Opinie o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

Grupa HASCO to spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Są to: PPF Hasco-Lek S.A., CF Hasco-Lek Sp. z o.o., PCF Procefar Sp. z o.o., CBR Novasome Sp. z o.o., Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej Sp. z o.o., Dolnośląskie Centrum Dziecięce Sp. z o.o. oraz Fundacja Hasco-Lek.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

tomek

a jakie macie autka?

pracująca :)

autko wykorzystujesz do celów privat, są limity, ale jakoś nigdy nie byłam ich w stanie przekroczyć :) GPS jest, ale nie ma telefonów co, gdzie i o której. Jak robisz swoje - masz święty spokój.

pracująca :)

tablet z netem, komórka (jakoś limitu nie przekroczyłam), autko z dużym limitem km i odpowiednie narzędzia pracy dla aptek. Tyle w temacie, wstydu nie ma.

pracująca

Na wstępie chcę zaznaczyc, że medyczny i farmaceutyczni to dwie różne firmy! Inni szefowie, inna polityka. Medyczni faktycznie maja rzeźnię, marne płace i zero perspektyw na premie...Ja pracuję w Dystrybucji, innymi słowy - apteki. Nie jest łatwo, ale nigdzie nie jest łatwo. Plany jak najbardziej realne do wykonania, płace 2 tyś na rękę (podstawa), drugie tyle większość pracowników wyciąga każdego miesiąca z premii. Szefostwo OK, nie ma chorych jazd typu - jak nie zrobisz planu-wylatujesz. Aktualnie postawiono w firmie na uczciwość, kto ma z tym problem i chce zrobić szybki wynik na przekręcie - wylatuje. Nowa Dyrektorka jest dla ludzi, a nie przeciwko. Wszystko idzie w lepszym kierunku, paniusie z biura też zostały "lekko wychowane" przez nowe szefostwo i chyba wzięły się do roboty :) Rabaty stabilne od pierwszego do ostatniego, narzędzia pracy jakieś tam są, autka służbowe stare bo stare, ale nikt nie robi mi chorych jazd jak jeżdżę więcej niż 100km (limity są baaaaaardzo duże), nie mam telefonów kontrolnych co 5 minut, narzekań, że wiecznie wszystko robię źle i jest mało. Wykonuję swoją robotę, robię co mam robić, mam z tego kasę i gra. Jak mam problem, nie dostaję po uszach z góry na dół, tylko mam wsparcie w swoim regionalnym. Na rynku wśród aptek jestem dobrze postrzegana (jako firma), nie ma problemu z proszeniem się o kontakt, klienci sami dzwonią. Dane słowo jest zawsze dotrzymane, jesteśmy słuchani przez górę, zmieniło sie bardzo na plus po zmianie prezesa i dyrektora. Wreszczcie coś jest unormowane prawnie, a nie na "gębę". Jest wiele rzeczy do poprawy, ale cóż, nie ma miejsca idealnego :)

3 osoby, około godzinki. Firma zarzekała się że da odpowiedz w ciągu tygodnia niezależnie od rezultatu. Oczywiście nie dała a minęły 4. Nie dziwne że ma takie oceny jak niepoważnie traktuje ludzi. Kłamią na rozmowie to strach pomyśleć jak by bo gdybym tam pracował. Ocena 1.8 mówi sama za siebie .

Standardowe historię z poprzednich prac itd

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
logo firmy Dietetyk
Radziejowice-Parcel
Rsp-Gastro Sp. z o.o.
ślązak

Powiedzcie z jakiej firmy przyszedł do Was sales manager? i jak się nazywa?

xmen

byłem na rozmowie w hasco. po 2 etapach zaproponowali mi 2 tyś netto na stanowisku medycznego. przyznam że byłem w lekkim szoku, że ktoś na linii medycznej zarabia tak śmieszne pieniądze. jeszcze ok- świeży narybek bez doświadczenia, ale jak chce się kogoś z kontaktami podkupić to litości, z czym do ludzi.

pestka

Czytam wpisy od roku 2011 do teraz i z żalem muszę stwierdzić ,że większość niestety jest prawdą. To co piszą niektórzy ,że jest do przeżycia i te marne 1600 -1800 zł im wystarczają w zamian za spokój ,bo w innych firmach jest dużo trudniej, naprawdę gratuluję. Jak zwykle wywody ,,przepracowanego Medycznego,,Widać kogo Hasco zatrudnia na te stanowisko w swoich szeregach. Ludzi bez ambicji którzy się lenią, ślizgają w pracy, lekarze w ogóle nie kojarzą Medycznych z Hasco ani ich preparatów. Gdyby Handlowi mocno nie wspierali Medycznych nie dali by sobie rady.Ludzie z przypadku którzy jadą na sprzedaży handlowych i rozliczani są z IMS , dla nich osiągnięcie wartości na poziomie 20 tys wiąże się z celem nieosiągalnym,wręcz morderczym.Nie dziwię się koleżance ,że nie daje sobie rady w innej firmie gdzie trzeba przyłożyć się do roboty.Jeśli chodzi o Dystrybucję to jest teraz dramat.Zatrudniono trójcę ( jak najbardziej z małej litery) małych ludzików z Polpharmy którzy wprowadzają swoje marne rządy ( mam nadzieję ,że są tylko przejściowo bo to to tzw.skoczki polpharmiane i wrócą skąd przyszli ) Próbują przenieść swoje korporacyjne naleciałości na wioskowy teren Hasco. Ale niestety z kotka nie zrobisz tygrysa. Plany masakryczne,miesięczne w całej Polsce jednakowe. O których de facto dowiadujemy się w połowie miesiąca.Sprzedaż z tzw.ręki ( brak IMS w przeciwieństwie do medycznych ) do tego miesięczne cele indywidualne tak wywindowane ,że wręcz absurdalne.Premie biorą nieliczni i tym też nie ma szaleństwa.Czy 1700 brutto premii to dużo? Przy zarobkach jak powyżej ? Może dla panienek i panów którzy są na utrzymaniu rodziców lub studentów.Poza tym jeśli ktoś chce pracować bez stresu i za marne pieniądze niech znajdzie zatrudnienie w bibliotece

repppppppppppppp

Racja! Nie ma co zmieniać, bo tu da się żyć, a ostatnie 1,5 roku to całkiem do rzeczy.Kiedyś było gorzej.

abb

Nie ma różowo nigdzie. Ja się przeniosłam do innej firmy, teoretycznie bardziej prestiżowej i za lepszą kasę, ale teraz żałuję, bo kasa to nie wszystko. Ciśnienie jakie mam, to dom wariatów, w Hasco przynajmniej oczekiwania były realne, chociaż, fakt mało narzędzi dla medycznych Jakbym mogła, to bym wróciła, ale to nierealne. teraz żałuję, bo kieras było ok i jego boss też, gorzej z biurem (kadry z PRL-u !!!!!!!), ale z litości odpuszczę komentarze.....Ludzie- trzymajcie się!

Oto co firma umieszcza w ogłoszeniach i co to znaczy: •pracę pełną wyzwań w dynamicznie rozwijającej się firmie - polegającą na kopaniu się z koniem (czytaj pracownikami pamiętającymi chyba czasy komuny od kadry najniższej do najwyższej) oraz wykonywaniu niemożliwego •możliwość realizacji ambicji zawodowych - zapomnij o realizacji ambicji zawodowych będziesz miał robić to co każe kierownik (z przypadku lub po znajomości) •stabilne zatrudnienie - po pewnym czasie sam stwierdzisz że trzeba opuścić to miejsce Firma ta ponadto oferuje nędzne zarobki, zmiany warunków umowy na bardziej niekorzystne - a po odejściu z poprzedniej firmy raczej kłopotliwe będzie do niej wrócić. Kapowanie i nieróbstwo wśród członków "rodziny" to normalka. Spychologia to chleb powszedni. Niby zatrudniasz się na żmigrodzkiej a zapylasz do innych "miejsc", które to PREZES am w posiadaniu. Nie wierzysz? Zapytaj o to na rozmowie, i obserwuj rozmówcę oraz słuchaj odpowiedzi Jeżeli masz pracę to siedź w niej i nawet nie myśl o przejściu, jeżeli nie masz to szukaj innego pracodawcy. Nie polecam ani pracującym ani bezrobotnym.

alex

witam, może wypowie się PM? jaka jest podstawa, ile wizyt dziennie, jakie formy monitoringu pracy- traper GPS? jak rozliczają km prywatne? chodzi mi o syt aktualną 2013

anonimowa

Przestrzegam wszystkich przed tą "firmą"!!!! Porażka!

Ktoś wie jakie są wynagrodzenia na stanowiskach biurowych?

anonimowa

Karo, a na jakie stanowisko i jaki teren?

Jeśli dostaniesz się bez znajomości to psie grosze. Popracujesz trochę i albo Cię zwolnią albo sam zaczniesz czegoś szukać. Nie licz na premię! Odradzam! To co dobre w tej firmie to już było.

futurec

Cześć Wszystkim, Jak tam kwestia warunków dla PM? Jaka podstawa, czy są realne premie itd? Z góry dzięki.

HANS

ja tam nie boję się i [usunięte przez moderatora] .... wszystkich a pracować będe ja i nie wiem kto jeszcze, ale napewno ja czyli Hans. Pozdro z nad morza

Przestań Powtarzać Fuck

ja pracowałem w tej firmie i jest przerost formy nad treścią. Biuro zarobione jest tak, że nie wiem kto pracuje na czyje utrzymanie..., Ogólnie bajzel od góry do góry. bo tylko ludzie co wykonują robotę na samym dole PM i PF są nabardziej zapracowani..... Ogólnie kto może niech nie patrzy na pracę e tej firmie, chyba że lubi zryty muzg...

jar

A dlaczego rotacja na stanowisku specjalisty ds. rekrutacji i szkoleń jest tak duża? Jeśli się nie mylę to całkiem niedawno szukali już na to stanowisko?

kimono
@jar

Ponawiam pytanie poprzednika. Jestem zaproszona na rekrutację do działu kadr. Rzeczywiście często to ogłoszenie się pojawia? Skąd taka rotacja? Ile można zarobić na stanowisku specjalisty ds rekrutacji? Bardzo proszę o odpowiedź. P.S. Czytanie tych opinii totalnie mnie przeraziło...i niestety pozbawiło nadzieji na fajną pracę. Powiedzcie, że się mylę.

doremi

Vivien --- chyba nie doczekasz sie odpowiedzi...taka to już kulturalna firma. Ta blondynka to nie jest od rekrutacji tylko to jest kadrowa, a brunetka odchodzi z firmy...po jej udziale w rozmowe widac chyba dlaczego ://

Zostaw merytoryczną opinię o PPF Hasco-Lek S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w PPF Hasco-Lek S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PPF Hasco-Lek S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 96.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPF Hasco-Lek S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 5 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPF Hasco-Lek S.A.?

Kandydaci do pracy w PPF Hasco-Lek S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPF Hasco-Lek S.A.