Opinie o Hydrofast Sp. z o.o. w Białystok

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Hydrofast Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hydrofast Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - Produkcja urządzeń dźwigowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hydrofast Sp. z o.o. w Białystok

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Hydrofast Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Mietek Nowy wpis

Zgadzam się z opiniami, BHP na bardzo słabym poziomie.

Czy w Hydrofast Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Firma nie dość, że kiepsko stoi z zasadami BHP, to jeszcze trzyma ją rodzina i wszystko zależy od tego czy polubi nas żona właściciela, pan inżynier Pawełek kiepsko zna się na temacie mówi montażystom, spawaczom i mechanikom jak mają robić swoją robotę, skutecznie ich otumaniając i spowalniając a wszystko robili zgodnie z normami wcześniej, gdzie ja będąc na studiach szkoląc się w identycznym fachu co on śmiałem się w duszy z tego jak nie ogarnia mechaniki i budowy maszyn, podwyżek nie ma dla nikogo, najlepsi pracownicy to dla nich Białorusini którzy przejmują kolejne stanowiska bo biorą mało kasy za robotę, a to że trzeba po nich poprawiać i to ciebie (usunięte przez administratora) jeśli źle poprawisz coś co od początku jest (usunięte przez administratora)to ich nie obchodzi, alkohol w pracy to norma szefowie też łażą (usunięte przez administratora)i szczęśliwi, podjeżdżają pod zakład merolami za kilkaset tysięcy a pracownikom obiecują podwyżkę za 3 mies pracy po czym mówią im że chcą ich zwolnić i o żadnej podwyżce nie ma mowy co najwyżej mogą przedłużyć umowę, ubrania robocze to legenda o żółtych zębach. Masz zwolnienie lekarskie? To lepiej nie dłuższe niż 2 dniowe bo już mają Białorusina na twoje miejsce. Robią bezsensowne inwestycje kosztem pracowników, zamówili dwa japońskie roboty spawalnicze od roku żaden nie jest w użytku. Najlepsze jest to, że etat tam to 9 godzin z tym że dodatkowa godzina nie jest płatna to samo w soboty czy jakieś wolne dni po prostu robisz za to co dostałeś, ale broń boże nie podejdziesz podczas drugiej wypłaty (tak wpłacają minimalną na konto a resztę dają w kopercie) do księgowej wtedy nie dostaniesz nic albo będziesz musiał się kłócić że robiłeś wtedy i wtedy wszystko zależy od humoru pani dającej każdemu co miesiąc koperty

Izabela

I tu to tak każdy ochoczo się na tę kopertę godzi? Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że piszesz o tym wykłócaniu się... nie jest zaskakujące to, że ktoś z firmy jeszcze tego gdzieś nie zgłosił?

@Izabela

Jasne wszystko pięknie, tylko jeśli przyjdziesz w dniu wypłaty to częściej niż często bywało też tak, że pracownik musiał udowodnić, że pracował więcej niż panie księgowe mają mu wyliczone bo dostawał zwyczajnie za mało i jedyne co można było zrobić to się kłócić a wiadomo pracownik awanturnik idzie w odstawkę za miesiąc lub 3 miesiące. Ponad to z tym wpłacaniem na kopertę, często bywało tak, że stawki i godziny się nie zgadzały z rzeczywistością. Panie, które płaciły miały w swojej skarbonce mniej i trzeba było chodzić na raty aby dostać to co się zwyczajnie należy i za każdym razem ta sama historia, liczenie godzin wmawianie, że "Pan już podjął wczoraj swoje pieniądze razem ze ""wszystkimi"" a my w księgowości się nie mylimy i wiemy ile komu ma być wypłacone". Najśmieszniejsze, że tak to wykombinowano aby panie kopertowe pracowały tak, że spotkać je można było głównie w czasie przerwy, a w czasie pracy były "bardzo zajęte innymi rozliczeniami" i nie mogły tego załatwić od ręki. To wszystko było chore, nigdzie indziej nie spotkałem się z taką "KOPERTOWOWOŚCIĄ". Powiedzmy też sobie szczerze, kto poza ludźmi marginesu udającymi, że nie pracują a robiącymi na czarno czy też zwykłymi cwaniakami ukrywającymi swoje dochody chce zarabiać pieniądze mimo dostając je w jakiejś durnej kopercie. Chyba tylko dureń cieszy się, że dostaje nie opodatkowane pieniądze, bo tak naprawdę tylko dla szefostwa się to opłaca, bo Ty robiąc za 35 brutto i tak dostaniesz netto więc odjęcie podatku jest ale dla firmy ty płacisz podatek ale już nie dla państwa tylko dla nich...Jakby tego było mało to jeszcze nie możesz się rozliczyć na czysto ze skarbówką i jeśli wyniesiesz z kopert za dużo to skarbówka się przywali, tak samo jakbyś chciał mieć zdolność kredytową, możesz zarabiać i 1000000 w kopercie ale jeśli na papierze jest najniższa krajowa, to kredytu nie dostaniesz. Zarówno ja jak i moi kumple mówimy stanowcze STOP kopertowości, na której zyskuje jedynie pracodawca. Jeszcze lepsi są jedynie tacy co sami swoich pracowników namawiają na założenie własnej działalności bo wtedy to już zupełnie mogą mieć w (usunięte przez administratora) ubezpieczenia, urlopy i wypadki podczas pracy taniej siły roboczej... Nie wiem jak wy ludzie, ale moim zdaniem zawody, które wykonuje się w tej firmie takie jak zawód mechanika, spawacza, montażysty, ślusarza, oraz malarza proszkowego jest zawodem w ciężkich warunkach tym bardziej tam, gdzie brakuje rękawic roboczych, jest za mało suwnic, widlaków i nawet europalet i w tych okolicznościach łatwo popsuć swoje zdrowie, a w zależności od zaangażowania(którego się wymaga, każąc ludziom przychodzić w soboty) prowokuje to liczne groźne wypadki lub ryzyko utraty życia a na hali jest tylko jedna stara apteczka samochodowa. Nie dziwię się, że młodych Polaków brakuje w takich fabrykach, gdzie życie ludzkie nie ma znaczenia, gdzie człowiek jest tylko narzędziem nawet nie wiem czy to... Są firmy, na Podlasiu, które działają chociaż trochę po zachodniemu i mają podejście Amerykańskie czy Zachodnioeuropejskie i jeśli już mają wykfalifikowanego pracownika, to dbają o niego tak jak pszczelarz dba o każdą pszczółkę w swoim ulu i jak zobaczą, że ktoś ma ambicje lub po prostu jest bardziej operatywny, to dostaje możliwą ścieżkę rozwoju, proponuje mu się kursy lub jakiekolwiek szkolenia by miał nawet najmniejszy awans. A tutaj to możesz co najwyżej robić kurs na własną rękę, ale jeśli po takim kursie chcesz więcej zarabiać to wypad bo mamy kilku towarzyszy ze wschodu na twoje miejsce. HydroFast to chyba jedyna firma, w której prędzej dogadasz się ze zwykłym pracownikiem po rosyjsku, białorusku, ukraińsku czy starocerkiewnosłowiańsku niż po polsku bo już teraz 75% stanowisk obejmują imigranci ze wschodu, których bardziej opłaca się zatrudniać niż Polaków bo mniej podatku odprowadzą i będą mieć na nową E klasę, a nie z chęci pomocy biedniejszym i chociaż nic do tych ludzi z zagranicy nie mam to zarząd powinien chociaż przez sekundę pomyśleć o tym, że ich kultura pracy i bhp często powoduje robienie poprawki w produktach, które muszą robić "etetowi" oraz wypadki, których byłem częstym świadkiem. Zarząd powinien chociaż pół sekundy poświęcić, żeby stworzyć posady brygadzistów(których nigdy tam nie było na żadnym dziale, jedynie odpowiedzialność ale za te same pieniądze, ponosił pracownik najstarszy stażem na danym stanowisku) dlatego z tego co wiem w Hydrofast szukają od roku człowieka od robotów spawalniczych, bo nikt o zdrowych zmysłach nie ma ochoty robić za (usunięte przez administratora) pieniądze i dostając wymagania od ludzi, którzy kupili drogą zabawkę i nie mają o tym pojęcia. Wiele bym dał by móc obejrzeć te zmagania konstruktora z pracownikami wziętymi po taniości jak wspólnie próbują nauczyć się obsługi tych zabawek i jedni na drugich krzyczą :D Pozdrawiam z Holandii :D Karol

Pracownik Nowy wpis
@Izabela

Oczywiście nie każdy godzi się na takie traktowanie w tym ja i paru ludzi których poznałem, co zakończyli pracę przy mnie ale też tacy co przy mnie zaczęli i przy mnie skończyli, jedynie trzymają się tam panowie starsi, którzy chcą w spokoju dożyć emerytury oraz ludzie ze wschodu, którzy i tak robią dla podwykonawcy ze swojego kraju na umowie zlecenie. Polacy pracujący w tej RODZINNEJ POLSKIEJ FIRMIE albo odchodzili z hukiem albo się rozpijali żeby zapomnieć o tym (usunięte przez administratora) Szczerze jeśli ktoś to czyta i ma jeszcze jakieś ambicje i możliwość ich rozwinięcia lub wyjazdu to polecam róbcie coś ze sobą póki macie czas bo będziecie jak ci starzy ludzie w tej firmie pracować i bać się każdego nowego co przyjdzie mimo wieku umiejętności i tak dalej

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Hydrofast Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. sprzedaży
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Czy Hydrofast Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Naj

A co to takiego bo pierwszy raz słyszę

Roman

Pracowałem 4 lata Polecam. Wypłata zawsze na czas, dobre warunki pracy

Spawacz

Praca po 8 lub 9 godz jak komu pasuje soboty zwykle bes 100 a początek 16 17 na godz netto

Ona

I co faktycznie za 8h prscy dziennie na rękę będzie trzy tysiące?

Bartek

Dobra firma i do tego dobry pracodawca, więc nie dziwią niektóre wpisy konkurencji.

@Bartek

Masz rację nigdzie tyle nie piją i nie cwaniaczą co w hydrofast i zazdroszczą XD

*Buractwo

Pytanie.

W ofercie pracy podają całkiem dobre warunki, a jak jest w rzeczywistości? Czy naprawdę pracujesz te 8h dziennie za 3000 zł na rękę?

haha
@Pytanie.

byłem na rozmowie, 3000 zł jak pracujesz 9h dziennie od poniedziałku do piątku i w soboty. Nadgodziny i soboty masz taką samą stawkę jak w tygodniu, czyli 3000/189h = 15 zł/h. Szkoda czasu na takich januszy, kiedy w końcu skarbówka zajmie się takimi firmami? Kiedy w końcu zaczniecie szanować pracowników i płacić porządne stawki? Ale nie, najlepiej płacić śmieszne pieniądze i potem płacz, że "nie ma komu robić, trzeba Ukraińców ściągać". Za tyle to i Ukrainiec już nie pracuje, bo ma większy szacunek do siebie. Będą porządne pieniądze na papierze, będą porządni pracownicy, a tak niech sobie szukają osiołka. Powodzenia.

Czy w Hydrofast Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Odp.

Reakcja taka że mają Cię w du@ie a reszta cwaniaczków cie zniszczy za podpieprzanie

Niezadowolony pracownik

Jezli lubisz pic alkohol w pracy, tyrac za 14 zl po 12h i pracować bez umowy na czarno, to dobrze trafiłeś ta firma czeka na Ciebie z otwarymi rękami. Możesz pić ile chcesz obys nie padał na twarz :)

Człowiek

Bardzo dobra firma jako pracodawca i wystarczy spojrzeć na puste forum żeby utwierdzić się w tym.

Zostaw merytoryczną opinię o Hydrofast Sp. z o.o. - Białystok

• Jak się pracuje w Hydrofast Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hydrofast Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hydrofast Sp. z o.o.?

Hydrofast Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Przędzalniana 8
    15-688 Białystok