Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Witam. Chciałbym zapytać o widełki na stanowisko senior billing accountant z jezykiem włoskim - bez doświadczenia w fund accountingu natomiast z 8 letnim doświadczeniem w korporacjach. Czy na rozmowie z menageremi beda standardowe pytania jak na stanowisku found accountanta czy raczej ogólne z wiedzy księgowej i doświadczenia. Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Mmmmm
@Anna

Z 8 letnim stażem w korpo nie pchaj sie na seniora tylko na experta

@Mmmmm

Dzięki za podpowiedź :) expert w SS to grade wyżej niz Senior? Jakie widełki można podać?

@Anna

Nie ma takiego stanowiska jak expert.

Trewis
@Mmmmm

Grane wyżej to senior associste. Pytanie jakie to doświadczenie w korporacji, bo jak bank detaliczny czy telekomunikacja to żadne doświadczenie.

@Trewis

Senior Associate, w niektórych działach po prostu supervisor, a w innych expert, z Senior Associate mozna wyróżnić tez team lidera

@Trewis

Duże korporacje działy P2P i AR.

Kris

Jakie są górne widełki na stanowisko Supervisior? Dolne nieco pod 7000 chyba.

Kris
@Kris

Oczywiscie brutto

@Kris

Myślę że koło 10 k brutto

Brutal

Potwierdzam, 10k brutto, tyle dostałem przechodząc z konkurencji. Na SA.

Mer

@Mer

6500 brutto to dolne

Magda
@Adam

A przy awansie to która stawka obowiązuje ?

@Magda

6500 brutto

Ben
@Adam

Przy czym podwyżka musi wynieść minimum 15%. Jeśli ktoś miał wysokie widełki na a2, to na SA startuje z wyższej stawki

Baśka
@Ben

Jakieś źródło tej informacji?

Ben
@Baśka

Z zycia firmy. Taka sama regula przy awansie na a2 - minimum 15%, nie mniej niz 5200

@Ben

Nie słyszałem żeby teraz ktokolwiek dostawał przy awansie 6500, w tym roku dostają 7300 przynajmniej u mnie w dziale. 6500 dawali 2 lata temu

Nadal dolne widełki przy awansie to 6500 brutto

@Mmmm

Potwierdzam. 6500 to dolne na SA przy awansie i tyle daja. Chyba, ze w departamencie jest inna praktyka, to moze sie uda wiecej.

Paul

Czy orientuje się ktoś jak wyglądają zarobki w SS w porównaniu z Euroclear, BBH, HSBC lub Revolutem?

Szirlej
@Paul

Bbh chyba ciut większe, reszty nie wiem. Najlepiej chyba jednak płaci UBS (którego nie ma na Twojej liście).

qweq
@Paul

HSBC to inna liga i z niewielkim doświadczeniem jesteś w stanie dostać 5 cyfrową kwotę

Pingpong
@Paul

Revolut - rewelacyjnie płacił ale się pogorszyło ( na a1 dawno już temu kwota 3,5-4 tys. na sam początek to była norma) Euroclear - gorzej lub podobnie BBH -deczko lepiej , ale polecałbym jego niż SS (inna liga) HSBC -jak pisali inna liga tam 4,5-6 tys lekko Kwoty podawane netto

Kinga
@Paul

Cześć, podbijam pytanie. Czy są też jakieś inne firmy godne polecenia mając doświadczenie że Stejta?

@Kinga

Pracuje w SS, miałam rozmowy w BBH, ktore przeszłam pozytywnie, dostalam oferty, ktore odrzuciłam bo proponowali mniejsze kwoty niz w SS. Moj chłopak, pracujący w BBH po awansie na ich A II dostał mniejsze wynagrodzenie brutto niz ja przy przejściu na umowę na czas nieokreślony na A1 ;) Teraz te wynagrodzenia w SS sie zmieniły na A1, od razu umowa na czas nieokreślony i możliwa podwyżka 500 zł brutto na wniosek managera po jakimś pół roku (zależy od zespołu), wiec moze to wyjsć podobnie, albo nadal ciut wiecej w SS

JanJan

Ile w SS możliwie najwięcej zarabia A1? A ile zarabia najmniej/najwięcej A2? Jestem A1 i szef mi powiedział że nie dostanę więcej przy awansie, bo będę zarobkami przewyższał zarobki kolegów A2. Sam zarabiam bez szału. Pracuję to przez ponad 2 lata ale o zarobkach nie rozmawiamy ze sobą.

Jean
@JanJan

Z tego co się orientuję oraz co już zostało w temacie tutaj opisane to na A1 górna granica to około 5200 brutto. Pomyśl o zmianie departamentu bo bywają tam zespoły gdzie podział na A1/A2 jest tylko formalny a w praktyce oba te stopnie mają wynagrodzenie jak A2, w dodatku jak to nieduży zespół to i premie będą wyższe bo na mniej osób są rozdzielane.

@JanJan

Wydaje mi się ze twój manager trochę kręci. Zarobki pracowników na A2 mogą się różnic między sobą i nie musicie zarabiać tyle samo - a argument odnośnie wyższych zarobków od kolegów i braku podwyżki jest bardzo słaby.

Yolla
@JanJan

Dowiedziałeś się od swojego managera czegoś więcej na temat podwyżki przy awansie?

@Jean

Po podwyżce inflacyjnej tegorocznej A2 zarabia 5.3-5.5k brutto

Zyx
@Xyz

A2 ze stażem okolo 2 lat maja w granicach 6k brutto, sa tez przypadki wynegocjowania lepszej kwoty.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Joe

Czy ma ktos porównanie pomiędzy pracą w BBH a w SS?Czy bardzie się Wam podoba praca w SS czy w BBH? Jak z wynagrodzeniem? W BBH lepiej, czy gorzej? Pozdrawiam

G
@Joe

Nie wiem, ale na onboardingu widziałam kilka osób z bbh.

Lika
@Joe

Wg mnie w BBH lepiej. Renoma, wynagrodzenie, atmosfera w biurze.

@Lika

Bbh lepsze wynagrodzenie? Nie rozśmieszaj mnie

KRK

Cześć. Poproszę o przybliżenie, jak w praktyce wygląda praca na stanowisku Fund Accountant w SS? Nie pracowałem wcześniej w korporacji, czego mogę się spodziewać na tym stanowisku? Dziękuję.

Hgfdaa
@KRK

Zależy jaki fund accountant - jest kilka rodzajów/teamów a ich praca znacząco się różni np w dziale hedge, IFS, ais: pe, ra, fof itd. Najgorsze są z deadlinami godzinnymi/dziennymi - tego lepiej się wystrzegać.

@Hgfdaa

IFS to AIS.

Jolanta

Jakie są widełki płacowe w finansach assocciate 1? Jeśli nie możecie podawać takiej informacji proszę tylko o info czy więcej niż 3 tysiące?

Xhds
@Jolanta

@Xhds

Chyba brutto.

Janusz

Witam. Mam dość proste pytanie,dla niektórych oczywiste. Czy jeżeli biorę udział w rekrutacji i już nie chcę brać udziału w kolejnym etapie rekrutacji i chciałabym zrezygnować i podziękować, to czy w przyszłości firma mnie skreśli i już będę mieć trudności w rekrutacji, jeśli będę kiedyś chciał aplikować? Pozdrawiam

@Janusz

Zakładam, że nie, chociaż nie jestem z HR. Żeby uniknąć takiej sytuacji polecam napisać do osoby kontaktowej i poinformować o tym

X
@Janusz

Wydaje mi się, że nie ale jeżeli już masz umówiony kolejny etap to zadzwoń/napisz, że dziękujesz ale nie chcesz.

@Janusz

Moja kolezanka zrezygnowała ze stażu bo dostała sie do innej firmy i miała zamrożona możliwość aplikowania do state’a przez pół roku. Po pół roku dostała e-mail z informacja, ze moze znowu aplikowac

zolagata

Witam Po jakim czasie od zatrudnienia (zaczynając od A1) można pracować zdalnie z domu? i ile dni w tygodniu

@zolagata

Po tym jak uzgodnisz to ze swoim managerem. W teorii w okolicach 3 miesiecy, ale faktycznie po tym jak Twoj manager bedzie spokojnie sie czul, ze ogarniesz prace z domu. Rowniez zalezy od zespolu (im bardziej jestes samodzielny(a) tym szybciej mozesz zaczac). Obecnie kazdy pracuje z domu od startu ze wzgledu na korone ;)

zolagata

Dziękuję za informację;) Już pomijając korono, powiedzmy po 6 miesiącach można się starać o dwa dni zdalne? plus w których działach nie robią strasznych problemów pod tym względem?

@zolagata

Tak, 2 dni w tygodniu są realne. Raczej żaden z działów nie będzie robił problemów. Po prostu podczas rekrutacji podkreśl chęć pracy z domu i odrazu odrzucisz takie „problemowe” działy i dowiesz się o szczegółach

pracownik ss

W moim zespole przed koroną połowa zespołu pracowała permanentnie z domu i możliwość dostawaliśmy po minimum 6 miesiącach

Beznadziejnie jest

Pytanie do pracujących w SS. Jaką opinie ma SS wśród znajomych, którzy tutaj nie pracują? Moi znajomi wyśmiewają się, że do SS idą tylko bezmózgi i że mało kto tam się rozwija, jedyne co się tutaj robi to kopij wklej, mało rozwojowej, pracy, kreatywności, wiedzy merytorycznej, dużo rzeczy bez sensu się robi. I że to jest jedno z najmniej pożądanych korpo w Krk. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Bo przyznam, że głupio się czuję, gdy znajomi i wszyscy mówią ze moja firma w której pracuje to (usunięte przez administratora)

dziwnych masz znajomych
@Beznadziejnie jest

Mam znajomych, którzy pracują w gastro, call center, robiących doktoraty oraz pracujących w innych korpo - bbh, capgemini, hsbc, pmi. Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem się, żeby ktoś krytykował ssb jak i inną pracę w naszej paczce. Większość osób pogratulowała mi tego, że się dostałem. Każde doświadczenie czegoś uczy a żadna praca nie hańbi. Myślę, że najlepiej próbować jak najwięcej rzeczy, aż znajdziesz taką pracę gdzie będziesz git zarabiac i cieszyć się, że przyszedł już poniedziałek, bo możesz iść do pracy. To ty musisz przeżyć swoje życie, a nie twoi znajomi. Ja np. nie chciałbym pracować w pmi, bo dla mnie jest to mało moralne, że przyczyniałbym się do powstawania raka, innym to nie przeszkadza. Ważne, żeby akceptować wybory innych ludzi.

@dziwnych masz znajomych

Jak na start to dobry początek- zyskać jakies doświadczenie. Pozniej, w pewnym momencie sie zatrzymujesz w rozwoju i klepiesz wszystko jak ksero

Zapytaniekk

Hejka , mam pytanie. Chciałabym zmienić pracę mianowicie pierwszy raz chciałabym się rekrutować do korpo . Jestem w trakcie doszkolenia J.angielskiego chodzę na indywidualne lekcje tak aby swobodnie moc rozmawiac (no i oczywiście wiem że w korpo jezyk to podstawa) . Pracuje obecnie w Gastro ale chciała bym zmienić pracę na bardziej stabilną właśnie coś pon-piątek. Zaczęłam również kurs na księgową , jest jeden mały minus mam maturę ale nie poszłam na studia . Czy w takim razie nie będę brana pod uwagę w czasie rekrutacji ? Chciałabym nawet sprobowac najpierw na stażu , tylko czy brak studiów n nie wyklucza ? Jedni mówią że tak inni że jak masz dobry język to nie patrzą na studia. Jak to jest ?

@Zapytaniekk

Spróbuj i się dowiesz :) Ktoryś z działow może będzie potrzebował takiego pracownika

@Zapytaniekk

Na chwile obecna wstrzymane są rekrutacje. Odnośnie wykształcenia - zapisz się na zaoczne studia i dasz w Cv ze jesteś w trakcie np studiów licencjackich. Jak się już dostaniesz to możesz spokojnie zrezygnować. Wiem, ze dużo osób zatrudniają w trakcie studiów jak ktoś robi np ostatni semestr.

@Y

Nie chce iść na studia , to samo mam na kursie i płace tyle samo co za semestr na zaoczynych.

Zapytaniekkk

Na stanowiskach kierowniczych nie smaży się hamburgera, bardzo dziękuję za wyczerpującą i nie na temat odpowiedź. Pozdrawiam

@1

A sa takie działy do których studia nie sa wymagane ? Pytam ponieważ nie wiem na jakiej zasadzie działają takie duże firmy.

@Zapytaniekkk

Wejdź na stronę stare streeta, oferty pracy i zobacz jakie wymagania stawia pracodawca. W każdej ofercie wymagane studia / ostatni semestr lub rok. Jak będą w podbramkowej sytuacji (chociaż wyglada na to ze rynek pracownika się pogorszył) to może gdzieś się załapiesz. Prędzej czy później pojawi się temat studiów podjęty przez managera - przy aplikowaniu na awans będziesz musiała przesłać CV. W którymś monencie Cię to zablokuje, najpewniej na juniorskim stanowisku A1 - będziesz klepać do końca życia za 3600 brutto +- 2% rocznie wzrostu (tutaj poprawka na kryzys i przez najbliższe 3 lata podwyżki nie zobaczysz). Aaa po okresie próbnym z 800 brutto podwyżki może dostaniesz (jak nadal będą dawali).

Rozumiem , dziękuję

nieprawda
@Zapytaniekk

Nieprawda w jednym z działów w którym pracowałem była osoba na stanowisku officera, po samym technikum bez wykształcenia wyższego. Poza tym myślę, że wykształcenie nie ma dużego znaczenia skoro w firmie seniorami zostają osoby po leśnictwie czy pszczelarstwie. Wszystko zależy od rekrutera na wstępie i przy awansie od managera, jak będziesz mieć wyniki to moim zdaniem awans dostaniesz za zaangażowanie i osiągnięcia, a nie za wykształcenie magistra z buddologii.

@nieprawda

Zgodzę się z Tobą, ze są wyjątki. Tylko powiedz, jaki procent oficerów ma wykształcenie średnie ?

@nieprawda

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

@Zapytaniekkk

Tak czy siak na razie rekrutacje są wstrzymane do odwołania;)

Jozin z Bazin
@Zapytaniekk

Poziom wykształcenia nie zawsze ma znaczenie, a to że nie masz studiów wyższych nie przekreśla Cię. Wszystkiego da się nauczyć w trakcie pracy. Wielokrotnie osoby po finansach czy rachunkowości zupełnie się nie odnajdują i niewiele potrafią, a jedynie mają przekonanie, że są lepsi od innych.

@Jozin z Bazin

Rozumiem , bardzo dziękuję za odpowiedź:)

Anka
@Jozin z Bazin

A jak w dziale finansowym trafisz na osobę po prawie, to radzę się trzymać od niej z daleka. Bardziej nadętych i sfrustrowanych osób w życiu nie widziałam.

PS
@Anka

@Anka W moim zespole była osoba po prawie, jedna z bardziej wyluzowanych, przy okazji ogarniętych ludziq jakie poznałem w firmie. No ale niech będzie, że każdy po prawie jest bucem z automatu.

ola
@Zapytaniekkk

w korpo jest odsiew...juz samo brak wyższego cv sprawi ze odrzucą z automatu cv bo takie sa wymogi . tyle..Wyższe dziś to jak kiedyś matura.

Mmm
@Y

Cooo? W zeszłym roku przyjęli osobę bez matury. Teraz przyjmują wszystkich, wystarczy znać angielski na jako takim poziomie (znam ludzi, którzy pracują w State a ich angielski to A2) i byc w miarę rozgarniętym

bunia

Ktoś może powiedzieć jaką sume można podać na rozmowie na stanowiska A2? Pewnie jest to zależne od działu, tutaj interesuje mnie Billing accountant lub middle officeTrade support analyst. Chociaż taka średnia?

@bunia

Dostaniesz dokładnie 5200 brutto bez możliwości negocjacji.

Pr
@Marta

Kolega dostał około 5.5k. Również bez możliwości negocjacji (internal promotion). Jeśli rekrutujesz się z zewnątrz możesz spróbować podać około 6-6.5

SS
@Pr

Z rekrutacji zewnetrznej może śmiało podać więcej.

Rozzloszczona
@SS

Dlaczego z rekrutacji zewnetrznej kandydaci dostają więcej kapusty? To niesprawiedliwe!

SS
@Rozzloszczona

Bo mało kto chciałby przejść za tą samą kasę co w obecnym miejscu pracy. Tak jest w każdej korpo.

@SS

W BBH chcieli mi wcisnąć 5400 i byli zdziwieni, ze nie chce pracowac za mniej niz teraz...

Bet

Czy ktoś ma jakieś informacje dotyczące przewidywanej daty powrotu do biura?

Zdzisiek
@Bet

Co ci się tak śpieszy? Na razie nie wiadomo, raczej nie prędko będziemy wracać.

Bert
@Bet

Moim zdaniem najszybciej pod koniec maja będą etapowo, powili wracali pracownicy na 2 zmiany.

OMG
@Bet

Matko, jak trzeba być nierozgarniętym żeby o takie rzeczy pytać na portalu internetowym z opiniami o firmie, w której się już pracuje. Wystarczy zapytać managera a jeszcze lepiej czytać przychodzące maile :) w mailach od Employee Communications są wszystkie takie informacje zawarte.

@OMG

Niedawno była konferencja, na której powiedzieli, ze najprawdopodobniej pod koniec roku

Agatsy

Witam Jaki poziom angielskiego wymagany na stanowiska juniorskie (A1) czy poziom A2/B1 wystarczy?

@Agatsy

No takie B1 to minimum.

SA
@Agatsy

Ja jako rekruter bym osobiście nie przyjęła osoby, która posluguje się językiem na takim poziomie. Potem ktoś taki nawet nie potrafi sklecić maila i nie ma się co dziwić, że Oversight patrzy na Polskę z góry.

@SA

Mam w zespole osobę, ktora twierdzi, ze zna angielski na zaawansowanym poziomie, a w rzeczywistości to nawet B1 nie jest. Jedyny poprawy mail, ktory potrafi wyslac to „any Update?”, w innych mailach błąd na błędzie, wszystkie czasy mieszane ze sobą, nie mówiąc juz o porozmawianiu po angielsku

pracownik ss

Pracowałem w AIS i musze sie z tym zgodzic. moj przełożony miał swoich ulubionych pracownikow, którzy mobbingowali innych i nawet słowem sie nie zająknął chociaż stał obok, do tego mówienie, zeby nie chodzić na L4 tylko pracowac z domu. Wszechobecne obgadywanie i mówienie na floorze co dany pracownik powiedział na 1-1 itp, 1-1 w ostateczności jak ktos cos zchrzanił, zero komunikacji przełożony- pracownik

Liderzy State Street

Jeszcze warto wspomniec ze Liderzy w State Streecie nie wiedza wogole na temat programow ktore obowiazuje w firmie. Pamietam ze zapytalem sie mojego lidera na temat finansowania ACCA przez State Street. Otrzymalem odpowiedz ''to wez sie tego dowiedz od kogos''. Wydaje mi sie liderzy otrzymuja wynagrodzenie za zarzadzanie zespolem i powinni posiadac bogata wiedze na temat finansowania roznych szkolen i kwalifikacji dla pracownikow.

@Liderzy State Street

Jasne racja, powinni nawet zachecac do skorzystania z takich mozliwosci. Rowniez powinni poinstruowac jak zaaplikowac o takie dofinansowanie. Tak powinno byc w normalnych firmach.

Liderzy State Street
@Karolina

Takie rzeczy wlasnie w Alternative Investment Solutions. I tak sie zastanowilem ze jak to wogole mozliwe ze czlowiek jest moim liderem i nie wie takich reczy. Nie umie zarzadzac, nie zna mojego procesu i nie wie nic na temat mozliwosci rozwoju w firmie. Przerazajace.

Czru
@Liderzy State Street

Nie ma to jak oceniać firmę zatrudniająca 5-6 tys ? osób w Polsce przez pryzmat jednego pracownika …

Kolega

Jeszcze dodajac opinie o State Streecie musisz byc taki sam jak oni. Nie powinienes sie roznic. Czyli najlepiej powinienes byc gleboko zakorzenionym w Krakowie. Powinienes poinformowac swojego przelozonego o swoim stanie rachunku bankowego w roznych krajach, o ilosci posiadanych nieruchomosci na swiecie jak i rowniez o statusie twoich rodzicow i jak jestes z nimi zwiazany. Jak sa wyksztalceni twoi rodzice i ile zarabiaja. Bede rowniez zainteresowani z jakiej klasy pochodzisz, czy moze nie pochodzisz z wyzszej klasy niz oni. W wiekszosci przypadkow moze im przeszkadzac ze jestes wysoce swiadomy swojej sytuacji. Na przerwach powinienes jesc jedzenie takiej samej jakosci jak twoi koledzy i kolezanki i beda patrzyli jaki rodzaj jedzenia jesz. Nie powinienes zyc na wyzszym poziomie niz twoi przelozeni. To moze im przeszkadzac. Podczas posilkow powinienes sluchac na temat ich dzieci i byc aktywnie zaangazowany w rozmowe z nimi.

agam

Mam pytanko, czy State Street posiada jakiś dział dotyczący HR, chodzi mi w szczególności o kadry i płace? I czy ogólnie korporacje takie jak SS, zatrudniają specjalistów w tej dziedzinie (specjalistów ds kadr i płac) ?

@agam

Każda duża firma zatrudniająca znacząca liczbę pracowników posiada taki dział (jak i do niego rekrutuje).

@agam

Aktualne oferty znajdziesz na stronie https://statestreet.wd1.myworkdayjobs.com/Global

answer
@agam

Płace są rozliczane przez zewnętrzną firmę. W HR zajmujesz się głównie przygotowywaniem umów czy np. sprawdzaniem niejasności związanych z czasem pracy, które przesyłane są przez zewnętrzną firmę zajmującą się payrollem.

zola

Witam czy mógłby ktoś mi przesłać opracowane pytania na rozmowę rekrutacyjną?

zola

dlaczego?

@zola

Bo na rekrutacje trzeba samemu sie przygotowac, a nie czytac z kartki. Potem w pracy nic nie bedziesz wiedziec.

R
@zola

Bo na rozmowę idziesz Ty, a nie ktoś z neta kto poda Ci gotowe odpowiedzi

Pytaju

Czy ktoś wie, jak długo potrwa zawieszenie rekrutacji? Kiedy zaczną normalnie rekrutować?

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1028.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 618, z czego 56 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1123 ocen.

State Street Bank Polska