Opinie o Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznań

Armeb

Jaki macie plan na kryzys gospodarczy? Trzymamy się razem czy każdy siebie? Wiecie dobrze, że będzie katastrofa więc może pora połączyć siły? Damy rade wspólnie czy polegniemy w pojedynkę?

Lort

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy przyjmują kandydatów bez wykształcenia wyższego? Na jakieś techniczne stanowiska lub coś podobnego?

@Lort

Tak przyjmują, ale musisz obserwować ogłoszenia na takie stanowiska. Najlepiej jednak zapytać w kadrach bo takie niższe stanowiska nie wymagają konkursów, więc moga nie być nagłaśniane na różnych stronach z ofertami pracy.

@401

Okej, dzięki wielkie, będę obserwował

@401

A gdzie znajdę jakiś kontakt do kadr?

@Lort

na ich stronie masz, albo jak w google wpiszesz to ci wyskoczy, tam sie kontaktuj najlepiej

mnm
@Lort

chyba jakoś często się to nie zdarza z tego co obserwuję, ale da się tak

Grzesiek

Jak znaleźć ogłoszenia o pracę w tym instytucie? Na stronie nic nie ma.

@Grzesiek

są ogłoszenia na stronie, tylko pytanie w jakiej miejscowości szukasz

@Grzesiek

albo wpisujesz sobie w google "instytut ochrony roślin praca" i szukasz na różnych stronach czasami na biuletynach informacji publicznej są wystawione ogłoszenia

@Grzesiek

coś widziałem, że pisali, że na część stanowisk są konkursy, więc to nie będzie tak, że na wszystkie można się dostać ot tak z ogłoszenia, tak mi się wydaje

mia

a to jakieś wewnętrzne czy też są gdzieś ogłaszane?

Beata
@mia

No chyba jak na stronie widnieją to raczej nie tylko wewnętrzne. A co myślisz, że pierwszeństwo by mieli?

Dd
@Beata

Beata z gowork

@mia

szczerze mówiąc nie wiem, powtarzam tylko to, co widziałem, że było tu na forum poruszane

mnm
@Beata

no podejrzewam, że jak ktoś z wewnątrz będzie miał kwalifikacje i się zgłosi to będzie miał większe szanse niż obca osoba, ale ja gam nie wiem, nigdy nie próbowałem tak

Co będzie

Popatrzcie jak świat zwariował. Dzisiaj już nic nie wiadomo. Kolejne dni są niepewne. Przyszłość wszystkiego pod znakiem zapytania. Cieszcie się, że macie jeszcze pracę i korzystajcie z tego zanim stanie się coś złego wskutek tego co na wschodzie. Jak wasza firma przetrwa te podwyżki to będziecie szczęściarzami. Już zaczyna się źle dziać więc cieszcie się że macie spokój

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy na stanowisko TECHNIK? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
logo firmy Korepetytor / Korepetytorka Matematyki Online
Andrychów
Usługi Edukacyjne Daniel Bury
Drugi sort

Siedziba rozdaje karty a pracownicy z zewnątrz pracują za (usunięte przez administratora) Teren nigdy nie był poważany. Dla poznaniaków to wyrodnicy. Mają pracować i siedzieć cicho. Wolałam odejść i teraz widzę, że znam powód dlaczego panicznie boją się dyrektorów z poza Poznania. Krytykowałam byłą panią Dyrektor ale to ona miała rację, że trzeba te układy zniszczyć.

Jj
@Drugi sort

Pracuję poza i wiem, że połowa informacji do mnie nie dociera. Wiem, że nie mam równych szans na rozwój porównując się do tego co jest w Poznaniu. Dlatego powinno się oderwać od siedziby i samostanowić o sobie.

asia

Czy pracodawca daje jakieś jedzenie za darmo? Wydzielają papier toaletowy na osobę, bo niektórzy pracodawcy tak robią?

benia
@asia

Jak to wydzielają papier toaletowy, gdzie jest tak źle?

Lila
@benia

Niektóre prywatne tak robią

Szymon
@Lila

Nie wierze. Papier toaletowy to podstawowy produkt higieniczny i nie sądzę żeby ktoś go wydzielał. A jak już, to przecież możesz zabrać swój, nie? Chcesz się tu przyjąć i już martwisz się na zapas?

@Szymon

miała nosić papier w torebce, serio?

@memnes

boże, nie wierzę w to co widzę, naprawdę musicie prowadzić takie dyskusje na forum? przecież widać od razu, że to jakaś ściema zmyślona

Kandydatka

Chcę pracować naukowo w produkcji roślinnej więc który instutut pod kątem płacy, benefitów i atmosfery polecicie: ior, io, iwnirz, ihar czy iung? Lokalizacja mi obojętna bo jestem mobilna.

@Kandydatka

tutaj jest profil IOR

@Kandydatka

jak chcesz coś wiedziesz o innych to idź na inne profile

i po co minusujecie?

przecież rację ma

tkor
@memnes

myślę, że Kandydatka sama wie o tym, że może wejść na inne profile, ale zadała pytanie, bo może ktoś ma porównanie i oczekiwała jakiejś bardziej konkretnej odpowiedzi niż odesłanie na inny profil

@tkor

jednak powinna się o to pokusić, może jedna taka osoba by się znalazła i co z tego? Na profilu danej firmy piszemy o danej firmie, a nie jakieś inne

@memnes

aż tak źle mówię? bo nie wydaje mi się

@memnes

z resztą zajmijcie się sobą, a nie siedzicie i oceniacie innych

mm

Niestety tragiczne zarobki i nepotyzm, kto jest lepszym znajomym aktualnie zarządzających instytutem może liczyć na lepsze dodatki i udział w projektach unijnych,grantach itp. i z tego zarabia drugie i trzecie tyle ile normalnie. A normalnie jest tak dla ludzi z wyższym wykształceniem mgr inż po skończeniu Uniwersytetu Przyrodniczego wydział rolny z ponad 10 letnim stażem: podstawa (usunięte przez administratora)brutto i tak niezmiennie od 8 lat bez grosza podwyżki z mikroskopijną premią i stażowym dodatkiem(usunięte przez administratora) na rękę. Dla porównania pracownik zieleni po zawodówce tyle samo tam na rękę dostaje lub więcej z dodatkami. Do tego od 2016 roku coraz gorsza atmosfera pracy i lekceważący stosunek dyrekcji do pracowników, od roku 2017 restrukturyzacja i zwolnienia, brak perspektyw i szans na podwyżki!!!

uf
@mm

Granty i projekty trzeba najpierw zdobyć w postępowaniach konkursowych, a potem w nich zasuwać. Będąc słabym naukowcem nie ma się szans na ich otrzymanie i dodatkowe profity do pensji. Widoczny poziom poparcia lików na tym forum, pokazuje jak wiele osób w tej firmie ma tylko roszczeniowe podejście do życia. To się za chwilę skończy, biorąc sprawę na serio. A propos nasza pisarka na forum rozkwita.

Gg
@uf

Coś więcej niż najniższa krajowa to jest dla ciebie roszczeniowy tryb życia? (usunięte przez administratora)

Mm
@mm

Ten post ma ponad trzy lata... A wypłata wzrosła 1740 na rękę do 1900...

RKM
@Mm

dobrze wiecie, że jak pensja nie pasuje to pewna osoba wskazuje zawsze ręką na markety, choć sama zarabia ładnych kilka tysięcy i ma pewne stanowisko do emerytury a każdy dyrektor się jej boi. Póki ona jest nie zobaczycie złamanego grosza. Inaczej nie zostaje nic innego jak przejść do sektora prywatnego

mm
@Mm

Brutto to było

@mm

Mnie denerwuje w tym instytucie to, że wiele jest tu powiazań rodzinnych. Po zakładach rozlokowani są członkowie rodzin.(usunięte przez administratora)

pracownica

Ciekawe jest to jak koszty energii, gazu, podwyżka minimalnej krajowej wpłyną na kadrę instytutu, która pomimo kryzysu nadal odchodzi? Jeszcze 2-3 lata i kto będzie tu pracował? Młodzi, którzy chcą tylko doktoraty i uciekają do firm? Starzy się kruszą jak spróchniałe drzewa. Wkrótce pozostaną tylko ci, dla których liczy się władza i walka szczurów. Ciekawe czasy nadchodzą. Dobrze, że już jestem na końcówce pracy tu. Kto utrzyma zbyt rozbudowaną infrastruktórę i liczebne zakłady?

Opinia

Czy Państwa zdaniem pracownicy Go*Work celowo sieją tu zamęt? Jak oceniacie takiego pracodawcę jakim jest Go*Work?

@Opinia

Tak. To ich zadanie

Poznań

Kiedy Instytut zareaguje na inflancję? Niedługo 20% i ani złotówki podwyżek, dalej najniższa krajowa.

@Poznań

A rozmawialiście z nimi o podwyzce?

stop
@Poznań

Poznań, po co tu piszesz. Wiesz dobrze że Gowork tu sieje nienawiść do IOR i podpuszcza ludzido hejtu. Sam sobie szkodzisz. Odpuść, nie ma sensu tu pisac, bo napedasz kasę Gowork. Najwyżej do nich się przenieś i bedziesz hejtował różne firmy. Poczytaj jak rozpoznać trole z Goworka.

@stop

To nie hejt a wołanie o pomoc

?

Pracownik? Z Poznania czy Sośnicowice?

tkor

to może spróbuj z kimś z wewnątrz pogadać? bo pisanie tutaj raczej niczego nie zmieni

Moja opinia

Dodaj merytoryczną opinię. Skoro prosicie to proszę - uważam, obserwując profil instytutu ochrony roślin, ale i inne profile na gowork, że nie są tu podawane rzetelne informacje. O ile na smartfonie tego nie widać, to na komputerze można zobaczyć, że wiele dyskusji prowokują tu pracownicy goworka. Można ich rozpoznać przez brak opisu jak się logują. Na smartfonie tego nie widać. Z tego powodu wiele osób dało się podpuścić, wrecz sprowokować przez sztuczną dyskusję wywoływaną przez pracowników gowork. Jest to zatem działanie, którego celem jest zapewne zmuszenie tego pracodawcy do wykupienia abonamentu żeby odpowiadać na tutejsze zarzuty. Jakość tego forum jest na tragicznym poziomie, wręcz miejsce wygłupów młodzieży. Gowork powinien założyć tu swoje konto żeby inni mogli też go komentować, gdyż jako pracodawca powinien się też poddać ocenie. Skoro tego nie robi to widzicie państwo, że wiedzą jaka to jakość ta ich strona. Nigdy nie patrzę na opinie gowork. To są nierzetelne opinie, bo nie pozwalają zweryfikować danych, a każdy tu może być kim chce. nawet można się podpisac jako dyrektor instytutu. Czego jednak nie można zrobić? - podpisać się jako gowork. Zablokowali to w systemie. Możecie państwo spróbować podpisać się tak. Nie ma szansy na to. To celowe działanie goworka

Analizator

Czepiacie się kto jest głównym specjalistą bez stopnia doktora to proszę zobaczyćna stronie ior, że są to pojedyncze osoby także z zakładu entomologii. Jest tylko kilka osób w całej firmie, którzy są mgr lub inż i mają takie stanowisko. Reszta głównych ma doktorat i profesury. To oznacza, że zasługują!

Kamil

Piszecie tu o niskich zarobkach więc jak dorabiacie? Co można robić żeby zwiększyć płacę? Przecież chyba wszyscy nie są na minimalnej krajowej?

Krystyna
@Kamil

A o jakieś konkretne stanowisko pytasz?

W IOR Białystok magister pełni funkcję głównego specjalisty więc patrząc na stawki godzinowe dobrze zarabia bez stopnia doktora. Jak to załatwić?

nie prawda

To fake news,. Magister nie może mieć takiej posady. Może się pomylili na stronie www.ior.bialystok.pl

@nie prawda

Pomyłka w tak ważnym instytucie nie jest możliwa. Szukacie sposobu na własne podwyżki i się czepiacie.

Fenek

Ludzie, to jest profil Państwowego Instytutu, a wy tu piszecie czasami takim językiem, jakiego wstyd na ulicy używać. Rozumiem, że każdy może mieć swoją opinię i nie wszystkie muszą być pochlebne, ale trochę kultury by nie zaszkodziło.

Su
@Fenek

Dokładnie!

@Fenek

oho, już minusują komentarz, naprawdę ludzie, zajmijcie się czymś pożyteczniejszym niż kłóceniem się tutaj

Na stronie internetowej Praca.gov.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy. Poszukiwani są brak. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

noni

Co to znaczy, że poszukiwani są brak?

To dobry instytut i ma dobrych fachowców, których warto posłuchać na różnych warsztatach polowych

Benek

Jak tu jest z awansami? Da się? Jakie są kryteria?

zimm
@Benek

Da się, jeśli spełniasz warunki dotyczące danego stanowiska.

@zimm

Ale trzeba mieć jakiś dłuższy staż pracy czy tylko kwalifikacje?

LaVida
@Benek

Jak możesz się pewnie domyślać, świeżakowi od razu wskoczenia na wyższy level nie zaproponują. Oczywiście, że swoje przepracować trzeba

kimi
@LaVida

on powiedział coś złego, że minusujecie?

@LaVida

Nie chodziło mi o awans na wejściu tylko właśnie niektóre firmy patrzą na jakieś konkretne lata pracy, że trzeba mieć tyle i tyle

@LaVida

Ogólnie, że się to liczy to wiem

Zofia
@LaVida

No a tak przeciętnie po jakim mniej więcej czasie ten awans się odbywa, raczej w miesiącach czy latach trzeba to liczyć ? :)

Redaktor

Czy można się dowiedzieć ile osób obecnie pracuje w instytucie? Czy na stronie są takie dane? Czy kadra się zwiększa czy zmniejsza? Czy Indtytut stawia na młodych? Wiadomo jak z parytetami?

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy - Poznań

• Jak się pracuje w Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy?

Zobacz opinie na temat firmy Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 114, z czego 44 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy
4.6/5 Na podstawie 618 ocen.
  • Władysława Węgorka 20
    60-318 Poznań