Opinie o PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - produkcja statków i łodzi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. w Gdynia

Czy rozmowa rekrutacyjna w PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Zaintrygowało mnie ogłoszenie dla Asystentki ds. marketingu. Co do benefitów to kilka zostało wypisanych, co oznaczają okolicznościowe świadczenia dla pracowników? Nie spotkałam się z tym wcześniej. Atrakcyjne wynagrodzenie to jakie widełki?

Gem

Jestem bardzo zadowolona z pracy w PGZ. W ciągu kilku lat nauczyłam się naprawdę wielu rzeczy byłam na kilkunastu szkoleniach i kursach i zawsze czułam się doceniona przez przełożonych. Jak w każdym miejscu pracy są wzloty upadki konflikty i problemy ale perspektywy przed jakimi stoi Stocznia są ogromne i ja mimo wszystko chce być częścią tej grupy. Jak się ma dobry zespół i współpracowników to można wiele i wierzę że osoby związane z PGZ również zdobędą się na zostawienie MERYTORYCZNEJ opinii a nie wylewu jadu i frustracji bo coś nie wyszło. Na pewno nie jestem odosobnionym przypadkiem gdzie jestem dumna z byciem częścią tej organizacji.

Kalimera87

Perpektywa rozwoju oraz nowe inwestycje to ogromna szansa na zdobycie doświadczenia, praca tutaj jest pełna dynamiki i satysfakcji - każdy, kto zna branżę stoczniową wie jak cięzki kawałek chleba to jest. W PGZSW pracują ludzie, którzy robią to z pasją i być częścią tego zespołu to dobry przepis na rozwój kariery

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Malarz ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Krystyna

3800 - 5800 zł, takie widełki zarobkowe zostały ujęte w ogłoszeniu na stanowisko spawacza. 2 tyś rozbieżności. Konkretnie ile można zarobić? Znajdzie się w wątku ktoś z wiedzą w tym temacie?

Ciekawy

Na jakie zarobki moze liczyc inzynier? Powyzej 10k brutto dla osoby z kilkuletnim doswiadczeniem?

Umowa o pracę czy B2B - co się bardziej opłaca w firmie PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.? Jaką formę zatrudnienia wybierałeś/aś?

To wszystko zależy od stanowiska, które Cię interesuje. Ale wydaje mi się, że lepiej wybrać umowę o pracę, ponieważ przysługuje wtedy więcej benefitów (urlop, dodatek do wypoczynku i sportu, inne). Na umowie o pracę nie musisz się martwić i pamiętać o odprowadzeniu składek itd.

B2B w Stoczni Wojennej? Chyba w 2054 roku.

Katarzyna
@Anonim

Czyli nie ma? Dlaczego tak sądzisz? Pracujesz? Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji i nie ukrywam że taka umowa byłaby dla mnie na ten moment najkorzystniejsza. Myślisz, że można się dogadać w tym temacie?

@Katarzyna

@Katarzyna w PGZ Stocznia Wojenna już od wielu lat jest możliwość pracy na zasadzie B2B, widać że @Anonim ma nieaktualne informacje. Co prawda B2B nie występuje w każdym Dziale Stoczni (np bezpośrednia produkcja monterzy itd) ale wśród pracowników biurowych jak najbardziej jest taka możliwość.

Witam, pytanie brzmi, na jakie stawki może liczyć spawacz 135,136,138 DNV wszystkie moduły, bez doświadczenia?

Admin1922

Spawacz ustalaną stawkę ma podczas rozmowy kwalifikacyjnej z kierownikiem Wydziału - zachęcamy do zaaplikowania

@Admin1922

witam, czy ta stawka jest ustalana przez pokazaniem własnych praktycznych umiejętności czy dzieje się to w trakcie ustalania? zastanawia mnie po prostu podstawa do negocjacji

@Joanna

Witam, Podczas rozmowy ze strony Pracodawcy pada pytanie o oczekiwania finansowe. Po analizie CV, po rozmowie i na podstawie doświadczenia zostaje kandydatowi zaproponowana telefonicznie stawka, którą kandydat przyjmuje, odrzuca lub negocjuje:-) Pozdrawiam serdecznie.

Katarzyna
@Admin1922

To nie sprawdzacie umiejętności? To chyba dość ważne żeby sprawdzić czy kandydat potrafi spawać. Czy przyjmujecie też osoby bez doświadczenia? Takie do przyuczenia?

Biurowy

Czy warto aplikować na stanowisko konstruktor/projektant? Ciekawa praca? Godne pieniądze? Jak z szacunkiem do pracownika?

@Biurowy

Też jestem bardzo ciekawy opinii o pracy w stoczni wojennej. Wydaje się to być bardzo ciekawe zajęcie i przede wszystkim umożliwiające rozwój.

Krystian
@Biurowy

Nie warto. Brak możliwości rozwoju, nie licz na podwyżkę w ciągu 10 lat. Stocznia ma problemy z wypłacaniem pensji pracownikom, kadra zarządzająca to jedna wielka banda chamów.

RobiObi
@Krystian

Nie gadaj bzdur... pracuje w tej firmie już dłuższy czas, wypłata na czas 10 każdego miesiąca. Żadnych braków w wypłacie...

@RobiObi

Ok a co z rozwojem i podwyżkami? Bo do tego się nie odniosłeś. On ma rację?

@Joanna

Wprowadzony zostaje Regulamin Premiowania, ponadto z uwagi na duży zakres prac, projektów i wprowadzania coraz to nowszych rozwiązań jest spore pole do popisu. Prezes ceni innowacyjne pomysły, nietuzinkowe, ale skuteczne rozwiązania, inwestuje w młode osoby chętne aby rozwijać swoją karierę zawodową.

Iko234
@Biurowy

Praca fajna, Dział kadr sumiennie opiekuje się każdym nowym pracownikiem. Można zdobyć ciekawa wiedze i zarobić kaskę.

kosa
@Krystian

bez takich ściem. wypłata jest zawsze na czas. jak ktos uczciwi pracuje i robi a nie jest slizgarczem na swietna szanse na rozwoj. wystarzy miec pomysl na siebie i swoja prace a nie siedziec i dlubac w nosie przed monitorem. jak myslisz ze masz papierek i pozjadales rozumy to nie miejsce dla ciebie, jak chcesz sie rozwijac to masz pole dopopisu wystarczy azyc do swoich celow

@Admin1922

Proszę nie mówic o jakiś premiach . Pracowałem tam prawie 8 lat stawka po 8 latach 25zl ale brutto . Musiałem się zwolnić w tym roku bo z tych wypłat nie dało się żyć . Nawet przy obiegowe w dziale kadr nie było mowy o tym żeby mnie zatrzymać , tylko powiedziano mi że jest jak jest . Szkoda tylko że tych premi nikt oprócz dyrektorów i kierowników nie zobaczy smutne

Kamilek
@Iko234

Jaką kasę ??? 5 tysi brutto w dziale zakupów to śmiech na sali.

@Kamilek

Piszesz to w kontekście, że na start? wiadomo co potem?

@Joanna

bzdura te 5000 brutto - na początek jako specjalista ds zakupów ma się około 5 000 ale netto

Roman
@Admin1922

Jak netto to już inna rozmowa. Od zawartych kontraktów też jest dodatkowa prowizja? W dziale zakupów są w ogóle ustawione targety do zrobienia?

@Roman

Nie ma targetów, są premie kwartalne oraz nagrody i premie dla pracowników, którzy szczególnie angazują się w swoje obowiązki bądź własnymi pomysłami potrafią usprawnić jakieś procesy.

@Admin1922

a są tu osoby które lecą na styk i nie mają premii? przytaczam jakiś najmniejszy wysiłek a piątka by wlatywała? czy wtedy raczej ze zwolnieniem należy się liczyć?

Zainteresowana

Na jakie zarobki można liczyć u Was na stanowisku "Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa" i "Senior Administrator"?

@Zainteresowana

zarobki na stanowiskach IT definiowane są na podstawie doświadczenia ubiegającego się o pracę kandydata - są to wynagrodzenia rzędu od 8000 zł brutto do 10 000 zł brutto i więcej

Firma PGZ Stocznia Wojenna poszukują pracownika na stanowisko Technolog. Czy ktoś wie, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? Co taki technolog w tej firmie robi?

Iza

Jakie masz doświadczenie ogólnie?

joanna

widzę że od kilku dni pojawiają się wpisy które świadczą że piszą je ludzie nie mający pojęcia o tej stoczni a prawda niestety jest bolesna, banda nieudaczników (ci w biurze i oczywiście nie wszyscy) natomiast pracownicy na produkcji są OK (zawsze byli OK) Kto ma olej w głowie po kilku dniach od momentu zatrudnienia w biurze zorientuje się że to wydmuszka. Osoby bliżej prezesa (szeregowi pracownicy) to ludzie naiwni i mało rozgarnięci, ci wyżej usadowieni jeszcze gorzej. Tworzy się fikcyjne stanowiska które prezes przyklepuje ponieważ nie jest zorientowany że robią go w balona.

@joanna

na jakiej podstawie taka opinia? to interesujace czy moze Pani rozwinac o co chodzi?

sorry
@joanna

sorry, ale opinie na gowork głownie piszą frustraci, którzy anonimowo chcą sobie "pojechać" po byłym pracodawcy. ale jak to piszą kozak w necie ... pi .... w świecie :) :)

@sorry

To może opiszecie jak jest naprawde?

Kkkk

Odradzam. Bylem na rozmowie o prace na stanowisko spawacza. Nawet 20zl na reke nie dają jak to usłyszałem wzielem papierki i wyszedlem.

@Kkkk

Ojejku to chyba mało dla spawacza. A czy pytali Cię o jakieś doświadczenie itp?

Dętka
@Kkkk

Co to a papier masz to nie jest najniższa krajowa chyba maxesx tylko slubkido ogrodzenia spawać w pegierze

@Dętka

To Tobie pasuje te 20 zł na ręke? Dobrze rozumiem?

Andrju

To co się dzieje w tej spółce jest porażające. Banda pisowców i(usunięte przez administratora) którzy wyniszczają ten zakład i załogę. Obwieszczają wielki sukces jak ostatnio Miecznik kompletna farsa polityczna, tymczasem zakład tonie w długach. Brak kompetencji na najwyższych stanowiskach aż bije po oczach, brak jakiejkolwiek komunikacji z „górą”. Tak jak już ktoś tu napisał szukają haka na porządnych niewygodnych pracowników, maja do tego odpowiednich „życzliwych ludzi”. Wiec radze się dobrze zastanowić przed zatrudnieniem, dobrze tu mają tylko misiewicze, łapami sięgają po kasę nie martwią się losem zakładu bo i tak długo tu miejsca nie zagrzeją, zmieniają się co roku razem z zarządem i ich ekipą.

Karol22
@Andrju

Pełna zgoda. Zakład tonie w długach, prezes kompletnie nie zna się specyfice zarządzania w sektorze stoczniowym. Wiele pięknych słów, brak jakiejkolwiek komunikacji z pracownikami.

@Karol22

To jak to się stało, że jest prezesem, skoro się na tym nie zna z tego co piszesz? Bo teraz to mnie zaskoczyło mocno. Kto ma tutaj wpływ na to kto jest tu prezesem?

Karol22
@Joanna

Taki niższy Pan przesiadujący na ulicy nowogrodzkiej.

@Joanna

Prezes PGZ SW, to człowiek doświadczony w zakresie wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Chwycił stocznie za czuły punkt i nie poddaje się aby pozyskać nowych kontrahentów, klientów i nawiązać trwałe relacje gospodarcze.

zadowolona

super:-)

kramEr
@Andrju

jedyne co robią to właśnie pozbywają się zasiedziałych, którzy tylko lewitują do emerytury zamiast zadbać o tradycję Stoczni Wojennej i zapracować na kolejne jej sukcesy. A szkoda.

rossa
@Andrju

Porażające było - wszystkim niedowiarkom polecam śledzić poczynania stocznia zapewni jeszcze wiele miejsc pracy czy szans rozwoju tym ktorzy chca uczcicwie pracowac

Obywatel RP
@Joanna

Rada Nadzorcza, która niby przeprowadza konkurs na Prezesa, ale dziwnym trafem powołuje tego samego. Dla Rady Nadzorczej ważniejsza jest wiedza z zakresu "kolorowych karteczek", czy japońskiego stylu zarządzania produkcją (która jest dobra przy produkcji ciągłej, a nie jednostkowej, tak jak to jest w przypadku SW), niż znajomość specyfiki branży stoczniowej, a zwłaszcza poradzenia sobie z zarządzaniem podmiotem gospodarczym, jakim jest Stocznia Wojenna, w okresie braku zamówień ze strony Rządu RP na produkcję okrętów, czy chociażby remontów jednostek. Akurat brałem udział w ostatnim konkursie na Prezesa i niestety mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia. Rozmowa trwała niecałe 15 minut. Po zadanym pytaniu miałem jakieś kilkanaście sekund na odpowiedź, a raz zdarzyło się, że przerwano mi w połowie pierwszego zdania. Czyli konkurs na Prezesa to raczej "ustawka" celem uprawomocnienia konkursu, a raczej "wyboru" dotychczasowego Prezesa. Mam tylko jedno pytanie pomocnicze. Który to zarządzający przedsiębiorstwem sprzedaje najlepszą cześć przedsiębiorstwa, skoro w tym samym czasie jest bardzo dużo chętnych do podnajmu ziemi i nabrzeża celem prowadzenia produkcji? Jak dla mnie są to działania na szkodę firmy.

@Obywatel RP

No, że na szkodę to widać, ale chyba nie zrozumiem po co jej szkodzić?

Teraz widać po co zarząd skupia się na budowaniu działu IT, teraz farma trolli będzie wystawiać cudowne opinie o tym zakładzie :) polecam omijać szerokim łukiem kandydatom na stanowiska inżynierskie. Nie dajcie zamydlić sobie oczu, w tej firmie jest się tylko numerkiem kontrolnym.

kosa
@Andrzej

lepsza taka opinia niż od sfrustrowanego byłego pracownika, który chce dać upust swojej frustracji :)

Jaro
@Andrzej

Dokładnie, widać poprzednie opinie mocno komuś uwierały, bo nie był to specjalny hejt tylko gorzka prawda. PR-owo próbowali to poprawić tylko słabo to zrealizowali, bo o planowanie posądzić ich nie można, nikt im w te komentarze nie uwierzy. Ni stąd, ni zowąd jak wcześniej żadnych pozytywów, tak dnia 04.07.2022 między g.13 a 14 pojawiło się wiele pozytywów. Nieudolna i pierdołowata osoba odpowiada za ten PR, trawę na zielono też trzeba umieć malować. We wszystkim są tak nieudolni i niekompetentni.

sorry
@Jaro

szanuj ludzi, którzy tam pracują nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!

xen

Perspektywy stoczni właśnie rosną. Drzwi stoją otworem. Wkoncu Ci co zaorali ta stocznie się wykruszają i nabiera rozpędu. Oby tak dalej

melmel3

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej- Bardzo dobra atmosfera, merytoryczne pytania, czułem się komfortowo i miałem swobodę wypowiadania na tematy związane z moją kandydaturą. Częsty i miły kontakt, rzeczowo, miło a za razem bardzo profesjonalnie. Naprawdę świetna robota!

Iko234

Praca jest ok, jeżeli ktoś chce pracować to się da

Stefan

Hej, uważam, że można dopracowac kilka szczegółow jeżeli chodzi o organizaccje, ale uważam, że współpraca z ta firmą jest ok.

wyluzujcie

A mi się praca tam podobała, nie wiem dlaczego jest tyle negatywnych opinii. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś jak chce się przyczepić to się przyczepi do wszystkiego.

Zostaw merytoryczną opinię o PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 7 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Świętokrzyska 30 lok. 63
    00-116 Gdynia

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.