Opinie o Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Warszawa Grzybowska 80/82

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Warszawa Grzybowska 80/82

Zyzek26

Niestety nic dobrego o tej placówce nie można napisać. Nawet jak jesteś dobrym pracownikiem to niestety nie zostaniesz doceniony przez Dyrekcje, bo nie donosisz ani nie jesteś ich "pupilkiem"! Zapomnieć możesz również o awansie i podwyżce, no chyba że jesteś pupilem lub sygnalistą Dyrekcji to Ci to załatwią. Za to nie musisz obawiać się konsekwencji jeśli będziesz miał romans ze współpracownikiem, bo Dyrekcja na to przyzwala, mało tego w nagrodę sadza Kochanków działu ZUZ w jednym pokoju. Żenada, żal i poczucie, że pomimo tego że pracujesz jak najlepiej to i tak nie zostaniesz doceniony przez Dyrekcje Zarządu Zlewni w Koszalinie.

Jak długo trwa proces awansu w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie?

konserwator
@ZZ

BZDURY. Staż pracy nie oznacza awansu i w żadnym urzędzie takich zasad nie ma. Można pracować 20 lat i nadal być słabym pracownikiem. Podobnie jak można szkolić się całe życie i nadal nic nie umieć. Nie masz pojęcia o ZZL więc lepiej się nie kompromituj. Awansują pracownicy, którzy się rozwijają, a nie wiecznie marudzą. Zmień pracę to się przekonasz.

Axel Nowy wpis

Szanowna Pani Prezes! W środowisku RZGW w Gdańsku pojawiła się wiadomość, że zamierza Pani powołać na stanowisko dyrektora RZGW panią Aleksandrę Bodnar. To jedna z gorszych wiadomości, jakie mogą spotkać pracowników. To również nie jest dobra wiadomość dla samego RZGW. Pani Bodnar źle się zapisała jako dyrektor tej firmy przed paroma latami. Poza złym traktowaniem pracowników, częstym publicznym ich poniżaniem prezentuje po prostu brak kompetencji. Wiem coś o tym, bo sama miałam niemiłe doświadczenia. Zresztą nie tylko ja, bo niejedna z nas wychodziła z gabinetu p. Bodnar z płaczem. Dyrektora nie trzeba lubić, ale nie można się go bać. Pracownik też ma swoją godność, a różne złośliwości p. Bodnar (również publicznie) ludzie pamiętają. Tak samo, jak niekończące się narady, które się kojarzą z biciem piany. Bardzo proszę Panią Prezes o głęboki namysł nad tą kandydaturą, jeśli RZGW ma normalnie działać. W przeciwnym razie dobre 15-20% załogi po prostu odejdzie. Tu pracują ludzie naprawdę oddani, mimo tych pensji robią to z pasją i są fachowcami. To byłby po prostu policzek dla nich, jakaś kara. Sama Pani wie, że ludzie nie walą do Wód Polskich drzwiami i oknami. Pani Prezes! Obiecywano po 15 października inne standardy. Chcemy się o tym przekonać, bo ta kandydatura to powrót najgorszych zwyczajów. Co prawda szczęśliwie nie jestem już w Wodach, ale mimo wszystko dobro tej firmy leży mi na sercu. Nie powinna nią kierować osoba, której dobrze wychodzi jedynie styl ubierania się, a pomiatanie pracownikiem to „nieszkodliwe” hobby dyrektora. Uczciwie powiem, że to pismo trafi do wielu adresatów. Jeżeli to będzie nietrafione, to dobrze, przynajmniej się nie wygłupię. Ja oczywiście nie nazywam się Grzegorz Stromski, ale znając mściwość pani Bodnar wolę być ostrożna. Znam przypadki utrudniania pracownikom podjęcia pracy w innej firmie po odejściu z RZGW. Poza tym – jak nadać list bez nazwiska. Licząc na głęboki namysł Pani Prezes pozostaję - Z wyrazami szacunku

@Lidka Nowy wpis

Dyrektorze, kiedy tracisz drugiego człowieka w firmie, a o tym nie wiesz, a jego zaangażowanie gaśnie w oczach. Czyli o tym, co może spowodować twoje fatalne zarządzanie!? Jak myślicie, ile trwa proces tracenia człowieka z firmy, kiedy zaczyna mu spadać zaangażowanie - miesiąc, dwa❓ Trwa od pół roku do kilku lat. Mnie tracono pół roku, aż do momentu, aż poczułam się nikim. Z kogoś, kto budował i tworzył przez wiele lat, stałam się tabelką, nie człowiekiem z potencjałem. Zabrakło pytań - kim ja w ogóle jestem, co lubię, co mnie wkurza, jak ze mną rozmawiać i jakie mam ambicje. Przyszedł czas, że stałam się pionkiem. ???? Słyszałam wielokrotnie - "za mało, powinnaś, musisz, inni robią więcej, aż zabrakło mi siły". Dodam, że dawałam z siebie, tak dużo ile mogłam, często kosztem moich bliskich i zdrowia. Nie usłyszałam od swojej dyrektorki - dziękuje, robisz świetną robotę, jakiego wsparcia potrzebujesz. Gasłam każdego dnia, przestawało mi się chcieć. Zaczęłam myśleć, co mogę zrobić, aby jak najszybciej uciec ... Uciekłam ... To moja krótka historia. Dlaczego poruszam tak ważny temat, jakim jest dojrzałe zarządzanie. Ostatnio dużo o tym czytałam. badania empiryczne w firmach wskazują, że około 70% menedżerów nie ma zielonego pojęcia po co w ogóle dostają tę rolę lub są w tej roli!!! Gdy na warsztatach menedżerskich zadaje się im pytanie - dlaczego zdecydowałeś się na przewodzenie ludziom, tylko 30% osób w ogóle coś mówi o ludziach i tym, że chcą pracować dla nich. Najczęściej odpowiadają - bo mnie awansowali, bo to normalny krok w karierze … ???? 70 % odpowiadających nie wie, że ich głównym zadaniem jest przewodzenie ludziom oraz branie współodpowiedzialności za los żywego człowieka w pracy. Wiem - brzmi grubo! To sprawianie, aby życie pracowników w pracy stawało się coraz lepsze. To nie zarządzanie procesem i wiedza, a relacjami, skutecznym przekazem i rozwojem człowieka, to budowanie w nim odpowiedzialności oraz pokazywanie swojej spójności pomiędzy słowami, a działaniem. To wyznaczanie kierunku i branie odpowiedzialności za swoje decyzje i błędy, wiedząc, że to ma wpływ na życie drugiej osoby, jej zdrowie psychiczne, które przekłada się na zdrowie fizyczne, często też relacje w domu, na które często ma wpływ praca. Tam pracują specjaliści merytoryczni ale kompletnie nie mający umiejętności menedżerskich i zarządczych. Adio! Dyrektorko każde twoje słowo może niszczyć lub wzmacniać.

Jak długo trwa proces awansu w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie?

? Niewiadoma

To wielka niewiadoma. Wszystko zależy kto polecił, przynależność partyjna, oraz ...??? Poczytaj komentarze i sam sobie odpowiedz. Nawet przy dobrym wykształceniu to wielka niewiadoma co do awansu. Wiem to na przykładzie mojego kolegi.

ABI
@? Niewiadoma

Awans, chyba żartujesz, awansują tylko partyjni żołnierze z polecenia

Kama

Zależy jak bardzo jest się spokrewnionym.

Wnikliwa

Musisz się bardziej postarać z tymi sztucznymi postami bo zamiast procesu awansu czeka cię proces utraty fuchy.

Magda
@? Niewiadoma

Dokładnie w każdym miejscu jest inaczej. Ludzie mają max 5 tys.zl.brutto niezależnie od tego czy mają kilka lat doświadczenia zawodowego czy dwadzieścia i do tego stażowe liczone od wynagrodzenia netto. Dopiero potem zliczają te dwie kwoty i warto kontrolować bo ciągle mylą się w kadrach.

Ilona
@Magda

Co masz na myśli pisząc, że w każdym miejscu inaczej? W sensie, że wynagrodzenie jest liczone według innych standardów na poszczególnych stanowiskach? Dosyć to zawiłe....

Wiktoria
@Magda

Uważasz może, że to nie fair, że staż pracy nie wpływa na poziom wynagrodzenia i wszyscy mają po równo? :/

Nikt
@Wiktoria

Uważam, że to nie fair, że młodzi bez doświadczenia mają większe zarobki od tych z doświadczeniem o sporym stażem pracy. Obecnie, na jednym stanowisku w jednym dziale różnice w pensji dochodzą do ok. 2 tyś. I to jest niesprawiedliwe...

ZZ

Nie ma takiego procesu w Wodach Polskich (jak w normalnych urzędach), możesz mieć 15 lat stażu (i być dalej młodszym specjalistą, który dedykowany jest dla nowo przyjętych), a osoba z twojego działu ze 2 letnim stażem będzie zarabiać 2 tys. więcej.

konserwator Nowy wpis
@ZZ

Zyzek26 Nowy wpis

Aplikowałeś do firmy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie?

Tak. Proszę szukać ogłoszeń na stanowisko Młodszego Specjalisty.

nika

PGW Wody Polskie Szczecin - Skala niekompetencji i kolesiostwa jest przerażająca w tym miejscu. Nie polecam tego miejsca pracy.

Jak wygląda kwestia awansu w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Specjalista ds. Personalnych?

Zależy od dyrektora. Jeden awansuje po roku pracy inny po kilku latach pracy. Awans to takie widzi mi się. Od specjalisty można awansować na starszego specjalistę potem na głównego, eksperta i kierownika.

Wiktoria

jak to widzi mi się? chyba nieco jakimiś zasługami musi być to umotywowane? długość stażu trochę się liczy, a jakieś wyniki? dyr to przed kimś jeszcze z tych awansów się rozlicza? komu za co itp?

@Wiktoria

Moim zdaniem nie bardzo. Widzę osoby, które nie są lubiane przez dyrektora i na awans czekają 5 lat. Inne, w innym dziale, tylko dlatego, że pracują rok dostają awans na starszego specjalistę. Więc jest to totalne widzi mi się dyrekcji niczym nie poparte.

Weronika

Co znaczy tutaj wczasy pod gruszą? Bo firma teraz prowadzi rekrutację w internecie na pozycję Starszy Specjalista w Wydziale Monitoringu Finansowego Umów. I tam właśnie w ogłoszeniu o tym napisali. To jakieś dofinansowanie?

@Weronika

Tak. Jest to dofinansowanie do wypoczynku trwającego 14 dni kalendarzowych wypłacane po odbyciu wypoczynku - często po kilku miesiącach, ale zawsze jest. Oczywiście po wypoczynku trzeba złożyć wniosek o wypłatę dofinansowania. Są 4 progi dofinansowania w zależności od dochodu na osobę w rodzinie.

M. B.

PGW oddział w Sieradzu. Nawet wrogowi bym nie polecił tej żałosnej instytucji.

....

Brawo, nawet paczka mikolajkowa opodatkowana. W tamtym roku była pełna kwota a w tym odliczony podatek

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie? Dodali nowe ogłoszenia 8 marca na Praca.gov.pl.

Wnikliwa

Co za drewniana imitacja zapytania. Ale tak to jest jak się sztucznie fabrykuje rzekome forum

Wnikliwa

Bo prawdziwe forum o Wodach Polskich jest pod adresem goworka /opinie_czytaj,21452084,1. To tu jest dla picu.

Ciekawski

Miesiąc temu tu było tysiące wpisów, same negatywne o pracodawcy. Z całego okresu 2018 - maj 2021. Wzięły się i zniknęły? Za dużo frajerów którzy inaczej mogliby się zatrudnić przeczytało prawdę o instytucji? Kandydaci, uważajcie, to forum jest moderowane przez pracodawcę.

Jan

Pojechałem kiedyś do Piotrkowa na rozmowę na stanowisko "Specjalista ds. zgód wodnoprawnych". Byłem zdziwiony że zadzwonili, ponieważ nie miałem pojęcia chociażby o Kodeksie Postępowania Admistracyjnego, ale pomyślałem że przecież nikt mnie nie ugryzie jak CV złożę, a jak pojadę to przynajmniej będę mógł się wypowiedzieć.. Z wodą i ściekami, z ochroną środowiska jak najbardziej do czynienia miałem. Nauka mi ciężko nie przychodzi, więc pojechałem na rozmowę. Wziąłem urlop, pojechałem w dwie strony 120 km, nawet za parking zapłaciłem obok bo był płatny. Rozmowa z wyperfumowaną Panią Prezes oraz jeszcze dwiema osobami, których stanowisk nie pamiętam. Pojechałem tam jako osoba zarabiająca wówczas około 3500 zł netto, co myślę można było wywnioskować z mojego CV, dodatkowo jako osoba zamieszkująca 60 km od Piotrkowa. Nie brałem pod uwagę tego że w razie czego otrzymam auto służbowe czy mieszkanie - raczej ze musze wliczyć koszty do wynagrodzenia, w związku z tym żeby mi się opłacało zmienić pracę i po odliczeniu koszów żebym jakoś minimalnie był zadowolony powiedziałem 5000 zł netto. Myślałem że mnie we trójkę zjedzą wzrokiem. Dowiedziałem się że tyle to u nich kierownik zarabia. Szukali wolontariusza jak się okazało. Rozmowa i pytania dające kandydatowi do zrozumienia że ma zaszczyt być w takiej firmie. Niektórym dalej się wydaje że państwówka to nie wiadomo co. Szkoda mojego czasu. We trójkę mogli usiąść przy tym CV i się nie wygłupiać - nie dzwonić i nie zabierać mi mojego cennego czasu i pieniędzy.

@olek co masz dokładnie na myśli?

Olek

Czy coś wiadomo o nowelizacji Prawa Wodnego co miało mieć miejsce w połowie roku 2019 wraz z proponowanych nowych granic RZGW i likwidacji proponowanych NW a tu bądź łączenie i ograniczenie kosztów?

Piotrek

Czy firma poszukuje kogoś do administracji na terenie województwa lubelskiego? najlepiej sam Lublin lub jego najbliższe okolice

Paulina

Firma aktualnie rekrutuje wielu pracowników administracyjnych w różnych miastach Polski: https://pracodawcy.pracuj.pl/panstwowe-gospodarstwo-wodne-wody-polskie,375552 - dlaczego tu taka cisza o Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie? Czy osoby pracujące w administracji firmy nie chcą pozostawić swojej opinii o warunkach pracy?

@Paulina

PGW Wody Polskie. pod taką nazwą funkcjonuje tutaj ta firma. Ponad 6000 komentarzy i opinii. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Warszawa

• Jak się pracuje w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie?

Zobacz opinie na temat firmy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie?

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie