Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Lol

Dobra prowokacja, trollu ;) Mam nadzieję, że to szybko usuną, a Ciebie - dzieciaka, skąd byś nie był (czy to Ukrainy czy Polski) zidentyfikują po IP

SYt

Witajcie, mam pytanie czy ktoś wie jakie pytania padają na rozmowię do działu HR- Talent? Z góry bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Derk
@SYt

A na jakie stanowisko aplikowalas?

Patrycja

Czy ktoś rekrutował tutaj na staż w dziale HR? Wie ktoś jak przebiega rekrutacja? I czego się mozna spodziewać?

SYt
@Patrycja

Hej, jesteś już po rozmowie? Możesz napisać jak przebiegła?

witam

czy ktos wie na jak długo zostały wstrzymane rekrutacje?

Hau
@witam

Dopóki życie nie wróci do względnej normalności np. pracownicy wrócą do biura.

Witam

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Kr

Witam, Trzy tygodnie temu już po rozmowie z Indiami ,zostałem poinformowany, ze będę miał niedługo rozmowę z kimś z hr. Potem kolejnego maila że jednak w następnym tygodniu nie będzie tej rozmowy ale dadzą znać jak ją ustalą. Od tego czasu mija już dwa tygodnie. Napisałem dwa maile (bez odpowiedzi)czy ktoś jeszcze jest w takiej sytuacji?

SS
@Kr

Są freezy, tak jak reszta bankow w Krk. Zatrudniaja tylko na najbardziej krytyczne role/replecementy.

NoName
@Kr

Do mnie odezwali się de facto w 2tyg temu. Były podobne maile z odraczaniem kilkukrotnie a cały proces zaczął się końcem lutego. Teraz też dostałam tylko info o pozytywnym wyniku kolejnego etapu ale odnośnie kolejnych kroków będę informować w późniejszym czasie. Teraz chyba wszystkie rekrutację tak wygladaja

Ktos

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat stanowiska Senior Product Administrator?

@Ktos

Jeśli się nie mylę - jest to zespól Collateral. Management i koledzy są w porządku, dużo się dzieje i da się dużo nauczyć. Czasem jest presja czasowa i nadgodziny

Plus późne godziny pracy , od 11 około

Olo
@Ktos

Praca z dużą liczbą deadlinow każdego dnia, pod ciągłą presją czasu i w związku z tym w stresogennych i nieelastycznych warunkach. Często braki kadrowe. Z zalet: można podszkolić Excela i zapoznać się z teorią zabezpieczeń produktów finansowych.

karo

Hej troche sie spozniam z tym bo cala akcja miala miejsce prawie 2 miesiace temu ale w kazdym razie: czy to prawda ze jako osobie zatrudnionej we wrzesniu nie nalezy mi sie zaden bonus/premia na koniec roku?

orak

Oczywiście, że nieprawda.

Z
@karo

Jeśli jesteś osobą zatrudniona po 1 września nie przysługuje Ci premia ani podwyżka w marcu.

Halina
@Z

Ja byłam zatrudniona jeszcze później i dostałam zarówno premie jak i podwyżkę.

q
@Halina

Ja tak samo. @Z, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

edek
@q

ja pracuje juz ponad rok i dostalem tylko premie 1100 brutto a podwyzki inflacyjnej nie

Zenon
@edek

Musisz się bardziej postarać, robić trochę więcej niż „oczekiwania”. Niektórzy pracownicy otrzymują o wiele większe premie.

iHr
@karo

Hej, Jednocześnie jest i nie jest prawdą żadna odpowiedź. Mianowicie nie jest to zależne tyle od Ciebie co od budżetu i decyzji szefów danego departamentu. Czyli: -Może być tak, że w danym departamencie nikt nie dostanie podwyżki, nikt zatrudniony po określonej dacie jej nie dostanie mogą być większe podwyżki ale mniejsze premie, bądź większe premie ale mniejsze podwyżki. Ocena roczna również ma tutaj znaczenie, jednak budżet przede wszystkim.

xyz

Czy umowę po informacji o zatrudnieniu otrzymujemy mailem? Jakiś czas temu otrzymałam maila o zatrudnieniu, wypełniłam wszystkie formalności i umowy do tej pory nie mam.

@xyz

Nie, umowę podpisujesz w biurze ale w obecnej sytuacji pewnie dostajesz kurierem lub cos w tym stylu.

Pat
@xyz

A masz jakieś inne informacje? Jestem w tej samej sytuacji co Ty i nie wiem czy mam gdzieś pisać, dzwonić bo miałam telefon tylko z tym, ze jestem zatrudniona, wysłałam dane i cisza. Wiem, ze jeszcze potrzebne są inne dokumenty, a w tej chwili ciężko to ogatnąć

xyz
@Pat

Ostatnio dostałam od nich maila, żeby pouzupełniać jakies informacje (adresy, byli pracodawcy, wyksztalcenie, zaswiadczenie o niekaralnosci). Odnośnie umowy pisałam do HR z Indii i Pani zadzwoniła z informacją że zostanie do mnie wysłana umowa.

Pat
@xyz

To czekam na maila, na razie dostałam tylko tego z „materiałami do nauki”

D.
@Pat

Ja dostałem umowę przez kuriera. Potem przed rozpoczęciem pracy musiałem odesłać wraz z pozostałymi dokumentami

Mm
@D.

Hej, moglibyscie powiedziec jakie mieliście pytania na rozmowie? :) z gory dziekuje :)

żoana

hej czy ktos ma jakies info jak wyglada praca na stanowisku Billing accountant A2, Middle office administrator lub Middle office trade support senior analyst?

Ramzes

Jak u Was z zwolnieniami/rekrutacjami ? Dostałem wypowiedzenie z dniem 1 maja z innego korpo i szukam czegoś by choć na kilka miesięcy się zahaczyć ( jak się uda przetrwać to ok) .

@Ramzes

Zwalniac nie beda, ale jest freeze na zatrudnianie.

Krzysztof
@Adam

Cieszymy się że przyjmujecie zamiast zwalniać a jak długo taka będzie frekwencja ?

Oszusci

Kolejna krakowska korporacja ktora jest wielkim oszustwem. Otrzymalem oferte pracy ktora miala sie rozpoczac szkoleniem na wyspie Jersey. Szkolenie takowego wogole nie otrzymalem. Zostalem przydzielony do jakiegos podrzednego procesu. Jeszcze pracownicy ktorzy pojechali na roznego rodzaju szkolenia mieli do mnie problem. Okazalo sie to ze mna cos nie w porzadku a nie z nimi. Ze tak powinno byc oferuja inne warunki a jak przychodzisz do pracodawcy to realia wygladaj calkiem inaczej. Najlepiej jak idziesz pracowac do State Street to zebys mial kredyt rodzine i lepiej zebys nie byl zadowolony do konca z twojego zwiazku. Wtedy najlepiej zbudowac patologiczna zaleznosc. Smutne. Nie polecam tego pracodawcy. Wogole przelozeni nie sa zainteresowani rozwojem pracownikow tylko ich sytuacja, jak ich uniezaleznic od pracodawcy. Bede aktywny na tym profilu Pozdrawiam Pawel

@Oszusci

Dokladnie zgadzam sie z tym postem. Wszyscy tam szukaja jakis haków. Jak jestes singlem bez zoobowiazan ktory chce sie rozwijac zawodowo - to nie jest miejsce dla Ciebie. Moze oddzialy State Streeta za granica. Ale napewno nie w Krakowie ..

Psycholog
@Oszusci

Weź nie ściemniaj, SS nie wysyła ludzi na szkolenia na Jersey. Coś ci się dziecko przyśniło ????

Woytech
@Monika

To idź pracować do polskiego Janusza, na pewno się rozwiniesz zawodowo, będziesz codziennie posługiwać się językiem obcym i pracować kilka dni w tyg z domu ;)

@Psycholog

Zapytaj sie w dziale Alternative Investment Solutions (2016 rok).

@Oszusci

Nie powinni takich rzeczy robić. Bo to jest czas czlowieka. Ktos oferuje szkolenie pracownik wchodzi do pracodawcy nie otrzymuje szkolenia, powinni coś zaoferować w zamian. Rownież przeprosić za bledną informację podczas procesu rekrutacji.

Psycholog
@Pawel

Człowieku ty się uskarżasz na to co było w 2016 roku? Świat pędzi do przodu, mamy 2020.

@Psycholog

ja sie nie uskarzam ja przekazuje informacje zeby ludzie byli swiadomili jak tam sie zachowuja

@Psycholog

i będę pisał więcej :) czemu nie :) tam mieli jakis problem bez powodu i tego nie zapomnę :) może się nawet będę mścił nawet 10 lat pozniej :) hehe bo był problem bez powodu :)

Marian
@Pawel

Bo tam trzeba być tacy jak oni :) wiesz nie możesz się różnić :) to specyfika polskich korporacji

???

Czy ktoś z Was po rozmowie w biurze nie dostał żadnej odpowiedzi po dwóch tygodniach? Pytam, ponieważ na rozmowie zostałam poinformowana, że ktoś z HR z Indii skontaktuje się ze mną max. do dwóch tygodni niezależnie od tego czy zostałam przyjęta czy nie, minęły dziś dwa tygodnie i dalej cisza, żadnego telefonu, żadnego maila ;(

Domi
@???

Napisz maila i dopytaj, często zapominają po prostu się skontaktować, a może się okazać ze przeszłaś dalej.

@Domi

Tak chyba zrobię, ewentualnie spróbuję jeszcze dopytać w biurze w Kazimierzu, może będą w stanie mi coś powiedzieć. Dziękuję za odpowiedź ;)

@???

Hejka! Mam podobną sytuację. Będziesz się kontaktować z rekruterami z biura, czy z Indiami?

pomoc
@???

W biurze na Kazimierzu Ci nie pomogą wysyłaj mejle, mi odpowiedzieli po 6 tygodniach, że się dostałem, jak większości, a obiecywali się odezwać pod dwóch, dodam że oddzwonili z wynikiem rozmowy po 5 mejlach z mojej strony, w tej firmie brak kontaktu ze strony rekrutera wcale nie oznacza, że się nie dostaliście,

@pomoc

Pisałeś do osoby z ostatniego mejla z Indii przed spotkaniem, czy jakiś inny konkretny mejl?

@Kasia

Dzwoniłam po dwóch tygodniach do biura w Kazimierzu i pani powiedziała, żebym poczekała jeszcze tydzień a jeśli się nie odezwą to żebym dzwoniła jeszcze raz do niej to spróbuje coś ruszyć w mojej sprawie i czegoś się dowiedzieć. I właśnie nie wiem w takim razie czy lepiej napisać do tych rekruterów z Indii, tylko jest też taki problem, że pisały do mnie dwie osoby więc też nie wiem do której pisać, czy do tej ostatniej czy pierwszej? Czy po prostu poczekać do poniedziałku i dzwonić znowu do Kazimierza ;/

Stan
@???

I jak się Wasze sprawy rekrutacyjne zakończyły, otrzymałyście jakąś odpowiedź ? Właśnie mijają dwa tygodnie od mojej rozmowy w biurze i zastanawiam się gdzie uderzać.

@Stan

Po 3 tygodniach do wszystkich osób od których otrzymałaś e-maile.

Kolezanka
@???

Ja po zakończonej rozmowie zapytałam ile trzeba czekać na odpowiedz, i uslyszalam ze 2 tyg. Bardzo mnie zaskoczyło ze odpowiedz dostałam tego samego dnia pare godizn później (: więc chyba nie ma jakiejś reguły

Ana
@???

Do mnie odezwali się tydzień po rozmowie w biurze, ze dostałam prace. Moja znajoma miała tak samo. Wydaje mi się, ze jeżeli nie odzywają się do dwóch tygodni to znaczy, ze nie poszło wam tak dobrze, żeby was od razu zatrudnić ale nie tak złe, żeby odmawiać i trzymają w takiej jakby niepewności jakby jednak bardzo brakowało ludzi. Można pisać maile ale z tego co wiem, to lepiej szukać dalej pracy. Powodzenia.

abcd
@Ana

niestety nie masz racji, po prostu miałaś szczęście, że się szybko odezwali, do nich można pisać po kilka maili, a i tak nie odpisują ...

Martyna
@Ana

Ja po 2 tygodniach dostałam w odpowiedzi zaproszenie na kolejna rozmowę do innego działu, po czym czekałam 3 tygodnie i dopiero po kilku e mailach do Indii, dostałam pozytywna odpowiedz z oferta pracy (dzwonili już z Polski).

D.
@???

Ja miałem otrzymac informację tez do 2 tygodni. Tak jednak się nie stało, ale po 3 tygodniach indie zadzwoniły z gratulacjami i informacją o przyjęciu.

Zastanawiam się nad aplikacją do Financial Reportingu. Jakie plusy/minusy są na stanowisku FR w State Street?

Xdgt
@Adam

Dużo pracy i nadgodziny 30h w miesiącu.

@Xdgt

Wszystkie zespoły?

@Adam

Tak. Dużo się nauczysz, ale ciężka robota. Nie warto za te pieniądze.

joanne
@Adam

Ok a masz info jakie zespoły maja mniej nadgodzin i jakas w miarę dobrą atmosferę w pracy?

Zzz

Do osób które poszukują info o SS, rekrutacji,zarobkach itd - czy nie zastanawia Was nieustanna rotacja pracowników w SS? O czymś chyba to świadczy...bo jak ktoś ma pracę z której jest zadowolony to nie szuka kolejnej.

Bbb
@Zzz

Dużo ludzi wraca do stejta, sama to zrobiłam. Nie dziwi mnie rotacja, większość ludzi zaczynających w ss to studenci lub świeżo po studiach, którzy zaczynają od a1. Sama tak zaczynałam. Rynek pracownika sprzyjał zmienianiu pracy, negocjowaniu lepszych pensji, ludzie byli ciekawi nowości. Aczkolwiek muszę przyznać że stejt w przypadku większości ludzi walczy żeby zostali (w moim przypadku też). Znam też dużo ludzi którzy pracują tu po kilka lat, tych którzy wrócili więc chyba nie taki sam straszny jak go malują, zależy tez do jakiego działu trafisz

Nati
@Bbb

Ja się spotkałam z odwrotnością - ze State zrezygnowałam szybko, bo mając wcześniejsze doświadczenia zawodowe wiedziałam, ze wiele zachowań w firmie odbiega od standardów - przestarzały sprzęt, ciagle awarie, deadliny takie, ze nie możesz przez kilka godzin iść na siku, chamskie zagrywki kolegów z teamu... wiedziałam, ze można pracować inaczej i lepiej, w fajnej atmosferze, o czym nie miały pojęcia osoby, które trafiły do State jako pierwszej pracy. Siedziały smutne przy biurku, klepaly w klawiaturę i myślały, ze praca tak po prostu wyglada i musisz dać się poniżać za 2600 netto. Nie, nie, nie :-)

Zzz
@Nati

Mam podobne doświadczenia dlatego też długo nie zostalam w SS.

@Nati

U mnie było tak samo. SS to nie była moja pierwsza praca i w porównaniu z poprzednimi wypadła najgorzej, ale jak wszędzie, wszystko zależy do jakiego zespołu się trafi... W moim przypadku deadline'y i ilość pracy były takie, że faktycznie do toalety trzeba było biec i wracać jak najszybciej. Obiad jadło się przy biurku jednocześnie klepiąc proces. Na dodatek trafiłam do team'u gdzie panowała bardzo niemiła atmosfera. Osoba, która miała mnie szkolić, po zaledwie tygodniu przekazywania wiedzy "po łebkach", już w drugim tygodniu wymagała, że będę robić wszystko sama, a na moje prośby o wytłumaczenie nowych rzeczy lub przypomnienie jak coś robić, podniesionym głosem pytała "z czym masz problem?/czego nie rozumiesz?/myśl trochę!" itp. Podkreślam, że takie zachowania pojawiły się w drugim tygodniu pracy na stanowisku, gdzie w normalnym środowisku byłby to czas gdy dopiero zaczynasz się zapoznawać z firmą i procesamii, a kompletne przeszkolenie trwa zwykle od 1 do 3 miesięcy i to w zdecydowanie innej atmosferze.

on
@Ania

Mam kilka pytań. Jak wygląda praca w SSB z perspektywy absolwenta na stanowisku juniorskim? W większości projektów operuje się w excelu dokonuje się jakiś analiz obliczeń? Co dokładnie liczą? Często pada takie potoczne stwierdzenie "DUŻO KLEPANIA" na klawiaturze, ale czego klepania, jakiś faktur? Pytam z perspektywy absolwenta i laika, który nie ma w ogóle pojęcia o pracy w tego typu korpo. Jakich dokładnie obliczeń albo analiz dokonują osoby w SSB. Jak ta praca wygląda? Mógłby ktoś opisać to, w miarę prosty i przystępny sposób?

Xdgh
@on

Pytanie tak rozległe, ze ciężko cokolwiek odpowiedzieć. Na początek poczytaj / sprawdź jakie są działy w SS, a później zadaj pytanie w odniesieniu do konkretnego działu.

joanne
@Ania

Niestety typowa krakowska atmosfera w korpo, jakos w Gdańsku mozna pracowac w ludzkich warunkach:-)

abcd

czy teraz rekrutują na jakieś staże?

@abcd

Poczekaj jeszcze ze 2 miesiące. Będą staże letnie.

jola

Ktos cos wie o dziale ais . oni sa w bonarce ???

Peny
@jola

Tak, bardzo fajny dział (trochę inny niż State Street ogólnie).

manunited

hej, czy premia roczna na poziomie 1100 brutto to standard w calym stacie (A1)? kto sie kwalifikowal na podwyzke inflacyjna i jakie byly kryteria?

True
@manunited

Raczej to nie jest standard, premia roczna na poziomie 25% wynagrodzenia oznacza słaby performance.

Key
@manunited

standard, 1100 brutto annual bonusu to raczej takie minimum, ze 2-3 projekciki niskiej wagi lub inne malo istotne rzeczy i taka gownopremka to wtedy norma dla a1. Jak chcesz wiecej typu 3-4k to mile widziane jest jak zrobisz cos sporo ulatwiajacego prace a najlepiej jak jeszcze udowodnisz ze dzieki twoim pomyslom i rozwiazaniom team zyskal jakies FTE (ze niby oszczedziles firmie zatrudnienie kogos na etat). Jakies makro napiszesz albo wdrozysz cos wiekszego wspolnie z kims i najlepiej nie tylko lokalnie dla zespolu a dla calego departamentu. Dobrze widziane sa tez wszelkie wolontariaty, chodzenie na żebry dla dzieci, no i wiadomo im wyzsze stanowisko tym mnożnik premiowy wyzszy.

Masterkruk

Hej, standard A1, czyli około 2680 netto na początku, po kilku miesiącach około 3180 netto.

Ozark

Jak właściwie wygląda sytuacja z pracą związaną z tymi otwartymi stanowiskami? Widzę, że jest kilka obszarów, które SS może ewentualnie zaoferować dla potencjalnych kandydatów. Polega to na wyborze przez nich jednego z określonych czy początek kariery jest jakby "ogólny"? Mógłby ktoś napisać coś więcej na ten temat? Będę bardzo wdzięczny za informacje. ps. tak, czytałem ofertę, jednakże, jeżeli to nie problem prosiłbym kogoś o rozjaśnienie mi sytuacji :)

@Ozark

Polega to na trafieniu do jednego z działów zaznaczonych w ofercie. Jeśli nie zdecydujesz się sam - zdecydują za Ciebie gdzie trafisz

Basia

Hej. Mam ukończone studia ( w kierunku nie związanym z finansami) oraz bardzo dobry angielski i chciałabym zacząć karierę w korpo. Jakie jeszcze korpo polecacie w których przyjmują bez doświadczenia / studiów finansowych ?

X
@Basia

Wygoogluj sobie, jest mnóstwo korporacji. Obczaj jakie są ogłoszenia - w nich zawsze są wymagania i będzie info czy chcą kogoś po finansach czy nie. Dlaczego wszyscy chcą teraz mieć wszystko podane na tacy?

Wacław
@X

Takie pokolenie. Później jak trafi taki do SS do pracy to tez focha strzela jak musi się wysilić i samemu czegoś poszukać, dowiedzie się...

Cześć, szukam informacji na temat nadgodzin jestem przyzwyczajony do pracy w większym wymiarze godz niz typowy etat. Dlatego chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja i istnieje możliowść pracowania dłużej oraz na własne życzenie oraz jak to się przekłąda na płatność. Mam na myśli czy nadgodziny są wypłacane bezproblemowo ?

Gdhhj
@Nowy

Są normalnie płatne, ale nowy pracownik raczej nie dostanie zgody dopóki nie ogarnie procesu + aktualnie raczej słabo z nowymi rekrutacjami.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1028.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 618, z czego 56 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1123 ocen.

State Street Bank Polska