Pytanie Nowy wpis

Jaki dress code obowiązuje w NEWAG?

Mów mi mistrzu Nowy wpis

@Gregory napisałeś już wypowiedzenie?to na co czekasz? Kozak jesteś? To się podpisz bo anonimowo to każdy mocny (usunięte przez administratora))

Michał Nowy wpis

To prawda ze pracownicy maja zły kontakt z kierownikami? Czy to jednorazowy przypadek?

Zawleczka Nowy wpis

Panie prezesie, jak wszystko jest tak dobrze co pan opowiada w RK , to dlaczego wstrzymał pan podwyżki w firmie?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Zibbi

Czy ktoś wie jak wyglada praca spawacza w firmie newag i jakie wynagrodzenie miesieczne i ile godzin sie pracuje i mozna pracowac na nadgodziny

Książę
@Zibbi

Aktualnie na kursie 2 stopnia proponują 3400 do tego premia. A co do nadgodzin to zależy od widzi mi się kierownika w-3 jeśli jesteś Ukraińcem to po 12 codziennie możesz pracować i w soboty też a jak polak to różnie to wygląda

Krystyna
@Książę

Szczerze mówiąc takie wynagrodzenie jest już całkiem w porządku - dla wielu osobom na pewno okaże się wystarczające. I to dobrze, że w NEWAG można liczyć także na premie - to na pewno dodatkowo motywuje pracowników. A co z benefitami pozapłacowymi? Macie jakieś?

The best of Silesia!

Witam. Pracowałem w tej firmie przez przyszło 3 lata. Jeśli chcesz: być zmieszany z błotem, dostawac tak niska wyplate ze tylko mozesz wygrzebywac jadło ze śmietnika oraz niemal codziennie przychodzić do burdelu-to proszę baaardzo! Do piekla z Newagiem-jedno wielkie kłamstwo i wyzysk!!! Ci co jeszcze tam pracujecie-nogi za pas! Nie marnujcie życia! Życzliwy magazynier z Sącza, mieszkajacy i szczesliwy na Śląsku.

Świeżak

Chciał bym się dowiedzieć jak wygląda praca serwisanta. Mam niedługo rozmowę. Z tego co się dowiedziałem telefonicznie, praca 6 dni w delegacji, 6 dni w domu. Czy mógł by mi ktoś przybliżyć z czym to się je i jakich zarobków się spodziewać?

Adam
@Świeżak

Kiedy jesteś umówiony na rozmowę?ja też mam niedługo iść na rozmowe.wiesz coś więcej o firmie?

edeg

Zgadzam sie z Zawleczka, niech wprowadza czterobrygadowke na calym wydziale 3 a nie tylko w druzynie 317. Wtedy ludzie przekonaja sie jak to jest pracowac w niedziele i soboty za normalne pieniadze, anie jak teraz maja placone 100% za nadgodziny. To jest wlasnie sprawiedliwosc wedlug kierownictwa wydzialu 3. Zobaczymy czy tak chetnie beda przychodzic do pracy w niedziele i soboty wtedy .

Aneta
@edeg

@edeg Jak wygląda sytuacja Newag S.A. w chwili obecnej? Czy coś się zmieniło od poprzedniego wpisu na forum? Aktualnie firma szuka elektromechanika https://www.newag.pl/kariera/oferty-pracy/. Co możesz napisać na temat atmosfery pracy w tej firmie?

produkcyjny
@Aneta

Tylko nie na W-2. Tam jest normalny mobbing. Praca po 12h , stres ,przekleństwa i liderzy którzy nie mają pojęcia o robocie tylko wykonują polecenia kierowników. Jak nie musisz to szukaj innego pracodawcy.

Przemysław
@produkcyjny

Jeśli w Newagu występują sytuacje, które polegają na zastraszaniu bądź znieważaniu pracowników to powinny one zostać zgłoszone do PIP. Czy informowaliście o takich wydarzeniach kierownictwo wyższe rangą? Co oni na to?

zawleczka

wprowadzic czterobrygadowke na calym wydziale 3, a nie tylko w druzynie 317. albo wszyscy albo nikt.

Jero

Rozmowa na stanowisko Konstruktora-Inventor zostala przeprowadzona w biurze konstruktorskim w Krakowie. Wrazenia mozna opisac krótko ...tragiczne. (usunięte przez administratora) podczas testu z wiedzy technicznej rzucal ze swojego biura, które znajdowalo sie za sciana, nieprzyjemnymi epitetami. Po tescie pisemnym oraz z Inventora(podstawowe zagadnienia) zostala przeprowadzona rozmowa, która nie mozna nazwac rozmowa. Szybka ogólnikowa ocena czlowieka bez mozliwosci obrony swojego zdania. Docinki w kierunku umiejetnosci oraz brak mozliwosci wykazania sie zdobyta wiedza. Nie polecam szkoda czasu!

Rudy

@Jf. Dobra wazelina jesteś :)

Tomek
@Rudy

To nie wazelina, to PR Newagu.

ABC

@Jf. Rozumiem, że jest Pan pracownikiem krakowskiego biura - nie wstyd Panu wstawiać tu takiego żenujacego komentarza? Nie jest to działanie na szkodę firmy? Jest pan dorosły i wyksztalcony i to trochę wstyd poniżać człowieka na rozmowie kwalifikacyjnej i "mieć z niego bekę". Jeśli komuś ewidentnie nie idzie to prostu dziękuje się mu w kulturalny sposób bez względu na to jaki poziom prezentuje. Tyle Pan wie, a tego Pan nie wie?

Rudy
@ABC

@ABC obawiam się ze JF nie zrozumie. Wystarczy spojrzeć chociażby na warunki panujące w toalecie, jak dla kogoś to normalne... to widać że nigdy nie widział normalnego punktu odniesienia. Co dopiero odczuwał "wstyd".

mobingowany

W całym zakładzie panuje jeden wielki mobing. Są kierownicy którzy nie robią nic poza patrzeniem w kamery kogo dziś uklepać. Zatrzymaj się na 10 sekund, podaj ręke koledze na dzień dobry to już poniesiesz tego konsekwencje. Prezes mowil ze kazdy dostanie premie świąteczną. Okazało się że niemal w każdej drużynie / komórce są osoby które nie dostały tej premii w ogóle. Majster mowil ze dal, kierownictwo mowi ze dało a pieniedzy jak nie ma tak nie ma. Pogłoski mówią że winna jest temu osoba (której nazwiska nie wymienie)(usunięte przez administratora) Podobno nakazała całkowite ucięcie tej premii losowym osobom. Ponadto: -Godziny potrzebne na wykonanie pracy są źle policzone przez co gdybyśmy nawet biegali zamiast chodzic do i tak nie zrownamy sie z czasem który nam dają -Ostatnim czasem kierownictwo nie stosuje sie nawet do przeprowadzanych standaryzacji - dają jeszcze krótsze terminy niż przewidziano -Brygadziści (nie wszyscy) traktują podwladnych jak smieci oraz faworyzują niektórych pracownikow - zwlaszcza tych ktorzy lubują sie w donoszeniu na innych -Przymusowe nadgodziny których ilość przekracza dopuszczalne normy więc na kwitku nie są wykazywane poprzez wrzucenie ich do "nagrody kwotowej" Serdecznie odradzam prace w tym zakładzie

Kierownik
@mobingowany

Złożyłeś już wypowiedzenie ? Zakładam, że tak. Bo jak taka atmosfera jak piszesz to co tam jeszcze robisz ? Albo rzucasz błotem po firmie nie mając żadnych podstaw do tego.

nomorenewag
@Kierownik

Prawdę pisze ot i wszystko. I jestem pewien, że jak tylko znajdzie inną robotę to pójdzie stamtąd w cholerę. Wiem, bo byłem i mogę potwierdzić, że jest jak napisał.

Zygmunt

Jak wygląda sytuacja na stanowiskach spawalniczych? Chciałbym się zatrudnić chociaż na rok, by zdobyć cenne doświadczenie w tym fachu. Warto?

aaaaa
@Zygmunt

Jesli chodzi o nauke to polecam ale nie licz na kokosy itd No i trzeba miec dobre nerwy do tej calej firmy.

Zygmunt
@aaaaa

Tak, chodzi głównie o naukę. Nie liczę na kokosy, ponieważ w obecnej chwili bardziej zależy mi na zdobyciu doświadczenia. Dziękuję za odpowiedź.

aaaaa
@Zygmunt

Jesli o nauke chodzi to warto, duzo mlodziezy tak robi, porobia te dwa lata nabiora wprawy i jada za granice

mobingowany

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: nie zezwalać na mobing

romek

Jak mniej więcej wygląda praca i jakie są warunki i atmosfera pracy na stanowiskach technicznych? np. technologi ds. klejenia, który obecnie widnieje na stronie firmy.

Edeg

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt bożego narodzenia, dla wszystkich robotników i nie robotników, i dla chłopaków z drużyny 317 co jeszcze są w pracy i dla tych co będą jeszcze w pracy dzisiaj. Życzy edeg.

Tomek

@Edeg a czym się będą w gazetach chwalić jak przestaniecie tyrać. Przecież teraz mają jazdę na przekazanie pociągów przed czasem.

Edeg

Do kierownictwa wydziału trzeciego!. Nie zabierajcie nam , wolnych niedziel i wolnych sobót w przyszłym roku. Pracownicy czterobrygadowki z drużyny 317 .

Kuba

Witam, jak wygląda tam praca elektromechanika? Ile się zarobi? Warto tam iść?

Marek
@Kuba

Jak ci odpowiada po 12h za 2100zł to warto. Gratisowo nerwica. Polecam

Henry
@Marek

Aż tak źle? :O

Edeg

Oddajcie dni świąteczne niedzielę i wolne soboty! . Pracownicy cztero brygadowki na wydziale 3.

Jak narazie super atmosfera, kierownictwo musi trzymać w szachu pracowników bo by w ogóle praca nie poszła, brygadziści inaczej majstry to są miedzy młotem a kowadłem. Można wiele się nauczyć, w stosunku do poprzednich fifm BHP pozytywnie odbieram, (jest sprzęt do pracy). Zajmiesz sie swoją praca wskazana to nawet nie obejrzysz się i koniec pracy. Kto nie pracował w innych firmach nie zobaczy jak naprawde Newag jest na plus pracownikom. Ja wreszcie odżywam, mam czas na rodzine, dom na hobby. W innych to arbajt. Co z tego że np zarabiam mniej złotych od poprzednich firm ale licząc ile wydałem np. W delegacji pieniedzy i nie byłem w domu przez piec- sześć dni i nic nie zrobiłem lub żona musiała wołać fachowca to na jedno wyjdzie. Kto nie nadaje sie do pracy zawsze bedzie miał ale. Kto z siebie da coś odrobinę firmie, ma zysk finansowy i uśmiech majstra. Pomożesz koledze on Ci pomoże. Mam nadzieje że utrzymam się i bede długo pracował. Dla mnie liczy się rodzina ....koniec tułaczki po budowlanych delegacjach i wyimaginowanych pensjach....tu dostajesz papier umowe czarno na białym i tak jest. Nadgodziny....chcesz robić, nie chcesz, twoja strata nikt nikogo nie zmusza.....masz ważny powód by nie robić nadgodzin np. Rodzina, szanuja to. To moje odczucia i mam nadzieje że nikt tego nie zepsuje jak pracodawcy oraz koledzy.

Robert
@Pracownik

Nikt nikogo nie zmusza do nadgodzin? !4:55 zostajesz dzis do 19 a jak ci sie nie podoba to wypier...... na twoje miejsce czeka 50 chetnych za bramą.

@Robert

U ROBERT to znaczy że masz inne podejście do pracy, albo masz pecha moralnego czemu odrazu takie obraźliwe słowa. Może jeszcze w życiu nie zaznałeś naprawde upokarzających warunków pracy. Napisałem że jest tu jasno i czytelnie. Nie ma problemu z dogadaniem się odnośnie norm pracy. Albo za mało angażujesz się w wykonanie obowiązków i musisz zostawać po godzinach które jeszcze Ci płacą. Nie życzę Ci abyś stracił tę pracę lub żebyś nie trafił do takich że obiecują Ci 3000 na rekę a robisz za min.krajową ....wolnego masz niepłatne i nie jesteś rozliczany dniówką gdzie nie ważne czy robisz 8 czy 16 godzin i tam też Ci mówią że na twoje miejsce jest wielu chętnych. A wolne czy z powodu niezorganizowania pracy nie obchodzi ich że ty nie dostaniesz kasy mimo że to nie twoje wolne z twojej winy. Czyli majac nawet zapewnione min krajowe możesz dostać połowe bo tak wyszło. Tak powiesz to trzeba było się zwolnić . . tak pracowałem tam bo trzeba rodzine wyrzywić ( nierubstwem nie wyrzywie rodziny) i czekałem na moment gdzie dostanę się do jakiejś normalnej firmy. Po wielu upokorzeniach w różnych firmach to Newag jest dla mnie Rajem. I naprawdę nieżyczę nikomu dostania się pod rekę firmom które naprawde wykorzystują. Przedewszystkim świadczenia są ok, wypłata w terminie, nadgodziny, grusza no nie wiem czemu się niektórzy czepiają.....kto tak ma w innych pracach .....w jednej z firm niemogłem wziąść urlopu większego niż 2 dni bo już mają straty gdzie płacili mi najniższą krajową. To się nazywa Arbajt Maht Frej. A tu swoje przerobisz i masz zapłacone. Na święta nieraz z łzą w oku wracało się po robocie do rodziny bo niedostało się wypłaty lub na czas lub zaliczka by się zamknąć to jest zła praca ( szef wyjeżdżał za granice na święta a mówił że kasy nie ma). Ja oczywiście mam nadzieję że to samo zdanie będę miał za kilka lat o Newagu i nie zaznam tego co w poprzednich ale u mnie sprawdza się tzw pierwsze wrażenie pierwszych tygodni pracy. Dlatego jestem zadowolony z pracy w Newagu. Mnie życie nauczyło że pracownik narzeka kiedy jest naprawde źle lub nie chce mu się pracować. W jakiej grupie jesteście. Ja zdecydowanie oddawałem się pracy bo mam rodzinę ale dla mnie jest najważniejsze miła atmosfera kolegów wokół mnie.. Pozdrawiam.

Nick
@Robert

?

Robert
@Pracownik

Ja Ci tylko zacytowałem słowa brygadzistów. Tyle negatywnych opinii o newagu nie wzielo sie z nikad.

Były
@Pracownik

Cóż za prymitywny PR. Newagu, w wypowiedziach zejdź językowo do poziomu pracownika. Będziesz bardziej wiarygodny!

Zostaw merytoryczną opinię o NEWAG - Gliwice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.