Opinie o Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznań

pytanie

Jak wyglądają parytety w tej firmie? Kobiety są mniejszością?

Su

Nie znudziło wam się jeszcze?

Su

Serio, to już przestało być śmieszne

giza
@Su

robi się trochę dziecinne wręcz...

LaVida

A ja informuję, że to portal o pracodawcy, a nie walki o nicki i przepychanki rodem z gimnazjum w czasach "świetności".

kimi
@LaVida

dopiero trafiłem na to forum właśnie i przyznam, że brwi parę razy uniosłem, osobliwy ten portal

TT
@kimi

Nie wierz co tu piszą. To nie jest autoryzowane miejsce zdobycia wiedzy o pracodawcy. To piaskownica i każdy może się tu podszywać pod każdego. Chcesz wiedzieć coś o pracodawcy, najlepiej go odwiedzić.

@TT

Szczerze wątpię, żeby się jakichś opinii dowiedział odwiedzając firmę, nawet nie wiadomo czy by go wpuścili

@TT

Przy czym wydaje mi się, że w miarę sensowne opinie też da się tu znaleźć tylko trzeba trochę poczytać tego co tu jest

@TT

No i polecam brać to przez pół i mijać tego typu wpisy i jakieś przekomarzanki

SImba

Pracuje tutaj od przeszło roku. Czasem jest ciężej czasem lżej. Kasa się zgadza, wypłata w terminie. Ludzie spoko atmosfera zmienna i zależna od natłoku pracy. W porównaniu z poprzednim pracodawcą jest o niebo lepiej.

Dawid
@SImba

Napisałeś że kasa się zgadza, to pomóż mi i określ ile tam na rękę oferują tak dokładnie? Bo jestem w sumie ciekaw.

@Dawid

Minimalna krajowa

Simba
@Dawid

Wszystko zależy od stanowiska, to na pewno. Najlepiej będzie iść na rozmowę i wypytać, bo ja nie jestem od oferowania stawek. Poza tym, dla każdego okej stawka może być inna, więc najlepiej zapytać bezpośrednio i według siebie ocenić, czy to jest ok dla ciebie, czy nie

LaVida
@SImba

Mam w sumie dość podobne zdanie. Jest okej. Krzywda mi się tu nie dzieje.

Iza

Jak można sobie tu zastrzec nazwę profilu, aby nikt nie mógł użyć takiego samego i się podszywać? Można tu podłączyć Teamsy żeby komunikować się z piszącymi celem wymiany poglądów o miejscu pracy?

torin
@Iza

nie da się tak zrobić

@Iza

Nie, skąd ten pomysł?

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy na stanowisko TECHNIK? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
logo firmy Korepetytor / Korepetytorka Matematyki Online
Andrychów
Usługi Edukacyjne Daniel Bury
alokazja

Co to za zabawa, że podszywacie się pode mnie, kiedy ja tylko o coś zapytałam? Już ze 2 komentarze ktoś napisał pod moim nickiem, po co tak?

@alokazja

Nie życzę sobie, żeby ktoś posiłkując się moim (anonimowym co prawda) wizerunkiem pisał komentarze o niemiłym wydźwięku, bo ja taka nie jestem i nie chcę, żeby ktoś mnie tak odbierał...Co chcesz zyskać moim kosztem podszywaczu?

@alokazja

to ja jestem alokazja ale zabrałaś mi nick i musiałam stać się alokazją1. Tak się nie robi. Zarejestruj się to będziesz miała stały, a nie używaj mojego.

@alokazja

To wy mi nazwę podebrałyście. Dlaczego tak robicie? Nie macie innego imienia?

alokazja2
@alokazja

alokazja i alokazja1 to konta podszywające się pode mnie. Ja jestem alokazja i dlaczego stosujecie taki sam podpis? Czy chcecie mnie zniechęcić do składania dokumentów? Jesteście kontrkandydatami?

PRAWDZIWA alokazja
@alokazja2

A myślałam, że nic mnie już nie zdziwi ale podszywanie się pode mnie z kilku kont to już naprawdę ciekawa sytuacja. Aż mi to schlebia! A zapytałam tylko o dodatki za pracę naukową ...

PRAWDZIWA alokazja

Bardzo się cieszę, że przyznajesz się do tego jak bardzo się nudzisz podszywając się pode mnie. Widzisz również, że jest to coś nielegalnego! Proponuję badania pod kątem schizofrenii paranoidalnej, może tutaj tkwi problem urojeń ;)

@PRAWDZIWA alokazja

Co się z wami dzieje alokazje? Pijane jesteście? Na Facebook sobie dogadujcie, a tu nie jest forum do dokuczania sobie.

Szymon
@123

Masz racje bo to już przestało być śmieszne. Zamiast pisać o warunkach pracy ludzi sobie dogadają. Ty tu pracujesz? Wiesz coś na temat zarobków?

on
@Szymon

A co mają pisać, jak doskonale wiesz, że kolejne osoby odchodzą z instytutu pomimo kategori naukowej A o czym się dowiaduję. Rozumiesz coś z tego? Kategoria A zawsze była marzeniem, zawsze do niej IOR dążył. Zawsze obiecywano kokosy jak ją w końcu osiągnie. Teraz jest A i co z tego? Trafiło to na gigantyczną inflację, wojnę i lada moment recesję. Macie skakać z radośći? Macie A po raz pierwszy w historii, po wielu latach i co to daje, że ludzie znowu odchodzą i kolejne osoby chcą odejść. Przecież wszyscy słyszymy w kuluarach kto jest kuszony przez firmy i konkurencyjne instytuty. Kto będzie pracował na utrzymanie tej kategorii? Popatrz na przykład ogrodnictwa. Mieli A i teraz spadli do B+. To skutek odejść od nich pracowników. Kategoria A nie dała im tylu pieniędzy na podwyżki płac żeby zatrzymać ludzi. Czy tak będzie i w IOR? Czy ktoś ma plan jak zatrzymać cenną kadrę? Czy z kategori A za kilka lat znów spadniem IOR do B? Kto to utrzyma jak nie będzie podwyżek płac? Cieszę się, że jestem już poza IOR ale znajomi mają poprostu dość i się nie starają.

JJ
@alokazja

Cześć Alokazjo :-) Chcesz się spotkać?

alokazja prawdziwa
@alokazja

Chwila chwila nie wchodziłam tu 2 dni i nagle widzę, że się ktoś wielokrotnie podemnie podszył. Pytałam o warunki pracy w instytucie a widzę, że to śmieciowe forum wymiany informacji. Co tu co podają jest prawdziwe? Kto tu jest prawdziwy? Dlaczego sa tu tylko wymyslone nicki a nikt z imienia i nazwiska się nie podpisze? Wstydzicie się tor? Boicie się tor? Dlaczego się ukrywacie pod głupimi nickami podszywającymi się pod innych. Czy na serio tu wypowiadają się pracownicy instytutu, czy raczej ludzie ich udający? Co tu jest prawdą? Czy ocena instytutu jest prawdziwa skoro tu tyle hejtu się leje? Nie rozumiem, bo pisze gowork, że to rzetelne informacje, ale tu każdy może być każdym. Mogę się podp[isac dyrektor ior i uwierzycie, że pisze tu dyrektor. To smieciowe miejsce. Żegnam

takasama
@alokazja prawdziwa

sama się nie podpisałaś z nazwiska, a chcesz, żeby ktoś to robił. Ma to taki sam sens jak te twoje filozoficzne wywody

fikus
@takasama

Dokładnie tak, niektórzy już naprawdę nie ogarniają, a mają wymagania wobec innych a nie wobec siebie

Jeez
@alokazja2

Nie wierzę w was, witki opadają

takasama
@Jeez

szkoda słów, nie wiem co to jakaś zabawa dla nich czy co

Jolanta
@on

Z powodów, o których piszesz (wojna, recesja), dla kogoś, kto szuka pracy, kwestie spadku instytutu w hierarchii naukowej naprawdę mogą być drugorzędne. Nie czujesz tego? Zwracasz się do niego jak do pracownika, a np. ja jako potencjalna kandydatka gwiżdżę na kategorię, chcę usłyszeć, jakie są zarobki.

@Jolanta

Jolka nie pyskuj !!! Znowu widać, że jesteś z goqwork. Czy was już powaliło całkowicie? Co wy wyprawiacie przez swoje komentarze? Szmatławcem jesteście a nie obiektynym serwisem. Szczujecie ludzi na siebie byle tylko zmusić firmę do założenia tu konta i opłacania abonamentu. Myślisz, że nie wiemy o co wam chodzi? Za idiotów masz nas? Nie cwaniakuj zatem dzidzia tylko zmień robotę i zacznij się szanować.

lady

Ta Jolka to prostytutka bo daje komentarze na różnych firmach. Puszcza się więc po sieci. Godności żadnej nie ma, a i często zamienia się w faceta. Gowork chyba ladyboyów ściąga do komentowania

@on

Przecież instytutu miał już kat. A. Proponuję trochę się zainteresować.

Jaka płaca taka praca

Kategoria aukowa A. Pierwszy raz w historii. Kiedy poznamy założenia podwyżek czy dalej nic? Bez podwyżek kto zgasi światło w instytucie?

2022
@Jaka płaca taka praca

Jak nie będzie podwyżek to instytut pozostanie tylko z wirusologią, która jest najefektywniejszym zakładem w pozyskiwaniu funduszy. Reszcie polecam przejście do Iung

Sikorka

Czy są jakieś automaty z jedzeniem w CK?

limes
@Sikorka

tak

Hanna Zdanowicz

Czy mogę prosić o to, aby każdy forumowicz podpisywał się z imienia i nazwiska, aby rady tu udzielane były faktyczna pomocą dla szukających pracy? Jeżeli jesteście z pracy zadowoleni bądź nie, to przecież nikt nikomu nic nie zrobi za to, że napiszecie to pod imieniem i nazwiskiem. To bardzo poprawi jakośc dyskusji, bo pracodawca będzie mógł się odnieść do wpisów. Mocno to polecam. Pozdrawiam

Gratuluję

Gratulacje dla IOR za kategorię naukową A. To pokazuje, że tutejsze wpisy są bezpodstawne. To renopmowany instytut badawczy, ze wspaniałą kadrą. Obstawiam, że oczernianiem instytutu zajmuje się konkurencja z innych instytutów oraz uczelni dla których silny instytut jest solą w oku. Konkurencja jest wszędzie, a w nauce, w dobie braku studentów zaczyna się walka na noże o kasę na badania. IOR musi to przetrwać, więc też uważam, że pieniądze na wynagrodzenia muszą być lepsze, aby konkurencja nie kradła cennych pracowników.

alokazja

Można liczyć na dodatki za pracę naukową?

Lemmy
@alokazja

Aczkolwiek konkretnie o zasadach przyznawania ci nie opowiem

Lemmy
@alokazja

Bo mnie osobiście ten temat nie dotyczy

@Lemmy

to dlaczego się wypowiadasz jak nie wiesz? Oczekuję konkretów a nie lania wody.

@alokazja

a ty swojego nicku to nie masz, że musisz się podszywać?

@Lemmy

ja mam wrażenie, że tu wcześniej powinno jeszcze coś być

matrix
@alokazja

Za pracę naukową nie ma dodatków, za punktowane publikacjw z listy ministeratwa, ale to też nie są kokosy, dzielone na liczbę autorów i odejmowana opłata za wydanie publikacji. Jeżeli jest się w projekcje, grancie to jest dodatkowe wynagrodzrnie na okres grantu, a tak to minimalna krajowa na stanowiskach od sorzątaczki do doktora. Premii nie ma,trzynastki też nie, grusza jest raz w roku, jej wysokość zależy od przycgodu całej rodziny pracownika, więc różnie to wygląda.

@matrix

Dziękuję za odpowiedź. Czyli kokosów raczej nie ma. A można gdzieś dorabiać po pracy ale pracować w instytucie?

matrix
@alokazja1

po pracy możesz robić co chcesz ale jak będziesz mieć podpisaną lojalkę to musisz robić coś co nie będzie konkurencyjne do działalności instytutu

@matrix

Dzięki za informacje wszystkie

@alokazja1

kokosy to nie nasz klimat

Bhp

Dyrektorze, dlaczego ludzie w takie upały muszą pracować w terenie? Za poprzedniego dyrektora był skrócony czas pracy. Ma dojść do tragedii?

@Bhp

to idź z tym do dyrektora

@Bhp

tu naprawdę wiele nie zdziałasz

@Bhp

i mówię to z doświadczenia

Nie polecam

Pracowałem tu, ale zrezygnowałem. Brak jakichkolwiek szans na podwyżkę. Dyrektor nie przychyla się do pism kierownictwa o podwyżki. Rok, dwa może trzy można być na minimalnej, ale nie ponad 5 lat. Jedyna podwyżka jaką dają to ta rządowa czyli wzrost płacy minimalnej. Nie polecam tego pracodawcy jako stałego miejsca pracy. Za ciszę i spokój nie spłacę kredytu i nie wykarmię rodziny. To miejsce chyba tylko dla kobiet dobre.

Co się dzieje?

Pracownicy IOR, jak wasze nastroje, gdy za rogiem kryzys gospodarczy? Widać, że trzymacie się kurczowo pracy, bo liczba komentarzy negatywnych spadła drastycznie, albo dostaliście zakaz komentowania. Ciekawe co się stało? Może takie podwyżki były, że buzie zamknęło? Ciekawe co się u was dzieje. Wrzuci ktoś newsa jak się sprawy mają? Piszcie coś bo wasz profil na Gowork traci popularność i klikalność.

doradztwo

Czytałam te opinie co tu piszecie i napiszę wam to o czym zapominacie. IOR to nie dyrektor, to nie te budynki i laboratoria, ale to ludzie, których znam, szanuję, a którzy zawsze chętnie pomagają nam doradcom. To jest IOR prawdziwy. To prawdziwi specjaliści, którzy nie wywyższają się, lecz zawsze pomogą. Uważam, że za badania pomagające praktyce pensje w IOR powinny być 3 x wyższe niż na uczelniach. To prawdziwe wdrażanie postępu naukowego do praktyki.

Jak załatwić sobie przejście z ior do instytutu włókien? Macie tam kogoś u władzy, kto rozpisze konkurs?

zioło
@1

Na ich stronie są ogłoszenia o pracę. Było ostatnio kilka i dobrze płacą. Trzeba sprawdzać strony BIP

apple

I po co to chamstwo od razu?

;)
@apple

jak to mówią, ten typ tak ma. nie ma się co przejmować.

;)
@;)

i po co te flagi? nie mogę skomentować czyjegoś słabego zachowania?

MaPa
@;)

najwyraźniej niektórzy takie coś popierają

pytanie

Jaka jest szansa na podwyżkę w IOR rzędu 500 zł netto na stanowisku asystenta? Co mam zrobić, do kogo pójść, kogo prosić?

PR

Jaka firma tyle osób wypromowanych. Ilu ich macie? Ja doliczyłem się 5, a popatrzcie ile mają uczelnie i wasza konkurencja z innych instytutów. Wasz marketing jest na tragicznym poziomie. Nie umiecie sprzedać własnych naukowców i tego co robicie. Zamknięcie się w budynkach nic wam nie da. Jesteście no name - 90% waszej pracy znika bez odezwu. Gdzie wasze produkty? Dlaczego nie sprzedajcie czegokolwiek co wytwarzacie? Nawet gadżety wasze są niedostępne.

@PR

A czy ta instytucja opiera się tylko i wyłącznie na sprzedaży i promowaniu?? Pomyśl trochę szerzej

Obserwuje

Pracownicy IOR nie macie co narzekać. Popytajcie jaki horror mają pracownicy Ihar i jaki zamordyzm jest w io. Doceńcie co macie bo w każdej chwili mogą Wam powołać dyrektora prześladowcę. Partyjniacy są najgorsi.

Milan

Pierwsza umowa na 3 mies? Po jakim czasie nieokreślony?

beza
@Milan

tak, pierwsza na trzy miesiące

Tash
@Milan

Ja po próbnym dostałem umowę na 3 lata, po niej mam otrzymać na nieokreślony. Ale nie wiem czy to standard aplikujacy się do każdego, czy może się różnic w zależności od różnych czynników

on
@Tash

Teraz i tak macie lepiej. Kiedyś było tak: umowa na rok, umowa na 2 lata i dopiero trzecia była na czas nieokreślony. To był ogromny problem bo kredytu bank nie chciał dać na takiej czasówce. Teraz i tak nie da jak się zarabia minimalną, ale to inna kwestia.

@on

Ale to różnica jest jakaś chyba tylko w liczbie lat to w jakim sensie to lepiej?

@Milan

Banki mają różne wytyczne, więc niewykluczone, że tak to traktowali

@Milan

Może umowa na rok to dla nich za krótko było

@Milan

Ale mnie to nie dotyczy, wiec nie wiem

@Sekiro

Nie znam się na tym, może i tak jest

Chrząszcz

Gdzie znajduje się oferty pracy? Na stronie nie widzę zakładki kariera

@Chrząszcz

Nie każda firma taką ma niestety :/ A próbowałeś sprawdzić w urzędzie pracy czy coś jest?

tor
@Ewa

Ewa z Gowork - weźcie w końcu opracujcie metodę ukrywania się lub podszywania pod pracowników IOR.

@tor

Nie nie, niech nie opracowują...

@tor

Teraz przynajmniej jest to widoczne i wiaodmo jak rozróżniczk

Rozróżnić*

I niech tak zostanie...

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy - Poznań

• Jak się pracuje w Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy?

Zobacz opinie na temat firmy Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 114, z czego 44 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy
4.6/5 Na podstawie 618 ocen.
  • Władysława Węgorka 20
    60-318 Poznań