Opinie o Goldman Sachs w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Goldman Sachs. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Goldman Sachs o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Goldman Sachs w Warszawa

BylaPracowniczka

Witajcie, pracowalam w GS i musze przyznac, ze to bylo straszne. Ja pracowalam w departamencie RegOps. Nadgodziny to standard, praktycznie co dziennie. Brak rak do pracy powodawal taka sytuacyje, ze zostawalam co dziennie do 7-8 wieczorem, a bardzo czesto bylo, ze i dluzej. Ludzie odchodzili z teamu co chwila. Zapewniano nas, ze zaraz bedzie lepiej, a w tym czasie dodawali tylko pracy i procesow kiedy to ludzi i tak brakowalo. Bardzo duzo stresu i nerwow i to w dodatku za taka zaplate. Pamietajcie, ze ta firma placi teraz mniej niz inni na rynku w Warszawie, a oczekuja duzo wiecej. Nu jak tak mozna?! Management wywiera duza presje kazdego dnia i stara sie jak najbardziej zalatac dziury w brakach ludzi, bo chyba jest im trudno kogos zatrunic. Co jeszcze to to, ze atmosfera jest zla i nieprzyjemna. Bardzo konkurencyjna. Nieprofesjonalne zachowanie managerow - plotkuja w openspace. Zjesc obiad w kuchni jest zle widziany - prawie wszyscy przy biurkach jedza. Jestem bardzo rozczarowana praca w GS i nikomu nie polecam. Zastanowcie sie bardzo zanim tam pojdziecie to pracy. Powodzenia i pozdrawiam.

CBA
@Momo

Chyba w Frankfurcie i Londynie! Mylisz support back office, bedacy najnizsza forma pracy w IB, jak GS z rolami decyzyjnymi.Banki inwestycyjne sa w calosci ukierunkowane na zarabianie ale najbardziej renomowanym dzialem nie jest trading (tutaj randomowi nawet w Londynie sie tez zdarzaja, tym bardziej ze GS zaplacil olbrzymi odszkodowana za dyskryminacje ze wzgledu na plec w USA stad kobiety maja nizsze o prawie 2x wymagania do front office niz faceci) a IBD, szczegolnie M&A. Znajdz mi prosze stanowisko w Wwie, ktore jest decyzyjne na poziomie samodzielnie podejmowanych decyzji konkretnie, a nie podwykonawcze, typowo delivery? Cos co wyroznia centra outsouringowe czy shared service od pozostalych na zachodzie. Swoja droga czytasz chocby ED profile?Warszawski ED nie ujmujac oczywiscie nikomu, rowna sie w najlepszym porywie zachodniemu SA nie mowiac ze w financial services nawet finance manager by nie byl nie majac kwalifikacji i strategicznego doswiadczenia. Najciekawsze jest to ze Indie takze mimo ze zarabiaja jeszcze mniej niz w Polsce maja ta przewage ze sie wzoruja wylacznie na zachodzie, wymagajaca CFA juz nawet nie kupionego MBA (w Idniach 99% ma MBApodobne, banalne do popelnienia). Tam to w narodowej TV reklamy o przygotowywaniu do emigracji, firmy ksztaltujace specyficznie pod US, UK itd sie nieustannie oglszaja, tylu chce z tego kraju wyjechac. Reasumujac 99% ED jakich znajdziesz w Wwie w GS to osoby procesowe, po wszelkiego rodzaju, delivery centrach, a nie strategiczne i executive - czyli decyzyjne na prawde. Co ciekawe nawet Londynski poziom ED to jest odpowiednik VP z Big Apple (tam ED nie ma) a zarobki londynskie nawet w IBD czy S&T to gora 60-70% tych ze Stanow. Gdzie w tym jest Polska, sobie juz sam odpowiedz...minimalnie przed Indiami czytajac glassdoor czy ambitionbox, ewentualnie quore. Fakt GS umozliwia wybranym przeprowadzke ale na poziomie polskiego analyst czy associate, czyli tak niskim ze malo znaczacym gdzie na zachodzie musisz od zera udowadniac swoja wartosc.Tranfery posrod polskich EDs ...nie wystepuja, zgadnij czemu? ED powinien byc ekspertem z CFA i latami doswiadczenia, jak i zarzadzaniu wysoko kwalifikowanymi specialistami, za to w PL jest ... jak wiesz. Sam GS mowi o VP/ED jako randze kurtuozayjnej...bo najbardziej popularnej posrod globalnych stopnii, ktora uzyskujesz odcinajac zwyczajnie kupony, plus ponagajac mlodych, ktorzy dopiero studia skonczyli. Chcesz sie liczyc w IB to zrob CFA plus MBA,najlepiej Paryskiego HEC badz jednego z grupy Russel Univerkow z UK (te MBAs kosztuja zwykle od 100k pln+ ) plus najlepiej miej w CV bezposrednich konkurentow JP Morgan czy Morgana, bo HR pojecia nie maja kogo zatruniaja lecac szablonami, mylac poziom byle jakiego MBA z CFA (zart) . Jednen ma zdawalnosc 100% jak placisz i prawie 0 wspolnego z bankowoscia (nie bez powodu MBA sie w uslugach finansowych na zachodzie nie uznaje, bo poziomy sa diametralnie rozne vs kwalifikacje) drugi ledwo 20-30% stad CFA to marka sama w sobie. Teraz najlepsze pytanie.Wiesz ilu ma CFA w GS globalnie? co szosty...tym bardziej warto sie wyroznic.Czytajac fora w Indiach 99% pracujaca w GS marzy o front office w Stanach i wyjezdzie, stad tez PL moze byc dla nich opcja i otworem do rynku UE.

Świeżo upieczony VP

Ja nie wiem o co wam wszystkim chodzi, dostałem właśnie awans na VP (swoją drogą to już któryś z rzędu) i serio nie ma na co narzekać. Pensja w okolicach 10k gross, co miesiąc coś wpadnie z nadgodzin. Dodatkowo jest to światowy name i warto mieć go CV. Tylko ciężko wytłumaczyć rodzinie, że jest się dyrektorem w banku o którego istnieniu nikt nie słyszał...

At
@Świeżo upieczony VP

A co z aferą GsaM W USA W 2008R. I URUCHOMIONYM BANKIEM ABACUS Sprzedającym kredyty bezrobotnym? Poczytaj sobie co to za firma.

Steve

na ile kasy może liczyć VP?

London
@Porter

@Porter zeby nie byc goloslownym Londyn zarabia (mowa o front office) okolo 30-40% mniej tego co Nowy York, relacja HQ(NYC)> London jest moze lepsza niz London do Indie czy Polska ale Amerykanie traktuja biuro w UK jako 2 kategorii...ciekawe czemu... Za to pomysl co moga myslec o Polsce i Indiach...

London S&T GBM Global Markets

How Easy is to get ED at S&T role in London - if you know how to play the diversity card and corporate game. Some people are saying that getting into Front Office, Sell - side, Front Office @London is as much difficult as NY, that’s not entirely true. As I was recruited directly by HR from its main competitor by direct approach (typically for VP grades). However, I can call myself a lucky person as managed to land a ED role pretty easily within front office S&T department although: - I was lucky as HR hasn’t screened the reasons why I was disciplinary terminated @BofA my previous not last bulge bank back in 2015, focusing on my last only bank instead and my latest recommendation instead. Lucky this hasn’t impacted my on boarding and screening! - I'm absolutely 100% non-TARGET (Uni, MBAs, background etc), in fact I have started 2nd degree which never finished back at home, started ACCA which failed miserably, same goes to FCA, however used instead corp. cheat tricks doing one of the cheapest London’s MBA(100% pass rates guaranteed + CMI certificate nb cares included) which banks like GS, Morgan etc still buying it…most banks in London actually don’t recognize random MBAs, won’t not even participate in their funding due to they are not even close to qualification levels, which you have to obtain by yourself, in case MBA lots people helps themselves to outsource thesis writing to copywriters…Of course elite MBAs still have very restrict on boarding and cost small fortune as well, reason why MBA abbreviation is the only common between low and top end programmes thing. - My background by any means wasn’t neither an obvious choice for FO as I was coming from generic operations Firmops experience, never been involved in actually sells pitching, nor direct sell to clients interaction and not like most transfer I've heard about I wasn’t coming neither Risk or Research nor Markets exp - I haven't got any target Ivy(US) /Russel Group(UK) business diploma – nothing further from this in fact, as I have graduated mediocre accounting major in one of Easter European Unis, not even the most competitive major to start with, which believing urban - I’m not qualified – neither FCA, FRM, ACCA etc, in fact Analyst I managed are more technical superb than me as far my +15 YeO operational support goes. I have started ACCA but failed at 1 exam, Started FCA but failed too so MBA with guaranteed 100% successful rate at West London University so good way around, especially as they merged it with City Uni at the very end confusing HRs and giving other label instead. - CHEAT TRICK -- I have completed one of the cheapest (due to budget limitation and language barrier) non-target (as some called it Micky Mouse MBA) London’s MBA with added in package CMI low grade certification, nobody really recognize across the industry – costed about +£16k, which was later luckily merged with City Uni giving label boost a bit. Main requirement was pass basic IELTS test not like in more professional MBA programmes (GMAT).When most of my colleagues @ Goldman in comparison have graduated LSE etc. (costed £110k-140£k eMBA) due to problems with communication I was also forced to use extensive help copywriters to achieve my final result. One of advantages MBA over restrict self-study qualification as many people and alumni was doing the same, due to work commitments etc. - Finally if I were a men probably not meeting diversity targets (GS it is no surprise aims to increase % women in FO giving us a bit blind eye, I wouldn’t stand a chance among male colleagues) “The firm is committed to providing equal employment opportunity (EEO) to all qualified persons without regard to any characteristics protected by law, including race, nationality, sex, gender, religion and age.” Well one-way official policy, the reality is the other way round. That’s depends on people. I’m keep telling friends that in this business and such completive environment, there is no space for too old, too experienced candidates as they tend to create leaderships challenges and raising questions about operational sense and ways of doing things. When speed and accuracy are the most important in this role alongside soft skills managed highly skilled professionals. I personally tend to recruit only young candidates, who are willing to make extra effort, work long hours and do not challenge supervisors causing unnecessary fractions. Integrity and ethics: Neither GS not my previous bank wouldn’t probably mind if I will admit that I’ve spent prior few years clamming social housing benefits as well, living with my further family in their council flat and still work as AVP in investment bank (savings thousands in the process , although I could afford the rent).I simply exploited a system gaps. To summarize I’m not exactly a raw model for junior colleagues better qualified and technically skilled but who cares!

@Alutka

Widzisz jako senior ale tym bardziej tutaj to jestes w stanie obejsc testy i assement ktore robia bodajze selekcje na poziomie 1% z okolo 360,000 aplikacji jakie dostaja, no ale tutaj mowa o M&A, Research i najlatwiejszym do dodstania sie we front office S&T. W przypadku polskiego GS najbezpieczniej byloby ci przeniesc wewnetrznie, czyli koneksje, znajomosci ale tez networking stad ze kazdy przenoszacy sie ze wschodniej Europy od podstaw musi udawadniac swoja value.My nawet w Londynie nie uznajemy polskich tytulow wewnatrz banku (nieoficjalnie nikt tego glosno nie powie ale ED polskie to poziom associate nie wiecej, ale nie znam nikogo ponad VP ktory by sie wlasnie z tego powodu sukcesywnnie przeniosl. Sam head tego centrum GS w Wwie byl na poziomie srednim ,stad w Polsce moze byc MD...a czy jest konkurencyjny do MDs tutaj to w to juz kazdy watpi. Teraz do rzeczy: Jak aplikujesz z zewnatrz do HR cie najpewniej zghostuje, oni sa zalewani przez tysiace direct approach, grauate bambarudjacych ich aplikacjami, to tez najmniej efektywne aplikowanie.Co innego jak HR same w twoim profilu zobacza value i sie do ciebie bezposrednio odezwa. Znam przypadki , zreszta tutaj juz ktos opisal polska laske na poziomie ledwo associate, z badziewnym MBA (to kupic kazdy bo to nie sa kwalifikacje i nikogo nie odrzucaja) dla ktorych HR obnizyly przeszlo 2x poziom inaczej takie osoby nigdy by sie nie dostaly.Najlepsza opcja to networking, a co za tym idzie konkurowanie z setkami mlodych tutaj spamujacych kazdego MD na LN czy innych portalach.Sporo tutaj zalezy od strategi, psychologii i mozliwosci zbudowania pewnego connection i zaufania. Aplikujac na pale masz najmniej szans to wiem napewno patrzac na stats ze przyjmuja 3600 z 360000 aplikacji a Londyn jest poza NY jednym z obleganych biur bo ma wlasnie front office(kasa). Kwalifikacje - zmiast badziewa z MBA ktore i tak wiekszosc bankow tutaj nawet nie uznaje(patrz powyzej jak latwo do kupic) poszedlbym wlasnie wspomniane tez wyzej CFA czy FRM (risk) Problemem jak wszsytkich back officow jak ten w Polsce jest fakt ze doswiadczenie jakie zdobedziesz w Wwie czy chcoby JP Morgan tam to jest to wylacznie op.Nie masz ani dostepu do tej rangi stakeholderow jak Londyn, nie mowiac o NY (tam zarobki jak i front office sa 40-50% wyzsze niz Londyn, a co dopiero Polska prowincja) inna rzecz konkurencja z Indii - nie znam HIndusa ktory nie ma MBA (tam 99% ma MBA ktore nic nie znacza ale takze robia kwalifiakcje i sa zdesperowani aby sie z ubostwa Indii wyrwac) wiec to z nimi sie konkuruje o stanowiska entry level na zachodzie, osoby ktore przeniosly sie z Frankfurtu czy Paryza moge przez ostania dekade policzyc na palcach.Niemniej z tych office ludzie przenosza sie na wyzsze ED/VP pozycje co swiadczy o pewnej uznawalnosci.Niestety z Polska sutyacja wyglada troszke inaczej bo poza Associate to mozesz pewno patrzac na dluga lawke wewnetrzna tutaj pomarzyc. nie wiem czy slyszalas takie sformuowanie - techniczne procesowo pracuja juniorzy , stategiczni porozumiewaja sie rezultatami i wynikami. Jako junior owszem ma assement ale jako senior nawet majac braki (patrz powyzej przyklad) mozesz przeskoczyc te wymogi, jak HR szukaja np Kobiet (2022 byl wlasnie rokiem cisnienia aby jak najwiecej ich wtloczyc do front office, stad tak nawet obnizzyli poziomy, cos co sie nie zdarza wobec white staigh males- tyle o rownouprawnieniu czy fair kryteriach. HR ma swoj bias jak i targety ktrore musi wypelnic stad tez o zgrozo mieszaja high ludzi z low nawet na poziomie ED. O ile ci drudzy moga sie cieszych jakby wygrali loterie, to pierwsza grupa jasno widzac roznice w poziomach jest sfrutrowana. Jak ktos zainwestowal majac kredyt studencki w prawdziwego MBA z LSE za 6 cyfr , czy stracil przeszlo 4 lata na CFA ktorego nawet 1/5 tutaj nie ma (to by cie wyroznilo! nie inne rzeczy) to go krew zalewa i to doslownie czytajac jak to powyzej. Tacy zawsze sie podpinaja pod zdolniejszych i korzystaja aby ukryc swoja braki.Wspolczuje juniorow ktorzy by dostali sie do teamu jak ten wyzej opisywany, bo ani sie nie naucza ani nie wypromuja majac tak egoistycznych, bo walczacych o wlasnej pozycje utrzymanie osoby. Jesli mialbym ci 1 realna rzecz podpowiedziec jak sie wyroznic to napewno CFA jest tego warte...chyba ze chcesz kantowac z MBA i liczyc ze ladne oczy czy cos wiecej cie wkupi w te kregi. Na papierze w Polsce bedziesz miala glowni op (cos co tutaj moga robic graduates) chyba ze jakims cudem Wwa przejela jakakowliek decyzyjnosc...w co watpie bo Polska jest jak Solomon otwierajac to biuro 12 lat temu do glownie"oszczedzania" bedac szczerym " myslal oszczedzania na ludziach".

Kandydatka Nowy wpis

Zadzwoniła do mnie rekruterka z UK, zadała kilka pytań i powiedziała, że za maksymalnie dwa dni wróci do mnie z feedbackiem. Mija 7 dni i cisza...

myslacy Nowy wpis
@Kandydatka

Olej tych buców. Mi nie odpisali nic po kilku etapach (łącznie ok 4h stracone).

Internal Audit – Data Analyst - 18 k netto wchodzi w grę? Więcej, może mniej? Zaskoczyło mnie, że ktoś tutaj już pytał o stawki dla innego stanowiska, bo zakładałem, że GS ujawnia widełki w ogłoszeniach. A jednak, a jednak, nic z tego...

zniesmaczony Nowy wpis

18k netto? na analityku w internal audycie? pozwol ze Ci cos wytlumacze. Internal audit - zadne finansowe dane tylko sprawdzasz czy klepacze robia to dobrze z procedura. analityk - najnizsze stanowisko. 18k netto to koszty pracodawcy jakies 30k czyli 6k gbp miesiecznie. za ta kwote maja kilku swietnych studentow z UK ktorzy mowia plynnie po angielsku i sa po dobrych uniwersytetach a nie polacy z lamanym angielskim po zarzadzniiu w opolu

KYC_Onboarding Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Czesc, otrzymałem propozycje pracy jako onboarding analyst ze stawka 10.5k brutto/msc. Czytam komentarze, które już maja kilka lat i tutaj moje pytanie, czy jest to stawka, która maja mniej więcej wszyscy na tej pozycji i czy toksyczne zachowania wspominane wielokrotnie niżej z firmy maja nadal miejsce? Pozdrawiam

potencjał
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Na jakie zarobki może liczyć analityk- Internal Audit? Czy zadania są ciekawe ? Proszę o krótką opinię czy warto

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Goldman Sachs? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
Damian
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Wysylaliscie cv przez lindkin czy oficjalna stronke gs? Ile sie czeka na pierwsza odpowiedz?

Przem
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Czy możliwa jest praca 100% zdalna? Pytam bo mieszkam w Gdańsku.

Kandytat

Cześć, czy 12k brutto to realna kwota na stanowisko Risk Analyst czy raczej mniej płacą?

Love GS
@Kandytat

Analityk nie ma szans na 12k, Associate już tak. Ale po co się tam chcesz pchać? Ogromna rotacja, praca nudna i nierozwojowa, sporo nadgodzin, a do tego przeciętni managerowie, a raczej poganiacze z ładnymi tytułami. Są fajniejsze opcje w Warszawie.

Zaintrygowana
@Love GS

Fajniejsze opcje - gdzie np bo niedlugo koncze studia i interesuje mnie kariera w Ryzyku. Oferta GS wydaje sie bardzo ciekawa.

@Love GS

Pytasz po co się do pracy pchać? A co z ewentualnym nałapaniem doświadczenia? myślę o lepszym starcie dla siebie. W tym przypadku o kasę Ci głownie chodzi, że odradzasz? A inny pracodawcy później jak na firmę się zapatrują jeśli widnieje w cv?

Majster

Bo to back office… z definicji robienie czynności schematycznych i mało rozwojowych które nie mają nic wspólnego z biznesem. Każdy na rynku wie co się tam robi i praca w warszawskim biurze GS nie pomaga w karierze na rynku kapitałowym a raczej utrudnia znalezienie czegoś normalnego.

@Love GS

Czym spowodowana jest ta ogromna rotacja? Kogo jako pierwszego zwalniają, jeśli faktycznie ma coś takiego miejsce? Jeśli chodzi o ilość nadgodzin, to ile w przeciągu miesiąca się ich robi? I czy można liczyć na jakąś ekstra kasę za nie? :)

kandydat
@Love GS

nie sugerowałbym się jednak tą opinią że jest to nierealne. Miesiąc temu dostałem właśnie taką ofertę 12k jako analityk w ryzyku.

Berry

Jak wyglądają widełki wynagrodzenia dla senior fund accountant?

ZawiedzionyKlient

Piszę jako klient. Niestety jest to firma o standardach świadczenia usług niższych od tych, do których przywykłem. Miałem konto IKZE w NN TFI, wszystko działało świetnie, obsługiwałem je z wygodnej i funkcjonalnej aplikacji mobilnej na iOS. Od tę dobrze prosperującą firmę tę przejął GS (nomen omen), aplikację wyłączono a o nowej nic nie słychać. Na dzień dobry zmiana na gorsze, bez wyjaśnienia. A przy produkcie takim jak IKZE dla aktywnego inwestora dobra aplikacja to jedna z istotnych części wartości dodanej. Dostawca IKZE do zmiany

Czy można liczyć w Goldman Sachs na prywatną opiekę medyczną?

Tak

Tak, jest luxmed pakiet premium z prywatnym opiekunem

@Tak

Ooo, to super. :) Ale to firma opłaca całość tego luxmedu, czy pracownik musi coś dopłacić? Poza tym, można dołączyć do tego pakietu kogoś z rodziny? :> Myślę nad aplikacją w to miejsce .

Zgoda

Tak, oplaca calosc ale jest z tego naliczany podatek. Mozna dolaczyc kogos z rodziny ale to kosztuje dodatkowo i jest odliczane z wyplaty

maksiu
@Zgoda

Gwoli ścisłości, nasza firma opłaca 60% kosztu członka rodziny, czyli Ty zapłacisz 40%. Alles klar?

@maksiu

O super. Ale jest możliwość dołączenia jednego członka rodziny, czy mogłabym pod to podpiąć też całą resztę? I w takim wypadku też za nich opłacone byłoby to 60%?

FICC

Pracuję wlasnie w sprzedaży FICC i właśnie +12 godzin każdego dnia robie ten BS. Dostajesz niezłą pensję OK ale … prawdopodobnie w tym roku będę miał £200–230 tys.? Niemniej patrzac na to z dystansem, trzezwo to BS. Mówię to moim przyjaciołom ze sprzedaży, a oni patrzą na mnie jak na wariata, który chce czegoś więcej od swojej kariery. Jesteśmy małpami operacyjnymi. Traderzy, klienci i starsi sprzedawcy wszyscy sie wyzywaja na tobie i nie masz żadnego wpływu na nic, ponieważ oni też wiedzą, że twoja praca to zwykle BS. To chwalebna rola operacyjna jakby jak nie probowano tego ukryc. Dla przykladu 80% mojego dnia składa się z: 1. Uzyskaj zapytanie klienta z czatu Bloomberga 2. Skopiuj i wklej do czatu z traderami 3. Wklej cenę z powrotem do klienta 4. Zakończ transakcję, a następnie wyślij e-mail z potwierdzeniem ze szczegółami, upewnij się, że wszystkie operacje zostały zakończone, upewnij się, że middle office poprawnie wykonują swoje zadania, prześlij transakcje (upload trades) do scentralizowanego clearing system. 5. spłucz, powtórz. Zalety? Mniej stresu, nie ponosisz ryzyka, więc ograniczone wady, wycieczki do klientów. Praca jak te Miniony w kreskowkach! Tak czy inaczej, wyjeżdżam z Londynu w tym roku i nie mógłbym być bardziej zadowolony z tej decyzji. Praca operacyjna to praca, ktora srednio ogarniety postrafi sie nauczyc, majac odpowiednie przeszkolenie.Co ciekawe czesto tutaj w back office wymaga sie znacznie wiecej niz od nas, niby pracujemy w banku a finansistami jest malo kto, latwiej nas okreslic jako process operators.

Henek

Zbyt szczera jak na korporacyjna polityke cmokania w (usunięte przez administratora), nawet w takim miejscy jak Polska bedacego najnizej w hierachii calego banku, nastawionego na zarabianie.Chocby nieustannych afer i skandali jak ktos sledzi lokalne media w NY czy Londynie. Dla przykladu MD z HR - global recruitment w Londynie pozywa bank o 1m odszkodowania, w NYC za to afery (usunięte przez administratora)czy inne temu podobne NY Times, NY Post nieustannie publikuja, bo kazdy lubi sie do Goldmna przyrownywac, ale nie kazdy ma takie wplywy jak ten bank w polityce.

Mariusz

Jak wyglądało wynagrodzenie w tym roku? kto płacze z powodu bonusu?

Jordan Belfort
@Mariusz

Jak zwykle Indie i Polska...wszak nie po to bank ma insourcing prostych rzeczy, aby wydawac na ludzi tyle samo co na zachodzie. Zresza poza logo biura w/w roznia sie poziomem managmentu czy jego kwalifikacjami, jak i samym stylem zarzadzania.Nie bez powodu sciaja tych z Indii aby robili to samo w PL.

maksiu
@Jordan Belfort

To znaczy, jakie bonusy w tym roku zostały wypłacone i podwyżki?

ktoś
@Mariusz

podstawa do góry, bonus w dół, wychodzi na 0

Archie

Na jakie wynagrodzenie może liczyć Senior Assosiate?

SA
@Archie

Do operacji biorą teraz za 13 - 15k senior asso, kwestia negocjacji.

Archie
@SA

A jak obecnie oceniacie atmosferę w firmie? Dużo jest narzekaczy.

SA
@Archie

Atmosfera cały czas taka sama, za 2 tyg ogłoszenie bonusów i wtedy ruszy ostra rekrutacja na opuszczone stanowiska. Nic sie nie zmienia od 4 lat, no może mniej osób z wiedzą a więcej klepaczy bo to taka praca.

mokebe
@Archie

co to znaczy narzekaczy? ludzie nie maja juz prawa upomniec sie o swoje? rozumiem ze jestes TEAM LEADEREM wielki associatem ktory mysli ze robiac huddle i spotkania odnosnie projektow robi cos sensownego! znam takich jak Ty! HA TFU!!!! fajna ta firma goldman taka nie za powazna, ignorujaca prawa pracownika i panstwa. Wszyscy musza chodzic do pracy bo uuuu wykradna wazne dane bolaki! nie wazne ze premier morawiecki nakazal prace z domu to i tak musimy siedziec na open space! fajna ta firma malo placi co roku, wyniszcza, psuje psychike, rozbija rodziny (niski brytyjczyk z AML) romansuje z VP ( niski brytyjczyk z aml). Faworyzuje osoby ulomne i daje im awanse( niski brytyjczyk z AML) nie chce to pracowac ale teraz nie moge nic znalezc! nie potrzebnie mam w papierach AML! kazdy mnie zlewa przez to a mowili ze to taka super wiedza i wazny dzial w banku a kazdy poprostu mna gardzi na rozmowach jak tylko zobacza AML

ela
@mokebe

Nie znam sytuacji, ale czytajac to - zal mi Cię. I że się męczysz i że nie potrafisz nic lepszego znaleźć. I że wypatrujesz winy innych ( "maly Bytyjczyk"?) w swoich osobistych niepowodzeniach. Firma chyba nie dla Ciebie. Powodzenia!

corona
@mokebe

Bzdury wypisujesz kolego. Przecież już 2tydz każdy w amlu i całym onboardingu,kto chce pracuje z domu, więc kto kogo zmusza? Awanse, jak wszedzie- czesc bardzo zasluzonych, inne mniej. A inne wycieczki osobiste pomine. Cały ten komentarz jest okropny z tą pogardą dla Asso! Chyba jesteś wyżej i myślisz, że taki lepszy? Manager od 7miu boleści, urodzony dyrektor, zapomniał jak był team leadem. Pozdrawiamy z amlu, bo tu jednak chyba nie jesteś. Jak jesteś i bzdury wypisujesz -może z nudów hihi, to odejdź precz, ale tak wspomniales- chyba nikt inny cie nie chce

grishna
@corona

wzielibyscie sie do prawdziwej roboty a nie tylko kejsy AML i przeklepywanie dokumentow. Dla ludzi ktorzy to czytaja opowiem na czym polega AML. 1) fikcyjny zespol dla regulatora zeby spelnic wymagania ze niby cos sie sprawdza. Regulator mowi ze trzeba sprawdzic pare dokumentow. 2) wysylaja fikcyjny zespol byle zeby tylko byl do krajow trzeciego swiata jak indie czy polska 3) polaczki dorabiaja ideologie ze to mega wazne i zapisywanie PDFow to mega wazne zajecie. 4) tworza karere wokol tego 5) ogolnie kazdy ma to gdzies ale polaczki kochaja aml bo moga sie w czyms czuc pewnie

Iwona
@grishna

Dokładnie tak to wyglądą :D To samo HSBC, niby że co ludzie, gdzieś tam jakiś śmieszny zespól z jakiejś polski miałby wychwycić pranie brudnych pieniędzy ? co za bzdura:D

BekazAMLa
@grishna

W każdym banku AML to zło konieczne i najmniej szacowany dział.

Tomash
@SA

Serio tak ta praca wyglada? Myslalem zjechac z Londynu, widze laski ktore nawet polowy moich kwalifikacji nie maja tam jako ED...te pierwsze beda unikac zatrudnic takich jak ja, z tego co kolezanka mi juz opowiadala poprzedzajac moja dezycje i zjezdzajac w 2021. Wynika ze jakby mnie Londyn rektutowal do Wwy to braliby w ciemno wiedzac ile zaoszczedza i jaki ma sie backjground, za to w PL to lokalna rozgrywka. O ile sie nie zalapales wczesniej to jestes dla takich zagrozeniem. Myslalem o zjezdzie glownie z powodu osobistych, moze laske sensowana poznac, niezmanierowana kobiete znalesc, ale coraz bardziej widze ze w Wwie sie duzo wzoruje na najgorszych wzorcach z zachodu .To tytul (ten polski tutaj uznaja o tak sobie, bo przenoszac sie w druga strone musisz od podstaw udowadniac swoja wartosc) status i kasa wyznacza twoja wartosc nawet na tym rynku...masakra

Schabowy
@SA

Bo Polska jest od oszczedzania SA , w bankach nie tylko GS ale JP Morgan, Morgan Stanley, Citi wladze i zarobki maja ci ktorzy zarabiaja, przyklad powyzej blondi bez kwalifikacji, z kupionymi badziewnymi MBA (czesc ich tutaj jest ponizej licencjata... te renomowane jak LSE zacznaja sie od 6 cyfr, a samych Brytyjczykow uczeszczajacych nawet na najdrozsze MBA tutaj w Londynie jest lewdo pojedynczy %, wiekszosc to Indie, Pakistan,USA,Europe, ci co chca pokazac ze potrafia sie porozumiewac sie sensownie, bo to zamiennikiem FCA napewno nie jest, tak malo , tak latwo jest dostac MBA w Londynie ) - no ale Amerykanie to Amerykanie i kupuja scieme, wprowadzajac ten ich sposob HCM/HRowe myslenia ze kazdy w swiecie napewno konczy szkole na collegu. Sic! Fakt nie tylko ja widze jak do PL wypychaja rzeczy operacyjne, odtworcze ale w Wwie nawet nie masz kontaktu z tej rangi stakeholderami jak tutaj, a dodac nalezy ze Londyn wcale nie jest sam najwiekszy, ani najwazniejszy dla amerykanskich bankow nie jest. To w NYC sie zarabia, to tam jest najwiekszy front office... Wwa wiec nie bez powodu sciaga, importujac Hindusow w Indii, dla ktorych to przyczolek aby uciec na zachod wszak wciaz jestesmy dzieki Bogu w UE. Owszem masz racje wielu ludzi jest wk... nawet tutaj i patrzac na przypadki jak chocby wyzej opisane, jak ludzie po znajomosciach, bez wiedzy, czy sypiajac z kims wplywowym dostaja sie z poza firmy, przy jednoczesnej dyskryminacji wlasnych pracownikow, ktorzy sa szczegolnie jak dostales sie w Londynie programem od poczatku jako analyst, to zaloze sie ze byles lepiej sprawdzony niz niejednokrotnie takie ED. Jak wiec sie nie wk... jak masz umiejetnosci i kwalifikcje znacznei wyzsze niz line manager, ktory jest gloryfikowanym ... Takie rzeczy co ciekawe wystepuja w FICC nie w M&A, gdzie braki wychodza bardzo szybko.No ale przyrownjemy Londyn do Warszawy gdzie wierzac GLASSDOOR ponoc ED ma zarabiac do 45k pln/m - co by bylo ciekawe konkurencyjne nawet wzgledem londynkiego back/middle office. Takie sa dane wlasnie glasdoora...o polskim office.

London S&T GBM Global Markets

Emigrant
@London S&T GBM Global Markets

Warsaw back office to back office (I guess can only compete with India) was from the being design on low-cost strategy. Even HQ management was saying this straight away that opening Warsaw in developing region like Poland was intended to save bank money. Can you blame them?Most Shared Service Centres works same wag Citi(VP/Ed salary is a joke), polish HSBC, JP Morgan or Ubs in Cracow all set up with cost saving targets first than getting people who can do the process. However I know at 25 Shoe Ln(London) also those genralists same way like in shared centres based they position on administrative one and only one process.Theh aren’t even bankers, nor financial professionals those would traditionally have CFA, CIMA, FRM etc they more likely bought non-name MBA and pretend to be professionals. The quality gap between real banker, financial professionals and those is probably only comparable with a Great Canyon. Nevertheless know Polish chick who and front office role struggling even write longer and more technical email, as she slept with sh as rumour says or being recruited due to connections not competencies. If you want to learn something always pray to have managers with tangible financial qualifications as this bs leadership on weak MBA can anyone learn on the job.

@London S&T GBM Global Markets

Nie od dzis wiadomo ze najzdolniesi wcale nie znaczy, ci co sa promowani. Banki jak Goldman, Morgan w szczegolnosci chca sie promowac widzac w tym doskonaly PR jako te tak masowo rekrutjace kobiety do front desku. Tylko ze wbrew zapewnia powinno to byc na podstawie merytorycznej, umiejetnosci, przejryzste i fair play. A tutaj masz przyklad laski co polozyla wszystkie kwalifikacje, kupila byle jakie MBA i sie rebrandowala na eksperta (o ile kogos majacego doswiadczenie rzemisnicze klepania 1 procesu jak ona mozna takim nazwac, bo napewno ma mnostwo luk i jej wiedza nie rowna sie z osoabami majacymi chocby CFA. W samym NY jak poczytasz fora M&A czy Trading takie historie wychodza ze HR zapadloby sie pod ziemie, wlacznie z kariera czy rekomendacjami przez ...innymi sposobami. W Londynie szef MD global recrtuitment dla przykladu Ian .... - cos tam , pozywa bank za (usunięte przez administratora) zachowania, uszczerbek na zdrowiu czy tez rekompensate paru baniek. Szef rekrutacji! To polacz kropki co sie dzieje wewnatrz... W Wwie szefem jest koles po licencjacie z geografii (najbardziej bezsesowny kierunek na wyspach wg mozliwosci zatrudnienia).

@Peter

Czytajac nawet raporty o stanie job market w US to radzilbym pewno specializowac sie w czyms niszowym - chocby support medical ECM i probowac wybijac sie do Stanow. NY jest przesaturowany, zreszta jak Londyn ale na przyklad Texas staje sie ze wzgledu na niskie podatki nawet wewnatrz Stanow miejsce gdzie przenosza sporo rzeczy z NY czy Californii. Generalnie Polska do investment banking jest slaba odskocznia,bo tez jedym z najmniej doswiadczonych biur nie majacych wlasnie najwazniejsze - front office. Jesli tego ktos tego jeszcze nie ogrnal do tej pory to banki inwestycyjne kieruja sie glownie zyskiem, support w postaci risk, compliance czy role back office to dla nich jedynie koszt i nie priorytet.W samych values nacisk kladzie sie na klienta i jego obsluge, generowanie zwrotow na inwestycjach. Owszem plakietka Goldmana ma sile o ile jest to powiazanie z naprawde kierunkowa specializacja. Dla przykladu traderzy, wcale nie sa specialnie najlepiej wyksztalceni, wykwalikowani...ba w Londynie jest nawet Polak MD z MBA z Paryza , prestizowe kosztujace krocie ale nie warte nawet polowy CFA.Znamienne jest ze do S&T mozna sie o wiele latwiej dostac z front office, nie bedac ekspertem niz chocby do M&A czy Research gdzie CFA to wrecz podstawa, niemniej wymog plecow jest jak zawsze ogromny, szczeoglnie dla obcokrajowcow z Europy Wschodniej.Znam laske co sie przeniosla niedawno do wlasnie Texasu mimo ze to typowy redneck state, ale konkurencjji ma tam znacznie mniej niz w NY czy Londynie, wiec wybic sie jest latwiej. Zreszta jak juz zasponsorowali ci wize to amerynski rynekj jest tak olbrzymi ze nie wylacznie skupiony do do Nowego Yorku w samym Dallas swoj back office ma kilka innych bankow.

@London S&T GBM Global Markets

Widzisz tutaj w Londynie (a paru z nas wiem obserwuje co sie w PL dzieje i czy jest sens wracac bo kariery raczej nikt w PL nadziei nie ma jak zrobic, tymbardziej uznawalnej miedzynarowodo, wciaz bowiem mamy latke kraju ze wschodu)Goldman rektutuja nawet tak nie wykwalifikowan osobe, zrobil to tylko z powodu ze HR mialy target. Znaczy 2022 jak sie wiele gazet rozpisywalo mialy zrektutowac wiecej niz zazwyczaj non-target, kobiet, mniejszosci (usunięte przez administratora) itd. Taka laska wiec miala mozliwosc i okaze aby nasciemniac, ale co ciekawe zeby HR jej nie spradzilo jak kazdego wlaczajac do licemum to szok. Nie od dzis HR wiedza ze MBA moze w Londynie kupic nawet osoba nie mowiaca plynnie po angielsku, ten jej uniwerek jak wygoodlasz West London ma tym bardziej MBA dla emigrantow, prcowanikow przemyslu, w programie tam nie ma nic doslownie nic przydatnego do front office ani bankowosci, wiec to jedna wielka sciema.Jak zaplacila tylko 16k to tyle nawet sredniej klasy MBA nie kosztuje nie bedacy "targetem" a przeciez GS jak Morgan czy inne amerykanskie ma spora pule dla chocby ex-military, czyli ludzi totalnie nie majacych z numerkami nic wspolnego. Jakby ta kobieta aplikowala poprzez zwyczjany proces to by ja zghostowali jak wiekszosc a tak pasowala bo byla blond, bo nogi odpowiednio dlugie itd bo raczej ani kwalifikacji ani umiejetnosci poza ops nie miala. Teraz jakby wyszlo posrod jej wspolpracownikow kto to bo by ja rozszarpali, tym bardziej ze wiekszosc celowo zaklamuje Linkeidn i ukrywa swoje poprzednie pozycje, obowiazki, osiagniecia bo wtedy jest latwo tym bardziej dla osob technicznych przyrownac sie do takich generalists. Raczej ciekawe jest jakim cudem jej nie (usunięte przez administratora) skoro tyle info o jej juz wyplynelo, tyle (usunięte przez administratora)z szafy wypadlo a GBM HR teraz napewno kryje swoj wlasny (usunięte przez administratora). NIe ma mozliwosci aby nie mogli znalesc kogos lepszego od tak slabej osoby, wewnatrz w londynskim office sa setki i to naprawde silnych osob ktore chca sie przeniesc z back office, wiec to napewno nie jest przypadkowa osoba bez znajomosci.(usunięte przez administratora)

Alutka
@ECM

To teraz właściwie jakie są wymogi? I w sumie czy bardziej liczy się to co na papierze czy faktyczne umiejętności? Pracowałam w wielu firmach i wiem z doświadczenia, że te rzeczy się niejednokrotnie rozmijają, a ty to drugie jakoś pomijasz i nie piszesz o tym, są tam w ogóle jakieś praktyczne teksty umiejętności na rekrutacji?

@Alutka

Senior VP w AML

Wlasnie dostalem informacje ze scinamy bonusy i podwyzki o 50% z tego co zalozylismy na koniec roku. Okazalo sie ze CFO zawiazuje mniejszy budzet na utrzymanie low cost centre w indiach i w polsce (na indie troche wiecej kasy poszlo nominalnie) Z tego tytulu ze bylem jednym z pierwszych pracownikow w AML mam juz pozycje senior VP i niestety musze najbardziej obciac pensje juniorom i associatom po to zeby VP nie odeszli. Tak, sa oni dluzej i sa oni wazniejsi. Jest kryzys w bankowosci a stany borykaja sie zeby nie wpasc w recesje. Stopy procentowe tez nie rozpieszczaja dlatego przepraszam was wszystkich drodzy podwladni w AML/CIPDD/RDD ale kadra zarzadzajaca musi oplacic rate leasingowa za Audi QRS7.

ED DCM
@Senior VP w AML

Wroc Goldman jako taki wciaz w legue table prowadzi w S&T w M&A po siedmu latach spadl za JP. Jesli juz mowa o banku to akurat bonusy sa zwiekszane w front office przeszlo 10-20% - dla zobrazowania analityk w Londynie zarabiajacy przecietnie tuz po bachelorze (licencjat nawet nieekonomiczny) £60k dostaje srednio pomiedzy £20-40k, idac wyzej bonusy sa wielokrotnie skalowane. Rok z racji 2022/23 byl cieciem headcountow znaczy ze pula teraz jest do podzialu pomiedzy mniejsza liczbe ludzi. Tak to sie ma do Londynu tutaj, gdzie zarobki sa srednio 40% mniejsze niz w HQ w Nowym Jorku, tam sie dopiero zarabia plus placic 40% podatek w UK.Fakt, faktem ze Polska jest trakowana jako cost saving, czego napewno nikt tutaj wam nie zazdrosci, ale z plusow dostac sie do GS w Wwie jest mega latwe, jesli nie najlatwiejsze w calym banku teraz skoro to jest najmniej doswiadczone biuro z nich wszystkich i pewno ostanie mniejsce gdzie CEO by cial, chyba ze AI was wyprze, bo Indie juz podobnie zarabiaja i nie sa tak tanie. Nas Polakow tutaj zawsze zastanawia czemu w Wwie headem tego centrum nie jest ktos z ranga Partnera, w ogloszonych MD class 2023 poza malymi wyjatkami w Frankfurcie czy Azji wiekszoc nominacji na MD sa w US czy Londynie.Za to MD po geografii jest szefem w Wwie? serio? Tyle Polakow wrocilo i nie bylo ani jednego sensownego seniora, czy jak zawsze to polityka i ustawki. Teraz jest cisnienie wewnatrz na promowanie kobiet, za wszelka cene i z obnizenim wymagan, co nie jest fair ale HR realizuje odgorne zalozenia, skoro tutaj nawet w 2022 przyjmowali osoby na VP, ED ktore nigdy by sie nie dostaly inaczej jak po znajomosciach, tym bardziej do front office gdzie 1% zwykle przyjmuja.Ludzie tutaj zartuja ze Solomon jakby aplikowal teraz (a sam niedostal sie przeszlo 3x) to HR napewno z powodu bias by go niezatrunily, tak sie to zmienilo w przeciagu kilku lat.Nie wazne co wiesz, wazne kogo znasz i czy pasujesz do targetow, co tym bardziej irytuje ludzi ktorzy lata spedzili zdobywajac kwalifikacje, placa krocie za eduakcje widzac drugich zatrudnionych tylko z powodu owczego tredu. Owszem kobiet wykwalifikowanych nie brakuje, tym bardziej wewnatrz banku, ale jak to w firmie licza sie tez wewnetrze powiazania, bo jest to nieprawda ze najlepsi awansuja,czy tez ludzie predysponowani to zarzadzania. Ten przyklad ponizej opisany o Polce tez wk.. nie jednego, jedna tutaj ale jak to w GS kazdy boi sie pisnac cokolwiek bo HR wykorzystaja to przeciwko tobie.Jedna rada nigdy nie ufaj HR, tutaj wielu sie na tym przejechalo, stad ta blokada zeby lepiej sie zupelnie nie wypowiadac i wrazie czego vote your feet po bonusach.

Peter

Jak tak czytam forecasty bonusow to nie sposob sie nie zalamac. Londyn, Frankfurt, Paryz traktowane sa jako profit centre a Polska jako cost. W przekroju wszystkich dzialow tylko front desk, M&A, Sales maja optymistyczne nadzieje na bonusy, za to Wwa jak zwykle bedzie z Indiami na koncu.Czytajac CV Polakow w GS w Londynie daleko im do bycia wysoko wykwalifkoawnaymi, MBA nie sa kwalifikacjami i kazdy moze je kupic (kwestia kasy, nie umiejetnowsci bo uniwerki zrobily z tego przeciagu ostanich lat jedno z najbardziej dochodowych zrodel poza statutowa dzialanoscia) nie ma sie to nijak do chocby CFA ktore nie mozna zlecic komus zdac za ciebie, napisac. W samym Londynie jak slysze o znajomych nikt MBA nie uznaje za wartosc dodana, bo banki ich w wiekszoci nie uznaja, choc amerykanie pewno sie na do jeszcze lapia. Co niektorzy bo Citi np wcale,. O ile prog w Wwie jest najnizszy z posrod wszystkich biur GS w Europie to podescie zarazadu globalnego jasno mowi i na nas oszczedzaja.Gdzie w Londynie, Paryzu slyszano o benefitach jak Fitness, prywatna opieka zdrowotna (te sa nawet nie wymieniane, jako default). Smutne to ze wciaz traktuje sie nas jak trzeci swiat, na ktorym sie glownie oszczedza, choc jedyna zaleta ze od czasu do czasu ktos moze sie z tego wyrwac na zachod. Wiekszosc miedzynarodowych bankow w Polsce nawet i tego nie uniemozliwia, tym bardziej zdolnych ludzi celowo trzymajac na niskim uposazeniu jak na bank a tylko konkurujac lokalnie aby czasym nie uciekli zbiorowo. Przytlaczajace to jest, bo kariery w wwie sie nie zrobi zarzdzaca operacjami ktore ani Londyn czy Paryz nie chca ze wzgledu na koszty same robic, za to gwarantujac sobie pokazne bonusy za nasza ciezka prace.

Pani

Hej, na linkedinie, zauważyłam ofertę, która mnie interesuje - mianowicie do Project/ Change Management. Niestety nie napisali co oferują, poza tym, że praca jest na pełny etat. Na stronie też nie ma wzmianki o tym, co zapewniają z benefitów. Z tego co piszecie, to jest godzinna przerwa lunchowa, niewliczona w godziny pracy. Czy pracownik dostaje u nich coś takiego jak kartę LunchPass, jeśli tak to w jakiej kwocie?

cos wiecej
@Pani

karty lunchpass nie ma ale sa co miesiac dodawane punkty na platformie Kafeteria MyBenefit na ok 100zl. Oprocz tego Luxmed, opieka szpitalna luxmed (opcjonalny benefit ale koszt nieznaczny), ubezpieczenie w podrozy przez Luxmed a w kooperacji z Allianz, Multisport.

Grzesiek
@cos wiecej

O to w sumie nawet wychodzi na to, że sporo tych benefitów jest przez firmę oferowanych. Praca jest w większości zdalna, czy czasami trzeba jechać do biura? Chcę jeszcze wiedzieć, czy na tym stanowisku na b2b zatrudniają, czy umowa o pracę jest preferowana?

Wiecej
@Grzesiek

Do 2 dni w tyg z domu, reszta z biura. Co do b2b to nie znam nikogo kto by byl na takim kontrakcie w Operacjach albo Ryzyku

Roma
@Wiecej

Za tą pracę z domu dają jakiś ekwiwalent za prąd i internet? I czy można sobie wybrać konkretne dni na pracę zdalną czy to jakoś odgórnie jest ustalane?

kandytat

czy to normalne że powiedzieli że feedback jest pozytywny ale nie przedstawili ofert od miesiąca? czy jest jakiś freeze na zatrudnienie?

HCM jest ok
@kandytat

Zdarza sie, czasem HCM nie jest w stanie przerobic wszystkiego. Nawet jak jest hiring freeze to trwajaca rekrutacja powinna sie skonczyc. Radze napisac do osoby ktora kontaktowala sie w sprawie rozmowy i zapytac o status

Ewi

Hej beda zwolnienia w styczniu?

Bartek
@Ewi

Tak, podobno grupowe i głównie w Polsce.

Przemysław

No co ty? W firmie już o tym mówili czy to tylko pogłoski i na razie nic pewnego? Jak grupowa zwolnią to będą dawać odprawy? Wiesz coś?

Kosmaty
@Przemysław

Na zagranicznych forach piszą, że dziś w USA i Londynie była rzeźnia, mnóstwo ludzi zwolnili a jak w Polsce?

Lolek
@Przemysław

I co? Rzeczywiście były zwolnienia i obniżki pensji??? To jakaś chora firma w takim razie

Pitu pitu
@Kosmaty

Zwalniaja MDs (w Polsce czyba nie widzilaem MD z prawdziwego zdarzenia) oraz IB. Z samej zasady ze biuro w Wwie nie jest front office, ani nawet middle office (choc risk jest ale support middle office w Londynie a nie samodzielna funkcjonalna jednostka) to watpie aby kolegow w PL zwalniali bedac o przeszlo polowe tanszymi, nawet Hindisu wynegocjowali z tego co czytam na ichszejszych forach czy na Quara lepsze warunki.Mysle ze PL jest bezpieczna wlasnie z uwagi na niskie pobory i support dla back office.

Lucek
@Pitu pitu

Czyli niskie wypłaty o ironio chronią pracowników. Na podwyżki raczej teraz nie ma co liczyć jak taka sytuacja co? Ludzie są tu głównie zatrudnieni na B2B czy na umowach o pracę? W razie co jest wybór?

Zostaw merytoryczną opinię o Goldman Sachs - Warszawa

• Jak się pracuje w Goldman Sachs?

Zobacz opinie na temat firmy Goldman Sachs tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Goldman Sachs?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Goldman Sachs