PGW Wody Polskie
counter
1 561 8762 5 1
Jajakobyły Nowy wpis

Jest dostępna sprawozdanie NIK z działalności PGW WP za 2019 rok. Każdy może sam ocenić zawartość ale po 2 latach funkcjonowania to w normalnej firmie zarząd nie otrzymałby absolutorium. Miłej lektury.

Brawo, brawo Nowy wpis
@Jajakobyły

ten raport to jakaś masakra. Co to ma być, piaskownica? Gdzie profesjonalizm i podstawowa wiedzą. Odpowiedzialni na bruk łącznie z dyrektorami ekonomicznymi w rzgw. Czy tego bezprawia nikt nie widzi? To jest straszne co się dzieje w tej firmie.

Ela

Dzień Dobry, Czy polecacie pracę w Wodach Polskich ?? Szukam na terenie Warmińsko - Mazurskiego dokładnie Olsztyn.

Tak1Nie46
NIE

Zdecydowanie NIe

Tak17Nie
B
@Ela

W Olsztynie to klika jest. Wszyscy to znajomi królika. Nie warto.

@NIE

Dlaczego nie polecacie pracy w ZZ Olsztyn??

TakNie10
@Ela

Powiem przykładem sławnych polityków bo uważam że nie. Ja już szukam nowej tylko ta pandemia trochę zblokowała obrót spraw, trzeba odczekać. W tej firmie nie ma miłej atmosfery, przełożeni w większości nie mają pojęcia o zarządzaniu zasobami ludzkimi. Moja szefowa przyszła ze starostwa, jako że układów moc więc dostała awans. Wiedza w wielu sprawach zerowa, wszystko robią za nią pracownicy, a ta zbiera laury. Mam dość, nie ma dnia bez nerwówki, czepialstwa. Do tego pełno jakiś dziwnych tabel, zestawień i innych pierdułek nikomu niepotrzebnych a zabierających czas. Jeszcze ten system co wprowadzili o matko litości. Nie ma co planować dnia bo przełożony wie najlepiej jak zmarnować dwa dni na zbędną pracę bo ta ma wizję. Dużo tego by opisywać. Szkoda nerwów i łez z głupotą nie wygrasz.

Tak20Nie
Fil mg
@Ela

w tym szaleństwie jest metoda. Chodzi o maksymalne skołowacenie myśli i zaabsorbowanie czasu pracownikom na niepotrzebne tabelki i zestawienia na miarę lotów kosmicznych. Najśmieszniejsze jest to, że są one nikomu niepotrzebne, ale coś ludzie muszą w końcu robić. Tak samo było w latach 80, 90 w kryzysie gdzie ludzie udawali że pracują a pracodawca udawał że płaci. Do czego to doprowadziło wszyscy wiemy.....

@Ela

Jaki system? Czyli odradzasz mi tam czegokolwiek szukać?? Ale przecież ludzie tam pracuja..

Tak1Nie8
a.c.
@Ela

System obiegu dokumentacji; próbuj, może akurat dogadasz sie z pracownikami albo będziesz mieć przynajmniej rozmowę kwalifikacyjną za sobą, a to zawsze jakieś doświadczenie

Tak2Nie5
g
@Fil mg

Tabelki są w każdej firmie, ale w Państwowej mało kto wie, co to jest Excel. I dlatego tak dużo roboty.

Tak1Nie10
@g

To nie o to chodzi moim zdaniem. Ale jeśli w wodach obowiązuje jeden system księgowy a każą wszystko wklepywać do Excela to litości ale ktoś tu się chyba pomylił i kzgw se rady nie umie dać?!

Tak10Nie2
Sygnalista
@Ela

W Olsztynie wybrańcy przychodzą na 7 a niektórzy 8.30 a wychodzą o 15. Klub dyskusyjny PO przeciw Warszawce i Bialystokowi chodzą na obiadki czyli efektywnie pracują 5 godzin.

Ela2
@Ela

Zmieniłam nick na Ela2 bo już niektórzy snują jakieś teorie że to ta sama osoba. Litości ludzie. Ludzie pracują bo w sumie nie było wyjścia. Nikt nie wiedział jak to będzie. Pierwsze porozumienia dostaliśmy chyba po miesiącu. Potem już tylko gorzej. Jak chcesz próbuj ale na własną odpowiedzialność.

NW
@Ela

Również nie polecam Białystok.

@NW

Dlaczego tak nie polecacie pracy w ZZ Olsztyn???

TakNie5
@Adam

Za dużo przydypasow, lizusów, politykierów. Jeden na drugiego donosi aby awansować. Większość z Platformy robią co im się podoba. Dyrektorka ze swoją sekretarką rządzą firmą bo dyrektor przysypia przed emeryturą.

Tak23Nie
@Xxx

Dzięki za wszystkie informacje, skoro to wszystko jest prawda to nie warto tu aplikować.

Tak18Nie
Andrzej
@Xxx

Poniekąd prawda. Przecież wiadomo że zastępczyni dyrektora jest z PSLu. Dziwna sytuacja w tym Olsztynie.

Dawid
@Xxx

W Olsztynie nie ma fachowców wśród zarządzających i pracowników. Jako wykonawca mógłbym długo o tym pisać ale szkoda czasu. W Olsztynie jest tzw. ,,zatwardzenie,,. Zobaczcie jak jest koszona Łyna, nie jest dziwne że wylewa się woda z koryta.

Nie
@Ela

Odradzam. W Olsztynie brak zarządzania. Jest duży podział między dyrektorami i pracownikami. Jedni obciążeni pracą a inni jak święte krowy.

@g

Pewnie, że "tabele" są w każdej firmie. Tylko tam najczęściej czemuś służą. W Wodach Polskich zdecydowana większość tabel robi się ... bo się robi. A tak naprawdę wydaje mi się, że jest to zajęcie dla ludzi po pierwsze by mieli co robić, a po drugie by uzasadnić istnienie wielu kolejnych stanowisk potworzonych w tym centralistycznie sterowanym molochu - tworzy się stanowiska, więc by osoby na nich mogły powiedzieć, że są potrzebne (a w każdym razie uzasadnić ich byt), nakazuje się dla nich robienie kolejnych zestawień, tabel itd. To nic, że najczęściej potem trafiają na "wieczny postój" na półkach czy w szufladach po wykorzystaniu może 10-20 % ( o ile w ogóle) informacji w nich zawartych. Nikogo to nie interesuje. Szkoda tylko, że nikt nie bierze pod uwagę, że dane w tych zestawieniach czy tabelach nie biorą się z niczego, bo na tym poziomie tworzy się informację, a nie na zasadzie "kopiuj-wklej" przetwarza otrzymaną od kogoś.Tu ktoś musi wiedzieć co i dlaczego wpisać, gdzie i jak szukać potrzebnych informacji (włącznie z informacją z terenu), jak wyliczyć to czy tamto, określić jakiś zakres, zaplanować itd. Nad tym siedzą ludzie gdzieś na dole tej hierarchii, często z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą, a traktowani i wynagradzani gorzej niż wielu nowych "specjalistów", bez wiedzy, doświadczenia, a i czasem nawet przygotowania zawodowego. I dlatego jest tak dużo roboty, a nie że ktoś nie zna Excela (zresztą nie czarujmy się - ile jeszcze takich osób zostało ?).

Stary hydrol
@realista

Trafione w sedno. W Wodach Polskich to codzienność: tabelkomania i biurokracja, a prawdziwych efektów dla poprawy w gospodarce wodnej i jej funkcjonowania jakoś mało. A jeśli już to gdzieniegdzie i pod publikę by się np. na Facebooku wykazać. Ale jeszcze trochę. Koronawirus trochę pokrzyżował plany, ale niech się sytuacja ogarnie, a żegnam się z tym. Jak wielu starych znajomych wcześniej.

@Nie

Jak w Gliwicach!

@Stary hydrol

Dokładnie! Byliśmy budżetówka, sprawozdania były robione raz w miesiącu i wszystko grało. Teraz Wody Polskie mają jeden wielki Eden i rady se nie mogą dać tylko tworzą co raz to nowe Zarządzenia i tabelki do wpisywania danych! Ile można! Ja żegnam też wkrótce!

Szczęśliwy
@Abcd

Ja już dawno pożegnałem tą firmę i jestem naprawdę szczęśliwy. Wszystko co najgorsze za mną. Teraz żyję spokojnie, wykonując normalną pracę, za którą jestem dobrze wynagradzany.

Szymon
@Ela

Nie polecam absolutnie pracy w ZZ Olsztyn. Pracowałem tam ale odszedlem. Brak zarządzającego, kadr, spychanie spraw itp...o kasie nawet nie mówię. 2500 netto to kurier ma a nie ludzie po studiach.

Dominika
@Szymon

To samo w innych ZZ. Ludzie po podwyżce mają ponad 2 tysie, śmiech. A nowe głąby dostają więcej. W tej firmie nie ma dobrego zarządcy, komuś brakuje jaj tam na górze aby był porządek. Tylko jak tu ukrzywdzić swoich i mamy dylemat. Są też jednostki w których się nie robi nic, a kasa wpływa. Aby było śmieszniej część z takich nierobów dostała podwyżki w ubiegłym roku. Tylko pogratulować takiej niekompetencji na szczeblu zarządzania.

Tak10Nie1
Heniek
@Dawid

Mieszkańcy Bartąga sami usypują wały a dyrektor ZZ Olsztyn w Ostródzie śpi. Wstyd p. dyrektorze. Poprzednia dyrektorka obecnie tylko zastępca dawno by sprawę załatwiła a tak pozostał wstyd na cały powiat.

@Heniek

Jaki Dyrektorzy RZGW Białystok tacy Dyrektorzy w ZZ.- taka puenta :)

Pinokio
@Heniek

JEZELI TO PRAWDA ZE MIESZKANCY A NIE PGW WP ZZ OLSZTYN BUDUJA WALY TO PORAZKA I WSTYD DLA WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH W WODACH POLSKICH.

Kaśka
@Pinokio

Nie ma tam kim pracować, dlatego odszedlam. Kasa marna i atmosfera zła

QIQ

czyli sprawdza się Diagnoza..Jacy Dyrektorzy w RZGW tacy Dyrektorzy w ZZ i już nie wspomnę o Wydziale Utrzymania w RZGW .- Zero. Czas na zmiany bo pogrążamy się całkowicie. Trzeba przyjmować z trzinu zwiazane z gospodarką i z uprawnieniami ..anie królika wyjmować z kapelusza .

Xyz
@QIQ

Najlepsze są w tej firmie roszady w stylu zwalnia się pracownik w rzgw, przenosimy kogoś na jego miejsce z ZZ, zwalnia się pracownik z ZZ-przenosimy na jego miejsce kogoś z rzgw i tak w kółeczko od 2 lat, pracownicy migrują w najlepsze. W dod końca nie widać!

Feluś
@realista

Tak, tabelek tworzy się co niemiara, ale najfajniejsze jest to, że nikt nie weryfikuje danych zawartych w tabelkach. Durne tabelki i jeszcze bardziej durne dane w nich zawarte. Dane przekazywane są często wprost z terenu. Fajnie. Tylko co one są warte, jeżeli osoby z nadzorów wodnych nie znają podstawowych pojęć związanych z gospodarką wodną, które zapewne znaliby, gdyby mieli kierunkowe wykształcenie. Centrala prosi o coś innego niż dostaje. To bardzo dobrze, że nikt z tymi danymi nic nie robi, bo wnioski wyciągnięte na ich podstawie zapewne byłyby równie durne .

Tak4Nie8
ROKI
@Feluś

Fachowcy w tej firmie to głownie siedzą w Nadzorach "kolego" Znalazł się znawca :(

Feluś
@ROKI

Wiem, co mówię i mam też skalę porównawczą. Pracuję w gospodarce wodnej 36 lat i nie jedno widziałem. Jak może być fachowcem w dziedzinie gospodarki wodnej mechanik samochodowy, ościu po prawie administracyjnym, czy po księgowości. Wierz mi, że bezpodstawnie takich rzeczy nie piszę. To się dzieje naprawdę.

Tak7Nie7
ROKI
@Feluś

U MNIE COŚ TAKIEGO NIE PRACUJE A CO DO STAŻU TO MAMY TAKI SAM WIĘC JA TEŻ WIEM CO MÓWIĘ

Ona
@Szczęśliwy

a to w którym ZZ robiłeś?? Też odchodzę, wypowiedzenie złożone. Mówisz nie ma czego żałować ??

t
@realista

"I dlatego jest tak dużo roboty, a nie że ktoś nie zna Excela (zresztą nie czarujmy się - ile jeszcze takich osób zostało ?)." - Większość

@t

Nie przesadzaj. U nas każdy nie wyłączając tych najstarszych stażem wie jak wypełnić treścią tabele. Bo - nie czarujmy się - nikt nie każe im tworzyć tabel od podstaw tylko proszą o wypełnienie gotowych i przesłanych tabel. A jak pokazuje się jakiś zgrzyt, to nie ma problemu by młodszy a oblatany pomógł starszemu. To jedno. A po drugie ( to do komentarza "Felusia") - Nie twierdzę, że nadzory wodne są oazą samych fachowców, bo od początku 2018 roku zainstalowano tam lub przyjmowano potem różne osoby, w tym niekoniecznie ludzi znających się cokolwiek na tym co mieliby robić. Ale i nie inaczej było w sprawie "specjalistów" przyjętych w wyższych jednostkach, którzy są "specjalistami" od ... braku doświadczenia, wiedzy czy nawet wykształcenia. Wcześniej (przed reformą) pomimo również wielu nieprawidłowości to jednak jeśli chodzi o politykę kadrową nigdy przyjęto tylu dyletantów np. w merytorycznych działach, a nabory z wyłanianiem najlepszych (w każdym razie u nas) nie były fikcją. A co do wypełniania tabel sensowną treścią i - jak to "Feluś" ujmuje - rozbieżnością tego o co się prosi od tego co się otrzymuje, to może warto się zastanowić czy poprawnie są sformułowane oczekiwania odnośnie tego o co się prosi. Bo sam mam wrażenie (a te tabele są także moją codziennością), że jest z tym nie zawsze jasno i precyzyjnie. Inna sprawą jest w ogóle cel robienia tych tabel, które w moim mniemaniu często są sztuką dla sztuki, chyba tylko po to by ktoś gdzieś wyżej w hierarchii miał uzasadnienie swego istnienia w strukturach Wód Polskich. Oczywiście nie chodzi o każdą tabelę i nie o każdego, bo bym wtedy skłamał. Ale na pewno część z nich wygląda tylko na zapewnienie ludziom zajęcia w czasach gdy realnie w terenie poza głównymi rzekami i obiektami robi się znacznie mniej niż przed reformą.

Paweł
@Heniek

Za dużo dyrektorów oraz kierowników piętrzących w stołek. W dziale 2 ludzi i kierownik. Nie ma w tym logiki. Jakby to przejął prywaciarz to zapewne by polikwidowali zbędne stołki.

Tak14Nie1
Baca
@Paweł

W działach to albo nie ma kierownika albo jest sam kierownik sobie sterem i okrętem od 2 lat!

Tak6Nie3
Dariusz
@Baca

No właśnie przerost zatrudnienia. Z tego co piszesz to nawet jedna osoba da sobię radę........

Tak8Nie1
@Dariusz

Tam gdzie nie trzeba jest ludzi, a tam gdzie jest ich brak nie ma wsparcia i obsady

Darek
@Sygnalista

I bardzo dobrze. Jak dyrektorów po 15 nie zostaniesz w siedzibie to pracownicy też olewają regulamin.

Bożena
@Ela

Nigdy takiego czegoś nie widziałem. Bałagan okropny, brak ludzi do pracy... A klika emerytów w ZZ i NW rośnie. Przykre. Odszedlam i przynajmniej mam święty spokój.

Tak10Nie1
Rr
@Ela

Czy polecacie prace w Rzgw lub zz Bialystok? Jesli nie to dlaczego, konkretnie a nie lelumpolelun :)

TakNie7
demo
@Bożena

ODSZEDŁAŚ? Ludzie, żeby udawać na forum osobę odmiennej płci też trzeba chociaż trochę pomyśleć. Wiem, że to może być sposób na to, żeby nie było widać, że ten wątek to monolog zgorzkniałego pracownika, który chyba obecnie przebywa na urlopie bo nie są poruszone na forum jeszcze najnowsze dzieje pewnego ZZ :) No nic czekamy.... A w pewnym mieście nad Łyną raczej nikogo do pracy teraz nie przyjmą, więc po co te bicie piany i udawanie, że chce się tam iść do roboty ... tzw. fejk nius.

Tak3Nie6
Polak
@demo

Nie pisze się odszedłaś i takie nieuki pracują w firmie.

Tak6Nie2
reqalista
@Feluś

Jeśli taki mechanik samochodowy pracuje od 25 lat w gospodarce wodnej np. przy utrzymaniu obiektów to nawet głuchy i ślepy czegoś by się nauczył. I nie wiem czy nie wolałbym kogoś takiego od młodego gniewnego z zerem doświadczenia i wiedzy, ale za to z wybujałym ego. Problem jest w tym, że kiedyś taki "mechanik" (by już zostać przy przykładzie) zatrudniany w gospodarce wodnej był wyjątkiem, bo 99 % pozostałych przyjmowanych to byli ludzie jeśli nie z doświadczeniem (nikt się z nim nie rodzi), to przynajmniej z przygotowaniem zawodowym. Dziś niestety takich przyjmowanych "mechaników" (po administracji, kulturoznawstwie, politologii i masie innych nie związanych z gospodarką wodną zawodach jest coraz więcej). I to również dotyczy też nadzorów wodnych. Z tym, że o ile w nadzorach to jeszcze nie jest ilościowo duży problem (bo po prostu w tej najniższej hierarchicznie i źle opłacanej jednostce Wód Polskich, która musi pracować dla wszystkich, nie chce nikt pracować), to już wyżej od ZZ wzwyż na stanowiskach "specjalistów" takie rodzynki trafiają się o wiele częściej. Ale ogólnie problem jest - Wody Polskie jak gąbka chłoną tych co akurat w tej dziedzinie nie mają wiele do powiedzenia - czy to z racji wykształcenia, czy z doświadczenia. Za to z wyjątkową łatwością pozwalają (by nie powiedzieć - pozbywają się) odejść tym, którzy coś wiedzą, a doświadczeniem mogliby wspierać naszą "firmę".

Nidas
@Xxx

Brak normalności w Olsztynie. Niektórzy zawistni, krytykują się wzajemnie. Moim zdaniem niektórzy pracownicy są tu zbędni. Lepiej żeby był jeden dyrektor niż dwóch ale z różnych stron nie tylko politycznych ;)

adam
@Nidas

Jaki Dyrektor RZGW taki Dyrektor ZZ Olsztyn..- bezsensu, co zrobisz jak nic nie zrobisz. Mało ludzi jest kumatych w RZGW i takie zgniłe owoce w ZZ czy to Olsztyn czy to Augustów,

J. Nowy wpis
@adam

Oj tam oj tam. Co ci powiem to ci powiem. Na korytarzu w ZZ Olsztyn cisza. Wystarczyło że jedna osoba zakłócającą spokój jest na urlopie. Dyrektor powinien tej osobie dać dodatkowy urlop ;)))

cdn Nowy wpis
@J.

Prawda

oggi

O, a dzisiaj pojawiła się informacja, że nasze "super ministerstwo" idzie na pierwszy ogień do likwidacji! Czy gospodarka wodna wraca do min. środowiska?

Tak23Nie3

Gdzie taka informacja się pojawiła ? Podaj więcej informacji

ddds
@oggi

Tak tak bo mają utworzyć ministerstwo pod patronatem jarosława które będzie miało wszystkie te kulawe pod sobą :)

kkk
@oggi

I to jest dobra wiadomość. Może przy okazji Panią Ministrę nam wymienią, która jest bardzo zadowolona z poziomu płac w Wodach Polskich. "Wydaje się nam, że w wymiarze wynagrodzeń podstawowych podwyżki, które były w poprzednim roku, przypominam, od stycznia oraz wyrównanie w wyniku wartościowania w tym roku, to dobre kwoty. Oczywiście jak w całej gospodarce wodnej chętnie byśmy przyjęli większe środki i mądrze je wykorzystali, niemniej jesteśmy zadowoleni z poziomu realizacji zadań w gospodarce wodnej, jaki na chwilę obecną jest. W naszej opinii zmiana jest zmianą rewolucyjną. Dziękuję." Całość tu: http://bgt.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/biuletyn.xsp?documentId=F43949C4187C1CA9C12584F1003D6612

Tak10Nie3
kkk

Pewnie, że nie musi się martwić i właśnie ta wypowiedź jest typowa dla kogoś kto nie musi się martwić i ma resztę ludzi w poważaniu. Co nie zmienia faktu, że ta wypowiedź jest żenująca i co gorsza przytakiwał jej jeden z prezesów WP.

Ziuta
@kkk

No z takim samouwielbieniem z dokonań to w pgw długo nie będzie dobrze. Uciekamy póki czas!

@oggi

Nie mam większych nadziei na lepszą sytuację. Nawet jeśli zlikwidują "nasze" ministerstwo, a my przejdziemy pod inne to zostaną co sami, lub prawie ci sami ludzie, którzy Wodami Polskimi zarządzali, którzy zorganizowali ich strukturę, procedury i zasady działania. Przysłowiowe "TKM" i "BMW" w wydaniu pisowskim nadal obowiązuje. Zresztą Prezes skutecznie postarał się by z grona lojalnych mu wyrugować jednostki niezależne, samodzielne, mające własne, czasem odmienne zdanie i odwagę by je wyrażać. I to widać po naszej kulejącej firmie, która z celów reformy - tj. wprowadzenie nowej jasnej i czytelnej ustawy Prawo wodne, uproszczenie schematu zarządzania gospodarką wodną, ograniczenie kosztów obsługi tych działań i ograniczenie zatrudnienia (jedna jednostka zamiast wielu), poprawienie administrowania i utrzymania obiektów hydrotechnicznych, urządzeń wodnych i rzek, samowystarczalność finansowa, wprowadzenie powszechnej odpłatności za usługi wodne itd. - osiągnęła tylko jeden czyli wprowadzenie opłat. Cała reszta odpłynęła tak jak odpływają marzenia po zderzeniu z szarą rzeczywistością. Ja czekam tylko z niepokojem na naprawdę wielką wodę (a kiedyś ona przyjdzie), która pokaże czego warci są nasi włodarze i nasze nowe kadry - i te z najwyższego szczebla i ci niżej w hierarchii.

Tak18Nie
Ccc
@Info?

Był artykuł na Onecie wczoraj.

bandzior
@kkk

Pani Ania jest zadowolona bo ma dychę na łapę drugą dychę w dodatkach i pewnie jeszcze w jakiejś spółce ja posadzili. Też na jej miejscu byłbym zadowolony.

Tak8Nie
Gracjanek
@bandzior

Zadowolona to może być z pensji, ale skąd to samouwielbienie do dokonań. Rynce opadają i wszystko inne też.

@Ccc

Jaki by tytuł tego artykułu? Proszę o podesłanie linka

Ale jaja

dzisiaj piszą o likwidacji MGMiZS na WP

@Ale jaja

To ciekawe co z nami teraz będzie? Kto nas przygarnie? W ciągu kilku lat mieliśmy być samowystarczalną firmą. A przynajmniej tak zakładał prezes Daca. Nic się nie dzieje, nie widać aby coś się miało polepszyć pracownikom. Cała firma żyje tabelkami ;(

stst
@Info?

Podobno WP mają iść do nowo orgazowanego Ministerstwa Piekarnictwa i Hotelarstwa bo po audycie stwierdzono że z tej branży jest najwięcej nowo zatrudnionych dyrektorów ZZ

Hahaha
@stst

Dobre to, jednak to prawda, że coraz mniej hydrotechników i melorantow się ostało. Będą mieli problem gdzie tą zbieranine przyłączyć. Może lepiej zaorać i budować od nowa. Ale generalnie to wielki wstyd i poruta, że jest jak jest. Bee bee

Iwona
@Info?

Ja proponuję Ministerstwo Zdrowia. Kasa większa niż u nas, mamy zapas maseczek i respiratorów. W firmie niemal większość ma coś z głowa szczególnie szczebel zarządzania kadrą, śmiało można testować nowe medykamenty na ponad sześciu tysiącach pracowników i jeszcze brać za to opłaty. Twierdzę, że wtedy słowa "żyć, nie umierać" nabiorą nowego znaczenia.

@Iwona

Cudo komentarz! Rewelacja dawno się tak nie uśmiałam!

Adaś
@kkk

cyt. "Wobec tego proszę o zaprzestanie niepokojów. Wody Polskie działają w sposób stabilny i stały, realizują swoje inwestycje. Mogą być państwo spokojni. Zarówno w przypadku działań zalewowych, jak i w przypadku niedoborów wody, wszystkie działania utrzymaniowe i inwestycyjne są przez Wody Polskie prowadzone w sposób bieżący". Po takich słowach Pani Anny to jak w tym kraju ma być dobrze, skoro oni nie wiedzą co się dzieje tam na dole, wg tabelek wszystko gra, szkoda że jak zwykle rzeczywistość jest zupełnie inna. Wstyd.

Adaś
@kkk

kolejny cyt "Jeżeli chodzi o sytuację finansową, było to priorytetem poprzedniego roku. Chodziło przede wszystkim o wyrównanie wynagrodzeń pracowników w wyniku połączenia melioracji i Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej w terenie. W poprzednim roku w marcu z wyrównaniem od stycznia 5800 osób dostało podwyżki. Było to średnio 500 zł na osobę bez dodatków z łącznym budżetem w wysokości 43 000 tys. zł. W tym roku będzie jeszcze podwyżka, która jest związana z wartościowaniem stanowisk, jakie zostało wykonane w Wodach Polskich. Będzie ona dotyczyć ok. 1200 osób z budżetem 6800 tys. zł, żeby w wyniku podwyżki wyrównać jeszcze różnice pomiędzy stanowiskami. Jeżeli chodzi o podwyżkę z poprzedniego roku, była to podwyżka wykonana zgodnie z propozycją NSZZ „Solidarność”, który jest największym związkiem z Wodach Polskich". Jakoś nie ma słowa nic o tym, że na dzień dobry nowe lemingi dostały lepsze podstawy wynagrodzenia od reszty + podwyżki, w sumie i tak dalej zarabiają więcej. Wartościowanie stanowisk - no comment. Pieniądze rozdawane były chyba wg zasady - gdzie się zatrzymał palec na liście to dostał. Więc i tak podział w płacach się zwiększył.

Kinga

i co się dziwisz? Już nie tylko nowi dziękują za ten raj na Ziemi

@Adaś

Wartościowanie stanowisk ? Wg mnie to wielkie nieporozumienie. Może i było ono potrzebne. Ale żeby było uczciwie i sprawiedliwe, to powinno być robione na każdym stanowisku w każdej jednostce przez ludzi z doświadczeniem w branży. Tylko wtedy uczciwie pokazano by wartość pracy na poszczególnych stanowiskach i na konkretnych terenach. I wykazałoby również różnice w wartości pracy ludzi na tak samo brzmiących stanowiskach w jednostkach o porównywalnym poziomie organizacyjnym, lecz w diametralnie różnych terenach i otoczeniu (trudno porównywać obszar zindustrializowany z bardzo rozbudowanym węzłem wodnym z obszarem gdzie nie ma ułamka takich utrudnień i ryzyk - a niestety w tą stronę poszło wartościowanie stanowisk) . W normalnie funkcjonującej firmie to bezpośredni przełożeni stanowiący najczęściej najbardziej doświadczoną zawodowo kadrę potrafią samodzielnie określić wartość tej pracy w odniesieniu do przyjętych jasno określonych i uwzględniających różne parametry kryteriów. Niestety to nie u nas. Niestety nasze kierownictwo o tym jak coś takiego samemu zrobić nie ma większego NIE MA POJĘCIA, dlatego wzięło firmę zewnętrzną. Z tym, że ta również nie miała żadnego doświadczenia i pojęcia z zakresu specyfiki pracy i branży która się zajmujemy. Efekt ? No comment. Stąd takie słowa p. minister Anny, zadowolonej z sytuacji i z siebie... I dlatego już sobie założyłem, że jeśli mi przyjdzie jakiś nowo przyjęty leming (często bez doświadczenia, a czasem i bez wykształcenia) na porównywalnym stanowisku z taką samą (lub nawet wyższą) pensją, ze sprawą, której nie potrafi sam ogarnąć bez mojej pomocy, to niech nie liczy na mnie. Wiedza to najwartościowszy towar na świecie i nie ma zamiaru oddawać go za darmo tym co biorą za jej posiadanie takie same pieniądze. A ja mnie zwolnią bo ktoś się poskarży ... jakoś dam sobie radę.

Tak13Nie1
włodek
@realista

Najśmieszniejsze jest to, ze mówi się o wartościowaniu ale nikomu wyników oficjalnie nie przedstawiono. Nie przedstawiono bo prezes nie może ich wprowadzić żadnym dokumentem bez uzgodnienia ze związkami zawodowymi. Wartościowanie powinno być udostępnione każdemu pracownikowi jako element regulaminu wynagradzania. W związku z powyższym od strony prawnej nie ma żadnej podstawy stosowania wyników wartościowania ponieważ regulaminu nadal nie ma.

petentka

ojej ale w RZGW Szczecin ciagle zmiany na stołkach dyrektorskich, co tam się dzieje ? dyr. Iwan i dyr. Gietka jeszcze pracują czy już lepsze posady dostali ?

rolnik
@petentka

tam są same nieroby nic nie robią stąd te przetasowania,które i tak nic nie dają bo nierobów zastępują inni nieroby,nie ma żadnych przetargów na roboty melioracyjne,nic się nie dzieje spokój i sielanka,śpią jak borsuki w zimie.

zakłopotany
@petentka

a może ta sama zmiotka zmiecie Białystok i Augustów :)

obserwator
@petentka

Gietka to PISowiec - został prezesem Enei ...

Tak3Nie2
abc
@obserwator

to nie prawdziwa informacja- prezesem Enei jest powołany 30 czerwca 2020 r. Paweł Szczeszek.

zz
@rolnik

może by i coś robili,ale nie ma pieniędzy to taka kara za wcześniejsze ustawianie przetargów przez dyrektora ZZMIUW Płowensa i obecnego senatora Gawłowskiego,ciekawe kiedy zapadną wyroki w tej sprawie pewnie Płowens się wymiga i dostanie zawieszkę,a .szkoda bo to był bardzo zły dyrektor,który pomiatał pracownikami,a ZZMIUW uważał za swój prywatny folwark.

Tak5Nie5
były wykonawca
@zz

o widzę,że są obrońcy Gawła i Płowego,a to zły senator i dyrektor był.

Postronny
@zz

Poznalem Płowensa, nie wiem jak naprawde bylo w Szczecinie i jaki byl dla pracownikow . Wiem ze jesli znajdzie sie czlowiek to znajda sie i winy . Ja o nim zlego zdania nie jestem a jesli chodzi o robienie prywatnego folwarku z państwowego/samorzadowego podworka to to jest aniolek do paru innych ktorzy gdzies tam by sie znalezli ...

Tak1Nie1
Majek
@Postronny

Widocznie bardzo słabo go znałeś. Ja wręcz przeciwnie!

Postronny
@Majek

Ja znalem takiego ktory ponizal ludzi , publicznie w brzydki sposob podwazal cudza wiedze , gdzie zachecal do donoszenia jemu na innych . Jak pewien dyrektor mowil ze naprawic doraznie mozna zastawke za pomoca mleczka wapiennego. Malo tego gdyby dyrektor powiedzial ze mozna zabic scianke szczelną za pomoca uderzen zszywaczem to sporo pracownikow pobieglo by po nie do biura . A jak dyrektor zapytal by o godzine tobod paru pracownikow uslyszal byb-"a która ma być ?" ... Płowens az taki chyba nie byl ...

Tak2Nie2
@zz

Nie najlepiej to świadczy o obecnej władzy skoro za jakieś przekręty (póki co domniemane i bez postawionych zarzutów przed sądem) w jakimś jednym WZMiUW ma być karana cała gospodarka wodna w tym kraju w odniesieniu do mniejszych rzek i cieków (dla zainteresowanych - rowy i inne urządzenia melioracyjne to już nie domena Wód Polskich - może na szczęście dla nich ). Jak robili przekręty to niech w końcu skarzą tych ludzi. No bo ile lat już ciągnie się śledztwo z - ponoć - posiadanymi dowodami, które są - jak to mówią - na mur i beton.

pewny
@realista

to już minęło 6 lat od pierwszych zatrzymań,jednak Platforma Obywatelska bardzo się stara aby włos z głowy nie spadł ich członkom,wygląda na to,że mają jakieś haki na PIS.

Tak4Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Bingo

NW pisze postanowienia w spr. uzg. proj. decyzji warunków zabudowy a dzidziuś z ZZ odbiera przystawia swoją pieczątkę i zanosi do dyra aby znowu przystawił swoją. Mnie to strasznie denerwuje. Niech robią te sprawy ZZ albo NW i wtedy będzie uczciwie.

QIQ

Czy WP przechodzą do MŚ...jak macie to poproszę o linki art.

abradab
@QIQ

Poszukaj w googe - artykułów na ten temat jest przynajmniej kilka

@abradab

jak możesz to wklej linki, dzięki.

anna

WZMiUW - tam kręcili na lewo i wszyscy przeszli do Wód Polskich - dramat, ze Wody Polskie przyjęli a teraz wszystko wyłazi kadra WZMiUW - totalny bałagan .

Tak13Nie20
Felek
@anna

Bredzisz. Nie wychodź już na słońce

Tak10Nie6
Meliorant
@anna

Nie we wszystkich RO ZMIUW tak było. W Nidzicy czy Bartoszycach w czasach przed WP to kręcili lody przy wsparciu dyrekcji rzec jasna.

Tak10Nie5
Gorszy sort
@anna

Bredzisz kobieto lub Kaczysto płci męskiej udającego kogoś innego. To co teraz dzieje się w tzw. WP woła o pomstę do nieba.

Tak15Nie6
WWW
@anna

Ja pracując w WP mam przeciwne wrażenie. Być może tak jest tylko u nas. Ale wygląda to tak jakby głównie ludzie z dawnego zmiuw mieli pojęcie co trzeba by ogóle robić by to jakoś się kręciło. Przychodząc do WP miałem wrażenie (choć przyznaję że tylko czasami) jakby niektórym z rzgw komuna w głowie jeszcze siedziała. Mentalność taka w podejściu do pracy i wszechobecna spychologia z jednoczesnym pokazaniem innym gdzie miejsce w szeregu ludzi np. po wzmiuw (ja na dzień dobry po kilku dniach niemal wprost usłyszałem od "gościa". który wybrał się na obchód wśród nowych, gdzie moje miejsce hierarchii ) długo dawało znać o sobie. Tak więc Anno nie generalizuj, bo sama doczekasz się tego, że ktoś cię wrzucić do wora z szyldem "Pisiory, które rozwaliłyr gospodarkę wodną". Bo jak pewnie sama wiesz, różowo w WP wcale nie jest. Pod każdym względem.

Tak22Nie4
niewiem
@WWW

czy ma pani pojecie o przetargach na platformie?

Tak1Nie4
Fatamorgana
@anna

Moim skromnym zdaniem, ta niemoc firmy wynika z braku autorytetów wśród zarządzających (dyrektorów, ich zastępców, kierowników, zarówno na poziomie RZGW jak i zarządów zlewni). Dzieje się tak niestety od kiedy powstały WP a na stanowiska zaczęto powoływać ludzi bez wiedzy merytorycznej, doświadczenia no i umiejętności zarządzania ludźmi. Smutne to jest, kiedy nie ma się do kogo zwrócić z problemami. Nie będzie lepiej, bo kolejka niekompetentnych ludzików do stanowisk kierowniczych nie ma końca. Z nostalgią wspominam czasy RZGW, gdzie funkcje zarządzające pełnili ludzie z odpowiednim wykształceniem, wieloletnim doświadczeniem, umiejętnością zarządzania ludźmi i tematami......... Ech, aż się łezka w oku kręci

Tak22Nie1
@Fatamorgana

A najgorsze jest to, że ta nowa kadra zarządzająca zamiast doceniać starych pracowników i ich wiedzę, pozbywa się ich, zastępując nowymi pracownikami bez wiedzy i doświadczenia!

efgh
@Abcd

Bo to de... są. Sami nic nie potrafią to I konkurencji się bez pardonu pozbywają. Taki folwark.

Zenek
@Fatamorgana

Zgadzam się na stanowiskach siedzą osoby które o zarządzaniu chyba czytały na wujaszku Google. Kierownicy stosują metodę totalnej spychologi, czyżby braki w wiedzy. W firmie bałagan totalny. Prosty mail jest powielany przez tuzin ludzi. Każda pierdoła jest rejestrowana w MZS. Nie wiem po co się wypełnia ten stos tabelek. Ogólnie takiego roz...u nie widziałem jak żyję. Przydałaby się zbiorowy strajk, ale bez tych patałachów związkowych. Wystarczy, że masowo posypią się zwolnienia lekarskie. Nie dajmy sobą pomiatać.

taki se
@anna

Aniu może RZGW nie kręciło hm.. bałagan to powstał dlatego że ludzie (nie wszyscy z poziomów RZGW KZGW ) wiedza tyle o melioracji co pewien Pan z Żoliborza o prowadzaniu auta, zakładaniu konta w banku lub współżyciu czyli totalne NIC Obecnie z poziomu ZZ - ludzie z dawnego RZGW uświadamiają sobie że melioracji to ciężki kawałek chleba który obecnie zajmuje 60% całej kompetencji a reszta to zgody wodnoprawne, oceny środowiskowe a na końcu kompetencji i zakres dawnego RZGW czyli jakiś 10% To że pracujesz pewnie w jakimś RZGW lub KZGW i przyszło ci rozwiązywać problemy o których nie masz pojęcia z zakresu melioracji - i popadasz w kompleksy to jest twój problem

Tak11Nie4
pozytyw IQ

pisze już trzeci raz, czemu post znika. ? Czy to prawda, ze WP przechodzą do Ministerstwa Środowiska, ? poproszę o linki . dzięki

Ccc
@pozytyw IQ

Linki były wrzucane niestety też zniknęły. Dziś był artykuł na (usunięte przez administratora)

Q IQ
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

czy WP przechodzą do MŚ? poproszę o linki.

ADFKD

"Czasem krok, którego boisz się najbardziej, jest tym, który cię wyzwoli" Robert Tew

Łuk

Czy nasz zakładowy socjal coś działa? Ludzie w RZGW wnioski składają za wczasy pod gruszą. Niektórzy już w kwietniu/maju byli na urlopach. Nikt jeszcze nic nie dostał. Co więcej komisja socjalna ani kadry też nie wiedzą co i jak. Gdzieś wypłacają?

Tak7Nie1
Jasne

w Poznaniu już tak

Xyz
@Jasne

W Gliwicach wnioski trzeba składać po urlopie! Ponoć wytyczne z kzgw ale kto to wie!?

Pracownica

A jak w RZGW GDAŃSK??.

Witt
@Łuk

Zgadza się. Wnioski po urlopie. Bo po co mieć kasę na wyjazd jak mozna mieć po wyjeździe. Górze się wydaje że z tych ogromnych wypłat da się bez problemu wyjechać na najmniejszy nawet urlop. I to pewnie bez wcześniejszego odkładania co miesiąc :) Według mnie wszystkich pracowników mają za (usunięte przez administratora) którzy wzięliby kasę przed urlopem a potem poszli na zwolnienie lekarskie i nie wykorzystali urlopu zaplanowanego. Ile w roku może być takich przypadków??!!

Tak4Nie2
Witt

Umiem czytać. Dlatego napisałem, że to góra tak zadecydowała. Czyli gremialnie podpisali odpowiednie regulaminy i aneksy. Pracowałem już w kilku firmach podczas mojej ponad dwudziestoletniej pracy, do tego mam wielu znajomych pracujących w wielu firmach i państwowych i prywatnych, ale w żadnej z tych firm pieniądze na wczasy nie są wypłacane po wczasach, także to zdecydowanie nie jest powszechne rozwiązanie. Niektórzy dostają je już z założenia że pójdą na urlop na początku roku jak podpisują harmonogramy urlopowe, nauczyciele w maju przed wakacjami, itp., itd. Przykłady mogę mnożyć, także spuść z siebie trochę ciśnienie bo chyba mało jeszcze o świecie wiesz.

Karolina
@Pracownica

W RZGW GDAŃSK wszystko w porządku . Wypłata i socjal w terminie. Żeby jeszcze była uczciwość kilku pracowników to by było w porządku. Najważniejsze że pracujemy i powinniśmy się z tego cieszyć.

Tak6Nie1
wwww
@Pracownica

tam to są układy i układziki niestety

Cieszymy się
@Karolina

Jeszcze bardziej cieszylibysmy się z podwyżki obiecanej i spłaty za poprzednie lata

Jan
@Łuk

Jeżeli ktoś dostał to powiedzcie w jakiej wysokości w tym roku dają

TakNie1
Nastusia z zz
@Jan

1800 na rękę

Tak5Nie3
@Nastusia z zz

1800 za wczasy, toć to luksus. Warszawka pewnie da wczasy w grudniu w ramach bonusa. Nawet tego cyrku nie chce się komentować.

Tak3Nie1
@Jan

No właśnie, za starych dobrych czasów zawsze widełki i kwoty dofinansowania były wywieszone do ogólnej wiadomości pracowników. Teraz dowiedzieć się czegokolwiek to jakaś porażka o wydziale kadr nie wspominając!

Tak8Nie1
ffff
@Adam

A co człowieczku wcześniej przed wodami miałeś pewnie ze 100tyś?? ludzie weźcie lepiej nie osłabiajcie bo widzę że pustak pustaka pustakiem pogania, wymagania tylko a nikt nie jest w stanie poczytać regulaminu i tego co jest w nim zawarte ale widać takie czasu pustak na szczycie no to i poniżej też same pustaki

Tak6Nie6
@ffff

Prawdziwy wyborca parti. Gratulujemy. Nie wiem czemu się tak określasz, bo tym wpisem udowodniłeś że jako pierwszy zasłużyłeś na ten tytuł.

Tak9Nie2
Yyy
@Xxx

Jest przecież regulamin świadczeń socjalnych. Na maila wszyscy dostali. Trzeba otworzyć i przeczytać a nie czekać że ktoś wydrukuje i przyniesie pod nos.

Tak1Nie2
Zenek
@Yyy

W tej firmie regulaminy są tak oderwane od świata jak kadra zarządzająca. Yntelygencja w tych Wodach poraża.

Klient

Jak wygląda sytuacja w ZZ Sokołów Podlaski, ile tam się czeka na pozwolenie WP, bo opinie marne na ich temat.

Tak3Nie4
Zainteresowany pracą

Jakie stawki dostaje na początek młodszy specjalista z wykształceniem kierunkowym, bez doświadczenia?

Tak3Nie1
int
@Zainteresowany pracą

podbijam pytaniem ile zarabia się na stanowisku młodszy specjalista w wydziale ochrony przed powodzią i suszą ??

TakNie1
stan
@int

Stawki tak nedzne że nikt nie chce się pochwalić

Tak6Nie1
fik mik
@Zainteresowany pracą

jak z polecenia to piątkę na rękę wyciągniesz

Nortblast71

2600 brutto

Gość

2850 brutto jeśli chodzi o ZZ

obserwator

wody polskie sięgnęły dna,następuje wielkie marnotrawstwo publicznych pieniędzy-nakupiono nikomu niepotrzebnych koparek,łodzi pływających i koszących,samochodów,quadów i innego sprzętu większość tych maszyn poza samochodami stoją bezużyteczne bo nie ma ich kto obsługiwać;marnotrawiona jest wiedza starej kadry wód polskich,którzy nie mają szans awansu i wielu z nich zwalnia się z pracy lub jest zmuszana do odejścia, natomiast naprzyjmowano nowych ludzi,którzy mimo,że nie mają doświadczenia i specjalistycznego wykształcenia to bardzo szybko awansują i mają pobory zazwyczaj wyższe niż pracownicy z wieloletnim stażem;przetargi organizowane np. w RZGW w Gdańsku są bardzo sprzyjające wielkim wykonawcom,którzy na tym korzystają oferując wykonanie danego zadania na poziomie 120 i więcej procent cen kosztorysów inwestorskich z powodu braku konkurencji ze strony mniejszych firm,w ubiegłym roku ceny wykonawców były w granicach 70-80 proc. cen zamawiającego;wielki nacisk kładzie się na walkę z suszą co rozumiem,lecz należy zadbać także o rzeki i mniejsze cieki w wypadku ewentualnej powodzi-rzeki powinny być systematycznie konserwowane,koszone ,hakowane i odmulane aby umożliwić szybki odpływ wód powodziowych,nakłady na melioracje są bardzo małe i nie spełniają oczekiwań rolników i mieszkańców terenów zagrożonych,władza na tzw.górze nie widzi problemów i popadła w niezrozumiałą euforię.

Tak62Nie1
hehehe
@obserwator

Toś Amerykę odkrył aż 2,5 roku musiałeś nad tym myśleć?? nonono ja tam juz o tym wiedziałem po pierwszym półroczu działania WP :))))

Tak15Nie6
@obserwator

Po 2,5 roku funkcjonowania PGW Wody Polskie zauważyć tą oczywistą oczywistość to dopiero reflex. Nawet jeśli dać 12 miesięcy na "dotarcie" się nowej jednostki (bo czas na jej zorganizowanie z ustalaniem zasad funkcjonowania, regulaminów, procedur itd. powinien być przed wejściem w życie), to pozostały okres pokazał wszystkie wady tego państwowego monopolistycznego centralnie sterowanego molocha, i sprawny PR tego nie zasłoni przed kimś kto ma pojęcie o gospodarce wodnej. Nie warto tu już o tym więcej pisać, bo na tym forum robiono to po wielokroć. Mnie praktycznie już tu tylko trzyma wiek i staż - za stary jestem ma zmiany, do końca niewiele zostało, a naprawdę lubię ten fach i robienie czegoś pożytecznego (choć z tym ostatnim to chyba coraz gorzej).

Tak19Nie5
IQ
@obserwator

jest ładny Logan w Augustowie , MUZEUM techniki, a kto zamówił , wydział utrzymania w RZGW Białystok, a kto podpisał, "KTOŚ:

wiedzący
@obserwator

czas najwyższy na zlikwidowanie tego towarzystwa wzajemnej adoracj między RZGW,a wybranymi wykonawcami,którzy otrzymują lukratywne zlecenia na konserwację rzek za ponad milion złotych,bardzo dziwi fakt,że nie dopuszcza się do udziału w postępowaniach o zamówienie publiczne mniejszych firm,które nie spełniają wymogów formalnych zawartych w SIWZ,ponieważ wcześniej nie wykonywały takich dużych robót,teraz w dobie epidemii koronawirusa powinno się zapewnić pracę jak największej ilości firm-tu nie ma żadnej konkurencji to jakaś parodia przetargów tym powinna się zająć NIK,a winni takiego postępowania powinni co najmniej być zwolnieni dyscyplinarnie z pracy

Tak24Nie2
niedoszły pracownik
@wiedzący

RZGW Gdańsk ma też inny grzeszek na sumieniu,do pracy przyjmuje się bez konkursu znajomych i powinowatych bez wykształcenia kierunkowego,swego czasu byłem zainteresowany pracą w nadzorze wodnym i dowiadywałem się czy kogoś potrzebują to mówiono mi,że będzie ogłoszony konkurs i okazało się,że żadnego konkursu nie było,a w niedługim czasie przyjęto 2 osoby na stanowisko specjalisty,nadmieniam,że mam wykształcenie kierunkowe i 5 lat stażu w melioracji i gdzie tu prawo i sprawiedliwość.

Tak24Nie1
Edw
@niedoszły pracownik

W RZGW Warszawa jest podobnie, kierownikiem NW zostala bez konkursu osoba, bez wykształcenia kierunkowego, choć w danym NW byl pacownik z kierunkowym wykształceniem i 7 letnim stażem w RZGW i PGW WP, który w konkursie zapewne by wygrał, ale skoro nie bylo konkursu to kierownikiem został ten kto "mial" zostać.

Tak23Nie
rd
@wiedzący

To jakieś układy korupcyjne na modłę dawnego ZZMIUW w Szczecinie, gdzie tu jest pomoc państwa dla małych firm,tym sprawom powinna się przyjrzeć prokuratura,no ale cóż jak mówi powiedzenie- duży może więcej szczególnie przy wsparciu kadry kierowniczej RZGW w Gdańsku.

Tak15Nie1
Paweł

Gadają na Dyrektor tylko Ci, którzy maja z nią kontakt i wiedzą jaki ma charakter. A ma, uwierz mi. Czasami odnoszę wrażenie, że pracownik dla niej to śmieć, to "coś" które potrafi tylko (usunięte przez administratora) A jak ma wiedzę, to niewygodne stworzenie którego trzeba się pozbyć. To nie tylko moje zdanie. (usunięte przez administratora) Piszę to obiektywnie, bo osobiście nie mam do niej nic i nawet ją lubię.

Tak7Nie1
Ewa
@niedoszły pracownik

Nie ma obowiązku prowadzenia konkursów. PGW WP nie jest urzędem służby cywilnej ani jednostką samorządową i żaden przepis nie narzuca konieczności prowadzenia konkursów. To decyzja pracodawcy i zatrudnić może osobę np. z polecenia. Nie ma w tym nic niezgodnego. Tak działa cały rynek pracy a w niektórych firmach pracownik za polecenie znajomego do pracy dostaje dodatkową premie. Po raz kolejny widzimy, że na forum wypowiadają sie osoby, które nie orientują się w sprawach ale wylewaja swoje żale.

Tak2Nie17
Kat
@Ewa

Zgadzam się z Tobą, dodam od siebie tyle, że to Pracodawca wybiera kandydata do zespołu, który poza kryteriami formalnymi, uzupełni zespół o brakujące kompetencje. Zespól powinien być zróżnicowany w zakresie wiedzy, umiejętności, kompetencji i doświadczenia. Są stanowiska, które są opisane w ustawie Prawo Wodne i tylko te stanowiska są zdefiniowane prawnie.

Tak1Nie11
@Ewa

I dlatego mamy na stanowiskach merytorycznych związanych z gospodarką wodną kulturoznawców, politologów, marketingowców i wielu innych. Ja mimo wszystko wolę by domy budowali budowlańcy, leczyli lekarze, a obiektami hydrotechnicznymi i gospodarką wodną zajmowali się hydrotechnicy i hydrolodzy. A nie znajomi z polecenia bez wykształcenia i wiedzy, bo nikt nie weryfikuje ich podczas zatrudniania. Ponadto w prywatnej firmie za prywatne pieniądze może sobie jej właściciel robić co chce - sam za to odpowiada. Wody Polskie nie są prywatną firmą, a środki które "zużywa" na swą działalność to publiczne pieniądze, a przedmiot działania to również nie prywatna własność. Ewo - to co piszesz to przepis na powolny upadek Wód Polskich, bo kiedyś w końcu zacznie brakować tych "co się jeszcze znają na tym co robią", a zastąpią ich ci "z polecenia" ale bez wiedzy.

niedoszły pracownik
@Ewa

szanowna pani proszę czytać ze zrozumieniem;ja napisałem,że dowiadywałem się w nadzorze o wolnych etatach,a takie były,gdyż 2 pracowników odeszło na emeryturę to powiedziano mi,że będzie konkurs czyli mnie okłamano,gduż takowego konkursu nie było,a przyjęto 2 panie,które nie za bardzo wiedzą o co chodzi,nie mają wykształcenia kierunkowego,ja skończyłem inżynierię melioracyjną i przez 5 lat byłem kierownikem budowy w prywatnej firmie,a teraz prowadzę własną działalność gospodarczą;żadnych żalów nie wylewam,lecz uważam że tak nie powinno być i Wody Polskie powinny być otwarte dla ludzi z wiedzą i doświadczeniem,a nie przyjmować kolegów i rozmaitych innych powinowatych i ludzi z czyjegoś polecenia.

Tak17Nie
Arek
@Ewa

O jakim poleceniu w pracy koleżanka mówi,to jest Przedsiębiorstwo Państwowe i powinny być nabory a nie jakieś polecenia ,praca z polecenia nazywa się nepotyzmem,pewnie jeszcze polecenie kolegi partyjnego ,polecić to można dobrą kosmetyczkę do zakładu kosmetycznego jak ładnie robi paznokcie.Oj więcej wiedzy koleżanko.

eee
@Ewa

A przeczyta sobie zarządzenie pt. Zasady zatrudniania w WP i potem się wypowiada, ale z tego co widac "specjalisty" są wszędzie

Ewa
@eee

To proponuje Tobie przeczytać bo w zasadach zatrudniania jedyny zapis związany z omawianym wątkiem wskazuje, że kwalifikacje i kompetencje kandydata maja odpowiadać profilowi stanowiska i opisowi stanowiska. Z tym, że ani jednego ani drugiego w WP nie ma. A odpowiadając na inne komentarze to proponuje jednak dokładniej zapoznać się z przepisami bo na pewno nie na takich przypadków, że prowadzone budowy nadzorowane są przez osoby bez uprawnień budowlanych. Od monitorowania tego jest Nadzór Budowlany. Pan Arek niech może sprawdzi definicję nepotyzmu, a "realistę" informuje, że nie ma przepisu mówiącego o tym, ze gospodarką wodna maja zajmować się tylko hydrolodzy. To, że ktoś jest z polecenia nie oznacza, że nie posiada kompetencji. Mogę się założyć że przynajmniej połowa z komentujących właśnie tak otrzymała pracę. Skupmy się na prawdziwych bolączkach Wód Polskich bo jest ich wiele, a nie wałkujmy tematu reformy bo czasu nie cofniemy.

TakNie4
@Ewa

Pewnie, że nie ma przepisu mówiącego że gospodarką wodną mają się zajmować jacykolwiek ludzie przygotowani zawodowo do tego. Tylko, że oprócz przepisów jest jeszcze zwykła logika, racjonalność i rozum. Nie biorę do układania glazury nawet znajomego piekarza (chyba że udowodnił wcześniej, że potrafi i to robić) pomimo, że żaden przepis mi tego nie zakazuje. A i przed Sylwestrem nie idziesz do cukiernika by Ci stworzył fajną fryzurę przed imprezą. I gdyby to rzeczywiście w Wodach Polskich chodziło o zatrudnianie znajomych, ale fachowców to byłby to tylko problem z natury etycznej. Jest jednak tak, że zatrudnia się ludzi kompletnie nie przygotowanych zawodowo, i to na stanowiska "specjalistów" (no czasami "młodszych specjalistów"), albo nawet na stanowiska kierownicze. I to jest główna bolączka Wód Polskich, bo za nie wzięli się kompletni laicy. Jakby inaczej wyglądało ich funkcjonowanie gdyby zasady ich działania, procedury, regulaminy, instrukcje przygotowali ludzie w praktyce znający temat i problemy, a nie ideolodzy i teoretycy, którzy wcześniej wcale lub niemal wcale nie otarli się o tą dziedzinę. Jeśli chodzi o zatrudnianie i zasady jakim powinno to podlegać, to nie bez kozery brak odpowiednich regulaminów określających jasno i konkretnie wymagania wobec kandydatów na określonych stanowiskach. Nie ma takich ustaleń, to nie ma co łamać. Chce znajomy humanista pracować jako kierownik nadzoru wodnego - nie ma sprawy (zapewne umie klikać w komputer i "wujek google" pomoże mu rozwiązać problemy, a przepisów tych czy innych można się zawsze nauczyć). To takie proste. Tak samo jak odpowiedź na pytanie dlaczego takich zasad nie wprowadzono przez ponad 2 lata funkcjonowania Wód Polskich ?

Tak16Nie
Xxx

Lepiej, zatrudniają w rzgw zce dyrektora ds organizacyjno-ekonomicznych który nie ma pojęcia co to zasada kasowa, a co memoriałowa, nie mówiąc o innych rzeczach, o których nie ma pojęcia.

Brawo
@Xxx

Czy myślisz o mieście Lecha?

specjalista
@obserwator

Wody Polskie to najgorsza instytucja w Polsce,to przechowalnia dla nieudaczników z PIS,którzy nie załapali się na inne bardziej eksponowane stanowiska w myśl powiedzenia-mierny,bierny ale wierny,zero wiedzy i kompetencji,bez wsparcia państwa nie jest w stanie funkcjonować ta niby super nowoczesna instytucja-według moich obliczeń Wody Polskie powinny dysponować budżetem około 10 mld.złotych,brak pieniędzy,brak wyspecjalizowanej kadry,nieudolne decyzje zarządzających,ciągłe przetasowania na kierowniczych stanowiskach,nietrafione i niepotrzebne zakupy sprzętu to stawia WP nad skrajem przepaści.

Tak21Nie2
Rozliczyć
@specjalista

Rozliczyć wszystkich byłych i obecnych dyrektorów i warszawkę za ten stan.