Proma Poland Sp. z o.o.

Opinie o Proma Poland Sp. z o.o.

Normalne pytanie

Jak z przerwą na rano jest 30 minut dlaczego na noc tylko 20 minut jak wszyscy to wszyscy

Krzyś
@Normalne pytanie

Proma nie ma przerw 5 min reszta agencje to wsparcie produkcji i oni mają z tego co widzę

Johnu
@Normalne pytanie

Porażka te nocki w tej firmie. Tak ogólnie. Na GP chodzą na 5minutowe przerwy a my na produkcji mamy siedziec na maszynach....

Roxi
@Johnu

To ile macie w sumie przerwy na takiej produkcji? Macie możliwość, żeby dorobić sobie do wynagrodzenia nadgodzinami? Jakieś extra stawki za nie? Nie ukrywam, że sama myślę nad aplikacją.

Johnu
@Roxi

Na 6 i 14 przerwa jest jedna 30minutowa, na 22 20minutowa. Nadgodziny raczej nie. Lepiej sobota wychodzi. Źle nie ma, narzekają lebry i roszczeniowi

szczypta prawdy
@Normalne pytanie

ponieważ tu chodzi o wysoką temperaturę w pracy... i za to 10 minut więcej przerwy... to wszystko na co ich stać w zamian za harówe którą dla nich odwalacie

Anetka
@szczypta prawdy

Czyli nic więcej poza przerwą nie ma jak są wysokie temperatury tak jak teraz? A wodę dodatkową dają chociaż do tego albo jakieś chłodzenie?

@Anetka

Oczywiście że jest woda, elektrolity , owoce w każdy wtorek

Bo była przerwa wakacyjna, od przyszłego tygodnia już będą. Pozdrawiam

Proszę nie martwić się o wodę

Msr. X
@Proma Poland Sp. z o.o.

No mam nadzieje ze rzeczywiscie nie trzeba i że to były tylko zwykle "plotki". Chyba że Proma ma jakiś kolejny "genialny" pomysł - teoretycznie zawsze jest woda w kranie. Xd

Kolko

@Pracodawca przyszlabane obok budy jest kawalek terenu, ktory mozna zagospodarowac. Mozna tam postawic bude/wiate na rowery i skotery. Przydala by sie ona, bo slychac wieczne zalenie, ze rowery w szatni, rowery wszedzie. Ludzie chowaja przed deszczem itp.

@Kolko

Będzie napewno, ale wszystkie takie dzialania wymagają projektu,zatwierdzenia itd..Pozdrawiam

zniszczonyprzezPROME

Kiedy, kierownik powiedział na swoim przemowieniu tekst wyciągniety, jakby wprost od lidera (usunięte przez administratora) "jak sie komus nie podoba to (usunięte przez administratora).Jakieś pytania?" Jak można miec takie okropne podejscie do pracownika?? Zresztą praca tam nie różniła sie wiele od pracy w(usunięte przez administratora) Zastraszanie pracowników, groźby, ucieli połowie firmy 2x5 minut przerwy, ale nie wszystkim głownie produkcji, zakazali wnosic telefon na hale, ale szafki tez nie dali. Moja szafka jak i wielu innych osób wygladała tak, że albo zostawiali swoje rzeczy w jadalni, albo w pudełku po butach pod szafkami innych pracowników. Szansa kradzieży była ogromna, a dodatkowo to wszystko spowodowane bylo tym że uwaga - Produkcja szła słabo. Cieżko w to uwierzyć, ale tak zostałby nam odebrane przerwy w najbardziej upalne dni w roku. Gdzie ludzie byli wykorzystywani do granic mozliwości, a temperatura w niektórych miejsach osiągała 55 stopni przez niemal cały dzien. Pozdrawiam łysego Pana. Jeśli myslicie, że dostaniecie tam umowe o prace to mam dla was 2 wiadomosci 1. Nawet po przepracowaniu 6 miesiecy, roku czy 2 lat na zleceniu. (wykonując nie oszukujmy się typowe czynnosci podlegająca pod umowe o pracę) dalej możecie nie dostać umowy o prace. Było to powiedziane jasno i wyraźnie. 2. Na umowie zlecenie przynajmniej w mojej agencji zarabiało sie wiecej, niż na umowie o prace pod promą.

@zniszczonyprzezPROME

Szanowny Panie, Kierownik nie użył takich słów o których Pan pisze. Zakaz wnoszenia telefonów to chyba rzecz oczywista BHP się kłania.

Jak długo trwa proces awansu w Proma Poland Sp. z o.o.?

szczypta prawdy

niektórzy to tam rok pracują na umowe zlecenie i nie widać zeby ich chcieli przyjąć pod firmę

Ten

To zlecenie to przez agencję zatrudnienia, czy firma też na zleceniówkach zatrudnia? I jakie są argumenty, że nie ma tych umów o pracę?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Proma Poland Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Spawacz? Podziel się swoimi wrażeniami!

Kiedy jest przerwa postojowa w firmię Proma-Tychy?

Szczypta prawdy

No więc, nadszedł czas na rzetelną opinię o firmie... zgaście pasy i zapnijcie papierosy :) - JEDZIEMY ! Na sam początek to może potwierdzę kilka faktów które tu wyczytałem i które jakoś już znikły (zostały ocenzurowane) - Kible to faktycznie miejsce gdzie na co drugim sedesie jest czarna folia (niesprawne, czekają na naprawe przez firme zewnętrzną ponoć od długich miesięcy). - cały zakład to jakaś nagrzewnica, która pomimo otwartych bram bocznych nie spada poniżej 30 *C (ale to nic bo na lakierni to jest istne piekło). - sama produkcja to jakiś kabaret (liderzy produkcji mają wiedzę, ale tylko w cudzych rękach i nawet nie potrafią cię odpowiednio wdrożyć, a żeby co i jak z maszyną pokazać to wołają szeregowców bo sami nie pamietają jak to sie robi). - maszyny są w stanie strasznym lub średnim - czyli częste usterki z błachych powodów.... prawie jakby ktoś kupił je na allegro z działu uszkodzone. - ciasno koło maszyn, niby po to zebys mial blizej do detali, ale tu chodzi tylko o wydajność... to że na niektórych maszynach nie da się poruszać bo jesteś zastawiony to już nie ważne, bo przecierz BHP to tylko 3 literki ułożone w jednym rzędzie i nic więcej. - soboty i niedziele jaknajbardziej robocze, ale nie dla tego że chcesz, tylko dlatego że musisz - jak nie przyjdziesz to dostaniesz zawału przy bankomacie albo od razu zaczniesz szukać innej pracy... szczegóły płacowe poniżej: na lakierni stawka w utrzymaniu ruchu to 28 zł brutto na umowę zlecenie, na produkcji 4 zł mniej również zlecenie (przynajmniej przez esp, a są tam jeszcze 2 inne firmy - web automotiv oraz legendarny exact systems znany ze swoich superniskich stawek i umów wyłącznie na zlecenie. miesiąc pracy na lakierni w utrzymaniu ruchu (2 soboty przepracowane) - przy stawce 28 brutto na godzinę to około 4000 zł..... miesiąc pracy na produkcji (pół miesiąca za 28 zł/h, a drugie pół miesiąca za 25 zł/h) z jedną sobotą dało niepełne 3000 zł..... teraz policz sobie ile dostaniesz jak dają ci 24 zł przez ESP... albo 23,50 zł przez exact..... nie trzeba tłumaczyć że to najniższa krajowa tylko ze na umowę zlecenie - czyli bez urlopu i ubezpieczenia chorobowego. Szczerze się zawiodłem albowiem jak taka młoda firma może oferować tak żałosne warunki (firma istnieje w żorach kilka lat i już jest w stanie DUŻO GORSZYM NAWET OD MOKATE. Uświadomcie sobie, że opinie na gowork same się nie napisały. Dołączenie do tej firmy to póki co najgorsza decyzja w moim zyciu... na szczescie juz jestm w innej firmie za większe pieniądze, na umowę O PRACĘ, z dodatkowymi benefitami i BAGATELA na hali gdzie tylko w jednym sektorze jest ciepło (reszta sektorów klimatyzowana) Pozdrawiam lakierników - Adriannę, Klaudię, Szymona, Adriana, Patryka i wszystkich co pracują w tej saunie. Pozdrawiam pracowników produkcji - Klaudię, Witaminę, Piotrka i wszystkich co na codzień walczą o to by przeżyć. Pozdrawiam mechaników z utrzymania ruchu i wszystkich co robią coś więcej niż siedzenie na polędwicy w klimatyzowanych biurach. NIE BÓJCIE SIĘ ZMIAN NA LEPSZE... WYSTARCZY CHCIEĆ, TROCHE POSZUKASZ I ZNAJDZIESZ NORMALNEGO PRACODAWCĘ KTÓRY NIE OSZCZĘDZA NA LUDZIACH, PONIEWAŻ WIERZY W KAPITAŁ LUDZKI I NIE BOI SIĘ IM ZAUFAĆ. Pozdrowienia śle SeBa z miejsca gdzie pracodawca nie słowem lecz czynem udowadnia, że naprawdę sie DA! P.S. zróbcie coś z tymi warzywami pastewnymi co parkują swoje automobile na ścieżce dla rowerów BO TO PO PROSTU SZCZYT HAŃBY !

Ktos

To po te forum jak wszystko kasowane żyjemy w wolnym kraju każdy może smarować, politycy smarują na co się da a tu zabronione dziwne dlatego może są ciągle zwolnienia z tej firmy

Xxx

Pracodawco daj ludziom normalne umowy tym co pracują ponad pół roku już na zleceniowce. Może wtedy nie będą odchodzić.

Somoldis

Zakład proma powinien zostać szybko zbuzony blokada tirow i aut brak przejazdu do mojej pracy to wina promy co to za zakład tragedia żadnego rozwiązania tu nie macie

On

Lakiernia ma dystrybutor niech oddają na jadalnie

Pracownica

Jak długo mamy czekać na naprawę zwykłej deski klozetowej w toalecie damskiej? Prawie od dwóch miesięcy w ogóle jej nie ma i chyba nie zanosi się by była. Kolejna kwestia to czystość. Niby jest zatrudniona firma sprzątająca, ale w łazienkach jest (usunięte przez administratora) nawet po tym cudownym „sprzątaniu”. Mam wrażenie, że to sposób na oszczędność środków. Tak trudno oddelegować kogoś by choć raz w tygodniu się przeszedł i sprawdził czy wszystko działa i czy jest względnie czysto? Nie wspomnę już o schodach do biura i szatni które notorycznie się kleją. Jeśli już jest ktoś zatrudniony do utrzymania porządku to chyba wypada sprawdzić jak ta firma pracuje i jak wywiązuje się z powierzonych zadań?

Pozytywna
@Pracownica

Kobieto nie masz zadnego pojecia o sprzataniu na zakladzie przemyslowym , na ktorym codziennie przemieszcza sie setka osob 24/7. Deska sedesowa sama sie nie uszkodzila. Dbajmy o czystosc wspolnie. Szanujmy rzeczy ktore sluza wszystkim. To nie szpital tam nie bedzie nigdy sterylnie. Ale razem zdzialamy cuda. Pozdrowienia dla kierownictwa , pracownikow I firmy sprzatajacej. Szanujmy sie nawzajem.

@Pracownica

Gdzieś tutaj jest odpowiedź z firmy dotycząca dystrybutorów z wodą, gdzie piszą, że takie problemy można zgłaszać. Czyli co, mimo zgłaszania deska nadal nie jest naprawiona czy nie było to po prostu zgłoszone? Ciekawi mnie jak szybko firma reaguje na zgłaszane problemy pracownikow?

Mlody

Widać kasa jest już połowę parkingu było zrobione ale nie rozdawać tylko przez te ich nagrody tylko ludzi porużnia ,kupić dystrybutory na wodę ,jak myślicie czy po wyborach dyrektor się zmieni

@Mlody

Szanowni państwo,nagrody są za wdrożone KAIZENY a nie za wypracowaną normę. KAIZENY to ciągłe rozwiązywanie problemów inaczej nieustanne doskonalenie i usprawnienia organizacji DZIĘKI wykorzystaniu wiedzy pracowników i ich zaangażowaniu.Tak więc Szanowny pracowniku jeżeli masz pomysł który wniesie wartość dodaną zgłoś go w systemie PPMS,i co 3 miesiące wybierane są pomysły pracowników które zostały wdrożone. Odpowiadają dalej,każdy kierownik swojej zmiany ma możliwość przyznać pracowników premię uznaniową i widzę że są przyznawane.Dystrybutory z wodą- jeżeli jest ich za mało , zostaną domówione.Ale takie tematy jak wodą itp.mozna zgłaszać od razu albo do dz.kadr albo również w.systemie PPMS .

Taka

Ten zakład od początku jest inny niż normalne zakłady robi się zebranie rozdaje nagrody w kwocie 500 zł osobom które nigdy normy nie zrobiły tutaj najlepiej ściemniać jak inni i masz jeszcze kasę za to a ten co (usunięte przez administratora) ma nic widać że tylko znajomości się tu liczą

Wtf
@Taka

Od kiedy system nagród 500+ jest za normę na maszynie? Chyba spałaś na tym zebraniu, albo jesteś nowa osobą, która nie odróżnia pomysłu aby zmienić system pracy od wyrabiana normy. Nie bronię tu osób i nie oceniam czy im się należało, ale sama spróbuj coś napisać co faktycznie wpłynie na prace, a potem oceniaj :)

„Taka”
@Taka

Ej ej powoli… Po 1. Jak można pisać, że system „Kajzen” jest za normę? Zgaduje, że dopiero się przyjęłaś i jesteś zdziwiona, że pracujesz na zleceniówce i nie zarabiasz 10 tysięcy na rękę ???? Po 2. Jeżeli masz czas i jesteś na tyle doświadczana osobą, że wiesz kto robi normę na maszynie a kto nie to podziwiam, bo czasami nie mam czasu skoczyć do toalety a co dopiero interesować się czy ktoś zrobił normę :) Ps. System jest otwarty 24/7 jeżeli potrafisz takie kreatywne historyjki pisać to zgłaszaj swoje pomysły to może Cię zobaczymy na środku odbierającą swoje upragnione 500 plus buraku.

Taka
@„Taka”

Znam tu kilka osób i i wiem kto ile zrobi w te upały napewno nie będę robić normy osoba która dostała 500 nigdy normy nie zrobiła ciekawe kto dał nominacje nie mam zadry niech ma ale za to że trzeba dołożyć wieszaki czy raki na dane stanowisko to ja nie wiem ktoś tu się pogubił

Mlody

Proszę kupić dystrybutory na wodei rozdzielić po hali i nagrody za to nie chce upał a wody brak porazka

Gościnnie

Witam. Zastanawiam się nad pracą w Promie na stanowisku Narzedziownia. Jak wygląda zarzadzanie kierownika, atmosfera na dziale i stan narzędzi.

Spacek
@Gościnnie

Człowieku.. ja wiem ze narzekają o każdej firmie, natomiast tutaj będziesz (usunięte przez administratora)za najniższa krajowa a ponadto będziesz bardzo źle traktowany. Już chyba lepiej iść do koreancow obok. Wiele ale to bardzo wiele wartościowych osób się zwolniło.

Narzedziownia
@Gościnnie

Pracy dużo, wynagrodzenie okey nie żadna najniższa krajowa. Wystarczy przy pracy myśleć i wykonywać swoje obowiązki z sumiennością i dokładnością. Narzekają tylko tacy którzy wymagają a od siebie zero zaangażowania.

Adaś
@Narzedziownia

Kiedy mówisz, że pracy dużo to jest jej tyle, że wychodzą nadgodziny? I czy to dodatkowa sposobność, by zwiększyć wypłatę, nie licząc premii? Nie mylę się chyba, że premie są tu przyznawane, tylko czy uznaniowo, czy za spełnienie jakiś mierników?

Narzędziownia
@Adaś

Premie są zawsze, nadgodziny (weekendy) praktycznie zawsze pracujące. Pozdrawiamy

małe sprostowanie
@Narzędziownia

@Narzędziownia piszesz że premie są zawsze? Jest tylko jedna premia - premia frekwencyjna, owszem jest zawsze jeżeli nie chodzisz na L4

Mecenas

Tak dla przypomnienia, NAGRODA PIENIĘŻNA która jest na pasku od półtora roku jest NAGRODĄ PIENIĘŻNĄ a nie premią uznaniową!!!. Więc jeżeli chcecie pracownika karać/zabierać proszę utworzyć dodatkowo system premiowania. Sprawa skieowana do Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach.

Ktoś

W dodatku na nocce parking pusty a ludzie w gąszczach muszą parkować można by dopuścić na parking z 20 aut lub zmiany zrobić 2 zmiana będzie się zaczynać od 14,15 np

Żory

Audytorzy to śmiech na sali nie potrafią podstawowych rzeczy rozwiązać, chodzą i plotkują

Żory

Praca na produkcji jest w porządku, są maszyny cięższe i są lekkie. Ale droga „Promo” ruch z usunięciem 5-cio minutowych przerw jest trochę nie na miejscu, to tak naprawdę przerwa, która wpływa na prace, kiedy maszyna obrabia część to czasami nie ma czasu się podrapać po głowie.. nie wszystkie, ale większość jednak.. Nie czepiałabym się przerw, jeżeli chociaż 3500 tysiąca dostawała do ręki, większość innych agencji lub wózkowych zarabia więcej niż Ja, która stoi 8 h na nogach i lata jak szalona? Trudno jednak było się dostać pod firmę, ale gdy człowiek już przejdzie i dostaje te przelewy i widzi ledwo 3 tysiące to się zastanawia czy lepiej nie rzucić tego, praca fizyczna, czasami w lato dochodząca do 30•C za takie pieniądze? Tak dużo osób się zwolniło, zamiast zrobić zebranie na temat zarobków u Nas to jedyne co zrobiliście to zabraliście przerwy, bo młode łebki w swojej pierwszej pracy siedziało na telefonach czy leciało w bambuko jak to mówią.. Szkoda, że oberwało się zakładowi całemu, wrzuciliście wszystkich do jednego worka a są takie osoby nie doceniane, mam nadzieje, że jednak coś się zmieni i Pan Łukasz coś z tym zrobi, bo jednak idzie to w złym kierunku. Liczę na zmiany, bo jednak atmosfera w pracy jest dobra i nie chciałabym być zmuszona do zmiany

Produkcja
@Żory

Też tego nie rozumiem. Co ma usuwanie przerw do tej akcji ze zwolnionymi? Nie wszyscy siedzą na telefonach w czasie pracy, bo po prostu nie ma na to czasu i chęci. Sam tel zostawiam w szafce bo mi niepotrzebny. Co to odpowiedzialność zbiorowa?? Nie tędy droga promo

Edyta

To jakieś masowe zwolnienia się szykują? Ci pracownicy faktycznie złożyli wypowiedzenia czy na razie tylko się zbierają do tych zwolnień? Może wiesz czy przy takim zwalnianiu można uzyskać jakąś podwyżkę żeby nie odchodzić?

Fugas
@Edyta

Jakie masowe zwolnienia?? Koleś fame puścił bo się (usunięte przez administratora)nasłuchał albo sobie coś dodał. Zakład działa normalnie

Na parkingu miejsca od (usunięte przez administratora) ale strażnicy teksasu nie mogą wpuścić bo esp exact i Web to przecież nie ludzie w tej firmie i oni się nie liczą droga przed firma i las cały (usunięte przez administratora) autami ???? Tak samo planista agent co chwile planuje produkcje czegoś na co nie ma części albo odpala coś czego jest w (usunięte przez administratora) zrobione, ale odpalmy 3 zmiany co z tego ze ludzi nie ma wyszkolonych na produkcji są braki w wózkowych i w promie i w webie, coraz lepiej tu jest

Zostaw merytoryczną opinię o Proma Poland Sp. z o.o. - Tychy

• Jak się pracuje w Proma Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Proma Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 179.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Proma Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 140, z czego 21 to opinie pozytywne, 79 to opinie negatywne, a 40 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Proma Poland Sp. z o.o.