Opinie o Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o. w Kraków

Bibi

13 05 i wypłaty dalej nie ma a co do najniższej krajowej to chyba zarobiły te co pracowały cały miesiąc a te pi kwarantannę I PO chorobowym to na suchy chleb z zimną wodą

@Bibi

Dziewczyny dajcie znać jak dostaniecie przelew.

Ona- 13.05.2020.16:54
@Hmm

A kiedy mają zamiar przelać wypłaty. Czy ktoś coś wie?

&#@

Wypłata powinna być 8.05,bo 10 był w niedzielę, dziś 13.05 i dalej nie ma- to skandal.... W poniedziałek wypłacili tym co pracowały a te co były chore na chorobowym to co one nie opłacają skladek. To jest nierówne traktowanie pracowników-- a nierówne traktowanie pracowników jest mobbingiem.

&$#

Dziwne to kwitki są wypłata obliczona-a gdzie pieniądze-nabijają odsetki - to chore z pracowników robi się keleni

10q

No cóż każdy dzień zwłoki nabija kasę na końcie im później wypłata tym lepiej. Dlaczego nam nie wypłaca się odsetek za nie wypłacanie pensji w terminie. Dlaczego nas się tak traktuje, osoby zarabiające najniższą krajową.,a nie średnia krajową 5 tysiecy

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
QQQQ

Kwitki są wypłaty nie ma ,czy my mamy kwitkiem płać w sklepie -to jest chore jak manipuluje się ludźmi Co mówi prawo o niewypłacaniu wygradzania za pracę w wyznaczonym terminie „Terminowe wypłacanie wynagrodzenia jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy, co też zostało wskazane w art. 94 pkt. 5 kodeksu pracy. W takiej sytuacji powstaje pytanie co też może zrobić pracownik w przypadku, gdy jego pracodawca dopuszcza się zwłoki w wypłacie wynagrodzenia?” „Przede wszystkim zaniedbanie podstawowego obowiązku przez pracodawcę, jakim jest terminowe wypłacenie wynagrodzenia stanowi wykroczenie. Zgodnie z art. 282 § 1 pkt. 1 jeżeli pracodawca nie wypłaca w ustalonym terminie wynagrodzenia za pracę lub innego świadczenia przysługującego pracownikowi albo uprawnionemu do tego świadczenia członkowi rodziny pracownika, wysokość tego wynagrodzenia lub świadczenia bezpodstawnie obniża albo dokonuje potrąceń, podlega karze grzywny od 1 do 30 tys. złotych.” „Grzywna w takiej sytuacji nakładana jest przez sąd, zaś postępowanie jest prowadzone z wniosku inspektora pracy. Dla pracownika ma to o tyle istotne znaczenie, że w przypadku opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia powinien on zawiadomić Państwową Inspekcję Pracy, która winna wszcząć postępowanie kontrolne (zgodnie z przepisami ustawy z 13 kwietnia 2007 roku o Państwowej Inspekcji Pracy).” „Nieterminowe wypłacenie wynagrodzenia jest wykroczeniem, za które pracodawca może być ukarany karą grzywny w wysokości od 1 do 30 tys. zł. Kara może zostać nałożona zarówno na samego pracodawcę (jako podmiot), jak też na kierownika jednostki zatrudniającej pracownika. Pracownik, który nie otrzymał w terminie wynagrodzenia powinien zawiadomić o tym Państwową Inspekcję Pracy która powinna wszcząć postępowanie kontrolne. .....

@&@&

No i znowu nie ma wypłaty, a zgodnie z umową powinna ma dziś wypłacona bo 10 jest w niedzielę-znowu machlojki. Wypłaty nie ma bo panie w kadrach się nie wyrobiły, a no nie bo zostały wszystko na ostatnią chwilę. Gdzie te kobiety były przez miesiąc, one są totalnie zdezierontowane, kto pracował kto nie kto był na chorobowym kto nie-gdyby pracowały jak się powinno nie byłoby takiej sytuacji. Nas nie interesuje czy panie się wyrobiły czy nie. Umowa jest umową wypłata ma być do 10 każdego miesiąca.Mogly siedzieć po godz. Pracy i wywiązać się z obowiązków. Gdyby to robiły systematycznie przez miesiąc byłyby na bieżąco, ale po co. Wszystkie kobiety na hali się na to godzą, niby pyskują-ale na tym się kończy i zgadzają się na wszystko, nie ma jedności. Prawo jest prawem i trzeba się z niego wywiązać-to nadaje się do inspekcj pracy. Wypłatę znowu dostaniemy po dwóch tygodniach1ale proszę dopisać odsetki.

?!?!
@@&@&

Masz rację, te kobiety nie umią walczyć o swoje prawa, godzą się na wszystko-umią tylko pyskować między sobą.Potrafią tak ubolewać ze dostają najniższą krajową, że nie zarobią 2000 tyś. Totalna bzdura stare pracownice zarabiają dobrze ponad 2000 zł. Niech nie kłamią-nie było by ich tam gdyby było tak źle.. upominały by się o swoje.

Q223

Znowu zaczynają się kombinacje,co do wypłaty by najmniej zapłacić za pracę. Kto wymyślił taki przepis że w kwietniu nie ma urlopow1to jakąś totalna bzdura Nieobecność w kwietniu w pracy będzie traktowane jako"nieobecność usprawiedliwiona" Trzeba było o tym poinformować pracowników a nie stawiać przed faktem dokonanym. Poza tym nieobecność w pracy 1,2,3 kwietnia nie była winą pracownika, kazano czekać na telefon od brygadzistek-niestety nikt nie zadzwonił, owszem zadzwoniono tylko do wybrańców. Czy to wina pracownika który był gotowy do podjęcia pracy, ale nie miał możliwości-powinno być płacone postojowe,a nie jakąś usprawiedliwiona nieobecność w pracy i zero kasy. Tak się robi pracowników w h.. ja. Byle najmniej zapłacić a stawiać wysokie wymagania. To jest wyzysk człowieka przez człowieka "nie liczy się człowiek. Już za marzec takie cyrki robili z wypłatą, płacąc na raty. Może by tak kobietom pracujących w kadrach wstrzymać wypłatę i dać na raty, a nie osobom z produkcji które pracują na to by one dobrze zarabiały. Podpisując umow~ było wyraźnie powiedziane ze wypłata jest 10 każdego miesiąca, nie później i co si~ okazuje tto fikcja.

Hmm

Hej dziewczyny idziecie do roboty, od nowego miesiąca. Nie boicie się pracować z tymi które mogą być zarażone.

⁹690

Zapytaj Prezesa

?

Jak wygląda obecnie sytuacja w firmie? Przybywa liczba zakazonych?

Hmm

Wszystkie które chodzą wiernie do pracy powinny mieć testy wykonane, ponieważ mogą być zarażone ale nie mieć objawów lub mieć ale ukrywać z powodu tego że nie mają za co żyć.

@#&

Znalazło się 30 nawiedzonych kobiet które wiernie pracują, (usunięte przez administratora) Z ponad 200 zostało 30 pokazują że można pracować. Oby nie było za późno. Gdyby nie przyszły do pracy - prezesi by musieli podjąć decyzję, to nie jest kaytar, to jespt wirus który dziesiątkuje, czy tak trudno to zrozumieć. (usunięte przez administratora)poświęcają swoje życie - a kto wam za to podziękuję. Gdybyście wy nie poszły do pracy napewno byłaby podjęta inna decyzja. (usunięte przez administratora)dostaniecie1000zl premi bo przecież wam w pierwszej kolejności wypłacili 40%,ale was docenili, te pieniądze należą się nam jak psu buda, bo na nie zapracowaliśmy w marcu. A wy dalej(usunięte przez administratora) zawsze znajdą się zakały które po trupach a do celu-30 pracuje wytrwałe co chcecie tym okazać. Jesteście nieśmiertelne, nie widzicie ile osób chorych, niektóre w ciężkim stanie. Ale coadremu po rozumie, 30 nie myślących przypapadkow. (usunięte przez administratora)

!@
@@#&

Żadnej wolności, nawet pracować nie można bo koleżance się to nie podoba. Niech każdy dba o siebie jak umie.

%qq

No to prawda 30 nawiedzonych które (usunięte przez administratora)prezesowi, już dawno zakład powinien być zamknięty i odkazony, ale sanepid nic nie może nikt nic nie może.. Prezesi umia smarować dłonie do których przykleja się waluta, dlatego jest ok. Gdyby tych 30 nawiedzonych nie przyszło do pracy, prezesi musieli by podjąć decyzję, ale te 30 oby was koronawirus pochłoną może wtedy zmądrzejecie czym jest ta choroba

!@
@%qq

Każdy decyduje o swoim życiu sam, ktoś chce pracować, niech pracuje. Ty nie chcesz to siedź w domu.

⁹906

Z tego co pisze prasa 1920zl na rękę nie może być niższa bo już nie ma z czego a my i tak tą pensję miałyśmy rozłożona

@⁹906

Z tego co wiem to chorobowe jest płatne 80% a nie 100.No ale może się mylę.

@Hmm

ale mowa o osobach które przepracowly CAŁY MIESIAC BEZ CHOROBOWEGO tak ciężko to zrozumieć?

Ja do ja

Nie pisz za mnie bo ja na razie nie lecę do roboty bo dostałam resztę kasy za 13dni

&

Zakład chyba wystraszył się zamieszania i przelał kolejna czesc 40%

Ja.

Podobno te kobiety które przyszły do pracy, dostały 2czesc wypłaty. Więc ruszmy (usunięte przez administratora) i jeżeli tylko jesteśmy zdrowe to chodźmy do pracy.

Hmm

Kochane Panie lepiej dostać 69 procent i siedzieć w domu czy lepiej nic nie dostać i dalej siedzieć w domu.. Jest pandemia dobrze ze wogule cokolwiek zakład wypłaca.

&&&
@Hmm

My tu nie mówimy o płaceniu za siedzenie w domu tylko o wynagrodzeniu za UCZCIWIE przepracowany cały miesiąc marzec więc może czytajmy ze zrozumieniem albo nie zabierajmy głosu w sprawie !!!

***
@Hmm

Zatem pracodawcy, pomimo wystąpienia siły wyższej – takiej jak ogólnoświatowy kryzys gospodarczy spowodowany epidemią koronawirusa – nie mogą nie spełnić wobec pracowników podstawowych świadczeń, takich jak wypłata wynagrodzenia. Pracownicy mogą więc – nawet mimo niezależnej od pracodawcy niewypłacalności zakładu pracy – domagać się zapłaty, nawet jeśli nie świadczą pracy. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów” (Dz.U. 1974 nr 24 poz. 141, ze zm.).

&&&
@***

I tu się wszystko zgadza tylko jeżeli pracownik zarabia pensje minimalną, bo o takich zarobkach mówimy jeśli chodzi o ten zakład, i za cały miesiąc pracy wypłaca zaledwie 60% płacy minimalnej to coś tu jednak jest nie w porządku. Co do samej pandemii to uderzyła ona we wszystkich jednakowo nie tylko pracodawców, ale zwykłych pracowników i ich rodzin które z dnia na dzień zostały objęte kwarantanną, bez możliwości zarabiania ,co również przekłada się na ich sytuację materialną. Więc pozbawienie kogoś należnej pensji minimalnej nie jest zachowaniem uczciwym w stosunku do pracownika.

&
@Hmm

Nie dostać należnych pieniędzy? Za przepracowany cały miesiąc? To chyba jakiś żart!

2204 i dalej nie ma kasy za MARZEC czy ktoś to czyta i jest nam wstanie pomoc nie potrzebuje kogoś kto wylatuje błędy

¿?????

Dziewczyny telefony w garc i pisać e-skargę do Państw. Insp. Pracy nie ma na co czekać. Każda z was cały miesiąc marzec zapiepszala na najwyższych obrotach-A dzisiaj mamy błagać o wypłacenie całej pensji- Każdy może napisać, a jego dane będą utajnione. Musimy walczyć o swoje ciężko zarobione pieniądze, a nie poddawać się. Prezesi robią z nami co chcą - a przeciesz jest prawo pracy. Nie pomogają telefony z pytaniem o wypłatę. Porostu nas się olewa. Czas z tym skończyć, trzeba powiadomić wyższe instytucje, My nie mamy tysięcy odłożonych na koncie - bo co nam może zostać z najniższej krajowej-a i tak robią nas w h-ja. Dziewczyny pomyślcie i piszcie pisma-prawo jest prawem i nie ma czego się bać.

Zostaw merytoryczną opinię o Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 0 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Romualda Traugutta 24 lok. 6
    30-549 Kraków

Myślenickie Zakłady Odzieżowe Sp. z o.o.