STX Next

Opinie o STX Next

Jak się pracuje z ludźmi z STX Next?

odp

jak an cos takiego mozna odpowiedziec? kazdy czlowiek/zespol jest inny. zalezy jak sie trafi

Sylwia
@odp

No właśnie odpowiedziałaś :D Wiadomo że to zależy od ludzi i do jakiej ekipy się trafi ale czasem da się wyczuć ogólnie jaka jest atmosfera.

T_Ben

Omijać szerokiem lukiem, doslowny folwark. Projekty maintenance, przestarzałe technologie i zarobki ponizej rynkowe. Nie polecam

Emilia
@T_Ben

Czyli ile wynoszą zarobki w STX Nexcie? Średnio się orientuję w rynkowych zarobkach... Napiszesz coś więcej na ich temat? Czy są premie, czy sama podstawa? Czy jest możliwe uzyskanie podwyżki?

jjf
@Emilia

firma podniosła widełki do 25200 + VAT dla developerów, wszystkie inne widełki są na stronie internetowej

ASADAA
@jjf

@jjf daruj sobie te sztuczki marketingowe, w calej firmie moze jest jedna osoba z taka stawka, a slynny kalkulator nie jest publiczny, prawdziwe widelki to Junior - 30-35 pln/h Reg - 35-45 pln/h Reg+ 45-55 pln/h Senior 55-65 pln/h mozna wyngocjowac troche wiecej jezeli chca rozkrecic projekt, natomiast ta osoba bedzie pierwsza do odstrzalu przy najmniejszym problemie z projektami. dowod ? ostatni kryzys COVIDowy w 2020

Serio
@T_Ben

Folwark powiadasz? Może jakbyś pracował zmienił byś zdanie. Ale po co pracować :)

@ASADAA

O, pierwsza osoba, która naprawdę chce pomóc! Powiedz, a to stawki z VATem, bez VATu? Brutto, netto? Jak sam/a zauważyłeś/aś, kalkulator jest dostępny wewnętrznie dla pracowników, nie dla kandydatów na nich.

@T_Ben

Serio? Jakoś moja stawka wynosi 115 zł/h i renegocjuje ją średnio raz na pół roku. Projekt też fajny.

zadowolona
@ASADAA

nie są to oficjalne obecne widełki

@zadowolona

Jakie są te obecne? Sami sobie odpowiadacie, pracując w jednej firmie. Może czas zdać sobie sprawę, że publiczne forum służy też osobom spoza niej, na przykład potencjalnym kandydatom? Uważam, że w swoim gronie może porozmawiać na żywo, albo w firmowym intranecie.

Były pracownik z STX

Firma, która płaci dobrze wybranym, innym przeciętnie. Do wynegocjowania dobre stawki, jeśli jesteś senior devem. W innych rolach stawki poniżej rynkowych, brak umów o pracę, oferty tylko na stawce godzinowej, urlop za free, jak się rozchorujesz to też chorujesz za free.Odszedłem, bo usłyszałem, że manager ma związane ręce i na GR nie może zaproponować wyższej stawki. To co piszą tutaj o stawkach dla seniorów rzędu 50-70 netto raczej prawdą nie jest. Senior spokojnie wyciągnie okolice 90, 100, 110 netto, fakt jednak jest taki, że nie spotkałem w firmie nikogo kto miałby więcej niż to. W aktualnym miejscu kwoty są stałe miesięczne, płatne 26 dni urlopu na b2b, 80% chorobowe.

zaciekawiony
@Były pracownik z STX

110/h jest OK(powiedzmy) jeśli mysląc o seniorze mówimy o osobie z 2-3lata doświadczenia. w jednej firmie to jest junior w innej już senior, a jak to jest w STX? czy już przy takiej stawce faktycznie oczekuje się większego doświadczenia?

zdziwiony

bylem w szoku jak niska stawke dostalem po rekrutacji. kwota jak sprzed paru lat, zupelnie nieprzystająca do obecnej rzeczywistosci.

Ktoś z firmy

Firma nie oferuje stawek podawanych np. na NoFluffJobs ! Górna granica to około 50zł/h + VAT - DLA SENIORA ! Nie trać czasu na bezcelową rekrutację, jeśli twoim celem jest praca, aby zarabiać.

Mieczysław
@Ktoś z firmy

To jak duża jest różnica między tymi zarobkami, ile oferują oficjalnie? Jesteś pewien że te 50 zł to już max?

Django
@Ktoś z firmy

Coś mi tu nie gra. Piszesz o górnej granicy stawek, która dotyczy juniorów. Oczywiste jest, ze nie każdy otrzyma górne widełki pokazane na nofluff i zależy to od oceny podczas rozmowy technicznej. Może pochwalisz się na jaki poziom zostałeś oceniony podczas weryfikacji technicznej?

pdjango
@Ktoś z firmy

Nieprawda, dostałem ofertę jako Junior na 45 zł/h netto.

kandydat

bardzo szerokie widelki a pozniej okazuje sie ze firma oferuje blizej dolnych niz gornych. nie wiem kto sie na to godzi majac jakiekolwiek doswiadczenie

Senior Python Dev

(usunięte przez administratora) - stracony czas na rekrutację. Aplikowałem na stanowisko Senior Python Developer. Od początku była ustalona stawka na 110 zł/h + VAT. Obie rozmowy techniczne w tym jedna z coding-online przeszedłem wzorowo, jeszcze podczas rozmowy rekruterzy techniczni gratulowali mi wyniku. Czyli w sumie maglowano mnie 4 razy - 2 rozmowy tzw. miękkie i 2 techniczne. Szybko otrzymałem pozytywny feedback i propozycję na kwotę nie 110+vat jak było ustalane, tylko na 50+vat. Argumentowano to tym, że nie mieszkam w Warszawie. Dajcie sobie spokój z tą firmą, bo to frajerzy, którzy szukają innych frajerów.

MujBorze
@Senior Python Dev

W Warszawie wołają więcej niż 110+VAT. Biedahouse.

Jasne
@Senior Python Dev

Wszystko fajnie. Tylko nie miało to miejsca w STX. Musisz opisać to na stronie firmy, której to dotyczy. Powodzenia.

Django
@Senior Python Dev

wszystko fajnie tylko nie dotyczy to STX. Zachęcam do pisania prawdy i nie wprowadzania ludzi w blad. Aktualne i realne (!) widełki znajdziesz na stronie. 50zl to owszem zarabiają ale juniorzy. To, ze aplikujesz na senior deva nie znaczy, ze otrzymasz takie wynagrodzenie - od tego jest weryfikacja techniczna, która najwyraźniej nie przeszedłeś lub oceniono Cię na juniora.

Antolak

Żeby dobrze zrozumiec, w jak wielkim absurdzie zbudowana jest ta firma trzeba z niej wyjsc i zobaczyć to, co dzieje sie dookoła. Wynagrodzenia przeciętne choc nie zdarza sie by menedżer dał podwyzke ot tak, no chyba ze złożysz wypowiedzenie. Spora cześć projektów bez polotu. Ludzie to zasób. Nie ma płatnych urlopów a jak rozmawiasz o tym z managerem to wkurza sie (!!!!!!!!) ze w ogole o to pytasz i odpowiada, ze „STX jest firma działająca zgodnie z prawem, wiec na b2b urlopu byc nie moze”. Inne firmy jakos płatne urlopy rozwiązały. Firma ma nastawienie na zysk. Niby masz benefity ale zaden nie jest finansowany w 100% przez firme co na tym rynku jest norma. Niby masz budżet szkoleniowy, ale zeby go użyć, musisz brać bezpłatne wolne. A potem i tak firma oddaje ci 75% kwoty netto, wiec i tak jestes na tym w plecy. Przez jakis czas byłem rekruterem technicznym - w czasie gdy byłem to musiałem pracowac na bezpłatnych narzędziach - wtopa było to jak podczas rozmowy wygasł trial - Boże ja myślałem ze zapadnę sie wtedy pod ziemie. Jesli robione sa zakupy, to raczej skromnie. Jesli pracujesz na Macu, nie dostajesz zadnego wsparcia. Spora cześć projektów jest realizowana przez juniorów, bo dla seniorów nie ma wyzwań. A nawet jesli sie trafia to firma i tak nie utrzyma osoby. Kto ma glowe na karku to szybko to zauważy i pojdzie w inne miejsce. Podczas pracy z stx byłem w 3 projektach - tak naprawde nie liczyliśmy sie jako ludzie, za to kilka razy moj SDM mówił mi o tym jak wazny jest klient. Kiedy miałem nadgodziny, by właśnie zrobic to co chciał dla klienta, nikt mi za nie nie zapłacił a z końcem miesiaca SDM kazał je wyzerować… teraz jestem w innej firmie, ktora stx uwaza za rywala. Czuje ze maja do mnie szacunek, mam 20% lepsza kase, płatny urlop, wybor między formami umowy. Chyba nic nie byłoby w stanie mnie przekonać do powrotu bo te benefity sa pozorne. Do kazdego i tak sie na koniec dopłaca. Na plus - sam proces rekrutacji oraz imprezy firmowe. Choc wspominam wciaz czasy wyjazdowych weekendowych. Potem juz na to nie było siana.

Byly_STXowiec_Na_Szczescie

Ogolnie firma na pierwszy rzut oka wyglada na porzadna firme, z ladnymi grafikami, super akcjami na LinkedInie, pozytywnymi kampaniami reklamowymi itd. Ale jak juz jest sie w srodku to inny swiat. 1.Dev to zasob i nic wiecej. dostaniesz podwyzke jak rzucisz papierami a tak to nikt toba sie nie interesuje 2. Biora Juniorow po crash-coursach w stawkach ponizej stawek rynkowej i na tym ciagna projekty. w tym w sumie nic zlego nie ma o ile nie jestes troche doswiadczonym devem czy testerem. to wtedy bedziesz musial ciagnac projekt, zadwoloic klienta i uczyc juniorow 3.podejscie management wysokiego szczebla to czysto finansowe. nawet CEO promuje sie haslem "chcemy byc najwiekszy python software house na swiecie" a nie tam hasla value, working with customers itd 4.Kultura opisalbym jako "(usunięte przez administratora)". podkreslaja dobre wartosci jak wspolpraca, rozwoj itd, ale prawda jest taka ze liczy sie tylko zysk z projektow i jak wykiwac ludzi na podwyzki wykorzystuje tzw. feedback. Tak swoja droga ludzie wykorzystuja ten feedback zeby sobie (usunięte przez administratora) 5.95% projektow to albo maintenance albo proste webowe CRUD

Czy wasz dział w Poznaniu dofinansowuje montaż klimatyzacji w mieszkaniach/domach dla pracowników, którzy decydują się na pracę z domu? Tak się dzieje w innych firmach IT, więc chciałbym wiedzieć czy i wy poszliście z duchem czasu? Dzięki za opinie Pozdrawiam, Marek

Radosław
@Marek

Dostaliśmy jeszcze kontakt do firmy zaopatrującej biura w wodę i możemy sobie zamawiać ile chcemy. W upały to świetna sprawa! P.S. Jako, że jesteśmy na kontraktach B2B sami za to płacimy.

zrzokfany Jasiu
@Marek

tak. Dostajemy też jacuzzi ogrodowe, nowe auta z klimatyzacją oraz łóżka wodne. No i palmy - żeby nam już więcej nie odbijało :)

Rewelacyjne miejsce do pracy. Oddziały zostały doinwestowane i naprawdę teraz to wielkie WOW. A Mostowa to nawet WOW WOW. Brawo dla Was. Mam nadzieję, że wkrótce będzie koniec pandemii. Ja z przyjemnością wrócę na Mostową bo niezbyt długo tam popracowałem. Praca zdalna fajna ale przez jakiś czas. Co za dużo to nie zdrowo ;)

Emilia

Mogłabym się od Ciebie coś więcej dowiedzieć odnośnie pracy zdalnej w STX Nexcie? Jak wygląda organizacja czasu pracy? Czy jest to kontrolowane i z góry narzucane? Czy pracownik sam sobie wszystko ustala i musi po prostu wyrobić się z terminami?

Plusy: ludzie w zespole i jak zwykle bywa to ludzie sprawiają, że tu się zostaje dłużej niż powinno, benefity ok standardowe, duża rotacja projektów, jest w czym wybierać. Jak masz trochę doświadczenia i chcesz gdzieś szybko doszlifować skill by iść dalej (+ masz b2b / odpowiada ci praca na zlecce) to ok. Polecam Minusy: atmosfera toksyczna (poza zespołem sporo toksycznych zagrywek, o wykopkach nie wspominając, ale wszystko można puścić mimo uszu i po prostu pewnych osób unikać). Nie jest raczej miejscem dla seniorów, osób zainteresowanych jakąś stabilizacją czy mających rodzinę. Miejsce sprzyja raczej zaburzaniu pojęciu work-life balance. Pracuj ile wlezie, zapłacimy za nadgodziny, ale pracuj byle dowieźć - 23? 2 w nocy? nie ma problemu Firma z okazji covidu zrobiła niezłą czystkę, przerzucając na tych co zostali obowiązki zwolnionych bez oczywiście jakichkolwiek podwyżek. Wyebka była na zasadzie wyrzucamy juniorów + etliczek pętliczek, z tego projektu można uciąć, bo w sumie ma kto robić, a że klient ma zakontraktowane terminy nagle nieosiągalne w zmniejszonym gronie - who cares. Podejście dobrze obrazuje brak umów innych niż b2b/uz - szukanie juniorów, najlepiej z 2 doświadczeniem, za kasę stażysty na b2b (czasem się zastanawiam jak im się udawało naiwców znaleźć). Patrząc wstecz - rozwiązanie umowy i zmiana firmy to jedna z najlepszych decyzji

Dziwią mnie te opinie. Po 2 dniach od wysłania CV dostałam propozycję rozmowy z HR, która przebiegła sprawnie, potem zadanie testowe, spotkanie z leaderem działu i po niecałym tygodniu decyzja. Faktycznie wymagają B2B ale nie od wszystkich. Są też osoby na umowie o pracę. Dużo poprzednich pracowników tutaj wraca, co świadczy samo za siebie jaki jest STX. Plus naprawdę dbają o pracowników.

Sponsor cebuli

Czy sytuacja finansowa firmy jest już aż tak dramatyczna? Czy po prostu szkoda im pieniędzy, że kupują najtańszy sponsorski pakiet PSF? Firma z rocznymi obrotami rzędu 50 mln PLN "wspomaga" społeczność oszałamiającą kwotą $500 rocznie. Przecież juniorowi płacą więcej każdego miesiąca. I jeszcze bezczelnie chwalą się na FB, jak bardzo wspierają społeczność. Parafrazując - cebula z butów wystaje!

Ja Nóż
@Sponsor cebuli

Covid mocno odbił się na sytuacji w firmie? Przesunięte wypłaty, zwalnianie osób i inne restrykcje finansowe wobec pracowników? W trudnej sytuacji rynkowej każde $500 które nie ma żadnego ROI jest na wagę złota.

Dama

Nie polecam. Osoba zajmująca się rekrutacją pisząca o "analizie CV" - jest napisane czarno na białym - pare miejsc pracy sumując - pare lat odpisują, że nie pracowało się roku a to podstawowy wymóg. Plus jeśli ktoś nie jest stricte Piły to chyba też problem bo przecież żyjemy w czasach gdzie nie istnieją samochody Śmieszna firma popełniająca błędy gramatyczno\stylistyczne w odpowiedzi

Jaka umowa obowiązuje w STX Next podczas okresu próbnego?

x

Normalne B2B

Radek

Może wiecie coś o ewentualnej pracy w firmie? Warto aplikować?

@Radek

W jaka rola Ciebie interesuje? Aplikować zawsze warto, spotkasz się na rozmowie, to zobaczysz, czy firma ci odpowiada.

Mieczysław
@Tomek

Możesz powiedzieć jaka panuje atmosfera w firmie i jakie jest podejście szefostwa do pracowników? Liczę że wiesz coś na ten temat, daj znać koniecznie.

@Radek

Minął dokładnie miesiąc od momentu, kiedy zostawiłeś swój wpis, ale może nadal jesteś zainteresowany pracą w STX Next? widzę, że na ich stronie są oferty pracy m.in. w Poznaniu: https://stxnext.com/job-offers/city/poznan/ Daj proszę znać, czy w sierpniu składałeś aplikację, jak Ci poszło i jeśli się udało, to co powiesz o procesie rekrutacji i warunkach pracy w tej firmie.

Cytat
@Mieczysław

"Twoje zadowolenie to Twoja sprawa" Atmosfera jest super!

ex

z doświadczenia - nie

gieorgij

dlaczego stx jest nieobecny w warszawie. czy to jakis element polityki firmy?

andrzej owal
@gieorgij

tak. w warszawie trzeba płacić ludziom w dość godziwy sposób :(

ha
@andrzej owal

rozumiem, żeś za słaby na warszawkę? Czy w STX też nie pracujesz tylko piszesz banialuki? Jak ktoś jest dobry w tym co robi to zarabia kasę dużo lepszą jak w Warszawie. A jak ktoś jest mierny to ;)

ex
@gieorgij

Bo nie może - w Wawie masz Softax

patryk

@nick o co chodzi z doświadczeniem komercyjnym?

Alex
@patryk

Znaczy ile masz udokumentowanego doświadczenia w innych firmach a nie 'freelance'

Dlaczego firma nie dodaje w ogłoszeniach na stanowiska juniorskie, że doświadczenie komercyjne jest również wymagane. Obie strony zaoszczędziły by czasu

Zostaw merytoryczną opinię o STX Next - Poznań

• Jak się pracuje w STX Next?

Zobacz opinie na temat firmy STX Next tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STX Next?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STX Next?

Kandydaci do pracy w STX Next napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STX Next