Opinie o PGW Wody Polskie w Całą polska

PGW Wody Polskie
1 490 6763 5 1
lili

Na Facebooku Pana Rafała Zahorskiego jest zamieszczony wywiad z Panem Andrzejem Kreftem. Piękna ocena polityków z gospodarki wodnej.

obiektywny
@lili

Pan Kreft niech lepiej sobie przypomni jakie numery odbywała się za jego rządów ... zatrudnianie członków rodzin na skale masowa ... temu Panu z PO już podziękujemy !

gosia Nowy wpis
@obiektywny

No tak, teraz są fachowcy z PiS;)))))))

Obiektywny Nowy wpis
@gosia

jak POsiedzą 15 lat na ciepłych stołkach jak ci z układu PO tez będą fachowcami... tylko trzeba ich pilnować, żeby nie wyszkolić kolejnej grupy cwaniaków; wielki płacz bo się skończyły rodzinne układziki ... p.Duklanowski zadba o dobre standardy

Agata Nowy wpis
@Obiektywny

@Obiektywny Wlaśnie widzę kilka ofert pracy w PGW. Powiedziałbyś mi jak wygląda tam rekrutacja? Składa się z jednego etapu?

lubelak

Gdzieś po wyborach poleciały głowy ze stołków dyrektorskich? Lublin stracił dwójkę, ale tęsknić będzie za jednym. Za odwołanie drugiego po prostu, z głębi serca - dziękuję:)

gaga
@lubelak

SUPER....a gdzie tu logika myślenia Pana Prezesa....dwóch dyrektorów a w tym jeden z zajebistą wiedzą!!!! Ciekawe kto teraz odmuli Panu Prezesowi Zalew Zemborzycki i kto ogarnie tematy wystąpień medialno-publicznych.

zakłopotany
@lubelak

W RZGW Białystok. też zdjeli z-cę od Suszy a przyjmują od grudnia osobę bez wiedzy z zakresu WP oraz bez uprawnień hydrotechnicznych czy hydro.....szok, po co nam tacy ludzie. Czyżby w Pl , nie ma osób z wiedzą i z pasją , dramat.

antyk
@zakłopotany

We Wrocławiu "nielegały" trzymają się jeszcze mocno. Bidulki;(

muł bagienny
@zakłopotany

"utopię waszą utopie, zarządzam pełne zanurzenie utopię waszą utopie w potopie HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE"

@muł bagienny

Pięknie to ująłeś :), do rymu :)

wiceprezes
@lubelak

Głowy to dopiero polecą po tegorocznej kontroli NIK, łącznie z dyrektorami RZGW i być może Bacą.

@wiceprezes

Nie wierzę. Bez kontroli NIK-u wiadomo od dawna, że zmiany gdzieniegdzie są niezbędne. I co ? I nic. Nie ma co czekać na coś co nie nastąpi. Po prostu trzeba swoje robić i dać sobie spokój z nadziejami. Inaczej nie będzie, bo by tak się stało trzeba by zmienić filozofię funkcjonowania i zarządzania Wodami Polskimi. A na to się nie zanosi.

Tak13Nie
Mimi
@lubelak

Powinni się pierwsze wziąć za ,ekspertów" od niczego

olo
@Mimi

Nieuki zatrudniają ekspertów. Spokojnie, NIK sie ich zapyta, w czym partyjni nominaci się specjalizują. Trzeba będzie pokazać dorobek zawodowy lub naukowy!

leon
@lubelak

Ciekawe kiedy w końcu poleci "Misiewicz" z Gliwic ? Podobno w piątek Daca pilnie go wezwał do Warszawy.

@leon

Fajny jest ten płacz odrywanych od korytka. Jak nimi obsadzano to byli fachofffcy. Jak ich zmieniają to na ich miejsce oczywiście przychodza nieuki. Aż się serce raduje od tego skowytu :D

&&&
@wiceprezes

W co ty wierzysz ?? jakie głowy?? zejdź na ziemię :)

L. Zawodowiec
@marshal G

A Ty jesteś fachoffiec czy nieuk?

@L. Zawodowiec

Wg peezelowców czy innych obsadzonych jedynie słusznycm okresie rządów poprzedniej ekipy na pewno jestem nieuk. Ale taki nieuk z poczuciem własnej wartości i nieprzejmujący się płaczem odrywanych od żłóbka ;)

Cc Nowy wpis
@marshal G

Jakiego korytka? To niewolnicze zarobki były i są. A dzięki tym kumatym co jeszcze zostali i ciągną wózek reszta nieuków może się opiepszać!

Hanys

Nie dziwie sie ze nikt nie chce tu robic skoro proponuja nowym pracownikom 2tys zl netto

Darek

ZZ OLSZ Wszędzie układy i ukladziki, mniejsze lub większe... Idzie dziadek na emeryturę i po 30 dniach znowu pracuje biorąc pobory i emeryture... Czy to jest normalne?

Tak7Nie2
Jaś
@Darek

Jeśli prawo tego nie neguje to normalne

Tak7Nie6
Grazyna
@Jaś

To jest nie normalne. Albo praca albo emerytura... Przez to ludzie młodzi nie mogą znaleźć zatrudnienia. Jakby pracował ciężko to nie myślałby o pracy a tak jeden z drugim nic nie robią i tak jest.

Tak7Nie6
@Jaś

prawo może jedynie czegoś "zabraniać" a nie "negować" taki błądzik językowy ;)

Brak słów
@Darek

To mnie nie dziwi. Tam są układy od lat. Tylko zaufani pracownicy i wykonawcy. Dziwne że tam nic się nie zmienia a dyrektorka z PSL-u

Robert
@Brak słów

Może i masz rację, ale napewno nie powinni trzymać emerytów tylko zmieniać na nową kadrę, stawiać na młodych... Emeryt słabo zna podstawy PC. Ale układy robią widocznie swoje..

Hubert
@Robert

Zgadzam się. Zdecydowanie albo praca albo emerytura to wtedy i układy nie pomogą a tak jest jak jest. RZGW nie powinno na to sie godzić.

NW
@Brak słów

PSL-doiło, będzie doić, zawsze będzie doić,

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius

Czy wiadomo coś na temat PPK w Wodach Polskich

lubelak
@Jan

Mają pod koniec grudnia (mówię o Lublinie) się tym zajmować, wypisywać niechętnych i informować chętnych.

@Jan

PPK czy PPsza - do czego Ci to kolego potrzebne? Nie daj się na to nabrać i nie idż tą drogą- bo to już raz żeśmy przerabiali całkiem niedawno z OFE.

wodny
@Jan

A co ma byc słychać, skoro jeszcze nie czas na to ? Zgodnie z ustawą o PPK, osoby zatrudnione w jednostkach sektora finansów publicznych możliwość zapisania się do PPK będą miały dopiero od 1 stycznia 2021 r.

@wodny

Chyba się mylisz.

A jaką droge wybrać?

wodny
@Jan

Polecam lekturę plus samą ustawę https://www.infor.pl/prawo/emerytury/ppk/3001759,PPK-od-kiedy.html

@wodny

Chyba jednak masz racje

@Jan

Trzeba nauczyć się nie oszczędzać a więcej zarabiać....A może zostać posłem albo księdzem?

Słabe!

@Jan

Ale chociaż nic nie straciłeś...,lepiej co roku za to co masz wpłacić na PPK to kup gold...

hydrozagadka

A wczoraj w wywiadzie radiowym wicerzecznik rządu powiedział, że w Ministerstwie Środowiska będą "lasy, wody". To było w odpowiedzi na sens funkcjonowania MŚ po zabraniu "klimatu".

Tak3Nie1
@hydrozagadka

Lasy i wody w MŚ to byloby super i powolanie Pana Gajde..wreszcie WP wejda na własciwe tory.

Tak5Nie5
lasek
@IQ

Wydaje mi się, że wicerzecznik rządu idąc do radia, wie co ma mówić i wie CO mówi.

@IQ

Wow !!! Co za zmiana. Jeszcze chwilę temu IQ bronił obecnej władzy i stanu obecnego w WP każdą krytykę zrównując z hejtem, a teraz czeka aż WP wejdą na właściwe tory. Czyli do tej pory w nich nie były wg ciebie ? Jest pewne określenie w słowniku j. polskiego na taką postawę.

Tak12Nie1
oservatorre
@realista

Też zwróciłam na to uwagę;). Jeszcze nie dawno kazał nam wspierać WP, które świetnie działają, a tu takie BUUM.

@realista

fajnie , że mamy tutaj psychoanalityków..szok :)

Tak3Nie8
@IQ

No cóż - w twoim przypadku nie trzeba być Kolumbem by odkrywać Amerykę.

Tak9Nie2
Ada

Wiadomo kiedy będą wypłacać nagrody?

RUTYNA
@Ada

A Ty jesteś w tej grupie co dostają nagrody czy w tej co dostają ochłap??? Przykre, miało być lepiej i sprawiedliwie a jest jeszcze gorzej.

Mick
@Ada

Obiecywali nagrody, obiecywali podwyżki, obiecywali wprowadzenie wyników wartościowania.... (usunięte przez administratora) kiedy doczekamy się realizacji tych obietnic. Gruba kasa poszła na zlecenie dla firmy za wartościowanie, do tego spotkania zespołu ds. wartościowania - czy to nie jest marnowanie publicznych pieniędzy....

Tak11Nie
@RUTYNA

Jak się bliżej nad tym zastanowić wychodzi że ochlapy, gdyby było inaczej to raczej wszystko bym wiedziała. :/ ale przy mojej pensji nawet ochlap dobry.

@Mick

Fakt, obiecywali/ obiecują dużo i żadnych konkretów.

RUTYNA
@Ada

Ja rozumiem, że każdy pieniądz jest przydatny ale to nie o to chodzi tylko o tę sprawiedliwość.O przyznawanie tych nagród, zawsze wyróżniani są największe lizi....y, donosiciele na kolegów i najwięksi krzykacze, jacy oni zapracowani, tak zapracowani że zapominają pracować.Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

@RUTYNA

Sprawiedliwości nigdy nie było i nie będzie. I to jest w tym wszystkim najgorsze jak patrzy się na ludzi, którzy nie robią nic a dostają więcej od Ciebie. :/

@Ada

A wiadomo co z obiecywanymi podwyżkami po 300 złotych?

@300

Też chciałabym wiedzieć. Ale raczej w tym roku nie ma co liczyć.

Roman

Dlaczego w Nadzorze Wodnym w Orneta nigdy nie ma kierownika??? Zawsze jest gość co nawet PC nie umie obsługiwać...

Tak5Nie2
Iza
@Roman

To nie miejsce na Twoje pytanie. Pytaj w ZZ a nie na forum.

Jarek
@Roman

Tam przed 16 nikogo nigdy nie ma a powinni przebywac w siedzibie wszyscy zatrudnieni. Pracownik co nie umie obsługiwac kompa to kolega dyrektora zz Elblag. Dlatego NW Orneta robi co chce.

Szpak
@Roman

To wymieńcie kierownika, znam takich kierowników co są w biurze 24godz.na dobę, tak kochają swoją pracę że nawet śpią w tym biurze. Popytajcie ludzi to dadzą wam namiary na tych kierowników i będziesz nareszcie zadowolony.

Grazyna
@Jarek

Oj oj... ten słynny NW w Ornecie. Co za opinie ludzi...

Robert
@Roman

Niestety to wszystko jest prawda...

ghost writer

Ciekawe, czy Zorganizowana Grupa Mobbingująca pracowników pod wodzą herszta z ZHR już ma świadomość, które paragrafy z kodeksu karnego naruszyła? Ciekawe, jakie podwyżki i nagrody dostali jej członkowie za systemowe niszczenie ludzi w rzgw we Wrocławiu? To akurat jest do sprawdzenia. Ani harcerzowi, ani jego "ludziom" nie powinno to ujść płazem. Żyjemy przecież w państwie prawa i sprawiedliwości i nikogo nie satysfakcjonuje odpowiedzialność tylko przed Bogiem i historią! Mnie np.satysfakcjonuje tylko prokurator i sąd.

Tak13Nie1
Panocek
@ghost writer

A co herszt z ZHR jeszcze u Was robi??? Czyżby nie wyleciał jakiś czas temu? Pewnie przychodzi do mianowanego kolegi...

@Panocek

Herszt już nie istnieje. Jak to w RZGW Wrocław: nikt go nie zna, nikt właściwie nie wie kto to jest, a tak w ogóle, to wszystkich szantażował i dręczył, a najbardziej tych, których awansował bez przesłanek ku temu:). Taka jest teraz obowiązująca wersja. Najpiękniejsze jest to, że w ogień za nim skakały same "nowe nabytki", które nie znały ludzi w rzgw, a przede wszystkim nie znały bliskich, wręcz familiarnych relacji między długoletnimi pracownikami. Teraz (usunięte przez administratora) wybiło tak, że odór rozpościera się po całym pl. Grunwaldzkim i zahacza już o Sępolno;). A zaraz pojawią się konsekwencje, także prawne.

Tak8Nie1
@Panocek

Teraz mamy DYREKTORA - Człowieka. Dobry, miły, grzeczny, szanujący ludzi. I jak na to całe dziadostwo w WP, to jak na razie jedyny, jasny punkt. Przynajmniej we Wrocławiu. I za to możemy podziękować P. Dacy, pytając jednocześnie, za nas ukarał harcerzem...?

Panocek
@ghost writer

Chyba każdy w miarę normalny człowiek to po harcerzu jawi się jak jakiś cud we Wrocławiu.

Pozdo
@ghost writer

Właśnie coś mi tu w tym RZGW Wrocław nie gra. Wyleciał harcerz ale już jego zastępca Biznesmen Podwykonawca wyleciał tylko na niby. Czyżby jego wieloletnie lanie wody było tak przekonujące jak filmowe lanie wody Nikodema Dyzmy?

mordka
@Pozdo

Wszystkie(usunięte przez administratora)wyniesione na stanowiska przez harcerza siedzą nadal, bo teraz udają jego ofiary. Opowiadają o nim takie historie, że włosy stają dęba! Bidulki;)

Teresa
@mordka

w innych jedmostkach też siedzą na stołkach osoby z rozdania bylych dyrektorow zmiuw.

@ghost writer

przestańcie hejtować, hejt to nie opinia .

Tak1Nie8
ciemnosc smierc
@IQ

Odezwał się dyżurny obrońca mobbera i jego mocodawców! Pana zdaniem ofiary znęcania się psychicznego w pracy są hejterami? (usunięte przez administratora) Wstyd!

Tak8Nie1
@Pozdo

A co będzie z namaszczoną przez harcerza dyrektorką ZZ Wrocław ? "Specjalistka" od gospodarki wodnej kończy właśnie pierwszy rok pracy na stanowisku związanym z gospodarką wodną, a w szczególe m.in. z zarządzaniem wrocławskim węzłem wodnym (czyli jednym z bardziej rozbudowanych systemów wodnych w tym kraju). Ciekaw jestem jak jej wykształcenie - tak dalekie od gospodarki wodnej jak Nowa Zelandia od Polski (czyli dalej nie można) - pomaga jej w codziennej pracy. W sumie to nie wiem czy ją podziwiać za odwagę - nie mając żadnej specjalistycznej wiedzy odnośnie hydrotechniki, hydrologii, inżynierii wodnej itd. aspirować do tak odpowiedzialnego stanowiska i zajmować je ... Wolę nie myśleć co w jej głowie się dzieje gdy prognozy są "nie teges" i majaczy na horyzoncie jakiś potencjalny kryzys. A przecież każdy kto trochę oleju w głowie ma i kuma w tej dziedzinie to wie, że w tym przypadku właściwe jest tylko jedno pytanie: "kiedy ?", a nie "czy ?" to się zdarzy. Do tej pory jakoś szło, ale zbliża się ten moment gdy nie będzie szło, a będzie duuużo płynęło. I co wtedy ? A nie wszystko da się zrzucić na podwładnych.

Tak14Nie
kros
@realista

A za działalność pani Gramiak to już odpowiedzialność ponosi nowy dyrektor rzgw. Niemożliwe, żeby nie zauważył, że ta pani swoją niekompetencją ośmiesza i kompromituje nie tylko Wody Polskie, ale i jego osobiście. Może jest fajny i miły, ale chyba powinien sprawdzić kogo teraz legitymizuje! Niech sprawdzi akta pani Gramiak, bo ona raczej na pewno nie spełnia przesłanki dotyczącej wykształcenia. Jeżeli ktoś mu wmawia, że ona została legalnie powołana, to go bezczelnie okłamuje. Dyrektorem ZZ może być ktoś, kto ma wykształcenie z zakresu właściwego dla WP. Niech Gramiak pokaże jakie studia skończyła. Chyba się nie wstydzi swojego wykształcenia i chyba nie oszukali razem z Surowskim Prezesa Dacy. Kadry w Rzgw też to kryją? Niech tylko na terenie ZZ Wrocław wydarzy się wypadek (czego nikomu nie życzę), to kajdanki pójdą w ruch. Ja, jako mieszkaniec Wrocławia, doświadczony powodzią z 1997 r. czuję się poważnie zaniepokojony tym, komu powierzono bezpieczeństwo powodziowe we Wrocławiu. Gramiak przeprowadzi falę powodziową przez wrocławski węzeł wodny? Na pewno ubierze choinkę na Boże Narodzenie. Z tego jest znana.

Tak10Nie1
Fact
@kros

A to prawda - nowy dyrektor ma nielegalnego zastępcę-ochroniarza i nielegalną dyrektorkę ZZ. Teraz to właśnie nowy dyrektor ich kryje i za ten fakt odpowiada. Nie ma co kryć głowy w piasek. Taka jest prawda. I nie wierzę, że on o tym nie wie.

Pixi
@Fact

Nowy dyrektor może być fajny gość, ale chyba za coś bierze odpowiedzialność i kasę?

simba
@Fact

Wszyscy pracownicy wiedzą, że dyrektorka ZZ Wrocław i Zastępca dyrektora są nielegalni, a dyrektor nie wie? Trzeba zawiadomić NIK, to może oni sprawdzą akta osobowe i powiedzą dyrektorowi, że może mieć problemy;(

@kros

Stop hejterom.

Tak1Nie9
@Teresa

Przecież "harcerza" ni posadził nikt, kto byłby związany z dawnymi wzmiuw. Więc skąd to słowo "też" ? Jego ulokowała na tym stanowisku "dobra zmiana", a ją ciężko identyfikować z dawnymi wzmiuw. Jaka to była "dobra zmiana" widać dziś. Zresztą szkoda, że zainteresowanie centrali skończyło się na jego osobie, a nikt nie podjął trudu przeglądnięcia jego nominatów, np. wyjaśnienia jakim cudem dyrektorem Zarządu Zlewni została osoba zupełnie ani kompetencyjnie, ani zawodowo nie przygotowana do tego. I w tych przypadkach również nie ma mowy o udziale w tych roszadach kogokolwiek z dawnego wzmiuw, a wręcz przeciwnie - wszystkie te osoby się wywodzą z dawnego rzgw. Tylko czy nie pora skończyć z tym dzieleniem ludzi na tych gorszych z wzmiuw i na tych lepszych z rzgw. Po jednej i po drugiej stronie byli i są wspaniali fachowcy i dobrzy pracownicy, jak i ci o których nie da się napisać wielu dobrych rzeczy.

sonia
@IQ

Pan też tak słodko śledzikuje, jak np. minister Andruszkiewicz? To musi naprawdę słodko brzmieć: STŁOP HIEJTERAM...Uwielbiam to wasze śledzikowanie;) Rozczula mnie...

elza
@realista

Szokuje mnie ten zawistny podział, bo u nas raczej była współpraca. Całe zło do gospodarki wodnej przyszło z tzw. "dobrą zmianą", a wszystko, co najgorsze, czyli zalew niekompetencji, po przejęciu jej przez MGM i ŻŚ. Przypadkowi ludzie, bez żadnych kompetencji. A we Wrocławiu dodatkowo osoby o skłonnościach psychopatycznych. To tutaj, tak zastraszano pracowników, że mdleli. Kiedyś wydawało się, że RZGW we Wrocławiu jest na dnie, ale po przyjściu nielegalnego harcerza i jego nielegalnych nominatów dyrektorskich, także w ZZ Wrocław, zobaczyliśmy dno nad naszymi głowami. Wysoko nad naszymi głowami.

Kojarzy fakty
@realista

Obecnie we wroclawskich strukturach na ważnych stanowiskach nie ma ani jednego przedstawiciela dawnego wzmiuwu. A moze to jest powod dzielenia pracownikow na gorszych i lepszych

@Kojarzy fakty

Do dziś da się odczuć ten nieszczęsny podział. Są jeszcze chwile gdy podczas spotykania się z osobami z dawnego rzgw mam odczucie, że jestem jednak intruzem.

Tak7Nie1
drwal certyfikowany
@Kojarzy fakty

Prawda. Jest jednak jedna komórka organizacyjna, gdzie "spryciule" z dzmiuw "wymiotly" praktycznie wszystkich pracowników ze starego RZGW. Pozbyly się, zdegradowały, patrzyły na zastraszanie, pomawianie, poniżanie pracowników przez byłego dyrektora. A w miejsce wyeliminowanych zatrudniły swoich znajomych, wspólników. Ale to chyba jedyny przypadek "dobrozmianowców" z dzmiuw.

Pixi
@Pozdo

A co z ochroniarzem? Dalej kasę bierze nielegalnie?

@drwal certyfikowany

"... spryciule z dzmiuw wymiotły [...], pozbyły się, zdegradowały, same zatrudniły" - a od kiedy pracownicy sami sobie zatrudniają kogokolwiek, degradują kogoś, pozbywają się kogoś itd. ? Przecież nikt z dawnego dzmiuw nie jest jakimkolwiek dyrektorem w rzgw W-w, a tylko ktoś taki może zwalniać lub przyjmować do pracy. A jakby nie patrzeć, to znakomitą większość najwyższych stanowisk dyrektorskich dzierżą tam jednak ludzie z dawnego RZGW (co mi zupełnie nie przeszkadza jeśli są kompetentni).

Melorant
@realista

I dlatego nikt w rzgw nie rozumie jak ważne są rzeki, melioracje i wały przeciwpowodziowe na terenach innych niz Wroclaw. A takie małe rzeki moga narobic duzo złego...

@Melorant

Oj mogą narobić. Wrocław ma swój system WWW, który naprawdę daje dużą ochronę, o której mogą pomarzyć ludzie w małych miejscowościach i gminach nad pomniejszymi rzekami (widziałem jego rozbudowę i modernizację od początku po pamiętnym 1997 r.). Ale dla właściciela podtopionego gospodarstwa czy posesji w małym miasteczku gdzieś na prowincji jest znacznie ważniejsza rzeczka czy potok nieopodal niż to czy Wrocław jest chroniony mniej lub bardziej. Niestety też to widzę, że Wody Polskie oparte na strukturach dawnych rzgw, metodyce ich działania czy procedurach, przykładają wyraźnie mniejszą wagę do wszystko co płynie (i to co wokół tego), a co przed 2018 rokiem nie należało do rzgw lecz do wzmiuw (no może oprócz tego co jest w samym Wrocławiu) . Ktoś mi kiedyś jeszcze przed reformą powiedział: "Zobaczysz, że większość tych pieniędzy, za które robimy sporo na naszych (wzmiuw) rzekach i urządzeniach, przejdzie na duże rzeki i obiekty dawnych rzgw. A ta nasza drobnica zostanie z niczym". Jego słowa spełniły się jeśli nie w 100 % to przynajmniej w bardzo znacznej części.

?
@realista

Codziennie przejeżdżam mostem nad rzeką Ślęzą pod Wrocławiem. Nigdy ta rzeka tak nie wyglądała. Właściwie gdyby nie tabliczka, to nie wiadomo byłoby, że tam w ogóle płynie rzeka. To pokazuje jaki teraz "gospodarz" tym zarządza. Dla mnie WP to dziadostwo.

Jak zwykle
@?

Jak to? Przeciez z-ca Dyrektora Rzgw z Wroclawia twierdzi ze pieniadze byly i są na konserwację tylko Nadzory Wodne nie chcialy z nich skorzystać. Gdzie jest prawda? Przeciez wzmiuw przerobil zawsze wszystkie pieniadze

@realista

Jak to się mówi woda, jednemu weżmie, drugiemu doda. Widziałem jakie rzeczy potrafi wyczyniać ten żywioł. Jak piszesz po 1997 zmodernizowano i wzmocniono WWW jednocześnie w innych okolicznych miejscach, odchudzając sprawdzone poniemieckie solidne obwałowania.... Nie wierzę tam w skuteczną akcję powodziową...No cóż zawsze przecież można po fakcie zapewniać na TV że akcja była udana, ale żywioł za duży by go opanować...itp.

@Stepy Polskie

Nie wiem gdzie w moim komentarzu wyczytałeś o "odchudzaniu" starych wałów. A co do obecnej solidności poniemieckich obwałowań to widzę, że raczej ten tekst pisał ktoś, kto chyba nie do końca zna sytuację. Po prawie stu latach od budowy wały nie mają prawa być solidne, bo zmiany i zjawiska które zachodzą w korpusach dzieją się niezależnie od nas, a nie są to zmiany na lepsze. A drzewa sadzone na korpusach wcale nie polepszają sytuacji. Najlepiej nawet zbudowane obwałowania ziemne po kilkudziesięciu latach nie są tak odporne jak na początku, i w pewnym momencie powinny być albo znacząco wzmocnione albo zbudowane od nowa. A co do solidności budowy wałów przez Niemców - wcale nie jest tak różowo. Zdziwić mogliby się ludzie co w nich można było znaleźć i co raczej nie wpływało to na ich wzmocnienie.

@?

Też mnie to świerzbi - rz. Ślęzę widzę średnio co tydzień i . Szkoda tylko, że decydenci nie potrafią zrozumieć, że jeszcze rok czy dwa pozostawienia takiej czy innej małej rzeki czy rzeczki bez utrzymania, spowoduje wzrost kosztów ewentualnej konserwacji do koszmarnych rozmiarów nie mówiąc o kłopotach, które się zaczną gdy wejdą w to ekolodzy twierdzący, iż obecny stan to najlepsze co może się zdarzyć rzece (ich nie słychać jedynie gdy zaczyna robić się groźnie, a każdy z niepokojem patrzy na stany wód płynących niedaleko naszych domów). A "zieloni" nie potrafią zrozumieć, że Polska to już nie kraj dzikich przestrzeni i nie można już większości rzek na większości terenów pozostawić samym sobie (co samo w sobie naprawdę jest dobrym rozwiązaniem tam gdzie można je zastosować), bo może się to źle skończyć.

@Jak zwykle

Prawda jest taka, że wzmiuw samodzielnie przeprowadzał procedury przetargowe dot. utrzymania od A do Z. Nie musiał pytać o zgodę centrali w Warszawie - tam były składane co jedynie spisy potrzeb i plany realizacji zadań podzielone na lata. Dzięki temu ludzie w wzmiuw mieli rozwiązane ręce i puszczało się szybko zadania nawet łącząc je w pakiety. Tylko że nawet one nie były aż tak wielkie by nie wchodzić w tryby przetargów unijnych. I tak na wiosnę się wszystko przygotowywało i puszczało, a po drodze w razie potrzeby dodatkowo zgłaszano jakieś zadania jeśli np. wymagała tego sytuacja. Dzięki temu w I półroczu często było już po najważniejszych przetargach, a roboty były rozkładane na terminy w ramach gradacji potrzeb i np. ograniczeń zewnętrznych (okresy ochronne, ograniczenia z tytułu użytkowania terenów przyległych itp.). Po drodze były następne przetargi i zadania gdy nadchodziły następne środki (np. z rezerwy budżetowej). I TO SIĘ KRĘCIŁO - w każdym razie u nas. A teraz - procedury i ... centralizacja. I to nie Nadzory Wodne nie chcą skorzystać ze środków. Po prostu za mało jest ludzi do tego - nadzór, w którym pracują z kierownikiem 3 a maksymalnie 4 osoby to pomyłka (a w tym coraz częściej osoby bez przygotowania merytorycznego - doświadczonych pracowników jest coraz mniej). Bo przecież to nie w Zarządach Zlewni przygotowuje się podstawowe dokumentacje do przetargów - wnioski, przedmiary, kosztorysy oparte na aktualnej wiedzy z terenu. Potem nadzór nad robotami i użeranie się ( czasami ) z wykonawcami. A wszystko jednocześnie z tym co każdy nadzór wodny zajmuje się na co dzień - zgłoszenia i papierologia taka czy inna robiona dla wewnętrznych i zewnętrznych jednostek, tabelkomania itd. To wg mnie jedna z przyczyn czemu się dzieje tak jak się dzieje. Ktoś może się z tym nie zgadzać i ma prawo.

@realista

Po Niemcu nie trzeba poprawiać- tak mnie kiedyś uczono, widocznie muszę zweryfikować ten pogląd. Oczywiście nie pisałeś o żadnym odchudzaniu, źle to ująłem stylistycznie....Natomiast co do wałów, moja opinia oparta jest na dwukrotnym zweryfikowaniu ich przydatności przez wody powodziowe w 1903 i 1997.Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale dochodzą mnie czasem wieści o niesolidności niektórych współczesnych wykonawców, którym do budowy wałów zdarzyło się użyć piasku o złej granulacji i z wodą popłynęła cała ich robota..... Pozdrawiam serdecznie.

@realista

oj kolego miły...budowa wałow od podstaw,,, hm..przecież stosuje się rdzenie i ekrany z Bentomatów i po kłopocie ..przeciez to powszechne stosowanie..

Tak3Nie2
Piotr
@IQ

Opowiedz coś więcej. Rdzenie? Wytłumacz proszę:) mnie to ciekawi bo nie znam się na tym. Dzięki

pragmatyk
@realista

To teraz Nadzory Wodne są odpowiedzialne za organizację i realizacje zamówień w Wodach Polskich ? Plany zadań dla Zarządów Zlewni wraz z kosztorysami i przedmiarami prac przesłano z Nadzorów w I kw. br - zamówień konsekwentnie nie realizowano przez cały rok, aktualnie prowadzone są postępowania przetargowe z udziałem Nadzorów na konserwację cieków i koszenie wałów z terminem realizacji do 30 listopada lub początku grudnia - ktoś to ogarnia w ogóle ?

@Piotr

Wikipedia i wszystko jasne :)

@Stepy Polskie

Znakomita większość obecnych obwałowań tzw. poniemieckich powstała po wielkiejj powodzi w 1903 r. Wcześniejsze systemy były o wiele skromniejsze i budowane zazwyczaj na skutek wcześniejszych lokalnych zagrożeń. A 1997 to zupełnie inna bajka - na takie wody wcześniej nigdy nie budowano wałów. I to przed jak i po wojnie ( w przypadku Wrocławia właściwie tylko przed II WŚ).

@IQ

Nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale mam ku temu wątpliwości. Bo czymże jest w moim komentarzu "znaczące wzmocnienie" w odniesieniu do obwałowań jak nie to o czym mi z przekąsem przypominasz ? A przecież nie będę opisywać rodzajów i szczegółów technicznych tych rozwiązań bo to forum to nie miejsce na szkolenie zawodowe (zresztą są bardziej fachowe źródła niż Wikipedia, do której odsyłasz Piotra). A wspomniana budowa od podstaw nowego wału w miejsce starego czasami jest po prostu koniecznością, gdy korpus starego obwałowania nie przedstawią już sobą żadnej wartości i nie gwarantuje już minimalnej choćby stabilności podczas wezbrań, a w czasie wzmacniania i wjeździe sprzętu po prostu się "rozłazi". Wiem bo znam to z autopsji - brałem udział w takich zadaniach na starych przedwojennych obwałowaniach. Jakoś czuję, że chciałeś/aś błysnąć wiedzą, a mi swoim sarkazmem (bo w twoim wydaniu "kolego miły" raczej nie kojarzy mi się z czymś innym) trochę przysolić. Chyba jednak trochę nie wyszło.

@pragmatyk

Co do realizacji zamówień to właśnie Nadzory Wodne są na pierwszej linii - przecież nie ludzie z ZZ będą bezpośrednio czuwać nad wykonaniem zadań. To Nadzory Wodne pilnują roboty na swoim terenie (a przynajmniej powinny), a ZZ tylko od czasu do czasu może przyśle kogoś dla skontrolowania jeśli dochodzą go słuchy o problemach. Jeśli coś nie pójdzie jak trzeba, a robota zostanie spartolona prze niedopilnowanie, to w pierwszym rzędzie winnych góra będzie szukać właśnie w nadzorze wodnym. W Wodach Polskich jest jak jest, a w wzmiuw było inaczej. Tam to było ogarnięte, a w WP jak sam piszesz raczej rodzi się pytanie czy ktoś to ogarnia.

Zhp
@ghost writer

Proszę nie utożsamiać i nie oceniać ZHR poprzez czyjąś aktywność zawodową (kogokolwiek). ZHR nikogo nie rekomenduje z zasady, na jakąkolwiek funkcję publiczną. Stawiane są poważne zarzuty. Czas pokaże czy są zasadne. Każdy ma prawo dochodzić swoich praw, prokuratura ma obowiązek stać na straży prawa również (i to robi). Proszę wykorzystywać prawo, ale proszę nie wiązać sposobu sprawowania funkcji dyrektora z ZHR. Pojawiają się insynuacje dot. "podwykonawcy" czy, jeśli są prawdziwe i zasadne, oznacza to, że winne jest odgw/rzgw/wp rzgw (organizacja) ? Nie. Każdy indywidualnie ponosi odpowiedzialność za to co robi.

Tak2Nie3
gf wolf
@Zhp

"Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół – dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności". Zestaw, to proszę z człowiekiem, który prawdopodobnie zajmując nielegalnie stanowisko dyrektora (prokuratura prowadzi postępowanie) stworzył coś na kształt ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ, która mobbingowała, poniżała, zastraszała, szantażowała, przymuszała do odejścia z pracy doświadczonych pracowników. Członków tej grupy awansował mimo, że nie posiadali kwalifikacji, sowicie wynagradzał. Stworzył system bezprawnych donosów i notatek na osoby, których "nie lubił". Czy szanujące się organizacje tolerują w swoich szeregach takie osoby? Powiedz proszę, czy ZHR nie powinien pozbyć się takiej osoby ze swoich szeregów, ogłaszając to publicznie? Człowiek ten zajmował przecież stanowisko publiczne. Nadmieniam, że ZHR było informowane o wyczynach "tej osoby". Czy zasady ZHR obowiązują tylko na zbiórce harcerskiej? Czy taka osoba powinna "wychowywać" dzieci, które z dobrego serca angażują się w działalność ZHR? Przykro mi, ale dla pracowników z Wrocławia, ZHR ma twarz złego, podłego człowieka. Człowieka, którego postępowanie było analogiczne do postępowania funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Niestety, utrzymywanie "czarnej owcy" w swoich szeregach, powoduje, że cala organizacja staje się "ciemna'.

@gf wolf

Dajcie spokój ZHR-owi - nie odpowiada on za czyny ludzi dawniej z nim związanych, i czepianie się o to już jest przesadą. Bo równie dobrze można by żądać od niemal każdej instytucji czy organizacji w tym kraju odcięcia się od jakiegoś jej dawnego członka, który zachował się niegodnie. A w każdej zbiorowości znajdzie się czarna owca. Więc nie wariujmy, nie przesadzajmy i nie stosujmy uproszczeń - w końcu po coś obdarzono nas rozumem byśmy potrafili rozdzielać i rozróżniać pewne rzeczy.

franz
@realista

Dawniej z nim związanych? Uważam, że pozbycie się ze swoich szeregów tego człowieka, jest właśnie w interesie ZHR, ale jeżeli nie jest już ich członkiem, to ok. Jednak, kiedy był w "szczycie" swojego "pochylania się nad dobrem ludzi i Rzeczypospolitej" w ramach Wód Polskich, to był w ZHR. W pewien piątek, pod koniec kwietnia 2018 r. wyjechał nawet z pracy na zjazd ZHR do Warszawy. Cyrk z zawracaniem w tym dniu delegacji, jadącej na pogrzeb pracownika KZGW też pamiętamy. Na wszelki wypadek, zapytam jednak ZHR, czy ten pan jest ich członkiem. Podobnie, pozwolę sobie nawiązać w tej sprawie kontakt z DIINB.

@realista

Dzięki za odpowiedź. Ale zachęciła mnie ona do postawienia jeszcze jednego pytania - ponoć kto pyta ten błądzi. Nie chcę Cię przy tym zbytnio absorbować więc wystarczy jak mi krótko odpowiesz. Co sprawia, że stara, prosta, poniemiecka budowla hydrotechniczna jest w stanie funkcjonować do tej pory, a zbudowana współcześnie od początku nastręcza nam problemów i musi być ciągle serwisowana? Czy to może jest tak jak z nowoczesnymi samochodami, że im więcej wciskają im systemów bezpieczeństwa i bajerów, serwisy przejmują nad samochodem całkowitą kontrolę sięgając przy tym głębiej do naszych kieszeni, a strach na drogach dalej pozostał.Więc może sam odpowiedziałem na swoje pytanie?

Zhrp
@gf wolf

Ów jest członkiem ZHR, ale obraz, który tu się rysuje nie ma nic wspólnego z tym co widzi się w ZHR. W jaki sposób, kiedy i przez kogo (jaką drogą) władze ZHR były informowane o zachowaniu swojego członka (również członka władz ZHR)? Jeśli to co jest tu opisane jest prawdą, to wydaje się, że prokuratura i sąd pracy nie powinien mieć problemu z oceną tej sytuacji. Jeśli prawdą jest to co napisano, dlaczego nikt nie poinformował mediów? Może jednak nie wszystko jest jednak czarno-białe? O co chodzi w sprawie zjazdu? Owszem ów był tam obecnyi brał udział w obradach i głosowaniach, w sumie nawet na wewnętrzne potrzeby jest chyba nagranie. Czy dobrze rozumiem, że zarzuca się mu, że był w delegacji do kzgw, a faktycznie był uczestnikiem zjazdu ZHR?

gfwolf
@Zhrp

Nie, zrobił zadymę w piątek rano, że wzywają go do kzgw i kazał zawracać z drogi samochód z delegacją na pogrzeb. Rzekomo był mu potrzebny na wyjazd do kzgw. Później stwierdził, żeby nie wracali, że jednak pojedzie swoim. Wsiadł i pojechał do "KZGW". Doświadczeni pracownicy wiedzieli, że to blef, bo kzgw nigdy nie wzywało tak nagle dyrektorów. Sprawdzili więc, jakie są wydarzenia w piątek w Warszawie i bum. Zjazd ZHR.(usunięte przez administratora)

gf wolf
@Zhrp

Skarga poszła do Premiera, ale do wiadomości ZHR. Poszła zresztą do najważniejszych instytucji w RP. Poinformowano w niej przede wszystkim, że znęcając się nad ludźmi, zastraszał ich, powołując się na wpływy i znajomości właśnie z Premierem i Ministrem Dworczykiem. A to już jest poważne przestępstwo.

pragmatyk
@realista

sorry ale swoja uwagę kierowałem jako odpowiedź do postu użytkownika Jak zwykle a nie do Ciebie - omyłkowo tak wyszło bo lekko mnie zagotowało , a przeoczyłem że zjechałem kilka postów niżej ...

@Stepy Polskie

Kto pyta nie błądzi - tu się zgadzamy w 100 %. A dlaczego stara budowla "poniemiecka" dobrze funkcjonuje ( w powszechnym mniemaniu ) do tej pory, a współczesne rodzą problemy ? To jest tak, że te poniemieckie wcale już tak dobrze nie funkcjonują jak by się mogło wydawać. Często pomija się fakt, że działają tylko dlatego iż przez dziesięciolecia ktoś o nie mimo wszystko dbał i remontował (działo się to bez rozgłosu, który często towarzyszy nowym inwestycjom, więc i wiedza ogólna jest właśnie taka, że to co poniemieckie trwa i jest b. dobre ). Gdyby były pozostawione same sobie większość z nich byłaby już w stanie co najmniej fragmentarycznym. I masz też sporo racji jeśli chodzi o prostotę, ale i ich sposób wykonania i materiały wpływają na ogólną dużą trwałość - proste konstrukcje zrobione na zasadzie "mocniejsze jest lepsze od mocnego" dały im tą długowieczność, choć zaznaczam jeszcze raz, że nie dałoby się tego osiągnąć jednak bez późniejszego utrzymywania, napraw i remontów. A jeśli chodzi o nowe obiekty to różnica wynika z przyjętych rozwiązań. Choćby napędy - w poniemieckich obiektach są one często jedynie ręczne lub bardzo proste i bez automatyki mechanizmy sprzęgnięte z prostym napędem elektrycznym (w których prawie nie ma co się popsuć - słowo prawie oznacza że czasami jednak to się zdarza), a we współczesnych coraz częściej stosuje systemy napędowe często ze sterowaniem zdalnym i automatyką, sprzęgające ze sobą elektronikę, elektromechanikę i hydraulikę. A to już wymaga więcej zachodu w serwisowaniu, oraz stwarza mimo wszystko więcej możliwości awarii. Ze starymi wałami sprawa jest trochę inna -jakby one nie były porządnie zrobione i jakbyśmy o nie nie dbali kosząc regularnie, to po prawie 100 latach od budowy struktura wewnętrzna korpusu podlega takim zmianom, że obwałowanie takie pomimo utrzymania nie zmienionych parametrów zewnętrznych na pewno nie daje już takiego samego stopnia pewności i ochrony. A nie czarujmy się - ówczesna wiedza nt. gruntów, ich mechaniki, zjawisk w nich zachodzących w związku z wpływem wody itd. nie była taka jak dziś. Np. przecież nie jest rzadkością lokalizacja takich obwałowań na zasypanych byle czym dawnych starorzeczach co spowodowało niejedną kryzysową sytuację podczas powodzi z groźnymi uszkodzeniami wałów włącznie. A destrukcyjna rola drzew (a właściwie ich systemów korzeniowych ) rosnących na wałach ? Tych na poniemieckich obwałowaniach nie brakuje, a mitem jest powszechna opinia, że korzeniami bardziej "wiążą" ze sobą grunt korpusu wzmacniając go. Tak to w uproszczeniu wygląda z tymi "poniemieckimi" budowlami - miało być krótko, ale nie da się tematu ująć w jednym zdaniu.

ZHR
@gfwolf

No ale przecież delegację się potwierdza w miejscu delegacji. Więc kzgw powinno podbić się, lub powinno być oświadczenie delegowanego oraz sprawozdanie z delegacji, w ktorym pisze od ktorej sie del zaczyna, o ktorej konczy, co i z kim zalatwiał, otrzymuje się dietę oraz zwrot kosztów przejazdu. No to może jednak załatwił co mial załatwić w kzgw i po pracy obradował? Nie wierzę w to, że byl równocześnie w delegacji do kzgw i na zjeździe ZHR.. poza tym delegaci na zjazd ZHR otrzymują zwroty kosztów tej delegacji. Więc może po prostu to jakieś nieporozumienie?

no no
@ZHR

O, to ciekawe co piszesz, bo na pytanie posła Jarosa, czy w piątek był na urlopie w czasie zjazdu, z tego, co pamiętam, Prezes Daca napisał (zapewne rękami p. Surowskiego), że nie było potrzeby udzielania urlopu, bo zjazd był w sobotę i niedzielę. Jak to odnajdę na stronie Jarosa, to przywołam dokładnie. Tymczasem mnóstwo osób widziało, jak wyjechał w piątek rano do "KZGW". A poza tym, czy masz świadomość, że pracownicy rzgw znają się bardzo dobrze z pracownikami kzgw i szybko zadzwonili zapytać się, czy jest spotkanie dyrektorów w kzgw?

fotograf
@ZHR

A czy to prawda, że na szafce przy drzwiach w gabinecie zastępcy dyrektora leżała lista obecności dyrektorów, na której był podpisany "awansem" DYREKTOR, który w tym czasie przebywał na urlopie? Ile osób tę listę widziało? Ile zrobiło jej zdjęcia telefonem? I dlaczego akurat zaginięcie tej listy pan dyrektor zgłosił policji? Dla kolegi pytam...

ona
@Zhrp

Zgłaszam się więc na ochotnika i poinformuję ze szczegółami władze ZHR o działalności pana dyrektora. Tak na wszelki wypadek wyślę to do wiadomości ZHP, żeby poinformowali swoich członków, jak nie należy postępować. Zwłaszcza o systemie donosów i "haków" na pracowników. To nie jest tradycja Alka, Zośki i Rudego, raczej "szkoła" Dzierżyńskiego. Ale Ty robisz tu dobrą robotę, dziękuję Ci bardzo.

@pragmatyk

Ok. Tak właśnie czułem, że coś "nie teges". Pozdro !

@realista

Skoro coś było proste i się sprawdziło w użytkowaniu , to po co to zmieniać i komplikować sobie życie innymi rozwiązaniami? Przecież to są pieniądze , które można by zmarnować w jakiś inny ciekawszy sposób Kiedyś konserwator - elektryk , przy pomocy towotu , klucza francuskiego ,przecinaka i młotka naprawił szybko awarię, do której teraz trzeba zwoływać konsylium...Można powiedzieć że wychowałem się nad Odrą. Zakład pamiętam z nazwy OZW a póżniej ZARO. Większość forumowiczów może nie wiedzieć co one oznaczają? Po Odrze pływały holowniki ciągnące na linach przeważnie po 3 barki, a na każdej był jeden sternik. Kiedy były wakacje ,to pływały nimi rodziny wraz z dziećmi. Pamiętam to dziś jak ojciec wziął mnie ,na wycieczkę takim parowcem o czerwonych dużych kołach napędowych...Łezka się w oku kręci , jak wspominam tamte pionierskie czasy...Rzeka emanowała innymi obrazami. Teraz słyszę tylko czasem ryczące skutery i silniki łodzi turystycznych...Rozpażyłem się a miałem też krótko...Co do starego tematu wałów-zgadzam się z Tobą.- jednak zaznaczam w niektórych tylko miejscach zweryfikuje to woda....

ona

Oczywiście, że zawiadomię:) Ten Pan poniesie konsekwencje swojego działania.

conique

Pan Prezes Daca w odpowiedzi na zapytanie posła na Sejm RP, odpowiedział, że "nie było potrzeby udzielania urlopu, gdyż był to weekend". Oznacza to, że w piątek pan Surowski powinien być w pracy, a wyjechał z niej na moich oczach do "KZGW".

Tomek

Czy u nas są na kierowniczych stanowiskach bez wykształcenia wyżsxego tak jak minister finansow dawać info gdzie tak jest

Tak3Nie2
@Tomek

w moim zarzadzie wszyscy mają. Chyba to podpucha jest. Wszyscy czy kier nw dyr zz czy dzial muszą posiadać wyższe

Tak3Nie1
/\/al

Koledze się chyba czasy PeZelu przypomniały i się rozmarzył :D

@Jan

Jeśli chodzi o kierowników NW to w przeciwieństwie do dyrektoró(usunięte przez administratora)(a nawet ich zastępców), nie ma ani jednego artykułu w prawie wodnym określającego warunki jakie powinien spełniać kierownik nadzoru wodnego odnośnie wykształcenia i doświadczenia . Tak więc jeśli ktoś wysoko postawiony będzie miał kaprys postawić na tym stanowisku kogoś bez wykształcenia wyższego i/lub kierunkowego, i do tego dzięki zaprzyjaźnionemu staroście będzie miał pozytywną opinię, to będzie mógł to zrobić. Np. pani po kulturoznawstwie legalnie mogłaby być kierownikiem nadzoru wodnego, gdyby ktoś ją powołał na to stanowisko. I żaden sąd w tym kraju nie stwierdziłby że jest to niezgodne z prawem. Zastanawiająca jest ta luka w Prawie wodnym odnośnie kierowników Nadzorów Wodnych, choć każdy kto ma choć trochę oleju w głowie wie że taka osoba powinna mieć wiedzę i doświadczenie właśnie z zakresu wód i urządzeń wodnych (i z wszystkiego tego co z nimi związane). Nie wierzę by ktoś to po prostu przeoczył w pisaniu projektu ustawy. Są dwie możliwości: albo jest to luka umożliwiająca zatrudnianie "swoich" choćby nie mieli koniecznego wykształcenia, wiedzy i doświadczenia. Albo autorzy ustawy traktują nadzory wodne jedynie jako biura obsługi klienta, które nie powinny zajmować się niczym innym, przez co specjalistyczna wiedza nie jest do niczego potrzebna.

swan

Pani senator Chybicka z Wrocławia jest w senackiej Komisji Środowiska. Zainteresujemy ją Wodami Polskimi, bezprawiem, dyrektorami- przebierańcami i podwykonawcami wprost z rzgw. Senator Zdrojewski też podobno jest zainteresowany aktualnym stanem bezpieczeństwa powodziowego, zwłaszcza po osobistych doświadczeniach z 1997 r. Polski Senat zajął się już Prezesem NIK, a teraz czas na świetnie prosperujące Wody Polskie.

Tak6Nie2
marshal G.
@swan

Senator Chybicka czy senator Zdrojewski trafili do senatu "na przechowanie", więc nie liczyłbym na jakiekolwiek działania z ich strony. Nie potrafili we własnej partii powalczyć o stanowiska to z senatu będa walczyć? Poraża mnie ta ludzka naiwność :D

swan
@marshal G.

Z tego, co pamiętam to Zdrojewski "wypłynął" na powodzi i dlatego zapewniam, że z chęcią zaangażuje się w ten temat. Gwarantuję;)

Znawca
 Rekomendacja

Wszyscy straszycie sądami, telewizją, gazetami i od ponad roku nic w tym temacie Wasze straszenie nic nie przynosi. Do roboty się weźcie, chyba że jesteście byłymi pracownikami WP - wyrzuceni? To skupcie sie na swojej nowej pracy. Wody mają się nieźle! Trzeba usprawnić kilka rzeczy, zmienić kilka osób, ale przestańcie się nakręcac i nie psujcie tego co jest!

Tak4Nie18
Funk
@Znawca

A co można jeszcze zepsuć w Wodach Polskich? Zadowolony jesteś z kadry/z przełożonego, organizacji pracy, wiedzy (nowych) pracowników, sprawiedliwego podziału pieniędzy na wypłaty pomiędzy poszczególnych pracowników, komunikacji wewnątrz firmy i jej wizerunku na zewnątrz, sprawności KZGW, itd, itp. Obudź się człowieku. Ale Ty masz się chyba całkiem nieźle, co nie?

Tak26Nie
klimatyzator
@Znawca

Tak samo gadał ten, który gdzieś w baraku montuje teraz wentylację;) A odpowiedzialność za to,co robił w WP jeszcze przed nim. Niestety tak działa polski wymiar sprawiedliwości. Nie będzie już pamiętał gdzie pracował, a raty komornikowi będzie płacił. A oszustwo polegające na powoływaniu kulturoznawców czy innych fachowców na stołki dyrektorskie to nie przelewki. Wszystkie decyzje kulturoznawców do podważenia!

Tak15Nie
córka stolarza

A co boisz się?

Znawca
@córka stolarza

Bardzo się boję. Że mi obniżą wynagrodzenie z 3500 na 3300 brutto

AH
@klimatyzator

Jak to? To nie wrócił do Daimler Chrysler na swoje MENADŻERSKIE stanowisko?Wszyscy słyszeliśmy, jak Pani Minister mówiła, że stamtąd się wywodzi. Tak mówiła, naprawdę! Nie wierzę, że head hunterzy, go nie "wyłowili z Wód Polskich"! Taki fachowiec! W znajdującym się naprzeciwko rzgw biurowcu SKANSKA CENTER, tamtejszy HR też pewnie miał go cały czas "na muszce". I daliby mu czarne Audi S8...

ewa
@Znawca

"Wyrzucony" to chyba tylko został pan dyrektor z ZHR. Na urlopie, w szoku...Taki mega kop;(

@Znawca

Głos rozsadku , tak trzymac, stop hejterom .

Tak3Nie4
v
@Funk

Znasz taką państwową firmę , gdzie ludzie są zadowoleni z podziału kasy na wypłaty ? To ja pokaż !

Marek
@Funk

Zgadzam się w 100 procentach. Mój przykład ja 20 lat pracy studia kierunkowe 3200 zasad. a gostek średnie wieczorowe niezwiązane z pracą i ma takie same pobory. Nie wie co to niwelator, profil itp. To po prostu jest chore. Zostalem ukarany że mam studia...

Tak12Nie1
Maniek
@Marek

Ja 22 lata pracy w starostwo, teraz Wp jestem inspektorem. Przyszła do działu nowa, bez kierunkowego, studiów kierunkowych 8 lat pracy w biurze budowlanym (fakturzystka) tez inspektor te same pobory. O wodzie ma pojecie, że można popływać, pozdrawiam miłego dnia życzę

Tak16Nie
Nick
@v

Jeśli chodzi o kasę to racja. Rzadko zdarza się, że ktoś powie "za dużo zarabiam".

Len
@v

Takich dysproporcji, takiej niesprawiedliwości, takiego braku zasad trudno znaleźć w państwowej firmie poza Wodami Polskimi.

Tak13Nie
Ziuta
@Znawca

Chyba żartujesz. WP sięgneły dna. Nawet do imprez integracyjnych nas przymuszają!

Imprezowicz
@Ziuta

Dlaczego zmuszaja? Jaka impreza?

Ziuta
@Imprezowicz

W Krakowie. Dyr sobie wymyśliła impre. Ganiała po pokojach i kazała iść i nie było mowy, że nie bo ktoś ma chorą matke czy dzieci pid opieką. I jeszcze mamy za to bulić kase z własnych pieniędzy.

jolcia
Nazwa działu: Kadry i płace

czy ktoś wie , na jakiej podstawie wypłacane sa w Wodach Polskich odprawy emerytalne i nagrody jubileuszowe. Czy odprawa emerytalna to 6 krotność czy 4 krotnośc pensji i z czego to wynika? podobnie nagrody jubileuszowe?

jolcia
@jolcia

oczywiście do 31.12.2019 r bo podobno od 1 stycznia 2020 sa nowe zasady(rozporządzenie Prezesa WP)

Sasza
@jolcia

Ale czy lepsze??

miłek

RZGW w Gliwicach poszukuje pracowników. Czy polecacie pracę w RZGW w Gliwicach? Jaka panuje tam atmosfera? Jakie oferują zarobki?

TakNie6
dada
@miłek

Atmosfery nie ma żadnej. Bałagan jakich mało. Tak zwanym dyrektorem jest koleś, który nie ma do tego żadnych kwalifikacji (wcześniej był zwykłym inspektorem w wodociągach) i nie spełnia jakichkolwiek warunków wynikających z Prawa Wodnego. Został więc powołany wbrew prawu, ale to taki drobny szczegół. Rotacja pracowników ogromna. Pracujesz za najniższą krajową. Kasy brakuje na wszystko. W ZZ brak nawet papieru toaletowego i mydła.

Tak18Nie1
IQ

Dumni z Polski Niepodległej, BÓG HONOR OJCZYZNA. .

Tak6Nie2
Danka

Wszędzie to samo Zobacz w zarządzie zlewni Elbląg sekretarka i kierownik działu utrzymania te same nazwiska. Małżenstwo. Gadają ze on informatyk coś nie ten tego

Ula
@Danka

Przyjdzie nowy Prezes to wymiecie może układy i powiazania

Giw
@Danka

Jak dobrze wykonują swoją robotę to w czym problem? Może i cała rodzina pracować ważne żeby robota szła. Ale najlepiej zatrudnić byle kogo- lesera, mende.-byle nie było powiązań rodzinnych. (usunięte przez administratora)

Tak4Nie4
Tax
@Giw

Najlepiej przyjąć taką osobę, która będzie właściwie wykonywała swoje obowiązki. A z rodziną to tylko kłopoty - przede wszystkim dla tego krewniaka, który jest na najwyższym (w rodzinie) stołku.

zażenowany
@Danka

KIROWNIK DZ. UTRZYMANIA INFORMATYKIEM? O MOJ BOŻE WIDZISZ I..... PEWNIE JAKIŚ POCIOTEK DYREKTORA. CHYBA TU KOGOŚ POKRĘCIŁO BO TO W PALNIKU SIE NIE MIEŚCI

Lolek
@Giw

niech założą swoją firmę i zatrudnią rodzinę a nie w państwowej firmie.

NW południe

Jak tam u Was z imprezami integracyjnymi?

TakNie3
Imprezowic
@NW południe

O jakich imprezach mowa? Mowisz o polepszaniu image przez sadzenie drzew?

Malik
@NW południe

Z tego co widzę to RZGW robi sobie imprezy, ale jednostki podległe raczej nie uczestniczą w tym. Po pierwsze bo daleko, po drugie że późno, zaczynają się np o17. Mając perspektywę wracania 3 godzin w środku nocy to wszystkim się odechciewa.

plt

No i ma powstać Ministerstwo Zasobów Naturalnych...Czyżby modlitwy zostały wysłuchane i odejdziemy z tragicznego MGM i ŻS?

Ojtam
@plt

I myślisz, że będzie lepiej? Ja już na to nie liczę. Lepiej to już było.

plt
@Ojtam

Myślę, że wszędzie bedzie lepiej.

Drogi wodne
@plt

Ministerstwo Zasobów Naturalnych.Ok.Ale Drogi Wodne niech sobie pozostaną w MGM i Żeglugi Śródlądowej.

@plt

A cóż to zmieni ? Przecież to będą ci sami ludzie, a zmieni się jedynie szyld ministerstwa. Musiałaby się zmienić mentalność ludzi na szczytach, a przecież nie zanosi się na to. Wody Polskie nadal będą centralnie sterowanym państwowym molochem z tą samą strukturą i tymi samymi problemami charakterystycznymi dla tego typu zarządzania, tymi samymi ludźmi na kluczowych stanowiskach czasami zatrudnionych wg klucza, który niekoniecznie oparto na doświadczeniu w gospodarce wodnej. A czy zmieni się metodyka działania ? Też zapewne nie - działania na dużych i znanych obiektach czy rzekach głównie by mieć dobry PR, a te wszystkie małe, niepopularne i nieznane wśród szerokich kręgów pozostałe bedą traktowane po macoszemu. W każdym razie dopóki nie zobaczę to nie uwierzę, że coś się poprawi.

rrr
@realista

Pierwsze co powinni zrobić to (usunięte przez administratora)rzgw z warszawy nie wiem gdzie może być i na mierzeję wiślaną bo to co tu się dzieje to jest oki :)) najważniejsze niby centralne a (usunięte przez administratora) odnośnie innych rzgw sie nie wypowiadam jedynie napomknę że ostatnio coś znowu się Wrocław uaktywnił ale tym tam to nigdy nic nie pasuje :))

Tak1Nie3
wrocław
@rrr

Jakbyś przeżył powódź w 1997 r., a teraz na dyrektorów w Wodach Polskich wsadzili Ci montera wentylacji i kulturoznawcę, ukrywającego się przed światem, to byś zrozumiał Wrocław. To pokazuje skalę prymitywizmu i ignorancji, no i oczywiście ograniczenia intelektualnego tzw. nowych elit.

Tak11Nie
sonny
@realista

Dlaczego ci sami ludzie? Miotła z MGM i ŻS usunęla wszytskich dyrektorów, zastępców, a powsadzała przypadkowych, tzw. przechodzących z tragarzami. Myślisz, ze zasłużyli, zeby ich teraz oszczędzić? Traktowali ludzi, jak śmieci, zachowywali się ja ruska swolocz, a teraz ktoś ma być humanistą? Mam nadzieję, że ktoś rozliczy ten bajzel i to bezprawie, zatrudnianie znajomków itd. Kiedy byliśmy w resorcie środowiska takiego prymitywizmu nie było. Naprawdę nie było! Nie mam złudzeń, że będa zatrudniali swoich, ale może chociaż ktoś się zastanowi nad kompetencjami. Po wyborach w 2015 r. Gajda tez wymienił kliku dyrektorów, ale wszyscy byli z branży! A jak nazwać to, co się w 2018 r. odbyło?

@sonny

Wcale nie piszę, że tan czy tamten zasłużył by oszczędzić go. Chodzi jedynie o to, że takie ministerstwo czy inne to "wsio ryba", bo ekipa rządząca wciąż ta sama. Dlatego nie wierzę, że przenosiny pod inne ministerstwo coś dadzą. Nawet jeśli nowa czapa wymieni ludzi na świeczniku to będzie to dokładnie tak samo zrobione jak obecnie - nowy minister wsadzi swoich ludzi, a ci swoich. I wcale nie będą to żadni specjaliści od gospodarki wodnej. A dlaczego ? No bo niby skąd mieliby ich wziąć. Mają jednego Gajdę i to wszystko, a czy wyobrażasz sobie, że obecna władza przyznałaby się do błędu i przywróciła go na szefa Wód Polskich ? Tak więc mając na uwadze to co się do tej pory działo pod skrzydłami "dobrej zmiany" nie liczę na poprawę sytuacji.

sonny
@realista

A ja uważam, że jak idą "na bezczela" z Pawłowwicz i Piotrowiczem, to dlaczego ne mieliby przywrócić Gajdy? Chyba Morawiecki wie, że z MGM i jego fachowcami nic nie zrobi.

Jak zwykle
@plt

Jak zwykle! Tylko plotki, przypuszczenia i fejk... i co z tego wynika??? WIELKIE NIC. Właśnie oglosili liste ministerstw i zostaje po staremu!!!

montek
@Jak zwykle

A skąd wiesz, gdzie będzie dział administracji "gospodarka wodna"? Jak można oddzielić wodę od klimatu? Skąd wiesz, że nie będzie tam, gdzie odnawialne źródła energii? Powstało osobne ministerstwo ds klimatu, a susza zostanie w "żegludze"? Wiem, wiem, przy tej władzy wszystko jest możliwe.

Ciekawy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.

Ile czeka się na pozwolenie w ZZ Legnica?

Filip

Miały być NW do likwidacji. Coś wiadomo o tej sprawie ??

Danka
@Filip

Ponoć część NW podległych pod RZGW Białystok a ZZ Olsztyn z kilkoma NW ma przejść pod RZGW Gdańsk

Filip
@Danka

Pytam bardziej o część małopolski

wiceprezes
@Filip

Najlepiej zlikwidować ten cały biurokratyczny (usunięte przez administratora) jakim stało się PGWWP. Poza nawiasem to też nie wiem dlaczego Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej to jest oddzielny resort? Jak to możliwe, że istnienie ministerstwo, które w zasadzie niczym się nie zajmuje. Chyba tylko dla stołków jest utworzone.

Tanco
@wiceprezes

Ależ zajmuje się spełnianiem marzeń starych kapitanów, którzy wrócili np. z Niemiec do Polski na stare lata i chcą mieć kanały żeglowne zamiast uregulowanych rzek. Ale i to spełnianie marzeń im jakoś nie wychodzi... Jakoś cicho się zrobiło po tej całej awanturze z przełomu 2017/2018.

piotrowna
@wiceprezes

Jak to niczym się nie zajmuje? W kompromitacji odchodzącego rządu nie ma sobie równych. Promy, stępki, dewastacja gospodarki wodnej, szlaki żeglowne widmo, itd, itd. To jest Ministerstwo im. Gregorija Potimkina. I może to byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne i kosztowne.