Opinie o Amerplast Sp. z o.o. w Grodzisk Mazowiecki

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Amerplast Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amerplast Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja opakowań plastikowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amerplast Sp. z o.o. w Grodzisk Mazowiecki

Murzyn z obozu pracy

Jest tak fajnie że niedługo będą zatrudniać banderowców hahhahah

Quady
@Murzyn z obozu pracy

Decyzja o zniesieniu wiz dla Ukraińców wstrząśnie naszym rynkiem pracy, gdyż już w czerwcu będą mogli wjechać do pierwszych krajów wspólnoty. Zacznie się ostra rywalizacja między naszymi legalnymi ofertami pracy, a dużo lepiej płatnymi możliwościami zatrudnienia w szarej strefie w UE. Bo czy nam się to podoba, czy nie ona również w Unii istnieje. Niestety w bezpośrednim starciu na pieniądze jesteśmy tu bez szans. Jesteśmy ciągle dla nich atrakcyjni, bo w Polsce mogą zarobić nawet 5 razy więcej niż u siebie. Rzecz jednak w tym, że w Niemczech mogą zarobić 4 razy wiècej niž w Polsce. Tymczasem sytuacja na rynku pracy jest bardzo zła. Jak wynika z raportu obecnie już 41 proc. pracodawców w Polsce nie może znaleźć pracowników. Ten wskaźnik jest u nas wyższy niż średnia światowa i znacznie wyższy niż jeszcze dwa lata temu. Trudno sobie jest nawet wyobrazić co by było, gdyby nie ponad milion Ukraińców pracujących w Polsce. Mało tego. Potrzeby są jeszcze większe, bo według szacunków NBP do 2050 r. aby utrzymać obecny poziom zatrudnienia będziemy potrzebowali aż 5.3 mln imigrantów. Najsilniej będziemy konkurować z Niemcami gdzie, jak teraz się szacuje, jest nawet do miliona wakatów w gospodarce. Przez to mogą się nawet nie specjalnie bronić przed zalewem nielegalnych pracowników. Sytuacja jest na tyle trudna, że mogą przymknąć na to oko. Problemów dla naszych firm spodziewa się również ekspert rynku pracy. Nasi pracodawcy napewno spotykają się teraz z konkurencją innych rynków. W ocenie eksperta problem może pojawić się już w czerwcu, kiedy według pierwszych informacji wizy dla Ukraińców w niektórych krajach mogą zostać zniesione. Warto zauważyć, że to może być trudny czas na naszym rynku pracy, bo zaczynają się prace sezonowe. Zatem dość szybko okaże się, na ile jesteśmy w stanie konkurować o ukraińskich pracowników np. z Niemcami nie tylko z tym krajem będziemy walczyć o ręce do pracy. Nie tylko u naszych zachodnich sąsiadów jest niski poziom bezrobocia i dużo wakatów w firmach. Podobnie jest w Holandii. W prawdzie to nie duży rynek, ale z dużą liczbą miejsc pracy w ogrodnictwie i sadownictwie, gdzie też spory udział ma szara strefa. Nie zapominajmy również o Czeskich pracodawcach, którzy w poszukiwaniu nowych kadr są w stanie już teraz przebijać oferty firm. Oni też czekają na Ukraińców. Podobnie jest z gospodarką Węgier. Tam też bezrobocie jest na niskim poziomie, a coraz częściej pojawiają się głosy o konieczności wprowadzenia regulacji legalnego zatrudnienia Ukraińców. W innych krajach też kuszą naszych wschodnich sąsiadów. Francuzi, ale i Niemcy, z którymi przecież mamy o imigrantów powalczyć na pierwszej linni tego frontu, zapewniają już teraz bezpłatne stypendia dla Ukraińców. W swojej polityce migracyjnej mają też do zaoferowania szkolenia językowe czy dopłaty do tanich noclegów w pierwszych miesiącach na obczyźnie. Ukraińcy najczęściej znajdują pracę na zachodzie i południu Polski, więc i tak muszą przebyć sporą odległość. Dołożenie kilkuset kolejnych kilometrów nie będzie stanowiło problemem w kierunku na zachód. Pytanie czy możemy konkretną ofertę przebić a zwłaszcza Niemieckie propozycje. Pozostaje nam przekonywać Ukraińców, że legalna praca z umową i ubezpieczeniem jest wartością samą w sobie to przecież potecjalni, często doskonale wykształceni i przygotowani pracownicy. U naszego zachodniego sąsiada minimalne wynagrodzenie wynosi 9.5 euro na godzine co daje przy przepracowaniu etatu 178 godzin w miesiącu 1691 euro a w złotówkach przedstawia się na dziś 7136.02 zł jest to minimum jakie może otrzymać pracownik zatrudniony na etacie w oparciu o umowę o pracę zaś w Polsce kwota minimalna wynosi 2000 zł brutto co daje na rękę ok 1450 zł. Daleko nam do wynagrodzenia które jest w krajach wspólnoty.

ArtQwa
@Quady

Jak by było tak ładnie i kolorowo to nie zamykali by swoich fabryk w Finlandii i Holandii,zwożąc maszyny do Grodziska.Zaznaczę -stare ,zużyte maszyny.Po prostu doszli do wniosku,że można za marne pieniądze goniąc ludzi do pracy osiągać duże zyski dla siebie,by je przelewać na swoje konta. Ukraińcy też nie są głupi.Zamiast harować w smrodzie i skwarze od rana do wieczora za marne pieniądze,w dodatku nie ludzko traktowani przez nieudacznych liderów zmian wolą wyjechać do Niemiec.Tam przynajmniej mają lepsze warunki pracy jak i płacy.A z nadgodzin stać ich będzie ,by opłacić mieszkanie ...i to z nawiązką. Nie pracuję osobiście już w tej firmie.Ufffff.NIE POLECAM NIKOMU!!!!! Kołchoz.Nawet będąc przejazdem w pobliżu tej firmy odwracam głowę.Odczuwam tylko smród folii na ulicy,swęd klik rodzinnych.

Simbad

Czy są obecnie przyjęcia na magazyn i czy można spokojnie podrzucić cv na recepcję lub kontakt.Dzięki

HR
@Simbad

proszę podrzucić CV na recepcję, zapraszamy!

rafiks

Firma jak najbardziej ok szczególnie jak się lubi swoją pracę.

xxx

Dzięki,dużo dobrego słyszałem o pracy w tym zakładzie w takim razie złoże cv zwłaszcza,że mam blisko do pracy i zależy mi na stałym zatrudnieniu.

Drukarz

Pierwsze spotkanie przebieglo w milej rzeczowej atmosferze. Pytania dotyczly znajomosci zawodu

Pytania dotyczyly technologi druku oraz budowy maszyn(nic ciezkiego jezeli faktycznie mialo sie doczynienia z tematem)

quiz

Szkolenia stanowiskowe są bardzo ważnym elementem stopniowo wprowadzają w zakres obowiązków zapoznają z funkcjonowaniem sprzętu/urządzeń wychodzą na przeciw pracownikom okazując cierpliwość i zrozumienie stabilna kompetentna profesjonalna załoga warto do nich dołączyć.

xxx

Na stanowisko pomocnik drukarza czy jest potrzebne doświadczenie?

aaa
@xxx

Nie jest potrzebne, aczkolwiek mile widziane. Można zacząć bez żadnego doświadczenia.

Sony
@aaa

Nie radzę!!!

Luna

Mają sporo benefitów: -prywatna opieka medyczna -multisport -ubezpieczenie

hasan

Ogólnie jest spoko.

Zibi

Amerplast Sp. z o.o. (dawniej Suominen Polska Sp. z o.o.) - Grodzisk Mazowiecki Pracowałem ok 7 lat to dobra firma ale jak to z mikroklimatem w dużej organizacji nie wszystko musi działać na 5 .Dużo pracy jest wkładane aby grało więc zadowolenie pracowników narasta. Praca na produkcji średnio ciężka/ciężka czas pracy 4 zmiany 6.00 -18.00,18.00-6.00. Konwerting 3 zmiany 6.00-14.00,14.00-22.00 22.00-6.00. Biuro normalnie czas pracy 8.00-16.00 generalnie polecam.

miki

Dużym plusem są współpracownicy.

A po co Galareta przyłazi co niedziela i siedzi za setki za swoją stawką???Tego dyrektor ani kierownik nie widzą???to jest ograniczanie nadgodzin?

dyzio

Fajna Firma - Polecam

kozioł

Wypraszam sobie lecą na mnie bo jestem przystojny moje stanowisko nie ma nic do tego...Co innego tam nieudacznik pajeczak to rozumiem...

pracownik amerplast

Ale jakie ta pajęczyna ma duże rogi..o je. A.ny...

drukarz

Ryba ogarnij się i umyj wkoncu te pachy...

biurowy

Macie rację. patrzę z góry na tego wieśniaka kozla z gówinkiem golęmbim na głowie to zygać mi się chcę ciekawe kto mu zrobił te dzieci ale chyba nie on...dziewczyny ogarnijcie się nie włazcie w (usunięte przez administratora) takiemu,wsi ze słomą w butach szanujcie się, nie jest wam wstyd. Następny to pajęczyna gdyby nie brat to nawet do sprzątania by się nie nadawał chyba że kible czyścić a Gosia taka ładna dziewczyna ruchliwa z taką oferma jest......Gosiu to chyba nie z miłości ta oferma nie ma jaj.....jak sobie z nim radzisz... dziewczyny szanujcie się...to ze liderek to nie teza w (usunięte przez administratora) wlazic....pozdrawiam...

biurowy

trrrr

bylem , zobaczylem , zostawilem ...

dyzio

Fatalnie się to czyta brak słów...

Sztymelek Pierdzielek

i nie wybijesz sie jak masz swoje zdani, trzeba lizac (usunięte przez administratora) tak jak np Łukaszek z welka (usunięte przez administratora) Makowski!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Amerplast Sp. z o.o. - Grodzisk Mazowiecki

• Jak się pracuje w Amerplast Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Amerplast Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 92.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amerplast Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 89, z czego 13 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 50 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amerplast Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Amerplast Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amerplast Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 192 ocen.

Amerplast Sp. z o.o.