Sunreef Venture S.A.

Opinie o Sunreef Venture S.A.

Bang

Czy w pracy były jakieś zwolnienia ze względu na koronkę i kryzys? Czy firma dobrze sobie radzi? Zamierzam aplikować na konstruktora i chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest sens.

Mikołaj
@Bang

Skoro firma przyjmuje pracowników to najwyraźniej muszą sobie nieźle radzić, wszędzie cięcia a tu przyjęcia. Też będę aplikował.

Pogo

Tak, jest sens. Zapraszamy

darek
@Bang

właśnie to jest najlepsze, ze korona jakby ominęła firmę, inni zwalniaja a tu cały czas zatrudnianją. pracuje na montażu, cały czas dochodzą nowe projekty i ciągle potrzeba nowych pracownikow ale wiadomo - dobrze jakby coś kumali bo nieraz to porażka, jakie osoby próbuja wbijać do firmy. odradzam ściemciać co do swoich umiejętności - wszystko szybko wyjdzie w praniu

Bart
@Mikołaj

ja startowałem na stanowisko konstruktora, proces bardzo profesjonalny, pełna informacja nt warunków i informacja zwrotna zgodnie z zapowiedzią - dość szybko to poszło, jak na razie jestm zadowolnony, chociaż tempo pracy i terminy napięte, ale ogolnie pozytywnie

kolega
@darek

Korona ominęła tą firmę bo szef zakazał chorować. Kto był chory miał zakaz o tym mówić. PM, produkcja, brygadziści, co chwila Ukraińcy, a sposobem na dezynfekcje w tej firmie jest ocet! Raczej nic się nie zmieniło od kilku tygodni..

Na początku listopada byłem na rozmowie w Sunreef. Poinformowano mnie, że wynik (niezależnie od decyzji) będzie mi przekazany telefonicznie w kolejnym tygodniu. Do dnia dzisiejszego takiego telefonu nie otrzymałem. Czy to oznacza, że po rekrutacji czy może np. rekrutacja się przeciągnęła? Miał ktoś podobną sytuację? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :)

oooll
@Kandydat

Myśle, że się przeciąga rekrutacja . Jeśli pani z HR jest profesjonalna i miała doświadczenie w dobrych korporacjach to na pewno to nastąpi . Jeśli jest słaba i nie zna swojej pracy to niestety nie nadaje się do tej pracy - to podstawa - feedback :)

@oooll

Ok, firma w swoich ogłoszeniach zdecydowanie podkreśla, że taki kontakt nastąpi stąd moje pytanie. Byłoby to bardzo mało profesjonale. Dziękuje za odpowiedź

Seba
@Kandydat

a na jakie stanowisko aplikowałeś, ja zastanawiam się nad wysłaniem aplikacji na stanowisko stolarza

@Seba

Aplikowałem na stanowisko automatyka

Misiu
@Kandydat

praca tylko jeśli naprawdę nie masz wyjścia, w dziale rozruchowym (usunięte przez administratora) nawał pracy, w biurze projektanci elektrycy są chyba poniżej psa szefa, wszyscy ich gnoją nawet ukraińcy elektrycy z produkcji :)

Niezapomonajka

Witam. Znalazłam ogłoszenie na staż w dziale jakości i technologii . Czy może ktoś podpowiedzieć jaka jest atmosfera w pracy ? Czy jest możliwość zatrudnienia po stażu ? Napisane jest, że tak ale jestem ciekawa czy ktoś został zatrudniony. No i ile mogą płacić ?

Ziomo
@Niezapomonajka

Praca jest spoko, atmosfera myśle że też w miarę jak to w pracy, zależy też w sumie jakie masz oczekiwania.

Ziomo
@Niezapomonajka

aha no i zatrudnienie po stażu no jest możliwe ale to wszystko zależy jak się wpasujesz w ekipe i jak bedziesz pracował. jeśli wszystko bedzie w porządku to nie ma powodu do obaw raczej

Opos
@Niezapomonajka

Ja byłem stażystą i zatrudnili mnie, więc jestem żywym przykładem, że to nie tylko takie frazesy, tylko naprawdę jest to do zrobienia :)

Sambor

Miałem ostatnio okazję uczestniczyć w procesie rekrutacji do firmy Sunreef Yachts. Atmosfera była bardzo miła, rozmowa konkretna i rzeczowa. Otrzymałem pełen komplet informacji na temat firmy, produktów oraz proponowanego stanowiska. Polecam!

Byku99
@Sambor

Rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj są spoko w sunreef.

pytanko
@Sambor

opowiesz po krótce jak ona wyglądała? i na jakie stanowisko?

Marin
@pytanko

Też jestem ciekaw pytań itd.

Cezar
@pytanko

Spotkanie w siedzibie ma 2 części, najpierw rozmowa z rekruterem potem z kierownikiem działu. Pytania zależą od stanowiska na jakei aplikujesz, na pewno będą takie "luźniejsze" badające obycie, ale jeżeli stanowisko wymaga doswiadczenia czy specjalnej wiedzy, to na pewno będzie to zweryfikowane.

new
@Cezar

aaaha czyli to nie są rozmowy na raz, tylko jakby dwie osobne?

Sfinks
@new

dokładnie to można wywnioskować po tamtej odpowiedzi nie wiem co jest niejasne ;p jak chcesz znać dokładny przebieg to też na pracuj pl jest wszystko dokładnie opisane

Hydraulik

Rekrutacja nie doszła do skutku. Po przybyciu na godzinę 15 udałem się do biura na 3 piętrze. Tam Pani w sekretariacie powiedziała mi, że mam zejść na dół i czekać przed wejściem do budynku na kierownika. Po 30 minutach czekania nikt się nie pojawił więc zrezygnowałem . Nie polecam firmy. Jak tak traktują potencjalnych pracowników to chyba nie warto tam pracować.

Brak

Rekrutacja

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie wszystkie soboty są obowiązkowe, jednym słowem (usunięte przez administratora)

@Rekrutacja

Jakie stanowisko?

biuro
@Anonim

tam to chyba każde

yhy
@biuro

niektórym mogą nie przeszkadzać pracujące soboty szczególnie że są odpowiednio rozliczane ;p

Uhh
@Rekrutacja

Nie pasuje ci - nie przyjmujesz oferty, ot cała filozofia, nie trzeba dokładać do tego smęcenia w necie, bez urazy, ale nikogo to nie obchodzi

@yhy

Pod warunkiem m ze się system nie zepsuje. Jakoś tak się dziwnie składa że system się stałe psuje, i to zawsze na niekorzyść pracownika. Jak nie dopilnujesz na swoim koncie w banku ile ci zakład przelał i jak nie masz zapisane ile pracowałeś, to nie dostajesz za nadgodziny. I jeszcze trzeba latać za przełożonymi i udowadniać ze się było w racy, bo tzw logów ik psuje się często. A papierowe karty obecności też się za podziewają. A rozliczyć te nadgodziny można tyło w ciągu kolejnego miesiąca, bo potem wszystko znika z systemu. No więc co z tego że masz kasę na czas co miesiąc jak możesz zostać (usunięte przez administratora) przez system naliczania, czy też przez nie wiadomo kogo.

yhy

mnie tam nikt nigdy nie (usunięte przez administratora) i zawsze było tak jak być powinno, więc niestety nie znam praktyk które opisujesz, co stawia je pod dużym znakiem zapytania ;)

Nate1090

Duży stres narzucony na pracownika poprzez kierowników.(usunięte przez administratora).Demotywuje pracowników do pracy.(usunięte przez administratora).A nie wspomnę o dziale technicznym jak o nim mówią aż się gotują! A co do zarobków ,umowy itp.To polecam wszystko w porządku, zarobki dobre,pieniądze na czas.

Iwona
@Nate1090

@Nate1090 Ciekawi mnie zatem, czy pracownicy nie próbowali postarać się o poprawę atmosfery w Sunreef Venture?

niepolecam
@Iwona

Pracowałam prawie rok i nie, nie da się tam wprowadzić dobrej atmosfery. Jak ludzie w dziale miedzy sobą rozmawiają i Dyrektor biura projektowego to zobaczy to leci skarga do kierownika działu tych osob :) Odnośnie atomsfery pomiędzy projektantami a pracownikami produkcyjnymi musialabym napisać książke, żeby wszystko opisać. Kierownicy produkcji skutecznie utrudniają pracę projektantow, mówiąc jak to bardzo potrzebne są sobotnie dyżury projektantów, w efekcie czego projektancji mają dowalone soboty, w które i tak nikt z produkcji nie dzwoni. W razie błędów i problemów nie chcą tego wyjaśniać z projektantem danego planu, żeby szybko przejść dalej z robotą kierownicy produkcji kręcą afery u wyższych przełozonych. Po prostu jest to żałosny zaklad pracy, gdzie nie liczy się człowiek tylko robota, robota, robota.

Elektryk
@niepolecam

Projektanci niech się nauczą projektować najpierw. Popracują na produkcji a później do działu.

Fanka
@Iwona

Jak można poprawić w tej firmie atmosfere skoro kierownicy zachowują się jakby świąt do nich należał, bez kultury i jakiegokolwiek zahamowania. Pracownicy są zastraszani.. Jak tu mówić o poprawie atmosfery

Sok z Gumijagód
@Elektryk

No dokładnie, popracowaliby na tej produkcji to by się dowiedzieli jak wyglada prawdziwe życie, a nie tylko przed tymi komputerami siedzą i celowo opóźniają prace produkcji. Kiedyś i bez planów statki były budowane i było dobrze. Teraz czasami tylko coś popiszczy po kablach i głośnikach, ale zapewne jest to wina złej dokumentacji, ale niech tam mózgi z biura myślą co zostało źle zrobione

były
@Iwona

próbowali. Ale już nie pracują.

Byku99

Krótko i na temat. Pracowałem w biurze.Klima niewydajna, ścisk, charakterystyczny hałas w tle.jak to w open space. kierownicy działów są ok, dyrektor biura też. Relacje na linii biuro-produkcja b.słabe.Oni tam myślą ,że biuro nic nie robi tylko kase bierze.Ciągle pretensje i kręcenie afer u przełożonych o byle bzdet. Kasa jest ok, ale organizacja pracy skutecznie zniechęca do pełnego zaangażowania. No i traktowanie ludzi nie jest dobre.Jak za PRL'u. Jesteś to jesteś ,niema Cię to Cie niema.Podczas zwolnień Covidowych zwolniono ludzi ,to za chwile kilku wróciło bo niebyło kim robić.Tak samo było w innych działach.Zwolnili dziewczynę i się okazało ,że niema kto robić, że się niewyrabiają to zatrudnili jakąś nową.A ta zwolniona dalej szuka roboty. Nikt nie zastanawia się (mam tu na myśli kierownictwo z piętra wyżej) długo nad zwolnieniami, ludzmi, jesteś tylko trybikiem. Liczy się praca, praca, praca i żeby łódki schodziły. A to że nie ma zaplecza socjalnego, że talerze myje się w zlewie w kiblu, że kanapek nie wolno jeś przed kompem itp. to jest detal i pokazuje podejście do pracownika.

były biurowy człowiek
@Byku99

Czyli nic się nie zmieniło od 5 lat, kiedy rzuciłem papierami i poszedłem z biura. Tam się nigdy nie zmienia. Dobre miejsce dla młodych, żeby nabrali ogarnięcia w branży (biuro) i robocie(produkcja) - bo rozwojowo jest naprawdę warto. A po roku trzeba szukać czegoś normalnego. Niektórzy tu wspominali o nadgodzinach i zmianach. Pamiętam że w biurze nie było potrzeba drugiej zmiany ani nadgodzin, żeby ludzie siedzieli po 9-10h, albo w weekendy lub święta przychodzili. Bo trzeba rysunki wypuszczać na produkcję. Oczywiście niepłatne nadgodziny. Można je sobie odebrać jako wolne lub dodatkowa wypłata, jak się będzie zwalniać z tej fimrmy.

chetny

Czy może ktoś powiedzieć coś o widełkach zarobków w dziale elektrycznym?

Gdyby

Czy długo czeka się na ewntulaną odpowiedź od działu HR po wysłaniu CV?

Tomojnick

Witam. Jakoś w przyszłym roku zamierzam przeprowadzić się do Gdańska i rozglądam się za praca konstruktora. Mam 2 letnie doświadczenie w branży lotniczej. Jakie są widelki płacowe dla konstruktorów w tej firmie?

@Tomojnick

Stawka jest ustalana indywidualnie w zależności od doświadczenia umiejętności itd, jedno jest pewne na specjalistycznych jest wyższa ale z konkretami będzie ciężko

ToMojNick

Nawet ciężko dowiedzieć się o widelki płacowe na start?

@ToMojNick

Jak zagadasz tak dostaniesz. Na tym samym stanowisku pensja waha się o kilka tysięcy. Jak się wkurzysz i powiesz, że odchodzisz to dają ci porządną sumkę, żebyś nie miał lepszej alternatywy. A jak jesteś potulny i dobrze pracujesz to nikt cie nie da takiej podwyzki.

Elektryk

Ile płacą projektantom elektryków? Od dłuższego czasu wisi ogłoszenie.

@Elektryk

Ogłoszenie wisi, bo jest duża rotacja :D Firma z rodzaju tych gównianych. Najlepiej jakby w ogóle nie ściągali ogłoszeń, bo ciagle ktoś się zwalnia, albo sami zwalniają za robienie kawy albo pogaduszki w pracy.

kandydat

Mam pytanie o przebieg rekrutacji. Czy poza paniami z kadr w rozmowie uczestniczy też ktoś techniczny?

@kandydat

Masz pytanie to dział obok. nazywa sie ZADAJ PYTANIE. To jest dział dla byłych pracowników z opiniami o sunreef

@janek

A jako obecny pracownik nie mogę wyrazić tutaj swojej opinii nt. pracodawcy?

Coo
@janek

Eee, co? Przecież skoro jest możliwość wybrania opcji "kandydat" więc chyba jednak może zadać tu pytanie? Nie rządź się, to nie jest forum tylko dla byłych.

Wigor
@janek

to forum jest dla wszystkich i każdy może się tu wypowiadać, pytać i wystawiać opinie. przykro mi

hehe
@Wigor

Nie przejmujcie się, Janek nie ogarnia internetów

Wigor
@hehe

teraz to się chyba mówi że nie umie w internety, ale co ja tam wiem hehe pozdrawiam

Spawacz

Witam . Mógłby ktoś się wypowiedzieć coś na temat warunków i zarobków na w.w stanowisku (spawacz 141,136) . Jeśli nie konkretne zarobki to chociaz widełki , czego można sie spodziewać

@Spawacz

Jest dział zadaj pytanie .Tam pisz to jest dział Opinie Spawaczu!

co za gość xd
@janek

Ale ty wiesz mózgu, że jak zadasz pytanie w dziale "Zadaj Pytanie" to ono się również tutaj wyświetla? Tutaj pokazują się zarówno opinie jak i pytania, także coś ci nie wyszło rządzenie się innymi, samozwańczy władco tego forum.

Xo
@Spawacz

nie da się tak określić że o ja powiem Ci tyle i tyle będziesz miał. To wszystko zależy jak wynegocjujesz, jakie masz doświadczenie jak Twoje umiejętności itd

Chętny laminiarz

Witam, chciałbym zapytać jak wyglądają warunki na stanowisku laminiarza? Czy jest szansa rozwoju zawodowego i jak z atmosfera na tym dziale?

m
@Chętny laminiarz

całkiem w porządku, atmosfera jest ok, warunki pracy godne

@Chętny laminiarz

To jest dział opinie. Obok masz dział zadaj pytanie. Tam pisz. Tutaj zaśmiecasz

elektryk

Ale elektryk projektant czy na produkcji? Projektant chyba nie.,,,,,,,

rudi

Nie podoba się, to nie aplikuj, nie musisz obwieszczać na prawo i lewo, że masz wyższe oczekiwania finansowe

Owen

a rozumiem że ktoś Cię zmusza do tej pracy czy jak? nie podoba się to nie pracuj, innym się podoba i wiedzą że z czasem również kasa się podnosi w miarę pracy i nabywania doświadczenia ;)

Czy na rekrutacji weryfikują wiedzę i umiejętności w jakiś sposób?

Vin

No oczywiście, przecież nie przyjmą Cię na ładne oczy no już bez przesady :D

@Vin

Ahhh, no wiem, źle się wyraziłem. Chodzi o to, czy są jakieś testy sprawdzające, czy rozmowa typowo na gębę?

Vin

Zależy co miałbyś w tej pracy robić, jak wymagają konkretnych umiejętności, to sprawdzą, zresztą na chłopski rozum z charakteru stanowiska raczej wywnioskujesz czego mogą od ciebie chcieć

@Vin

No chodzi mi o stanowiska na produkcji

Vin

To wejdź na ogłoszenie i przeczytaj wymagania ;)

Junak

Czy praca jest zmianowa? w jakich godzinach?

Zależy
@Junak

na jakim stanowisku. Biuro, produkcja?

Junak
@Zależy

Nie no produkcja, biuro to raczej nigdy na zmiany nie pracuje z tego co mi wiadomo

@Junak

no w sumie może i racja :D chociaż na pewno są też przypadki pracy na zmiany w biurze gdzieś

@Junak

a co do zmian no to na produkcji są raczej tylko dwie zmiany

Zależy
@Wiwat

Ogolnie dwie na produkcji, ale są stanowiska, które mają nocki

@Zależy

no myślę, że jedna odpowiedź by wystarczyła ale skoro tak bardzo chciałeś poprzec moje słowa :D

@Zależy

oczywiście żarcik, nic do tego nie mam hehe , pozdrawiam

Dawid

@Majk o jakiej gali mówisz?

@Dawid

no przecież napisałem już poniżej o jakiej a poza tym możesz poczytać na stronie bo nie bede też przecież przepisywał wszystkich info

Dawid
@Majk

no dobra to obczaje już się tak nie denerwuj tylko zapytałem żeby informacja była też dla innych

@Dawid

nie denerwuje się, tylko nie chce pisać w kółko tego samego bo zaraz będzie ze specjalnie spam robię albo coś w tym stylu :)

Majk

Serdecznie gratuluję wygrania gali! z pewnością zasłużone zwycięstwo :D także brawa dla wszystkich pracowników (sobie nie będę gratulował hehe)

Harry
@Majk

nie wiem o co chodzi, przybliżysz proszę akcje?

@Harry

Zdobyliśmy dwie nagrody na gali World Yachts Trophies - jak chcesz szczegółów itd no to na stronie jest artykuł w tym temacie streszczający mniej więcej sytuację

Harry
@Majk

poczytam sobie w takim razie, sorki za zawracanie głowy, ale nie widziałem nigdzie informacji o tym

Witam pracowałem w tej firmie prawie 6lat i dopóki robiłem nadgodziny to było wszystko dobrze gdy za żelem robić ich coraz mniej zaczęły się schody. Na początku dawali coraz mniej rozwojowe zajęcia. Jak chciałem podwyzszke to usłyszałem że za mało się angażuje (tzn nie robię nadgodzin tyle ile reszta robi). Usłyszałem też od kierownika ze mnie nie zwolni ale zacznie tak robić że sam się zwolnię. Później zostalem przeniesiony na inny dział gdzie była praca na kolanach a kierownik wiedział że mam problemy ze stawami w kolanach. Tam zacisnelem zęby ale i tak później mnie przenieśli gdzie indziej i w końcu postanowiłem się zwolnić bo wiedziałem że już nic lepszego mnie w tej firmie nie czeka.

Zostaw merytoryczną opinię o Sunreef Venture S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Sunreef Venture S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Sunreef Venture S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sunreef Venture S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 5 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sunreef Venture S.A.?

Kandydaci do pracy w Sunreef Venture S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sunreef Venture S.A.