Opinie o PGW Wody Polskie w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PGW Wody Polskie. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PGW Wody Polskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGW Wody Polskie w Warszawa

Beza

Tu związki zawodowe zaakceptowały regulamin wynagradzania, który nierówno traktuje pracowników. Specjaliści, starsi specjaliści itd trafili do różnych grup w zależności od działu, w którym się znajdują na poziomie danej jednostki. Wstyd, żeby akceptować jawną dyskryminację i nierówne traktowanie. Takie są te nasze związki zawodowe. Nie piszcie mi, że praca w jednych działach np zgodach czy środowisku jest ważniejsza niż w innych. Bo to tylko puste pompowanie baloników.

Rebeka

Ale jak 20% podwyżki to wszystkim równo! Wtedy wg Beki to ok. A to spowoduje że różnica w wynagrodzeniu między V, a XV kategorią (już duża), znowu się powiększy o kilkaset złotych.

huhu
@Rebeka

A zjakiej racji ma nie być różnic w wynagrodzeniu? Co, ten co jest od pół roku ma mieć ryle co ja po 5 latach, czy o co ci chodzi. Jak ci nie pasuje to w iwnioskuj o zmianę kategorii zaszeregowania i większą kasę, a nie robić wszystko byle inny miał gorzej

Reneka
@huhu

Przecież są różnice w wynagrodzeniu. Rebeka pisze, że po procentowym przeliczeniu wzrostu wynagrodzeń te różnice się powiększają (nie ma to żadnego związku ze stażem, tylko z kategorią). Ten co ma minimalną dostanie trochę, a ten z XV 2x trochę. Jeśli umiesz liczyć…

Andzia
@huhu

Ja pracuję 5 lat i mam dużo mniej niż Ci nowo zatrudnieni :/

Gorszy sort

Ja też mam podobny staż pracy, jestem tylko specjalistą i równie marne pieniądze. Awans dostają młodzi a ty zasuwasz i bierzesz odpowiedzialność za najbardziej skomplikowane sprawy bo nikt poza tobą tego nie zrobi.

Starszy bobrowy

Wkurzają mnie takie wypowiedzi strasznie. Przez 11 lat w tej branży doświadczyłem tylko jednego. Gdy niespełna dwa lata temu przy podwyżkach zdegradowano u mnie w dziale brygadzistów do poziomu zwykłych operatorów. I jako fizyczni widzimy, że w biurach są dość często awanse a tych, od których zależy bezpieczeństwo tysięcy ludzi, tych którzy bez marudzenia siedzą w święta i w weekendy w pracy KZGW ma w (usunięte przez administratora)

@malpa

Czy w WP jest lojalka? Podpisywaliście coś do umowy? Jakiś regulamin wewnętrzny regulujący kwestie zakazu konkurencji?

Olo

Potwierdzone info? Dla wszystkich czy dla kierowników?

@Olo

Tylko dla Kierowników. 2000 brutto każdy kierownik i dyrektor, reszta za (usunięte przez administratora)

wiadomo co ustalone?

Trybik
@MS

Nie mniej niż 800 netto

Podwyżki

Już w najbliższy piątek zostanie przekazana informacja o podwyżce wynagrodzeń o 20% z wyrównaniem od stycznia br.

@Podwyżki

Skąd takie informacje? Czy to jest sprawdzona i wiarygodna wiadomość?

Yyy
@Podwyżki

W najbliższy piątek to będzie wypłata a jeśli podwyżki to w maju

Żegnam

Podjęcie pracy w Wodach Polskich to była najgorsza decyzja w życiu.

Rekrutacje przeprowadza Kierownik działu organizacji ZZ i Dyrektor . Kultura i sposób rozmowy nacechowany szacunkiem. Jednak nikt nie czyta cv. Nie zadaje pytań merytorycznych i nie interesuje się Tobą.Zwykła pogadanka o niczym. Widać ze chcą tylko przysłowiowego robola, który nie będzie wnikał. Kwestia wynagrodzenia minimalna z informacja bez możliwości podwyżki.

Zakres odpowiedzialności i zadań, przekraczający ilość etatu. Ale jak chcesz pracować to cię wezmą . Poziom pytań niski. W zasadzie nie związany z rodzajem pracy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Nie no to już jest żałosne i poniżające. Nowe ogłoszenie o pracę na starszego i 2 lata tylko doświadczenia a tu człowiek od 5 lat dwoi się i troi i dalej specjalista. Jeszcze mówią że kasy nie ma na awans.

Pracownik II kategorii

Jest coraz gorzej, całkowite lekceważenie ludzi wykonujących pracę w Nadzorach Wodnych którzy przygotowują dokumentację projektową i biorą na siebie nadzór nad wykonywanymi pracami w międzyczasie wykonujący inne czynności służbowe. Może Wody Polskie i ZZ zlecą te czynności prywatnym firmom, wtedy zobaczą ile to kosztuje. Wiem lepiej mieć frajerów którzy za minimalną krajową będą to wszystko robić.

Jola

Behapowcy pierdzą w stołek, kasa leci a my musimy prowadzić karty ewidencyjne odzieży roboczej. Pełno kadrowych, organizacyjnych. Co tu się odwala?

a

I tak i nie. Samorząd to też potrafi być niezła patologia. Nie na darmo do tych instytucji centralnych ludzie ciągną z całej Polski. U siebie nie mają szans (i niekiedy ochoty) na pracę w tych samorządach.

Witam W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie Pani Joanny Kopczyńskiej Prezes PGW Wody Polskie z przedstawicielami związków zawodowych działających w PGW Wody Polskie. Z najważniejszych informacji przekazanych przez Panią Prezes to to, iż trwają negocjacje z Ministrem Infrastruktury oraz Finansów o objęcie naszych pracowników 20% podwyżką tak jak sfery budżetowej. Konkrety poznamy do 01.05.2024. Drugą ważną informacją jest zapewnienie Pani Prezes, że Wody Polskie nie zostaną zlikwidowane i utrzymają charakter zlewniowy. ________________________________ Co sądzicie, będzie 20%? Ja myślę, że tym razem będzie. Pozdrawiam i Wesołych Świąt ;)

Myśliwy

Ja myślę, że to jakiś makaron na uszy. W maju się dowiemy, że we wrześniu, potem nastąpi cisza, albo że musimy przeznaczyć środki z podwyżek na zwiększone wydatki obronne. Związki to powinny się dalej „wstydzić” ( nie napiszę dosadniej bo wytną). Przez ostatni rok żadnego komunikatu do pracowników.

No jest w planach dla wszystkich po 20%, więc wiadomo lepiej dać 1000zl każdemu więcej bo tak to każdy różnie zarabia

Kierol

Ile ty pracujesz w tej firmie? Pewnie raczej krótko... Bo jeżeli nie trolujesz w imieniu pracodawcy to serio kupujesz takie bajki? W tamtym roku prezes, pomijając wędliny wyborcze, zapewnił że wszystko jest prawie dograne. Dziś czytam w oficjalnej notce wawy, że przyjechały związki (raczyły przyjechać) i wszyscy (bo się jeszcze tak dobrze nie znają osobiście) spijali sobie z dziubków. Efektem tego jest lakoniczna informacja wawy, że ustalili co mają i "będą" robić... i tylko czekać na efekt. Związki pokusiły się o rzucenie bardziej odzianego w treść komunikatu, z którego wynika tylko że jest zaje iście iśće iście... i już prawie możemy patrzeć na cyferki na koncie. Ale serio to jest to samo co już od dobrych lat oglądamy. Mnie osobiście te newsy nic nie ruszyły. Także wesołego i mokrego jajka dla wszystkich.

A te 20% podwyżki to naliczane będzie od indywidualnego wynagrodzenia pracownika - wtedy kto ma wyższe wynagrodzenie będzie miał wyższą podwyżkę…

Od indywidualnego wynagrodzenia

Filip

A w przyszłym roku będzie restrukturyzacja, odprawy, nowe etaty i znowu nie będzie środków.

NIE CHCEMY!

Podwyżki nie dostaniemy bo nie zasługujemy. Jaki jest efekt naszej 5-cio letniej pracy? Tony tabelek? co zrobiliśmy dla społeczeństwa i dla kraju? NIC! i o to chodzi. wy tylko o podwyżkach a ja uważam, że jako firma na to nie zasługujemy. Rzeki nie utrzymane, lodołamacze nie kruszą lodu kiedy mają to robić, ryby w Odrze wyginęły, teraz cały kraj zalany wodami z naszych rzek, pozwolenia nie wydane, wszechogarniająca betonoza, pozwalamy na niszczenie środowiska, zrzucamy do rzek wszystko co popadnie - i to zgodnie z prawem itp. itd. Nie ma w nas chociaż małej woli aby pomagać innym. Tylko narzekamy i chcemy podwyżek i? tak leci rok za rokiem i jest fajnie. Pani prezes wnioskuję aby nie było podwyżek bo na nie nie zasługujemy.

Bbbb

Marzenia o podwyżkach dla Wód Polskich właśnie się skończyły rząd podał informację o większej niż przewidywano dziurze w budżecie, Polsce grozi unijna procedura nadmiernego deficytu

Tadeusz

W oficjalnym komunikacie p. Prezes nie ma takiej daty. Nawet nie ma informacji, czy te starania dotyczą najbliższego czasu czy też jakiejś nieokreślonej przyszłości. A „podobno są wśród nas kosmici”.

chłop

Nie można nazywać pracowników wód polskich nierobami ,bo niektórzy chcą pracować ,lecz nie ma funduszy na bieżące utrzymanie i konserwację rzek ,patrząc wstecz to prace podejmowane były już w maju , przetargi na powyższe roboty zaczynały się w lutym ,marcu; teraz zgodnie z dyrektywami unii europejskiej okrojono roboty konserwacyjne o połowę, u mnie jest niewielka rzeczka ,która ostatnio była konserwowana 8 lat temu teraz jest zarośnięta i zamulona, a woda przelewa się nad przepustami i zalewa drogi i przyległe łąki.

Tak fajnie p prezes o nas dba że nawet na święta nic nie rzuciła. Będzie reorganizacja - prezes kłamie.

MS

Są jakieś aktualne informacje na ten temat?

MS

Jakie są realne szanse na 20% podwyżki? Ma ktoś jakieś informacje?

Rt
@MS

Dostaniemy 20% podwyzki bo minimalna od lipca wzrasta.

Dd
@Rt

Dostaną Ci co będą poniżej minimalnej a nie wszyscy, to będzie wyrównanie

bywalec

Wzięli się za wymiany dyrektorow. W ZZ GIŻYCKO już po. A kiedy ZZ OLSZTYN? czas na nich i podległych im kierowników. W koncu może coś się zmieni i nastanie sprawiedliwośc, a nie są równi i równiejsi

Smerf

500 m.szesc. tyle było podane do wyrzucenia i ćwierć banki zapłacono.

BB

Czy ktos cos wie czy cale PGW czy tylko Gliwice nie odprowadzaja skladek do ZUS dla pracownikow pracujacych w szczegolnych warunkach i jest problem z przejsciem na wczesniejsza emeryture zus odmawia bo nie ma zadnych skladek na koncie od 2009 roku co jest warunkiem przejscia na pomostowke.ZUS odpisuje ze wplaty skladek sa tylko do Grudnia 2008 roku

Ktoś

Zgadza się. Kierownik kadr w Gliwicach to pomyłka. Zawsze działa na szkode i nigdy na dobro pracownika. Do wymiany. Koniecznie.

To nie kierownik wydziału odpowiada za badania tylko kadry. W Gliwicach to kadry zajmują się wszystkim tylko nie praca. A kierowniczka to szkoda mówić. To jest wielka porażka.

RZGW

Oczywiście, że tak. W każdej normalnej firmie za badania odpowiadają kadry. Kierownik jest od kierowania działem a nie zajmowania się sprawami organizacyjnymi. Jak kadry uważają że mają za dużo pracy to niech zlecą te obowiązki działom organizacyjnym. Zajmą się w końcu robotą a nie plotami, (usunięte przez administratora)

Nonsens

W działach organizowanych kadrach tłum pracowników. W zarządzie zlewni kilka osób w rzgw jeszcze więcej po co I na co urlopy sprawdzają hehehe taka to robota

RZGW
@Nonsens

W działach organizacyjnych przynajmniej połowa etatów powinna być zlikwidowana. Płacą ludziom za ploty i picie kawki, podczas kiedy w innych działach brakuje etatów albo nie ma kasy na podwyżki

Pierdu

Sztuczna robota. Pierdół aby mieć coś robić. 5 organizacyjne to chyba na 1000 osob

Lena
@Pierdu

Oczywiście. Jak kzgw I rzgw nie będzie wysyłał bezsensownych tabelek na wczoraj to i zoo będą robić merytorycznie z nie 200% ponad zakres.

Pesymista
@BB

Pracownicy RZGW (głównie na stanowiskach robotniczych ) byli zatrudnieni w szczególnych warunkach tylko do dnia 31.12.2008 r., od 01.01.2009 r. zmieniły się przepisy i stanowiska te nie były już w wykazach prac w szczególnych warunkach uprawniających do przejścia na emeryturę w obniżonym wieku 60 lat dla mężczyzn lub emerytur pomostowych. Od dnia 01.01.2009 r. tych stanowisk prac w szczególnych warunkach w różnych resortach pozostało bardzo mało i pracodawca musiał odprowadzać do ZUS-u za pracowników na tych stanowiskach dodatkową składkę , RZGW takich składek nie odprowadzało bo stanowiska te nie były już w nowych wykazach prac w szczególnych warunkach. Wody Polskie powstały 01.01.2018 r. , a przejęci pracownicy od 9 lat nie byli już pracownikami zatrudnionymi w szczególnych warunkach. Osoby, które do 31.12.2008 r. mają przepracowane na tych stanowiskach w szczególnych warunkach co najmniej 15 lat i jest to potwierdzone dodatkowym świadectwem pracy w szczególnych warunkach, mają prawo do tzw. rekompensaty , czyli zwiększenia wysokości kapitału początkowego przy przejściu na emeryturę w powszechnym wieku emerytalnym, czyli 65 lat dla mężczyzn.

Alicja

Dokładnie, ja też pracuję w NW. Długopisy to już od dawna kupujemy sobie sami. Ostatnio hitem jest to, że czajnik elektryczny mamy sobie sami kupić do pracy. Nie mówię już o papierze toaletowym. No ja nie ogarniam jak można nie mieć niczego od połowy roku. Jak nie kryzys papieru do drukarki, to segregatora nie dostaniesz…

Kto.pyta.nie.błądzi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Witam wszystkich, czy ktoś słyszał o zmianach na stanowiskach dyr ZZ na terenie małopolski ? Przydałoby się przewietrzyć. Czekam na znak! :)

IOW

Czy ktoś coś wie czy powstanie ta Inspekcja Wodna w lipcu, bo na dzień dzisiejszy to cicho sza. Może jednak mają inne pomysły Zarządzający? Już kiedyś podobny twór istniał pod nazwą Państwowa Inspekcja Ochrony Wód – centralna jednostka organizacyjna Rządu istniejąca w latach 1954–1972.

@IOW

Na spotkaniu ze związakami p prezes mówiła że nie będzie inspekcji a te etaty pójdą do najbardziej potrzebujących kadrowo ZZ i RZGW. Zapowiedziała też redukcję KZGW. Wszystko układa się w całość - Balcerowicz mowił w wywiadzie że dostali dodatkowy czas na zaproponowanie zmian w funkcjonowaniu WP, prezeska mówi o braku powołania inspekcji, jesteśmy po wyborach samorządowych i nieudacznicy którzy się nigdzie nie dostali znajdą stołki w wp, brak kasy na wynagrodzenia, lizanie (usunięte przez administratora) ekologom. Przeglądajcie projekty ustaw - niedługo pojawi się bomba (muszą to zrobić przed 1 lipca)

wykonawca
@888

Niestety Wody Polskie są niedrożne jak większość małych rzek i kanałów ,brak dobrego zarządzania-niepotrzebne wydawanie pieniędzy na zakupy maszyn i sprzętu ,zatrudnianie pracowników fizycznych do ich obsługi ,których wydajność jest co najmniej o połowę mniejsza niż pracowników firm zewnętrznych ,niepotrzebne koszty na tzw. nadzory przyrodnicze ,które są prowadzone z roku na rok na tych samych rzekach mimo tego ,że prowadzący nadzór przyrodniczy nie wyznacza żadnych działań ochronnych ,odrzucanie ofert wykonawców , których oferty są poniżej 70 proc. cen kosztorysowych , teraz jeszcze wprowadzili dla wykonawców obowiązek zapoznania się z podręcznikiem dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych , wykonywania zdjęć konserwowanych odcinków rzek i inne biurokratyczne niepotrzebne wymagania.

@888

Dzięki za informację. To Pani Prezes przestanie być prezesem. Pracownicy KZGW przejdą pewnie pod skrzydła ministerstwa. Będziemy śledzić zmiany ustaw…

Ekolog

Katalog dobrych praktyk nie pozwala teraz na konserwacji rzek, długo jeszcze nic nie będzie zrobione.

Zawiedziona

Najlepsze to dziś było nowe zarządzanie w sprawie regulaminu np wczasów pod gruszą, widzę że się cofany.Takie profity mamy ,brak słów.

Zawiedziona

Te marne 370 zł nazywasz dobrą kasą?

nic

To zarządzenie to kpina z nas. podnieśli kwotę dopłaty A limit przypadający na pracownika pozostawili na starym poziomie

Fabian
@nic

Tym samym przez podwyżkę dopłaty wyszła obniżka wypłaty. Na osłodę, zapomoga na święta wzrosła, można kupić dodatkową paczkę serwetek.

Henryk

Związkom to od dawna należy klaskać na każdym kroku za osiągnięcia i jeszcze dołożyć ze 100% składki dla korzystających z „personalizowanych” kont na różnych stronach web. I za to, że nic nie mówią na tych ogólnodostępnych.

Pracownik Wisły

Śmieszne jest i w sumie wręcz przykre że kierownictwo tj. dyrektorstwo wymyśla nowe pomysły jakie mogą wykonywać różne działy, obciążając ich za tą samą stawkę i taką samą mało liczebną kadrą. Pracownicy KZGW się bawią na jakiś pokazach, wykładach i prezentacjach jaka to firma nie jest super, a zwykli pracownicy RZGW i ZZ cisną robiąc na nierealne wymagania.

@Rozważny

Ale Pan Olek się mija z prawdą, zwykła złośliwość.... Pani Dyrektor w Rzeszowie jest bardzo kompetentną osobą pozatym dba o swoich pracowników jak nikt inny... złe czasy dla RZGW w Rzeszowie już dawno minęły!! Chyba, że Pan pd tych co wszystko psuli w RZGW albo syndrom Sztokholmski się odzywa

Nasza pani prezes się przecież stara abyśmy w maju mieli 20% podwyżki

Ogórek

Piszesz że będą zwalniać niekompetentne osoby? To co najmniej 30 procent na bruk dla firmy to najlepsze rozwiązanie. Firma będzie lepiej funkcjonowała i finanse się polepszą. Mniej papierologii a więcej myślenia. Na naszym terenie w wodnych nadzorach pracują zazwyczaj po 3 osoby i z powodzeniem ogarniają robotę. W moim zarządzie w jednym dziale 6 osób i słyszę co chwila ,, niech dyrektor przedekretuje na kierownika nadzoru bo oni wiedzą jak to zrobić,, 3 w tym dziale dyr zatrudnił z wiadomej partii i tak jest w całym PGW

Ja osobiście znam 3 emerytów ,z których jeden jest kierownikiem nadzoru-wiek 68 lat ,a drugi pracownikiem nadzoru-wiek 71 lat ,trzeci też jest pracownikiem nadzoru-wiek 72 lata ,ponadto znam jeszcze 2 emerytki ,z których jedna jest kierowniczką w ZZ-wiek 70 lat ,a druga jest kierowniczką w RZGW-wiek 66 lat ,wszystkie te osoby pobierają emeryturę.

Robol

panie emerytki i panowie emeryci głównie na stanowiskach kierowniczych to mogą pracować zbytnio się nie przepracowują ,a każdy rok dodatkowo to ponad 100 zł. do emerytury ,gdyby mieli pracować fizycznie to by odeszli na emeryturę w wieku ustawowym.

Jadzia

ZZI - Jeden najsłynniejszy na całą Polskę, nierób nad nierobami. Po bułeczki tylko biega do Biedry i Lidla a Dyrekcja nic z tym nie robi.

Bezsilność

Czy ktoś w końcu odpowie mnie na nurtujące pytanie: JAK TO MOŻLIWE? Bardzo różne krążą opinie o Wodach Polskich, jako o całym „tworze”, które pewnie mają swoje podstawy i wytłumaczenie. O poszczególnych jednostkach podległych nawet nie należy zaczynać, gdyż albo „chce się być od tego z dala” albo „żal strzępić sobie języka”. Nie ma jednak wątpliwości, że to my jako Pracownicy kształtujemy zarówno plotki, jak również opinię o nas samych. Podejście „mnie to nie dotyczy” jedynie daje ciche przyzwolenie do działań poczynanych zarówno na szczeblu KZGW, RZGW, ZZ i NW. Bez względu na rejon, w którym pracujemy i osobą, pod które podlegamy stanowimy pracowników Wód Polskich. „Psioczenie” względem siebie samych, pomimo zrozumiałe NIC NIE ZMIENI. Nie należy zazdrościć ani mówić, że np. w NW pracy nie ma albo bo KZGW to daje tylko kolejne tabelki. Po co dodatkowo zaostrzać spór? Ale to nie nurtuje mnie tak bardzo jak system awansowania. Widełki stanowisk każdy z nas zna, możemy się zgadzać lub nie, jednak czymś zostało to podyktowane i nie do końca nawet jest o czym mówić. Związki zawodowe miały (bądź nie) możliwość udziału w ich ustaleniu. Jeśli mamy mieć obiekcie to tylko do siebie, że z jednej strony za mały nacisk ze strony „szarych pracowników” oraz brak dostatecznego zrozumienia przez związkowców. I na tym należy zaprzestać. Więc co z awansami? Czy każdy może je dostać? Teoretycznie zgodnie z regulaminem pracy KAŻDY. Ale czy aby na pewno? Ile osób zmieniło stanowisko od momentu zatrudnienia pracując dajmy na to od 2019? A ile usłyszało od przełożonego „nie bo nie” albo coś w stylu „za moich rządów nie licz na awans”? Jak dla mnie to wszystko grubymi nićmi szyte. Czemu poplecznicy dyrektora jednostki potrafią mieć awans nawet dwa razy do roku? Czy relacje z przełożonymi mają mówić o naszej pozycji? Osobiście już bez skrupułów kieruje petentów kieruje do koleżanki świeżo zatrudnionej na tym samym stanowisku. Teoretycznie powinna wiedzieć i tyle. Podejście być może nie poprawne ale skoro z wykształceniem wyższym po kierunkowym studniach, które są mile widziane po przepracowaniu praktycznie 5 lat w tej instytucji widzę, że to jedynie dobre podejście. Tak, awansu nie dostałam bo … (dając konkretny komentarz uderzę w kierownika), ale nie boli mnie brak awansu ale brak sprawiedliwości i brak weryfikacji naszych starań przy awansach. Czy w końcu ktoś zainteresuje się problemem i tym, że dajemy przyzwolenie na to wszystko? Skoro kropla wody drąży skałę, dlaczego jesteśmy ocenianiu wspólnie a nie jako jednostka. Tak jest nas ponad 6 tys. I skupienie się na jednostce jest nie możliwe, to dlaczego w każdej z jednostek ZZ nie ma osoby, która podlegając wyżej zasygnalizuje problem – brzydko mówiąc kreta. Wyszkolonego i mającego na uwadze wspólne podejście dla całego kraju.

Pracownik ZZ
@Bezsilność

@Bezsilność podpisuję się obiema rękoma. Moj przełozony to zasluzony pracownik Melioracji ktory w nagrode dostał stanowisko kierownika. Przychodzi kiedy chce, wychodzi kiedy chce. Dyrekcja widzi i cisza. Wszystko jest ok bo nie ma zadnych wpadek bo caly dzial rob za niego. Awansy oczywiscie nie ma bo po co sie wychylac, on nie bedzie. Jesli nic sie nie zmieni jest to ostatni rok mojej pracy a naprawde ja lubie.

Jerzy
@Pracownik ZZ

W moim ZZ, Dyrektor i wszyscy kierownicy działów to dawni pracownicy RZGW lub jego protegowani, i też przychodzą kiedy chcą, mają po 1,5 etatu, lub dodatki „specjalne”. Z melioracji nikt nie jest kierownikiem, większość poszukała innej pracy. Zostali tylko ci co za chwilę idą na emeryturę.

Główny specjalista
@Bezsilność

Mam za sobą pracę w Zarządzie Melioracji, rzgw gdańsk a teraz Bydgoszcz więc mam porównanie. Najgorzej w Gdańsku ale miałem pecha do ZZ z którego powinni odejść wszyscy bo nikt nikogo tam nie szanuje, każdy knuje a podwyżki i awanse po linii przełożonych. W Bydgoszczy doczekam emerytury za godne wynagrodzenie i mimo że nie jest zawsze kolorowo to jednak klarowne. Mam nadzieję że powrót dyrektor Aleksandry z która miałem przyjemność pracować jest początkiem zmian na lepsze i tego Wam koleżanki i koledzy życzę.

Ala

Ano przez to się to dzieje, że za poprzedniego podziału były rzeki użytkowane tzw. rolniczo był ich wykaz. A teraz nagle rowy stają się rzekami, awantury na każdym kroku. Bawimy się w tabelki i przerzucanie się odpowiedzialnością za (usunięte przez administratora) zwany MPHP. Czemu nikt od 2018 nie przyjrzał się, że są rozbieżności pomiędzy ewidencją, a fikcyjnym kreskom zwanymi szumnie dopływami, które nie mają nawet śladu w rzeczywistości? Dlaczego nikt nie rozlicza instytucji z utrzymania budowli i zabudowy istniejącej? Ano dlatego, że nikt znający się na rzeczy nie jest w czapie naszej chorej instytucji. NIK powinien nam się dobrać porządnie do tyłków. Szkoda tylko ludzi, którzy na tym cierpią. Zarządzanie i przerzucanie się odpowiedzialnością mamy na poziomie zera. Kataster wodny leży, ewidencja leży, zdejmuje się coś z ewidencji i nikt tych zmian, nigdzie nie publikuje. Roboty zgodnie z najnowszymi wytycznymi sensu nie mają. Pani Prezes z całym szacunkiem niech głupot nie szerzy. Można zostawić w spokoju cieki zgodnie z poleceniami z góry, ale do kogo przyjdzie rolnik, mieszkaniec który żyje na codzień w pobliżu rzeki? Do Pani Prezes pójdzie się awanturować czy pójdzie do najbliższej mu jednostki i zwyzywa ludzi tam pracujących?

@Ala

Te rozbieżności w stanie rzeczywistym, a tym co ludzie mogą zobaczyć np. w Hydroportalu ISOK ciągną się dłużej niż od 2018 roku. Od samego początku jest tam masa błędów w odniesieniu do najmniejszych lokalnych cieków. I świadomość administratorów tych zasobów o tych błędach jest również, bo np. mój WZMiUW zgłaszał już to na samym początku gdy powstały te zasoby (a więc sporo przed 2018 rokiem). Nawet załączono dokładną rozpiskę gdzie jakie błędy popełniono odnośnie nazewnictwa czy nawet przebiegu tych najmniejszych rzek. Niestety żadna poprawka nie została przyjęta i te bzdury są do dziś dla wielu obowiązujące. Problem jest też z myleniem rzeczek z rowami i odwrotnie, i odczuwają to już np. ci inwestorzy, którym się takie rodzynki trafiły i nie wiadzą jaką drogę techniczną i prawną obrać, bo dla rowów i dla rzek to dwie zupełnie różne procedury. I niestety prawdą jest, że ewidencja wód i ewidencja urządzeń melioracji wodnych i powierzchni zmeliorowanych leżą. Na obszarach wokół dużych aglomeracji miejskich (i nie tylko) nastąpiły ogromne zmiany, masa terenów rolnych zamieniona została w obszary zabudowane i z rolnictwem nie mają nic wspólnego. Ale wg w.w. ewidencji tam się nic nie zmieniło, a co za tym idzie, również nie zmieniło się nic w regułach odnośnie zarządzania tym wodnym mieniem i jego utrzymaniem. A powinno to mieć miejsce choćby z tytułu utraty statutu urządzenia melioracji wodnych (na terenach rolniczych) i zmiany na zwykłe urządzenie wodne (tereny zabudowane), a za tym zmiany adresata choćby żądań o utrzymanie tych urządzeń. Wody Polskie zupełnie w tym temacie nie robią nic, choć to na nich ciąży obowiązek prowadzenia i aktualizacji tej ewidencji. Kolejny martwy zapis w Prawie wodnym, którym się nikt nie przejmuje, a który dla lokalnych społeczności ma właśnie ogromne znaczenie (jak choćby kierowanie do właściwych adresatów roszczeń za zalania spowodowane brakiem utrzymania tych urządzeń).

Ala
@:)

Wiem, o tym stanie rozbieżności. Nie chciałam zarzucać coś więcej, wszak PGW powstały w 2018 roku. O tych przypadkach wiem z autopsji. Nie tak dawno dzwonił do nas pewien inwestor. Sprawa dotyczyła rozbieżności informacji pozyskanych z pewnego ZZ. Inwestor wystąpił do ZZ o udostępnienie informacji na trasie przebiegu projektowanego wodociągu. Informacje te uzyskał w 2021 przyjmijmy z działu zpu. W nich była informacja o kolizji z rowem r-a. Później inwestycja się rozrosła i została przeprowadzona rewizja projektu coś się zmieniło i zzś stwierdził że to wcale nie jest rów melioracyjny a dopływ z abecadlowa. Inwestor się załamał jak pod rzeką zzś kazał mu zachować 2,5 metra przegłębienia dla wodociągu. Morału tej historii brak.

@Ala

U nas jest dokładnie to samo. Coś co całe dziesięciolecia było tym czy innym rowem melioracyjnym i tak było wykazywane na starszych i nowszych mapach czy w ewidencji urządzeń melioracyjnych i powierzchni zmeliorowanych jeszcze zanim ja się urodziłem, ostatnio stało się ... taką czy inną rzeczką, jakimś Dopływem Spod Czegoś (albo z nazwą innej rzeczki płynącej zupełnie gdzie indziej). Wynikają z tego naprawdę spore kłopoty np. dla lokalnych inwestorów, którzy ze zdziwieniem obserwują tą absurdalną przepychankę wewnątrz samych Wód Polskich. Wszyscy ci co mają tą wiedzę sprzed lat pokazują jak błędne są zapisy w MPHP, mają dowody na to , że to tam są błędy a nie w ewidencji, ale jednocześnie inne działy (ZZŚ) idą w zaparte, że jak coś w Hydroportalu jest rzeką, to koniec i kropka. Dlaczego tak się dzieje ? Bo komuś gdzieś tam w centrali nie chce się bzdur poprawić przyznając się jednocześnie do błędu, albo nie wie jak to zrobić ? I jak tu się dziwić się, że są takie opinie o Wodach Polskich.

wykonawca

wody polskie to bardzo dziwna instytucja,w której kto wcześniej wstanie ten rządzi chodzi mi przede wszystkim o procedurę związaną z zamówieniami publicznymi dotyczącymi konserwacji rzek, brak jest jednolitych przepisów w jednych RZGW wymagane jest wadium i często kaucja zabezpieczająca należyte wykonanie umowy w innych nie ma wadium i kaucji ,często jedynym kryterium jest cena 100 proc.,ale też czasem cena 60 proc. i inne kryteria 40 proc. np.skrócenie terminu wykonania zamówienia,zgoda na wyższe kary,doświadczenie kierownika budowy,w jednych RZGW odrzucają oferty wykonawców ,którzy oferują wykonanie zamówienia za poniżej 70 proc.ceny inwestorskiej,ale często są przyjmowane oferty wykonawców przewyższające ceny inwestorskie o 50 i więcej procent,daje się kilkuset tysięczne zlecenia z wolnej ręki wybranemu wykonawcy zamiast ogłosić przetarg to jest już korupcjogenne.Według mnie przepisy powinny być jednolite we wszyskich RZGW i zrozumiałe zarówno dla zamawiających jak i dla wykonawców.

były kierownik oddziału WZMIUW
@wykonawca

Zgadzam się w całej rozciągłości,dawniej gdy zadania były dzielone i wartość danego zadania wynosiła kilkadziesiąt tysięcy zł.to do przetargu przystępowało bardzo dużo wykonawców,teraz jest jeden-dwóch,a ceny są od 100 tysięcy do miliona zł.Widać gołym okiem,że to sprzyja korupcji,za moich czasów ceny kosztorysów ofertowych oscylowały w granicach 60-80 procent cen kosztorysów inwestorskich,a teraz jest odwrotnie.

@były kierownik oddziału WZMIUW

U nas Dali robotę dla wykonawcy który przebił kosztorys o 73 %. Strzelił tak sobie cenę a nikt nie startował i dyr podpisał. Hahahahahahahahaha

zorientowany

W ZZ Chojnice rządzą kobiety i emeryci,w 2 nadzorach wodnych kierownikiem jest ta sama pani trochę to dziwne,pewnie brak wykwalifikowanej kadry,nawet trudno się dodzwonić bo nikt nie odbiera telefonów.

Wykonawca

Prawda czy w ZZ Tczew w dziale utrzymania nastąpiły zmiany personalne? Mam nadzieję że będzie lepsza współpraca.

obiektywny

czas najwyższy przyjrzeć się tym ustawianym przetargom,rozumiem przetarg z wolnej ręki na kwotę załóżmy do 50000 zł.,ale 100000 zł. i więcej to już coś jest nie tak chyba to można przeprowadzić przetarg chociażby w tzw. zapytanie o cenę swego czasu już była afera z ustawianiem przetargów czyżby to miało się powtórzyć trochę w tym Gdańsku są pewni siebie.

ktoś
@obiektywny

Widzę kolega ma status"były pracownik" no to nasuwa się pytanie dlaczego kolega się nie przyglądał albo nie zgłaszał gdzie trzeba jak pracował??? albo z innej beczki co nie chcieli się podzielić i zwolni łem się a teraz im pokażę??? Ogólnie jakoś nie wierzę żeby na takie kwoty ktoś dawał prace z wolnej ręki no chyba że jakiś nowo zatrudniony specjalista z wiadomej partii ale to i tak na krótką mętę takie coś wystarczy nasłać stosowne służby i cała góra w takim ZZ poleci w kosmos przykład Dębę :)))

Realista
@obiektywny

Takie oferty powinne być umieszczane w zamówieniach - zapytanie o cenę. Jest wtedy przejrzyście i konkurencyjnie. Teraz wykonawcę dostosowują do oferty. Podstawiają swoich wykonawców a innych wykonawców proszą o podanie wyższych cen ofertowych. Umieszczenie ofert utrudniłoby by takie zmowy.

wr

negocjacje już się odbyły,lecz ZZChojnice nie ujawnia wyników negocjacji z wybranym jedynym wykonawcą,brak konkurencji to jest eldorado dla swoich wykonawców, niestety nikt nie ceni publicznych pieniędzy i niby wszystko jest zgodne z prawem pzp.

wr

pisz jaśniej bo nie wiem o co chodzi,jeśli jesteś rzecznikiem to powinieneś wiedzieć zamówienia z wolnej ręki są umieszczone na stronie 2 zamówień publicznych i póki co wyników negocjacji nie ma i nie będzie napisali lakonicznie zakończenie negocjacji i na tym koniec.

@obiektywny

Pewnie masz na myśli aferę w byłym ZZMIUW w Szczecinie,której dotychczas nie rozliczono i pewnie niedługo się przedawni,a teraz chyba się karze RZGW w Szczecinie przyznając bardzo małą pulę pieniędzy na roboty melioracyjne,przetargów nie ogłaszają,a jak ogłoszą to bida z nędzą,wykonawców bardzo dużo i trwa walka o przetrwanie niektóre oferty to 50-60 procent ceny Zamawiającego.

@przedsiębiorca ze Szczecina

no niestety nastąpiły zmiany kadrowe odwołano dyrektora,kilka osób odeszło i jest teraz trochę zamieszania,lecz na pewno w tym miesiącu będzie ogłoszony przetarg na konserwację cieków naturalnych na kwotę około 7500000 zł.,tak że trochę roboty będzie.

Krak

U nas pieniędzy jest bardzo dużo i wszystkie roboty są prowadzone na bieżąco czasu wolnego mamy mało,a pracy dużo.

rr
@Krak

W Białymstoku też jest spoko, przetargi większość już zostało ogłoszonych w 1 kwartale i roboty trwają dużo trzeba jechać w teren,ale to taka odskocznia od pracy biurowej.

Darek

Tak to prawda, lecz sądzę, że dużo też zależy od dyrektorów RZGW, jedni dążą aby zdobyć na roboty budowlane i konserwacyjne cieków jak najwięcej kasy, a inni chcą mieć święty spokój i boją się podjąć jakieś konkretne decyzje.

obywatel
@Darek

A ja sądzę, że prace konserwacyjne są prowadzone przede wszystkim tam gdzie jest dużo ludzi domagających się czyszczenia rzek i nie są to tylko rolnicy i pseudoekolodzy.

Ola
@obywatel

Nie do końca tak niestety jest. Prace prowadzi się tam gdzie jest to medialne czytaj poseł, senator napisał pismo. Nic że rzeka w środku tylko będzie utrzymywana a odcinek ujściowy i źródłowy będzie pominięty,

realista

A to dziwne, bo przecież w Wodach Polskich (usunięte przez administratora) rządzi niepodzielnie od południa po północ i od wschodu do zachodu, zaś pieniądze do przerobienia są dzielone w centrali, czyli również w wodopolskiej (usunięte przez administratora). Pieniądze, które daje w budżet centralny, a więc również "poletko doświadczalne"(usunięte przez administratora) Wg mnie tu (usunięte przez administratora) nie ma nic do powiedzenia, a bardziej to zależy jak w tym kotle wzajemnej adoracji pod znakiem "dobrej zmiany" ktoś z kimś się dogaduje, kto kogo popiera, kto kogo lub z kim ... itd. A jak dla mnie, to gdzie by nie patrzeć zapóźnienia, zaległości, niezrealizowane potrzeby rosną z roku na rok. A szczególnie tam gdzie nie ma szans na wielki PR, promowanie się jacy to jesteśmy wspaniali - czyli na prowincji, na małych i tych najmniejszych ciekach czy urządzeniach wodnych, z dala od wielkich i przykuwających uwagę np. mediów ośrodków. Tam gdzie ludziom wisi jak wygląda Wisła czy Odra podczas gdy przepływający obok nich ciurek, który wylewa po niemal każdym deszczu, nie widział porządnej i kompleksowej konserwacji od początku istnienia Wód Polskich, a za to np. staje się kolejnym matecznikiem bobrów.

rolnik
@realista

całkowita racja w mojej miejscowości płynie niewielka struga o szerokości dna 80 cm i rzeczywiście po każdym większym deszczu zalewa położone przy niej łąki co utrudnia ,a czasem wręcz uniemożliwia zbiór zielonki czy siana ,na szczęście nie zalewa zabudowań ostatnia konserwacja tej rzeczki była jakieś 7-8 lat temu ,rolnicy dbają o rowy boczne niestety teraz struga za ,którą odpowiadają wody polskie nie przyjmuje wód, gdyż jej dno jest powyżej dna rowów bocznych o ok.40 cm, sprawa została zgłaszana na zebraniach wiejskich niestety bez rezultatu.

@Adam

Trzymam za słowo, niestety nie bardzo wierzę, że przetarg uda się ogłosić jeszcze w czerwcu, w ubiegłym roku ogłosiliście przetarg już 3 czerwca, lecz podpisanie umowy nastąpiło 4 miesiące po ogłoszeniu, a roboty trwały do końca grudnia w mrozie i śniegu.

Pracowniczek
@przedsiębiorca ze Szczecina

Proponuję napisać pismo czy maila bezpośrednio do Prezesa, opisać zaistniałą sytuację i ręczę, że w tym roku prace utrzymaniowe zostaną wykonane, nie bać się pisać do samej góry, to jest najprostsza i najszybsza metoda do osiągnięcia czegoś.

@Pracowniczek

Nie za bardzo rozumiem dlaczego mam pisać pismo do prezesa ,prace utrzymaniowe zostały wykonane oczywiste jest, że praca w warunkach zimowych odbiła się na znacznym powiększeniu kosztów robocizny i wygenerowaniu zysku o wiele mniejszego niż w warunkach normalnych, mnie chodzi o przewlekłość postępowań dotyczących zamówień publicznych bo 7 miesięcy od ogłoszenia przetargu do odbioru końcowego przy prostych robotach typu koszenie i hakowanie to naprawdę nie powinno mieć miejsca.

NW
@przedsiębiorca ze Szczecina

W warunkach zimowych należy zaprzestać wyk. Robót. Odmulenie koparki to jeszcze. Szkoda publicznych pieniędzy.

ft
@obiektywny

Pewnie można było rozpisać przetarg, ale wolą dać zarobić swoim, a może sami coś na tym zarobią dla mnie to zupełnie niezrozumiałe.

@przedsiębiorca ze Szczecina

byłem zbytnim optymistą niestety brak ludzi w dziale zamówień publicznych teraz ogłosili ofertę na przyjęcie do pracy, ale czy koś znajdą to nie wiem jest wielka rotacja pracowników.

Wiesław
@Adam

Po co jest plan zamówień publicznych zatwierdzony przez KZGW, jeżeli nie jest respektowany przez RZGW, rotacja pracowników i brak ludzi w dziale zamówień publicznych nie jest żadnym wytłumaczeniem szczególnie, że to specjaliści z NW sporządzili dokumentacje techniczne już w marcu tego roku.

MIRKA

W Bydgoszczy widzę że kilka postępowan przez zamówienia publiczne rozstrzygnięte po roku.wszystko w sieci. Myślę że któryś z dyr. w końcu za to odpowie. A Kzgw nie widzi ?????Czy udaje że nie widzi.

Oburzony
@wr

nie rozumiem jak można negocjować cenę wykonania robót konserwacyjnych z jedynym wybranym wykonawcą na sumę ponad 100000 zł. za jedno zadanie to jakaś parodia, w tych Chojnicach to się ustawiają.

kamil
@Wiesław

bardzo dużo pracowników odeszło wraz z dyr. Duklanowskim, dużo odeszło na emeryturę no ,ale to nie jest powodem aby tak przeciągać postępowania szczególnie, że odpowiednie dokumenty jak piszesz zostały przekazane przez nadzory wodne już w marcu za moich czasów to nie miało miejsca, ale teraz rządzą inni ludzie mający prawo i sprawiedliwość w (usunięte przez administratora).

Szczęśliwy
@kamil

Nie bądź śmieszny nie odeszło razem z byłym dyrektorem, tylko dzięki jemu uprzejmości jestem jedną z tych osób, a teraz co słyszę jaki numer wykręcają to głowa mała nie mają ludzi, szkodą, że ich nie doceniano wcześniej, a za anulowanie przetargu na konserwację to Warszawka powinna im ... Nw uzgodnimy roboty z rdoś, zrobiły kosztorysy, opz, na Cito było robione w marcu już rzgw chciało, a tu (usunięte przez administratora) dobra rada, jak będą dzwonić ludzie z pretensjami i roszczeniami dać numer do tych mądrych z rzgw i niech się tłumaczą, że ludzi do pracy nie mają a miliony przepadły w tym roku brawo specjalisty jak to ktoś kiedyś was nazwał specjalisty wysokich lotów hehe dobrze, że już mnie nie ma w tym burdlu

zaniepokojony

Kolejne przesunięcie terminu otwarcia ofert do 14.07. to już chyba rekord.

Oleńka
@zaniepokojony

To nie rekord a norma. Kiedyś już szły konserwacje, koniec lipca były już pierwsze odbiory. Teraz sielanka i (usunięte przez administratora) zawsze można kosić w grudniu. Chociaż za wód polskich to rzecz oczywista bo i takie przypadki były przez miniony okres działalności tego co niektórzy nazywają przedsiębiorstwem.

Seba

Dnem jest rzgw w Szczecinie. Rotacja ludzi nowi przychodzą 3 miesiące i się zwalniają. Wydziały nie powiem jakie bez obsady kadrowej leżą. (usunięte przez administratora)! ALE TEN NA GÓRZE OCZYWIŚCIE NIC NIE WIE. DUKLA WRACAJ NA SALONY! Przynajmniej w upały ludzi puszczałeś wcześniej a teraz nic w tym temacie się nie dzieje. Brak wody dla pracowników terenowych wsytd i żenada.Wracaj DUKLA

Mirek

Głupie ale niestety tak bywało że odbiory były w grudniu. Bo nie mogli ruszyć z przetargami, ciągłe odwlekanie, poprawki i się skończyło jak się skończyło. Kpina.

kierownik robót

Niby dlaczego wykonawca ma być szczęśliwy, że ma o wiele wyższe koszty wykonania robót chyba to ty jesteś po tej przysłowiowej logii bo nie masz zielonego pojęcia o wykonawstwie w warunkach zimowych i proszę nie pisać bzdur.

Alicja

Podwójny baaran przez 2 a dziwne,że pracownik wód polskich nie wie, że większość robót konserwacyjnych na rzekach polega na koszeniu skarp i dna oraz na hakowaniu roślinności z dna rzeki.

wnerwiony
@Adam

Pewne są tylko śmierć i podatki, a w RZGW Szczecin nigdy nie było i nadal nie ma nic pewnego, przetargu na konserwację cieków jak nie ma tak nie ma i roboty oczywiście też nie ma.

Teodor

A co to obchodzi wykonawców i rolników, którzy czekają na konserwację rzek często po kilka lat, a siano muszą ręcznie wynosić bo nie można wjechać na łąki.

Kajetan
@Teodor

A co to obchodzi specjalistów wolą wypełniać tabelki zresztą i tak nic nie robią szczególnie ci z tzw. nadania.

były specjalista
@Kajetan

kiedyś pracowałem 2 lata przy zamówieniach publicznych w wodach polskich pracy było bardzo dużo, a płaca netto ok 600 zł więcej od najniższej krajowej wobec czego zmieniłem pracę i teraz mam ok.2500 zł. więcej, nadal pracuję przy zamówieniach publicznych co jest zgodne z moim wykształceniem.

Emil
@wnerwiony

Za czasów ZZMIUW robota była tylko dla swoich tzn. dla tych co dawali kanapki dla Gawłowskiego i dyrektora P. ,a pozostali byli tępieni teraz co prawda robota jest dla wszystkich, lecz nie ma fachowców, którzy znają się na procedurach dotyczących zamówień publicznych, nikt nie chce pracować za bezcen.

To nie lenistwo, lecz brak merytorycznych pracowników w tak ważnym dziale jakim są zamówienia publiczne, jeśli już kogoś znajdą to po miesiącu-dwóch rezygnują z pracy.

@Adam

Chyba kogoś mają bo w końcu ogłoszono przetarg na konserwację cieków naturalnych w RZGW w Szczecinie.

vvv
@przedsiębiorca ze Szczecina

To prawda ogłoszono przetarg lecz nie we wszystkich nadzorach wodnych np. w mającym bardzo dużo rzek i cieków nadzorze wodnym w Koszalinie.

ryszard
@vvv

Pewnie jeszcze ogłoszą tylko to dziwne, że niektóre ZZ są w jakiś sposób uprzywilejowane ,a może w ZZ Koszalin jest jakiś bajzel i nie wyrobili się z procedurami.

Jerzy

Dziwne nie jest. W działach utrzymania niekompetentne osoby to skąd mają wiedzieć czy przedmiar jest sporządzony fachowo? W nadzorach robią kalkulację zawyżane na kilkadziesiąt (usunięte przez administratora) a robota tak naprawdę na parę dni. Xd

pewny
@Jerzy

W nadzorach sporządzają kalkulacje bardzo oszczędnie zazwyczaj na podstawie przeglądów wiosennych np.wpisują koszenie dna bo nie ma jeszcze roślinności,a potem okazuje się że trzeba hakować roślinność ,trudno wykonać robotę w ciągu kilku dni gdy jest kilkadziesiąt kilometrów do przerobienia

@pewny

Tu się kłania system działania Wód Polskich : opieszały i zcentralizowany. Ludzie robią przedmiary wczesną wiosną, by dopiero za kilka ładnych miesięcy ruszyły roboty gdy skończy się cała czasochłonna procedura związana na samym końcu z wyborem wykonawcy tego czy innego zadania. I w tym wszystkim jeszcze centrala. To nie ma prawa normalnie funkcjonować. Gdyby taki pracownik sporządzający przedmiar i kosztorys na początku roku założył awansem jakieś roboty, o których na wiosnę można tylko zgadywać (np. przewidział, że trafi mu się kilka lub kilkanaście zatorów do usunięcia, a których jeszcze nie ma; albo jakieś hakowanie lub usuwanie kożucha roślinności pływającej, która jeszcze nie wyrosła) to mógłby usłyszeć od naszych niektórych "specjalystów", że sporządził dokumentację niezgodną ze stanem faktycznym i nierzetelnie wycenił zadanie. Paranoja ? A jakże, tyle że jak najbardziej realna. Może nie wszędzie tak jest, ale ja mam właśnei takie odczucia. Remedium na to byłoby zdecentralizowanie Wód Polskich przynajmniej w zakresie utrzymania. Centrala powinna tylko przydzielić roczną pulę na prowadzenie działań, a potem tylko przyjąć sprawozdanie z ich wykorzystania. Cała reszta powinna być w domenie ZZ we współpracy z NW, czyli na dole ludzi by decydowali co, kiedy i za ile zrobić. Powinno się też skończyć z na siłę łączenie zadań w wielkie przetargi wchodzące w przewlekłe procedury. Dzięki temu zyskamy na czasie (uproszczone i szybkie procedury na małe zamówienia), a i zaoszczędzimy więcej by potem zrobić jeszcze coś innego, bo do głosu dojdą lokalni mali wykonawcy stanowiący konkurencję dla dużych firm monopolizujących rynek tego typu usług i dyktujących wysokie ceny. A jakość wykonanych prac ? Od tego są pracownicy Wód Polskich by tego dopilnować - więcej pracy w terenie, a mniej za biurkiem w zapełnianiu kolejnych tabel. Jeśli jest coś nie tak to natychmiastowe zerwanie umowy z określeniem winy, kara za niezrealizowanie przedmiotu umowy, a w tym samym czasie wybór nowego wykonawcy i wio z robotami. Jest tylko jeden problem - Wody Polskie mają już mało fachowców, którzy by to sprawnie i szybko ogarnęli. Ale to już inna para kaloszy i odrębny temat do ogarnięcia.

Nw
@pewny

Jak masz w kosztorysie przetargowym koszenie to po co robisz hakowanie??? A jak nadzorujący każe hakować to niech za to zapłaci i po temacie, nie rozumiem o co bicie piany. Szanowny wykonawca niech robi to co jest w przedmiarze umownym a za wszystko inne niech się domaga dodatkowej kasiory

praktyk
@Nw

Spróbuj ręcznie wyhakować nieskoszoną roślinność z dna np. taką trzcinę wrastającą w koryto. Idź, spróbuj, a zobaczysz na ile starczy ci sił ? A potem zastanów się dlaczego tak często praktycy mają takich teoretyków urzędników za nic. Fakt faktem - nie wiąże się pewnych czynności wykonawczych, bo to niepotrzebne mnożenie kosztów (jak np. nie hakuje się gdy planowana jest odmułka). Ale warto najpierw zobaczyć jak to wygląda w praktyce i to w trakcie wykonywania robót, a nie po ich zakończeniu. Można się wiele nauczyć.

stary meliorant
@praktyk

W pierwszej części wypowiedzi zgadzam się całkowicie ,lecz nie zgadzam się ,że nie należy płacić za hakowanie dna czy koszenie dna gdy jest odmulanie, owszem gdy dno jest czyste to racja, lecz kiedy dno jest zarośnięte to technologia jest taka, że naprzód hakowanie czy koszenie dna z wygrabieniem , potem odmulanie bo jak rozplantować namuł, jeżeli jest pomieszany z z metrowymi chaszczami czy trzcinami, popatrzcie na katalogi w budownictwie tam każda najmniejsza czynność jest skatalogowana.

praktyk
@stary meliorant

Masz rację, choć częściowo - ma jak najbardziej sens koszenie i wygrabienie porostów rosnących w dnie zarówno przed hakowaniem jak i odmuleniem, bo to ułatwia i przyspiesza pracę nie tylko ludziom, ale i sprzętowi, pomaga w rozprowadzeniu wydobytego urobku na pasie przybrzeżnym czy w jego załadunku i wywozie. Ale nie widzę sensu hakowania przed odmuleniem jeśli chodzi o ten sam odcinek. Pozdrawiam

Ferdek
@praktyk

Dokładnie tak przy odmulaniu koszenie tak ale hakowanie już raczej zbędne, nasuwa się pytanie jak jest odmulanie czy zz zrobił stosowne zgłoszenie do ministerstwa ?? A mondre pismo myślących naukowców o tych odpadach?? Bo z tego co widzę asy z kzgw łyknęły to jak pelikany ))) czyżby się już pakowali i mają wywalone na wszystko?? A może to wina Tuska???

Walduś
@Ferdek

Dokładnie gdyby na górze siedziały osoby mające jakiekolwiek pojęcie o branży to tym naukowcom wymalowałyby stosowną ripostę czyt. Obroniliby się a tak dali prześlij dalej z dopiskiem "do stosowania" i spoko ale że myślący mają na to wywalone to już insza inszość

stary meliorant
@Teodor

To prawda dawniej rzeki były konserwowane przeważnie corocznie w moim powiecie pracowało ok 100 pracowników w Spółce Wodnej i Pekumie, teraz jest jeden zakład prywatny,który zatrudnia kilku pracowników , prace rozpoczynały się już na przedwiośniu i trwały przeważnie do 15 listopada , teraz prace zaczynają jak dobrze to w sierpniu ,a najwięcej robót jest wykonywanych w 3 ostatnich miesiącach roku, szkoły melioracyjne zostały zlikwidowane ,brak jest fachowców no ale są specjaliści bez elementarnej wiedzy niestety jest coraz gorzej i z tego co widzę lepiej nie będzie.

Edzia
@Emil

W sensie, że teraz łatwiej się wkręcić do pracy tam? Piszesz o robocie za bezcen, możesz powiedzieć, jakie są zarobki? Wydawało mi się, że w takich miejscach kasa jest niezła i do tego dużo dodatków.

Biedak z PGW
@Edzia

Po każdej podwyżce minimalnej zarabiamy poniżej minimum, w tym roku na wyrównanie do minimum plus kilka stówek dla wybranych były w czerwcu, to chyba mówi samo za siebie. Żaden szanujący się specjalista nie będzie solidnie pracował za (usunięte przez administratora)

Stefcio

No to kolejne duże pieniądze zmarnotrawione ,a te samoloty i hotele to tylko dla elity Wód Polskich czyli wysokiego kierownictwa.

bf
@Stefcio

hotele czterogwiazdkowe dla elity,a trzy i dwugwiazdkowe dla pozostałych -bardzo dużo lotów do krajów spoza Europy trochę to dziwne.

tatiana
@Emil

teraz też jest dla swoich dzisiaj zamieścili ogłoszenie w rzgw gdańsk nadzór wodny bydgoszcz będą negocjacje z wybranym jedynym wykonawcą do przerobienia blisko 93000mb., za sumę oczywiście nie podano,lecz przy takim kilometraży będzie to ok. 300000 zł.no naprawdę to jakaś paranoja szczególnie,że wyniki negocjacji pozostają tajemnicą.

Daniel
@tatiana

Jednym słowem kumoterstwo to jest do nie do pomyślenia żeby takie kwoty dawać wybranemu i jedynemu wykonawcy z wolnej ręki.

prac.ZZ
@tatiana

Większość tutaj psioczy na RZGW Szczecin, lecz ZZ Koszalin przy niewielkim zapytaniu ofertowym wysłał zaproszenia do czterech potencjalnych oferentów, a poza tym zamówienie było zamieszczone na stronie Zamawiającego i było otwarte dla wszystkich chętnych

yyyy

Gwoli uzupełnienia przewlekłość postępowań przetargowych.

prac.NW
@prac.ZZ

Zaproszenie było do 5 wykonawców i dotyczyło tylko jednego nadzoru natomiast w pozostałych nadzorach ZZ Koszalin żadnego zapytania ofertowego nie było i dotyczy to nadzorów w Koszalinie,Kołobrzegu,Białogardzie i w Sławnie tak ,że nie ma czym się chwalić a potrzeby konserwacji rzek są bardzo duże.

obserwator
@prac.NW

Potrzeby konserwacji rzek są we wszystkich RZGW,lecz pieniądze przeznacza się na rozmaite nikomu niepotrzebne szkolenia ,zakupy samochodów,maszyn i sprzętu często zupełnie niepotrzebnego ,zatrudnia się pracowników fizycznych,których wydajność pracy jest co najmniej o połowę niższa niż pracowników prywatnej firmyten moloch w takim systemie długo nie przetrwa.

wwww

To prawda sam widziałem kręcą się koło zastawek ,jazów i przepustów z piętrzeniem i odławiają co się da węgorze,trocie,pstrągi,szczupaki,okonie i.t.p.

obserwator
@Krak

No rzeczywiście obserwuję gdzie idzie najwięcej pieniędzy i zauważyłem,że najwięcej pieniędzy idzie w RZGW na południu Polski ,a najmniej w RZGW Bydgoszcz,Szczecin, Gdańsk czyli na północy.

załamany

A komu się dzisiaj chce robić np. średnia płaca w lasach państwowych wynosi ok.10000 zł. brutto,a w wodach polskich wszyscy wiedzą ,na niektórych stanowiskach to nawet nie ma 4000 zł.

Niełamsię
@załamany

Za siedzenie na tyłku chciałbyś więcej niż 4tys/miesiąc? Jak masz zamiar narzekać to polecam się zwolnić.

specjalista
@Niełamsię

20 lat temu pracowałem jako specjalista w lasach państwowych z płacą wynoszącą 130 procent średniej krajowej, niestety nastąpiła redukcja etatów i teraz pracuję w wodach polskich i zarabiam 65 procent średniej krajowej czyli o połowę mniej, lecz niektórzy koledzy mają jeszcze mniej.

@prac.ZZ

I mają rację, że psioczą w RZGW Szczecin jest wielki bałagan, dział zamówień publicznych nie nadąża z robotą w kilku nadzorach nic nie robią, powinno już być ogłoszone zamówienie publiczne na roczne utrzymanie urządzeń wodnych niestety jest coraz gorzej, lepiej było za dyr. Duklanowskiego, lecz ktoś musiał zostać kozłem ofiarnym.

przedsiębiorca ze Szczecina

no właśnie zima za pasem, a roboty konserwacyjne cały czas trwają, a poza tym chodziło o usługę konserwacji cieków na roczne czyli 12 miesięczne utrzymanie cieków i urządzeń wodnych w r. 2024.

vvv
@Realista

Nikogo nie proszą ,ponieważ zaproszenie jest wysyłane tylko do jednego wybranego wykonawcy.

Wiesia
@tatiana

W Rzgw Gdańsk to jest eldorado dla wykonawców zamówienia z wolnej ręki to jest coś cen negocjacji nie podają ładnie się obłowią chyba nie tylko wykonawcy Gdańsk by

Pootr
@Wiesia

I prac konserwacyjnych nie zrobią jak zwykle. Dyrektorzy z Gdańska sprawdzają te donosy na goworku?

Słowik
@wykonawca

Tak to takie zabezpieczenie niestety złamano zasadę zamówienie publicznech w Rzgw Wawa pani Szum kierownik działała jak chciała a dyrektor Skorobogaty już od miesiąca na L4...ciekawe gdzie go ulokują bo z szeregowego pracownika z oddziału w Szczecinie nagle został dyrektorem finansowym w oddziale Rzgw ciekawe jakie on ma wykształcenie i doświadczenie zawodowe aby być dyrektorem? Nie ma. zdania ale liczę na zmiany na stanowiskach dyrektorskich kadra zarządzającą tłuste koty do wymiary na cito

po wiec

Już niedługo nie będą przyjmować nikogo Wody Polskie w takiej strukturze długo nie pociągną i mają zostać zlikwidowane lub restrukturyzowane.

@po wiec

I bardzo dobrze że zreformują. KZGW mogą już zlikwidować

Gregory

Nie tylko w tym, a we wszystkich. Do pracy przyjmują świeżych ludzi bez praktyki i na starcie o wynagrodzeniach większych niż obecni wieloletni pracownicy.

były kierownik oddziału ZMIUW
@po wiec

Myślę ,że coś trzeba z tym zrobić do likwidacji powinno iść co najmniej KZGW i należałoby się też zastanowić nad likwidacją Zarządów Zlewni lub RZGW na pewno wpłynęłoby to na wzrost płac ,trzeba też przyjrzeć się tym wszystkim pracownikom ,którzy nigdy nie mieli styczności ani wykształcenia w dziedzinie melioracji czy gospodarki wodnej, a swoje stanowiska otrzymali po linii partyjnej.

były kierownik oddziału ZMIUW

Szanowny panie Franc proszę czytać ze zrozumieniem pisałem o zlikwidowaniu KZGW i ewentualnie RZGW lub ZZ ,nadmieniam ,że przed powstaniem WP był system zarządzania dwustopniowy WZMIUW oraz Oddziały Terenowe ,a o mnie się nie martw mam całkiem niezłą emeryturę i nie muszę pracować z takimi specjalistami z nadania jakim pewnie ty jesteś bo żadnej merytorycznej wiedzy u ciebie nie widzę.

realista

Może nie wszyscy, ale bardzo wielu na pewno. Tylko czy następni będą lepsi ? Jeśli nie zmieni się przepisów co do wymaqań od kandydatów na kierownika Nadzoru Wodnego, to jednych (coś tam)logów zastąpią inni, tyle że skumani z nową władzą. Niestety obowiązujące Prawo wodne pozwala na legalu być kierownikiem Nadzoru Wodnego nawet komuś po cukiernictwie, bo nie ma w tej ustawie nawet cienia śladu przepisów odnośnie ustawowych wymagań dotyczących wykształcenia czy doświadczenia zawodowego kogoś kto aspiruje do bycia kierownikiem Nadzoru Wodnego. Czuli jednostki, która jest najbliżej terenu i zlokalizowanych na nim wszystkich urządzeń i obiektów, systemów (ze wszystkimi tego konsekwencjami), lokalnych systemów hydrotechnicznych czy hydrologicznych, lokalnych społeczności, uwarunkowań gospodarczych itd. I niestety przez to co zrobiono z prawem, coraz więcej widzę takich kierowników Nadzorów Wodnych co "na dzień dobry" nie mają pojęcia o tym czym mają zarządzać. A już nie daj Boże jak przyszłaby Wielka Woda i mieliby podjąć czy nadzorować jakieś działania samodzielnie w kooperacji z lokalnymi sztabami kryzysowymi, i to bez czekania co postanowi centrala (co dla każdego kierownika w terenie powinno być normalką). Nie życzę źle temu krajowi, ale chyba przydałby się taki zimny, a wręcz lodowaty prysznic, który w końcu może wyprostowałby myślenie władzy (jaka by na nie była) o gospodarce wodnej i zarządzającej nią kadrach, także na samym dole w Nadzorach Wodnych.

Tzj
@realista

Jakby były takie wymagania, to chętni zapewne by się znaleźli, ale nie za 3000 na miesiąc, a za 10 000 na dzień dobry. A wiadomo, że nikt takich pieniędzy w WP im nie da, więc koło się zamyka.

rylec

To chyba jest z partii ,która przegrała wybory, lecz teraz nastanie prawo i sprawiedliwość i wszyscy pseudo-kierownicy zostaną wywaleni na zbity (usunięte przez administratora).

Damian
@rylec

Niejeden teraz trzęsie portkami już jest czystka w lasach państwowych teraz czas na wody polskie należy skończyć z przechowalnią różnej maści nieudaczników byłej partii rządzącej ,którzy w wielu przypadkach osiągnęli już wiek emerytalny ,lecz nadal pracują będąc kierownikami Nadzorów ponadto trzeba zweryfikować wykształcenie i umiejętności pozostałych pracowników po różnych studiach nie związanych z gospodarką wodną.

rst

na czele wód polskich stoi pani Joanna Kopczyńska doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne,lecz co to ma wspólnego z gospodarką wodną.

Czas najwyższy oczyścić te brudne wody z działaczy politycznych ,co najmniej 20 procent pracowników to ludzie ,którzy nie mają zielonego pojęcia o melioracji i gospodarce wodnej -biolodzy ,politolodzy ,architekci krajobrazu ,ekonomiści ,filolodzy ,rolnicy i inni specjaliści.

Czy w końcu będzie nam dane otrzymać oficjalne stanowisko w sprawie podwyżek? Uważam za śmieszne, że nic nikt nie wie..

Aaa

Na sharepoincie pojawiła się informacja że pracodawca będzie się starał pozyskać środki na wzrost wynagrodzeń pracowników

Zostaw merytoryczną opinię o PGW Wody Polskie - Warszawa

• Jak się pracuje w PGW Wody Polskie?

Zobacz opinie na temat firmy PGW Wody Polskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1351.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGW Wody Polskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1197, z czego 107 to opinie pozytywne, 410 to opinie negatywne, a 680 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PGW Wody Polskie?

Kandydaci do pracy w PGW Wody Polskie napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PGW Wody Polskie