Opinie o NEWAG w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy NEWAG. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w NEWAG na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NEWAG w Gliwice

Jacek

Wlasnie dzisiaj po namowie kolegi zlozylem dokumenty celem przyjecia do pracy w Newag.Kolega ktory tu pracuje bardzo chwali warunki pracy i firme.Mowil ze zarobki tu sa bardzo wysokie i przyjmuja tylko po szkolach technicznych .Podobno bardzo trudno sie tu dostac bo pracuja tu tylko wysoko wykwalifikowani fachowcy.Trzymam kciuki zeby mnie przyjeli.Przyjechalem z Poznania bo kolega mowil ze tu jest lepiej.Moze ktos doradzi czy dobrrze tu tak naprawde?

Fernando
@Jacek

Nie wiem na jakie stanowisko aplikowałeś, ale wysokie zarobki to może ma zarząd. O pracownikach w tej firmie nie myśli się w ogóle. Zarobki wysokie na poziomie 2200netto może i są dobre dla osób z Nowego Sącza o stanie cywilnym "kawaler". Dla większości myślących perspektywicznie ta firma to przejściówka. Każdy myśli że nie wiadomo co tu się nie robi a prawda jest taka że to śmiech na sali a nie poważna firma. Ludzi obytych z pracą, którzy mają już jakieś doświadczenie firma wypuszcza w świat (tzw. awans do innej firmy). Nie wiem czym się kieruje kadra zarządzająca, ale na pewno nie dobrem pracownika. Nie wspominając już o krakowskim biurze R&D, gdzie konstruktorów powinno wsadzić się w cudzysłów i powinno nazywać ich coppypasterami :)) Zarobki nowosądeckie, cena życia krakowska - bilans miesięczny zawsze na minusie :) Polecam!

Technolog
@Fernando

I żeby jeszcze to dobrze kopiowali. Same poprawki po nich.

HHRFC
@Technolog

Powiedział niewykształcony technolog który nie potrafiłby zwymiarować tulejki. Sącz zawistnie wszystko zwala na Kraków, a produkcja to wybitne "mózgi" po zawodówkach, pozdrawiam :)

Szczęściarz

Stanowczo odradzam pracę w tym zakładzie pracy. Nie jest to firma tylko zwykły zakład przypominający (usunięte przez administratora). Cały czas chcą żeby robić nadgodziny za śmieszne pieniądze poganiają itp. Nawet jeśli dobrze pracujesz a nie spodobasz się kierownikowi to już możesz sobie szukać nowej pracy. Doprowadzają do takiego stanu że w końcu sam się zwolnisz bo nie wytrzymasz psychicznie. Jednym zdaniem (usunięte przez administratora) gnębienie ludzi że o przekleństwach do pracowników nie wspomnę. Chora firma. Dwa razy się zastanówcie zanim złożycie tam CV. Naprawde odradzam wszystkim bo nie płacą dużo z urlopem jest wieczny problem a jak przyjdzie co do czego to Was zgnoją i zmuszą do zwolnienia.

Olga

@Stan, widziałam, że byłeś zainteresowany podjęciem pracy w Newag. Zdecydowałeś się na wysłanie swojego CV? Miałeś już rozmowę rekrutacyjną? @Dawid, rozumiem, że pracujesz lub pracowałeś w Newag. Co możesz powiedzieć o pracy w tym miejscu i warunkach oferowanych przez tego pracodawcę?

Stan

WItam, Może ktoś opowiedzieć jak wyglądała rekrutacja na stanowisko techniczne konstruktor albo technolog ? Jakie pytania i zadania do rozwiązania ?

Dawid
@Stan

Na stanowisko konstruktora który projektuje dostaje się element do narysowania, trzeba na rysunku opisać jak wykonać najtaniej owy przedmiot. Trzeba coś wiedzieć o spawaniu oraz w miarę ogarniać inventora.

Spawacz

CV wysłane za pośrednictwem strony po 2 dniach telefon i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

przedstawione warunki. próba spawalnicza pion i sciana(podolna dla pachwin) nie musi to być idealne ale w miarę wyglądać po kursie bez problemu dają rade.

Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Pomocnik Budowlany (Montaż Prefabrykatów)
Job Point Sp. z o.o.
Olga

@DobraRada, jestem modearatorem forum GoWork.pl, @Rozumiem ma rację w tej kwestii. Moją rolą jest między innymi dopytywanie o szczegóły i aktywizacja uczestników forum. @Rozumiem, a czy Ty pracujesz w Newag? Jakie jest Twoje zdanie na temat pracy w tym miejscu?

Olga

@DobraRada, rozumiem, że pracowałeś lub pracujesz w Newag, tak? Jakie Twoim zdaniem zmiany powinny zajść w tej firmie, aby była bardziej przyjazna i atrakcyjna zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pracowników? @Irek, pytasz, bo jesteś zainteresowany pracą w Newag? Jakie stanowisko Cię interesuje? Wysyłałeś już swoje CV? @Były, może jednak jesteś w stanie znaleźć jakieś plusy tej pracy? Na podstawie jakiej umowy pracuje się w Newag?

DobraRada

@Irek Atmosfera jest fatalna. Nerwy, stres, krzyki. Czytaj poniżej. Jak w porę nie uciekniesz, to przesiąkasz tym newagowym prostactwem kierownictwa. Dobra rada - trzymaj się z dala bo skończyć na lekach psycho.

Irek

Może ktoś podpowie jaką macie atmosferę w pracy?

Były

@Tołbi trzymaj się z dala od tej firmy. Atmosfera fatalna, podobnie jak organizacja pracy. Nie tworzysz a odtwarzasz. NIE ZARABIASZ. Poczytaj komenty poniżej. Wszystko to prawda. Bolesne realia prowincjonalnej firmy.

Tołbi

Widzę na stronie ofertę pracy dla konstruktora. Czy mógłby ktoś powiedzieć coś o tym stanowisku? Czego konkretnie wymagają, jakie są obowiązki, terminy, atmosfera, możliwość rozwoju, zarobki? Dodam, że poszukuje swojej pierwszej pracy po studiach, więc dopiero startuje. Z góry dzięki za odpowiedzi. PS dodam, że docelowe miejsce pracy do biuro w Krakowie.

znowysącz

A ja zaraz po studiach tam składałem CV jakieś 6 lat temu i powiem wam, że aplikowałem na stanowisko techniczne, a(usunięte przez administratora)Jeśli chodzi o wynagrodzenie jakie wtedy powiedziałem to nie wielkie bo 1800 zł, a baba zapisała sobie 1800 brutto a mi chodziło o netto. Powiedziała mi wtedy że to stanowczo za dużo, więc wstałem i wychodząc wcisnąłem jej kilka słów co o tym zakładzie myślę, o tej rekrutacji i o niej samej. Taką miałem przygodę z newagiem.

xxx

Matactwo, porażka, spychologia jak to Nowy Sącz - zarobki marne - więcej zarabiają Panie w Biedronce i Lidlu. (usunięte przez administratora) - obłuda obłuda i jeszcze raz obłuda - słoma z butów . Tam się nikt na niczym nie zna - ich wiedza jest na poziomie gorzej niż źle. Powinien tam wpaść Urząd Transportu Kolejowego - ale to tylko kwestia czasu. Pozdrawiam.

Olga

@Obiektywny, a czy firma daje umowę o pracę już w pierwszym dniu? Są przyznawane dodatkowe benefity? Kto jeszcze potrafi wypowiedzieć się o Newag? Czy macie jakieś pozytywne opinie o firmie? Jak na razie pojawiały się opinie ukazujące firmę z różnych stron, dlatego ważny będzie każdy komentarz!

Obiektywny
@Olga

Z tego co wiem, to umowa jest o pracę, żadne zlecenia czy inne smieciowe umowy. Z benefitów to Multisport i inne socjalne bajery :)

były
@Olga

@obiektywny to zaufany pracownik Newagu. Informacje od niego nie są obiektywne, są sterowane przez Zarząd. Mam nadzieję, że Ty @Olga też nie piszesz na ich zlecenie. Twoje pytanie wygląda jak przykrywka na ostatni negatywny post.

J.

To była moja pierwsza praca po studiach, nie wiedziałem za bardzo czy w dorosłym życiu tak właśnie powinno być, dopiero teraz, kiedy już znalazłem normalną pracę zdałem sobie sprawę jaką chorą atmosferę narzuca kierownictwo w Krakowie. Pan M. swoją frustrację wyładowuje na pracownikach. Wydziera się na nich, narzuca chore terminy, wprowadza nieprzyjemną atmosferę. Tak jak napisali poniżej, to jest jak wojna kasty pracowników przeciwko kierownictwu. Praktycznie każdy, tak jak ja, po dwóch długich latach nareszcie odchodzi. Fakt, że zdobywa się doświadczenie które można uważać za cenne, tylko nie każdy wytrzymuje takie warunki. Jeżeli podoba Ci się krótki termin realizacji zadania o którym nie masz pojęcia i nie wiesz jak to ruszyć, niekompletną dokumentacje, sfrustrowanego kierownika który będzie się na Ciebie dosłownie wydzierał, zarobki mniejsze niż 2500zł na ręke przez 2 lata (bez podwyżek, no może jak zasłużysz to dostaniesz kawe i czekolade na święta) - aplikuj już teraz! Newag czeka na Ciebie!

Obiektywny
@J.

1. Za kawe i czekolade pobrali Ci z pensji :p 2. Co do terminów realizacji zadań - oszczerstwa. Terminy są długie dla projektów a krótkie dla bieżących problemów. 3. Pan M. może nie jest idealnym kierownikiem, ale daje sobie radę i ma dobre stosunki z większością pracowników. Nie toleruje natomiast osób, które są życiowymi ciapami i jak usłyszą parę ostrych słów to sikają pod siebie. W pracy trzeba myśleć, a jak się tego nie robi to się zbiera opieprz - a zdarza się to rzadko. 3. Zarobki faktycznie słabe. Podwyżki nie są fikcją ale firma nie jest skora do ich dawania. Podsumowując, jeśli się zwolniłeś bo sobie nie radziłeś, to zrobiłeś przysługę sobie i firmie. Pozdrawiam

J.
@Obiektywny

2. Zgodzę się, niektóre terminy rzeczywiście były dostateczne, natomiast w moim przypadku większość, przynajmniej dla mnie, była za krótka. 3. Nie zgodzę się, M. Może miał dobre stosunki ale z zarządem w którym ma plecy dlatego jeszcze jest na tym stanowisku. Pare ostrych słów = wyzwiska w kierunku podwładnego? Czy to jest firma na miarę XXI wieku, (usunięte przez administratora), mobbing teraz w modzie? Podsumowując, naprawdę zrobiłem sobie przysługę, wyciągam 2x więcej PS: punkt 3 masz 2 razy

Zbych
@Obiektywny

Sądząc po IP "Obiektywny" to sam zainteresowany.

Olga

@j, a jak przebiega rozmowa rekrutacyjna? @Jolka, jeżeli w firmie faktycznie jest mobbing, to powinien zostać zgłoszony do PIP. Mobbing to poważna sprawa. Nie należy tego lekceważyć. Przeważają same negatywne opinie, a czy coś pozytywnego możecie napisać o Newag? Na jaką umowę można liczyć?

Jolka
@Olga

PIP bywa tam bardzo często. Nic z tego nie wynika. Zatrudnij się a zrozumiesz co tam się dzieje. Trudno sobie wyobrazić, że takie zachowania i traktowanie ludzi mają miejsce w XXI wieku. Newag jest jak pańszczyźniany folwark z XIX wieku. K...a dominuje w zarządzaniu personelem. Co tam musi się dziać skoro pracownik w godzinach pracy opuszcza zakład, idzie na tory i wchodzi wprost pod nadjeżdżający pociąg?

Slusorz Elegancki

Pracowalem w Newagu jakies 3 lata temu.chcialem sie spytac co tam kurde slychac?jak tam poprawilo sie/ bo mowia caly czas ze ludzi szukaja.Dobrze jest?Napiszcie cos kurde o tych pociagach ale konkretnie ze na przyklad spawam a tu przychodzi majster i mowi.....tak tak...albo wierce a tu przychodzi i mowi...tak...szlifuje...Konkrety napiszcie a nie takie ze jest dobrze albo zle ile placa,robota spokojnie /,nerwowo?Konkretnie a nie takie tam "o teraz jest super'-dlaczego/,albo jest zle-dlaczego?prosze o odpowiedz i pozdrawiam wszystkich.

Waldi

Może firma nie jest idealna ale takich nie ma.

Jolka

Najgorsza firma jaką znam. Trauma na całe życie. Mobbing, chamstwo i poniżanie.

Robert
@Jolka

Przykre to ale prawdziwe.Wiesz dlaczego tak jest?Ja wiem,wszyscy trzesa porami i boja sie odezwac,uwazaja ze jest ok.Ja przeklinam dzien kiedy przyjalem sie tu do pracy.Na szczescie epizod z Newagiem juz poza mna.Czas ktory byl stracony zarowno dla zarobkow,zdrowia fizycznego i psychicznego.Wiem w Saczu nie ma zbyt duzego wyboru jesli chodzi o prace i dlatego tak jest.Trzeba miec jednak godnosc.Nie pracuje w Newagu odzylem ,zarabiam dobrze i wiem ze nie warto tracic zdrowia na prace w ktorej atmosfera jest tak beznadziejna jak w Newagu.Ucz sie lepiej angielskiego,niemieckiego bo lepiej troche za granica posiedziec za prawdziwe pieniadze,pracowac w spokojnej atmosferze.Pozdrawiam glowa do gory nie daj sie poniewierac!!!

hej co to za opis w nowinach 24 , naprawde takie wysokie kwoty inwestują w pracowników?

Do Jolki

Pracowalam jako sprzataczka kilka lat temu.Teraz jestem kasjerka w jednym z marketow.W Newagu nie bylo zle i mile wspominam prace tam.Jest tylko tylko jedna rzecz o ktorej mysle dlaczego te chlopy w Newagu farbuja se wlosy?Czy to takie jaja sa czy moze tam jaka ukryta kamera tam jest? Ja w ogole nie wiem o co chodzi z tym farbowaniem?

Zostaw merytoryczną opinię o NEWAG - Gliwice

• Jak się pracuje w NEWAG?

Zobacz opinie na temat firmy NEWAG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEWAG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEWAG?

Kandydaci do pracy w NEWAG napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NEWAG