Opinie o Goldman Sachs w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Goldman Sachs. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Goldman Sachs o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Goldman Sachs w Warszawa

kandytat

czy to normalne że powiedzieli że feedback jest pozytywny ale nie przedstawili ofert od miesiąca? czy jest jakiś freeze na zatrudnienie?

HCM jest ok
@kandytat

Zdarza sie, czasem HCM nie jest w stanie przerobic wszystkiego. Nawet jak jest hiring freeze to trwajaca rekrutacja powinna sie skonczyc. Radze napisac do osoby ktora kontaktowala sie w sprawie rozmowy i zapytac o status

Ewi

Hej beda zwolnienia w styczniu?

Bartek
@Ewi

Tak, podobno grupowe i głównie w Polsce.

Przemysław

No co ty? W firmie już o tym mówili czy to tylko pogłoski i na razie nic pewnego? Jak grupowa zwolnią to będą dawać odprawy? Wiesz coś?

Kosmaty
@Przemysław

Na zagranicznych forach piszą, że dziś w USA i Londynie była rzeźnia, mnóstwo ludzi zwolnili a jak w Polsce?

Lolek
@Przemysław

I co? Rzeczywiście były zwolnienia i obniżki pensji??? To jakaś chora firma w takim razie

Pitu pitu
@Kosmaty

Zwalniaja MDs (w Polsce czyba nie widzilaem MD z prawdziwego zdarzenia) oraz IB. Z samej zasady ze biuro w Wwie nie jest front office, ani nawet middle office (choc risk jest ale support middle office w Londynie a nie samodzielna funkcjonalna jednostka) to watpie aby kolegow w PL zwalniali bedac o przeszlo polowe tanszymi, nawet Hindisu wynegocjowali z tego co czytam na ichszejszych forach czy na Quara lepsze warunki.Mysle ze PL jest bezpieczna wlasnie z uwagi na niskie pobory i support dla back office.

Lucek
@Pitu pitu

Czyli niskie wypłaty o ironio chronią pracowników. Na podwyżki raczej teraz nie ma co liczyć jak taka sytuacja co? Ludzie są tu głównie zatrudnieni na B2B czy na umowach o pracę? W razie co jest wybór?

Jarekgrajewski@yahoo.es

Współpraca z goldman poniżej zera! Manipulacja człowieka 100% Na szczęście wpłaciłem 200€ i po dwucch tygodniach miałem na koncie 250$, wyplacenie jest do dzisiaj nie mozliwe! Obiecuja umowe… niestety nic z tych zeczy nie jest prawda Uważajcie ! Filip Majewski i Katazyna Maj , tak się przedstawiają !!!!!!!! Dzięki goldman za współpracę ????

@Jarekgrajewski@yahoo.es

Co masz na myśli pisząc o manipulacji? Mógłbyś chociaż przedstawić jedną sytuację? Z czego to wynika, że nie dają umowy, nikomu nie udało jej się wywalczyć?

Wypalony

Od czego zacząć? Toksyczny management, niesprawiedliwy system ocenienia, nadgodziny czy bezsensowne regulacje, które z pracowników robią tumanów? W Goldmanie w Warszawie spędziłem 3 lata. Jeśli myślicie, że nie będziecie tu robić nadgodzin - będziecie. To nie ma nic do asertywności. Zespoły są tak wybrakowane, że można się przygotować na pracę za 4 lub więcej osób. Plany na zatrudnianie? Brak. Jakakolwiek elastyczność? Brak. Likwidują home office, a w niektórych zespołach w ops wprowadzają kartę pracy, gdzie każdy pracownik ma się „spowiadać” z każdej godziny. Brak konkretnej struktury, wszystko pływa w chaosie, ale trudno się dziwić skoro praca zostaje zostawiona przez tych, co odchodzą i tak się kręci ten cyrk. Jeśli myślicie, że dział HR was wesprze, nie ma opcji. To jedna wielka klita gdzie ręka rękę myje. Telefony na urlopie to standard o ile na urlop Cię w ogóle puszczą. Jak miałem trudna sytuacje rodzinna w związku z chorobą bliskiej osoby, usłyszałem, że mam sie wziąć w garść bo nikt nie będzie za mnie robił pracy. Najwidoczniej nikt z szanownych wielkich panów w Warszawskim i Londyńskim biurze nigdy nie zajrzał prosto w oczy raka. I to wszystko za te „atrakcyjne” stawki? Rozejrzyjcie sie naprawdę porządnie po rynku. JP Morgan, Nordea a nawet już Citi Bank potrafią na spokojnie przebić stawki „lidera”. Goldman jest spłukany i tnie koszta na wszystkim - nawet już sie nie można sie spodziewać owocowych czwartków ;)

Alfa
@Wypalony

Przykro mi bo defacto GS jest postrzegany jako prestizowa skocznia do lepiej platnych PE badz Hedge Funds. Zasada w US mowi dostan sie do GS jako Analyst - zrob 2 lata idealnie najbardziej prestizowego IBD (bardzo techniczny CFA, LBOs analysis etc) w przeciewienstwie do takiego GBM/aka Sales & Trading gdize nawet w Londynie znajdziesz miernych ale jakims cudem takich co sie dostali/ly Polakow i Polki. Po 2 latach przeskoczyc do BlackStone, KKK czy innych gdzie zarobki sa o niebo wyzsze ale gdze nie przyjmuja juz wiekowych skamienialosci z GS/JP czy Morgan Stanley. Generalnie w back office tym bardziej supporting do Back Office co macie w Wwie to godziny powinny byc najlepsze bo praca procesowa, odtworcza i powtarzalna, czyli najlatwiejsza. To ze sa duze zespoly, ze jest presja na pace czy delivery to wina managerow i ich backjground rodem z Indyskich Shared Service Centre.Co lepsza w Wwie dyskryminuja ludzi z bankowym strategicznym doswiadczeniem, bo kolega aplikowal z Londynu a wola klapaczy i oganiaczy stadka studentow czy minimalnie przeszkolonych (jeszcze raz roznica pomiedzy strategic a operational - produkcja jest ogromna) .Owszem jest tu presja ale tez nauczysz sie tego gdzie nie masz dostepu a potem bye bye, bo tego fundusze wlasnie szukaja. Winika ze w PL sie wciaz mentalnie newiele zmienilo, wciaz jestesmy alternatywa dla Indii a nie Zachodu.Przykro mi naprawde kolego i doradzam jak nie masz zobowiaz zwiewaj!

Podpisuje sie obiema rekoma
@Wypalony

Zgadzam sie z powyzszym. Wiekszosc managerow to czysta (usunięte przez administratora) Retencja jest ogromna, ciagla presja i patologiczne sposoby "zarzadzania"

Uscislenie
@Podpisuje sie obiema rekoma

Przez retencje domyslam sie ze masz na mysli rotacje/atrycje ktore sa przeciwienstwem retencji. Zgadza sie?

PolskiePerogi
@Podpisuje sie obiema rekoma

Przyrownujac poziomy z Frankfurtem,Dublinem czy Londynem to jednak polskie tytuly sa uredniajac conajmniej grade, poltora ponizej sredniej wymogow z zachodu. Znaczy ED = Senior Asscociate , VP - Associate etc. Malo tego struktura teamow to masowka jak share service - typowe delivery skupione na cieciu kosztow.Sam Solomnon wypodziajac sie o ekspansji na wschod do Polski mowil otwarcie o zaletach kosztow...dodajac modne dzisiaj diversity, gdzie wiemy co ma biznesowy priorytet. Jedyne co mnie zaskakuje bo takie osrodni srenio maja bardzo mala staff turnover czemu w Wwie tak ludzie z tego uciekaja?Zly niewykwalifikowany management,nie promujacy swoich na zachod (miara leadera sa sukcesy jego teamu, podwladnych gdzy polska mentalnosc wprost jest odwrotnie...nie zeby corporate games udawanie D&I w Londynie czy gdziekolwiek indziej byly wzorem, tez jest sporo patologii, znajomosci, awansow przez lozko itd) Jesli wprowadzili w Wwie model hinduski to wspolczuje, co to wyzysk i wystarczy wejsc na ichszejsze fora aby sie obudzic ile ludzi z centrow w Indiach chce uciec na zachod (US,UE,UK).Z tego co widze, widzimy w Polsce rasowych MD nie ma, ci co sa to maja background klepaczy i pogniacza zamiast umiejetnosci jak rozwijac umiejetnosci teamow, stawac sie konkurencyjniejszym dla Londynu czy innych osrodkow. Jedyna zaleta ze pewno po wielkich znajomosciach jednak ludzie z polskiego GS sie jako wyrywaja do Londynu czy Frankfurtu, ale pewnie tam zaczynaja znowu od podstaw budowe swojej marki.

(DCM) Minon
@Wypalony

Widzisz o ile w USA etykietka GS pomaga - wiekszosc ludzi stosuje 2-2-2 2 lata Investment Banking (front office), 2 lata MBA (uznawalnosc prostego MBA w US a w Europe to 2 rozne bieguny, w Londynie 99% nawet Cie wysmieje z LSE choc to topka, ale nie bez przypadku Arabowie moga sobie kupic EMBA z LSE nie umiejac nic w Dubaju tez) aby tylko dostac sie do Private Equity czy Hedge Funds. To w Europie jest z tym roznie, bo chocby fakt ze bank zatrudnia randomow, po wojsku, czy kierunkach jak arts etc do rol w middle office czy ops mowi sam za siebie. W PL nie ma kultury investycyjnej, Point72 sie otworzylo w Wwie ale glownie dla IT nie finansistow z prawdziwego zdarzenia. Calosc offshoringu opiera sie na oszczedzaniu $$ w Eastern Europe niz poszukiwaniu talentow. Tych jakby wierzyc PR bs to bank jak i lokalny management powinien promowac ile sie da na zachod,do wyzszych w hierarchii biur Frankfurtu, Londynu, Paryza czy malutnkiego Asset Mgmt Dublina (ledwo 60 FTE powstalych z powodu Brexitu). Cala tzw bankowosc w Polsce opiera sie na retailu badz w przypadku bankow globalnych na back office, a wlasciwie supportu do prawdziwego back office, bo zaden polski MD,ED nie ma mocujacej go waladzy ponad zarzadzaniem tymi mlodymi ludzmi ,ktorych sie (usunięte przez administratora) ze pracuja dla duzej uznawanej firmy. Owszem sa wyjatki i kazdy z nas je widzial emigracji po Polsce do USA, nawet wczesniej Londynu ale wiekszosc moze tylko pomazyc. Jesli utkniesz w ops badziewie to juz nigdy z niego nie wygramolisz sie. Jak masz mozliwosc kombinuj aby sie przeniesc, byc blizej traderow, IBD czy tych co w banku jak GS zarabiaja £$ kase dla niego (front office) badz analogicznie C poziomu decydentow (ci to Glownie w Europie Londyn ktory i tak jest traktowany jak Wwa wzgledem LND przez HQ w Nowym Yorku). Ludzie (usunięte przez administratora)sie ze biuro, tier nie ma znaczenia a potem brutalna weryfikacja jak jestes na interview w Londynie czy gdziekolwiek indziej, slyszac ze owszem pracowales dla Goldmana ale to byl polski Goldman, tutaj sa inne wymogi, inne warunki... Jednego nie moge ogarnac - jesli wg Glassdoor polski ED ktory w 99% nie ma CFA, sa tacy po liecncjacie, czy ma naprawde slabe CV zarabia wg raportu 42-43,000 zarzadzajac ludzmi jak w jakims outsourcingu, to czemu ponizej warnki sa tak zle.W GS w Frankfurcie czy Londynie nikt by nie pomyslal o pracy poprzez agencje...moze to jest wytlumaczenie gdzie Globalny Mangement ma Warszawe dokladnie, skoro cos takiego na zachodzie by spotkalo sie z rewolta. Jak poszukasz sobie pracownicy GS w Londynie nie raz, nie dwa strajkowali bojac sie o prace przenoszana wtedy do Indii, teraz do Polski...

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Goldman Sachs? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy Serwisant rowerowy
Karin

Brak jakiejkolwiek odpowiedzi po 2 rozmowach rekrutacyjnych, pomimo tego że wyslałam 2 maile pytając o feedback. Zespól rekruterów jest chyba z Manily lub coś w tym stylu, nie jest w stanie opisać proces rekrutacyjny, czego oczekiwać od rozmowy, mówią tylko że te zależy od hiring manager i zespolu z kim jest rozmowa. Odpowiadają na maile tylko kiedy mają na to ochote. Widzę też że mają 3 dni obowiązkowe z biura i godzinę nieodpłątnej przerwy lanczowej, zgodnie z komentzrazmi poniżej. Srata czasu.

Brajan
@Karin

Na tej drugiej rozmowie już rozmawiałaś o warunkach przyjęcia czy tylko same ogólniki? W ogóle według ciebie jak wypadłaś? Nadal się nie odezwali z feedbackiem?

Meser
@Brajan

Jak długo czekaliście na telefon po 1 rundzie rozmów? Credit risk dept

Wydaje mi sie
@Meser

Patrzac na wczesniejsze opinie to trzeba liczyc ok 2tyg - 1 miesiaca

EK

Gratulacje z okazji 10 rocznicy biura w Warszawie! Ilu jest MD którzy zaczynali/są z warszawskiego biura? Jak te liczby wyglądają w porównaniu z innymi biurami?

hey
@EK

Mowisz o odpowiedniku Londynskiego VP, porownujac kwalifiakcje polskich MD z Londynem czy Zachodem.Zuplenie zapominajac ze poslki oddzial konkuruje wlasnie wylacznie z Indiami w ops i support wylacznie(wybitnie rowijajace rzeczy, nie mowiac jak wyglada struktura teamow NY,LD a wschod, gdzie jest masowka)? Nie od dzis wiadomo ze koledzy z Indii rzadza w Wwie, nie bez powodu Przyklad jak mozna dorobic do MD zarobow, na koniec Goldman Sachs faces £1mn lawsuit over ‘dysfunctional’ workplace claims (usunięte przez administratora)

hey
@EK

fakt ze zdarzaja sie wyjatki ze uda sie komus (ciekawe czemu to glownie kobiety - sam GS mial targety w D&I obnizajac poziomy nawet we front office (przyklad masz ponizej Polki bez kwalifikacji, najslabszym w londynskim biurze ED w S&T) ale przenoszac sie z wschodniej europy zaczynasz budowanie od podstaw. Nikt w Londynie,Dublinie juz predzej we Frankfurcie nie uzna 1:1 warszawskiego doswiadczenia. Co ciekawe juz latwiej przeniesc sie do jednego z redneckich stanow jak Texas gdzie konkurencja jest mimo wszystko slabsza bo jak US to glownie NY. W miedzyczasie masz w NY MDs (usunięte przez administratora)bo zkumali ze kobiety w tym banku maja znacznei latwiej odkad jedna wygrala pozew za dyskryminacje w bodajze 2014, wymogi stawiane im sa 1/2 tego co np white straight guys, nawet brak target educakcji nie przeszkadza, a potem czytasz jak ludzie z CFA itd sa (usunięte przez administratora)... ze rzadza nimi "geniusze" nie rozumiejacy nawet podstaw, ale po jakim tam MBA-ish.W Godlmanie panuje wyjatkowa polityka, mozesz byc najlepszy najbardziej wykwalifikowany a awans dostanie kolezanka(usunięte przez administratora)z Head...zycie.Tylko ze faceci takich "opcji" nie maja?! Potem czytasz artykuly ze MD kobiety placza ze partnerow rownych sobie (jak maja tak ulatwione) nie moga znalesc i sa nieszczesliwe.

Sergio
@hey

Ameryki nie odkryles, fakt Wawa office ma jedno z najnizszych entry points w calym banku, miedzy innymi z powodu lokalizacji, prac outsourcowanych czy plac.Kto z zachodu chcialby sie przeniesc do Wwy wiedzac ze jest to nizej pozycjonowane biuro niz wspomniane chocby Indie. Latwiej z Indii sie przeniesc do Londynu czy US niz z Polski, niestety choc zdazaja sie wyjatki.

Goldman Sachs worldwide

O ile polskie biuro mozna jedynie nazwac konkurencja dla Indii (ops,risk,enginerring etc.) to ciekawe jest co o GS sami pracownicy pisza(oczywiscie jest blokada wewnatrz firmy, baa GS jest 1 takim bankiem ktory z racji poprzednich skandali zabrania wypowiadania sie w TV analitykom, zupelnie przeciwnie do JP czy MS) Ciekawe tematy na Quora Jest nawet MD w NY ktory zmienil plec bo jak to teraz w Corpo USA lepiej, latwiej, mniejsze wymagania co do kobiet: Quora : "Why-are-companies-like-Goldman-Sachs-offering-to-pay-for-staff-sex-changes" https://www.quora.com/Why-are-companies-like-Goldman-Sachs-offering-to-pay-for-staff-sex-changes 1MDB scandal https://www.reuters.com/business/finance/goldman-sachs-officials-reach-795-mln-shareholder-settlement-over-1mdb-scandal-2022-05-13/ Why-is-Goldman-Sachs-seen-as-the-most-atrocious-investment-bank https://www.quora.com/Why-is-Goldman-Sachs-seen-as-the-most-atrocious-investment-bank How-corrupt-is-Goldman-Sachs https://www.quora.com/How-corrupt-is-Goldman-Sachs What-was-the-biggest-scandal-involving-Goldman-Sachs https://www.quora.com/unanswered/What-was-the-biggest-scandal-involving-Goldman-Sachs Goldman Sachs to pay $215 mln to end gender bias lawsuit https://www.reuters.com/business/goldman-pay-215-mln-settle-gender-discrimination-lawsuit-bloomberg-news-2023-05-09/

Wallstreetoasis.com

Aby uswiadommic sobie jaka hipokryzja panuje nawet w Goldmanie w Londynie (nie ma nawet sensu przyrownywac centrum uslug w Polsce bo jego rola jest glownie na oszczedzaniu pieniedzy dla banku) warto poczytac fora specialistyczne. Tutaj przyklad zaloze sie ze to Polka, jak nalezy kantowac, uwadawac, grac D&I nie zapominajmy ze bank wyznaczyl sobie cele zatrudniania kobiet niezaleznie czy dobrych czy beznadziejnych... Moge tylko sobie wyobrazac co chocby czuja ludzie zatrudnieni w 25 Shoe Ln (Londynie) czytajac jak to tzw tylko z nazwy "ED" ma 3x ,mniej umiejetnosci od associates, nie mowiac od VP od ktorych wymag sie LSE - MBA (£120,000) czy elitarnych kwalifikacji FCA.Nie mowiac o kobietach ktorych w Londynie nie brakuje chcaych sie wyrawac z pracy back officu czy chocby middle office. Milej lektury jak teraz rzadzi sie Corpo America: https://www.wallstreetoasis.com/forum/trading/goldman-sachs-how-to-get-ed-executive-director-global-marketssalestrade-front

Polacy jesteście okropni. Na wszystko narzekacie. Nie chce wam się pracować i zdobyć dobre wykształcenie. Dlatego robicie nadgodziny.Wasze życie jest smutne.

@Marek

W Polsce stanowiska są niższe niż zagranicą. Bo ludzie nie mają wiedzy. Każde stanowisko jest wartościowe pracę należy szanować.

David Solomon
@Marek

Mareczku pojecia nie masz. W Londynie takze masz administratorow - tych co nie maja wiedzy technicznej, nie sa po FCA a co najwyzej kupionego MBA. Nie wiem czy wiesz ale 95% MBA to sciema, wyrzycanie pieniedzy w bloto bo nie sa nawet te renomowane jak Russel Group (odpowiednik Ivy League z USA) honorowane.Powod jest prosty - MBA to tacy sami praktycy jak TY czy ja - chyba ze MDs sie zgodza na udzielanie lecrures! Sam mam wystarczajoco wiedzy aby wlasny przedmiot prowadzic. Co nie zmienia faktu ze caly internet jest pewny ofert pisania esejow, wypracowan pod MBA za kase. Jak masz $ takiego MBA mozesz w wiekszosci zlecic komus po tutejszej filologii/ literature do napisania. NIkt nie ulewa na MBA! Dlatego MBA nie sa traktowane w sektorze FS jako kwalifikacje ale adminstracyjny tytul, gdzie kazdy kto ma wiedze techniczna rynkow cie zmiazdzy. Druga rzecz myslisz czmeu GS zatrudnia jak kazdy Amerykanski bank weteranow former military? Jak ci z MBA tacy moga co najwyzej przetrawc w operation (cos co Polska juz robi z Indiami!) Mylisz role front office - te owszem same sie bronia z racji % profitow dla banku z middle office i back office! Front office jest w Europie ledwo a paru miejscach wiec sie tak nie napinaj, bo pojecia nie masz ile np rol odplynelo ostanio z samaego Londynu! W samym Goldmanie za to wojna domowa o stolki na gorze: https://www.youtube.com/watch?v=1BZm9BxhBjk

Steve

na ile kasy może liczyć VP?

Andy
@Steve

Wg glassdoor srednia (na podstawie 7 opinii) w Warszawie na sranowisku VP w GS to PLN 269,914 rocznie. Ale przypuszczam ze jest to zawyzone przez IT gdzie zarabia sie sporo wiecej, mysle ze na stanowiskach stricte finansowych (np operating risk) zarabia sie mniej (stawialbym na 18-19K?) ale tez chetnie poznam szczegoly. Z innej beczki, macie jakies info jak bedzie z WFH po pandemii. Niektore firmy z gory powiedzialy ze zgodnei z nowym modelem bedzie np 50/50 lub 60/40. Jesli jakies info z polskiego GS?

@Andy

Ja podpinam się pod pytanie kolegi wyżej i dorzucę jeszcze 2: czy VP też mają płacone za nadgodziny ?(np w CS gdzie pracuje tylko do AVP, VP i wyżej już nie). Jaka jest flexibility w robieniu tych nadgodzin? Czy rzeczywiście trzeba siedziec ciurkiem ta 9-20 powiedzmy czy można skończyć o 17 a potem popracować dodatkowo np 22-1 w nocy ( jak trzeba oczywiście)?

Albo tak albo tak
@Maja

Zalezy od teamu. W operacjach VP maja placone nadgodziny. Co do godzin (np 22-1) to zalezy co sie robi. Sa procesy ktore maja cut offy o okreslonej godzinie i nie da sie tego zrobic w nocy.

@Albo tak albo tak

Dzięki za info. Czyli zakładam, że o ile na moim procesie nie będzie żadnego cut off (a myślę, że nie będzie bo to ten sam system który mają w USA a tam noc zapada kiedy indziej) to firmie wszystko jedno czy siedzę 9-20 czy 9-17 i potem 3 ha przed snem o ile robota jest zrobiona... Rozumiem, że też macie obowiązkowa przerwę lunchowa w ciągu dnia ( czy z niej korzystacie czy nie to inna sprawa)? 1ha czy 30 minut? Jak jest z pracą w weekendy? Zakładam, że przynajmniej oficjalnie nie jest wymagana?

Albo tak albo tak
@Maja

Flexibility jest teraz duze ale to wszystko zalezy od procesow, teamu, managera. Szczerze to oprocz jakis projektowych spraw kiedy wchodzily nowe regulacje to nie widzialem nigdy zeby w operacjach ktos siedzial tak dlugo. Przerwa na lunch wg kodeksu pracy to 15min. Nie zauwazylem zeby ktos to rygorystycznie monitorowal o ile praca jest zrobiona. Gieldy w weekend pozamykane wiec jesli potrzeba jest cos zrobic w weekend to predzej cos zwiazanego z jakims projektem. O takie rzeczy najlepiej pytac na rekrutacji albo managera bo w kazdym miejscu sa inne potrzeby i podejscie.

@Albo tak albo tak

Dzięki wielkie. Pytam bo jak zaczynalam pracę w Credit Suisse w 2018 to była obowiązkowa godzinna przerwa odliczana od czasu pracy. I tak jak pracowałaś nl 9-19 czyli 10 ha to można było wpisać tylko 1 nadgodzine niezależnie od tego czy ten lunch jadłaś (zwykle tak) czy nie... podobnie bylo w Grupie Dannone parę ładnych lat temu. Teraz jest już normalnie pod tym względem...

Rex
@Maja

A czy wysłaliście wszyscy aplikację z listem motywacyjnym czy samo CV? Prawdę mówiąc, ostatni list motywacyjny pisałem z 8 lat temu, od tego czasu już 2 razy zmieniałem pracę i nigdzie tego nie chcieli a w GS widzę że jest taki załącznik.

Byly CS
@Maja

W CS tez sa placone nadgodziny, bo Twoj zadaniowy tryb pracy nadal nie powinien byc wyzszy niz 40h w tygodniu. Bylam w CSie na VP i w zeszlym roku normalnie placili mi nadgodziny tylko proces byl bardziej upierdliwy

@Steve

W Londynie zalezne of dzialu : najlepiej platne sa te co zarabiaja dla banku(tych w Pl nie uswiadczysz) czyli tzw front office, najmniej back office czyli Hr/Finance/IT support rozatrzal od £60-160k W Londynie analityk po studiach w jednym z dzialow front office zarabia £60k plus bonus uznaniowy srednio £20k , czyli to poziom Vp finance z kwalifikacjami, 10-15letnim doswiwdczeniem tak banki jak GS,CS,JP,MorganStanley itd rozrozniaja ludzi zarabiajacych od tych co sa dla banku kosztem chcoby wymagalnym Po dzis dzien zaluje ze sie nie specializowalem w tym pierwszym gdzie Londyn jest idealnym miescem wraz z najbarsiej uznawanym w Europie diswiadczeniem do tego typu pracy.

Porter
@London

Może i pieniądze fajne, ale co z tego jak godziny są takie, że nawet nie ma kiedy ich wydać :)

@Porter

To tu aż tak długo się pracuje że nie ma czasu na prywatne sprawy? Ktoś pisał że do 19 ale widziałem komentarze że i w nocy. Tak długo ludzie siedzą po godzinach czy po prostu jest osobna zmiana do pracy w późnych godzinach?

Pracowity
@Przemysław

Pracuje sie 8h + zwykle 1h bezplatnej przerwy na lunch (rozne zespoly roznie to sobie organizuja). Powyzej tego sa nadgodziny platne. Normalne godziny pracy to rozpoczecie miedzy 8 a 10 i koniec miedzy 17 a 19. W niektorych zespolach specyfika pracy moze wymagac inaczej - np w Operacjach pewne procesy sa zamykane po 19, wtedy zespoly organizuja sobie prace odpowiednio i ktos np przychodzi danego dnia pozniej i pozniej konczy. Nie ma pracy w nocy.

Porter
@Przemysław

Ja mówiłem o pracy w Londynie w nawiązaniu do poprzedniego wpisu, chociaż wiadomo - w Polsce też we wielu działach nadgodziny to norma. Taka już branża.

@Porter

@Porter zeby nie byc goloslownym Londyn zarabia (mowa o front office) okolo 30-40% mniej tego co Nowy York, relacja HQ(NYC)> London jest moze lepsza niz London do Indie czy Polska ale Amerykanie traktuja biuro w UK jako 2 kategorii...ciekawe czemu... Za to pomysl co moga myslec o Polsce i Indiach...

Świeżo upieczony VP

Ja nie wiem o co wam wszystkim chodzi, dostałem właśnie awans na VP (swoją drogą to już któryś z rzędu) i serio nie ma na co narzekać. Pensja w okolicach 10k gross, co miesiąc coś wpadnie z nadgodzin. Dodatkowo jest to światowy name i warto mieć go CV. Tylko ciężko wytłumaczyć rodzinie, że jest się dyrektorem w banku o którego istnieniu nikt nie słyszał...

Znawca
@Świeżo upieczony VP

No to współczuję 10k Gross jako VP haha. Zwykły asso co przychodzi z firmy krzak i ma 5 lat doświadczenia dostaje 10,5k. Nieźle ciebie zrobili bez mydła. Niestety jest to standard jak ktoś się pnie od dołu, tu nie ma czegoś takiego jak wyrównanie.

Yyyyyy
@Znawca

Gość jest teraz SA skoro dostał awans na VPka teraz. No ale fakt od dołu to ciężko dojść do 20k. Zna ktoś widły na VP? Tylko takie normalne jak ktoś przychodzi z ulicy

Senior znawca
@Yyyyyy

znam wasjów takich co maja 10 i co maja 20 i powiem, że obie grupy są tak przydatne jak te chińskie puszki ze świeżym powietrzem. A wiem, bo jedni się chwalą, a drudzy się żalą… jak to ludzie.. Jednym płacą za wydajne kopiuj/wklej a drugim za no w sumie to samo tylko bardziej finezyjne, takie z polotem, z taką nieprzejaskrawioną korporacyjną nonszalancją i wdziękiem

Janek Pogrzebacz
@Świeżo upieczony VP

o matulu ale cie zalatwily ale niech pomysle. Przyszedles tutaj 3 lata temu na senior analityka. Ladnie wchodziles global managerow i awansowales rok w rok. Zaczales od pensji 6500 i cieszyles sie ze przy awansie dostales 9% podwyzki az przy 3 awansie dobiles do 10k bo juz nie mieli kogo awansowac. Wspolczuje! to powiem Ci ze sa senior analiytycy ktorzy maja 9900 i sa associate co maja 12900 a co najlepsze sa VP co maja 19k! wiec robisz etat za polowe ceny! gratuluje takich VP tam trzeba!

Znawca
@Janek Pogrzebacz

Jeszcze lepiej być dziewczyną i chodzić na 1/1 co tydzień, głośno krzyczeć na huddle i awans murowany, nic więcej nie trzeba. Znam takie dwie z zespołu obok na 45p (AS).

SzalonyKapelusznik
@Świeżo upieczony VP

Dyrektor z 10k? To żart czy prowokacja? Czy to po prostu taka pieszczotliwa nazwa dla VP?

@SzalonyKapelusznik

Czy VP jest w zarządzie firmy ? W każdej firmie Vice president ( president zazwyzczaj CEO) to prezes i wiceprezes , a w GS to „taka nazwa stanowiska” dla jaj ? Dość pochopne to wszystko się wydaje

Ok
@?

W wiekszosci duzych bankow tak jest

@Ok

@ok dzięki za odwiedź - w takim razie to ktoś odległy w hierarchii ( nie jest w KRS ) ile ma szczebli do top managementu ( CEO?). Rozumiem , że w przełożeniu na pozabankowe realia to tzw „kierownik” ( zmiany , działu ) ale nie dyrektor ( czy to „już” dyrektor ? Wynagrodzenie do 20k robi wrażenie - pytanie jaka odpowiedzialność ( jaka decyzyjność ?) - bo za samo wklejanie tabelek to nawet mój pies buldog francuski by ogarnął.

@?

Czytam , że VP to team leader ... czyli taki kierownik brygady w niedoróbkę czy na budowie :) ale nazewnictwo zacne - jak pójdzie na rozmowę poza branże i przedstawi takie stanowisko to będzie miał taki człowiek zderzenie frontalne ze ściana rzeczywistości.

dociekliwy1234

VP to niekoniecznie TL, to taki tytuł korporacyjny. VP w GS są tysiące

O rany

Polecam doszkolic sie z tytulow korporacyjnch w bankowosci inwestycyjnej

@O rany

Zapewne wiedza ta pomoże w niejednym korpo ( BANKOWOŚCI INWESTYCYJNEJ wow!) zajść wysoko. Tylko co to jest margines rynku

O rany
@?

Widze ze ktos ma mocny bol (usunięte przez administratora) skoro to margines to po co tu dalej trolujesz?

@O rany

@o rany. Póki co to ty trolujesz - pytanie i odpowiedź , a nie dmuchanie jakiegoś korpo turbo-śmiesznego balonika - te pierdy możesz serwować w swoim i tylko swoim korpogronie ( BANKOWOŚCI INWESTYCYJNEJ !! Wooooooow - trzymaj zwieracz !). Tutaj jest platforma do wymiany zdań i odpowiedzi na konkretne pytania , a nie wynurzeń jakiś egofrustratów - idź na szkolenie jak opanować lęki i oszukać test na IQ. Miłego ????

ktoś
@?

VP to najbardziej powszechne stanowisko w firmie, automat po kilku latach pracy. Wszystkie investment banki sobie takie jaja robią.

M

10k gross za VP? bardzo kiepsko tam płacą

Realista
@Świeżo upieczony VP

VP za 10 tys. gross ??? :D To ja jako 'zwykły' dyrektor w innej firmie mam prawie 3 razy tyle!

misiek
@Świeżo upieczony VP

świeżo upieczony VP to kolega albo koleżanka Pana/Pani menadżer, bo nikt zdrowo myślący nie powie nic pozytywnego tutaj

Świeżo upieczony VP
@misiek

To wszystko serio zależy od tego w jakim miejscu kariery jesteś i jak ją planujesz. Czasem nie jest aż tak istotne ile w danym momencie zarabiasz, a bardziej jaki masz potencjał na zarobki za kilka kolejnych lat. Poza firmą, zarobki około 2x większe, trzydziestka jeszcze nie z przodu. Nadal uważam, że GS to bardzo dobra firma na rozwój i unikalne jak na Polski rynek doświadczenie, a może i kiedyś wrócę, kto wie :)

@Świeżo upieczony VP

Serio mowisz czy sobie zartujesz ? Od GS w Londynie oczekuje kazdy na VP(tych jest najwiecej - w tym 4tys w samych Indiach) dobre £80+ nie mniej... No ale w rankingu biur to w GS liczy sie NYC i Londyn. Warszawa to centrum ciecia kosztow podobnie jak to robia citi/Standard czy w Krakowie HSBC czy Ubs polskie... Masakra jak tyle placa a przeciez koszty zycia od 2019 , mieszkania itd wzrosly w Wwie prawie 2x Wciaz maja nas za low cost country co widac na przedasci sily nabywczej pracownika w tutaj a w Europie Wschodniej ... Tylko ze ta Polska juz poza sila robacza tania nie jest, napewno do zycia. No to mi jak paru Polakom tutaj obrzydziles powrot.Thx za zimny kubel wody na gloae

@Świeżo upieczony VP

Owszem w Londynie GS otwiera drzwi ale zaloze sie o swoj dom ze GS Polski nawet 1/20 nie ma tejze uznawalnosci Wszystko kolego zalezy jak silny jest lokalny rynek kandudatow... Tak wiec sie myliss i to potwornie. Zreszta udowodnij mi ze polski GS cie przeniesie do wyzej notowanego biura, jak tutaj gdzie lawka ocsekujacych jest najdluzsza w Europie. Jedyna zaleta firm jak Gs/bus/Hsbc etc jest tania sila robocza i tani absolwenci

identity
@Świeżo upieczony VP

VP i 10k gross? Brawo, ze taka pensja Cie na takim stanowisku cieszy...

Izabela
@identity

Wiesz co, to było pisane 3 lata temu, wiec stawki chyba teraz poszły do góry? Czy firma raczej nie jest skłonna dawać podwyżki co jakiś czas? Orientujesz się, jakie średnie zarobki są w firmie? Np. na stanowiskach niższego szczebla?

Bloomberg
@dociekliwy1234

Dokladnie sam Goldman Sachs w Stanach podczas ktorejs z rozpraw (bank jak to bank zawsze jest umoczony w jakies skandale) wg Bloomberga byl artykul pare lat wstecz, jasno mowil glosem zarzadu ze VP to "courtesy title" teraz z Indiami stanowiacymi najwieksza pule jest ich blisko 15k na caly bank wraz z ED ktory jest uznawany za Europejski rownowazny tytul uzywany zamiennie... Nie zdziw sie jak w Wwie znajdziesz ED po licencjacie, czy studiach nawet nie ekonomicznych. Przeskok z VP> MD to juz inna bajka... i inne kryteria niz odcinanie kuponow czasu, czy zarzadzanie graduates

At
@Świeżo upieczony VP

A co z aferą GsaM W USA W 2008R. I URUCHOMIONYM BANKIEM ABACUS Sprzedającym kredyty bezrobotnym? Poczytaj sobie co to za firma.

Tak

Wszystkie aktualne rekrutacje sa widoczne na stronie gs.com , trzeba wejsc w zakladke ‘careers’

klasyczny76

Nie moge zweryfikowac numera konta bankowego.w informacji zwrotnej przychodzi brak potwierdzenia tożsamosci w zwi?zku z brakiem potwierdzenia Twojej to?samo?ci poprzez dokonanie wp?at na dedykowany do tego celu rachunek weryfikacyjny, dotycz?cych wszystkich z?o?onych zlece? zmiany rachunku bankowego, dyspozycje zosta?y odrzucone. W celu ich realizacji, prosimy o ponowne z?o?enie zlece? i dokonanie wp?at w liczbie odpowiadaj?cej ilo?ci dyspozycji. czy ktos wie o co chodzi?

Jakie stawki są dla Associate w dziale raportowania ?

Przeglądam LinkedIn i się zastanawiam, z czego wynika tak dużo wschodnich i azjatyckich nazwisk w GS na różnych stanowiskach? Wie ktoś? Zastanawiam się nad aplikowaniem ale jak to jest firma robiąca biznes w Polsce dla korzystnych warunków, jadąc tym samym na taniej sile roboczej z innych cz. świata to dziękuję. Szanujmy się.

Gabriela

A znasz obecne stawki jakie teraz oferują, że nazywasz Polaków tanią siłą roboczą dla nich? Ile teraz miałyby wynosić wobec tego? Na co aplikujesz?

Fabian
@Gabriela

Przecież on mówi o Hindusach pracujących w Warszawie, których w GS jest pełno, a nie Polakach.

Boris
@Fabian

Wiesz co w Polace czy to GS czy Hsbc czy UBS czy Citi wsysztkie laczy najnizsza ranga(cost reduction/recovery) rola tych centrow podobna do wlasnie centrow z Indii. GS ma najwieksza populacje VP lokalnych(pomiedzy Londynskim to przepasc jak i stawiane wymogi) wlasnie w Indiach. Ciekawi wiec Czemu nam z Londynu nie offeruje sie pozycji w Polsce Za to Hindusi sa zachecani wewnetrznie do przeprowadzki do Polski? Retorycznie pytam, bo umiejetnosci i doswiadczenie w Lodynie w front office moze sie tylko mniej rownac do HQ w Nowym Jorku…Londyn takze jest do zarabiania, a to priorytet GS Bo roznice pomiedzy zarobkami we front office, a back office to od 2x-3x

Current employee

Co oznacza na taniej sile ? Każdy dostaje tyle na ile się zgłosił / się dogadał, bez względu na narodowość

Tom

W Polsce ? Proste zamiast sciagac z zachodu know-how title typowego service centre wzoruja sie na Indiach, przeciez 99% tych back office nie przypomina back office z Londynu a wrecz formatke z Indii. Polska nie wiem czemu zadowala sie ohlapami zamiast wykorzystywac chocbg tych Polkow co wracaja nie dla kash ale rodziny z tier1 doswiadczeniem (Inidie tier3)

identity

Beznadziejna obsluga klienta...od miesiaca probuje wyplacic swoje PPK, a obsluga to bardziej utrudnia niz pomaga

Current employee

Jak wam podobają się dzisiejsze podwyżki ?

@Current employee

To wam tylko napiszę, że u konkurencji tj w CS bonusy w tym roku fatalne 25-50% miesięcznego wynagrodzenia więc wasze 150% wygląda przy tym całkiem nieźle. Podwyżki ok 10%.

Kurek
@Ania

To w Citi jeszcze gorzej. Podwyżki poniżej 10 procent, momentami nawet brak jakichkolwiek a premie nieraz nie dochodzą do połowy pensji i to u osób, które się niesamowicie postarały. Sporo osób też nie dostało. Citi to jest najgorsza firma pod słońcem

Słabo
@Kurek

Porównujesz się do tier 2 banku i banku, który prawie upadł w zeszłym roku? W JP podwyżki 30-40% i bonusy 300-400%

Halina
@Current employee

Pochwalisz się ile dostaliście? ;) I czy w ogóle takie podwyżki są u was regularnie, dla każdego? Ktoś pisze o 150%, ale mnie interesuje jak to wygląda kwotowo?

@Halina

Bonus rzeczywiście był 150% miesięcznego , podwyżki 5-12%

Robert
@Kurek

Zgadzam się z Kurkiem, dlatego jutro składam wypowiedzenie. Podwyżki czy bonusy oferowane w Citi w tym roku są tak niskie, że przebiły poziom wszelkiej żenady. Nie idę do Goldmana tylko do innej firmy, dobrze płacącej, fajnej, na poziomie. Wychodzę z sektora bankowego bardziej w kierunku projektów, IT itp. Tak, Citi płaci gorzej niż praktycznie upadający Credit S.

Sylwer
@Kurek

oj tak, no w niektórych zespołach całkowite braki podwyżek, śmieszna sytuacja pracujesz za faktycznie mniej, ale już wymagania to oczywiście wyższe z miesiąca na miesiąc

@Sylwer

To dokładają obowiązków a podwyżki tylko ok 10%? Napisałeś że nie wszyscy dostali. Czemu? Wiadomo czym się kierowali przy podnoszeniu wypłaty?

stdd

Czy normalnym jest, że składa się CV i brak jest na nie jakiejkolwiek odpowiedzi? Czy jeżeli czekam 2 prawie tygodnie na jakąkolwiek informację zwrotną poza „dziękujemy za złożenie aplikacji” to znaczy, że już nie ma szans i można sobie dać spokój?

Takowe
@stdd

Czasem to trwa, radze uzbroic sie w cierpliwosc

Hdhdhs
@stdd

U nich to nawet przygotowanie umowy bardzo dlugo trwa :D takze taka firma na to wychodzi

@Hdhdhs

Tak? A ty długo czekałeś na umowę o prace jak zacząłeś pracować? Powiesz coś więcej? Jak rodzaj umowy dają tu na początek?

obserwator

Nie pracowałam w tej firmie, ale za to mój chłopak pracuje już 4 lata. Brak słów na to co się tam dzieje. Ogromny volumen pracy, praktycznie brak przerwy, zeby odsapnąć. Przez cale 4 lata moj chlopak nigdy nie skończył pracy po 8h. Na palcach mogę policzyć ile razy wrocil do domu po 9h. 10h pracy dziennie to standard, a zdarzają sie okresy, typu styczen-kwiecien, gdzie pracy jest tak duzo, ze pracownicy maja zakaz brania urlopów. Zazwyczaj kończa po 11-13h. Jak jedna osoba z teamu idzie na urlop to znowu praca po 11godzin. Wyplaty sa bardzo niskie oferuja np.10 tys brutto za stanowisko warte na rynku 16tys. Bonus roczny potrafi uratować troche sytuacje. Firma zatrudnia duzo obcokrajowcow, bo polacy nie chcą pracować w takich warunkach. Moj chlopak codziennie wraca do domu zmordowany, czesto tak zmeczony, ze zapomina podstawowych slow i nie da sie z nim normalnie porozmawiac. Ludzie, ktorzy odeszli i znalezli nowa prace zawsze wspominaja ta firme jako koszmar, polecaja sie wzajemnie, zeby jede drugiego wyciagnął z tej pracy. Szok, ze tak znana, ogromna firma, w taki sposob traktuje ludzi. Zastanawiam sie czy mozna to w jakis sposob zglosic.

Teresa
@obserwator

Nie wiem, w jakim pionie pracuje Twój chłopak, ale z opinii tutaj wynika, że taki klimat nie dotyczy tylko jednego. Szokuje mnie to, co piszesz o różnicy między zarobkami rynkowymi, a tym, co twój facet zarabia. Czy to nie motywuje go do zmiany pracy? Jakiego szczebla to stanowisko? Zastanawiam się na ile ludzi w GS trzyma prestiż, bo to dla wielu wciąż niemal jakby pracować w "big 4"

kandydat do Engineering

Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w pracy w IT - Engineering? Jakie są stawki, czy praca zdalna na 100%, czy dużo pracy, lub jakie są szkolenia, szanse awansu? Miałbym zaczynać jako associate java dev

Nie
@kandydat do Engineering

Jak wrażenia? Przyjąłeś ofertę? Ja ze swojej strony nie polecam. Straszne korpo, najlepiej jakbyś życie za firmę oddał. Masz przychodzić 3 dni w tygodniu do biura, a jak nie to co? W sumie nic :) samemu musisz się wszystkiego nauczyć, nikt nic nie wie, deweloper musi robić wszystko - analizę wymagań, procesów, znaleźć rozwiązanie, sprawdzić jakie są rozwiązania w GS, zaprogramować i przetestować. I jeszcze sam zdecydować co jest potrzebne a co nie. Słabe wynagrodzenie, mam ofertę dużo lepsza i nie są w stanie jej wyrównać.

Associate
@Nie

Zgadzam się - opinia przedstawia prawdziwy obraz pracy. Ludzie z US pracujący w PL maja wyolbrzymione poczucie, ze są kimś lepszym niż Polscy lub inni zagraniczni pracownicy w Polsce. W sumie nie wiadomo dlaczego, bo mogą ich zwolnić każdego dnia, co okazało się w styczniu.

Zostaw merytoryczną opinię o Goldman Sachs - Warszawa

• Jak się pracuje w Goldman Sachs?

Zobacz opinie na temat firmy Goldman Sachs tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Goldman Sachs?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Goldman Sachs