Opinie o meble.pl - Meble.pl S.A. w Rzeszów

Opinie o Meble.Pl S.A.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jarosław Czarnik

Firma - Prezes Zarządu

26.06.2023 11:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Jarosław Czarnikikona wywiad

Meble.pl S.A. jest firmą, która istnieje i nieustannie rozwija się od ponad 16 lat. Zdobywając wieloletnie doświadczenie, staliśmy się liderem w branży meblarskiej. Obecnie jesteśmy jedyną firmą, która zapewnia internetową sprzedaż ponad 50 tysięcy produktów, takich jak: meble znanych marek, elementy wyposażenia wnętrz, akcesoria meblowe oraz meble na wymiar. Świadczymy również usługi stolarskie. Wszystkie nasze usługi, w tym meble na wymiar, wykonujemy w naszej w pełni zautomatyzowanej fabryce w Rzeszowie. To właśnie w naszym sklepie każdy fan DIY oraz stolarz znajdą niezbędne surowce takie jak: sklejki, płyty meblowe, płyty OSB, HDF, MDF, laminaty, obrzeża wraz z profesjonalnymi usługami rozkroju płyt, CNC, wiercenia, czy oklejania. Wszystko to jest dostępne w sprzedaży online.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Jarosław Czarnikikona wywiad

Nieodłącznym elementem historii Meble.pl jest firma Czarnik, która działała od lat 90-tych w branży tartacznej oraz drzewnej. W 2004 roku staliśmy się właścicielem domeny meble.pl, gdzie powstał serwis reklamowy, na którym właściciele firm meblowych prezentowali swoją ofertę. W 2008 roku - wraz z pojawieniem się inwestora - została wyodrębniona zorganizowana część przedsiębiorstwa i powstała spółka Meble.pl. Wraz z rozwojem rynku e-commerce i jego rosnącą popularnością, w 2015 roku podjęliśmy decyzję o zmianie dotychczasowego modelu biznesowego i uruchomieniu własnego e-commerce. Efektem tego było powstanie sklepu internetowego meble.pl - w miejsce ówczesnego serwisu reklamowego. Istotnym elementem e-sklepu, który stanowczo wyróżniał się na tle konkurencji, był unikalny konfigurator mebli na wymiar. Został on opracowany przez programistów i konstruktorów mebli tak, aby wyróżniać się łatwą i intuicyjną obsługą. Konfigurator online został doceniony przez stolarzy, którzy dzięki niemu mogli szybko i sprawnie zamawiać elementy do wyrobu mebli, tym samym oszczędzając czas i minimalizując straty materiału. Kolejnym etapem rozwoju naszych usług, było dostosowanie konfiguratora do potrzeb klienta indywidualnego, co okazało się strategicznym strzałem w dziesiątkę.

Co wyróżnia Państwa firmę na tle konkurencji?

Jarosław Czarnikikona wywiad

Naszym celem jest budowanie marki, która w znaczący sposób wyróżni się na tle marek konkurencyjnych. Z tej racji od samego początku, na każdej płaszczyźnie, stawiamy na szeroko rozumianą innowacyjność - zaczynając od samej oferty produktowej, poprzez produkcję, na obsłudze klienta kończąc. Nasz sklep online - oprócz mebli gotowych, czy elementów wyposażenia wnętrz oraz akcesoriów meblowych - oferuje meble na wymiar. Nasza linia produkcyjna jest w całości zautomatyzowana. Pomiędzy zamówieniem klienta a rozpoczęciem produkcji mebli na wymiar nie ma żadnej ingerencji człowieka. Takie podejście do produkcji mebli pozwala nam na dostarczanie mebli na wymiar w rekordowo krótkim czasie. Jesteśmy w stanie doręczyć je do domu naszego klienta nawet w 7 dni od momentu złożenia zamówienia, co daje nam ogromną przewagę na rynku usług stolarskich i mebli na wymiar.

Gdzie znajduje się główny oddział Państwa firmy?

Jarosław Czarnikikona wywiad

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w Rzeszowie. Tam zlokalizowane są nasze biura i dział produkcji. Dodatkowo posiadamy oddziały w Warszawie, Krakowie i Kielcach.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Jarosław Czarnikikona wywiad

W sumie nasza firma zatrudnia około 190 pracowników w dziale administracji i dziale produkcji. Mamy wysoko rozwinięty dział IT, który od lat tworzy naszą platformę e-commerce. Ważnym elementem struktury naszej firmy jest dział konstrukcyjny, który czuwa nad poprawnością zamówień, tworzy nowe bryły mebli na wymiar oraz koordynuje duże zamówienia indywidualne i kontrakty. Dział marketingu i dział produktu dbają zaś o wizerunek firmy i produktów, które sprzedajemy. Mocno rozbudowany w naszej firmie jest również dział sprzedaży i reklamacji, ponieważ zależy nam na wysokim poziomie obsługi przed- i posprzedażowej klienta. Dział finansowo-księgowy i kadry są odpowiedzialne za kwestie finansowe. Pracownicy produkcji i magazynu dbają o to, aby świadczone przez nas usługi, były na jak najwyższym poziomie. Wszystkie działy ściśle współpracują z zarządem spółki, który wyznacza nowe cele strategiczne i kierunek rozwoju firmy.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Jarosław Czarnikikona wywiad

Wyborem i rekrutacją nowych pracowników zajmują się managerowie działów. Taki system sprawdza się u nas idealnie. To właśnie te osoby znają najlepiej specyfikę naszej firmy i potrafią wybrać spośród kandydatów pracowników o odpowiednich kwalifikacjach.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Jarosław Czarnikikona wywiad

Pierwszy dzień w pracy to istotny moment - zarówno dla nowego pracownika, jak i pracodawcy. Po dopełnieniu wszelkich formalności, kierownik działu oprowadza nowego pracownika po firmie oraz przeprowadza szkolenie stanowiskowe. Przekazuje także informacje o zasadach panujących w firmie oraz o tym, jak korzystać ze sprzętów firmowych. Po wstępnym wprowadzeniu, nowemu pracownikowi przydzielony zostaje opiekun z dłuższym stażem, który czuwa nad nim i służy mu pomocą. Dokładamy wszelkich starań, aby nowo zatrudniona osoba w miarę szybko się zaadaptowała i usamodzielniła w wykonywaniu zleconych zadań.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Jarosław Czarnikikona wywiad

Staramy się, aby pracownicy brali udział w szkoleniach produktowych, które pomagają lepiej poznać naszą ofertę. Często takie szkolenia czy targi organizowane są przez producentów wyrobów, które mamy w ofercie. Wybrani pracownicy mają również możliwość zwiedzania fabryk producentów oraz zrozumienia całego procesu produkcyjnego np. powstawania płyt, czy akcesoriów meblowych. Takie wyjazdy szkoleniowe to dla naszych pracowników ogromny zastrzyk wiedzy o produkcie. Raz na jakiś czas organizujemy spotkania lub wyjazdy integracyjne, z których zostaje masa wspomnień, co przyczynia się do tworzenia dobrej atmosfery pracy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Jarosław Czarnikikona wywiad

Za nami bardzo intensywny rok - rozpoczęliśmy współpracę z firmą Sfmeble. Ten krok przyczynił się do poszerzenia naszej oferty i zwiększenia naszej konkurencyjności na rynku. Zakończyliśmy właśnie proces wdrożenia naszego konfiguratora mebli na wymiar do sieci Leroy Merlin. Od czerwca nasze meble na wymiar są dostępne w sklepach Leroy Merlin. Klienci sieci z pomocą konsultantów będą mogli zaprojektować w naszym konfiguratorze meble idealnie dopasowane do ich wnętrza. Podejmujemy również kroki związane z ekspansją zagraniczną. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć działalność w kilku krajach europejskich, oferując klientom meble na wymiar. Jeżeli chodzi o rynek polski, to dalej będziemy poszerzać naszą ofertę produktową i wprowadzać nowe funkcje do konfiguratora.

A atmosferę na utrzymaniu ruchu także moglibyście przybliżyć? Ktoś ocenił ja chyba niezbyt pozytywnie na dziale zamówień i sprzedaży. ciekawe co z innymi? Technika szukają, więc się upewniam

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Meble.Pl S.A.?

Lui Nowy wpis

Dobra atmosfera w meble.pl ????? To jakiś żart ? Wystarczy pójść jako klient i posłuchać pracowników na dziale zamówień czy sprzedaży. Napipszaja na każdego, a słownictwo przy klientach to dramat.

Nie wiem jak tam z klientami sytuacja wygląda, ale możecie opisać pracę operatora? w zeszłym roku odnosiliście się do zarobków, czy wystąpiły podwyżki? nie ma wpisanych kwot a chce wiedzieć wstępnie na co i tak się zgłaszam

Ostatnio nikt nie pisał niczego względem warunków pracy a chciałem się dowiedzieć jak przy pakowaniu paczek teraz się pracuje, taka oferta jak również kilka innych są widoczne na takim portalu. piszą w ofercie o gotowości podjęcia się pracy od zaraz, czy możliwe ze od razu po rozmowie podpisze się umowę?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Meble.Pl S.A. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Technik utrzymania ruchu. Jaki był jej rezultat?
Marzena

Bardzo słaba jakość oferowanych produktów. To nie producent mebli,a pośrednik w handlu nimi. W przypadku reklamacji działania ze strony sprzedawcy- meble.pl trudno nazwać prokonsumenckimi, to raczej stosowanie uników, narażenie klienta na stres, stratę czasu.Zero pozytywów. Nawet uzyskiwane z trudem informacje są nierzetelne i wymuszone.

W firmie Meble.Pl S.A. niedawno poszukiwano pracownika na stanowisko Operator. Czy ktoś wie, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? Chcę zarabiać powyżej 10900 .

Gruby

Mozna, ale 10800 niestety.

@Gruby

Kurcze, a czemu tak na tej stówce jednej oszczędzają? Idzie to na jakieś benefity po prostu czy jak?

Mikruskoko

Zależy z doświaczeniem czy bez bez doświadczenia pierwsza umowa na miesiąc do 3500 tysięcy złotych brutto jak się nauczysz zależy od wyników w pracy ale minimalna krajowa :P gdy przepracujesz okres iluś lat wzrosnie ci wykładniczo do starżu pracy :P

@Mikruskoko

A z doświadczeniem ile da się zgarnąć na start? :P I co do umowy, to na jaki okres otrzymuje się kolejną? Jest szansa na czas nieokreślony?

@Mikruskoko

3500 brutto ?????? To jakiś żart ??????

@Kandydat

Wstrzymujesz się jeszcze dwa miesiące? Wtedy będzie raczej o wiele więcej? swoją drogą wiecie może co z innymi stanowiskami wtedy? Mam na myśli te które zarabiają powyżej minimalnej. Jak u nich zostanie to dorównane?

Nie będzie

Dadzą więcej tylko tym z najniższą krajową. Wiem , bo w zeszłym roku państwo dało 400zł podwyżki a Meble , miałem200 zł. Więcej od najniższej , dostałem podwyżkę tylko 200zł wyrównanie do najniższj Koledzy,który zarabiali więcej podwyżki nie dostali.Nie liczcie na nic więcej, nawet na premie obiecane tylko.

Kandydatka
@Nie będzie

A przedstawiciele zarabiają po 8 tyś netto

@Nie będzie

A ci koledzy ze względu na co zarabiali wtedy więcej? na staż? jeśli Ty miałeś 400 więcej to oni tak z ciekawości ile? Wszystko to mnie interesuje w odniesieniu do tych styczniowych podwyżek. sadzicie, że ponownie nie dojdzie do wyrównania? pracodawca odnosił się już do tej kwestii?

Magdalena

Jeśli już tak piszesz to czemu w ogłoszeniu na stronie na specjalisty ds. produktu w sklepie internetowym piszą o możliwości awansu wraz z rosnącymi kompetencjami i zakresem odpowiedzialności? Jeden specjalista od tego jest potrzebny czy jest większy zespół?

M-ta

Mnie się dobrze pracowało w tej firmie. Praca jest wymagającą, ale dzięki temu wiele się nauczyłam. Potrzebowałam zarabiać więcej więc poszłam swoją ścieżką dalej.

@M-ta

kiedyś ludzie dość negatywne opinie tu po sobie pozostawiali jeśli o samą pracę chodzi, jest szansa na jakieś skonkretyzowanie jak Twoja tutaj wyglądała, że jednak było tak dobrze? Czemu była wymagająca i czego udało się nauczyć?

Słabe zarobki
@M-ta

Najniższa krajowa

Iza
@Słabe zarobki

A oprócz tego wynagrodzenia można liczyć na jakieś premie?

Ula

Jezel8 ktoś się z kimś umawia i później nie dotrzymuje słowa, kłamać w oczy że umowa była inna to nie ma o czym mówić z taka osoba.

r.kowal

Uwaga! Produkty z Chin. Produkty za kilka tysięcy złotych przychodzą uszkodzone. Meble.pl pod szczytą domeną pl sugeruje produkty polskie, na infolinii można uzyskać informacje, że produkty produkowane są w polskich fabrykach, a po ich otrzymaniu wszędzie są napisy chińskie. Nawet nie mają czasu przepakować i sprawdzić produktu czy jest pełnowartościowy. Pojawia się problem po rozpakowania np. produktu ważącego kilkadziesiąt kilogramów np. stoły ogólnie mebli by go później odpowiednio zapakować i odesłać do dostawcy. Nie polecam tej firmy, nie kupujcie tam bo same problemy z produktem ich reklamacją. Totalna rzenada! Radosław.

Leon
@r.kowal

A co za obsługa? Co nie które panie powinny jako przekupki pracować na targu. A co za słownictwo przy klientach ? Jest tyle firm konkurencyjnych w pobliżu z taka sama jakością i podobnymi cenami że szkoda sobie ta firemka zawracać głowę.

Marketing

Witam, Mam pytanie, jak wygląda praca na dziale marketingu w tej firmie? Zauważyłem, że pojawiło się ciekawe ogłoszenie, jednak po wcześniejszych opiniach osób z innych działów widzę, że nie jest tak kolorowo. Stąd też chciałbym dopytać o atmosferę, zarobki itd w dziale marketingu.

Janusz

Czemu projekty nie są wdrażane? Może przydałaby się lepsza organizacja pracy? Uważasz że kierownictwo słabo zarządza czy po prostu ludzie nie stosują się do zaleceń?

Jak wygląda rozmowa w Meble.Pl S.A. na stanowisko Automatyk? Z iloma osobami się rozmawia? 24 maja pojawiło się ogłoszenie.

Magdalena

Pewnie sobie da jak uzasadnisz mu konstruktywnie dlaczego. Więc?

Techniczny

Rozmowa to w dużej mierze monolog kierownika, który trwa długo i obiecuje wiele. Dostaniesz kilka pytań na temat doświadczenia i to zasadniczo tyle. Jeśli szukasz doświadczenia, na start to próbuj

Magdalena

Co takiego przez te dwa dni się u Ciebie działo? :/

Magdalena

Takie rozmowy byłyby prowadzone przy klientach? To jak tu niby obsługa wygląda

Magdalena

Nigdy jakoś do takich rzeczy tendencji nie miałam, więc nie natknęłam się na taką sytuację jeszcze. A Ty w ogóle to kim w końcu jesteś, bo wcześniej deklaracja, że kandydat, teraz pracownik?

Lila
@Magdalena

Ale cie to nurtuje. Może to sa różne osoby?!. Ojjj wiele mógłbym powiedzieć na temat tej firmy i osob tam udających że pracują.

Mati

Nie, nie i jeszcze raz nie. Firma nie ma pojęcia, nawet bladego o funkcjonowaniu w handlu. Wystarczy zadzwonić i porozmawiać z pseudo nie wiem kim kto odbiera tel. Lub pójść jako klient i posłuchać jak rozmawiają między sobą. Przekleństwa przy klientach to chleb powszedni.

@Mati

Nie no jak przy kliencie niby?XD To już by była przecież lekka przesada. Czemu mieliby sobie na siłę renomę psuć?

Kamil

Rzadko wystawiam tak niskie opinie, niestety w tym przypadku zachowanie sklepu zmusiło mnie to poinformowania innych na forum ogólnym. Na początku dostałem informację że moje zamówienie ma opóźnienie w wyniku awarii maszyny, oczywiście informację otrzymałem jak się osobiście zacząłem dopytywać o status mojego zamówienia. Po mimo lekkiego niezadowolenia dostałem zaskakująco uprzejmą informację z prośbą o weryfikacje wymiarów zamówienia, I tu sprzedawca miał racje wymiary w zamówieniu były niepoprawne w odpowiedzi udzieliłem informacji żę wymiary są nie poprawne i w związku z tym faktem chciałbym odstąpić od zamówienia, po czym dostałem informację że to niemożliwe i formatki zostały wycięte PO mimo żę sklep sam się zemną kontaktował że wymiar jest prawdopodobnie błędny i proszą o weryfikacje. Niestety poczułem naciąganie klienta na koszty, gdy zrezygnowałem z zamówienia to zamówienie nagle zostało zrealizowane i nie podlega zwrotowi. Tego typu zachowanie powinno być ostrzeżeniem dla przyszłych klientów tego sklepu.

Wik1

Witam nie polecam idzie ręce załamać pracowałem chwilę ale nie da rady nie stety nie ta osoba na stanowisku kierowniczym nie wiem kto I jak to się stało że gość został kierownikiem musiał mieć dobre plecy albo wazeline:) gość jest nie sympatyczny w rozmowie I nie idzie się dogadać wyrażasz swoją opinię A gość nawet nie potrafi znaleźć słów żeby Ci odpowiedzieć na pytanie czepia się o byle co . I coś mi się zdaje że dzieciństwo miał gość nie udane I teraz pokazuje rogi ja jako były praciwnik się nie dałem bo nie lubię ludzi nie sympatycznych I odpychajacych próbujesz być gościu wojownikiem ale nie stety dla mnie jesteś za słaby nie ten level hahahaha.

@Wik1

A na jakim stanowisku pracowałeś?

@Wik1

Słowa jakie użyłeś, w opinii pokazują tylko jakie miałeś podejście do pracy

glupiśCzyco

A jakie ma mieć podejście do pracy za taką stawkę? Idealiści się znaleźli. Do pracy idziesz zarabiać pieniądze. A pierwsze co się rzuca, to atmosfera pracy. Kumasz? To do was należy, żeby zapewnić odpowiednie warunki.

Cześć, czy możecie napisać jakie benefity/social są w firmie? Ubezpieczenie na życie, karta Multi sport, dofinansowanie nauki itp ?

Praca ciężka na 3 zmiany. Zarobki 200 - 300zl większe niż najniższa krajowa. O podwyżkach można zapomnieć, a jak już są to dla nielicznych rzędu 100zl brutto raz na 2 - 3 lata. W soboty można zarobić oszałamiające 20zl/h. W firmę brak jakichkolwiek szkoleń, czy socjalu. Jadalnia i szatnie wyglądają gorzej niż za czasów PRL'u. Ciągła rotacja pracowników na stanowiskach. Firma woli zatrudnić nową osobę i poświęcić czas na szkolenie, niż podnieść wykwalifikowanemu pracownikowi pensję.

Aneta

Firma prowadzi sklep meblowy. Szeroką ofertę można zobaczyć na ich stronie internetowej. Aktualnie nie są prowadzone rekrutacje. Powiedzcie proszę, jakie doświadczenie trzeba posiadać aby pracować w tym, i jakie benefity pracownicze proponowane są na rozmowie kwalifikacyjnej?

Radek

@Rafał a jest jakiś grupowy transport do firmy?

Czym Meble.Pl S.A. zachęcają? Jakie mają dodatki?

pracus

Nie ma żadnych dodatków. Na święta dostajemy po cukierku... To nie żart xD

@pracus

@pracus Dla sprecyzowania, cukierki były 6 grudnia. Na Święta Bożego Narodzenia dostaliśmy paczki.

Czy w Meble.Pl S.A. panuje luźna atmosfera?

pracus

Atmosfera luźna. Ale kierownik zmiany jest jak to ktoś wcześniej ładnie ujął, najdelikatniej mówiąc nie ogarnięty więc potrafi czasami napsuć trochę krwi.

Zostaw merytoryczną opinię o Meble.Pl S.A. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Meble.Pl S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Meble.Pl S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Meble.Pl S.A.?

Meble.Pl S.A.