Opinie o MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o. w Sulechów

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Automatyka przemysłowa - produkcja napędów przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o. w Sulechów

Montujemy

zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca powinien zapewnić pracownikowi w każdym tygodniu prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku (art. 133 Kodeksu pracy). System pracy jest niedopuszczalny jeżeli narusza bowiem zasadę pięciodniowego tygodnia pracy. Sporządzanie rozkładu czasu pracy na większą liczbę dni w przyjętym okresie rozliczeniowym, niż wynikałoby to z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, stanowi wykroczenie polegające na naruszeniu przepisów o czasie pracy i zgodnie z art. 281 Kodeksu pracy podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł. Odrabianie dni swiatecznych powinno być wyznaczone w tym miesiącu co odbiór!!! Nie dajmy się manipulować, i wykorzystywać bo jakaś pani rzuca L4 i musi za nią pracować . Sobota i niedziela pracująca nie jest równa pracy w dni robocze dodatek się należy !!!

@Montujemy

Dzień dobry, Odpowiadając na zamieszczony komentarz chciałabym dopowiedzieć kilka kwestii. Zgodnie z kodeksem pracy (art. 151 paragraf 1 pkt. 2) pracodawca może zlecić pracownikowi pracę w godzinach nadliczbowych w szczególnych przypadkach. Sytuacja ta miała miejsce i jej przyczyny zostały wyjaśnione pracownikom w trakcie spotkania na dziale montażu. Harmonogram czasu pracy jest zawsze ułożony zgodnie z obowiązującym w zakładzie Regulaminem Pracy. Nadto prace w nadgodzinach wykonywali tylko Ci pracownicy, którzy na to wyrazili zgodę i otrzymali/otrzymają w zamian za to wszystkie dodatki do wynagrodzenia przewidziane przepisami prawa pracy. Zgodnie z przepisami prawa pracy, pracownik może odebrać dzień wolny za pracę w sobotę lub niedzielę w innym okresie rozliczeniowym, jeżeli do końca danego okresu rozliczeniowego złoży stosowny wniosek ze wskazaniem konkretnej daty tego odbioru.

Pomocna dłoń

Jak można znieść takie wyżywanie sie na pracowniku, żeby szefostwo tak darło ryja na pracownika że za sciana słychać... na montażu i produkcji.. brak kultury

@Pomocna dłoń

To prawda dość słabe to było, ale cholera czasem każdemu nerwy puszczają... my też się drzemy na siebie i brygadziści na nas. Jest ciśnienie jest wybuch... nie widziałem takiej reakcji wcześniej wiec chyba coś się musiało poważnego stać ?

Pomocna dłoń

Nie pierwsza sytuacja z ktorą sie spotkałam w tej firmie, brak jakiegokolwiek poszanowania pracownika w stosunku SZEF-PRACOWNIK ! Chcialabym wiedziec o co chodzi :/ Darcie Szefowej zna juz chyba każdy:(

Czy jest możliwość w MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o. pracy na część etatu?

pracownik firmy

proszę kontaktować się z działem HR pod nr tel: 660751001. Tam zostaną udzielone wszystkie niezbędne informacje :)

były-praktykant

Odbyłem praktykę w MB-Pneumatyka w okolicach 2016. Czas tam spędzony oceniam bardzo dobrze. Przyszedłem do zakładu jako osoba całkowicie "zielona" nie mająca żadnego obycia w pracy w przedsiębiorstwie. Miałem okazję spędzić kilka dni na montażu, nauczyć się podstaw obsługi CNC, poznać sprzęt w laboratorium a także zamiatać halę :). Spędziłem najwięcej czasu z Technologami, ucząc się pracy z dokumentacją (na własne życzenie, miałem częściową możliwość wyboru kierunku praktyki). Nie rozumiem roszczeń obrażonych praktykantów, którzy oczekują specjalnego traktowania. Tak samo jak etatowy pracownik, praktykant musi udowodnić że chce się uczyć i chce być przydatny, w przeciwnym razie nie rozumiem, dlaczego firma miałaby tracić swoje zasoby na obiboka. Nie obrażałem się kiedy dostawałem polecenia na które nie miałem ochoty, a teraz jako aktywny technolog wiem, że nie da się zrozumieć procesu, jeśli nie przejdzie on przez własne ręce. Tematu Pani Właściciel nie poruszam (bardzo specyficzna osoba), ponieważ ona jest od prowadzenia rentownej firmy a nie pielęgnowania przyjaźni ze wszystkimi pracownikami. Uważam, że ze wzgledu na wąską specyfikę i swoją wielkość, ten zakład jest bardzo odpowiedni na pierwszą "poważną" pracę. Gdybym nie zmienił miejsca zamieszkania, po studiach pewnie bym zgłosił się do tej firmy.

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku MAGAZYNIER?
Majster

Tragedia. Traktowanie praktykantów jak zwykłych śmieci, zamiast się uczyć musieliśmy wyręczać pracowników.

Do rudej

Wyzywając ludzi "od śmieci, ulomnych lewaków" pokazujesz właśnie swój poziom kulturalny który jak widać jest na niskim poziomie. To, że młodzież chciała mieć praktyki i chciała być traktowana tak jak każdy inny to jest normalne, raczej nikt nie lubi mieć złej atmosfery w pracy a akurat w pneumatyce często się to zdarza jeśli oczywiście nie liżesz odpowiednim ludziom du*y. Piszesz, że miałaś beke z praktykantów widzę, że niezłe posunięcie z Twojej strony, że już takie rzeczy się dzieją i, że w tak otwarty sposób piszesz o tym to już musi być w tej waszej "super firmie" naprawdę zle. Zastanów się pierw nad własnym zachowaniem a później oceniać innych.

@Do rudej

Dokładnie ... "śmiecie, lewacy" - żałująco ambitnie haaa! Prosze pamietac, ze nasze dzieci (z zaznaczeniem Pań z MB Pneumatyka) też kiedyś dorosną ... i będą przez to przechodzić więc może lepiej się zastanowić - trochę więcej szacunku i dyplomacji wprowadzić. Moze nie chciało się kiedyś uczyć to teraz szukaja innych sposobów na podniesienie swojego ego. Ambitnie ... tylko pozazdrościć ???? No cóż ... w moim środowisku również nie ma dobrych opinii na temat pracy w tej firmie (ani jednej) a gowork to potwierdza ... .

@Brak

Dodam jeszcze, że: od zawsze praktykanci nie mieli takich samych praw co etatowi. W życiu sam się wszystkiego nauczysz, nie ma co panikowac. Lepiej skończyć ten temat z praktykantami juz. Warto poruszyć i zainteresować się innymi sprawami.

Edyta
@Brak

@Brak praktykanci, podobnie jak i pracownicy, zasługują na szacunek w miejscu pracy. Jeśli pracujesz obecnie w MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o., możesz powiedzieć coś na temat tego miejsca?

@Edyta

Nie pracuje w MB. Śledzę tylko z ciekawości to co dzieje się w okolicy. Nie slyszalam dobrych opinii. Interesują mnie warunki pracy i płacy a nie to jak kobieta radzi sobie w branży męskiej automotive - jak to właścicielka zawsze podkreśla we wszystkich wywiadach (radio, prasa, intrrnet) - życie kołem się toczy.

Ruda z montażu

(usunięte przez administratora) nie polecam

Ololo
@Ruda z montażu

Tej to nikt nie poleca, w każdej pracy jest fałszywa i dwulicowa.

Praktykant

Pracowałem w firmie jako praktykant przez ostatni miesiąc i to jest zdecydowanie zmarnowany czas. Niczego się nie nauczyłem ponieważ firma woli wykorzystywać praktykantów zamiast ich uczyć obsługi maszyn CNC. Mieliśmy ustalony grafik gdzie i co danego dnia mamy robić, kazali się stosować do tego. A sami się nie stosowali. Powiedziałem kierownikowi produkcji ze chciałbym pójść na produkcje tak jak jest w grafiku. Odpowiedz dostałem od tego pana taka; "A ja chce Ferrari". Gdy wynegocjowałem żeby pójść na produkcje to zaczął mi grozić ze jak nie przezbroję tokarki to dostanę "ndst" i nie zaliczę praktyk. Pan kierownik od tego momentu nie szanował mnie przezywał i groził oblaniem praktyki. przez cały miesiąc chodziłem rzetelnie i sumiennie do MB-Pneumatyki raz tylko zrobiłem sobie przerwę na papierosa gdzie zostałem podpierdzielony przez Pania Brygadzistkę w czerwonych włosach, która naskarżyła kierownikowi Produkcji ze zrobiłem sobie dodatkowa 5 min przerwę. A następnego dnia ta sama Pani sobie zrobiła dłuższa przerwę gdzie jej została zwrócona uwaga przez praktykanta. W ostatni dzień gdzie wystawiali ocenę to było dla mnie jakbym szedł na zabicie, jakby moje życie było w rekach Pana kierownika. Gdy wszedłem do pokoju żeby dowiedzieć się co dostałem na wstępie zostałem poinformowany ze pan kierownik mnie nie lubi i ze go denerwuje za to ze się chciałem uczyć obsługiwania maszyn a nie siedzieć na montażu osiem godzin i robić jedna i ta sama prace. Odczułem brak szacunku dla pracownika oraz nie przyzwoite odzywki do mojej osoby. Ogólnie nerwowa atmosfera gdy kierownik wchodził na produkcje i montaż. Pani w czerwonych włosach uśmiecha się dopóki jej się przytakuje. Jedyne co mnie podtrzymywało to bardzo fajna atmosfera miedzy pracownikami na produkcji.

Olek

Dziwne są te opinie. Mam wrażenie, że kilka osób postanowiło zdyskredytować firmę. To dobry pracodawca!!

nicka
@Olek

Opinie to wyrażanie zdania innych bądź wyrażenie przeżyć z tej firmy, widocznie większość ludzi miała taką potrzebę , aby się z tą opinią podzielić na tej stronie, mają do tego pełne prawo od tego ta strona w końcu jest.

@Merytoryczne wyjaśnienie To jakie opinie znajdują się na forum zależy od użytkowników, dlatego zachęcam do dzielenia się swymi doświadczeniami w sposób bardziej szczegółowy, ogólne informacje nie wiele dają konkretnych informacji dla użytkwaników rozważających podjęcie pracy. Nadzorowanie profilu nie polega na kasowaniu negatywnych komentarzy, usuwane są jedynie te komentarze, które są nie zgodne z regulaminem, pozostałe nie są usuwane, nawet jeżeli zawierają negatywne opinie. Współpraca firm z Gowork nie polega na usuwaniu komentarzy, dzięki aktywności przedstawicieli firmy na forum, firma taka zyskuje możliwość bezpośredniego wyjaśnienia problemów. @Artur wszelkie szczegóły będą pomocne dla osób szukających konkretnych informacji o firmie.

@Marta

Witam Pani Marto Jakiś czas temu pracowałem w firmie MB Pneumatyka. Zadaje Pani pytanie o konkrety o sytuacje które mają tam miejsce. Odradzam pracę w tej firmie z kilku powodów. Właścicielka - kobieta, która idealnie stosuje techniki manipulacji. Jednak atmosferę jaką wprowadza to atmosfera napięcia nerwowości itp. Ludzie się często zastanawiają, czy wysyłając jakiś raport przekazując cokolwiek dla Właścicielki czy, nie pomylili się z kropką itp. Niestety przeżycia tej Pani z czasów młodości odbijają się na relacjach z pracownikami. Proszę więc aby nauczyła się ta Pani szanować ludzi. Pan kierownik zakupów - osoba która tak naprawdę jest od siedzenia w biurze i słuchania co gdzie się dzieje. Jest to firma rodzinna i tu trzeba przyznać właścicielce, że dba o to by jej rodzina w tej firmie dobrze się czuła. Niewątpliwie te osoby dobrze czują się we własnym towarzystwie, inni są potrzebni do wykonania pracy i projektów. Z mojego punktu widzenia w tej firmie pracują dwie bardzo kompetentne osoby: Kierownik działu konstruktorów (wykładowca UZ) oraz kierownik działu technologii (fakt że jest to człowiek dwulicowy) ma jednak na utrzymaniu rodzinę, i musi dbać o swoje stanowisko pracy. Dlatego pewnie ta dwulicowość jest nastawiona na fakt, że dba o swoją rodzinę. Uważam, że gdyby tych dwóch Panów nie było, nie słyszelibyśmy nigdy o MB Pneumatyka. Do Pani zaś Właścicielki: ma Pani świadomość jak wstrzymuje Pani rozwój swojej firmy mając taką dużą rotację w pracownikach na produkcji i administracji?

Podać o mobbing i tyle ,rozgłośnić jak jest praca w tej firmie , Podać całe zdarzenie do Inspekcji pracy ,myślę że ruda będzie tylko pracowała

Pracowałem tam około 3 lat i o 3 lata za długo. Na początku wszystko fajnie, fajna atmosfera, ale... Szefowa to wredna manipulantka, czepia się wszystkiego, nawet tego, że za często chodzisz do toalety, lubi mieszać się nawet w prywatne sprawy pracowników. Tam od dawna są układy, wszystko tak obrócą, żeby się pozbyć dobrych pracowników. Pani(usunięte przez administratora) koleżanka szefowej, jej ucho na montażu, ale gdy tylko szefowa wpadnie na montaż to(usunięte przez administratora)trzęsie. Robi wszystko tak, aby się jak najmniej narobić, wysługiwała się cały czas (usunięte przez administratora), ona zawsze robiła najgorszą robotę (założę się, że (usunięte przez administratora) odetchnęła z ulgą, jak(usunięte przez administratora) przeszła na inną zmianę). Firma na zewnątrz prezentuje się naprawdę dobrze, dbają o to, bo jakoś muszą się pokazać z dobrej strony, żeby ktokolwiek chciał tam pracować, chwalą się nagrodami, pchają się do gazet czy radia, ogłaszają się na FB ,żeby tylko było o nich głośno. No ale nie (usunięte przez administratora)się skoro wewnątrz jest masakra, to jakoś trzeba to nadrobić. Każdy kto tam przyjdzie, to prędzej czy później pozna się na wszystkich, każdy musi się przekonać na własnej skórze. Normy idą w górę, a kasa nie. Dziewczyny robią na montażu wszystko, żeby wysyłki poszły zgodnie z planem, zostają po godzinach, a szefowa nawet nie umie tego docenić. Jedynie o co dba to o swoją rodzinę, żeby im było najlepiej, no ale w końcu to firma rodzinna, więc o kogo ma dbać. :)

Gogus

Nikomu nie polecam tej firmy. Miałem pecha i pracowałem tam. Obietnice rozwoju to tylko obietnica. Przy zwalnianiu ludzi potrafią się cieszyć i podśpiewywać z radości.

Wojtek

Witam ile może liczyć na początek pracownik produkcji.

Lena
@Wojtek

Wiecej zarobisz w biedronce

beznicka

Jakiś czas temu pracowałam w tej firmie i prawde mówiąc odradzam, zero sacunku jak i kultury. Niby kazdy sie usmiecha, dzien dobry, dowidzenia a za plecami obrabiają ci (usunięte przez administratora) nic przyjemnego. Właścicielka tej firmy to chodząca porażka, nie mam pojecia jak ona sie znalazla na tym stanoisku, nie potrafi zadbac o pracownika i go zatrzymac. Strasznie manipuluje człowiekiem, opowiada swoje historie z zycia jak to ona miala ciezko itd tylko ze kazdy ma ciezko i nie opowiada na prawo i lewo jak mu to sie zle uklada tylko zostawia to dla siebie, widac, ze wlascicielka uzzala sie nad soba. NIE POZDRAWIAM i ODRADZAM

Masa

NEGATYW w 100% , a ci co sądzą inaczej zapraszam do przekonania się na własnej skórze! Moje sugestie dla MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.: nie (usunięte przez administratora)i nie wprowadzajcie w błąd zainteresowanych!!!

beznicka
@Masa

Zgadzam się z powyższym komentarzem.

A

Może jakieś świeże informacje? Obserwuje z ciekawosci sulechowska firme - z zewnątrz całkiem nieźle jak na ta okolicę. Tytuły, wyróżnienia, dyplomy .... ale najwazniejsze - co w środku? Atmosfera, warunki, współpracownicy ... .

Pracownik MB
@A

Jedyne o czym mogę się wypowiedzieć to współpracownicy- ogólnie bardzo dobry zespół ludzi - fajna ekipa od najniższych po najwyższe szczeble. Jeśli chodzi o resztę to kwestia własnych odczuć i wymagań. Jednym się spodoba innym nie natomiast złego zdania nie można powiedzieć na temat atmosfery...

Aleksander
@Pracownik MB

Fajnie, że jesteś zadowolony z atmosfery w pracy. Czy mógłbyś dodać więcej szczegółów dotyczących zatrudnienia? Pracodawca zapewnia premie, szkolenia lub pakiet socjalny? Dodatki do wynagrodzenia to bardzo ważny aspekt zatrudnienia. Pojawiło się ogłoszenie o pracę na stanowisko inżynier sprzedaży. Firma proponuje stabilne zatrudnienie, rozwój zawodowy i atrakcyjne wynagrodzenie. Co myślisz o tej ofercie?

Opinie, które zamieściliście w ostatnim czasie na tym forum negatywnie przedstawiają MB-PNEUMATYKA jako pracodawcę. Są one jednak powierzchowne. Czy ktoś z Was zdecyduje się na ten krok i dokładnie napisze, co dzieje się aktualnie w tej firmie i co bezpośrednio wpływa na pracę w niej? Ważne, żeby znalazły się w tym wątku tylko rzetelne i merytoryczne wpisy o tym pracodawcy.

Merytoryczne wyjaśnienie
@Marta

To jest niemożliwe. Proszę zauważyć, że wypowiadają się w tym portalu jedynie negatywnie o wszystkich pracodawcach. To jest miejsce dla sfrustrowanych pracowników, którzy zostali zwolnieni bądź zwolnili się sami. Wśród kandydatów przychodzących do pracy panuje opinia, że nie sugeruje się Goworkiem, gdyż jest niemiarodajny i mało opiniotwórczy. Wśród pracodawców natomiast istnieje opinia, że nie warto nawet na to reagować, więc Gowork przeżywa od kilku miesięcy klęskę w zakresie pracodawców, którzy wycofują się z nadzorowania swojego profilu tutaj rozumianego jako możliwości usuwania komentarzy niepochlebnych. Szkoda na to czasu ale też pieniędzy.

Artur
@Marta

Wywlekanie szczegółów niczemu nie służy. Jeśli pracodawca chce wiedzieć niech zrobi rachunek sumienia...

Nuuudaaa

Błagam, kto inteligentny wchodzi na go worka przed podjęciem pracy ! XD przecież o każdej firmie tutaj się tylko pluje, a wy się tu podniecacie ...

Student
@Nuuudaaa

Kończę w tym roku studia. Będę szukał gdzie indziej. Jakoś dużo tych złych komentarzy. Chyba jednak coś jest na rzeczy :(((

Jak widać pracodawca broni się jak może. Negatywne opinie nie biorą się znikąd. Sfrustrowany będzie na pewno pracodawca bo mu ludzi do pracy brakuje. Smród pozostaje na długo.

Maciek R.

Rotacja pracowników jest dowodem na to, że źle tam się dzieje. ODRADZAM!!!

Pablo

Ta ogromna ilość negatywnych opinii jest jak najbardziej uzasadniona.

Zostaw merytoryczną opinię o MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o. - Sulechów

• Jak się pracuje w MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 0 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.
2.5/5 Na podstawie 120 ocen.

MB-PNEUMATYKA Sp. z o. o.