STX Next

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o STX Next

Aktualność
Witamy na oficjalnym profilu STX Next!
Kto nas zna, ten wie jak bliska nam jest kultura feedbacku. Z tego powodu chcielibyśmy zaprosić Was do dialogu i podzielenia się opiniami na temat naszych wspólnych kontaktów - w trakcie rozmów rekrutacyjnych, trwania współpracy czy innych okazji, gdy mieliśmy okazję się poznać. Zależy nam na szczerych, ale i merytorycznych wypowiedziach, opartych o szacunek dla drugiej osoby.

Z góry dziękujemy za wszystkie komentarze!

Aktualność
Witamy na oficjalnym profilu STX Next!

Z góry dziękujemy za wszystkie komentarze!
Kandydat

Raczej brak kultury feedbacku :)

ZZ

Czy w STX jest Zwiazek Zawodowy?

Nie Nowy wpis
@ZZ

Zeby był związek zawodowy, firma musiałaby oferować jakakolwiek normalna formę umowy. Dla myśle ze 90% osob, jesli nie więcej, oferują tylko b2b.

guest Nowy wpis
@ZZ

zwiazek zawodowy to moze byc w firmie ktora zatrudnia pracownikow. wszyscy z ktorymi mam bezposredni kontakt sa na b2b ;) czyli nie sa pracownikami

Byłem widzialem Nowy wpis

A ja powiem zupełnie uczciwie: uciekajcie, jesli tylko możecie. Zwolnienia przerabiałem dwukrotnie, w obu sytuacjach (Covid i grudzień 2022) nie dotyczyły one mnie bezposrednio, ale dotyczyły osob z moich zespołów. Obecnie atmosfera w firmie jest taka jakby ktos umarł. Absurdalnie, w grudniu chwile po ogłoszeniu zwolnień działy sie imprezy wigilijne. Naprawde trzeba nie miec taktu, by to zrobic. Wieść niesie, ze sytuacja sie nie poprawia. A skoro firma powiedziała „bye bye” do ludzi dwa razy, to za chwile bez skrupułów powie i trzeci raz. Wiem ze sytuacja na rynku teraz nie jest łatwa, ale ja tam z firmy uciekam.

ExPracownik

Firma zwolniła wczoraj około 100 pracowników. Jest to czysty body leasing. Nie ma projektu, nie ma miejsca dla pracownika. Lepiej znaleźć sobie pracę w firmie produktowej bo ten SH nie daje żadnej stabilności.

@ExPracownik

Cześć, dzięki za Twój komentarz. 16go grudnia poinformowaliśmy firmę o potrzebie zredukowania jej rozmiaru o 84 osoby (14% firmy). Przez większość roku utrzymywaliśmy współpracowników bez projektu (liczba tych współpracowników stanowiła kilkanaście procent całej firmy). Trudne decyzje o redukcjach musieliśmy podjąć, gdy ta wartość wzrosła do 30%. Tak jak komunikowaliśmy, cały czas prowadzimy procesy alokacji ludzi do projektów, również osób na wypowiedzeniu. Mamy nadzieję, że w kolejnych tygodniach wrócimy na trajektorię wzrostu, wycofamy część wypowiedzeń, a ponowny wzrost firmy będzie najlepszym dowodem na poprawę sytuacji.

TowarWybrakowany
@STX Next

"Wycofamy cześć wypowiedzeń" - traktujecie ludzi jak towar na półce, raz bierzemy, raz zwalniamy, potem zmieniamy zdanie. Nie rozumiecie chyba że ludzie oczekują stabilnego zatrudnienia i uczciwych zasad współpracy, a nie jednostronnie tylko to co dobre dla Was. Shame.

@STX Next

Serio na tym polega stabilność firmy, że zwalniacie gdy nie macie projektu, a zatrudniacie z powrotem, gdy możecie na ludziach zarobić? Czyja perspektywa jest tu wzięta pod uwagę? Bo ten argument totalnie do mnie nie dociera... W jaki sposób zatem chcecie budować lojalność pracowników, skoro możecie zrobić z nimi to, co chcecie, w zależności od tego, jak wieje wiatr?

@TowarWybrakowany

Hej, decyzja o wypowiedzeniu umów ze współpracownikami wynikała ze zmniejszonego popytu na nasze usługi oraz cięć i redukcji, z którymi mierzą się nasi klienci. Nie była to łatwa, ani przyjemna decyzja. Cały czas intensywnie pracujemy nad tym, by poprawić tę sytuację, chociażby dlatego, by móc cofnąć część wypowiedzeń i zatrzymać jak najwięcej osób na dotychczasowych stanowiskach.

wybrakowany
@STX Next

Gdzie jest win-win w takim razie dla zwolnionych pracowników? Dostali odprawy? Pomoc HRu to żaden win dla osoby, która została zwolniona, nie z własnej winy, lecz z winy kiepskich decyzji zarządu. Nikt się nie zastanawiał nad takim scenariuszem, w momencie, kiedy kilka miesięcy temu, masowo zgarnialiśmy entry-juniorów szpadlem z ulicy? Ciekawe jest też, że zwolnienia otrzymały osoby, regular i powyżej, które kilka lat przepracowały w firmie i dużo do niej wniosły. """ Jeśli dane rozwiązanie nie jest korzystne dla obu stron, nie wchodzimy w nie. Traktujemy wszystkich partnersko i staramy się wspólnie ustalać zasady współpracy. """ To jest cytat z waszej strony. Zdejmijcie go, bo tylko się ośmieszacie.

100% racji
@wybrakowany

Grunt by marża na projekcie się zgadzała i zarząd zgarnął swoje. Na marginesie, czy wie ktoś w jakim stopniu te trudne decyzje dotknęły zarządu?

@Były pracownik

Cześć, decyzja o redukcjach nie była decyzją łatwą, musieliśmy ją jednak podjąć ze względu na gwałtowny spadek zapotrzebowania nasze usługi wśród klientów w listopadzie i w grudniu. Obecnie skupiamy się na tym, by poprawiać tę sytuację m.in. intensyfikując działania sprzedażowe.

Edyta
@TowarWybrakowany

A czy na rozmowie kwalifikacyjnej kandydatk jest informowany, że jeżeli nie będzie projektu musi liczyć się ze zwolnieniem czy to jednak okazuje się później jak już zostaje zatrudniony? Lepiej wiedzieć na początku, że praca do stabilnych nie należy.

blabla
@Edyta

nie nie jest tak samo nie jest informowany, ze po przyjeciu, bedzie uczestniczyl w rozmowach rekrutacyjnych u klienta ;)

Belisariusz
@Edyta

szczerze mówiąc, nie rozumiem oburzenia na to, że jak nie ma dla kogoś projektu to zostanie zwolniony. Przepracowałem w STX Next kilka lat, nie zawsze było dobrze, ale mimo wszystko miło wspominam. Też parę razy zmieniałem projekt i czasami była to decyzja klienta, by zakończyć współpracę, w związku z tym, też byłem bez projektu, jednak w tamtych czasach znalezienie innego, nie było problemem. Nie mogę jednak pojąć, dlaczego ludzie oburzają się na to, że ktoś zostaje zwolniony, jeśli został bez projektu i nie ma perspektyw by jakiś projekt dostał. STX Next to nie jest organizacja charytatywna, tylko firma i jak w każdej innej firmie, jeśli nie ma pracy dla pracowników, to następuje redukcja (obojętnie czy to firma z IT, kopalnia, pizzeria, czy fabryka samochodów). Trzymanie ludzi za wszelką cenę to tylko w polskim rządzie. Ale żeby nie było, że bezkrytycznie bronię STX - od samego początku uważałem, że masowe zatrudnianie (jeszcze w połowie 2022 zdarzały się miesiące, że potrafiło przyjść 20-30 nowych pracowników do firmy) dobrze się nie skończy i teraz mamy tego efekty. Czując pismo nosem zwolniłem się sam i poszedłem gdzie indziej. Gdyby STX odpowiedzialniej prowadził politykę zatrudnienia, może skala zwolnień teraz byłaby dużo niższa.

łudziek
@ExPracownik

Ruszyło się coś w kwestii wycofywania wypowiedzeń przedświątecznych? Z fartem mordeczki, trzymajcie się ciepło!

Otwarty na propozycje
@Belisariusz

Popatrz na to jeszcze inaczej. Pracowalem z wieloma klientami i problemem jest jakość a nie regresja. Klienci się wycofują bo z HDD/sdm się nie dogadują. Bo sales obiecał 5 miesięcy a projekt jest już 1 rok robiony. Bo jakość kodu nie spotyka się z wymaganiami biznesowymi (klient dostał soft który go uziemił I nie umożliwia mu prototypownia swoich pomysłów). Tu są problemy. A to że zarząd tylko liczy dolary tylko to pogłębia.

Marzena
@STX Next

Jak mam rozumieć "cofnięcie" wypowiedzeń? Ktoś przekonany, że już nie pracuje może nagle dowiedzieć się, że wraca do firmy? Przecież w tym czasie może już znaleźć nowego pracodawcę. Czy to w ogóle zgodne z prawem działanie?

Ania Nowy wpis
@Marzena

To ja Ci odpowiem jak to działa. Jesli firma nie ma dla Ciebie projektu, wręcza Ci papierek. Jeśli w miedzyczasie okaze sie, że może na Tobie zarobic, bo jakis klient zainteresował sie Twoim profilem (profile tzw. blindy wysyłane sa do klientów non stop) to przyjdzie do Ciebie HSD czy SDM i zapyta czy znalazłaś moze juz prace, bo jesli nie, to mozemy wspolnie poudawać, ze wypowiedzeń nie było. Czy to jest legalne? Tak, bo w koncu obie strony dochodzą do porozumienia. Czy to jest OK? To juz kwestia indywidualna. Dla mnie osobiscie sam pomysł przyjścia do kogos z taka propozycja to zenada. Ale kazdy bedzie patrzył na to inaczej.

Uwolniony

Podoba mi się polityką firmy. 100 osób zwolnionych ale rekrutacja w Meksyku pełna parą. Ciekawe czy to ze stawką dla seniora w Meksyku jest taka jak naszego juniora ma na to wpływ :0

Zwolniony

Dostałem dzisiaj wypo. Podobnie jak 80 innych osob. Test dla Was. Co odpowiecie na ten komentarz? Tez go usuniecie jak wiele innych? Bedziemy postowac do skutku, fora juz płoną. Tak sie ludziom przed swietami nie robi………….

@Zwolniony

Cześć! Dzięki za Twój komentarz. 16. grudnia poinformowaliśmy firmę o potrzebie zredukowania jej rozmiaru o 84 osoby. Była to bardzo trudna decyzja i jest nam przykro, że dotknęła również Ciebie. Wszyscy współpracownicy, których umowy zostały wypowiedziane, otrzymali uzasadnienie decyzji, ale chętnie je tutaj transparentnie powtórzymy: redukcje zespołów podyktowane są dużym spadkiem popytu na nasze usługi. Niestety jedyny odpowiedni czas, by podawać takie informacje to “jak najszybciej”, nawet jeśli oznacza to okres przedświąteczny.

blabla
@STX Next

Jakie uzasadnienie decyzji? Dostałam wypowiedzenie, mimo przepracowanych kilku lat w firmie, będąc wciąż w projekcie. Uzasadnienie managera to był bełkot.

@blabla

Hej, decyzje o wypowiedzeniu umowy dotyczyły nie tylko osób, które w tym momencie były pozbawione projektu. Nasi klienci również mierzą się z redukcjami, a to oznaczać może nagłe zmniejszenie ilości pracy w danym projekcie. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym momencie rozmowa bezpośrednio z Twoim managerem.

jaroslav
@Zwolniony

a czy w umowie z STX Next obowiazuje jakis okres wypowiedzenia? miesiac, dwa, trzy? bo jesli tak, to jest duzo czasu zeby znalezc sobie nowe miejsce

Zwolniony
@jaroslav

Tak ale nie gwarantuje że będziesz miał na co godziny logować :) nie zdążyła się taka sytuacja mi ale w umowie jest jasny zapis.

Yummy Bar

Pracowałem w firmie jeszcze kilka miesiecy temu. Patrzac na to, o czym piszą mi znajomi, co w firmie jeszcze sa, niewiele sie zmieniło. Zwolnienia działy sie także na poczatku pandemii - z mojego oddziału poleciało wtedy troche osob, wycofano sie także z juz złożonych ofert. Widze, ze od tamtego czasu niewiele sie zmieniło. Firma jest typowa firma body leasingowa. Teoretycznie ma dokumenty typu karta etyki, wartości itp. Ale ze świecą szukac tego, kto na co dzien o tym pamięta i tego przestrzega. Raczej sa to „straszaki” - zawsze można przeciez użyć argumentu, ze komus sie podziękuje, bo nie przestrzegał zasad (patrz dyskusja poniżej). O aktualnej sytuacji wiem tyle, co powiedzieli mi znajomi będący wciaz w firmie. Przede wszystkim mowia jedno: uciekac i trzymać sie od firmy z daleka. Sytuacja po raz drugi w historii pokazuje, ze gdy przychodzi co do czego, firma po prostu zwalnia. Nie gwarantuje w zamian nic. Umow o prace jak nie było w rolach technicznych tak z tego co wiem nie ma. Odkąd pamietam, firma była nastawiona na marze. W moim projekcie (a byłem czescia jednego z dwóch zespołów pracujących dla jednego klienta) z czasem dochodziło więcej i więcej juniorów. Na poczatku relacja z klientem była dobra, potem zaczal nazywać nas „high school teamem” - jak sie domyślacie, współpracy to nie ułatwiało, bo po prostu nie traktował nas powaznie i czuc to było z miesiaca na miesiac coraz mocniej. W firmie panuje kiepska atmosfera. Niestety wynika to z komunikacji i braku informacji o aktualnej sytuacji. Pojawienie sie inwestora absolutnie nie zmieniło sposobu, w jaki firma podejmuje decyzje, mimo ze liczyliśmy wtedy, ze firma zaczną zarządzać osoby z szerszym doświadczeniem. Niestety te ktore zarządzają firma maja jakies tam krótkie epizody przed STX, ale managersko ukształtował je STX, co powoduje ze na wszystko patrza inaczej. Firma nie inwestuje w szkolenie osob. 90% mojego zespołu nie korzystało z budżetu szkoleniowego, bo jeden - kwota była żenująco niska. Dwa - firma nie daje platnego urlopu. Aby pojsc na szkolenie trzeba wziąć wolne bezpłatne. I trzy: dopłacić za szkolenie z własnej kasy. Podsumowując. Nie polecam.

dev
@Yummy Bar

to ze to typowy body leasing ubrany w papierek niby software house to raczej kazdy wie ale najgosze ze w firmie tak naprawde jest masa masa ludzi z bardzo minimalna wiedza technicza - ledwo nadajacy sie na juniora. osoby z bardzo malym doswiadczeniem. pracujac w projekcie nie dosc ze trzeba swoja prace zrobic to jeszcze trzymac juniorow za reke caly czas ktorych jest wiecej i wiecej

ExPracownik

Firma zwolniła 70 ludzi jednego dnia pomimo 6 miesięcy zapewnień że sytuacja z tzw. Ławka jest stabilna. Projekty są na bardzo niskim poziomie, wiele klientów kończy współpracę w bardzo złych relacjach z STX, co wpłynęło na zlikwidowanie mojego projektu. Razem ze mną zwolnionych oficjalnie było 70 osób, jednak patrząc po znajomych jestem przekonany że było ich ponad 100

@ExPracownik

Hej! Dziękujemy za Twój wpis. Regularne prognozy biznesowe pozwoliły nam przewidzieć, że STX Next mierzyć się będzie z problemami, stąd decyzja o zatrzymaniu procesów rekrutacyjnych, co - jak słusznie punktujesz - pozwoliło nam wówczas nie tylko zapewnić, ale faktycznie utrzymać tzw. ławkę w ryzach. Jednak dopiero druga połowa listopada i początek grudnia był dla nas miesiącem, gdy w ciągu kilku tygodniu dowiedzieliśmy się o znacznym zmniejszeniu skali współpracy z naszymi klientami co spowodowane było redukcjami, z którymi sami się mierzyli. Nie mieliśmy innego wyjścia jak tylko podjąć szereg decyzji, również tak trudnych jak ta o zakończeniu współpracy z poszczególnymi osobami. Co do liczby osób - została ona transparentnie podana - rozwiązaliśmy współpracę z 84 osobami.

destylarnia
@STX Next

a co mówiły te wasze regularne prognozy biznesowy kiedy zatrudnialiście jeszcze w październiku i w listopadzie?

A zatrudniali? Bo siejesz misinformation

Aaa
@@destylarnia

Wyhamowywali rekrutacje ale zatrudnienia sie odbywaly.

Joanna
@Aaa

wyhamowali je, bo wszystko ostatecznie jest już całkowicie zajęte? wiadomo ile osobom udało się dołączyć i na jakich warunkach?

@destylarnia

Hej, zatrudnialiśmy i nadal zatrudniamy osoby w różnych rolach, które z różnych powodów są potrzebne dla funkcjonowania firmy. Skala zatrudnień jest natomiast nieporównywalnie mniejsza z uwagi na wiele czynników, m.in. sytuację biznesową naszych klientów.

Machiavelli

Zostałem zwolniony za zamieszczenie nieprzychylnego komentarza na temat ideologii (usunięte przez administratora) aczkolwiek nie dyskryminują cego, wyrażającego akceptację dla osób o odmienności seksualnej które nie narzucają fanaberii społeczeństwu. Zostałem, więc zwolniony dyskryminację na tle politycznym, co oznacza, że jestem ofiarą dyskryminacji ze względu na prawicowe poglądy :(

@Machiavelli

Cześć, czujemy się w obowiązku nakreślić szerszy kontekst do Twojej wypowiedzi, aby użytkownicy niniejszej platformy mieli pełen obraz sytuacji. W naszej firmie od ponad roku funkcjonują takie dokumenty jak Karta Etyki (link: https://career.stxnext.com/wp-content/uploads/2021/05/karta-etyki.pdf) oraz Regulamin wewnętrznego komunikatora STX Next. W obu tych dokumentach mocno zaznaczone jest stanowisko firmy odnośnie kultury wypowiedzi i szacunku dla każdego współpracownika STX Next, niezależnie od jego/jej płci, pochodzenia, wyznania czy orientacji seksualnej. Nie ma w STX Next zgody na zachowania agresywne, noszące znamiona dyskryminacji. Rzeczywiście, pierwszy raz w historii firmy wypowiedzieliśmy umowę jednemu z naszych współpracowników, jednakże nie ze względu na poglądy, a na praktykowanie mowy nienawiści na wewnętrznym komunikatorze i atakowanie naszych koleżanek i kolegów, z którymi na co dzień pracujemy. Brak chęci dojścia do porozumienia, złożenia jakichkolwiek wyjaśnień, czy też wycofania się z krzywdzących komentarzy przy jednoczesnym kontynuowaniu dyskryminujących wypowiedzi w komunikatorze ostatecznie skłoniło nas do podjęcia decyzji o wspomnianym zakończeniu współpracy.

dżejdżej
@STX Next

Ponieważ znam kontekst z pierwszej ręki

Max
@STX Next

Bo jest to opinia prawdziwa

lgbcośtam
@Machiavelli

Mysle ze kazdy powinien sam okreslic co jest dla niego mowa nienawisci a co jest wyrazeniem opini. Takze zachecam do wyrobienia sobie opini: "To w etyce firmy jest zapisane jak się odzywać do lgbcośtam, a nie ma wzmianki żeby nie poruszać tematów politycznych w pracy? Praca według mnie nie jest miejscem na takie dyskusje, bo one zawsze rodzą dużo emocji i tworzą podziały. No, ale dobra już się stało, poruszyliście jeden z gorszych tematów do dyskusji. W tym całym (usunięte przez administratora) nie chodzi o jakieś prawa gejów czy lesbijek, to jest chora ideologia, której próby narzucenia dzieją się w Polsce. Jest to zamach na wartości i kulturę w której się wychowywaliśmy. Ja oczywiście nie popieram i tępię to na miarę swoich możliwości. Szanuje ludzi odmiennych seksualnie, ale takich którzy nie próbują niczego narzucać otoczeniu i robią sobie to w domu i nie próbują robić z tego nowej normalności. Ta chora ideologia wzbudza we mnie jedynie pogardę i na pewno to nie przejdzie w Polsce. Prędzej będzie wojna domowa."

Gosia
@Machiavelli

Polecam zapoznać się z określeniem „the paradox of tolerance”.

Gosia
@STX Next

Bardzo słuszna decyzja i szanuję za podjęcie takiego kroku.

xd
@Machiavelli

Sposób twojej wypowiedzi i jej treść były zwyczajnie agresywne. Nie rób teraz z siebie ofiary, bo nią nie jesteś.

@lgbcośtam

To właśnie z uwagi na m.in. zacytowaną wypowiedź (a były również inne), podjęliśmy decyzję o wypowiedzeniu umowy współpracownikowi. W naszej opinii niedopuszczalne jest, aby pisać o naszych koleżankach i kolegach używając takich stwierdzeń jak “chora ideologia”, czy też deklarować na forum firmowym chęć “tępienia [tej grupy] na miarę swoich możliwości.” Pragniemy, aby STX Next było bezpiecznym miejscem pracy dla każdej osoby, niezależnie od jej płci, wieku, wyznania, pochodzenia, orientacji seksualnej czy poglądów. Słowo “tępić” jasno wskazuje na agresywną postawę wymierzoną w część naszej społeczności, czego absolutnie nie możemy tolerować. W przytoczonym wcześniej przez nas Regulaminie i Karcie Etyki jasno piszemy o kulturze pracy i wzajemnym szacunku, a także konsekwencjach naruszania obowiązujących w STX Next zasad: “Bardzo zależy nam, aby współpracować z osobami i instytucjami, które postępują etycznie, wyznają podobne wartości, a przede wszystkim działają zgodnie z obowiązującym prawem. Z tego powodu naruszenia postanowień niniejszej Karty Etycznej będą mieć swoje konsekwencje, łącznie z zakończeniem współpracy, w przypadku poważnych i rażących wykroczeń.”

@Gosia

I tak byłem na wypowiedzeniu

@xd

No były, ale co Wy macie z tą agresją ? A no tak, system tak nas od młodości kształtował, bo potulnymi łatwo rządzić

Osoba koleżeńska
@STX Next

@STX Next, Wasz brak tolerancji i akceptacji spowodował, że poczułxm się urażonx. Jest jakiś powód dlaczego mówicie tylko o "kolegach i koleżankach", pomijając osoby niebinarne godząc w naszą tożsamość i wykluczając nas z grupy? Czy cała ta sytuacja jest tylko PRowym zagraniem pod publiczkę czy na prawdę chcecie, żebyśmy czulx się bezpiecznie?

@Osoba koleżeńska

W STX Next jest miejsce dla kazdego - bez względu na pochodzenie, rasę, wyznanie, płeć czy orientację seksualną. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się na celebrowanie Miesiąca Diversity oraz Miesiąca Dumy Społeczności (usunięte przez administratora) Kilka dni temu, przy współpracy z Federacją Znaki Równości zorganizowaliśmy dla osób chętnych webinar, który adresował również aspekt osób niebinarnych. W ostatnich latach jako organizacja bardzo urośliśmy, a nasza społeczność stała się bardziej różnorodna niż kiedykolwiek wcześniej. Z tego powodu chcemy stawać się organizacją coraz bardziej inkluzywną, by każda osoba czuła się u nas dobrze i bezpiecznie. Inkluzywność to nie chwilowa moda, to realna potrzeba. Dlatego wprowadzamy świadomie symetrię w nazwach osobowych męskich i żeńskich. Gdy jest szansa, by zastosować bardziej otwarte lub neutralne płciowo formy gramatyczne włączające osoby niebinarne staramy się to robić. Język polski jest jednak specyficzny ale też nieustannie się zmienia - liczymy na to, że wkrótce wszyscy będziemy korzystali z szerszego zasobu słownictwa.

@lgbcośtam

Zgadzam się, bo wpis ten nigdy nie powinien był się znaleźć na firmowym komunikatorze

@Machiavelli

Nie rób z siebie ofiary i nie rekrutuj kolegów, by zostawiali trollerskie wpisy, jak np ten udający osobę niebinarną. Twoja wypowiedź, pozwolę sobie przekleić, brzmiała tak: "To w etyce firmy jest zapisane jak się odzywać do lgbcośtam, a nie ma wzmianki żeby nie poruszać tematów politycznych w pracy? Praca według mnie nie jest miejscem na takie dyskusje, bo one zawsze rodzą dużo emocji i tworzą podziały. No, ale dobra już się stało, poruszyliście jeden z gorszych tematów do dyskusji. W tym całym (usunięte przez administratora) nie chodzi o jakieś prawa gejów czy lesbijek, to jest chora ideologia, której próby narzucenia dzieją się w Polsce. Jest to zamach na wartości i kulturę w której się wychowywaliśmy. Ja oczywiście nie popieram i tępię to na miarę swoich możliwości. Szanuje ludzi odmiennych seksualnie, ale takich którzy nie próbują niczego narzucać otoczeniu i robią sobie to w domu i nie próbują robić z tego nowej normalności. Ta chora ideologia wzbudza we mnie jedynie pogardę i na pewno to nie przejdzie w Polsce. Prędzej będzie wojna domowa." Dodam, że umieściłeś ją pod linkiem do nieobowiązkowego webinaru. W skrócie - firma zrobiła webinar z okazji Pride Month, nie zmuszała nikogo do brania udziału, zamieściła nagranie dla tych, co nie mogli oglądać na bieżąco. Ty natomiast postawiasz zostawić taki właśnie komentarz. Nikt nie odbiera ci wolności słowa, po prostu nikt nie chce z kimś takim jak ty współpracować, proste. Nie rób z siebie męczennika za wiarę, tradycję, nie wiadomo za co jeszcze, bo zwyczajnie nim nie jesteś.

bo to prawda

hipokryzja?
@Ewa

@Ewa, uważam, że jesteś hipokrytką. @STX Next, uważam, że właściwym krokiem byłoby zakończenie współpracy z Panią Ewą, ponieważ dyskryminuje i wyklucza kolegę Machiavelliego ze względu na wiarę i poglądy (ostatnie 2 zdania). Można by się też pokusić o stwierdzenie, że ton wypowiedzi ma na celu również jego poniżenie. "STX Next budowany jest przez osoby o różnej narodowości, płci, wyglądzie, orientacji seksualnej, światopoglądzie, o odmiennych wierzeniach, przekonaniach, poglądach politycznych. (...) Niedopuszczalne są jakiekolwiek przejawy dyskryminacji, wykluczania, poniżania, przemocy, napastowania czy mobbingu." (z Waszej Karty Etyki) No chyba, że stosujecie podwójne standardy...

Kękosław
@hipokryzja?

Jak widzisz brak odpowiedzie jest wymowniejsza odpowiedzia, oczywiscie, ze stosuja podwojne standardy. Choc te czlowiek co napisal oryginalny wpis powinien zrezygnowac z formy narracji jakiegos nedznego. prawicowego pisemka w stylu w sieci, bo sie sam ta forma ora i wyklucza z merytorycznej dyskusji

z_pytaniem
Kandydat

1. czy to prawda ze za licencje do Pycharm trzeba placic ze swojej kieszeni lub odliczaja to z budzetu szkoleniowego? 2. czy ktos z was dostal oferte z samej gory przedziału widelek wynagrodzenia?

Były (od niedawna) pracownik
@z_pytaniem

1. IDE - tak, przychodzisz z własnym albo możesz kupić z budżetu szkoleniowego. Budżet teoretycznie dostępny po 3 miechach, ale IDE można zakupic szybciej a potem rozliczyć. Firma nie daje takich rzeczy, co jest mega dziwne, nigdy tego nie rozumiałem i tłumaczenia managera do mnie nie docierały. 2. Oferty w górnych widełkach w moim zespole sie nie zdarzyły. Szła taka fama, ze w firmie górne widełki maja 2-3 osoby, ale czy to prawda, nie wiem. Na przykład dla Python Developera norma w zespole były zarobki dla Mida na poziomie 45-70 zł/h netto. Seniorom udawało sie wyciągać po 100-110, ale wez pod uwage, ze tu nie ma platnego urlopu także sredni biznes.

@z_pytaniem

Cześć, dziękujemy za wiadomość. Poniżej odpisujemy na Twoje pytania: 1. STX Next oferuje każdemu współpracownikowi indywidualny budżet szkoleniowy. Dzięki temu można realizować swoje potrzeby rozwojowe, których 75% wartości pokrywa firma. Podobnie z Pycharm i innymi IDE. Te dodatkowo finansujemy budżetem szkoleniowym już w pierwszych 3 miesiącach współpracy. 2. Oczywiście. Konkretną ofertę wraz z propozycją wynagrodzenia przedstawiamy na podstawie rzeczywistej wiedzy i umiejętności danego kandydata. Po zakończonym procesie rekrutacji efekty zawsze odnosimy do naszych ścieżek kariery, żeby ocenić m.in. poziom seniority kandydata. Nasza decyzja jest również poparta konkretnym feedbackiem ze strony rekruterów technicznych. Jeśli umiejętności kandydata wskazują na górne widełki, to oczywiście takie kandydatowi zostaną zaoferowane :) Pozdrowienia, STX Next

@STX Next

A co do budżetu szkoleniowego ma IDE? Czy nie jest to narzedzie pracy, które jako podstawa zapewnia nawet juniorowi każda z szanujący się firm?

Nick
@Były pracownik

Firma zatrudnia na B2B więc dawanie każdemu licencji na pycharma czy webstorma jest bez sensu. Powody bezsensowności są dwa: 1. Zatrudniasz się na kontrakcie B2B więc jako firma oferująca usługi programistyczne powinieneś posiadać licencje na dane IDE, by w ogóle móc oferować swoje usługi. 2. Gdyby firma każdemu dawała licencje na PyCharma czy WebStorma tworzyło by to pewne narzucanie IDE każdemu kontrahentowi. Co z tego że ja wolę programować w WebStornie skoro ktoś inny woli VSCode. Trzeba też pamiętać że mamy możliwość opłacenia IDE na rok z góry i mamy je przypisane do naszego prywatnego (lub naszego firmowego) maila.

Ziom
@Nick

No ja jestem na b2b i 99% klientów z którymi współpracuje zawsze oferuje mi Storma bez żadnego problemu. Więc nie rozumiem co ma bs wspólnego z wykupieniem łaskawie ide

Obserwacja profilu firmy dostarczyć może ciekawej rozrywki, szczególnie ostatnie wpisy. Nie inaczej było w środku, gdy w firmie pracowałem. Dyskusje ideologiczne - działy sie już wcześniej na Zulipie. Wtedy jakoś konsekwencji dużych nikt nie ponosił. Firma od zawsze na zewnatrz dbała o PR, w środku, no cóż - jak wszędzie. Teoretycznie firma dba o pracowników - jeszcze gdy pracowałem wprowadzona została karta etyki. Że tak zapytam, a jak ma do tej etyki zatrudnianie tylko i wyłączenie w oparciu o b2b? Gdzie tu jest etyka? W momencie gdy zaczęły sie moje problemy ze zdrowiem, poprosiłem managera o możliwość przeniesienia na umowę o pracę. Niestety otrzymałem odpowiedz odmowną, bowiem firma umowy o pracę oferować nie może. Byłem zaskoczony, bowiem to, jak wykonywana jest praca, to czysta umowa o pracę, b2b jest tutaj fikcją. W rezultacie opuściłem firmę, za mną poszły 2 inne osoby. Z tego co widzę, firma nadal oferuje tylko stawkę godzinowa bez platnego urlopu. Z punktu PR-u sprzedawane jako „nielimitowany urlop”. Jeśli przyjąć by taką nomenklaturę, bezrobocie też jest formą bezpłatnego urlopu. Nie polecam.

@Były pracownik

Cześć, dziękujemy za opinię. Rzeczywiście na naszych komunikatorach firmowych od lat trwają różne światopoglądowe dyskusje. Cieszymy się, że nasi współpracownicy mogą i chcą swobodnie wyrażać swoje opinie. Niemniej, teraz mieliśmy pierwszy przypadek, gdy ktoś publicznie obrażał i słownie atakował określoną grupę osób pracujących w STX Next, a na to nie możemy pozwolić. Jeśli chodzi o formę współpracy, to zawsze bardzo jawnie komunikujemy umowę/umowy jakie obowiązują na danym stanowisku, jak również przysługujące dodatki i benefity - informacje te znajdują się w naszych ogłoszeniach, omawiamy to również wyczerpująco w czasie rozmów rekrutacyjnych i w trakcie składania oferty współpracy.

Marzena
@Były pracownik

Poczekaj, piszesz "zatrudnianie tylko i wyłącznie w oparciu o b2b". W tej chwili są dwie rekrutacje do Poznania i w obu ogłoszeniach są po dwie opcje: uop i b2b z widełkami na każde. Zmieniło się po Twoim plus 2 osób odejściu, czy pisałeś o jednym konkretnym typie stanowiska?

Reject modernity

Firma oprócz pracy oferuje narzucanie matrycy kulturowej, sprytnie promują skandaliczne zmiany cywilizacyjne m.in poprzez promocję środowisk (usunięte przez administratora) ideologii gender. Jakbym miał opisac atmosferę tam panującą, to czuć obłudę w powietrzu. W projektach jest duża rotacja pracowników. Z plusów to szybki proces rekrutacyjny, sprzęt dobrej jakości, wypłata zawsze na czas.

@Reject modernity

Cześć, dziękujemy za pozostawienie opinii. Cieszymy się, że doceniasz nasz proces rekrutacyjny, sprzęt i wywiązywanie się z obowiązujących umów. Chcielibyśmy doprecyzować jeden aspekt - promujemy, ale równe traktowanie każdej grupy społecznej, która jest w STX Next. Dążymy do tego, by każda osoba, niezależnie od wieku, płci, wyznania, koloru skóry czy orientacji seksualnej czuła się swobodnie w naszej organizacji. Stąd nasze zdecydowane oświadczenia i działania, w kontekście zachowań dyskryminacyjnych.

Kandydat

Rozmowa była bardzo sympatyczna, ale zabrakło niestety feedbacku po rozmowie (co dziś jest już standardem), w trakcie rekrutacji wiele razy Pani HR podkreślała że otrzymam feedback pomimo rezultatu. I to bardzo słabe, świadczy o kulturze Pani HR, kulturze firmy i braku szacunku dla drugiego człowieka i jego czasu.

@Kandydat

To jest zdecydowanie zgodne ze standardami rekrutacji w STX Next. Jeśli dotarł(e/a)ś do rekrutacji technicznej możesz zapytać bezpośrednio osoby z którymi miałeś rekrutacje o feedback. One powinny były go przekazać już do pani HR i ona go do Ciebie. Jeśli stanęło na rozmowie HR lub weryfikacji angielskiego, standard powinien być ten sam i warto się przypomnieć. Przez email bezpośrednio lub https://career.stxnext.com/#contact . Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

@Kandydat

Cześć, dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami - dzięki temu możemy udoskonalić prowadzone przez nas rekrutacje. Naszym standardem jest przekazywanie rzeczowego feedbacku po zakończonym procesie rekrutacji, ponieważ bardzo szanujemy czas i zaufanie, jakim obdarzają nas kandydaci. Jeśli informacja zwrotna z jakiegoś powodu nie dotarła, warto skontaktować się z osobą odpowiedzialną za dany proces rekrutacyjny - z pewnością przekaże feedback (adres do danej osoby możesz znaleźć chociażby w zaproszeniu na spotkanie).

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie STX Next?

Nick
@Pytanie

Typowych związanych faktycznie z pracą, żadnych wymyślnych w stylu policz słonie w pokoju

@Pytanie

Cześć, świetne pytanie! Zestaw pytań rekrutacyjnych zależy od kilku aspektów, a przede wszystkim od stanowiska, które chcemy obsadzić, jak również od doświadczenia zawodowego danego kandydata. Niezależnie od działu, do którego poszukujemy nowej osoby, zawsze staramy się, aby pytania wynikały stricte z planowanego zakresu obowiązków. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zweryfikować, czy kandydat/kandydatka będzie w stanie sobie poradzić z przewidzianymi zadaniami. Dlatego przed udziałem w rozmowie rekrutacyjnej, warto ponownie zapoznać się z daną ofertą pracy, bo tam znajdują się wskazówki, o co możemy pytać w trakcie spotkania :)

Kandydatka
Kandydat

Hej, Co sądzicie o pracy w zespole HR/Komunikacji w STX? Widzialam ogłoszenie na Editorial Specialist - brzmi dobrze (choc niskie widełki zastanawiają). Niech wypowiedzą sie osoby, ktore pracowały w firmie. Samej firmie podziękuje - wiem, ze napisze o sobie w samych superlatywach ????

@Kandydatka

Cześć, warto zasięgnąć informacji z pierwszej ręki :) Serdecznie polecamy do kontaktu osobę, która pracuje bezpośrednio w tym zespole - z Paulą Sieracką, naszą Internal Communication & Editorial Specialist, można skontaktować się mailowo (paula.sieracka@stxnext.pl) lub poprzez jej profil na Linkedin: https://www.linkedin.com/in/paulasieracka/ Jesteśmy przekonani, że Paula udzieli wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania :)

Szczerze mówiąc nie mam nic do zarzucenia firmie, warunki na plus, atmosfera na plus, ludzie na plus. Jestem zadowolony/a, mam nadzieję zostać z firmą jeszcze długo.

Max
Kandydat

Kiedyś brałem udział w jednej z ich rekrutacji na Python Developera. Rozmowa techniczna bardzo przeciętna, bardziej rozwiązywanie zadań rodem z codility, które nijak odzwierciedlają pracę w projekcie. Po odpowiedzi na wszystkie pytanie i zrobieniu zadania poprawnie, otrzymałem feedback, że posiadam wiedzę na poziomie juniora. To ciekawe, bo w międzyczasie miałem kilka innych rozmów gdzie bez problemu oceniano moje seniority na poziomie mid / senior, oferując tym samym adekwatną stawkę. Jak dla mnie szukają (usunięte przez administratora) po kosztach. Jak czytam, że nawet IDE trzeba samemu opłacać to już w ogóle ręce opadają, że w XXI wieku takie firmy mają racje bytu.

Teresa
@Max

A jakie zadanie musiałeś wykonać na tej rozmowie? Tak z ciekawości. Ile czasu miałeś na wykonanie?

@Max

Cześć, dziękujemy za podzielenie się opinią. Nie jest tajemnicą, że każda organizacja może inaczej definiować poziomy "junior", "mid" czy "senior." W naszej firmie funkcjonuje rozbudowana ścieżka kariery, która szczegółowo opisuje wiedzę i kompetencje posiadane przez osoby na danym etapie rozwoju zawodowego w STX Next - podstawą tego projektu były opinie i sugestie pochodzące bezpośrednio od naszego teamu technicznego. Naturalnym odzwierciedleniem ścieżek kariery są nasze oferty pracy, które prezentują wymagane na danym stanowisku umiejętności i wiedzę, które z kolei weryfikujemy w trakcie wystandaryzowanego procesu rekrutacji. Jeśli chodzi o IDE, to każdy nasz współpracownik posiada indywidualny budżet szkoleniowy, który można m.in. spożytkować na zakup narzędzi (STX Next pokrywa 75% kosztów).

@Teresa

Rodzaje zadań zależą od poziomu seniority i umiejętności kandydata, dlatego przy tak indywidualnym podejściu, nie sposób wymienić standardową pulę zadań powtarzającą się w czasie naszych rekrutacji. Na etap techniczny rezerwujemy do dwóch godzin, a jego termin - oczywiście - wcześniej ustalamy z kandydatem. W przypadku kandydatów zainteresowanych rekrutacją na stanowisko JavaScript Developer, zachęcamy do zapoznania się z nagraniem (live z Just Join IT), gdzie jeden z naszych developerów opowiada m.in. właśnie o przykładowych zadaniach rekrutacyjnych: https://www.youtube.com/watch?v=Z4Z_XhQyDHE

Justchecking
Kandydat

Hej, jest dużo informacji o pracy dla programistów, a jak to wygląda ze strony pracy w business development teamie? Mogę liczyć na kilka słów o sprzedaży w STX Next? Jak wygląda sama praca, prowizja, współpraca z przełożonym? Z góry dziękuję!

@Justchecking

Staramy się tworzyć możliwie najbardziej wyczerpujące oferty pracy, które dobrze oddadzą realia pracy na danym stanowisku. Przykładowy taki opis znajduje się tutaj: https://career.stxnext.com/jobs/senior-new-business-manager/ Praca w zespole sprzedażowym to przede wszystkim współpraca z ludźmi - innymi osobami z teamu, Service Delivery Managerami czy osobami odpowiedzialnymi za działania pre-salesowe. Wszystko po to, aby wspólnie pozyskiwać kolejnych klientów, osiągając tym samym założone targety. Bardzo nam zależy na jakości w kontaktach z klientami i budowanie długich relacji. Każdy nowy współpracownik ma zapewnione kompleksowe wdrożenie, wsparcie swojego Team Leadera i regularny feedback. Chcemy budować zgrany, stabilny zespół, dlatego organizujemy również regularne spotkania integracyjne. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, podajemy je w naszych ofertach pracy. Dodatkowo, oprócz podstawy, oferujemy również bonusy.

Kandydat z Poznania
Kandydat

Nie ma co, strata czasu. Dobry PR i niewiele ponad to - sami Devi na rozmowie technicznej wspominali o tym, że w ich projektach nowoczesnego stacku nie uraczysz. Otrzymałem ofertę, ale miała sie nijak do moich oczekiwan. Strata czasu. Grzecznie podziękowałem. Na plus - czas procesu i response po aplikacji.

@Kandydat z Poznania

Cześć, dziękujemy za informację zwrotną. Obecnie pracujemy nad ponad 70 projektami jednocześnie, a ich stack może się między sobą znacząco różnić. Czasem pracujemy z greenfieldem, czasem rozbudowujemy już istniejące rozwiązania, a czasem robimy refactoring. Jeśli chodzi o warunki finansowe, to ogólne widełki wynagrodzeń podajemy w naszych ofertach pracy. Wiedzę i umiejętności danego kandydata po zakończonym procesie rekrutacji zawsze odnosimy do naszych ścieżek kariery, żeby ocenić m.in. poziom jego seniority. Naszą decyzję również popieramy konkretnym feedbackiem ze strony rekruterów technicznych. Jeśli takowej informacji zwrotnej nie otrzymałeś, proszę, skontaktuj się z rekruterka, która prowadziła Twój proces rekrutacji.

Potwierdzam
@Kandydat z Poznania

Czytam opinię i jest niemal identyczna z moją, tyle że ja rekrutowałem się w innym miescie. Dodam, że moja oferta była zdecydowanie poniżej moich oczekiwan a na dodatek rekruterka podczas rozmowy nie wspomniała słowem o tym, że nie ma platnego urlopu. Straciłem czas.

Były Pracownik

Byłem w firmie chwile. Gdyby określić jednym słowem: pozoranci. Na zewnatrz fajnie, panienki z HR opowiadają jak to firma daje opcje rozwoju i inwestuje w ludzi. A w srodku bilowanie na klienta i zero opcji na rozwój. STX na wszystko patrzy z perspektywy kosztu. Na nic nie ma hajsów. 1-1 z menedżerem - zapomnij. To za duzo kosztuje. Własny rozwój. Zapomnij - chyba ze interesuje ciebie rozwój po godzinach za własne siano. Pierwszy raz spotkałem sie z tym by nie pokrywano IDE. Inaczej. Mogłem zaplacic z własnego budżetu szkoleniowego - tak jakby to mi miało zależeć bym miał narzędzia do pracy. Ogolnie sprzęt to jakas fikcja. Niby jest komp ale gdy zapytałem o dodatkowy monitor juz go dostac nie mogłem. Komp mulil jak durny, nie miałem zgody na dorzucenie ramu bo to nie firmowy standard. Nie polecam. Kiedys czytałem opinie ze STX to firma na poczatek. Tak szczerze to nawet teraz tez juz nie.

Franciszek
@Były Pracownik

Rozumiem że byłeś rozczarowany, ale nie napisałeś jak płacili. Pensja też nie powalała z nóg czy w tym punkcie było ok?

@Były Pracownik

Cześć, Dziękujemy za Twoją opinię. Jak wiesz, regularnie zbieramy feedback na temat warunków pracy w comiesięcznej ankiecie Happines Index, w której można również wypowiedzieć się na temat dostępnego sprzętu. Wspominasz również o managerach - również im można regularnie przekazywać informację zwrotną w czasie spotkań f2f, jak i regularnych ankiet pod kątem Growth review. Każdy z naszych pracowników ma dostęp do indywidualnego budżetu rozwojowego, którym samodzielnie może zarządzać, a jego wykorzystanie nie wiąże się z żadną umową lojalnościową. Owszem, z tego budżetu można opłacić IDE własnego wyboru. Co do sprzętu, to mamy zasadę, że każdemu pracownikowi przysługuje dodatkowy monitor. Od stycznia 2022 zmieniły się konfiguracje sprzętowe, RAM został zwiększony dwukrotnie do 32GB, tak samo dysk do 512GB. Trwa również akcja dokładania pamięci RAM do obecnie wydanych komputerów, w celu zwiększenia do obecnego standardu, czyli 32GB

@Franciszek

Cześć, Jedną z naszych kluczowych wartości jest transparentność, dlatego przy większości naszych ofert pracy można znaleźć widełki oferowanego wynagrodzenia wraz z informacją o możliwych formach umowy, a także o dostępnych benefitach (przykładowo dla Machine Learning Engineer obecnie wynagrodzenie dochodzi do 28 560 zł + VAT). Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę career.stxnext.com/job-offers/

Uli
Kandydat

Mieszane uczucia po rekrutacji. Feedback w terminie, wynagrodzenie jednak zdecydowanie niższe od tego o ktorym mówiłem podczas rozmowy. Ostatecznie nie zdecydowałem sie na przyjęcie, bez problemu inna firma w Poznaniu zapłaciła więcej.

@Uli

Cześć, dziękujemy za Twoją opinię i udział w naszej rekrutacji. Jedną z naszych firmowych wartości jest transparentność, która przejawia się w wielu obszarach naszej działalności. Z tego powodu w ofertach pracy na stanowiska developerskie publikujemy widełki wynagrodzeń, a przy wyliczaniu konkretnej oferty dla danego kandydata posiłkujemy się naszą szczegółowo rozpisaną ścieżką kariery i kalkulatorem wynagrodzeń (więcej o nim można przeczytać tutaj: https://geek.justjoin.it/dzieki-salary-formula-podwyzki-przestaja-byc-mglista-obietnica). Naturalnie, dopiero po zakończeniu etapu technicznego możemy odnieść umiejętności osoby uczestniczącej w rekrutacji, do naszej definicji Juniora, Regulara, Seniora czy Eksperta. Staramy się również możliwie najpełniej uzasadnić naszą decyzję, odnosząc się do tego jak kandydat radził sobie z pytaniami czy zadaniami przedstawionymi w trakcie spotkania.

Zostaw merytoryczną opinię o STX Next - Poznań

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w STX Next?

Zobacz opinie na temat firmy STX Next tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STX Next?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STX Next?

Kandydaci do pracy w STX Next napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STX Next
Przejdź do nowych opinii