Opinie o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

Grupa HASCO to spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Są to: PPF Hasco-Lek S.A., CF Hasco-Lek Sp. z o.o., PCF Procefar Sp. z o.o., CBR Novasome Sp. z o.o., Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej Sp. z o.o., Dolnośląskie Centrum Dziecięce Sp. z o.o. oraz Fundacja Hasco-Lek.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

Jakie są mocne strony pracodawcy PPF Hasco-Lek S.A.?

Pracuje w firmie od pewnego czasu… mam poczucie ze powinnam wyrazić swoje zdanie, gdyż nie do końca rozumiem większość tak negatywnych opinii. Oczywiście warunki pracy dają dużo do życzenia, ale dla mnie najważniejszy jest komfort pracy. W firmie na prawdę jest bardzo przyjemnie, sympatyczni ludzie oraz nie mogę nie wspomnieć o kierownictwie, p. Martyna cudowna, wyrozumiała kobieta- takich przełożonych ze świecą szukać.

ewelina

Super że wyrażasz podziw dla pani Martyny, pytanie brzmi ile miesięcy, czy lat tu pracujesz? Widzisz negatywne opinie o pracy w HL nie biorą się z niczego, są w pełni zsłużone.

ONA
@ewelina

cześć, chyba nie ważne ile kto pracuje, znam ludzi którzy są tam 10 lat i więcej i nie narzekają. Jak w każdej firmie jest żle i jest dobrze - chcesz mieć idealnie załóż swój biznes - jak ja ...i teraz dopiero nie mam czasu, zarobki zależą od tego ile pracy włożę raz jest raz nie ma nić bo klient nie zapłaci...urlopu nie dają, na L4 nie zwieję jak Ty przy narzekaniu bo do garnka nie włożę... Masz wybór, chcesz narzekać idź na swoje nie bądź pasożytem.

@ONA

Nie do końca masz rację. Owszem, kilka lub nawet kilkanaście osób to na pewno będą zadowolone z pracy w tej firemce ale niestety zdecydowana większość + Ci co uciekli od razu po zatrudnieniu się tam lub po krótkim czasie a było ich multum - nie podzieli Twojego zadowolenia. Ja tam pracowałem znacznie dłużej niż 10 lat, miałem kontakt ze wszystkimi działami na Żmigrodzkiej i mogę jedynie współczuć tym co tam zostali.

ONA
@cichy

i dobrze ... odeszłaś i zostaw temat to ich życie, jeśli nadal pracują to pewnie z jakiś względów, czy są przywiązaniu łańcuchem do krzeseł, jeśli tak to pisz do odpowiednich służb a nie tutaj. Jeśli natomiast pracowałaś 10 lat to też z jakiś względów ten czas tam byłaś, teraz jesteś gdzieś indziej i zapewne za 5 lat będziesz to samo pisać o tej firmie, a jak aż tak mocno cię skrzywdzili to nie pisz tego w CV zapomnij o tym, a jak wpisujesz szukając kolejnej pracy to zapewne z jakiegoś powodu.

ewelina
@ONA

Może to Ty nie pisz na tym forum, jak nie jesteś i nie byłaś pracownikiem HL, bo twoje wtręty i są od czapy. Pilnuj swojej''Firmy'' i skup się na biznesie, a nie pouczaj co kto powinnien psać.

werrsow

Przez chwilę wydawało się że będzie lepiej, i nawet było, ale pan H.S wrócił jako czarna eminencja , bez oficjalnego stanowiska i dryguje wszystkim w białych rękawiczkach i znowu sieje zamęt. Dyrektorzy dalej trzęsą przed nim (usunięte przez administratora) i wylewają swoje frustracje na pracownikach. Sposób prowadzenia korespondencji przez niektórych na wysokich stanowiskach poniżej krytyki, tak żebyś się poczuł jak najgorszy (usunięte przez administratora) niegodny swojej pracy i nic nie wiedzący, pomimo długiego stażu. I nikt ciągle nie wyciąga wniosków dlaczego tyle ludzi odchodzi a rekrutacje trwają miesiącami bo nie można znaleźć kandydatów. Tylko świeżynki przyjmują, bo nikt z jakimkolwiek doświadczeniem nie chce przyjść za ta kasę, albo szybko ucieka bo od razu widzi to (usunięte przez administratora) .

Boguś
@werrsow

A jak już przyjmą kogoś bez doświadczenia to chociaż go przeszkalają? Czy rzucają na głęboką wodę i trzeba samemu uczyć się wszystkiego od innych, co?

Mona

Brałam udział w rekrutacji na PF.Dwa etapy i obiecana informacja zwrotna.Zero informacji oczywiście. To że mi się nie udało dowiedziałam się od znajomej której kolega dostał te prace.Duzo złego się dowiedziałam o Hasco I teraz to im dziękuję że mnie nie zatrudnili.

3 osoby, około godzinki. Firma zarzekała się że da odpowiedz w ciągu tygodnia niezależnie od rezultatu. Oczywiście nie dała a minęły 4. Nie dziwne że ma takie oceny jak niepoważnie traktuje ludzi. Kłamią na rozmowie to strach pomyśleć jak by bo gdybym tam pracował. Ocena 1.8 mówi sama za siebie .

Standardowe historię z poprzednich prac itd

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
logo firmy Technik Farmacji
Ruda Śląska
SMART-HR

Witam, prosze o informację jak pracuje sie w dziale zakupów oraz czy firma preferuje prace zdalną ?

LKJ

Obrzydliwa firma pełna kłamstwa, nepotyzmu i wykorzystywania pracowników. Robi się za 2 a dostaje się połowę tego co inni. Awans i podwyżka w tej firmie nie istnieją. Kolesiostwo, brak premii albo premie tylko dla wybranych najbliżej koryta. Można się dużo nauczyć chemii i analizy, ale najważniejsza lekcja jest taka, że zyskuje się wiedzę jak nie powinny wyglądać zarządzanie i struktura miejsca pracy. Nie ma szkła, nie ma odczynników czy papieru do drukarek, a jedyna możliwość żeby jakoś dotrwać do 1 do 1 to przychodzenie do pracy w soboty, bo wypłata do tego zmusza.

Maggie

Czy ktoś może określić jak się pracuje w HL w laboratorium mikrobiologicznym? Jaka atmosfera i zarobki?

Byłem na rozmowie o pracę w. Listopadzie i do tej pory brak odpowiedzi. A zarzekali się że odpowiedź jakaś na pewno będzie.

Taknie

Cześć! Czy ktoś pracował w sourcingu? Można liczyć na rozwój i normalną atmosferę?

abc
@Taknie

Atmosfera dobra, kierowniczka spoko - ma poukładane w głowie i nie jest narwana, co jest dużym plusem. Ludzie bardzo mili, same kobitki, bardzo przyjazne. Jeśli ktoś szuka wyzwań to może się nudzić, bo projekty są realizowane długo i nie od razu widać efekty. Są wyjazdy na targi zagraniczne. Co do rozwoju - średnie możliwości, ale są osoby, które tam długo pracują wiec pewnie sobie chwalą.

dociekliwy

Czy ktoś wie co się dzieje z głównym bonzem - właścicielem tego całego byznesu - PANEM STANISŁAWEM HANEM? Ostatnie info mam z października 2022, że nie przyznał się do przestępstwa korupcyjnego i został aresztowany na 2 miechy. Jak teraz sytuacja wygląda? Wyszedł z aresztu? Będzie sądzony? Będzie odpowiadać z wolnej stopy? Umorzono postępowanie? Niewinny a za areszt dostanie jeszcze odszkodowanie z naszych pieniędzy? Czy ktoś coś wie na ten temat?

PM

Mam pytanie: 1. W jakim przedziale mieszczą się wynagrodzenia dla PM? 2. Jaka jest aktualnie flota w firmie? 3. Czy jest dofinansowanie do wakacji?

@PM

Proponuję znaleźć inną Firmę. Żenada i (usunięte przez administratora) czycha na każdym miejscu w tej pseudo korpo.

@PM

Jak wyjdziesz 4 netto miesięcznie to jesteś kozak, premie kwartalne, z kwartału na kwartał coraz niższe. Flota podobno ma być wymieniona, połowa pm jeździ autami 220tys km i wzwyż. Dofinansowanie do wakacji w Dźwirzynie. Ośrodek PRL, polecamy.

Lalunia

Pracowałam tam bardzo długo. Ta firma to (usunięte przez administratora)ludzi, zarobki śmiechu warte. W 2020 pensja 2400 i to na stanowisku administracyjnym. Zero premii. Dopiero po odejściu odkryłam w jakim bagnie siedziałam. Kompletny brak szacunku do pracownika, chamstwo i brak kultury zarządu do pracowników. (usunięte przez administratora) Obcinanie premii za byle co. Jedyny profit to paczka świąteczna raz w roku coraz gorszej jakości w porównaniu z poprzednimi latami. W firmie panuje takie powiedzenie: przychodząc danego dnia do pracy nigdy nie wiesz czy to nie jest Twoj ostatni dzień w pracy. Wyrzucanie ludzi z dnia na dzień jest na porządku dziennym. Nikomu nie polecam. Omijajcie szerokim łukiem.

Pan Han - jeden z najbogatszych Polaków. Firma chwali się, ze jest 6 firmą farmaceutyczną w Polsce. A pracownicy? Pracownicy zarabiają tyle, ile pare lat temu w spozywce. Nie polecam.

obłudni są wszedzie

Pani kierownik co się szeroko uśmiecha a za plecami źle mówi o swoich pracownikach, co mają dość jej podejścia do pracy. na pokaz uśmieszki a potem manipulacje.

Henio
@obłudni są wszedzie

Wszystkie te kierowniczki to jedno nieporozumienie ,a najgorsza Pani Kopernik wredne stare babsko ...heh żal tej baby chyba jej chłop nie bzyka ciągle nie zadowolona ...

abc
@Henio

"Młodsze", nowe, wcale nie są lepsze, wiedzą jak robić dobre wrażenie na pokaz. Najpierw szczerzy zęby a potem obgaduje.

Ilona
@abc

i pewnie mocno to psuje atmosferę? a nie ma z kim wyżej na ten temat pogadać, że do takich sytuacji dochodzi?

emi
@obłudni są wszedzie

Jak kierownik źle papla o swoich pracownikach i ludzie potem bykiem na siebie patrzą - to (usunięte przez administratora) nie kierownik, fałszywa.

Emilia
@obłudni są wszedzie

Mocno wpływa to na atmosferę w pracy i kontakty między pracownikami? Czy jest osobą z którą moglibyście porozmawiać na temat zachowania kierowniczki?

emi
@Emilia

Jest dużo historii o różnych ludziach, którzy psują innym nerwy. Jak się nic nie zmieni, prędzej czy później kadry się dowiedzą. I nie tylko kadry.

Jarząbek

Czy można w tej firmie liczyć na angaż i docelowo jakaś garze?

@Jarząbek

Tyle pomyj wylanych na tę firm i nadal takie pytania? To chyba jakiś (usunięte przez administratora) z wierchuszki :P .

Urszula
@cichy

Czyli wierzysz w każdą opinię tutaj? Potwierdzisz jakąś? Czy to niemożliwe żeby ktoś miał inny pogląd na firmę?

@Urszula

Możliwe oczywiście, bo każdy ma prawo do swojego zdania. Patrząc naprawdę obiektywnie, to katastrofalne miejsce pracy pod każdym względem i ciężko znaleźdź jakiekolwiek pozytywy tego miejsca. Micromanagement w klasycznym wydaniu...

@Urszula

Nie muszę wierzyć w każdą opinię o tej firmie, ja to wiem bo jestem byłym. I nie ukrywam satysfakcji, że idzie na dno zwłaszcza po ostatnich ekscesach jakie wyszły na jaw.

była pracownica
@Urszula

No wiesz, nie każdy musi nosić w sobie syndrom sztokholmski tylko dlatego, że przez zasiedzenie dostał kilka oczek wyższe stanowisko niż to szeregowe, od którego zaczynał... a przecież było Ci dane wysłuchać różnych rzeczy od różnych "bardzo ważnych osób w firmie", tylko pamięć już wymazała te doświadczenia - a szkoda, Urszulo, bo pewnie dawno by Cię tam nie było, gdyż albowiem trzeźwym okiem oceniłabyś swoją sytuację, miejsce i to, jak bardzo tracisz życie gnijąc tam od tylu lat... no cóż, podobno do każdej najgorszej rzeczy wielu z nas może się przyzwyczaić i zapewne tak było w Twoim przypadku.. pewnie dlatego nie przejdzie Ci przez myśl, żeby stmatąd ruszyć i wreszcie zrobić coś SENSOWNEGO dla siebie i swojego życia zawodowego... Nadszedł czas wielkiego sprzątania, metodycznie Ci, który za dużo wiedzą o aktywnościach prezesa, zostaną usunięci poza firmę...i się może temat zamiecie pod dywanik. Podobno już wieloletni pracownicy dostali wypowiedzenia, że niby redukcja ... ja mam szczerą nadzieję, że prawda zwycięży. Za dużo osób zostało skrzywdzonych w tym miejscu, za dużo!!!

Ilona
@cichy

w sumie to byłabym ciekawa które ekscesy masz w tym momencie na myśli i tak samo jak to o czym piszesz teraz sprawdzi się w dalszym zatrudnianiu ludzi, jak widać kandydaci dalej są, więc chyba nie każdy czuje się zniechęcony?

Groteska

Orientuje się ktoś jak wygląda tam oddział radiologii? Opinie z tego, co przeczytałam są dosyć niepochlebne.

Krzysiek B vel prezes

To dobra firma , nawet bardzo dobra. Właściciele wiele zawdzięczają swoim byłym ( w większości) i obecnym pracownikom. Doszło dziś do tego ,że właściwi ludzi są we właściwych miejscach. Hasco dobrze to poukładało. Jedyna szkoda ,że miejsca dla pani Agnieszki H zabrakło , ale cóż .... może to kwestia czasu i dla niej ciepły kącik się znajdzie.

md

Maruda … Kto z nas nie pracuje z taką osobą? Nic jej nie pasuje, zaraża kiepskim humorem, nigdy nie jest zadowolona, ciągle i na wszystko narzeka. Nie jest w stanie spojrzeć na pracę, którą wykonuje, w inny sposób. A może to właśnie ty jesteś tą osobą? Nie potrafisz dostrzegać pozytywów i denerwują cię ludzie zadowoleni z tego, co robią? Przychodzisz do pracy i od wejścia nie podoba ci się właściwie wszystko? Osoba, dla której narzekanie w pracy jest codziennością, może zarażać swoim pesymizmem i sprawiać, że cały zespół straci motywację. Na Zachodzie pracownik, który narzeka, od razu jest podejrzewany o nielojalność. U nas krytykowanie własnej firmy, szefów i innych pracowników to codzienność… Dziwne?

Henio
@md

Hey ,jest taka osoba jak Ania która pozjadała wszystkie rozumy ,zachowuje się jakby nakręcona była i przy tym paraliż rak tak się zachowuje ..w dodatku wychodzi do innych osób na papierosa i obgaduje ludzi skim chce pracować i z kim jej po drodze piprostu prześwietliłem nie które osoby...jak to w takich Molochach ..jeden o drugim wszystko wie ..tylko szkoda ze ta osoba nie może nic dobrego powiedzieć o sobie ....

gt
@Henio

Problemem tej firmy są właśnie plotkujące, ciągle gadające i obgadujące współpracowników i swoich pracowników kobiety. Przy każdej okazji sączą plotki i te swoje opowieści o sobie i innych. I do tego psują atmosferę, bo ludzie potem wilkiem na siebie patrzą. Jak ktoś tu na forum nuż napisał - obłuda i zabieranie czasu.

Kilka tygodni temu byłam na rozmowie na stanowisko produkcyjne do HL. Zaproponowano mi około 5200 (brutto) . jaka jest realna wypłata na stanowisku produkcyjnym po przepracowaniu miesiąca..? Pytanie kieruję głównie do aktualnie pracujących w tej firmie

@Kasia

3754,24 bez jakichkolwiek potrąceń typu karta MultiSport czy inne i na nic więcej nie licz, jakiekolwiek podwyżki w tej firmie to wielkie wydarzenie. Lepiej jest być mile zaskoczonym niż niemile zawiedzionym.

robol
@Kasia

W hasco na stanowisku produkcyjnym dostaniesz 3700 ale nie PLN tylko kopów i nie na ręke tylko w duрę.

Rafał

Korzystając z zamieszczonego wpisu kolegi FCB, pozwolę sobie na uaktualnie informacji o pracy w Hasco w 2022r. A więc w skrócie o pracy na stanowiskach biurowych: 1) Zarobki - bez zmian, zarobki bardzo niskie, niezależnie od działu/stanowiska. 2) Podwyżki - bez zmian, absolutny brak. Za ile się przyszło tyle się ma do końca. Brak wyrównań inflacyjnych. Czasami awanse nie idą w parze z podwyżką, a jedynie ze zmianą tytułu zajmowanego stanowiska. 3) Uczciwość pracodawcy - brak jakichkolwiek premii, nadgodziny nie są wypłacane (ewentualnie można je odebrać po uzgodnieniu z kierownikiem) 4) Atmosfera w dziale - raczej pozytywna, lecz sporo jest osób zdemotywowanych pracą i sytuacją w firmie 5) Możliwości rozwoju - kierownicy sami z siebie nie wysyłają na szkolenia zewnętrzne, trzeba się o to postarać, ale nie jest to niemożliwe. Mało szkoleń wewnętrznych. 6) Świadczenia socjalne - średni poziom. Karta benefit, słabe ubezpieczenie zdrowotne (za które co roku coraz więcej się płaci z własnej pensji), paczki świąteczne składają się w 50% z mięsnych produktów (dla firmy nie istnieją wegetarianie), dofinansowanie do rozpadającego się komunistycznego ośrodka w Dźwirzynie (bez zmian) i w ostatnim czasie możliwość nauki języków obcych na platformie e-learningowej (co jest na bardzo duży plus) 7) Elastyczność - firma w czasie pandemii wprowadziła pracę zdalną, w związku z czym zmniejszyło się zagęszczenie pracowników w biurze i pracuje się bardziej komfortowo. Nie ma problemu z wyjściami prywatnymi. 8) Miejsce/narzędzia pracy - sprzęt w firmie nie jest najnowszy, pracownikom do pracy zdalnej zapewniono nowy sprzęt Dodatkowo brak imprez integracyjnych oraz brak wspomnianych przez HR "słodkich piątków". Jest to raczej firma dla chcących zdobyć doświadczenie niż chcących pracować przez kilkanaście/kilkadziesiąt lat.

@Rafał

Ad.7 Jeżeli chodzi o elastyczność, to zależy od konkretnego działu. Są takie działy, gdzie np. dyrektorki miały gdzieś, że człowiek ma autobus o określonej porze i że mógłby zacząć pracę wcześniej np. o 7:30 i skończyć o 15:30. Nie było zgody na to, a potem pretensje do tej osoby, że od 7:30 do 8:00 siedziała jak ten truś przed komputerem - zamiast oczywiście pracować - za darmo;)

Norbert

Jeżeli chodzi o te firmę to jeden plus że normalna umowa, jeśli chodzi o szefostwo to masakra jeden nie lat ,jakieś papiery do pisania porażka zamiast Luder się tym zająć to za taką kasę spodziewają się cudów...monitorują, wszędzie kamery a Pani od monitoringu ciągle nie wyspana ,a kierowniczki na stołówce zachowują się tak jakby liczyły każda złotówkę do tego przekleństa ,...z ich strony ....

Tic
@Norbert

To en sam Norbert i Jacek pisze dwie opinie pod dwoma różnymi nickami. Nic konkretnego tylko same bzdury.

Zostaw merytoryczną opinię o PPF Hasco-Lek S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w PPF Hasco-Lek S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PPF Hasco-Lek S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPF Hasco-Lek S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPF Hasco-Lek S.A.?

Kandydaci do pracy w PPF Hasco-Lek S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPF Hasco-Lek S.A.