Jak ktoś pracował, pracuje lub obserwuje od dłuższego czasu firmę to wie, że tutaj na tym stanowisku też jest mega rotacja.

obecny

Pytanie czy w tej firmie któryś doradca zdąży się rozwijać ? szybciej wylatuje niż się rozwija. Prawda jest taka, że od kilku lat szukacie doradcy i tak się jakoś składa, że w innych firmach sobie taki Pan/Pani świetnie radzą tylko w MB w malutkiej firmie nie dają rady.

Greg

Dziwne jest to że ciągle te same ogłoszenia widnieją. Coś musi być nie tak. W Sulechowie firma MB nie ma dobrej opinii jeśli chodzi o atmosferę w pracy.

upsss.

marionetek szefowej - takich ludzi szukają.

Góral

Nie wiem jakich ludzi szukają, ale na pewno nie kompetentnych. Jeśli ktoś z powyższych szuka rozwoju osobistego, to radzę spróbować na stanowisku menadżera w MCDonalds, bo tu nie ma rozwoju. Obojętnie kim zostaniesz, to nie będziesz miał wpływu na nic. Nie będą się też liczyły twoje kompetencje, a chłopaki z pewnego działu miesiącami (latami już?) czekają na idiotyczne szkolenie za kilka (set) złotych. Chcesz rozwoju? Idź do firmy która Ci to zapewni, bo ta na pewno nie.

zszokowany

to wszytko się potwierdza dużej o rotacji osób Raz potrzebowali dyr finansowego, potem główną księgową. Najpierw przy stanowisku GK podali miejsce podajże Sulechów, potem Zielona Góra (okolica). Kreatywni są HR-owcy. Jakaś masakra! Jakich oni ludzi szukają??? Chyba którzy są modelami/kami, 25 lat, 10 lat doświadczenia, ukończone MBA i znajomość języka obcego jak ojszystego Czy zapomniałem o czymś :)

Było przez 2 miesiące. Już wkrótce wróci Karolina

kot

Ktoś widzę u was znowu nieźle zamiata: kierownik, referent, główna księgowa !!! Wiosenne porządki w pełni, brakuje ogłoszenia dla asystentki heheh

Jak chcesz pracować z wariatką :)

xxl
@Pracownik 19.05.2016 10:54
Jak chcesz pracować z wariatką :)

Już odpuszczam, masz rację nie da się pracować z takimi osobami, spotkałem byłego pracownika, w głowie się nie mieści co się tam dzieje. Porażka !!!

xxl

Mam pytanie do pracowników, czemu co kilka miesięcy szuka się nowego kierownika produkcji i planisty ? Obserwuję tą firmę od dłuższego czasu bo sam myślę o rozwoju swojej kariery ale dla mnie to jest dziwne taka rotacja. Według mnie to się ma nijak do rozwoju firmy. Ogłoszenia to wielka ściema cyt.: Się rozwijamy, obsadzamy kolejne stanowisko i szukamy fajnej osoby do pracy (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?)- kolejne stanowiska ? kierownik wylatuje to raczej na jego miejsce się zatrudnia a nie tworzy nowe ;) Dziwna polityka w MB, może warto posłuchać opinii ludzi z okolicy i dać sobie spokój z tym miejscem. Poproszę o opinię obecnych pracowników. Pozdrawiam

Kolejnego

Widzę, że szukają kolejnego kierownika produkcji... Ale jak ktoś ma problem z głową, to będzie szukał zawsze...

unclecamill

Witam serdecznie! Moja opinia o przedsiębiorstwie MB - Pneumatyka jest jak najbardziej pozytywna. Odbyłem tam praktykę studencką i jestem z tego bardzo zadowolony. Firma nastawiona jest na rozwój a co najważniejsze daje szanse wybić się młodym i ambitnym absolwentom uczelni technicznych (i nie tylko). Osobiście pokładam ogromne nadzieje w MB ponieważ liczę na znalezienie tam zatrudnienia po skończeniu studiów. Warunek to chęci do pracy i pozytywne nastawienie. Tak naprawdę trzeba samemu się przekonać jak to u Nich. Osobiście gorąco polecam.

mobbing

treść wpisów czytają tylko pracownicy bądź osoby już rozważające zatrudnienie w MB - rekrutacja tutaj jest nieskuteczna, więc HR niech nie robi wstydu fałszywymi wpisami :) Ale jak ciężko kogokolwiek przekonać do pracy, to każde rozwiązanie dobre ;)

zzz

Tam zawsze potrzebują do pracy ! Wejdź na ich stronę w zakładkę kariera albo zadzwoń do nich.

Shoikan

Witam, co dobrego słychać? Pozdrowienia dla wszystkich pracowników. Miło mi było z Wami pracować, krótko, ale miło. Widzę burza trwa nadal, ale jeśli wierzyć opinii zmienia się. Męża szefowej czasami widzę w pobliskim sklepie (mieszkamy 800m od siebie), ale ma krótką pamięć i ludzi nie poznaje, a może teraz wszyscy mu się kłaniacie i tak się przyzwyczaił, że już nie reaguje? No nic jak to moja szanowna żona określiła człowiek może wyjechać z wiochy, ale wiocha z człowieka nigdy. Trzymajcie się i pozdrawiam raz jeszcze, bo wiem, ze to jeden z lepszych kanałów komunikacji w firmie.

obecny
@Shoikan 14.03.2016 08:17

Zaraz zostaniesz starym dobrym zwyczajem pociśnięty, że nie masz swojego życia i interesujesz się tą firmą, pewnie nie możesz znaleźć lepszej pracy i z depresją się budzisz hehe w firmie to się tylko ludzie zmieniają, rotacja taka, że już lepiej nie skupiać się na poznawaniu ludzi a w szczególności asystentki tam to jest ruch hehe ale i tak dla nas najlepsza była czarnula mega zgrabna i ładna ale sama odeszła no i dobrze bo pewnie też prędzej czy później coś by na nią się znalazło hehehe. Jedno jest pewne na nudę tutaj nie narzekamy. Pozdro stary i powodzenia !

Duduś

No i wreszcie się ktoś odważył, poszedł do szefowej i powiedział - efekt? Podwyżki większości osób na produkcji (nie wiem jak w administracji) no i wolne święta! Da się? Da. Tylko trzeba się przemóc i otworzyć, były trzy gwiazdki... Daje cztery, bo zamieszanie nadal jest, ale teraz wiem, że mam dobrą kasę jak na razie! (chciałem się zwalniać, ale w tej sytuacji całkiem jest mi tu ok)

Duduś

Zadowolonyz16specjalistów

Firma świetna!!! Ostatnio o 3 w nocy bolała mnie głowa, nagle dostałem telefon od jednego z 16 specjalistów że już do mnie jedzie. Po trzech miesiącach pracy, zarabiam o wiele więcej niż ci co robią tam po kilka lat. Dodatków za prace w święta czy weekendy nie ma, ale przynajmniej nie muszę marnować czasu w sobotę czy niedziele na spędzanie czasu z rodziną czy znajomymi. Do tego czuję się jak gwiazda jakiegoś programu, ponieważ każdy mój ruch jest rejestrowany przez monitoring. Nigdzie indziej nie uświadczysz takiego dobre zagospodarowania czasu pracy jak tu, masz nawet wyliczone ile czasu możesz w toalecie spędzić!! Pamiętaj, normę trzeba zrobić, no i wysprzątać całą firmę z dwa razy dziennie najlepiej. Mam też wielką satysfakcje z tego, że moja firma sponsoruje jakiegoś biednego chłopca, którego marzeniem jest wygranie jakiegoś wyścigu na motorkach, czy innych kosiarkach. Dział HR robi wszystko, aby wspomóc zwierzaki z pobliskiego schroniska, ale troszkę im gorzej idzie jeśli chodzi o polepszanie pracy pracowników produkcji, montażu, magazynu, pewnie i w biurach też za ciekawie nie jest. No i najważniejsze, rotacji pracowników w tej firmie nie ma. Przecież to, że przez ostatnie parę miesięcy przewinęło się kilkanaście osób, a może i nawet więcej, to nic nie oznacza.

hehe

hehe W koncu w koncu ludzie pisza prawde, a szefowa czytajac to pewnie czerwona do bolu:). taka jest prawda, tam jestes wlasnoscia, bo ktory pracodawca na rozmowie zapyta sie ciebie" czy masz dziewczyne, albo chlopaka" . Co wogole to obchodzi szefowa?, szefowa ma kompleksy, i bardzo dobrze ze ludzie odchodza, teraz z tego co wiem sa mniejsze wymogi aby przedluzyli ci umowe, poniewaz szefowa juz wie ze nie ma komu zbytnio tam pracowac:).Jezeli ktos chce isc na operatora cnc to niech pojdzie gdzie indziej bo szkoda czasu, paranoja, obiecuja gory a tak naprawde [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] sie dostaje. firma ladnie wyglada maszyny sa naprawde dobre, ale co z tego jak atmosfera jest paskudna, jezeli ktos chce sie wkurwiac i ciagle byc obserwowany i czuc oddech szefowej na plecach to prosze, czujne oko niczym big brother obserwuje pracownikow 24 na dobre, bo kto o 3 w nocy dzwoni do firmy i mowi ze jedzenie jest na stole i prosze posrztac szefowa oczywiscie ;).

zzz

Ambitna osoba na stanowisko asystentki/asystenta zarządu hehe !!! pytanie po co ? jak będzie ambitna to szybko się na was pozna i odejdzie. Napiszcie lepiej pomoc biurowa - wynieś, przynieś, pozamiataj i dolewaj do koryta. Nie polecam !

dfhg

LoL. ale to jest śmieszne z perspektywy czasu. Jeden jedzie na drugiego, więc potencjalni pracownicy od razu widzą jaka jest w firmie prawdziwa atmosfera. Dodam, że asystentka zarządu musi umieć jeszcze robić doskonałą kawę i mieć nerwy ze stali. Błąd, najlepiej niech będzie robocikiem, to przetrwa.

Zachwycony

Kochany koniu:) Ciesze sie ze odeszłaś bo wreszcie mamy porządek w Grafitti! Twe desperackie zachowania były juz męczące a bałagan pozostawiony po Tobie juz sprzatnelismy wiec ciesze sie ze cię juz nie ma! Powodzenia w nowej pracy tylko uważaj bo tam rowniez szybko sie poznają na tobie i twym nieogarnięciu! Szukaj czegoś bardziej ograniczonego w zadaniach, bo ambitnych nie dasz rady ogarnąć! Twój były zachwycony kolega z pracy.

czepek

Oferty pracy wiszą nie od dziś ,szukają ludzi za najniższa stawkę.Prześledziłem osoby które tam pracowały większość została przyjęta od razu po studiach albo praktykach.Jako pierwsza praca po studiach (usunięte przez administratora)mieszkając u rodziców to polecam.

Shoikan

fghj jeśli się zastanawiasz nad tą ofertą, choć sądzę, że jesteś raczej ofertodawcą, to zapytaj czy zatrudniający wie czego od ciebie chce na tym stanowisku. Przy czym nie chodzi mi o drabinkę kompetencji, instrukcje stanowiskowe, etc., tylko o to czy własnymi słowami potrafi określić wymagania. Z doświadczenia wiem, że często nie bardzo wiedzą.

GRINGO

Firma typu place to wymagam czyli wykonuj polecenia poniżej swoich kalifikacji

operator

witam pracuje w mb pneumatyka i musze stwierdzic iz zarobki sa za male na stanowisko operatora cnc... a zwlaszcza ,ze w ostatnim czasie jest mania na sprzatanie w firmie... co to ma byc? przecierz ja sie zatrudnilem na operatora maszyn cnc ,a nie konserwator powierzchni plaskich! no prosze was zatrudnijcie sobie sprzatajacego na takie stanowisko ,(usunięte przez administratora) nie polecam pracy w tej firmie... nie milo...

dfhg

Tak jest, klapki na oczach piszącego.

były

ale propaganda! :) biuro MB działa - widać brakuje pracowników ;)

Pracownica

Jest spoko. Premii nie ma, ale za to płacą za to ze mamy dostęp do 16 specjalistów lekarzy na zawołanie i bezpłatnie tam gdzie sobie wybierzemy w całej Polsce. To jest dodatkowa opieka medyczna PZU która opłacają wszystkim pracownikom. Wole to 100 razy bardziej niż premie!!! Przynajmniej nie czekam do żadnego lekarza i nie martwię sie ze musze zrobic jakieś badania dodatkowo płatne bo wszystko jest w tym ubezpieczeniu. ja bardzo polecam tego pracodawcę!

ania08
@Pracownica 31.12.2015 16:39

A jak z atmosferą w firmie? Jest ok?

JJ

U nas pracuje bardzo dużo Pań w różnych działach. Nie ma z tym problemu.

Juan

Jest git

dfhg

Tak uważam, że bez szału, ale widzę, że jesteś obeznany więc powiedz mi jaki jest średni zarobek netto wszystkich operatorów CNC zatrudnionych przez ostatnie dwa lata. Wlicz tych zwolnionych. Bo chrzanienie, że ktoś ma 3000 mnie nie przekonuje.

Juan

Całkiem niezłe zarobki? Uważasz ze zarabianie 3000 netto to stawka bez szału?! Mając wykształcenie średnie i obsługując tak na prawdę komputer w maszynie? Tyle zarabia wykwalifikowany operator. A ten ktory zaczyna prace dostaje 1500 a pózniej pnie sie w gore w zależności od tego co umie, co pewien czas sprawdzana jest jego wiedza. Jak dla mnie praca rewelacyjna!

dfhg

Cóż mogę ci napisać. Monter zarabia mniej więcej tyle, ze mniej nie może, ale wykonuje prostą pracę na dwie zmiany i zwykle jest kobietą. CNC potrzeba trochę wiedzy i trochę więcej zarobisz, ale bez szału. Generalnie praca względnie spokojna i nieskomplikowana.

Zadowolony pracownik z życia i pracy ;)

Powiem tak idiota tylko jedno słowo się nasuwa! Jeśli pracownik będzie interesujący to wtedy przechodzi do następnego etapu rekrutacji gdzie ma kontakt ze swoim przyszłym przełożonym inżynierem. Na szczescie takich [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak ty szybko przesiewają! Szkoda słów! Przeszkadza wykwalifikowany pracownik hr hahaha gdybyś miał choć trochę oleju w głowie to przeszedłbyś do następnego etapu a tak proszę wywala żale szowinista że inteligętna i wysoce wykształcona kobieta z działu HR go przesłuchuje! Szkoda slow! Każda kobieta w tej firmie jest od ciebie lepsza! A słoma Ci z butów wystaje. Cieszę się że Pani z HR się nie spodobałeś!

Andrew

Firma poszukuje technologa, czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tego stanowiska, jak to wyglądałoby w praktyce i czy doświadczenie jest warunkiem koniecznym dla tego stanowiska czy nauka w trybie zaocznym nie koliduje z harmonogramem pracy? Pozdrawiam

HR
@Andrew 24.11.2015 15:14

Dzień dobry, doświadczenie nie jest warunkiem koniecznym, ale wykształcenie inż. choćby w trakcie studiów a i owszem. Nauka w trybie zaocznym nie koliduje z pracą, bo pracujemy od 7 do 15 od poniedziałku do piątku. Zapraszamy do wysłania CV na adres praca@mb-pneumatyka.pl

van_dam

PLANISTY to juz szukają od lata. 1 laska tam wszystko ogarnia jak do tej pory. Dajcie zlecenie jakiejs agencji to wam znajdą fachowca, ale za konkretną stawke. A te wasze rekrutacje to bez sensu, zawracacie tylko gitare ludziom. Szukają i szukają, znaleźć nie mogą co brak chetnych, wątpie. Wolę, żeby moim przełożonym bym jakiś facet, z kobitą to nie wiadomo...

Dział HR

Warunki infrastruktury mamy takie jak zadna firma w Sulechowie. Na potwierdzenie tych słów zapraszamy na www.mb-pneumatyka.pl/wirtualnyspacer. Można tam pospacerować po całej naszej firmie-wszystkich jej działach, do czego serdecznie zapraszamy. Jesli zaś chodzi o warunki zatrudnienia to zapraszamy na www.mb-pneumatyka.pl/kariera tam są wszystkie obecne oferty pracy z opisem co oferujemy. Pozdrawiamy Dział HR

Zadowolony

Ogłasza sie dlatego ze z 50 osób zwiększa zatrudnienie do 70. Dlatego, ze jest jedyna firma w lubuskim która została nominowana do Nagrody gospodarczej Prezydenta RP. Dlatego, ze podpisaliśmy nowe kontrakty i jeszcze w tym roku do naszych 12 maszyn CNC dostawiamy jeszcze 3. Dlatego, ze mamy jedyne takie laboratorium w lubuskim i potrzebujemy utworzyć nowe etaty. Szukamy planistów bo nasz jeden to za mało na taki wzrost obrotów. Szukamy doradcy technicznego, bo mamy tyle kontraktów ze sami tego nie ogarniemy. Szukaliśmy magazyniera bo nasz jeden to tez za mało skoro obroty od stycznia przyszłego roku wzrosną o 1/3. Zanim zaczniesz pluć z zazdrości dowiedz sie cos więcej o nas, bo jesli ktoś ma kompleksy to nie my z MB PNEUMATYKI tylko ci których nie chcieliśmy przyjąć do naszego zespołu.

Zostaw opinię o MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o. - Sulechów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.