Ryłko Sp. z o.o.

Opinie o Ryłko Sp. z o.o.

P

Zwalniają kobiety w ciąży

...

Co może kierownik ? Jak wygląda jego grafik?

Jola
@...

To zależy od kierownika saaa kierowniczki które pracują tylko do 16/17 max 18 a jak nie ma kto zamknąć to żeby się waliło ona nie stanie

Samaancia

Uwolniłam się od tego miejsca po wielu latach harówy. Kiedy się zatrudniałam było spoko - owszem, nacisk na sprzedaż był bo to handel, ale progi sprzedażowe przy staraniach były do wyrobienia. Odkąd ta firma od siedmiu boleści zdecydowała się wprowadzić perfumy i paski, sytuacja uległa diametralnej zmianie. Progi stały się wyższe a za brak sprzedaży perfum, mogłeś się spodziewać rozmowy z kierownikiem w kwestii Twojej "przyszłości w tej firmie"... Próg sprzedaży akcesoriów ustalony na 30zl na parę a wy wyrobiliście 29 zl? Mogliście się pożegnać z ciężko wypracowaną premią. Regionalna cały czas na kamerach i czepiająca się, że dlaczego nie obsłużyłeś klienta, który stał obok Ciebie, bo akurat kamera tak uchwyciła zdjęcie (co z tego, że wcześniej byleś u niego 3 razy). Wspomniany regionalny kierownik to jakiś koszmar... Często są to osoby, które awansowały już dawno temu i nie musiały się zmagać z tak wysokimi progami sprzedażowymi i (usunięte przez administratora) wiedzą o handlu w takich warunkach jakie są obecnie. Spotkałam się z sytuacją gdzie podczas wizyty regionalnej, uciekła ona z salonu, kiedy było za dużo dla niej klientów :) No żenada. Raz była też sytuacja, że nachalnie wręcz chamsko wciskała klientce torebkę, na co klientka zapytała dyskretnie pracownicy, dlaczego ta pani jest tak "nachalna" i powiedziała straciła ochotę na zakupy. Ogólnie nie ma czegoś takiego jak "propozycja" w Ryłko- tu jest tylko chamskie wciskanie produktu klientowi aż do porzygania. Dwie przerwy 15 min na 12h pracy to jakieś wielkie nieporozumienie i niewolnictwo. Nie możesz iść normalnie zjeść, tylko czekać aż ktoś wróci z przerwy i ssie cię w żołądku 2h zanim nadejdzie ta magiczna chwila i usiądziesz. Schowasz się na chwilę na magazyn napić się wody i już Cię wołają "a co Ty tam robisz?!" Ból nóg i stóp to jakiś koszmar. Nie pracuje już jakiś czas a wciąż bolą mnie łydki. Jedyne co będę dobrze wspominać to zespół, który pozostał względem siebie lojalny i solidarny, kiedy kierownik salonu starała się nas skłócić. Jeszcze fajne były zniżki. Przez jakieś 5 lat pracy nabrałam sobie naprawdę dużo, super jakościowych butów, które mam do dziś. Ogólnie nie polecam. Jedyne co trzymało mnie tam psychicznie to zespół, który był naprawdę super, nie było żadnego kablowania ani podcinania sobie nawzajem skrzydeł. Przewinęło się tam dużo osób przez te moje lata pracy (myślę, że z 40 bym naliczyła), ale chyba każda osoba, która tam trafiła była naprawdę super :) Niestety, lepiej trzymać się z daleka, chyba że nie masz innej alternatywy a na chleb zarobić musisz :) Nie polecam tego pracodawcy. Ogólnie 2/10...

Monika W.

Jak długo trwają szkolenia wprowadzające pracownika ? Województwo mazowieckie

abece
@Monika W.

zależy od pojętności ucznia

Kala
@abece

no i w sumie też trochę od tego czy ma już jakieś doświadczenie w sprzedaży czy chociaż pracy w jakiejś innej sieciówce

zastępca kierownika sklepu

Spotkanie online - z prywatnych przyczyn. Szybko i bez problemu. Kierowniczka na luzie, rozmowa w bardzo miłej atmosferze.

Takie chyba jak wszędzie

Xxx

Wiadomo cos na temat zniżek dla pracownikow?

Leli
@Xxx

A co byś chciał wiedzieć tak właściwie, poza tym to chyba kierownik powinien wiedzieć i jego powinieneś pytać nie sądzisz???

Sprzedawca

Wydawane w marcu

@Xxx

Zniżki zawsze wydawane sa na czas i fajnie można je sobie wykorzystać na zakupy, ja zawsze korzystam z tego bo ogólnie lubię nasze produkty, poza tym dobrze też wiedzieć co się sprzedaje bo i fajniej można klientowi opowiedzieć, historie z życia wziętą i to naprawdę działa jeśli chodzi o sprzedaż

Czy
@Leli

Może sądzę, może nie. Roznie to bywa w tej "firemce" :)

@Mana

A ile procent zniżki dostajecie?

@Dalia

4 x 77% i 4 x 40%, a no i jeszcze są też 4 zniżki 40 % na torebki ale to przysługują 4 takie kupony na rok

@Dalia

Ogólnie bardzo przyjemna sprawa z tymi zniżkami i są nie małe, szczególnie jeśli porówna się do zniżek w innych sieciówkach

@Mana

Jak 77 % to za pół darmo przecież. Spoko.

Ja nigdy nie miała więcej niż 25, więc no wypada znacznie lepiej

Ala
@Mana

Nie jest to prawda, ze znizki sa wydawane na czas.

Ajsn
@Mana

Znizek od poczatku roku raczej nikt nie dostal, z tego co wiem

Z
@Ajsn

A jaki jest tego powód bo nasza kierowniczka nic nie mówi

K

Czy wy tez dostajecie (na umówię o prace) grafiki na tydzień a nie na cały miesiąc? I dwa lub trzy dni przed rozpoczęciem mieisaca ?

Werka
@K

A szkodzi Ci to w czymś??? przynajmniej jak Ci coś wypadnie nagle w tygodniu to jesteś w stanie to zgłosić przed zrobieniem grafiku, a nie musisz szukać kogoś na swoje zastępstwo albo brać wolne ;)

Izizi
@K

Grafiki na tydzien byly chwilowo ze wzgledu na zamykanie i otwieranie galerii co chwile. Normalnie sa na caly miesiac ustalane wczesniej ale akceptacja krs jest na ostatnia chwile mimo to nie ma duzych zmian i mniej wiecej wiemy jak bedziemy pracowac. A to kiedy Twoj kierownik uklada szkic grafiku to juz sprawa indywidualna :)

@K

Często jest też tak dlatego że studenci jeszcze nie dostali planu zajęć z uczelni. My też tak mamy żeby później nie trzeba było całego grafiku zmieniać

ania
@Werka

jest cos takiego jak prawo pracy

Zosia
@Werka

Pragnę zwrócić uwagę, że miesięczny grafik otrzymany z tygodniowym wyprzedzeniem stanowi prawo pracownika na umowie o prace, które wynika z przepisów kodeksu pracy.

ahdskjhadsad

Czy ciężko dostać sie na kierwonika nie pracująć wczesniej na stanowisku sprzedawcy?

Na szczęście były pracownik

Miałam 'przyjemność' pracować w firmie kilka dobrych lat. Niestety o stabilnym zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę można tylko pomarzyć. Firma (z oczywistych powodów) stawia na umowę zlecenie. Praca dla studentów, którzy zacisną zęby, żeby zarobić. Kierownik regionalny obiecuje pracownikom premie i bonusy, których później nie przyznaje. Kierownik salonu spełnia chyba wyłącznie funkcje 'reprezentacyjną’. Od dostaw, przesunięć, vm, sprzedaży, sprzątania, szkolenia nowych pracowników, wyjaśniania błędów i całej reszty są pracownicy. Najlepiej jeszcze jakby byli dyspozycyjni 24/7, pracowali po kilkanaście godzin dziennie, kilka dni z rzędu i nic się nie odzywali. Ciągłe pretensje o wyniki, telefony od kierownika, który ogląda jak obsługujesz klientów, nierealne wymagania, którym nigdy nie sprostasz (mimo że jesteś świetnym sprzedawcą), brak docenienia doświadczonych pracowników oraz złośliwości ze strony kierownika. Zniżki oraz wynagrodzenie są atrakcyjne (chociaż premie są systematycznie obniżane) ale nie za cenę zdrowia i komfortu psychicznego.

Przyszły pracownik

Pracował ktoś w Krakowie i może się wypowiedzieć ? Bo jest oferta na galerie serenadę poszukują.piszą ze 90% to awanse wewnętrzne . Jednak poczytałam opinie i się zniechecilam. Nie wiem czy to dotyczy to wszystkich sklepów

Bbbbbbb
@Przyszły pracownik

Jeśli chodzi o ich awanse wewnętrzne to oznacza ze będąc sprzedawca możesz liczyć na zastępcę, zastępca na kierownika itp. Nie szukają osób z zewnątrz. Jednak nie ma co się łudzić, kierownicy w Krakowie zmieniają się bardzo rzadko.

Milky
@Przyszły pracownik

Oczywiście, że nie wszystkich. Ja na Twoim miejscu bym spróbowała..

Milky
@Przyszły pracownik

No ale zrobisz jak uważasz

eliza

a gdzie jest ta oferta?

kika
@eliza

Widziałam na jooble bodajże

Werty

Nacisk regionalnej przekracza wszelkie granice !!!

Tomasz

Jak działa u Was premia roczna ?

Ala
@Tomasz

Premia roczna ? Nie ma czegoś takiego. Tutaj czegokolwiek się doprosić jest trudno

Doti
@Ala

Nie prawda. Ja co miesiac mam premie i niczego nie musze sie prosic

@Ala

Skąd Ty możesz wiedzieć jak teraz jest? mówisz w czasie teraźniejszym a jednak nie ma Cię tutaj w pracy, bo jesteś jak sama zaznaczylaś byłym pracownikiem :)

@Ala

Nie zgadzam się całkowicie z tym co mówisz i jest to bardzo przykre, jak łatwo przychodzi Ci mówić o rzeczach o których jak widać nie masz pojęcia. Tęsknota za pracą cię tu przywiodła? Czy wrodzona złośliwość?

collie
@Doti

Najwyraźniej na premie trzeba sobie zasłużyć i nie każdy dostaje a potem gadanina na gw w imieniu wszytskich..

Były

Praca dla osób o mocnych nerwach. Jeżeli masz słabą psychikę nie pchaj się. Kierownik regionalny, kierownik sklepu i zastępca potrafią wykończyć. Praca często po 12 lub 13h po kilka dni.żadnych zasad, przerw między dniami. Odwalanie całej roboty, bo kierownik i zastepca są tylko od układania grafiku i wydawania poleceń a przesunięć, VM i dostaw nie trącają. A na koniec jeszcze reprymenda ze słaba sprzedaż. Podejdziesz do klienta i go obslugujesz a kierownik regionalny wlaczy chwilkę później kamerę to już dzwoni ze czemu nie bylas u klienta. Presja presja presja. DUZA PRESJA Jeżeli masz zespół fajnych osób to wytrzymasz a jak średni too nie wróżę długiej pracy.

Byly

Tak naprawdę wszystko zależy od kierownika i jego stosunków z kierownikiem regionalnym. Praca dla osób gadatliwych i ciężko pracujących, do klientów trzeba ciagle mówić i proponować wszystko. Nie ma wymówek ze ktoś czegoś nie chce i tylko mierzy a zamówi przez internet, klient musi wyjść z zakupami, a najgorsze jest to ze on nie zdaje sobie sprawy z tego ze sprzedawca musi go osaczać bo są zdjęcia z kamer, a cała swoją frustracje wylewa na sprzedawcy. Duże progi często nie do wyrobienia dla osoby ze słabym grafikiem. Bardzo małe premie w porównaniu do tego co było kiedyś. Tutaj można zarobić mając duża ilość godzin i układy z kierownikiem.

Mia

No i jak tam u was początki po otwarciu ponownym się kształtują?

@Mia

Jest ruch, dużo klientów. Jest ok.

@Mia

Ludzie szturmem ruszyli na galerie to trzeba przyznać i jest naprawdę dużo klientów, niektórzy jeszcze łapali ostatni promocji, inni kupują już na nowy sezon, ale naprawdę jest co robić i nie ma nudy ;)

@Amelia

U nas się już trochę uspokoiło, ale pierwszy weekend po otwarciu, to był jakiś pogrom :P Ludzi od groma.

@Kaśka

Chyba wszyscy zatęsknili za zakupami stacjonarnymi i możliwością przymierzenia ;)

@Amelia

Nie dziwię się, sama miałam takie zrywy

@Kaśka

Niech przychodzi jak najwięcej ludzi, wszystko jest bezpieczne, sprawdzamy osoby, są płyny, są maseczki ;)

Slawek

Kupilem buty u was, w sklepie w Galerii ,dla mojej Kobiety.Niestety,źle wykończony szew,tak ją obtarł,że z kina trzeba było wrócic do domu taxi,obtarta do krwi noga...Oddaliśmy buty ,do reklamacji w Galerii w Jarosławiu,ponownie wasi ,,Fachowcy ",nie dopatrzyli siè tego źle zrobionego partactwa.Tak jak napisalismy w pismie reklamacyjnym,oddajemy sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta...Postąpiliście naprawdę po chamsku,traktując klienta,,jak głupca.No...Pomyliliście się.Zdjęcia i opis całej sytuacji oddamy do Gazety Jarosławskiej...A co,niech ludzie widzą,jak firma ryłko(specjallnie z małej),traktuje klientów.

Kaja

Ta praca to jakaś porazka , pracowałam tam około roku i żałuję że nie zrezygnowałam wcześniej, brak szacunku do pracownika to mało powiedziane , regionalna ma przed oczami tylko pieniążki.. jeżeli ktoś chce mieć spokojne życie to niech omija ta firmę szerokim lukiem

O
@Kaja

Dokładnie. Ciagle telefonie i strasznie przez kierownika regionalnego ze jak się czegoś nie sprzeda to zwolnienia będą..

Justyna
@Kaja

A o jakim mieście piszesz? Wiesz tak z ciekawości pytam czy w swoim mam omijać ????

Panema

Nikomu nie polecam pracy w Ryłko, w salonie franczyznowym. Progi sprzedażowe takie same jak w sieciowych salonach, z tą różnicą, że wy nie dostajecie za to nic. Regionalna dziennie ciśnie na sprzedaż, nawet jak jest po 30 wejść dziennie. Zresztą i tak zawsze jest za mało, telefony z pytaniami dlaczego nie sprzedałeś paska czy perfum są na porządku dziennym, nikogo nie obchodzi ,że klient nie chciał, masz robić tak żeby chciał i koniec. Praca po 12 h , wiecznie pod obserwacją regionalnej, zmiany jeżeli chodzi o witryny i VM w ostatniej chwili, nikogo nie interesuje, że się nie wyrobisz majac klientów na salonie. Serdecznie nie polecam,szkoda czasu i nerwów

Doti
@Panema

Ja pracuje w firmowym typowo podlegającym pod Ryłko i mamy premie za sprzedaz kazdej rzeczy- progi wyrabiamy wiadomo trzeba sie postarać ale w handlu bez sprzedazy nie ma kasy. Ja tam nie narzekam można zarobić jak ma sie smykałkę.

@Panema

Potwierdzam. A o różnych przekręcikach i mobbingu nie wspomne

Panema
@Doti

Nie miałam problemu z wyrabianie progów, tylko z tym, że nie dodawałam za to grosza a wymagania były coraz większe. Nigdzie nie napisalam ,że każdy salon Ryłko jest do bani, aczkolwiek odradzam franczyznę , gdzie obiecują premię,których nie ma. Wiem, na czym polega sprzedaż aktywna,spokojnie. Pozdrawiam

@Panema

To niestety prawda. Nie ważne ze klient nie ma pieniędzy, nie podobają się mu produkty, nie ma rozmiaru masz to sprzedać, a jeśli nie to mnóstwo pytan dlaczego tego nie sprzedaleś, konkursy są ustawione - dziewczyny nabijają na koleżankę torebki a ta później wygrywa i w następnym miesiącu kolejna dziewczyna. Duży nacisk na skakanie wokół klienta, musisz my wcisnąć buty torebkę prawidła pasek akcesoria i oczywiście perfumy które śmierdzą niemiłosiernie. Ciągła obserwacja na kamerach co robisz i telefony dlaczego ta pani nic nie kupiła

P

To prawda, ciągle rzucanie tekstów w stylu: jak nie zrobisz to znajdziemy inna osobę na twoje miejsce.

Kp

Cześć wszystkim ;) mam pytanie - pracuje w jednym ze sklepów na południu Polski. Zostałam zatrudniona końcem sierpnia ale niestety do dzisiaj zniżek nie dostałam a na rozmowie kierowniczka mówiła, że są trzy zniżki po 3 miesiącach. W grudniu wszyscy dostali oprócz mnie. Czym to jest spowodowane? Kierowniczka powiedziała, że mi się nie należą ;(

Były
@Kp

Należą ci się po trzech miesiącach pracy. Zniżki są cztery razy do roku czyli masz zniżki 77,40,40 na styczeń luty marzec, później takie same na kwiecień maj czerwiec później kolejne lipien sierpień wrzesień i kolejne październik listopad grudzień. Skoro nie dostałaś to kierowniczka zachowała sb je dla siebie czyli cię wykiwała. Razie się upomnieć, być może sama sobie wzięła te zniżki. Ja swoje dostałam po 5 miesiącach ponieważ kierownik sam sobie je zabierał dla siebie, a dostałam je dopiero po zmianę na nowego. Upomnij się !

Mateusz

Czy firma prowadzi w ogóle rekrutacje? Jeśli tak, do jakich lokalizacji poszukuje pracowników? Na pewno znajdą się osoby, które uznają tę informację za przydatną.

@Mateusz

Najczęściej ogłoszenia są na goworku. Trraz ciężko powiedzieć bo nie wiadomo jak sytuacja po otwarciu galerii będzie wyglądać

Lola
@Osoba

a no właśnie, ale może za jakiś czas jak już wszystko powróci do normy to i znajdą się miejsca do pracy

Nala
@Lola

No oczywiście jest taka możliwość, ale na ten moment ciężko stwierdzić. Jak nas otworzą to można zaczać się nad tym bardziej zastanawiać, a na razie no to niestety ciężka sprawa

@Nala

No tak, to wszystko jest zrozumiałe jak najbardziej, ale myślałem że może jakakolwiek informacja gdzieś się tam przebija. A czy wiadomo coś na temat produkcji? Czy tam sytuacja jest taka sama?

@Nala

Nie znalazłem tutaj za wiele informacji o właśnie produkcji. Nikt stamtąd się tutaj nie udziela?

@Nala

Chyba że tu wcale nie ma produkcji w Polsce i ja nawet nie mam o tym pojęcia? sory za ten spam.. ale taki ciąg myślowy

Jax

Tak. Są 4 oferty. Nysa, Świdnica, Kłodzko, Piotrków Trybunalski

@Jax

Widzę na olx oferty ale to faktycznie tylko na sprzedawców albo kierowników salonów. Więcej na kierowników

Jax
@Mateusz

Aa, nie doczytałem, że chodzi o produkcję.

Ada
@Mateusz

Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby zostać takim kierownikiem?

Patka
@Ada

Na pewno doświadczenie większe w sprzedaży i najlepiej jakieś w prowadzeniu zespołem, ewentualnie na stanowisku wcześniejszym jako zastępca ;)

Ada
@Patka

Dzięki wielkie.

Sundae

Będą jakieś promki z okazji otwarcia sklepów?

@Sundae

W bardzo dobrych cenach są buty zimowe na przecenie. Zapraszamy

Lila
@Osoba

i akurat można sobie coś kupić na końcówkę zimy albo na nowy sezon mieć już piękne nowe buty i to w dobrej cenie ;)

Sundae
@Osoba

Super :) Dzięki! Rozejrzę się w weekend, mam nadzieję, że nie będzie bardzo dużo ludzi :P

Zostaw merytoryczną opinię o Ryłko Sp. z o.o. - Kalwaria Zebrzydowska

• Jak się pracuje w Ryłko Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ryłko Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 205.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ryłko Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 14 to opinie pozytywne, 58 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ryłko Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ryłko Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ryłko Sp. z o.o.